Weekblad WIK van NVV: KEURINGSARTS BEDIENDE ZICH VAN ZWARTE LIJST Nieuwe politieke rel Hedex veroorzaakt geen maagklachten. Naaste medewerker Nixon in opspraak Zwartboek van hartpatiënten verwijt regering Voorstel tot verandering woonwagen wet Beroep Dessing (NMP) als ongegrond afgewezen onzinnige klacht Iedere vrouw kan elegant zijn... bartel/ bontcouture Reactie: hoe heetuwbabj? „laksheid” Spoed verlangd met oprichting centraal milieu- orgaan Rijnmond te ondergaan panty extra I I Pater Krekelberg bereid celstraf de panty die tegen een stootje kan Alle en grootscheepse aanpak kan uitkomst bieden” hazerug fazant 11 ■1 de bokkedoorns in het Wethouder van Gelukpark ZEEWEG 53 - OVERVEEN DONDERDAG 26 OKTOBER 1972 QtS I I WAGENWEG 146 HAARLEM TEL. 316529 I I I I I I I I I I I I NERTSHOEDEN vanaf f 150, Grote kollektie BONTMANTELS Pijn is zo oud als de mens zelf. En omdat we ons hoofd overal bij nodig hebben is hoofdpijn de meest vervelende. Men ontwikkelde pijnstillers. De aktieve stoffen daarin blijken soms nare bij verschijnselen te hebben. En vooral op de maag, dommige pijnstillers moeten daarom bruisen, andere moeten oplossen in het glas of voorzien worden van een coating, een beschermend laagje. Hedex tabletten hebben dit alles niet nodig. De aktieve pijnverdrijvende stof in Hedex laat de maag namelijk ongedeerd. Een nieuwe ontwik keling onder de pijnstillers. De lege maag ver- I Iedere vrouw kan elegant zijn als de dure mannequins uit de modebladenen dat zonder uitgaven die haar budget te boven gaan. Want onze modellen werden ontworpen met het oog op u! Met begrip voor uw wensen en uw budget Bovendien wordt u door bekwame verkoopsters (weer) prettig geassisteerd. Kom en zifi»! Ongegrond draagt Hedex goed. Hedex wordt snel in het lichaam opgenomen. Bestrijdt hoofdpijn dus met bekwame spoed en effektief. Logisch dat Hedex groot en klein prima helpt. In een nieuwe tablet- vorm die makkelijk inneemt. Bij hoofdpijn slikt u Hedex. Voor eigen bestwil. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist. ADVERTENTIE Hedex, een nieuw middel ADVERTENTIE tegen hoofdpijn Sterling Health Products - New York - London. Voor Nederland: Bergerac N.V. ADVERTENTIE ADVERTENTIE van ADVERTENTIE >5 of andere 023 - 263600 RESTAURANT WASHINGTON De voor NHV-voorzitter H. S. Fievet, die met zijn vereniging nu ruim tweeënhalf jaar strijdt voor de belangen van de hartpa tiënten, zei in een toelichting: „Het gaat om tussen de half en één miljoen mensen, de hartlijders en hun gezinnen. Wij willen de volksvertegenwoordiging attent maken op de noodsituatie op het gebied van de hartchirurgie. Er zijn 3.000 operaties per DEN HAAG. Het Tweede-Kamerlid Terlouw <D’66> heeft gisteren de mede werking van minister Stuyt van Milieuhy giëne ingeroepen om de dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond zo snel mogelijk van de grond te laten komen. De heer Dessing was bij de behandeling van het beroep niet aanwezig. Gedepu teerde Staten van Drente kwamen tot hun besluit omdat geen beroep openstaat tegen een beslissing van eerr hoofd stembureau tot al dan niet schrapping van de naam of aanduiding van een politieke groepering. en reserveer daarom tijdig Pater Krekelberg is voor het werpen van een steen door de ruit van een sexboetiek in Maastricht veroordeeld tot f 75 boete, subsidair 15 dagen hechtenis. Hij weigerde tot 6 keer toe de boete te betalen en zal nu de vervangende hechte nis van 15 dagen moeten ondergaan. De pater heeft gisteravond een briefje met de aankondiging dat hij vanmiddag thuis is bij de commissaris van politie in Rijswijk in de bus gedaan. Het blad maakt verder melding van een brief de 30 werknemers begin dit jaar ontvingen van de Remia-directie. Zij moesten zich wegens veelvuldig ziektever zuim voor een herkeuring melden bij dokter Segaar. De heer De Jong was een van hen en kreeg bij de Amersfoortse arts te horen, dat hij niets mankeerde. Volgens de kracht van de Industrie bond, zou de heer De Jong echter onder behandeling staan van een specialist en zich regelmatig in een ziekenhuis laten behandelen door een heilgymnaste. Bo vendien zou de heer De Jong een tijd niet hebben kunnen werken door een ontsto ken maagslijmvlies. De heer De Jong heeft volgens WIK inmiddels het advies RIJSWIJK. Pater Ed Krekelberg SJ die een celstraf van 15 dagen moet uitzitten heeft de politie in Rijswijk (Z.-H.) bericht dat hij vandaag tussen 16.00 en 17.00 thuis zal zijn voor het geval de politie het arrestatiebevel wil uitvoe ren. Dinsdag kwam de politie vergeefs: de pater was niet thuis. (DPA „Washington Post” politieke rel gezorgd door het bericht dat één van president Nixon's naaste medewerkers, Harry „Bob” Haldeman, zou zijn betrokken bij de zoge- Meer openbaarheid in de uitspraken van het Medisch Tuchtcollege, zodat de volksvertegenwoordiging beter inzicht krijgt in wat er aan de gezondheidszorg schort en eerder en beter doeltreffende maatregelen getroffen kunnen worden om een toestand als in Eindhoven te voorko men Het uitvallen van het Binnenziekenhuis daar en het feit dat de hartkliniek van de vertrokken prof. Wieberdink in Utrecht al jaren stil ligt, scheelt honderden operaties per jaar. Van deze ontwikkeling worden mensen de dupe. De overheid weet dit, er zijn rapporten voldoende. Maar wat doet zij?” „De overheid doet niets. Daarom ver wijten wij de regering laksheid. Er is 67 miljoen nodig voor uitbreiding van de hartcentra en stichting van nieuwe centra. Anders overlijden enkele duizenden men sen nodeloos. Bovendien is er een ontstel lend gebrek aan samenwerking tussen de medici. De chirurgen zijn bang dat hun specialisme afkalft. Zij willen niet dat de hartchirurgie erkend wordt als apart spe cialisme. In de gesloten specialistenwereld heersen haat en nijd in plaats van open heid. En de artsen weten niet wat zij met de patiënten moeten beginnen”, aldus de heer Fievet. „Momenteel laat in het Rijnmondgebied een slagvaardig milieubeleid nog te wen sen”, aldus het Kamerlid in gesteld» schriftelijke vragen. Hij heeft dan ook met instemming kennis genomen van het voornemen van een aantal Rijnmondge- meenten en het Openbaar Lichaam Rijn mond om te komen tot oprichting van de bedoelde dienst. Aan die dienst moeten bepaalde wettelijke taken en bevoegdhe den worden overgedragen. Minister Stuyt dient zijn invloed te gebruiken om te bewerkstelligen, dat die overdracht en het bundelen van deskun digheid en bevoegdheden in de centrale dienst zo snel mogelijk tot stand komen, aldus het Kamerlid. De voornaamste speciale wensen van de NHV zijn: Uitbreiding van de bestaande hartchi- rurgiecentra en het stichten van nieuwe centra, zodat een betere geografische spreiding wordt verkregen (het onlangs gepubliceerde rapport-Nieveen noemt in dit verband Maastricht en Twente). Meer overheidsbemoeienis met regionale projec ten. Erkenning van thoraxchirurgie (alle organen in de borstkas, dus hart én lon gen onder andere) als specialisme. Kortere opleiding tot thoraxchirurg. Betere, geheel „open” communicatie tussen de hartchirurgische centra en op heffing van het mystieke, waas, die er nu omheen hangt. Opleiding van meer cardiologen en de mogelijkheid meer diagnostisch onderzoek te verrichten. Meer goede cursussen op het gebied van intensieve behandeling voor verpleeg kundigen, betere salariëring voor de wer kers in deze sector en betere rechtspositie. Ressorteren van de hartchirurgiecen- tra van de universiteiten behalve onder het ministerie van Onderwijs en Weten schappen ook onder Volksgezondheid, om dat het vooral om de belangen der patiën ten gaat. Landelijke registratie van de wacht lijsten, zodat het aanbod meer evenredig over de centra wordt verdeeld. (in de groene verpakking) (Van onze redactie economie) DEN HAAG. De strijd tegen de hartziekten, volksvijand nummer èèn in de westerse wereld, wordt in Nederland niet voldoende gevoerd. De mogelijkheden voor 'behandeling van hartpatiënten liggen zeer ver achter bij de benodigde capaciteit. Maar een derde van het aantal mensen dat geopereerd zou moeten worden wordt per jaar geholpen. De nood is zo hoog gestegen dat alleen een grootscheepse aanpak uit komst kan bieden. Het is de taak van de centrale overheid deze aanpak ter hand te nemen en te stimuleren. Dit ztfn kernpunten uit het zwartboek dat de Nederlandse Hartpatiënten Vereniging gisteren de voorzitters van de Tweede-Kamerfracties heeft aangeboden. van de heer Segaar opgevolgd en heeft elders een betrekking aanvaard. De heer J. Kroes van de industriebond noemt de heer Segaar een vreemde keu ringsarts. „Terwijl iedereen kennis heeft kunnen nemen van dikke rapporten, waarin het verband tussen ziekteverzuim en werksfeer in een bedrijf wordt bewe zen, gelooft de heer Segaar nog, dat hoog ziekteverzuim te wijten is aan lanterfan- terende werknemers” aldus de heer Kroes. Hij vindt het vreemd dat „een arts, die een eed heeft afgelegd een patiënt zoveel mogelijk te helpen, met zwarte lijsten loopt te dreigen”. Segaar is bijzonder verbaasd over de beschuldigngen en noemt ze „onzinnig en ongegrond”. „Toen ik van Remia het verzoek kreeg deze mensen te keuren, heb ik direct gezegd, dat men niet moest verwachten, dat het ziekteverzuim hier door minder zou worden”, aldus de heer Segaar. Volgens de arts was slechts één persoon arbeidsongeschikt. De andere werknemers mankeerden volgens hem niets. „Dat ik met een zwarte lijst zou hebben gedreigd, is onzinnig”. Hij ontkent zich over een oorzaak van het ziekteverzuim bij Remia te hebben uitgesproken. Naderhand herinnerde de heer ^Segaar zich inderdaad het woord „zwarte lijst” te hebben gebruikt. „Maar in een heel ander verband” aldus de arts. „Ik heb de men sen, die bij mij werden gekeurd, direct gezegd, dat deze keuring niet betekende, dat ze op een zwarte lijst stonden”. 72/73 In antwoord op schriftelijke vragen van het Eerste Kamerlid Van Wijk (P.S.P.) heeft de bewindsman meegedeeld, dat binnenkort zal worden voorgesteld de woonwagenwet te wijzigen. Het is de bedoeling woonwagenbewoners gelegen heid te geven beroep in te stellen tegen een weigering van een college van B. en W. ontheffing te verlenen van de ver plichting om alleen in een aangewezen woonwagencentrum een standplaats in te nemen. G’cte bouittraat 28-3G - Ha*’ e-n Voor de helft van de ongeveer 52.000 mensen, die in ons land per jaar een hartinfarct krijgen, komt bijna elke hulp te laat: zij overlijden korte tijd na de aanval. De overlevenden zijn geheel of gedeeltelijk invalide. Voor een deel kan een operatie helpen. Maar er worden te weinig operaties uitgevoerd. Te veel mensen staan op wachtlijsten of zelfs dat niet. Vandaar dat de NHV twijfelt aan het getal van 1.050 open hartoperaties dat dit jaar zou worden verricht volgens opgave van de hartchi rurgische centra. HEDEX' (Van onze medewerker in Amersfoort) AMERSFOORT De Amersfoortse arts J. J. Segaar wordt in het weekblad „WIK” van de industriebond NVV afgeschilderd als „een dreiger met zwarte Ijjsten, die zich door een werkgever als boeman laat gebruiken”. De heer Segaar zou de 45-jarige heer G. de Jong uit De Bilt, tot voor kort werkzaam bij Remia in Den Dolder tijdens een medische herkeuring dit jaar hebben gedreigd, „dat hij nooit meer ziek moest worden”. „Als je weer ziek wordt ,kom je op de zwarte lijst. Mensen die veel ziek zijn, kunnen ze daar niet gebruiken. Als je ’t er niet uithoudt, ga je er maar weg”, zou de arts volgens WIK de heer De Jong hebben toegevoegd. ASSEN. Gedeputeerde Staten van Drente hebben gistermiddag het beroep van de heer M. P. W. M. Dessing uit Amsterdam tegen het besluit van het hoofdstembureau in het kiesdistrict Assen om de lijst van de Nederlandse Midden- ■tandspartij te aanvaarden, ongegrond ver klaard. De machtiging bij de indiening van de kieslijst had volgens de heer Dessing ing«- volgde de statuten van de Nederlandse Middenstandspartij door de voorzitter, de secretaris en de penningmeester (de heer Dessing zelf) moeten zijn ondertekend. Hij verzocht de lijst te schrappen. Spaar met Ardita voor baddoeken met ingeweven de naam van uw baby (broertje of zusje mag ook). Let op het pak met de kuikentjes. Ardita wegwerpluiers f De betere luier 11 TCl, bij uw kruidenier. LX! CVVlAX unicura nv, amsterdam putbus 1384 DEN HAAG. Minister Engels CRM wil de rechtszekerheid van woon wagenbewoners vergroten, In het bijzon der wat betreft het Innemen van een standplaats. jaar nodig, ook al om de achterstand goed te maken. De wachtlijsten zijn lang, wachttijden van jaren komen voor. Ne derland heeft maar 25 hartchirurgen”. Het blijkt voortdurend dat de inspraak van dat kleine groepje hartchirurgen rrihil is. Zij verliezen het in de prestigestrijd met de algemene chirurgen, zie nu bij voorbeeld de kwestie-Eindhoven weer. Geniet NU in het herfst- en winterseizoen, na een wandeling in de weidse natuurpracht, van een van onze diverse wildspecialiteiten of andere I specifieke gerechten. Voorkom een gastronomische J teleurstelling L Reuter). heeft gisteren een nieuwe naamde „Watergate” affaire; een inbraak met poging tot plaatsing van afluisterap paratuur in het hoofdkwartier van de democratische party in Washington. Volgens de Washington Post was Halde man, chefstaf van het Witte Huis, ge machtigd uitgaven goed té keuren uit een geheim fonds voor politieke spionage en sabotage tegen deomocratische kandidaten. Het blad zegt zijn inlichtingen te heb ben van federale rechercheurs en uit beëdigde verklaringen voor een jury, die het onderzoek beoordeelt. Uit de verklaringen zou eerder al zijn gebleken, dat andere medewerkers van* Nixon bij de kwestie zijn betrokken. Hef zouden ondermeer zijn de voormalige mi nister van Justitie John Mitchell, die in juli ontslag nam als Nixons’s campagne leider, de voormalige minister van Handel Maurice Stans, die hoofd van de afdeling Financiën van Nixon’s campagne is, en Nixon’s persoonlijke advocaat Herbert Kalmbach. Zij allen waren gemachtigd uit het fonds uitgaven goed te keuren. De democratische presidentskandidaat, senator George McGovern, zei in een commentaar: „Als dit waar is, en ik geloof dat het waar is, gooit dit de hele vieze corruptie-, sabotage- en spionage- rommel rechtstreeks in de schoot van Nixon”. - -

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 11