agenda Syncopators iedere dinsdag in Haarlem Centrums Vis T ekstpierement voor vier Tombola voor kinderen MET JAN MORES IN JAZZCORNER Hair Melophilia In en om Haarlem Volksdansen Erna Open huis Sehram Velsen-IJmuiden Paul Heemskerk I 15 JARIG IN PLASTIC TWEE KEER IN TONEELSCHUUR 5'C F F F DONDERDAG 26 OKTOBER 1972 Amsterdam Redactie Cees Straus 319053 toestel 225 •p 5 Beverwijk toneelgroep centrum speelt de komende dagen weer in de eigen standplaats Haar lem. In de Stadsschouwburg wordt donderdag, vrijdag en zaterdag „Vis voor vier” opge voerd. Op dezelfde avonden gaat in de Toneelschuur: „Jarig in plastic”, voorafgegaan door „Verschuivingen II”. Bollenstreek t 11 u.: 21.15 u.: 19 en 21.15 ver- CEES STRAUS Gemeente- u.: u. en „Man jaarvergaderin u. Allen zijgen ineen aan het slot van dit stuk, dat door regisseur mogelijk. Midnight wordt Ging Jan Burgers weg bij de Syncopators, een nieuw gezic is Jan Morks. Mulder is erg blij Er vraag stijl, van Tom de Graaf heeft een lan ge ervaring met theater voor kinderen. Hij is jarenlang bij het Scapino-ballet de Scapino- figuur geweest, die elk ballet placht in te leiden en uit te leggen. Na de directiewisseling vorig jaar verliet hij de groep om zich aan zijn eigen kinder programma te wijden. Cabaret Tekstpierement met v.l.n.r. Jos Brink, Guuske Kotte. Frank Sanders en Lia Karon. Cineac (Dahrak)„Met de Franse slag”, toeg. a.l. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30, za. 11.30 uur enz. Carré (Amstel): T.e.m. 2 december, dagelijks (bèh. maandags) 20 uur: Musical „Promotie! Promotie!” met Gerard Cox, e.a. Shaffy Theater (Keizersgracht)T.e.m. 31 okto ber, dagelijks (beh. zondag en maandag) 20.3C uur: shaffyzaal: „Funhouse Revue”. Zuilen zaal: dagelijks (beh. zondag en maandag) 20.30 uur: Technische Theatergroep Perspekt: „Pa ganini Syndroom”. maandags) Sajiki: O wijzer Aan dit open huis zal ook worden deelgenomen door de Radio-Ziekenomroep De Bran ding, die deze dag nieuwe pre sentatoren en of geluidstechnici wil werven. Wie dus interesse voor deze boeiende liefhebberij heeft, weet waar hij zondag terecht kan. De toegang voor deze dag is gratis. Informaties verstrekt de heer P. Joosten, tel. 321426. 11.30, 1 Langkous’ 21.30 uur I 00 LO cm có <D E o X o co CM O CÜ •O O) N E CD CM O CO *D D) 0) CD N O) lo CO CÜ ■s ■s o s i O D) CO S JD W O cn CO ■g s o E CD X O CD CM en cc p •S •D CD CD O) N s c CD X CO co c Het stuk is geregisseerd door Christiaan Nortier en wordt ge speeld door Ans Beentjes, uit stekend als het meisje, Ben Hulsman als lolbroekige confe rencier, Karin Haage in drie vrouwentypen en Ad van Kem pen als jonge verleider. IN FOLKCAFé De Waag zingt aanstaande zaterdag de 24-jari- ge Amsterdammer Toon Vieij- ra. Hij brengt een programma van folkachtige songs en bege leidt zichzelf daarbij op de gi taar. De regie is in handen van Paul Haanstra. Ceintuur (Ceintuurbaan): Terence Hill in „De rechter- en linkerhand van de duivel”, toeg. 14 j. Dag. 14 (beh. za. zo. wo. midd.) 19.15 en 21.3» uur. UIT NOORD-WEST heet de solo show van cabaretier Paul van Vliet die hij dinsdag 31 oktober in de Stadsschouwburg Velsen zal brengen. Paul van Vliet krijgt muzikale steun van het kwartet Rob van Kreeveld. ER ZIT WEER leven in de New Orleans Syncopators, het dixieland orkest oude stijl, dat enkele jaren geleden veel furo re maakte met het lekker in het gehoor liggende „Midnight in Moscow’’. De Syncopators zijn op de kop af een week geleden opnieuw geformeerd en zullen om te beginnen dit sei zoen, met ingang van 1 novem ber, iedere dinsdagavond van 21 uur tot 1 uur te gast zijn in café At the Jazzcorner, Spaarne 104 in Haarlem. De Kleine Komedie (Amstel): T.e.m. 4 novem ber, dagelijks (beh. maandags) 20.15 uur: „Wie is bang voor Virginia Woolf”, met Kitty Janssen, André van den Heuvel e.a. BIOSCOPEN City Theater, donderdag „What’s up, doc?”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn en Felison, Beeckestijn, Velsen-zuid,dagelijks geopend van 14 u. tot 17 uur; in het noordelijk koetshuis is de expositie Sportbeeld. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, is op alle werkdagen (van maandag tot en met vrijdag) van 10 u. tot 12 uur te bezichtigen. „oerkomische” wijze het droe vige verhaal wordt verteld van een jong meisje, dat haar baby heeft laten stikken in een plas tic zak en achtergelaten op het toilet van het centraal station. Deze manier van vertellen geeft een sarcastisch contras, waar door ’t publiek op een keiharde het publiek op een keiharde manier geconfronteerd wordt met het probleem van een mo dern mensenkind, dat niet de gevoelens kan opbrengen die iedereen van haar verwacht. Er valt te lachen; om bang van te worden. Een opvoering, waaro ver je na blijft praten. Kleine Bellevue (Leidsekade)T.e.m. 5 novem ber, dagelijks (beh. maandags) 21 uur: De Sissies; en presentatie van de modecollectie Fred Feijen. is de laatste tijd veel naar jazz oude Kunnen jullie daar iets constateren? „Verschuivingen” van Gerben Hellinga is een komiek acteurs- stunt, waarin we de fraai ge schminkte koppen zien van Hitler, Pippi Langkous, een clown en een wielrenner, waar achter Frans Koppers, Jules Hamel, Ad van Kempen en Ben Hulsman zich verschuiven. „JARIG IN PLASTIC” van John Kane is iets heel anders. Het ziet er uit als een gezellige bonte avond, waarin op een FILMGROEP HAARLEM en de Haarlemse sectie van de Ne derlandse Vereniging voor Ge luid en Beeldregistratie houdt zondag 29 oktober van 11 uur tot 17 uur open huis. In het Maxitheater aan de Schreveli- usstraat, ingang Rijksleerschool zullen die dag deskundigen aanwezig zijn om het publiek antwoord te geven op vragen die betrekking hebben op gebied van geluid, video of filmhobby. ALBERT DE KLERK, orgel, Lucienne Bouwman en Erica Greve, beiden sopraan, voeren zondagmorgen 11 uur in de St. Jozefskerk te Haarlem werken uit van Marchand, Charpentier, Monteverdi, D. Scarlatti en Vi valdi. Dit concert kreeg de titel mee van „Muzikale stilte.” Mlckery Theater (Rozengracht) T.e.m. 29 okto ber, dagelijks (beh. maandags) 20.30 uur: Japanse groep Tenjo Sajiki: „Ahen-senso" (toneel, muziek, dans) De Vrijburcht (Vrijburglaan). 19.30 u. openba re raadsvergadering. Knecht Jacques Comman deur pakt op haar verzoek werkgeefster Ingeborg Elze vier bij de borst. Scène uit Vis voor vier. LIEFST DRIE DAGEN lang zal de hernieuwde musical Hair naar het Haarlemse Concertge bouw komen: zondag 29, maan dag 30 en dinsdag 31 oktober. Over Hair vertelde Marius Monkau, artistiek leider en ac teur in deze musical naar aan leiding van een tweetal voor stellingen deze zomer in het Openluchttheater Bloemendaal: „De sfeer van Hair is simpel gezegd de sfeer van het lief zijn voor elkaar. Maar het houdt ook in dat Hair de men sen nader tot elkaar wil bren gen, hen verdraagzamer en me dedeelzamer wil maken.” TEN BATE VAN de restau ratie van de Grote Kerk in Beverwijk zal vrijdag 27 okto ber om 20 uur een uitgebreid concert plaats hebben m dit kerkgebouw. Solisten zijn Pau la Schram, sopraan, Piet de Reuver, tenor en Henk van Doorn, fluitist. Medewerkenden zijn het RK Dameskoor Can- tando onder leiding van Albert Louwe, Mannenkoor Zanglust, gedirigeerd door Piet de Reuver en het Christelijk Gemengd Zangkoor Cantabile onder lei ding van Piet van Zalinge, ter wijl voorts Wia Ariens Kap- pers-De Rook aan de piano zal plaats nemen. Er worden voor de pauze werken uitgevoerd van Slings, Handel, Schubert, Flipse, de Rille, Verhey, Arca- delt, Mozart, Richard Strauss en Jozef Haydn, alsmede een uitgebreid programma na de pauze. IN DE HALLEN wordt van 4 november tot en met 3 decem ber aan twee kunstenaars de gelegenheid geboden hun werk aan het Haarlemse publiek te laten zien. David van deKop exposeert zijn „situaties,” con structies van ijzerplaten die de kijker een indruk geven van wat Van de Kop met het woord ruimte bedoeld. Johan van Zutphen is met kinetische objecten vertegenwoordigd. nummer Moscow, steeds naar „Fami- 22 uur, HET INTERNATIONAAL Folkloristisch Danstheater uit Haarlem komt aanstaande zon dag naar de Stadsschouwburg, waar een vrijwel geheel nieuw programma wordt uitgevoerd van volksdansen uit Joego slavië, Israël, Rusland en enkele andere landen. BIOSCOPEN Alhambra (Weteringschans): Faye Dunaway in in „The bridge on the River Kwai” tooeg. 14 jr. „Doe”, toeg. 14 j. ma. di. wo. do. en vr. 19 en 21.30 uur zo. 14.15. 19 en 21.30 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr.): Jack Hawkim Dag. 14 en 20 uur. Calypso (Marnixstr.): Liza Minnelli in „Caba ret”, toeg. 18 j. Dag. 13.45, 16.15, 10.15 en 21.45 uur. IN DE DR. PRINSENHAL in Heemskerk geeft op 28 oktober om 20 uur het Beverwijks Ka tholiek Gemengd Koor zijn jaarlijkse concert. Solisten zijn de sopraan Erna Spoorenberg, Arjan Blanken, tenor, Marian ne Dielman, alt en Herman Schey, bas. Voorts zorgt het Noordhollands Philharmonisch Orkest voor de begeleiding, ter wijl Jaap Spigt voor de algehe le leiding tekent. Op het pro gramma staan composities van Mozart, Brahms, Debussy, Schubert (Standchen) en Orff. DE UITGESTELDE opvoering van het blijspel Soubrette van Paul Deval, dat door toneelver eniging De Kennemer Kunst kring oorspronkelijk 25 oktober zou worden gespeeld, zal nu dinsdag 31 oktober om 20 uur op de planken van de Stads schouwburg in Haarlem komen. Dat comedie-karakter krijgt een bijzonder uiterlijk. Het to neel ziet eruit als een kijkdoos, terzijde waarvan een zangeres en een pianist zitten. De eerste zingt tussen de scenes door een oude kermisballade over de drie zusters en hun knecht, doet vogelgeluidj es na, dondert met een stuk blik en laat het regenen met droge erwten in een zeef. De pianist doet muzi kaal in de dialoog mee. Elk van de vier spelers heeft een eigen herkenningsmelodietje; als het romantisch wordt klinkt er een wals en bij dramatische ogen blikken speelt de pianist iets van Beethoven. Er wordt in deze amusante opvoering ge speeld door Jacques Comman deur, Elisabeth Hoytink, Inge borg Elzevier en Els van Roode. VOOR DE kinderen van zes tot twaalf jaar is in de Toneel schuur, Smedestraat 23, zater dagmiddag om half drie een programma te zien, dat Tombo la heet. Tom de Graaf betrekt de kinderen bij het theater, door ze aan de beweging, spel en dans mee te laten doen. Ze worden door middel van ver haaltjes en liedjes geconfron teerd met allerlei dingen van de dag. De Graaf krijgt muzi kale medewerking van Hessel de Vries en zaterdagmiddag ook van niemand minder dan Pen ny de Jager, het kroezige dans meisje uit Avro’s Toppop, echt genote van Rik van der Linden. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum (Stadhouderskade): T.e.m. 29 ok tober „Vorstenportretten in houtsnede uit de 16e eeuw”. T.e.m. 29 oktober „Thorbecke al» wetgever”. T.e.m. 29 oktober „Jacob Ernst Marcus, graveur en tekenaar, 1774-1826”. T.e.m. 7 januari 1973 „Vermeer’s Brief her steld”. T.e.m. 10 december „Nederlandse kun stenaars in de Oost”: schilderijen en tekenin gen die Nederlandse en in Nederland opgelei de kunstenaars van de 17e tot in de 20e eeuw in het voormalige NederlandsIndië hebben gemaakt. Permanente expositie: Oude schil derijen, beeldhouwkunst, kunstnijverheid, va derlandse geschiedenis, Aziatische kunst en Rijksprentenkabinet. Geopend dagelijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Stedelijk Museum (Paulus Potterstr.): T.e.m. 29 oktober „Quilts”, 19e eeuwse lappendeken» uit het oostelijke deel van de Ver. Staten. T.e.m. 5 november „Atelier 10”, werk van 13 Nederlandse kunstenaars. T.e.m. 19 november tekeningen van Pieter Engels en schilderijen van Pyke Koch. Objekten van Reiner Ru thenbeck. T.e.m. 12 n ovember werken van leden van de kunstenaarsverenigingen „Hol landse Aquarellisten Kring” en „De Onafhan- kelijken”. T.e.m. 10 december tentoonstelling van Fins Flas. Permanente expositie: Vijf generaties (beeldende kunst uit de laatste honderd jaar) en Vincent van Gogh, grote verzameling schilderijen en tekeningen uit alle perioden. Geopend maandag t.e.m. vrij dag 9.30-17.30 uur en 19-22.30 uur, zaterdagen 9.30-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Theater Tingel Tangel (N.Z. Voorburgwal): T.e.m. 29 oktober, dagelijks (beh. maandags) 20.30 uur: Kabaret Szmulewlcz: „Oooooover- heerlijke Szmulewlcz salade”. 31 oktober t.e.m. 19 november, dagelijks (beh. maandags) 20.30 uur: Kabaret Honoloeloe met Rob v.d. Mee berg en Hessel van der Wal. KATHOLIEKE toneelgroep Genesius bestaat 45 jaar. Ter gelegenheid hiervan heeft zon dag 29 en maandag 30 okt. een jubileumvoorstelling plaats in gebouw Domi, Korte Zijlweg te Overveen. Genesius speelt dan het blijspel Miranda van Peter Blackmore onder regie van Ge- lijn Molier. Zondagmiddag 29 oktober, eveneens in gebouw Domi worden om 15 uur ter gelegenheid van de feestelijke viering enkele een-akters van O’Neill en Pinter opgevoerd. De New Orleans Syncopators (Henk Mulder: We denken er over na om de naam te wijzi gen in de New New Orleans Syncopators) spelen nog steeds dixieland muziek uit de jaren dertig. Ze handhaven het standaard repertoire, maar wil len ook graag eens wat jazzte pop brengen. Günther Tabor wordt gezien als een gruwelijk blijspel. Cineac (Reg. Breestr.): Ochtend en middag 9.30, 13.30, 15.30, zo. 11.30 uur enz. „Plppl ™>s”, toeg. a.l. Elke avond 17.30, 19.30 en „Hoe vang ik een man?”, toeg. 18 j. Stadsschouwburg (Leidseplein): Donderdag 26 oktober, 20.15 uur: Nederlands Dans Theater. Vrijdag 27 oktober, 20 uur: Ned. Operastich ting: Joseph Haydn „La Fedelta Premiata”, m.m.v. het Nederlands Kamerorkest o.l.v. Alberto Erede-Hans Vonk. Zaterdag 28 okto ber, 20.15 uur en zondag 29 oktober, 13.30 en 20.15 uur: Amsterdams Toneel: „De visioenen van Simon Machard” van Bertolt Brecht. Maandag 30 oktober, 20.15 uur: Haagse Come- die. Dinsdag 31 oktober, 20.15 uur: Zuidelijke Toneel Globe: „Een Italiaanse strohoed” van Eugene Labiche. Tropenmuseum (Llnnaeusstr.)Tot eind decem ber „In het van Ghor”, semi nomaden in Afghanistan. Tot 6 november tentoonstelling over bodemprofielen: „Bodems van de wereld - wereld van de bodems”. Geopend dagelijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 12-17 uur. met deze musicus. „Een god op de klarinet met een stijl die zijn gelijke niet heeft. Mis schien wel de beste van Euro pa.” De Syncopators worden naast George Katee op trombone, d de leiding op zich zal nemen, Henk Mulder en Jan Morks. die tevens de saxofoon zal han teren, aangevuld met Klaas Wit op trompet, Henk Rijnberg op drums en Ab Haverkamp als bassist. Hoewel de groep bijna 20 jaar bestaat, is het musiceren voor de bandleden altijd een bijverdienste gebleven.” We willen liever geen beroepsgroep zijn. Dan gaat zo gauw de aar digheid er van af. Dat zie je aan de professionele dixieland- orkesten, die spelen louter op hun routine. Voor ons moet het een lolletje blijven”, aldus Henk Mulder. MUZIEK EN TONEEL Concertgebouw (Van Baerlestr.): Donderdag 26 oktober, gr. zaal 20.15 uur: Abonnementsconcert. KI. zaal 20.15 uur: Fiesta Gltana. Vrijdag 27 oktober, gr. zaal 20.30 uur: Besloten voorstelling. Zaterdag 28 oktober, gr. zaal 15 uur: Matinee op de vrije zaterdag. Radio Filharmonisch Orkest. Groot Omroepkoof, o.l.v. Roberto Benzi, m.m.v. Andrée Esposito, sopraan, Rina Cerne- lissens, sopraan e.a. Werken van Gounod. Gr. zaal 21.30 uur: American Folk en Blue» Festival. KI. zaal 21.30 uur: Rondom-concert. Aanloop tot de 12-toonsmuziek. Regie: Rein- bert de Leeuw, m.m.v. o.a. Anne Haenen, Grethe de Vink, Lieuwe Visser, Geert van Keulen. Werken van Webern e.a. zondag 29 oktober, gr. zaal 20.15 uur: Hollandse Pop groepen. KI. zaal 11.30 uur: Koffieconcert. Ruud van der Meer, bariton en Rudolf Jansen, piano. Werken van Purcell e.a. Maan dag 30 oktober, gr. zaal 20.15 uur: Het concertgebouworkest o.l.v. Hans Vonk, m.m.v. Sumiko Nagaoka, piano. Werken van Schat e.a. kl. zaal 20.15 uur: Janine Dacasta, plano. Werken van Mozart e.a. Dinsdag 31 oktober, gr. zaal 21 uur: Jongerenconcert, Het Concertgebouworkest, o.l.v. Bernhard Hai tink. Werken van Dvorak. Kl. zaal 20.15 uur: Dlnorah Varsl, plano. Werken van Schumann e.a. IN DE ZESDE hemel is de titel van het nieuwe program ma van cabaret Tekstpiere- ment, waarvan zaterdag 28 ok tober de tweede try-out in kleinkunsttheater Haarloheim in de Haarlemse Smedestraat wordt gegeven. Het gezelschap Tekstpierement, dat teksten ge bruikt van Frank Sanders, Jos Brink en Annemarie Oster, be staat uit Lia Karion, Jos Brink. Guuske Kotte en Frank San ders alsmede Henk Bokkinga aan de piano en Tico Cohen op fluit. „In de zesde hemel” kreeg als onder titel mee: een positie ve kijk op het leven tussen geboorte en misschien wel we dergeboorte. Henk Mulder: „Zeker. Ik merk het bijvoorbeeld aan het feit dat je dixieland muziek „live” in bars kunt horen. Dat was voor een jaar beslist on- Een nummer als in Moscow, daar nog steeds naar ge vraagd. We hopen dit seizoen dan ook dat we regelmatig kunnen optreden. Wat dat aan gaat kunnen we in de Jazzcor- ner een mooie start maken”. DIVERSEN Ljnnaeushof (Bennebroek), winterspeeltuin. Geppend woensdag 13—17 uur, zaterdag en zondag en schoolvakanties 11—17 uur. Raadhuis Bennebroek: 20.00 u.: Gemeente raadsvergadering. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr.): T.e.m. 29 oktober, dagelijks 20.15 uur: „U spreekt met uw moordenaar”, van Frederic Knott met Yoka Beretty e.a. 30 en 31 oktober, 20.15 uur: besloten voorstellingen. Van 1 november af, Iedere vrijdag, zaterdag en zondag 20.15 uur: Wim Kan. Iedere dinsdag, woensdag en donderdag 20.15 uur: Fons Jansen. Centraal (Nieuwendijk): „Het autonummertje”, toeg. 18 j. Doorl. voorst, dag. 13, 14.45, 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.13 u.: „De rauwe leerschool”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „Clockwork orange”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie van Ingeborg Lesener (grafiek en tekeningen). Geopend tot en met 26 november van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck. Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 16.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. DIVERSEN De Slof (Raamveld). 20 Beverwljkse Sportraad. „De 4 Gitarist Henk Mulder en drummer Henk Rijnburg van de New Orleans Synco pators. Theater De Brakke Grond (Nes): T.e.m. 11 november, dagelijks (beh. zondags) 20.30 uur: Toneelgroep „De Appel”: „God op aarde” van Inez van Dullemen. HET HAARLEMS amateur Symfonie Orkest Melophilia bestaat 40 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum zal het orkest donderdag 26 oktober om 20 uur een uitvoering geven, die tevens is bedoeld als afscheids concert van oud-dirigent W. Lasschuit. Onder leiding van de nieuwe dirigent H. Ter Voort zullen composities worden ge speeld van Brahms, Mozart, Beethoven en Jozef Strauss. Melophilia concerteert vana vond in het Wijkgebouw van de Nederlands Hervormde Kerk, Leidsestraat 22 in Haar lem. Du Midi (Apollolaan)Jon Finch in ..Macbeth”, toeg. 18 j. Dag. 14 en 20 uur. Flora Amstelstr.„De apen grijpen de macht”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19.30 en 21.45 uur, zo. 13.30, 15.45, 19.30 en 21.45 uur. Kriterlon (Roeterstr.)Sandy Retcliff in ly life”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19.45 en zo. 13.30. 15.45, 19.45 en 22 uur. Leidsepleln Theater (Leidseplein)Fritz the cat”, toeg. 18 j. Dag. 14.45, 19.45 en 22 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.45 en 22 uur. Luxor (Nieuwendijk): „Western Festival”, toeg. 14 en 18 j. Dag. 13.30, 15.30, 19.15 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk): „Loving and laughing”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. 13.30 uur enz. Rebrandtplein Theater (Rembrandtplein)Barry Newman in „The Salzburg connection”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Rialto (Ceintuurbaan): Robert Mitchum in .Ry an’s dochter”, toeg. 14 j. Dag. 14 (beh. za. zo. wo.) en 20 uur, za. zo. wo. 14 uur „Plpple Langkous”, toeg. a.l. Roxy (Kalverstr.): Barbara Streisand in ,,What’« up doc?”, toeg. a.l. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Royal (Nieuwendijk)Richard Harris in „Man in de wildernis”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Studio K (Boven Kriterion): Dustin Hoffman in „Strawdogs”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19.30 en 21.45 uur, zo. 14, 16.15, 19.30 en 21.45 uur. The Movies (Haarlemmerdijk): „Laurel en Har dy week en hun fans”, toeg. a.l. dagelijks 19.45 en 22 uur, zo. alleen 22 uur. Tuschlnski (Reg. Breestr.): Marlon Brando in „De Peetvader” toeg. a.l. Dag. 14 en 20.15 uur. Nöggerath (Reg. Breestr.): Zie Tuschinskl. Dag. 13.30, 16.45 en 20 uur. De Uitkijk (Prinsengracht): Maricio Dovalle in „Antonio-das-Mortes”, toeg. 18 j. Dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. In „Vis voor vier” van Rita Zimmer en Wolfgang Kohl- haase zien we drie rijke, onge trouwde zusters ten tonele ge voerd, die zich laten bedienen door hun amechtige knecht. Het verhaal speelt zich af in 1830 in een buiten aan de Vecht. Wanneer de knecht, die vroeger de drie zusters ook in bed bediende, om zijn loon komt, krijgt hij de wind van voren. Hij zint op wraak, maar ook de drie zusters willen zich liever van hem ontdoen dan hem ook maar één cent te geven. De viervoudige vergifti- gingspoging slaagt ten volle. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) Vandaag en morgen 20.15 u.: Toneelgroep Centrum met „Vis voor vier”. Haarloheim (Smedestr. 23) Zaterdag 20.30 u.: Kabaret Tekstpierement. Toneelschuur (Smedestr. 23) Vrijdag en zater dag 20.30 u.: Toneelgroep Centrum met „Jarig in plastic" en „Verschuivingen II”. MUZIEK Haarlemse Jazzclub (Gr. Heiligland 57) Vrij dag 21.30 u.: Sessions. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111) 15.30 en 20.00 „De peetvader”, 14 j. Vrijdag en zaterdag nachtvoorstelllng 24.00 u.: „De rebellen”, 14 u. Zaterdag 13.30 u.„De smurfen", a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Bad man’s river”, 14 j. Vrijdag en zaterdag nachtvoorstelllng 23.30 u.: „De groene baret ten", 18 j. Lido (Houtplein) 14. 19 en vuisten van de duivel”, 14 j. Luxor (Gr. Houtstr. 139) 14, 19 en 21.15 „Zeg maar ja tegen ’t leger”, a.l. Roxy (Kl. Houtstr. 79) 14.30, 19 en 21.15 u. (aanv. za. 13.30 u.) „Brando zijn zwaard zaait dood”, 14 j. Vrijdag en zaterdag nachtvoorstel llng 24.00 u.: „Erica”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u. tevens vrijdag 14.15 u.: „The concert for Bangla Desh”, a.l. Zaterdag 14.15 u.„Astrix en de helden”, a.l. Toneelschuur (Smedestr. 23) Vrijdag 23.30 u. „Fort apache", (alleen voor leden). TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 63), perma nente tentoonstelling Hals' meesterwerken en de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw. Prentenkabinet: tentoonstelling mo dern bezit met onder anderen Toorop, Jan Sluyters. P. Mondriaan, Herman Kruyder, Leo Gestel. Geopend maandag tot en met zaterdag 10—17 uur, zondag 13-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16), tentoonstelling van grafisch werk van Jacques Callot, perma nente tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instru menten. Geopend dinsdag tot en met zaterdag 10— 17 uur, le zondag van de maand 1317 uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121). expositie uitleenkunst. Eigentijdse Neder landse schilderijen en grafiek. Wandkleden en kleinplastiek. Dinsdag t.m. vrijdag 13—17 uur. zaterdag 11—17 uur, donderdagavond 20—22 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): ten toonstelling getiteld: „Spiegel van voorbije vroomheid”, bid- en devotieprentjes vanaf 17e eeuw. Tot en met 3 december. Permanente tentoonstelling van oude religieuze kunst. Geo pend dinsdag tot en met zaterdag 1012.30 en 1417 uur. Stichting MACRO-centrum Kosmos (Amster- damstraat 61), expositie met betrekking tot ITe ruimtevaart, astronomie, geologie, etc. Dag. geopend 1217 uur, elke avond behalve zater dag en zondag 19.30—22 uur. Cruqulusmuseum (bij Ringvaart, Haarlemmer meer), Oudhollandse molens, maquette, water standen stormramp 1953, oud stoomgemaal etc. Geopend dag. 1017 uur en zondag 13—17 uur. Galerie Bier (Gr. Heiligland 66), tentoonstel ling schilderijen van Sjef Smeets. dag. geopend 1113 uur, tot en met 7 november. De Preekstoel (Ingang Gasthuispoort, Kl. Houtstr.), tentoonstelling gipsen beelden, kerk boeken, mijters, rozenkransen, enz. Geopend dinsdag, donderdag en zaterdag 1012.30 en 14— 16.30 uur. Kunstzalen Frans Heerkens Thljssen (Hout plein 13), jubileumtentoonstelling ter ere van 25-jarig bestaan. Bovenzaal schilderijen van W. A. van der Colk, prentenkamer aquarellen van M. C. van der Colk-Verheus. Geopend maandag tot en met zaterdag 1013 en 14—17 uur. Galerie Pitsj (Raaks 22) Tentoonstelling gra fiek en aquarellen van o.a. Dirk Breed, Karin Campfens e.a. Geopend di. t.m. za. 1017 uur. Galerie El Lotus (P. Kiesstr. 33, Haarlem), expostle gemengde technieken van Rie van Goor en keramiek van Frieda Koch. Geopend dinsdag tot en met zaterdag 1017 uur, tot en met 31 oktober. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemendaalse- weg, Overveen) Expositie produkten van Japan se bloemschlkkunst. Dag. geopend 1417 uur. Tot en met 29 okt. Galerie Eyiders (Haltestraat 7, Zandvoort), expositie schilderijen en etsen van J. Stam en keramiek van Jenny Duller, geopend dinsdag tot en met zondag 13—17 uur, tot en met 29 oktober. VOLKSUNIVERSITEIT A. H. Gerhard Mavoschool (ingang Zijlvest) 20.00 uur: de film „Wie 't laatst lacht” (alleen voor leden). Petrakerk (Limburglaan 3, Heemstede) Vrij dag 20.00 u.: Langs het vuur van de Nyamulagi- ra naar het ijs van de Kilimanjaro door drs. Onne G. Meijer (lezing met dia’s). DIVERSEN Stadhuis: 17.15 u.: Vergadering commissie pla nologie. Vrijdag 15.30 u.Vergadering commissie kunstzaken. Herv. Wijkgebouw (Ged. Oude Gracht 104) 20.00 u.: Dla-avond door mej. Van Dusschoten over oud en nieuw Haarlem. Raadhuis Bloemendaal: 20.00 raadsvergadering. Wijkcentrum Europawijk (Laan van Angers 2), dinsdag 10—12 uur, vrijdag 1418 uur spreek uur sociale raadsman. De Waag (Spaarne 29), folksongs met Herman en Hanneke Erbé. Geopend woensdag, donder dag, zondag 2001 uur. Vrijdag en zaterdag 20 02 uur. Toneelschuur (Smedestraat 23), maandag 20 uur mlmeproject Hans Lemmers en Workshop Helen Pink. Dinsdag 2 uur Improvisatie Works hop. Woensdag 19 en 20.30 uur: jazz-ballet. Donderdag 20 uur Tejaterwerkgroep-project en 20 en 21 uur (Hatha-Yoga-cursus). Zaterdag 14.30 uur: jazz-ballet voor gevorderden. Bowlingcentrum (tegenover honkbalstadion), dag. geopend 13—02 uur, Jeugdbowlen iedere zaterdag en zondag 11—13 uur. Thijsse’s Hof (Mollaan, Bloemendaal). Plan ten- en vogeltuin, dag. 9—17 uur. Biologisch Centrum „De Duyvetil” (Vogelen- zangseweg bij „Oase”). Tentoonstelling „Sporen en prenten in het Duin”. Geopend zondag 1117 uur. Elke zondag 13 uur: natuurwandeling on der leiding van gids. Bezoekerscentrum Kennemerduinen (Ingang Koevlak, Zeeweg, Overveen). „Van vloedlijn tot binnenduin”. Al wat leeft in de Noordzee, op het strand en in de duinen. Geopend 916.30 uur. Bowlingcentrum (Burg, van Fenemaplein), ge opend zondag en maandag 14—01 uur, dinsdag tot en met zaterdag 16—01 uur. Dolflrama (Zandvoort) woensdag, zaterdag en zondag 12, 14 en 16 uur: shows. en vrijdag 20 City (Leidseplein): Rijk de Gooyer in „Da Inbreker”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Corso (Kalverstr.): Terence Hill in „Azen zijn troef”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. De New Orleans Syncopators zullen het in hun nieuwe be zetting moeten doen zonder hun vroegere leider en pianist Jan Burgers. Jan gaat zich namelijk specia liseren in zijn medische studie en houdt daarnaast te weinig tijd over om zich voldoende aan zijn muzikale hobby te kunnen wijden. Al zal hij incidenteel de behoefte niet onderdrukken de piano in Hans Keune’s jazz café te bespelen. Want deze rasmusicus is er sinds de op richting van het orkest in 1953 bij geweest. Door de jaren heen is ook mede-oprichter Henk Mulder de groep trouw gebleven. De banjoist-gitarist vertelt over die eerste jaren: „We zijn gewoon als een orkestje begonnen, voor feestavonden op scholen en dergelijke. Er kwamen wat programma’s op de radio en in 1956 wonnen we in Brussel op een internationaal jazzfestival de Grand Prix d’excellence. De eigenlijke doorbraak, waarmee dus het grote publiek werd be reikt, kwam met Midnight in Moscow. Dat was een enorme platenkraker. We zijn toen ook vaak in het buitenland geweest. In Duitsland was onze muziek erg populair. Ook Ierland heb ben we tijdens twee tournees aangedaan”.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 15