Deense kok Sprinkhanen- plaag op til van boord Ka ndida tenlijst NMP zou niet geldig zijn DDT straks in verboden ETNA GEVELKACHELS 30e $o£ftfjt)£be ?|aarlem=j?oorli ®IDE BLOCK- gehaald ri 169.- 295.- 198.- I M. DESSING IN BEROEP BIJ GS communisten Bom ontploft bij bureau Milanese Gewestvorming Nederland in gevaar „Intomart”: niet geknoeid met enquêtecijfers HILVERSUM „Intomart”, het markt onderzoekbureau dat in opdracht van de VARA een verkiezingsonderzoek heeft ge houden, heeft gistermiddag de beschuldi ging van oud-minister De Brauw van DS’70 categorisch van de hand gewezen. De heer De Brauw, campagneleider van DS’70, betichtte op een verkiezingsbijeen komst van zijn partij in Delft de VARA ervan in een uitzending van „Achter het Nieuws” te hebben gemanipuleerd met de cijfers. Hij meende, dat zijn partij er, vergeleken bij andere onderzoeken, te laag bij uit de bus was gekomen. u F ^^gl 26 uV ff f DONDERDAG 26 OKTOBER 1972 DO Specialiteiten restaurant Div. wildspecialiteiten VERSE KREEFTEN OESTERS ZALM Wakker Geldig Ged-Oude Gracht 105 -105* Haarlem «Tel. 324650 4000 kcal. 495,- DRU 2200 kcal. 268, nu Beschuldiging De Brauw tegengesproken Bij aankoop van meerdere stuks in één koop is de betaling te regelen in 6 - 12 - 18 termijnen. Vraagt inlichtingen bij Sportweg 5 - Telefoon 265110 (zijweg Planetenlaan by Ryksstraatweg) Volg bordjes „Haarlem-stadion” Zondags en ’s maandags gesloten behalve voor parties boven 25 personen 2500 kcal. 335,- met thermostaat 199 SCH DIER WEG 44 46 - HAARLEM TEL.(023) 254282 Door geldgebrek Bij de wedstrijd Ajax-Indepemienle ^aat» het édht om de eer, met om denlen Mei Monopoly van Muy VLVAël èèr in thuis En m’èëdhien krijgt u dan nog viel rente alè hel om de allerbeste Spellen gaal Zolang vrouwen aan de lijn doen, hebben ze het moeilijk gehad. Eigenlijk vonden ze nergens een smakelijk antwoord op de verleiding van lekkere, maar verboden hapjes. Nu is dat anders. Nu kan 'n vrouw slank zijn en toch lekker blijven eten. Met nieuwe Summer halvarme. Summer is de eerste halvarine, waarbij slank blijven en lekker eten elkaar gevonden hebben. Ontdek nieuwe Summer halvarine. En weersta de verleiding met 'n glimlach. nu nu - t 1 r I I T Kil v ADVERTENTIE Ruim eigen parkeerterrein. (Van onze parlementsredactie) Nieuwe Summer. ’"‘te 1 Door idyllische ligging uitermate geschikt voor uw huwelijksreceptie, diner, party e.d. Uw gastvrouw en gastheer Lil jan en Fons Post De heer Dessing schrijft dat hij eerst per telegram de mededeling had gekregen te zijn geroyeerd en dat de heer Te Pas hem vervolgens vrijdagnacht herhaalde- lijk zou hebben opgebeld. Hij zou de telefoon tenslotte hebben afgezet omdat de kinderen er wakker van werden. Naar hij voorts zegt zou om half twee ’s nachts zijn 73-jarige vader uit zijn bed zijn gebeld met de woorden: „Zeg maar Naar zijn oordeel heeft een en ander totaal niets meer te maken met partij belangen of het verdedigen van de belan gen van de zelfstandigen. „Ik weiger een voudig als medeverantwoordelijk hoofdbe stuurslid te appeleren aan de middenstan ders om op ons te stemmen, terwijl ik de overtuiging heb dat onze partij door de twee andere bestuursleden wordt gebruikt voor het dienen van andere belangen”, aldus de heer Dessing. Volgens deskundigen lijkt de situatie „verontrustend veel” op die van 1967, de laatste keer, dat het Midden-Oosten op grote schaal door een sprinkhanen-plaag werd geteisterd. Door de zware regenval in de gewoon lijk erg droge zuidelijke en oostelijke hoek van het Arabisch Schiereiland zijn gunstige voorwaarden ontstaan voor de voortplanting van sprinkhanen. Overigens verwachten de deskundigen de situatie, die enkele jaren geleden nog een ernstige bedreiging voor de betrokken gebieden had kunnen zijn, in de hand te houden door verbeterde internationale sa menwerking bij het rapporteren en de controle. Voor deze bepaling is een wijziging van de Bestrijdingsmiddelenwet nodig. Pas een volgende regering zal een dergelijk voor stel aan de Tweede Kamer kunnen doen, maar op het ministerie meent men, dat de maatregel spoedig een feit zal worden, ongeacht welke regering er straks aan de macht komt. BELGRADO (Reuter). Bij een botsing tussen een bus en een wals zijn gister avond in Joegoslavië zeven mensen omge komen en twintig gewond. Het ongeluk gebeurde bij Titova Uzice in Servië. Christiansen, die ruim drie dagen geen bed had gezien, viel spoedig in slaap. Hij zal in Esbjerg aan land worden gezet. De kok heeft geen verstand van navigatie. Wel heeft hij volgens zijn moeder altijd schipper willen worden, maar hij is daar voor om zijn ogen afgekeurd. DEN HAAG. DDT mag in Nederland binnenkort niet meer gebruikt worden. Ook het fabriceren van dit plantenziekte- bestrijdingsmiddel en ook de invoer en uitvoer ervan zullen verboden worden. Op het ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne werkt men in nauw overleg met het ministerie van landbouw en vis serij aan een dergelijke verbodsbepaling. tegen je zoon dat we jullie van nu af geen moment meer met rust zullen laten”. Tien minuten later zou de heer Kamping langs gekomen zijn en drie kwartier lang alle flatbewoners wakker hebben gebeld. Negen uur *s morgens, aldus de heer Dessing, stond hij de heer Te Pas te woord, die hem zou hebben gezegd: „Als je voor vanmiddag 4 uur je royement niet aanvaardt, zijn alle gevolgen voor jou. Je moet het zelf maar weten, maar je komt aan de bedelstaf.” ’s Morgens om tien uur zouden de heren Te Pas en Kamping voor zijn deur geposteerd hebben om hem te spreken. De heer Dessing zou naar zijn advocaat hebben verwezen. De adjunct-directeur van het bureau „Intomart”, de heer Nijssen, gaf in de VARA-radiorubriek „Dingen van de Dag” gistermiddag de volgende reactie: „Nee, gemanipuleerd is er beslist niet De cijfers die in „Achter het Nieuws” afgelopen donderdag zijn gepresenteerd, waren exact die, welke we hadden neergelegd in het rapport dat we de VARA hebben aange boden. Dat die cijfers er misschien anders uitzien dan de heer De Brauw graag zou willen, is een heel andere zaak.” De heer Dessing zei verder tevoren de hoofdstembureaus te hebben gewaar schuwd. De heer Bakker van het hoofd stembureau Amsterdam zei daarop dat men inderdaad door de heer Dessing be naderd was over het feit dat de machti ging voor de naam door drie bestuursle den ondertekend moest worden. Omdat er drie namen onder de kandidatenlijst ston den heeft men de lijst dan ook zonder meer geldig verklaard. In Amsterdam zou men daar niet de minste moeite mee hebben gehad. Namens het hoofdstembureau Haarlem zei de heer Doornbos dat men ook ak koord zou zijn gegaan als er twee namen op het formulier zouden hebben gestaan. Bij de vorige verkiezingen stonden er namelijk ook alleen de namen van de heren Te Pas en Kamping onder. De heer Dessing zei daarop nog eens dat beide heren erkend hadden dat er een machtiging van drie bestuursleden nodig was en dat hij daarom was geroyeerd en door een ander vervangen. GS zullen uiterlijk morgen beslissen in deze zaak. Naar aanleiding van zijn actie gaf de heer Dessing vanmorgen een persverkla ring uit. Hierin noemt hij het onaan vaardbaar dat de NMP is geworden tot „een familiebedrijf” van de heren Te Pas en Kamping. Beiden zouden volgens de heer Dessing de kandidatenlijst hebben vastgesteld, in strijd met de statuten. Hij noemde zijn royement ongeldig gelet op de statuten, en stelde dat hij anders met hetzelfde recht de heren Te Pas en Kam ping zou kunnen royeren. Alleen een algemene ledenvergadering zou over roye ment of aftreden van een hoofdbestuurs lid kunnen beslissen. KOPENHAGEN (Reuter). De 28-jari- ge Deense scheepskok Jörgen Christiansen die er zondagavond in Aberdeen alleen vandoor ging met de treiler Nordkap waarop hij werkte ,is vanochtend vroeg oj 12 mijl van de Jutlandse havenplaats Thyboroen aan boord genomen door een ander Deens visserschip, dat twee man op de Nordkap heeft gezet om het schip thuis te brengen. MILAAN (AFP). Gisteravond is bij de ingang van een bureau van de Com munistische Partij te Milaan een bom ontploft. De ontploffing veroorzaakte schade aan het gebouw. ROME (UPI) De woestijn-sprink- haan, een van de oudste vijanden van de mens, bedreigt opnieuw het Midden-Oos ten en Afrika, zo is gisteren meegedeeld op een vergadering van de FAO, de voed sel- en landbouworganisatie van de Vere nigde Naties in Rome. De minister wil de gewesten laten in stellen door de centrale overheid en niet zoals in het al ingediende wetsontwerp is geregeld, door de gemeenten zelf. Hij zou de gewesten ook het liefst een mlnimum- takenpakket opleggen. Daarover is Geert- sema nog in overleg met zijn collega’s. Hij zei daarom niet in staat te zijn nog voor de verkiezingen met een memorie van antwoord op de gewestwet bij de Kamer te komen. Als het aan de minister persoonlijk ligt, worden de leden van de gewestraden straks rechtstreeks gekozen. In de over gangsfase zullen de kandidaten uit de gemeenteraden moeten voortkomen. Geertsema heeft de provinciale besturen gevraagd uiterlijk in januari hun bijdrage te geven aan de tostandkoming van een structuurschets. Hij wil die schets een wettelijke basis geven. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. De vorming van gewes ten, die er in 1975 moeten zijn loopt gevaar door gebrek aan financiële midde len. „Een uitermate moeilijke zaak”, aldus minister Geertsema (Binnenlandse Zaken) woensdag in de Tweede Kamer. De minis ter gaf toe dat de voorziening van de gewesten van geldmiddelen als een „scha duw” «.ver de gewestvorming hangt. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De oprichter van de Ne derlandse Middenstands Partij, de heer M. p. W. Dessing uit Amsterdam, heeft van morgen voor een commissie van GS van Noord-Holland het beroepschrift toege licht dat hij heeft ingediend tegen het accepteren van de naam NMP door de hoofdstembureaus Amsterdam, Den Hel der en Haarlem. Hij stelde dat de partij volgens de statuten naar buiten toe verte genwoordigd wordt door een drieman schap bestaande uit voorzitter, secretaris en penningmeester. Deze drie dienen machtiging af te geven voor het voeren van de partijnaam. De heer Dessing verklaarde dat hij als penningmeester niet meegetekend had. Voorzitter Te Pas en zijn s choonzoon Kamping, de secretaris, hadden hem daar op geroyeerd en een ander als penning meester aangesteld. Deze was evenwel nooit conform de statuten door de leden gekozen, aldus de heer Dessing, die ver klaarde zich nog steeds rechts geldig pen ningmeester te beschouwen. Voorts zou de kandidatenlijst in strijd met het huishou delijk reglement van de NMP zijn opge steld. De kandidatenlijst was volgens hem dus ongeldig. Gedeputeerde Roelse, voorzitter van de beroepscommissie vroeg de heer Dessing waarom hij niet eerder een kort geding had aangespannen, omdat hier sprake is van een burgerrechterlijk geschil. De heer Dessing zei dat wel te hebben gewild, maar de Amsterdamse rechtbankpresident zou geen tijd hebben gehad voor aan staande dinsdag. Mr. Roelse: „Er zijn toch nog wel vice-presidenten?” Eindelijk h halvarine die smaakt ";'"V

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 26