DSS EPIBRATOS CONSOLIDEERDE 3e PLAATS DOOR OVERWINNING turnploeg voor FICEP-titelstrijd Zware opgave voor DCO tegen Uithoorn Rhett van Trigt beste Bollenstreker Leon Schelvis en Marius Dekker in t SjSBSlLe Betty Stöve uitgeschakeld Eerste ronde districtsbeker T ou wtrekken om Pijnen Koos Schilder nog ongeslagen IJsbaan-conflict in Eindhoven Buitenlanders in Phoenix/Aral 3 NSF-brief aan Kamerleden Van der Aart- toernooi voor BDC 1 verslaat Heemstede 2 Commercie doet intrede in zaalhandbal draait goed mee in biljartstrijd A-junioren Kijk Uit winnaar hoogste klasse (Van onze schaakmedewerker) Nederlandse ring in Wasserij DUYN i wi m «I HM 10 ZATERDAG 28 OKTOBER 1072 -g.- EERSTE IJMUIDER MARKIEZEN FABRIEK I iBg; (Van onze basketbalmedewerker) (Van onze turnmede werker) EDINBURGH. Betty Stöve is in het club tot (Van een medewerker) (Van onze sportredactie) 4 naar de strijd van de verliezers. het W. (Van onze wielermedewerker) (Van onze volleybalmedewerker) Voor gezinswas en bedrijfskleding in drie dagen retour. Na de basketverwisseling stuitte DSS on- onververwacht op een zich fel verzettend Wolves, dat weinig meer moest toegeven op de thuisclub. Via 5737 zegevierde DSS tenslotte met 8360. Topscorers: H. Ver- vloed (810) en Simon Bruyn (610). De verrassing van de avond was de nederlaag van BV Haarlem tegen The Hawks. De tot vrijdagavond ongeslagen koplopers stonden halverwege reeds met 2329 achter. In de tweede helft ontspon zich een spannende strijd, waarin BV Haarlem in de negen tiende minuut naast The Hawks kwam, 5454. Een laatste krachtinspanning bracht The Hawks met 5855 de verdiende winst. (Van onze biljartmedewerker) In de Nederlandse ploeg komen uit: Jan Doorakkers en Bert Jacobs, Tilburg; Pierre Maton, ’s-Hertogenbosch; Walter Dedters, Bussum; Leon Schelvis en Marius Dekker, Heemskerk; Rob Postma, Utrecht; Sjef Bakker, Amsterdam. Het beloven goede turndagen te worden in het Bredase Sportcentrum, want onder de vele deelnemers bevinden zich ook een aantal turnsters en turners die aan de Olympische Spelen van München en vier jaar geleden Mexico, hebben deelgenomen. (Van een medewerker) blessure voor Els van der Heyden in de twaalfde minuut van de tweede helft brak de laatste weerstand van The Outsiders. Via 5764 veroverde de ploeg van Freek Witte met 7561 de titel. De overige uitslagen van de vrijdagavond gespeelde wedstrijden luiden: By de dames heeft VC Kennemers 3 geprofiteerd van de remise tussen Phoenix/ Aral 3 en Dynamo en is nu geiyk aan kop gekomen met Phoenix/Aral 3. Verder staan de eerste zes teams nog vrjj dicht bijelkaar. 4 4 4 4 7 6 5 3. Dynamo 4. Oranje-Wit 9 9 6 6 6 3 3 3 3 1 0 2 2 1 1 HAARLEM. Het eerste tiental van de Beverwijkse Dam Club slaagde er deze week in het sterke team van Heemstede II met 11-9 te verslaan. Hierdoor behoudt BDC een kans op het kampioenschap in de eerste klasse. De volledige uitslag was: J. Graanstra P Belien 1-1, A. DiemeerJ. van der Loo 2-0. N. Adelaar—J. Warmerdam 2-0. H. NijmanA. van Leuffen 1-1, C. Nijman C. Prins 1-1, StaalF. Langeveld 0-2, R. AdelaarC. Hovius 1-1, A. RoemelingN. Zomer 1-1, B. BeentjesElsing 1-1, A. van SonC. Koopmans 1-1. De eindstand: 1. J. v.d. Vossen 36 pnt.; 2. G. Looyestein 33 pnt.; 3. B. Langeveld 4 4 3 3 3 6 6 5 4 4 3 1 1 0 0 0 1. Phoe./Aral 2. Argus 3. KDS 2 9. Purvo 2 10. Argus 2 11. Voluit 12. Interl. Z. 2 13. ODIN 3 3 2 7 7 6 5 5 5 3 3 2 2 2 0 By de dames staat Phoenix/Aral fier aan kop. Maar ook VC Kennemers, dat een wedstryd minder heeft gespeeld, komt goed mee. VC Kennemers 2 en Smash voe ren de middenmoot aan, terwyi Voluit en Phoenix/Aral 2 wat achterbleven. ODIN staat nu alleen onderaan door het verlies tegen Purvo 2. In de eerste klas heren is meer strijd dan het vorige seizoen. Dynamo is door het ver lies tegen Smash 2 teruggevallen. LISSE. Het prestatieklassement de Ren- en ROTTERDAM. Voor het eerst sedert ruim twintig jaar heeft de Nederlandse Boks Bond toestemming gegeven dat twee buitenlandse boksers elkaar in een Neder landse ring zullen ontmoeten. Dat gebeurt maandagavond in de Riviérahal in Rotter dam waar de Amerikaan Tommy van Hatten en de Italiaan Giampalo Piras de hoofdpartij van een internationaal pro gramma zullen boksen. Het gevecht gaat over acht ronden in het weltergewicht. HAARLEM Na tegen Akrides en Exercitia reeds kansloos te zijn ge weest, heeft Wolves ook in DSS Epi- bratos zijn meerdere moeten erken nen. De Haarlemmers consolideerden via een 83-60 overwinning hun ge deelde derde plaats op de ranglijst. Reeds halverwege de wedstrijd leidde de lange Haarlemse ploeg met 38-19 door bijdragen van Vervloed, Bruyn en André van Schaick. Van Trigt behaalde zijn punten met tweede plaatsen in de ronde van Benne- broek en het tijdritkampioenschap en der de plaatsen in de rondes van Hillegom en Noordwijk. Pennings kwam tot triomfen in de rondes van Hillegom en Bennebroek plus het lange-afstandskampioenschap. Voor de strijd om de tijdrittitel liet hij Heren le klas 1. Smash 2 2. Axmeriscota In de strijd om het Haarlems kampioen schap heeft The White Stars het optimisme aan de zijde van The Outsiders gelogen straft. Vooral Irish Verwey was voor The Outsiders ongrijpbaar en alleen haar bij drage van 1419 stond al borg vo.or een goed resultaat. Bij de basketverwisseling was de marge 3831. Henny Konings (1013) bleef het de Sterren in de tweede helft flink lastig maken. De klap van een de halve finales van het internationale ten nistoernooi in Edinburgh, meetellend voor de DEWAR-beker, uitgeschakeld door de Britse nummer één Virginia Wade. De Ne derlandse kampioene verloor met 3-6, 3-6. Virginia Wade, die dit jaar op Wimble don in de kwartfinales verloor van de la tere kampioene Billie Jean King, had vrij wel voortdurend het initiatief. Alleen hal verwege de tweede set verslapte zij even. Betty Stöve was toen een punt af van een voorsprong van 3-1, maar drukte niet door. HAARLEM. Op de velden van DEM, De Kennemers en Beverwijk worden zon dag door de jeugdcommissie van de afde ling Haarlem KNVB de voorrondes ge speeld van het Van der Aarttoernooi voor A-junioren. Er nemen dertig elftallen van versdhillende verenigingen aan dit toer nooi deel en die zijn in zes poules onder gebracht. De winnaars daarvan gaan op een later tijdstip in twee nieuwe poules aan de slag. De nummers twee gaan over DE STANDEN: Promotieklas, heren 1. Interl. Zaan 2 4 11 4 10 9 9 9 8 5 5 4 1 1 0 IJMOND. In de promotieklas heren is al een duideiyke afscheiding te constateren. By de bovenste groep van de teams zijn twee teams uit het IJmond-gebied. In de onderste groep draait Phoenix/Aral 3 goed mee, zodat het gehele beeld niet slecht is. In de tweede klas heren heeft Smash 4 door het verlies van Voluit de kop over genomen. Onderaan kan het in de komende weken nog een heel gedrang worden. Dames. The White Stars 2-Haarlem Car dinals 30—38, HCK-DSS Epibratos 33—18, Heren: Antilopen 3-HOC 4 5027, Levi’s/ Onze Gezellen-Sea Devils 3215. Zondag om 14.00 uur begint dan de grote finale. Dan worden namelijk de toestelfi- nales gehouden, waarop de zes beste tur ners of turnsters per onderdeel uitkomen. komen op het twee klassen lager spelende Alcmaria Victrix. Aanvankelijk zou deze wedstrijd in Alkmaar worden gespeeld, maar omdat men in Haarlem meer pu bliek verwacht, is dit duel in een thuis wedstrijd voor EDO omgezet. Zandvoort- meeuwen gaat in Heemskerk op bezoek bij ADO’20 en dat moet voor de badgasten een te klaren karwei zijn. Ook Velsen en HFC moeten hun bezoek aan respectieve lijk LSW en Always Forward winnend af kunnen sluiten. verstek gaan en verspeelde daardoor zijn kansen op de Bram Bolluyt-beker. Stee- kers won het tijdritkampioenschap. De eindstand: 1. R. van Trigt 34 pnt.; 2. H. Steekers 30 pnt.; 3. M. Pennings 30 pnt.; 4. L. v.d. Berg 26 pnt.; 5. N. Slinger land 22 pnt.; 6. J. van Dijk 21 pnt.; 7. P. v.d. Reep 18 pnt.; 8. P. Drost 16 pnt; 9. A. Drost 12 pnt.; 10. P. v.d Berg. 9 pnt. De beker van de nieuwelingen kwam in het bezit van de Hillegommer John v.d. Vossen. Hij zegevierde voor eigen publeik in de ronde van Hillegom en legde-zowel beslag op het lange-afstandskampioen schap als de tijdrittitel. Dames le klas 1. Phoe./Aral 3 4 2. VC Kenn. 3 4 4 4 5. Phoe./Aral 4 4 6. ODIN 2 7. Smash 2 8. Voluit 3 9. Vóluit 2 10. Dynamo 2 Promotieklas, dames 4 12 4 11 3 4. VC Kennem. 3 5. Molenwiek 2 3 6. Smash 4 7. VC Kenn. 2 4 8. Phoe./Aral 2 4 4 4 4 3 4 6. VC Kenn. 2 3 7. Phoe./Aral 7 4 8. Phoe./Aral 6 3 9. Axmerisc. 3 3 Of deze ploeg er in zal slagen de prestatie van vier jaar geleden in het Franse Mulhouse - waar een dei;de plaats werd behaald -té herhalen of te verbete ren, moet worden afgewacht. De ploeg heeft een duidelijke verjonging onder gaan. Alleen Jan Doorakkers was er in ser Hollandia en niet cadeau krijgen. Voor de strijd om district West 2 heeft Van Nispen uitwedstrijd tegen Oud-Beyerland en gaat Hillegom op bezoek bij LOM. Het zijn allemaal vierdeklassers. De kansen liggen dus tamelijk gelijk. Enkele bekerwedstrijden beginnen om twee uur, het merendeel op de gewone aanvangstijd van half drie. BREDA Dit weekeinde staat het Sport centrum in Breda in het teken van inter nationale turnwedstrijden. Vandaag en morgen namelijk worden daar de turn- kampioenschappen van de FICEP - de Fé- dération Internationale Catholique d’Edu- cation Physique et Sportive gehouden. Zeven Westeuropese landen hebben voor deze wedstrijden ingeschreven. Met een dames- en een herenploeg komen Neder land, België, Frankrijk, Duitsland, Oosten rijk. Spanje stuurt alleen een damesploeg en Zwitserland een herenploeg. Er waren geen Nederlandse profs be schikbaar voor de hoofdpartij. Jan Lub bers is nog niet in training, Rudi Lubbers wil in verband met zijn gevecht om de Europese zwaargewichttitel tegen Joe Bugner,'dat waarschijnlijk half januari in Londen wordt gehouden, geen risico’s lo pen en Bas van Duivenbode was wegens blessure niet beschikbaar. Van Hatten bokst in Rotterdam zijn zeventiende partij als prof. Hij verloor tot nu toe een maal. (Van onze sportredactie) EINDHOVEN. IJsbaan-directeur L. Fronen uit Eindhoven heeft in een schrij ven aan het bestuur van de Nederlandse Schaatsbond een ultimatum gesteld. Hij zal een andere bestemming geven aan de uren die voor het hardrijden in vereni gingsverband zijn aangewezen, indien vóór 6 november geen oplossing is bereikt in het Eindhovense schaatsconflict. Zoals bekend is voor CRM in 1973 in totaal 11.065.900 gulden uitgetrokken. Ruim vijf miljoen voor sportaccommoda ties, meer dan vijf miljoen voor de reeds genoemde opleidingen en nog eens 80 000 gulden voor bijzondere uitgaven. De NSF zegt dat wanneer dé opleidingenpost ver dubbeld wordt, „de sport op gelijke wijze zal worden behandeld als de andere secto ren van volksontwikkeling en recreatie, waar de in de subsidieregelingen gemaak te afspraken wel worden nagekomen De ze sectoren vertonen in de „bezuinigings- begroting” 1973 stijgingen van 10 tot 12 percent”, aldus de NSF-brief, waaraan ook adhesie betuigd is door bij de Neder landse Sport Federatie aangesloten bon den. WLLUIKEN/LUXAFLCXJALOUZIEt Flamingo s 4-HOC 3 43—31, Cronjé/Shots- HCK 3851 opv. Cronjé, DSS Epibratos 2- Sea Devils 2 DSS 2 n.o., Ónze Gezellen-SDO 3633, BV Haarlem-The Hawks 5558, The Typhoons 2-Haarlem Cardinals 3 37— 45. AMSTERDAMSEVAART 20 HAARLEM - TEL. 322462 brug en brons op de evenwichtsbalk. Mar got Hilders veroverde goud bij het paard- springen en zilver bij de vrije oefening en de evenwichtsbalk. De Amsterdamse Nel van der Voort was de derde succesvolle Nederlandse turnster. Zij behaalde goud bij de vrije oefening en zilver bij het paardspringen. Een geweldige oogst dus voor deze Nederlandse ploeg, waarvan alleen Rini Zegwaard en Angelien Ver kerk nog over zijn. Voor hen beiden bete kent Breda de laatste internationale wed strijd, een afsluiting van een lange suc cesvolle turncarriere. In de Nederlandse ploeg zijn verder nog opgenomen: Marian Heeren en José Braat uit Oosterhout; Jolanda Settels en Marga Stam uit Castri- cum en Betty van Dam uit Cothen. Op het bijprogramma staan drie profpar- tijen: Zwaargewicht: Bert Nikkelen Kuy- per (Rotterdam)Erwin Josefa (Curasao). Zwaarwelter: Ben Zwezerijnen (Jutphaas) (Mohammed Nefsi (Tunesië). Veder: Iwan Roesli(Amsterdam)Tino Ambrosi- ni (Italië). Deze drie gevechten gaan over zes ronden. Het programma wordt verder aangevuld met twee amateurpartijen. In een daarvan bokst Jan Huppen (Amster dam), die plannen heeft om prof te wor den, tegen Tonny Krijgsman (Schiedam). FRANKFORT Het uitkomen van René Pijnen in de zesdaagse van Frank fort die maandag van start gaat, aan de xijde van Leo Duyndam is twijfelachtig geworden. Pijnen moet namelijk van zijn fabriek BIC meerijden in de zesdaagse van Grenoble, die vrijwel gelijktijdig wordt gehouden. Ploegleider Maurice de Muer dreigt zelfs het contract voor 1973 in te trekken. Intussen hebben de organisatoren van Grenoble zich solidair verklaard met Frankfort en Pijnen geen startvergunning gegeven. Uit voorzorg heeft men in Frankfort als (-vervanger van Pijnen Ge rard Koel aangetrokkén. Zoals gemeld is er een controverse gere zen tussen de directie van de kunstijsbanen in de IJsclub Eindhoven aan de ene en het gewest Brabant-Limburg en de KNSB aan de andere kant. Het verdelen van de uren voor het hardrijden aan de clubs is het hete hangijzer. Het gewest eist de beslis sende stem op. De heer Fronen wijst er in zijn schrij ven aan het bestuur van de KNSB op, dat de handelwijze van het gewest hem voor onverantwoorde, organisatorische en fi nanciële problemen stelt. Hij verzoekt het bestuur het gewest te attenderen op een zakelijke benadering van het probleem, onder andere omdat de gemeente Eindho ven ook elk aan het gewest beschikbaar gesteld uur subsidieert met telkens f 192. een 90 München. Hoffmann, 20.000. Peter van der Linden eveneens ongesla gen, moet door een iets lager moyenne, genoegen nemen met de tweede plaats. Hij had een goede start tegen IJme Ban ning, in 36 beurten waren de twee punten veroverd, maar in de tweede en derde ronde had hij te veel beurten nodig om het goede moyenne, waarmee hij gestart was te kunnen handhaven. De beste partij tot nu toe bracht Banning op zijn naam. Na een slechte start in de eerste en tweede ronde, kwam hij in de derde ronde tegen Jan van der Berg eerst goed op dreef. In vijfentwintig beurten stelde hij de zege veilig en bracht met negentien caramboles tevens de hoogste serie op zijn naam. Het was de eerste nederlaag van Van der Berg. Ook Daan Klein leed in de derde ronde zijn eerste nederlaag, maar zowel hij als Van der Berg blijven met nog vier ronden te spelen, zeker nog tot de kanshebbers behoren. De eindstand: 1. H. van Steyn 26 pnt.; 2. W. Tjoelker 25 pnt.; 3. J. Stroombergen 25 pnt.; 4. P. Koomen 19 pnt.: 5. J de Ridder 15 pnt. De Bram Bolluyt-bekers zulLn zater dagavond 25 november tijdens een feest avond van de De Bollenstreek in hotel Van der Geest te Noordwijkerhout aan de renners worden uitgereikt. van Toervereniging De Bollen streek om de Bram Bolluyt-beker, waar voor de prestaties van de renners in eigen streek telden, is bij de amateurs gewon nen door de Hillegommer Rhett van Trigt. Hij had vier punten meer dan Hans Steekers en Marcel Pennings. (Van onze handbalmedewerker) HAARLEM. Wanneer zondag eerste fluitsignaal wordt gegeven in de zaalhandbalcompetitie, zal ook de com mercie zijn intrede hebben gedaan in deze spectaculaire sport. Nu de sponsors in enkele gevallen de weg hebben gevonden naar diverse ploegen, wordt de komende competite zowel in de hoofdkiasse, als le en 2e klasse, mede door de belangen die deze sponsors op het spel hebben staan Interessanter dan in voorgaande jaren het geval was. Een nog grotere prikkel om tot goede resultaten te komen is de afwijkende promotie- en degradatieregeling. Aan het einde van het komende zaalhandbalseizoen 1972/73 worden de hoofd- en le klassen uitgebreid tot tien teams (nu acht). Dit houdt in, dat degene die dit seizoen zijn slag niet slaat daarna mpêiljjker zal kun nen promoveren. 3 3 3. Phoe./Aral 4 3 4. Dynamo 5. VC Kenn. 1 6. ODIN 2 7. Phoe./Aral 5 2 8. Dynamo 2 3 9. Axmerisc. 2 3 10. Smash 3 3 11. Oranje-Wit 2 HAARLEM. In de strijd om kampioenschap van het district Haarlem dat wordt gehouden in Café ’t Stuivertje te Haarlem is de strijd nog volkomen open. Koos Schilder staat met zes punten ongeslagen aan kop. In de eerste ronde won hij in 42 beurten van Henk Heins- bergen. In de tweede ronde tegen Jan maat was zijn spel van betere kwaliteit, deze partij won hij in 33 beurten, mede dank zij een mooie siotserie van 16 ca ramboles. In de derde ronde moest de als favoriet gestarte Nico v. d. Wind in Schil der zijn meerdere erkennen. De heer Fronen zegt tenslotte ook eventu ele bemiddeling van het hoofdbestuur in het belang van de schaatssport te zullen accepteren, maar op 6 november moet hij haring of kuit hebben. De Eindhovense kunstijsbaan is de eni ge in het zuiden die een lengte van 400 meter heeft. Wordt het conflict niet opge lost, dan is dat alleen maar van voordeel voor de hardrijders van de IJsclub Eind hoven, die vöor'het gewestelijk bestuur zijn geschorst. Haar leden zouden allen voor het gewest beschikbare uren krijgen. De hardrijders van de overige clubs moeten bij handhaving van het conflict elders en op een verder van huis gelegen baan onder de pannen zien te komen. 1968 ook bij. Walter Dedters en Pierre Maton behoren ook al tot de wat oudere generatie maar turnden in 1968 niet mee omdat zij toen voor het KNGV uitkwa men. De andere turners behoren allen tot de jeugd die vooral in de laatste jaren een aanzienlijke vooruitgang heeft ge- geboekt. Een gepaste hoop is dan toch ook wel gerechtvaardigd. Willen de dames hun prestatie van f968 evenaren of zelfs maar verbeteren, dan zullen zij van zeer goeden huize moeten komen. Het succes van, vier jaar geleden lijkt nauwelijks te overtreffen. In het ploegenklassement behaalde de Neder landse équipe de gouden medaille. Maar ook op het individuele vlak blonken zij uit. De Amstelveense turnster Rini Zeg waard veroverde daar het FICEP-kampi- oenschap, de Haarlemse Margot Hilders behaalde brons in de vierkamp. De medailleoogst werd nog groter toen de toestelfinales begonnen. Rini Zegwaard behaalde een derde gouden medaille op de Heren tweede klas 1. Smash 4 2. Voluit 3. Dynamo 3 4. Voluit 2 5. Smash 5 VOETBAL. Bayern München is de eer ste club die is doorgedrongen de beker in het een 4 4 4 4 4 11. VC Kenn. 4 4 12. Axmerisc. 4 HAARLEM Over 24 ploegen ver deeld hebben 120 jongens en meisjes mee gespeeld aan de vijftallenwedstrijden die de 40-.jarige Noordhoilandse Schaakbond bij haar jubileum op touw had gezet. Onder de bekwame leiding van de voor zitter der NHSB, de heer Th. Hölscher werd in drie poules gespeeld. In elke groep waren voor de drie hoogst eindigen de ploegen medailles beschikbaar. In de eerste groep bleef het IJmuider Kijk Uit de baas maar met slechts gerin ge voorsprong op Santpoort en Caïssa (Hoorn). Övertuigender was de winst van het eerste Castricum-team in de andere groep waar Het Oosten (Haarlem) en Weenink (Beverwijk) op vijf punten ach terstand werden gezet. Ook de Castricum- reserves kwamen uitstekend voor de dag in een afdeling waarin voor het meren deel op papier zwakkere ploegen waren geplaatst. De eindstanden werden: GROEP I: Kijk Uit 2772 pnt; Santpoort 261/a pnt; Caïssa 25’/2 pnt; Het Witte Paard 19 pnt; Kijk Uit 2 lö’/s pnt; Weenink 2 15 pnt; DDM 7 pnt; DDM 1 4 pnt. GROEP II. Castricum 27 pnt; Het Oos ten 22 pnt; Weenink 22 pnt; Excelsior 18 pnt; Strandloper 17 pnt; De Pion löVt pnt; Zaanstreek Noord 11 Va pnt: Westzaan 7 pnt. GROEP III: Castricum 2 28 pnt; Castri cum 3 22Vs pnt; Het Witte Paard 2 22 pnt; Excelsior 2 21Vz pnt; Het Oosten 3 I6V2 pnt; Het Oosten 2 14Vs pnt; Zaan- streek-Noord 2 8Vs pnt; Westzaan 2 5Vi pnt. de achtste finales van het toernooi om de Europa Cup 1 (landskampioenen). In de tweede wedstrijd tegen Ómonia Nikosia behaalden de Duitse titelhouders een 40 zege. De eerste wedstrijd was geëindigd in overwinning voor Bayern De doelpuntenmakers: Roth, Müller (2). Toeschouwers In de ontmoetingen KVV-RCH, 'Meer- vogels’31-Ripperda en ZSGO-DSS hebben de bezoekende derdeklassers uit de Haar lemse regio de beste winstkansen. De vierdeklassers Schoten, TYBB en Onze Gezellen zullen het in hun uitwedstrijden tegen hoger genoteerde tegenstanders als VDO, RKAVIC en Rivalen stellig heel wat lastiger krijgen. Van de andere vier deklassers spelen Renova, WH en Pan- cratius thuis tegen NFC, KDO en De Meern. Vooral Pancratius heeft goede winstkansen. Van de clubs uit de IJmondKIC, ADO’20 en Velsen zijn al gereleveerd speelt VVB thuis tegen Zeeburgia en moet Wijk aan Zee voor eigen publiek aan de slag tegen Aalsmeer. Veel kans op overle ving van de eerste bekerronde is daarbij niet aanwezig voor de beide gastheren. VSV heeft in eigen home meer winstkan sen tegen GVO. Beverwijk en De Kenne mers gaan op bezoek bij Grashoppers en Petten. Twee vierdeklassers die tegen de Beverwijkse tweedeklassers ongetwijfeld het loodje moeten leggen. Stormvogels moet aan de winnende hand kunnen blij ven in een uitwedstrijd tegen derdeklasser NFC. DEM gaat op bezoek bij eersteklas zal het daarvan zeker Hoofddorp, Halfweg en HBC zijn in deze ontmoetingen favoriet voor de zege. Vooral Hoofddorp moet de twee klassen verschil met Bloemendaal gemakkelijk kunnen overbruggen. Het in de vierde klas leidende DCO moet het thuis aan de Belgiëlaan in Schalkwijk opnemen tegen eersteklasser Uithoorn. Een zware opgaaf voor de Haarlemmers. Hun aanvoerder Joop v.d. Ban speelt in dit bekerduel zijn driehonderdste wedstrijd. Voor eigen pu bliek moet het in de competitie onder de maat blijvende EDO tot winst kunnen 2. Dinsvo 3. K. en V. 4 4. Phoe./Aral 2 4 5. KDS 6. ODIN 7. Argus 2 8. Krovo 9. Phoe./Aral 3 4 10. Molenw. 3 4 11. Interl. Za. 3 4 12. VCW DEN HAAG. De Nederlandse Sport Federatie heeft de Kamerleden een brief gezonden, waarin gevraagt wordt de regering op te dragen in 1973 de CRM-post „subsidies aan organisaties op het gebied van de lichamelijke opvoeding en de sport” te verhogen van 5.454.000 gulden tot 10.900.000 gulden. De genoemde CRM-post uit de ontwerpbegroting omvat de opleiding voor sportlieden, kadervor ming, propaganda en vormingswerk. Na drie ronden is de stand (punten, moyenne en serie): 1. Koos Schilder, 6 1.92 16; 2. Peter v. d. Linden 6 1.81 17; 3. Jan v. d. Berg, 4 1.89 12; 4. Daan Klein, 4 1,40 11; 5. IJme Banning, 2 1.84 19; 6. Wim Janmaat 2 1.65 12; 7. Henk Heins- bergen, 0 1.58 10; 8. Nico v. d. Wind, 0 1.30 11. 28 pnt.; 4. C. Kooloos 21 pnt.; 5. Looyestein 20 pnt. Hendrie van Steyn uit De Zilk greep de Bram Bolluyt-beker van de aspiranten. Zijn beste prestaties waren een zege in de ronde van Lisse en derde plaatsen in het lange-afstands- en tijdritkampioenschap. Met slechts een puntverschil hield hij zijn naaste belagers achter zich. HAARLEM. Voor het amateurvoet bal is zondag door de KNVB de eerste ronde van de strijd om de districtsbeker vastgesteld en daaraan wordt door alle clubs uit Haarlem en de IJmond meege daan. Aan de eerste- tweede- en derde klassers mogen in deze eerste ronde de beste winstkansen toebedacht worden, omdat zij het tegen lager geklasseerde tegenstanders moeten opnemen. Niettemin komen er in het bekervoetbal vaak ver rassingen voor. Er worden in de Haarlem se contreien drie streekderbies gespeeld, t.w. Bloemendaal-Hoofddorp, Halfweg- KIC en DSOV-HBC. 4 2

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 10