EIS TENNISSERS AFGE WEZEN Tennisser Rolf Thung: „Captain Arends dacht zeker met leerlingen te maken te hebben REL IN TENNISBOND OM ROSé Amstel Goldrace zonder rivalen Grote Prijs Driejarigen met sterke bezetting Nieuw Esso album (5,45) met gratis kleurenfoto’s Esso IJsbaanconflict in Eindhoven Totoprijs via advocaat Ajax-CSKA op 8 en 29 november 11 I ZATERDAG 28 OKTOBER 1972 99 Soldaat Provocerend w. Geruchten Giller ’t Nieuwe album bevat al 66 kleurenfoto’s. Er ontbreken nog 34 zelfklevende foto’s. Die zitten in 16 zakjes. U krijgt bij bijna alle Esso dealers steeds een zakje gratis bij 20 liter benzine of 2 liter Esso Mix.’t Album is dus snel vol! '5 I r en n 8 n (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) ADVERTENTIE (Van onze sportredactie) Q- a o e n r e AMSTERDAM. De tennissers hebben hun kort geding, aangespannen tegen de tennisbond, verloren. De motivering van de president van de Amsterdamse rechtbank mr. U. W. H. Steehman is nog niet bekend. De motieven van de tennissers zjjn begrijpelijk. Zij voelen zich geringeloord door de KNLTB. Hieronder vertelt onder anderen de tennisser Rolf Thung wat hij van de maatregelen van de tennisbond vindt en waarom de KNLTB het nodig vond tot straffen over te gaan. riniers, treedt als woordvoerder voor de spelers op. zijn verhaal zou een scenario voor een „giller” kunnen zijn, ware het niet, dat er zeer ernstige zaken als straf maatregelen, wellicht zelfs schorsing, bij te pas komen. „Vooral de manier waarop, zo autoritair hij is gymnastiekleraar en dacht zeker dat hij met zijn leerlingen te doen had zette weer kwaad bloed bij ons. We zijn daarna naar bondsafgevaardigde Renault gegaan. Die vertelde dat hij net naar ons toe wilde komen. Hij troonde ons mee naar het dichtstbijzijnde café. Onder het genot van een pilsje, respectievelijk een glaasje rosé, hebben we met hem ge praat”. op eigen kosten. „Nog een sterk drank je en de gevolgen moet je zelf dragen,” merkte de aanvoerder hierbij op. Hemmes, Thung i AMSTERDAM De sinds een half jaar werkloze Amsterdammer H. Nijen- huis probeert met de hulp van een Haagse advocaat alsnog aanspraak te kunnen ma ken op de hoofdprijs (13 goed) van de voetbaitoto van 15 oktober. Bij het toto- bureau is het winnende formulier van de heer Ntfenhuis nooit gevonden. De Amster damse recherche zou noch van de zijde van de heer Nijenhuis, noch bij de siga renwinkelier waar het formulier ingele verd is, fraude hebben ontdekt. 2. 25 er j- at ar e 1 ■t e t; 4 in de et >n n, o— ar i2. :n et in m et >rt sn dt ie »P ig 00 de at L. j- se lij ie i- ór in de in. de et P- lij in n. a- ds HO JF in *n ii.1 !2 3 ze o- ie, k- s- 12 an 00 el d- jn or )e en en an Ajax-voorzitter Van Praag: „Wij had den andere data voorgesteld, 28 november en 13 december, maar er was geen speld tussen te krijgen. We hebben nu weer een lekker programma: de zondag na de wed strijd in Sofia krijgen we Den Haag uit en na de thuiswedstrijd Sparta uit. Maar we moeten ons erbij neerleggen. Wat betreft die uitwedstrijd op de achtste, we zullen alles in korte tijd moeten regelen.” Scheidsrechter in Sofia is de Italiaan Zanelli, in Amsterdam fluit de Oostenrij ker Schiller. De Haagse advocaat wil trachten de verloting van de extra prijs van de be wuste toto-dag uit te stellen, omdat het onderzoek nog gaande is. Een woordvoer der van het toto-bureau vertelde ons vrijdagmorgen dat in dit voetbalseizoen al vier mensen zich gemeld hadden die ver klaarden dertien uitslagen goed voorspeld te hebben, maar van wie de originele toto-formulieren niet op het toto-bureau te vinden waren. Rosé kan gevaarlijk zijn. Drie Neder landse toptennissers. Jan Hordijk, Marian Laudin en Rolf Thung zullen dat direct beamen. Voor hen zit er namelijk een bijzonder wrange nasmaak aan die op het ogenblik zo populaire Franse wijn. Voor opgesteld zjj, dat zti die wijn zelf nog altijd even lekker vinden, ook al is die naar hun overtuiging het eerste bestand deel geweest van de zware bom. die het afgelopen weekeinde in de tennisbond is ontploft De KNLTB heeft zich eind vorige week teruggetrokken voor het duel Engeland- Nederland om de Koning-Gustaafbeker, die maandag en dinsdag zal worden ge houden. Hordijk, Laudin en Thung waren daarvoor aangewezen. Zij kregen afgelo pen zaterdag te horen, dat hangende een onderzoek naar wangedrag van een aantal topspelers. tot deze ingrijpende maatregel was besloten. AMSTERDAM Mr. U. W. H. Steehman, president van de Amster damse rechtbank, heeft vrijdag in kort geding de eis van spelers Jan Hordijk, Rolf Thung en Maria Laudin tegen de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond (KNLTB) om de Koning Gus- taaf-bekerwedstrijd Groot Brittannië Nederland alsnog doorgang te laten vinden, afgewezen. toen gesust en overreedde hem, weer aan tafel te gaan zitten. De gemoederen waren zo verhit, dat wij overwogen naar huis terug te gaan. Op aanraden van Fleury zijn we gebleven. Toen we van tafel wilden gaan, kwam Arends naar ons toe, en zei dat we om tien uur terug in het hotel moesten zijn en dat we om half elf op bed moesten liggen”. „Op dat moment greep de heer Renault bijzonder doeltreffend in en riep: „Er moet meer rosé komen”. Die kwam ter stond en er waren verder geen moeilijk heden. Later zat Hordjjk met trainer Buytelaar en de heer Renault aan tafel. Renault bood Hordijk een cognacje aan. Toen kwam Arends net binnen, die zag dat, liep weg en mompelde: „Bij dit bondsbestuur kan ook alles”. Rond half één lag de laatste speler op bed. Daarna is er niets meer gebeurd, is er niets meer te melden”. EINDHOVEN. De kans bestaat dat de Nederlandse kampioenschappen hardrij den heren (13 en 14 januari volgend jaar) niet zoals de agenda vermeldt in Eindho ven gehouden zullen worden, maar in Deventer. Dit zou dan het gevolg zijn van een ernstig conflict dat gerezen is tussen het bestuur van het gewest Brabant- Limburg van de KNSB enerzijds en de Ijsclub Eindhoven en de directie van de kunstijsbaan in Eindhoven anderzijds. Momenteel is IJCE door het gewest ge- schrost. Er gaan geruchten, dat‘ook Thung zelf zich in Vlaardingen heeft misdragen. „Ja, ik heb gehoord dat ik behang van mijn kamer zou hebben bevuild. Ik heb wat scheerschuim op de spiegel gemorst en dat zal daarmee dan wel worden be doeld”. „We werden inderdaad boos en dat werd nog werger toen Arends naar ons toekwam en zei, dat we ons provocerend gedroegen. Later schonk de ober bij ieder een rosé in, behalve bij ons. Hordijk werd toen zo kwaad, dat hij apart aan de bar voor eigen rekening een maaltijd bestelde. Arends ging naar hem toe en zei, dat hij erg gevaarlijk deed, dat het op stapel staande contract met de bond hierdoor in gevaar kwam”. „Bondstrainer Buytelaar heeft de zaak De formulieren worden bij binnenkomst in het toto-gebouw onder toezicht van een advocaat op microfilm gezet, waarna de film de kluis ingaat. De dag na de wed strijddag wordt de kluis geopend, weder om onder toezicht, en moet de computer de prijswinnaars aan gaan wijzen. Het leek de woordvoerder van de Sporttoto onwaarschijnlijk dat er een fout bij hen gemaakt is. De Ronde van Frankrijk, die volgend jaar van start gaat in Den Haag, staat op de kalender van 29 of 30 juni tot 22 juli. Felix Levitan, directeur van de Tour, vertelde donderdagavond in Parijs, tevre den te zijn met het traject van de eerste halve etappe, wanneer nog een paar klei ne oneffenheden uit de weg geruimd kun nen worden op de route van Den Haag naar Rotterdam. Hij achtte het noodzake lijk, dat een oplossing zou worden gevon den voor het passeren van de Benelux- Het bestuur van de KNLTB gaf deze wedstrijd, die maandag en dinsdag aanstaande plaats zou hebben, gewon nen, hangende het onderzoek naar de gedragingen van een aantal spelers bij de landenwedstrijd NederlandWest- Duitsland en NederlandBelgië, ander halve maand geleden. Dat wangedrag zou zijn geconstateerd tijdens eerder gehouden interlands tegen West-Duitsland en België. De spelers heb ben het niet genomen, zijn naar de be kende sportadvocaat mr. J. L. Janssen van Raay gestapt, die begon met het bondsbe stuur een ultimatum te stellen, waarin werd geëist dat zou worden teruggekomen op het besluit tot terugtrekking. De ten nisbond is daar niet op ingegaan, waarna de Rotterdamse advocaat bij de president van de Amsterdamse rechtbank een kort geding heeft aangespannen. Wat is er precies gebeurd? De secreta- ris-penningmeester van de KNLTB, de heer Dikker, wil zich nog niet uitlaten over de beschuldigingen die er tegen de spelers zijn ingebracht. Wel stelde hij, dat er ernstiger zaken aan de orde zijn dan de inmiddels beruchte fles rosé die door de spelers als de oorzaak van de problemen is aangewezen. De 21-jarige Hilversumer Rolf Thung, dienstplichtig tweede luitenant bij de ma- De flessen wijn (zaterdagavond werd er nog een fles gedronken) plus de terloopse opmerking in het rapport van Geert Keyser (aanvoerder bij Neder landBelgië) dat Rolf Thung en Jan Hordijk in Vlaardingen om half twee ’s nachts bij het naar bed gaan niet geheel nuchter zouden zijn geweest en Jan Hajer nog een uur later aan de deuren van de slapenden zou hebben gemorreld zijn de basisgegevens waar op de bond tot actie wil overgaan. Overigens heeft het indienen van deze rapporten het KNLTB-bestuur er niet van weerhouden hoofdpersoon Jan Hordijk een langlopend contract aan te bieden. Hordijk heeft dat na een be raad van veertien dagen geweigerd. De zes betrokkenen Hemmes, Hordijk, Fleury, Laudin, Thung en Hajer hebben een uitnodiging ontvangen voor een hoorzitting op 1 november. Of zij daaraan gevolg zullen geven hangt af van het antwoord dat zij verwachten op twee brieven die zij aan het hoofd bestuur hebben geschreven. „Normaal krijgen wij eerst alle rappor ten betreffende gespeelde wedstrijden. Maar die over Vlaardingen hebben wij nooit gehad. Verder is het natuurlijk niet in de haak, dat het bondsbestuur beslist de ploeg voor Engeland terug te trekken, (in Groningen tegen West-Duitsland) en Geert Keyser (in Vlaardingen tegen België) toekomen aan de president van de rechtbank en de advocaat van de tegenpartij. „Omdat wij dan kunnen verwijzen naar bepaalde passages zon der dat de aard van de misdragingen publiek wordt want dat zou stellig niet in het belang van de eisers zijn,” aldus de advocaat van de KNLTB. Na afloop van het kort geding maakten de spe lers echter de rapporten zelf openbaar. In hoofdzaak blijken, zoals reeds eer ders door de spelers werd gesugge reerd, de moeilijkheden te zijn ont staan rond de consumptie van twee flessen wijn bij de maaltijden in Gro ningen: één op vrijdagavond en één op zaterdagavond. Aanvoerder Jaap Arends meldt van de wedstrijd tegen West-Duitsland, waarvan bondsgedele- geerde Renaud überhaupt hét nut be twijfelt, dat Jan Hordijk zonder dat hij het wist een fles wijn voor het gezel schap aan zijn tafel bestelde en daarbij „proost” riep in de richting van de aanvoerder. „Ik gaf natuurlijk onmid dellijk een waarschuwing”, aldus Arends. Uit balorigheid bestelde Hor dijk toen een maaltijd (en een biertje) VOVVVHVVWVVVVVWVWWWVVVWVVWVVVVVVVVVVVWVVVVVVUVVVVVVVWWWVVVVVVVVVVVVVVVMVVVVVVVVVVV' AMSTERDAM. De Amstel Goldrace, de enige Nederlandse „klassieker” voor beroepsrenners, heeft op de voorlopige kalender voor het komende wielerseizoen geen concurrentie. De Goldrace, die vrij wel hetzelfde parkoers zal volgen als dit jaar, wordt op zaterdag 7 april gehouden. De woensdag daarvoor wordt Gent We- velgehem gereden, een dag na de Goldra- ce vindt het „voorspel,” een rit over 4000 meter, plaats van de Ronde van België. „Hij was het volkomen met ons eens en zou met Arends gaan praten. Hij zei dat we er een gezellig weekeinde van moesten maken. We zijn daarna nog even wezen stappen en kwamen klokslag twaalf uur in het hotel terug. Barends heeft in zijn rapport tien over twaalf gezet, maar het was precies twaalf uur. Zaterdag zaten we, zoals was gezegd, om half negen aan het* ontbijt en stonden- om half tien op de baan té oefenen”. Mevrouw Thung daarover: „Ik vind het jammer dat men dit zo ver heeft laten komen. Toen ik laatst de krant las over rellen in andere bonden, dacht ik dat het bij ons nog wel mee viel. Ja, mijn man heeft vorig jaar wel moeilijkheden gehad en is toen uit de commissie-opleidingen gestapt, maar daar hadden wij als com- missie-speltechniek weinig of niets mee te maken. Wat er nu is gebeurd, kan na tuurlijk niet”. Het zijn overigens niet alleen de spe lers, die zich tegen het bondsbestuur af zetten. Ook leden van de commissie-spel- techniek roeren zich. Secretaris Lijsen heeft direct ontslag genomen. De anderen, mevrouw Thung, mevrouw Van der Storm, Hans van Dalsum en Geert Key ser, beraden zich nog over de te nemen stappen. Een belangrijk punt in de overwe- ging was dat de wedstrijd toch niet meer gespeeld zou kunnen worden, daar de Engelse bond geen medewer king zou verlenen. „Wij hebben de contracten voor het huren van een baan geannuleerd en onze spelers vrij- af gegeven,” liet de secretaris van de Engelse bond weten aan mr. A. G. Marls, die optrad namens de KNLTB. i wvwvtMnwvwvwvwvvvvvvvwwuvvuvvvwvvvuvvvvwvwvwvvvvwvvwvvvvvvvwvvvwvwtwvw Het verhaal begint vrijdag 1 september in Groningen. „Wij Hemmes, Fleury, Hordijk, Laudin en Thung, red); kwamen toen in Groningen aan voor de wedstrijd tegen West-Duitsland, die zaterdag en zondag zou worden gehouden. Onze cap tain was Jaap Arends, die de laatste drie jaar die functie niet meer had vervuld en nu uit npod was aangewezen, omdat nie mand anders kon. Het begon al toen we aankwamen. We moesten direct de baan op en we kregen' van hem instructies hoeveel we moesten oefenen”. „Dat waren wij niet gewend. Vooral die aanwijzigngen vonden wij vreemd, omdat ze kwamen van iemand die klassen minder der speelt en ook gespeeld heeft dan wij. We waren wat kregelig, maar we hebben wel getraind, 's Avonds bij het diner waren we wat eerder aan tafel dan onze begeleider. We bestelden een fles rosé. Dat kwam per man neer op nauwelijks één glas. Tijdens het diner bestelden we nog een fles, maar de ober zei dat het niet mocht. We mochten het ook niet zelf betalen. Het was, zei hij, en wees op de tafel waaraan onze begeleiders zaten, ver boden”. (Spa; 29 Ronde van Parijs-Tours (Fra) of JAN HORDIJK Engeland ook afschrijft, en ons dan de volgende morgen inlicht en zegt met ons daarover nog wel te willen praten. Dat had natuurlijk geen enkele zin. Het be sluit was al genomen”. Merlo. De tips 1. Vanadls-prljs: 1. Komiek Olivier 2. Koly B 3. Kasai Outs Kris Areta. 2. Thea Cornells-prijs: 1 Lucy Bloemlust 2 Loek Areta 3 Letine Quick Outs Liselot Spencer 3. Queronica-prijs: 1. Grettl Thelma 2. Johan nes Trix 3. Intrepid Girl Outs: Indus Thar. 4. Ysselmonde-prljs: 1. Karimoendjawa 2. Kur- dy Mars 3. Jingo Beroona Outs: Kinley’s Speed. 6. Zefa-prijs: 1. Geatonka 2. Franclna 3. Her cules V Outs: Irish Khan. 7. Untrepid-prijs: 1. Intrepide 2.Joyce 3. Fury Hollandia Outs: Geisha Double. 8. Ultra-prijs: 1. Kohinoor 2. Koningsarend B 3. Josje du Maire E Outs: Indiana Hanover. 10. Janneke-prijs: 1. Immer Khan 2. Indien Mr. J. L. Janssen van Raay, die optrad namens de eisers, zal het van de motivering van het vonnis (die vol gende week zal worden bekend ge maakt) laten afhangen of hij in hoger beroep gaat. Indien dat het geval is zal het gaat over de vraag wie de kosten van het geding moet betalen, en indi rect over de vraag of de KNLTB door het afgelasten van de wedstrijd de macht waarover men beschikt niet voor een ander doel heeft aangewend dan waartoe deze is gegeven. De eisers beschouwen het niet doorgaan van de wedstrijd namelijk als een strafmaat regel. De bond is een andere mening toegedaan. Mr. Maris sprak van de noodzake lijkheid „schoonmaak te houden” van de twijfel die er is gerezen ten aanzien van de integriteit van de spe lers. De bond heeft inmiddels besloten een onderzoek in te stellen naar het gebeurde tijdens de landenwedstrijden. De spelers zullen woensdagavond aan staande hun versie kunnen geven. Mr. Maris deed donderdagavond een rapport van o.m. de aanvoerders Jaap Arends (Van onze paardesportmedewerker) DUINDIGT. In het 10 koersen tel lende zaterdagmiddagprogramma (1.00 uur) springen de beide rennen er duidelijk uit. De Grote Prijs der Driejarigen telt onder de afwezigheid van Derbywinnaar Sasquatch, waarvoor het topgewicht van 65 kg niet word geaccepteerd, een excel lente bezetting. tunnel, waar tol moet worden betaald, aangezien het onmogelijk is de karavaan te doen stoppen voor het betalen van tol. De belangrijkste data op de kalender, die is samengesteld door de AIOCC (inter- natonale vereniging van organisatoren van wielerwedstrijden), die nog moet worden goedgekeurd op zijn kalendercongres van eind november te Genève zijn. FEBRUARI: 12-18 Ronde van Andalusie (Spa); 25 Grote PRijs van Valencia (Spa 25 tot 2 maart Ronde van Sardinië (Ita.); 26 tot 4 maart Ronde van de Levant (Spa). MAART: 3 Omloop het Volk (Bel); 4 Genua- Nlce (Ita-Fra), Sassari-Cagllari (Ita), Ronde van Limburg (Bel); 7 Mllaan-Turijn (Ita); 10-14 Dwars door Italië; 10-17 (of 25 tot 1 april) Parijs-Nice (Fra); 11 Ronde Vlaamse Ardennen (Bel): 17 Milaan-San Remo (Ita); 18 Ronde van het Waasland (Bel); 24 Grote Prijs E3 Harelbe- ke (Bel); 26-30 Catalaanse Week (Spa); 25 Brabantse Pijl (Bel); 28 Elfstedenronde (Bel). APRIL: 1 Ronde van Vlaanderen (Bel); 4 Gent-Wevelghem (Bel); 7 Amstel Goldrace (Ned); 8-13 Ronde van België; 11-15 Ronde van Baskenland, Elbar (Spa); 15 Parijs-Roubaix (Fra); 19 Waalse Pijl (Bel); 22 Lulk-Bastenaken- Lulk (Bel) 24 Parijs-Camembert (Fra; 26-13 mei Ronde van Spanje. AMSTERDAM. De Europese voetbal unie (UEFA) heeft de data vastgesteld voor de wedstrijden tussen Ajax en CSKA Sofia (tweede ronde Europacup landskampioenen). CSKAAjax wordt gespeeld op 8 november, wanneer de overige deelnemers hun tweede wedstrijd spelen, en AjaxCSKA op 29 november, de dag van de derde ronde in het UEFA- toernooi. 3. Her Areta Outs; Funny Guy. Rennen: Grote Prijs der Driejarigen; 1. stal Nuy (Nan cy Pallieter Gaily) 2. Gerabher 3. Sweet Memory Outs: Royal Hunter. 9. Beker der Amateurs: 1. stal Gëran (Golden Peter Run Home S) 2. Astrologer 3. Frances Love Outs: Merlo. Voor Jan van Dooyeweerd ligt er zon dagmiddag (1.30 uur) op Hilvers’im met zijn crack Jojo Buitenzorg in het Kampi oenschap der 4-jarigen met 15 mille aan prijzen een revanchemogelijkheid voor zijn onverwachte nederlaag tegen de op komende ster. Jojo Buitenzorg, die dit seizoen alleen al ruim .zestig mille bijeen draafde en bij een overwinning zijn totaal gewonnen bedrag boven de ton ziet stij gen, behoeft nu geen voorgift aan zijn rivale te geven. Behalve Joke treft hij over deze 2400 meter lange afstand ook weer Jonker Volann, die hem in de Grote Fokkers-prijs eveneens op de hielen zat. De overige paarden staan tegen dit formi dabele trio vrijwel kansloos en hebben alleen bij een volledig falen van de favo rieten een kans. In het internationale nummer zijn van de dertig ingeschreven paarden er niet minder dan negentien teruggetrokken. De zware condities voor de grote klasse zijn hiervan waarschijn- Jijk de oorzaak. Uit die groep namen slechts Flamingo Six en Florissant de handschoen op. De tips: 1. Chrysanten-prljs: 1. Kim Nardlnclant 2. Kllngsor G 3 Komeet Olivier Outs; Kommet Jezebel. 2. Clematis-prljs le afd: 1. Karme Buitenzorg 2. Joke Marian 3.Jolltha d’Aster Outs- Jcdney B. 3. Berneris-prijs: 1. Koentje Dartel 2. Jeroll- mo 3.Jap Outs: James Hagheweyde. 4. Tijgerlelie-prijs le afd.: 1. Johnny Baker 2 Jamaica Boy 3. Johnny Fibber Outs: Jullane Lee. 5. Anjer-prijs: 1. Flamingo Six 2. Hazleton B 3. Florissant Outs: Ingrid Hanover. 6. Kampioenschap der 4-jarlgen: 1. Jojo Bui tenzorg 2. Jonker Volann 3. Joke Outs: Josje W. 7. Scabiosa-prljs: 1. Ideal Buitenzorg 2. Jolly Jumper 3. Henri van Wendy Outs: Ixkit. 8. Tijgerlelie-prijs 2e afd.: 1. Julius Caesar 2. I'm Happy 3. Jacobus van A. Outs: Ivoor- meeuw S. 9. Edelweiss-prljs: 1. Hanover Cavaljos 2. Gio vanni 3.Goeam Outs: Empereur CH. 10. Clematis-prljs 2e afd.: 1. Kaper 2. 2. Jung Bento 3. Ivan O Outs: José Hollandia. Een week later speelde de Nederlandse ploeg, nu bestaande uit Fleury, Hordijk, Laudin en Thung, Hajes, Barth, Van Min en Sanders, in Vlaardingen tegen België. De captain was Geert Keyser, lid van de commissie-speltechniek, die in de tennis bond de topsport behartigt. „Met hem hebben we, op één uitzondering na, geen moeilijkheden gehad”. Volgens mevrouw Thung. de moeder van Rolf en ook lid van de commissie- speltechniek, zou die ene uitzondering Jan Hajer zijn, die pas om half vier ’s nachts naar bed is gegaan. „Maar wat Hajer heeft gedaan, mag je toch niet deze drie jongens, die tegen Engeland zouden spelen aanrekenen”. Wel heeft, zo is vernomen, hoofd scheidsrechter Vos, via een rapport ge klaagd. Rolf weer: „Het was daar een slechte accommodatie, de banen lagen ver van het clubhuis verwijderd en er was een slechte communicatie. Scheidsrechter Vos heeft in zijn rapport gezet, dat we in het clubhuis eerst ons spelletje kaart wilden afmaken voordat we op de baan wensten te verschijnen. Dat heb ik al thans gehoord”. „Dat is echter niet juist, want we wisten niet dat we moesten spelen op dat mo ment. Hoe dan ook, we zijn niet veroor deeld, we zijn niet gehoord, toch hebben ze ons gestraft, dat is één van de princi piële rechtsbeginselen met de voeten tre den”. „We hoorden niets meer en dachten dat de zaak was vergeven en vergeten. We wonnen bijna alles, ’s Avonds bij het koud buffet zaten Hordijk en Fleury toevallig aan de tafel bij Arends. Op tafel stond een fles rosé het kan ook witte wijn zijn geweest, maar zeg maar rosé die werd soldaat gemaakt. Laudin ging later bij de voorzitter van de bond, de heer Beek, nog een fles vragen en die vroeg, of Hordijk en Fleury dat zelf niet konden doen”. Alle hoofdrolvertolkers uit de klassie kers en andere grote rennen zullen met deze ren een punt achter hun zware seizoen zetten. Dankzij de handicap-for- mule een volkomen open strijd, waarin echter de in grote vorm zijnde stal Nuy met Nancy, Gaily en Pallieter sterk iS vertegenwoordigd. Met deze nummerieke meerderheid kan deze Stal min of meer de taktiek bepalen. Zeer gevaarlijk is de in Amerika geboren Gerabher die in ver scheidene rennen zijn kwaliteiten al liet zien. Amateurs en amatrices brengen in de „Beker der Amateurs” 12 Volbloeds in de baan. Hoe moeilijk deze ren te winnen is bewijst dat sinds 1964 slechts Nico Smit er in is'geslaagd deze ren twee maal te winnen. Het heeft nu een outsiderskans met MEI: 1 Um den Hennigerturm, Frankfurt (Wdl); 6 Kampioenschap van Zurich (Zwi); 8-13 Vierdaagse van Duinkerken (Fra); 8-13 Ronde van Romandië (wi); 19 tot 10 juni Ronde van Italië 20-21 Ronde van de Olse (Fra); 27 Bordeaux-Parljs (Fra); 29 tot 4 juni Dauphine- Liberté (Fra). JUNI; 12-22 (of 19-29) Ronde van Zwitserland; 14 Ronde van Asturle (Ita); 13-17 Midi Libre (Fra); 14-18 Ronde van Luxemburg; 24 Nationale kampioenschappen; 29 of 30 tot 22 juli Ronde van Frankrijk. JULI: 25 Acht van Chaam (Ned); 29 Grote Prijs van Dortmund (Wdl); 31 tot 5 augustus Ronde van Majorca (Spa). AUGUSTUS: 4-19 Ronde van Portugal; 11 Coppa Bernocchi (Ita); 12 Ronde van de Vier kantons (Zwi); 22-26 Ronde van Nieuw-Frank- rljk (Can). SEPTEMBER: 2 Wereldkampioenschap (moge lijk naar 9-9); 5-9 Ronde van het Noorden (Fra); 8 Ronde van Plemont (ita); 9 Criterium Des As (Fra); 17-23 Ronde van Catalonle (Spa); 24 Bergklim Montjulch (Spa; Venetië (Ita); 30 (of 23) Pcriji Parljs-Brussel (Fra-Bel). OKTOBER: 2 Ronde van de Grensstreek (Bel); 6 Grote Landenprljs (Fra); 7 Dwars door Lausanne (Zwi); 13 Ronde van Lombardije (Ita); 14 Grote Prijs van Lugano (Zwi); 21 Trofeo Baracchi (Ita); 28 Parijs-Tours (Fra) of Parijs- Brussel (Fra-Bel)

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 11