Politiekorps nam afscheid A.B.O.P. protesteert weer van tegen regionale schooladviesdienst werkafzet gemeente Gladde VERENICINCSNIEUWS weg „De Tunnel” wil grotere wordt verbeterd vertrekkende hoofdinspecteur te?" G. J. TIMMERMANS KREEG STAANDE OVATIE Ontwerp-statuten begin november in Velser raad BEGROTING 1973 DEED TAL VAN VRAGEN RIJZEN r „Gevaarlijke leeftijd” DINSDAG 31 OKTOBER 1972 IJMUIDER COURAN1 4 5 Niet geruisloos Werkafzet Drukkerij Scheiding Beverwijk (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Op 9 november aanstaande zal de Velsense gemeenteraad zich opnieuw buigen over het onderwerp de oprichting van een regionale onderwijsbegeleidingsdienst voor Midden-Kennemerland. Hierin zullen de gemeenten Beverwijk, Castricum, Heemskerk, Uitgeest en Velsen samen moeten gaan werken. Zoals bekend heeft de afdeling Velsen van de Al gemene Bond voor Onderwijzend Personeel hiertegen in het verleden scherp geprotesteerd. Een participatie van Velsen in deze schooladvies dienst wordt afgewezen. Dit omdat volgens de ABOP niet kan worden aan getoond dat een samenwerking met andere gemeenten in een onderwijs begeleidingsdienst effectiever of goedkoper is. Verder worden de ont werp-statuten ondemocratisch, bureaucratisch en formalistisch genoemd. De inspraak van het onderwijs bij de activiteiten van een dergelijke dienst zou nihil zijn. Een ander bezwaar dat naar voren werd gebracht, was het consulteren van de leerkrachten bij het tot stand komen van deze dienst. Velsen-Noord Wijk aan Zee Heemskerk V elsen-I J muiden v.,,. (Van een onzer verslaggevers) voor Const. De t uur; uur. BEVERWIJK. De toneelvereniging KDO brengt zaterdag 4 november in het Kennemer Theater voor het voetlicht de komedie „Gevaarlijke leeftijd”. Medespe lenden zijn H. Timmer, Anny Mooy- Witbrood, Rinus Pakes, An v. Zonne- veld-Van der Reep, Anneke Leuring, Jos. Raaijfnakers, Frans Berkhout, Joke Pakes-Eisenga, Anke de Ruiter en An Berkhout-Sneekes. Naar aanleidng van deze scherpe pro testen is de raadsbehandeling uitgesteld tot na het zomerreces. Ook omdat in de verschillende fracties (PvdA, KVP, AR, CHTJ) verschil van mening bestond en men zich verder wilde verdiepen in de problematiek van onder meer de doel stellingen, de bestuurssamenstelling en de financiële consequenties. dinsdag 31 oktober Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. Bij de rondvraag kwam er betreffende dit onderwerp eveneens een reactie van een personeelslid dat de vergadering naar een apart gebouw voor het Admi nistratief Centrum een vermindering in IJMOND. Het streven naar directe handhaving of verbetering van het on middellijke welzijn van de werknemers bij het Sociaal Werkvoorzieningsschap „De Tunnel”, kenmerkte de openbare vergadering van het Algemeen Bestuur van het schap, welke maandagavond ge houden werd in de kantine van De Tunnel in Velsen-Noord. Op deze verga dering werd de vaststelling van de be groting voor 1973 aan de orde gesteld en de toezending van deze begroting deed bij verscheidene leden van het algemeen bestuur vragen rijzen. Vragen, die zoals het zich liet aanzien naar bevrediging konden worden beantwoord. Een ander punt van discussie vormde het Administratief Centrum, het gedeel te waarbij de zogenaamde hoofdarbei ders van De Tunnel werkzaam zijn. Er bleek bij het bestuur vooral bezwaar te bestaan tegen de scheiding van dit cen trum van het overige deel van het Werkvoorzieningsschap. ’n Apart gebouw daarvoor, gescheiden van het complex richt. Tot slot spra brigadier J. Leune namens de Centrale Politie Organisatie. Het was een geroerde hoofdinspecteur Timmermans, die een slot- en dank woord sprak. Hij benadrukte bepaald niet uit roeping politieman te zijn ge worden, doch het eenmaal zijnde heeft hij zich met hart en ziel aan zijn werk gewijd. Het was een mooie loopbaan en hij zei dankbaar te zijn met hetgeen hij heeft weten te bereiken. DINSDAG 31 oktober Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 19-21.30 uur. Bloemen en het korpsschild kreeg het echtpaar Timmermans aangeboden door commissaris W. Sepp. WOENSDAG 1 november Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 14.30-17.30 en 19-21uur. Zoals bekend mag worden veronder steld, zijn de deelnemende gemeenten in het Werkvoorzieningsschap de vijf IJ- mond-gemeenten, Beverwijk, Castricum, Heemskerk, Uitgeest en Velsen. Wat de cijfers betreft ondervond de vaststelling van de begroting weinig moeilijkheden. Waar de vergadering wel dieper op wil de ingaan, waren zuiver menselijke as pecten, welke vooral betrekking hadden op de practische werkzaamheden. Wat nogal beroering veroorzaakte, was het matige resultaat dat de werkzaam heden in de drukkerij van De Tunnel opleverde. Een der leden van het alge meen bestuur merkte op dat de acquisi tie ten behoeve van de drukkerij te wensen zou overlaten, waardoor de ont plooiing van die drukkerij in de knel zou komen Voorzitter Witte had ook al met be trekking op de werkvoorziening in de drukkerij, reeds eerder medegedeeld, dat er naar de deelnemende gemeenten een brief was verzonden, waarin het bestaan van De Tunnel nog eens werd onder streept en de mogelijkheden om gebruik te maken van de werkzaamheden daar eveneens werden toegelicht. Tenslotte werd de begroting voor 1973 vastgesteld. Daarin wordt gewezen op een personeelsuitbreiding van vijfender tig personen, hetgeen een werkelijke loonstijging van 18,53 percent inhoudt. In verband met de uitbreiding van de werkleiding wordt' hier een stijging ver wacht van ruim 33 percent. Een andere vraag uit de vergadering bracht naar voren dat het bestuur van het Werkvoorzieningsschap in onderhan- deling is met de gemeente Velsen om trent de werknemers bij de gemeentelij ke kwekerij. Het ontbreken van een bepaalde gezagsverhouding ten opzichte van de werknemers van De Tunnel bij de Velsense kwekerijen was voor het bestuur van het schap aanleiding de gemeentelijke plantsoenendienst in Vel sen te polsen of er een oplossing gevon den zou kunnen worden om dit vacuum te vullen. Zo denkt men bij het schap aan een mogelijkheid dat Velsen de kwekerij door De Tunnel zou kunnen laten beheren. Temeer omdat daar, vol gens voorzitter Th. C. Witte, voor het overgrote deel alleen mensen van De Tunnel werkzaam zijn. De verantwoor ding van deze werknemers zou dan al leen bij De Tunnel berusten, waardoor een gezagsverhouding zou zijn hersteld. De directeur van het Werkvoorzie ningsschap, de heer C. Melse, antwoord de daarop dat de personeelsbezetting van de drukkerij zodanig was, dat acquisitie niet aan uitbreiding toe was. Het druk kerij personeel zou een veelvoud aan or ders, gezien ook het ziekteverzuim, moeilijk kunnen verwerken. Het aanbod van minder geschoolden zou nog steeds de overhand hebben, t erwijl juist de drukkerij aan geschoolde krachten be hoefte zou hebben, waardoor de kwets baarheid van dit deel van het Werk voorzieningsschap groot zou zijn. De Wijkermeerweg Velsen-Noord tussen de Plaatwellerij en de Wijker straatweg wordt op het ogenblik stevig onder handen genomen. Geen over bodige daad, want in de afgelopen maanden is ter plaatse menige auto van de weg in berm, of wat nog erger was Na dat laatste ongeval zijn er borden geplaatst met waarschuwingen als „werk in uitvoering”, „wegversmalling” en „maximum snelheid 30 km”. Te gelijkertijd arriveerde een ploeg straat- makers, die de verbetering van de si tuatie ter hand hebben genomen. woensdag 1 november Progress-sociëteit, Const. Huijgens- straat. Geopend vanaf 20 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 Ruijsdaelstraat 7: jeugd 14.30-17 gisch medewerker van de Apeldoomse schooladviesdiensten avonturen maar wat aan, elk op eigen houtje. Er is geen consequente onderwijsvisie, dus ook geen onderwijsplan op grond waarvan wordt gewerkt. Er worden alleen noodverban den gelegd, zonder dat de achterliggende oorzaken van de knelpunten worden op gespoord of bestreden. Er heeft zelfs geen onderzoek plaats naar de resultaten van het werk, er is geen evaluatie.” Munk is van mening dat er bij derge lijke diensten teveel kans bestaat op het najagen en uitleven van hobby’s. „Ik aarzel niet om hetgeen de schooladvies diensten nu doen, een enorme geldver spilling te noemen.” Een ander manco vindt hij dat de diensten van elkaar niet weten wat er precies gedaan wordt. Een uitwisseling van gegevens heeft niet plaats- Verder vindt hij het schrikbarend dat ondanks alle activiteiten van de schooladviesdien sten het aantal kinderen met gedrags- en leermoeilijkheden tegen alle ver wachtingen in toeneemt, in plaats van kleiner wordt. Volgens hem wordt nau welijks onderzocht wat hiervan de oor zaken zijn. Het ministerie van onderwijs vindt hij te weinig visie hebben. Hij meent dat de overheid een serie onderwijsmodellen (bijvoorbeeld Montessori, Dalton, Jena- plan, streng klassikaal, individueel enzo voorts) moet onderwerpen, waaruit de scholen naar eigen inzicht kunnen kie zen. De sChooldiensten zullen dan met de scholen werkplannen kunnen ontwik kelen om naar het gekozen model toe te werken. Hij is van mening dat de schoolad viesdiensten veel meer dan nu het geval is moeten gaan samenwerken met peda gogische centra en universiteiten. Daar naast moeten deze instituten ingescha keld worden bij vernieuwingscursussen. „De schooldiensten zijn nu hard op weg zich tot bureaucratischl vertechnocrati- sche instituten te ontwikkelen. Tot insti tuten die proberen vooral zichzelf te bewijzen. Men kijkt te weinig naar het goede dat er in de praktijk op sommige scholen is ontwikkeld. Op deze manier komen we niet aan werkelijke onder wijsvernieuwing toe.” Als alternatief ziet Jorgen Munk het werken met kleinere schooladviesdien sten, die steeds groepen scholen met hetzelfde onderwijsmodel coachen. Ook de inspraak van de ouders zal volgens hem veel meer tot zijn recht moeten komen. De ABOP heeft aan alle gemeente raadsleden het artikel over de ideeën van Jorgen Munk toegezonden. Hij schilderde de hoofdinspecteur als een man, die nimmer een geruchtma kende figuur is geweest. Daarentegen heeft hij echter bepaald niet geruisloos gediend. „Al te goed is buurmans gek” was zijn stelregel, want het is nu eenmaal onmogelijk het elkeen naar de zin te maken. Groot was en is de sociale bewogenheid van de vertrekkende hoofdinspecteur, die nimmer droeve ta ken uit de weg is gegaan, daarentegen dikwijls alleen opererend menig maal noden heeft gelenigd. „Aan 'de ene kant zijn wij blij, dat u weggaat want u hebt het verdiend. Aan de andere kant echter betreuren wij uw vertrek heel erg, want u bent de stabiele factor in dit huis” zo bracht de commissaris aller mening onder woor den. Na meegedeeld te hebben, dat hoofd inspecteur C. van Buuren met ingang van 1 november bevorderd wordt tot hoofdinspecteur eerste klas en tevens waarnemend corpschef en hoofdcommies A, de heer M. van Heukelom bevorderd wordt per gelijke datum tot hoofdcom mies B belast met personeelszaken bood de heer Sepp de scheidende hoofd inspecteur het korpsschild aan en had hij een bloemenhulde voor mevrouw Timmermans. De heer Van Heukelom dankte ver volgens de scheidende hip. voor de ont vangen opleiding. Als voorzitter van de Politie Sportvereniging een functie die de heer Timmermans vele jaren bekleed heeft dankte hij hem ook voor het zeer vele werk daarvoor ver- woensdag 1 november Sportfondsenbad, Kuikensweg. De ABOP heeft zich nog eens tot alle gemeenteraadsleden gewend met een brief waarin het standpunt van de bond wordt duidelijk gemaakt. Tevens wordt geattendeerd op een artikel dat onlangs in het NVV-weekblad „De Vakbewe ging” is verschenen onder de kop „Schooladviesdiensten avonturen maar wat!”. Deze uitspraak is afkomstig van Jorgen Munk, sinds twee jaar pedago- Inhakend op de woorden van de com missaris merkte hij op, dat wat deze asm voortvarendheid teveel had, hij als hoofdinspecteur in tegenovergestelde mate bezat. Samen konden zij zo tot de juiste middenweg komen. Ook heeft hij steeds getracht de stabiele figuur te zijn, ook bij de regeling van zuiver politiële zaken en taken. De politiesportbond zegde hij een be ker toe voor het jaarlijks volleybaltoer nooi, onder de voorwaarde, dat daar nimmer zijn naam aan mag worden verbonden. Over zijn werk in en voor de fondsen: als korpsfonds, kantinefonds en St. Nicolaasfonds sprekende merkte hij op: „Wie niet voor anderen speelt en werkt; speelt en werkt ook niet voor zichzelf”. Weemoed vervulde hem bij de gedachte dat nu de banden met de politie zullen verslappen. Hij zei zich geen zorgen te maken over de toekomst van het Velsense korps. Het is een goed korps en aan allen de taak dit zo te houden. Met deze woorden besloot hij het officiële gedeelte van deze middag. Daarna werd hem staande een ovatie gebracht door de vele aanwezigen, onder wie vele oud-gedienden. woensdag 1 november Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 14.30-17.30 uur. dinsdag 31 oktober Zandkraai, Handelstraat. 20 uur jaar vergadering PvdA. Progress-sociëteit, Const. Huijgens- straat. Geopend vanaf 20 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 20 uur. van het talud gereden asl gevolg van het gladde wegdek. Nog zeer recent werd een auto-ongeval daar op reke ning geschreven van onvoldoende er varing van een autobestuurster, alhoe wel een gezagsdrager moest vaststellen, dat het wegdek er ongewoon glad is. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Hoofdinspecteur C. J. Timmermans van de gemeente-politie heeft maandagmiddag in de gymzaal bo ven in het hoofdbureau afscheid geno men van zijn collega’s politie-officieren en manschappen. Vanmiddag wordt hem door het gemeentebestuur een afscheids receptie aangeboden in de burgerzaal van het stadhuis. Tijdens het afscheid van „zijn” politiemensen maandag, zijn woorden van bijzondere waardering ge sproken aan het adres van deze hoofdin specteur alsmede aan zijn echtgenote. Commissaris W. Sepp herinnerde aan de sollicitatiebrief van de heer Timmer mans, waarop als aantekening in de marge door de toenmalige commissaris was geschreven „naar ik meen iets te klein”. Dit sloeg op de figuur van de sollicitant. „U bent niet gegroeid in die tussentijd, maar opmerkelijk was wel, dat na een jaar op uw beoordeling geschreven stond: „steekt boven zijn col lega’s uit” aldus de commissaris. En dat is iets, zo bleek uit zijn verdere woorden, dat de hoofdinspecteur altijd heeft gedaan. Wie zijn loopbaan wel ke wij dezer dagen publiceerden op de voet volgt, zal dat vaststellen. Vele dankbetuigingen voor zijn werk zijn hem in de loop der jaren ten deel gevallen. De hoofdinspecteur heeft een belangrijk deel van zijn werk verricht op de afdeling personeelszaken, een af deling welke haar stempel drukt op het politiewerk. In feite het stempel van de heer Timmermans, die in grote bescheiden heid en steeds op de achtergrond wer kend bijzonder veel en goed werk heeft verricht en altijd waar nodig, corrige rend heeft gewerkt. Mede uit naam van de staf sprekend, bracht de commissaris de scheidende hip. zijn dankbaarheid voor dit alles onder woorden. (Van een onzer verslaggevers) Geo pend van 7-10, 12.30-13.45 en 14.15-15.15 uur Easy, Populierenlaan. Geopend hulpverlening van 14-17 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. Wijkerbaan, Pres. Kennedyplein. 20 uur lezing door de heer Kloosterhuis over ambulancedienst voor NVV-vrou- wen. Grenspost, Soerstraat. 20 uur vergade ring Unie BHP. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14- 17.30 en 19-21 uur; Arendseg 61: volwas senen 14-17.30 uur; Amstelstraat 44: vol wassenen 14.30-17- en 19-21uur; Stump- hiusstraat 46 en Parmentierstraat 2: jeugd 14.30-17 uur. de werktoevoer zou betekenen. Verder deelde hij mee, dat er bij de werkne mers op het centrum een gevoel van onbehagen groeide, doordat er niet in voldoende mate werk aanwezig was. De spreker pleitte voor meer werkafzet door de bij het schap aangesloten ge meenten. van De Tunnel in Velsen-Noord, daar van zag men niet alleen de noodzaak niet in, een dergelijke scheiding werd zelfs achterhaald genoemd. De voorzitter deelde mede dat de Rijksoverheid het niet wenselijk achtte, dat hoofd- en handarbeiders in hetzelfde gebouw waren ondergebracht en met de normen van de overheid diende men voor de goedkeuring van het nieuwbouw complex rekening te houden. Naar aanleiding van dit antwoord werd vanuit de vergadering opgemerkt dat men wellicht diende te onderzoeken of de opvattingen die bij het Rijk be staan ten opzichte van administratieve centra nog wel houdbaar zijn. DINSDAG 31 OKTOBER Openbare Bibliotheek Velsen, filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-noord, 19- 21.30 uur; filiaal Zeewijksplein, IJmui- den-West, 19-21.30 uur. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJ- muiden-west, 18-23 uur BC IJmond. Manly Sport, boksen en conditietrai ning, in gymzaal Moerberg-Comité- sdhool, Kerkstraat, oud-IJmuiden, 19.30- 21.30 uur. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, in gang Spaarnestraat, 19-20 uur. Medisch Maatschappelijk Consultatiebureau voor Alcoholisme. Operakoor Bel Canto, repeteert van 20 uur af in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen. IJmuiden. Vogelvrienden, contactavond, ringen bestellen, in PEN-gebouw, Kanaalstraat, IJmuiden, 20 uur. Initiaiefgroep Zee- en Duinwijk, hear ing, 20 uur in De Planeet, Mercurius- straat 56, IJmuiden-west. WOENSDAG 1 NOVEMBER Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, ge mengd zwemmen: 6.30-8 uur; 14-15.15 uur; 21.30-22.30 uur. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale Bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 14.30- 17.30 uur en 19-21.30 uur; Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Willems- beekweg 96, IJuiden-oost, 14.30-17.30 uur en 19-21 uur; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort-noord, 14.30-17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-noord, 14.30-17.30 uur; filiaal Zeewijkplein, IJ- muiden-west, 14.30-17.30 uur. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJui- den-west, 19-23 uur BC velsen. De Ring, boksen en conditietraining, in gymzaal Ossendorpschool, Wijk aan Zee- ërweg, IJmuiden, 19.30-21.30 uur. Vrouwenbond NVV, afd. IJmuiden, 20 uur in gebouw Velserduin, Velserduin- plein, IJmuiden. 20 uur film en lezing verzorgd door de Vrienden van de Hart stichting.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5