Gestolen auto’s beschadigd teruggevonden Maaltijden bejaarden duurder Eindbeslissing over aanleg Westelijke Randweg nadert Heemskerkers meer inspraak Noordelijke Randweg biedt meer na- dan voordelen XXL A. W. Horeman had tip voor directeur van Gasbedrijf in bestemmingsplannen V- •X panty 7 Afscheid na 47 jaar dienst UITSPRAAK DEN HAAG BINNENKORT VERWACHT C. Castricum werd ONDERNEMERS IN WIJK AAN ZEE MENEN: Politieke activiteiten generaal kampioen van De Reisduif Verhoging subsidie maatschappelijk werk de panty voor de maten 46-48-50 The Advocates weer in Beverwijk Kort IJmondnieuws in Donkey Shot Marktberichten 7 u** t 7 'X" W z -x ■f® ’gw*.» DINSDAG SI OKTOBER 1972 IJMUIDER COURANT 7 Velsertunnel Hand en tand (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Een van de belangrijkste toekomstige verkeersaders in IJmond-Noord is de Westelijke Randweg; die vier rijbanen telt en een directe verbinding moet vormen tussen de Wenckebachstraat bij de spoor wegovergang in Velsen-Noord en via een route langs de Bankenlaan en Brederodelaan met de Alkmaarseweg. De kosten van aanleg worden ge raamd op ruim twaalf miljoen gulden. Een in het verleden gemaakte af spraak laat ruimte over voor een verdeling van deze kosten tussen Bever wijk, Heemskerk en Velsen. Ook het rijk zal een belangrijk deel van de benodigde financiën op tafel moeten brengen. De gemeente Beverwijk heeft goede hoop, dat de uitspraak van het rijk wel of geen financiële mede werking binnen enkele maanden kan komen. - ft- 7 z r .1 SC 1 i A JL' I XW i 1 1 K w1 BivrRWMK Z l T U - 14 z •tj' «’4 Boerenkool (Van een zonzer verslaggevers) en Voorts werden er besprekingen ge voerd over de verenigingstentoonstelling die men op 6 en 7 januari gaat houden. Keurmeester zal zijn de heer J. Visser uit Amsterdam. De prijsuitreiking en de jaarlijkse feestavond zijn 13 januari. Spreekuur: De Beverwijkse wethouder A. Klomp, openbare werken c.a., kan woensdag 1 november geen spreekuur houden. (In de gouden verpakking) biedt voor- tracé in het westelijk tuindersgebied van Beverwijk voorkwamen, kwam alle be langhebbende partijen alleszinds redelijk voor. De drie IJmondgemeenten rekenen nu op hulp van he tRijk: een vergoeding van 80 procent van de grondverwer- vingskosten en 50 procent van de aan- legkosten. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Na 47 jaar vijf ba zen te hebben gediend en talrijke reor ganisatie* te hebben meegemaakt, heeft maandagmiddag in de koffiezaal van het Stadskantoor de heer A. W. Horeman afscheid genomen van het Gasbedrijf Beverwijk en Omstreken. Op de door de gemeente Beverwijk aangeboden receptie kwam de veelzijdige interesse van 65- jarige heer Horeman (technisch hoofd ambtenaar A) duidelijk aan het licht. Niet alleen in het bedrijf maakte hij zich bijzonder verdienstelijk, ook in de maatschappij wist hij steeds initiatieven te ontplooien, die, naar later bleek, tot successen leidden. BEVERWIJK. Na een afwezigheid van enkele maanden uit Beverwijk komt zondagmorgen de Engelse groep „The Advocates” weer terug en wel om ’s morgens 10 uur in de Nederlands Her vormde Kerk in Heemskerk. De groep, die in de zomer in de tent van de Youth for Christ optrad, gaat om 17 uur een optreden verzorgen in de Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden. In de Jozefzaal van de Goede Raad Kerk aan de Arendsweg tenslotte wordt deze een daagse tournee door Beverwijk afgeslo ten. De bijeenkomst van de Youth for Christ in de Jozefzaal begint om acht uur. Randweg, zoals die nu is getekend, is van de allergrootste betekenis, want de weg trekt enorm veel verkeer weg uit de binnenstad van Beverwijk. Wie straks .komende vanuit de richting Cas tricum of Heemskerk, naar het zuiden moet kan de Westelijke Randweg pakken en passeert zonder moeilijkheden de Be verwijkse binnenstad. Evenzeer is dit het geval met de uit het zuiden komende automobilist. BEVERWIJK. Maandagavond heeft de postduivenvereniging „De Reisduif” in café Sport een goed bezochte ledenver gadering gehouden, waar men nog even stil stond bij het afgelopen vliegseizoen. Tijdens deze avond werden de kampioe nen van het vliegseizoen 1972 gehuldigd waarbij men ook de ere-prijzen uitreik te. Generaal van het jaar werd de heer C. Castricum, 2 de heer G. Grapendaal en 3 de heer J. Pereboom. De heer en mevrouw Horeman, die waren vergezeld van hun familieleden, werden toegesproken door burgemeester J. G. S. Bruinsma, die in het kort de carrière van de heer Horeman bij het Gasbedrijf memoreerde. „Beschouw dit nu niet als een nare dag, want juist De subsidie-aanvraag van Beverwijk voor do aanleg van de westelijke rand weg is gebaseerd op een vorig jaar okt. vereenvoudigd ontwerp. In eerste instantie beliepen de kosten van de vier- baansweg ruim 15 miljoen. Rijkswater staat wilde zich hiermee niet verenigen. Een scherpe versobering van onder an dere de diverse kunstwerken, die in het Klaverjassen. In het buurthuis „De Werf” aan de Heemskerkse Jan Ligt- hartstraat worden woensdagavond 1 no vember weer klaver jas wedstrijden ge houden. Turnen. In Beverwijk worden op zondag 5 november de Noord-Hollandse verenigingskampioenschappen turnen ge houden in de gymnastiekzalen aan de Kingsford Smithstraat 108 en 110. Tus sen 10 en 4 uur. - aldus de wethouder - ruimte genoeg. De verlenging van de Jan Ligthartstraat en Plesmanweg vond wethouder Roozen niet zo’n gelukkige oplossing: „We moe ten aansluiten bij wat in de regio ge beurt. Laten we nou eerst maar eens die Coentunnelweg aanleggen. Het is voor namelijk een financiële kwestie”. Wethouder Roozen meldde, dat de si tuering van de bejaardenflats aan de Neksloot binnenkort in het college van B. en W. zal worden besproken. De aanleg van een groenstrook aan de Kerkheek (achter de flats aan de Jan Ligthart straat) achtte hij vooral een grondver- wervingskwestie. „Op het gedeelte dat al gemeente-eigendom is, zal binnenkort met de aanleg van een groenstrook wor den begonnen”. Deze geluiden vielen maandagavond te beluisteren tijdens een vergadering van de ondernemersvereniging Wijk aan Zee in het nieuwe dorpshuis „De Moriaan”. De ondernemersvereniging in oprichting kwam tijdens een bijeenkomst op 6 april van dit jaar van de grond. De heer S. L. van Son, die als voorzit ter deel uitmaakt van het voorlopig bestuur, wees er in zijn openingstoe- door dit afscheid krijgt u een leven vol prettige dingen terug”, zei burgemeester Bruinsma, die namens de gemeente een gesehenkenbon overhandigde. Directeur van het Gasbedrijf, de heer C. M. van Driel noemde de heer Hore man een oude rot in het vak. „U heeft drie gassoorten meegemaakt: het gas, dat zelf werd vervaardigd, het Hoogo- ven-gas en nu het gas van de Gasunie. U heeft vijf gasdirecteuren gekend en u rolde van de ene reorganisatie in de andere. De jonge generatie bewondert u voor de sportieve wijze, waarop u aan die omwentelingen in het bedrijf toegaf. Want in het verleden was u verantwoor delijk voor hetgeen nu is verdeeld over vijf a zes collega’s.” De heer Van Driel bood de heer Horeman een geschenkenbon en een ge luidsband aan. De voorzitter van de personeelsvereni ging van het Gasbedrijf, de heer F. van Luyk, overhandigde een filmcamera. Me vrouw Horeman werd verblijd met bloe men. De heer W. Schaap vertegenwoordigde GBO Sport, opgericht door de heer Ho reman, die coach was van het zaal- en veldvoetbal. GBO Sport schonk de heer Horeman een lederen cameratas. In zijn dankwoord had de heer Hore man nog een tip in petto voor het personeel, dat de receptie bij woonde: „Wees zuinig op uw directeur en direc teur, wees zuinig op uw personeel.” Na afloop van het officiële gedeelte werd iedereen in de gelegenheid gesteld af scheid van de heer en mevrouw Hore man te nemen. WIJK AAN ZEE. De geplande noordelijke randweg, de tweede toe gangsweg naar Wijk aan Zee, valt bij het overgrote deel van de ondernemers in de badplaats niet bijzonder in goede aarde. Zij menen, dat aan de realisering van deze weg meer na- dan voordelen verbonden zijn. Bovendien vinden zij, dat Wjjk aan Zee meer gebaat is bij het ontstaan van meer campings dan bij een uitbreiding van het aantal parkeerplaat sen. ADVERTENTIE rH De communicatie het Hoogovenscbr eveneens voldoende de bespreking van werd door het voor' geopperd om bij he* vergunning aan te HEEMSKERK. Volgens de agenda van de Gemeenschapsraad worden in het jeugdcentrum „Donky Shot” aan de A. Verherentstraat in de komende maand twee politieke bijeenkomsten gehouden. Op dinsdag 14 november belegt de C.P.N. een vergadering met als sprekers Rudy van de Velde, wethouder voor volkshuisvesting in de gemeente Amster dam en voorzitter van de ANJV, en Cees Berghuis, raadslid in Beverwijk. Muzikale medewerking wordt verleend door de Bintangs en United Killdon. Het lid van de Tweede Kamer Jan Schaeffer en Hans Dona van de VVDM treden op als spreker tijdens een bijeen komst van de P.v.d.A. en P.S.P. op vrijdag 17 november. Het SJG-straatka- baret en disc-jockey Fred Kos verlenen hier hun medewerking. Op woensdag 29 november vanaf 's a- vonds half acht staat de Zandkraai ten slotte ook in het teken van de verkiezin gen met televisievoetbal en uitslag van de verkiezingen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK In de nacht van zon dag op maandag is ingebroken in de Beverwijkse garage Wijkeroog. Twee gloednieuwe auto’s werden ontvreemd en later beschadigd teruggevonden. Uit de vitrine voor de garage werden wat wasmiddelen meegenomen en uit het kantoor mist men ongeveer 13. De inbraak werd ontdekt, toen de politie een midden op de Parallelweg geparkeerde auto Morris Mini zonder kentekenplaat aan een nadere beschou wing onderwierp. De voorzijde van de nieuwe auto was vernield, doordat de bestuurder(s) tegen een verkeerszuil wa ren aangereden. De tweede ontvreemde wagen van hetzelfde merk werd met een kapotte koplamp, achterlicht en kilome terteller op de Duin en Kruidbergweg aangetroffen. Ook is ingebroken in de St. Willebror- dus mavo aan de Dellaertlaan. Om de school binnen te komen vernielde men op vijf plaatsen de ruiten. Uit de kamer van de directeur worden vijf pakjes sigaretten vermist. Ten westen van de bebouwing van Beverwijk trekt de Westelijke Randweg naar het noorden om, om op de Alk maarseweg te eindigen. De rechtsboven gelegen stippellijnen geven het tracé aan van de toekomstige Coentunnelweg, die aansluit op verbindingen naar de Zaan streek en Amsterdam. De stippellijnen links op de tekening vormen de Noorde lijke Randweg, die uitkomt op de Ver lengde Plesmanweg. Rechts onder de stippellijnen van een verlengde Weste lijke Randweg, die uitkomen in een tweede Velsertunnel. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Ook aan de raadsle den van Beverwijk is nu een voorstel voorgelegd om de subsidie voor het alge meen maatschappelijk werk te verhogen van 40 percent tot 47 pet. Deze verho ging is het resultaat van overleg tussen de drie IJmondgemeenten, die in deze één lijn trekken. spraak op, dat het nodig is om voor de belangen van de badplaats op te komen en dat dit het beste kan gebeuren door een samenwerking en een bundeling van krachten. Naar zijn mening waren de ondernemers in Wijk aan Zee in slaap gesukkeld en moeten zij zich samen bezinnen op de vraag wat er moet gebeuren om het dorp meer leefbaar te maken en te behouden als familiebad- plaats, waar ook dagrecreatie mogelfjk is. De behandeling en bespreking van de concept-statuten nam geruime tijd in beslag. Er werden veel veranderingen en wijzigingen voorgesteld, terwijl het ad vies van een van de aanwezigen eerst juridisch advies hierover in te winnen zal worden opgevolgd. Tevens werd door enkele leden aange drongen om op korte termijn een bij eenkomst te beleggen, waarop een terza ke kundige het plan van de noordelijke randweg kan toelichten. Zij meenden namelik niet in staat te zijn tot een (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De Heemskerkse gemeenteraad heeft gistermiddag zijn goedkeuring gehecht aan het voorstel van het college van B. en W„ bestem mingsplannen vo«r te bereiden voor de gemeentedelen „Heemskerk-dorp”, „Mee- restein I en II”, „Zuidwesten-Heksloot”, „De Commandeurs” en „De Houtwegen”. PvdA-raadslid J. J. Nijdeken drong aan op inschakeling van de bevolking in de periode tussen de vaststelling van een voorbereidingsbesluit voor een bestem mingsplan, en de vaststelling van het bestemmingsplan zelf. Een voorstel, waarmee het college van B. en W. bij monde van wethouder H. J. M. Roozen volledig akkoord ging. De heer Nijdeken verzocht het college, op korte termijn iets te doen aan de aankleding van het Burg. Nielenplein in de kom van de gemeente Heemskerk. Voorts vroeg hij, of i n het voorberei dingsbesluit bestemmingsplan „Meere- stein I en II” ruimte was openfehouden voor de eventuele vestiging van een middenschool bij de Openbare Scholen gemeenschap aan de Van Riemsdijklaan. Een urgent feit vond de heer Nijdeken de verlenging van de Jan Ligthartstraat en de Plesmanweg. Hij vroeg zich af of de situering van de bejaardenflats aan de Neksloot al rond was, en vroeg om de creatie van een groenstrook achter de flats aan de Jan Ligthartstraat. Wethouder Roozen antwoordde het PvdA-raadslid, dat wat betreft het Burg. Nielenplein de goedkeuring van Gedepu teerde Staten voor de laatste van de drie kredietaanvragen onlangs bij de ge meente was binnengekomen. „Binnen een half jaar azl de minsiter nu geld ter beschikking stellen. In de tussentijd kunnen we misschien het gat tussen de bank en de bejaardenflats opvullen met een sierbouwstenen muur”. Voor de bouw van een middenschool bij de Openbare Scholengemeenschap is (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het Beverwijkse col lege van B. en W. wil de gemeentelijke subsidie, daterend uit 1966, aan het co mité warme maaltijdenvoorziening be jaarden verhogen van 1 tot 1,35 per verstrekte maaltijd. De eigen bijdrage van de deelnemers zal met terugwerken de kracht tot 1 oktober 1972 stijgen van 2,50 tot ƒ3 per verstrekte maaltijd. Jaarlijks worden door het comité zo’n vijfduizend warme maaltijden bereid. In december 1971 besloot de raad het comité een extra subsidie van f 2200 voor de vervanging van dertig pannen sets toe te kennen. Over een afschrij- vingsperiode van 1967 tot 1971, waarin 23.703 warme maaltijden werden ver strekt, betekent dit volgens het college dat in feite over al die jaren een ge meentelijke subsidie van 1,10 per war me maaltijd is uitgekeerd. De factoren die een verhoging van de gemeentelijke subsidie en de bijdrage van de deelnemers zelf per warme maaltijd noodzakelijk maken, zijn vol gens het college: de gestegen vervoers kosten (van f 90 tot 120 per week), de gestegen bereidingskosten (de maaltijden worden in het Rode Kruis Ziekenhuis en in Heliomare gekookt) en een reserving van f 750 per jaar voor vernieuwing van de pannenset. Vanavond zal de raad zich over het collegevoorstel buigen. BEVERWIJK. De noteringen op de bloemenveiling waren maandag: Anjers p. st. 20-60, Trosanjer 140-280, Anthuri- um 160, Chrysant p. bos 85-200, Chry sant jaarrond 175-210, Chrysant p. st. 28-53, Fresia 140-250, Gerbera 30-60, Iris 140-340, Lely p. tak 50—0, Lely p. kelk 16, Nerine 30-60, Nerine crispa 20, Or- chideen 45-230, Roos p. st. 30-65, Baby- roos 8-35. Tulp p. st. 42. PLANTEN: Achmea 780, Anthturium 540, Azalea 400, Poinsettia 170-850, Gloxinia 280, Kalnchoe 65-90, Potchry- sant 60-9C St. Paula 60-110, Gem. Plan ten 60. GROENTEVEILING: Andijvie 12-56, Bloemkool 40-83, Bospeen 42-81, 28-42, Komkommer 20-54, -- - 11-38, standpuntbepaling zonder meer. Ook dit werd door het voorlopige bestuur toege zegd. Uitvoerig werd tenslotte ook gespro ken over enkele noodzakelijke punten van samenwerking. Er werden suggesties gedaan voor het organiseren van evene menten, waarbij de gedachten onder meer uitgingea naar het houden van een fabrikantenbraderie en een draaiorgel- concours. Ook werden ideën gelanceerd om iets te doen aan de sfeer op het Julianaplein door bijvoorbeeld het plaat sen van bloembakken en het planten van bomen en struiken Zoals bekend verzet Beverwijk zich met hand en tand tegen de plannen van Rijkswaterstaat het tracé van de Stam- weg (Haarlem - kop van Noord-Holland) en de plaats van een mogelijke tweede Velsertunnel. Verkeerstechnisch deze zaak Beverwijk geen enkel deel. „Ir. Hoogeveen: „Die tunnel moet dichter bij de bestaande komen. Dan pas geeft het enig soelaas.” De Westelijke ■eristen en vormden •>t op. Bij Kiemen •'<>r de idee .‘ehestuur vragen om in de huisjes op het strand overnachten toe te staan. De vergadering gaf hiertoe graag de opdracht. Breekpeen 42-81, Groenekool 27-31, Knollen 14-48, Prei 28-57,. Sla f' ZZ, Spinazie 14-111, Spruiten 40-105, Toma ten 42-82, Uien 32-48, Waspeen 28-44. De geestelijke vader van de weg, ad- junct-directeur van Openbare Werken, ir. J. Hoogeveen, meent, dat als het rijk over de „geldbrug” komt niet alle moei lijkheden zijn opgelost, want bij het ontwerp van de Westelijke Randweg ging men uit van een aansluiting op een tweede Velsertunnel, op een paar hon derd meter van de huidige. Nu uitzicht op die tweede tunnel door de uitlatingen van minister Udink, en vorige bewindslieden, engiszins troebel is geworden, houdt ir. Hoogeveen rekening met een aanpassing van het eindpunt van de Westelijke Randweg bij de Wenckebachstraat in Velsen-Noord. „De westelijke randweg is in het hui dige ontwerp geschikt voor maximaal 3000 voertuigen per uur per richting en hoe moeten die in godsnaam over de spoorwegovergang naar de huidige tun nel worden geleid. Als die tweede tunnel er niet komt voorzie ik een chaos op dat kruispunt.” - 2"'ï a Z ►V Af ■f... -- 1 L- z 'jjgA. 5 s Ni f .■r -i v fji ‘‘*1’ i-T A' f jé? ■jt.-’X’--' iZ/ 4Z# i X,»v.V/Wa. f B Ja - •’U. Jr Jr-a- - F - - i.-.-.iHWJt-sa- aSsSiï..Ni.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7