KLM noteerde DOOPSGEZINDEN HERDENKEN driemiljoenste STICHTING VAN KERKGEBOUW GOEDE VRIENDEN NA STEVIGE RUZIE Distantiëring van XXL Kooksfabriek II draait dinsdag „onzinnig privé-plan I. sl VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND panty 1 I i «j 4; Driehonderd jaren in Beverwijk HAVENBERICHTEN Order voor Stork Visserij schap heeft genoeg te bestuderen de panty voor de maten 46-48 50 van 50 miljoen VOOR DE POLITIERECHTER DONDERDAG 1 NOVEMBER 19 72 Toekomst Velsen-IJmiiiden ij- 99 Merkwaardig Heemskerk Wijk aan Zee Motorvermogen Copie (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK De Doopsgezin de Gemeente Beverwijk gaat zon dag 5 november het feit herdenken dat zestig jaren geleden het nieuwe kerkgebouw aan de Meerstraat 62 in gebruik kon worden genomen. Tevens viert men dat de restau ratie en de vernieuwing van dit ge bouw en van het orgel thans zijn voltooid. Het is al meer dan drie honderd jaren geleden dat de Doopsgezinden hun eerste kerk in Beverwijk stichtten, maar waar die precies heeft gestaan is niet meer bekend. Wel blijkt uit een oude akte, dat 230 jaren geleden een azijnmakerij aan De Meer werd ge kocht en verbouwd tot kerk. De eerste sporen van de Doperse be weging in Beverwijk zijn te vinden na het jaar 1530, korte tijd na het ontstaan van de gemeente in Am sterdam. Het zijn de eerste tekenen van het opkomend protestantisme in Kennemerland. Van Luther en Calvijn had men hier toen nog niet gehoord. Dat zou tot ongeveer 1561 duren. Goud Visserijbegroting Ondogmatisch Velsen-Noord Beverwijk .-. V de (Van een onzer verslaggeefsters) Geo- (Van een onzer verslaggevers) u. Huijgens- ADVERTENTIE u. De Eindeloze besprekingen in alle betrok ken organisaties hebben er tot dusver niet toe kunnen leiden, dat het motor vermogen van kotters (die beide steeds groter worden) vrijwillig of verplicht wordt beperkt. kelijke kerken van de Doopsgezinden waren bijna allemaal schuilkerken. Men werd vervolgd en had dus niet de min ste behoefte om de aanwezigheid met een luidklok te verraden. ning noemde het een „onzinnig plan netje,” niet de moeite waard om zich erover op te winden. Bestuurslid J. Bak ker (van de Combinatie) bleek niet erg blij te zijn met insinuerende publikaties als zou ook „de visserij” voelen voor de theorie van de heer Hildebrandt: „pure verzinsels.” Met uiterste precisie plaatst de mobiele kraan de 98 ton wegende vulwagen op het ovendek van kooksfabriek 2. van en (in de gouden verpakking) IJMUIDEN-DEN HAAG. Het Vis- serijschap distantieert zich van een door drs. A. G. U. Hildebrandt uitgesproken gedachte volgens welke de visafslagen naar Den Helder en Scheveningen zou den moeten worden getracht; vooral IJ muiden zou van deze reorganisatie de dupe worden. Maar, zoals lang niet altijd gezegd kan worden, alles was nu bijgelegd. De scha de was betaald, en de verdachte zei tegen rechter en officier: „We zijn nou dikke vrienden geworden”. De officier, mr. Möger vond dat hij daar geen wig tussen mocht drijven en eiste 100 boete voorwaardelijk. Mr. Vink vonniste con form. HAARLEM. „Ik heb het allemaal met genoegen gehoord” zei de Haarlemse politierechter mr. Vink woensdag tegen een 28-jarige taxichauffeur tegenover hem, tevreden nu eens een wat positief geluid hier in de rechtzaal te horen. Verdachte had zich op 22 juni door zijn drift laten meeslepen en de voordeur De gerestaureerde doopsgezinde kerk aan de Meerstraat. Vulwagen en deurmachine komen uit Duitsland en zijn via Gustö in Geleen naar Sliedrecht gebracht, waar verdere montage plaats had. Evenals drie maanden geleden met een dergelijk transport gebeurde, kwam ook deze zware vracht op dekschuiten via de binnenwateren naar Hoogovens. Met behulp van een drijvende bok wer den de kolossen aan wal gebracht en op twee naast elkaar gekoppelde plateau- wagens geplaatst. Aan de opdracht, waarmee inclusief alle bijbehorende apparatuur ongeveer 50 miljoen zal zijn gemoeid, wordt al gewerkt. De levering moet in 1974 en 1975 plaatsvinden. van iemand waar hij toch al problemen mee had, geramd. Of dat nog niet ge noeg was, was hij toen ook nog de trap opgestormd en had hij daar ook een deur „genomen”. Aan deze stormloop ging een kort en driftig en blijkbaar voor verdachte, als „uitdager”, zeer on bevredigend telefoongesprekje vooraf. Bij de nieuwe kooksfabriek stond een mobiele kraan van Stoof Mammoettran- sport gereed om de vulwagen op het ovendek van de kooksbatterijen te tillen. Hier zal de vulwagen ervoor zorgen dat een lege kookskamer tijdig met voldoen de kolen wordt gevuld. Als de kraan, die een hefvermogen van 500 ton heeft, ook de deurmachine heeft geplaatst, kan met de afbouw worden begonnen. Dinsdag 7 november zal kooksfabriek 2 officieel in gebruik worden genomen. er el kaar het geloof niet af. Omdat wij ervan Architect A. M. Smit kreeg opdracht een ontwerp te maken voor een nieuwe kerk, maar dit ontwerp werd afgekeurd. Men vond de doopsgezinde Oosterpark- kerk in Amsterdam veel mooier en de architect moest daar maar eens gaan kijken. Dat heeft hij zeer consequent gedaan, want de Beverwijkse kerk aan de Meerstraat naast de achtergevel van C A is een getrouwe copie van de Oosterparkkerk. Op 22 september 1912 werd deze offi cieel in gebruik genomen en dat is dus eigenlijk ook de herdenkingsdatum. Men heeft met de viering echter even ge wacht op het gereedkomen van de res tauratie. Ter gelegenheid van de ingebruikne ming werd door de echtgenote van de toenmalige dominee J. Sepp een rechtstreekse verwant van de huidige politiecommissaris W. Sepp in Velsen een voorzittershamer aangeboden, die nu nog steeds wordt gebruikt. Ook wer den er een gedenksteen en een oorkonde ingemetseld Het orgel, dat nu ook geheel is geres taureerd, is ouder dan de kerk. Het dateert van 1890. De orgelbouwer was Van Gelder en naar nu bij de restaura tie is gebleken heeft deze een goed en degelijk produkt afgeleverd. Het oudste ledenboekje van de Doops gezinde Gemeente dat nog is bewaard dateert van 1693. De gemeente bestond toen slechts uit enkele leden en deze is tot in de vorige eeuw klein gebleven. In 1823 telde men vijf leden en tien zielen. Niettemin koos de gemeente in 1759 een eigen leraar, die men gemeen had met naburige gemeenten. De Doopsgezinde Gemeente is altijd aan de Meerstraat gevestigd geweest. Uit het boek van mr. H. J. J. Scholtens „Uit het verleden van Midden-Kennemer- land” blijkt dat de Doopsgezinde Ge meente in 1800 eigenares werd van de grond van de voormalige boerderij Zui- derwijk met de gehele Naarderweg (thans Vondellaan). In dat boek lezen we ook, dat in 1804 in het Letteroefenend Gezelschap te Be verwijk een berijmde lofprijzing werd voorgedragen met de volgende passage betreffende mennistenkerkje: Zo immers kwam in stilte en vrede, De kleine Doopsgezinde schaar, Onopgemerkt, in ’t hart der stede, Sinds jaren nuttig bij elkaar, Om, op haar wijs, en Ongezienen, In ’t needrig Kerkgebouw te dienen” In 1911 werd de bouw van een nieuwe kerk voor het eerst ter sprake gebracht. Notulen verhalen over een onaantrekke lijke lokaliteit, open ramen, tocht en een verminderd kerkbezoek, mede omdat men van verscheiden plaatsen af de leraar niet kon zien. overtuigd zijn, dat God door ieder mens persoonlijk gediend wil worden. Onder volstrekt eigen verantwoordelijkheid. Wij bouwen niet op menselijk gezag, maar wel, samen en ieder voor zich, op één gemeenschappelijk fundament: Jezus Christus” En „Daders van het Woord”. „Ons Christendom wil geen levensbe schouwing zijn maar vooral een levens houding”. Op booreilanden mag echter geen sterke drank worden genuttigd. De fles is daarom „in verzekerde bewaring” ge steld tot zijn terugkomst. HENGELO. In contracten getekend De groei van de gemeente en de betrokkenheid van de leden geeft de Beverwijkse en Heemskerkse doopsge zinden vertrouwen in de toekomst. Zus- terkringen koor, jeugdkoor, zondags school en dergelijke zijn aktief en had den meer ruimte nodig. Daarom heeft men nu een achterzaal gebouwd in de ruimte die vroeger voor de verwar mingsketel en voor opslag werd ge bruikt. Een vouwwand tussen kerkeka- mer en achterzaal maakt het nu moge lijk deze beide ruimten apart of samen te gebruiken. De verlichting werd bin nen en buiten vernieuwd. Bij de achter zaal is nu een keuken gebouwd in de vroegere fietsenschuur. Gordijnen en vloerbedekking zijn vernieuwd. Aan de buitenkant zijn de muren van een vochtwerende coating voorzien. Restauratie en vernieuwing hebben meer gekost dan destijds de bouw van de kerk, die dertigduizend gulden vergde. Maar met vele en belangrijke giften kon dit tot stand worden gebracht. Dat gaat men zondag, tegelijk met de herdenking van het zestigjarig bestaan van de kerk vieren met een feestelijke samenkomst, die ’s morgens om tien uur begint. Hij zat goed in de gouden artikelen, en liet daar zijn kennissen rijkelijk in delen, deze niet op de rechtzitting opge voerde mister X. Hij had er wel voor gezorgd dat twee mensen die hij met geschenken en gouden goedkope en ge stolen koopwaar had bedeeld, hier nu voor het hekje stonden. Het waren een 40 jaar oude service-monteur uit Haar lem, en een 24-jarige dameskapster. Bei de waren ze wat je noemt „erin ge trapt" en ze stonden terecht voor schuldheling, het feit dat ze toch wel iets voorzichtiger hadden moeten zijn bij het accepteren van de gouden (gestolen) artikelen. De man was diep teleurgesteld. Hij had de gulle gever ontmoet in het zie kenhuis waar hij in een bed naast hem lag, en er was een hechte vriendschap ontstaan. On een gegeven ogenblik kreeg hij een gouden dameshorloge van de ‘ex- medepatiënt voor 125. Hoeveel dacht de man dat zoiets nou normaal kostte, vroegen officier en politierechter. Hij dacht, schatte, kwam op f 295 ongeveer, tot enige hilariteit van de heren tegeno ver hem die erop wezen dat zo’n horloge wel op een achthonderd pop komt. Het meisje was één keer met hem uitgeweest en kreeg toen een ring met briljanten van hem. Eerst wou ze ’m weigeren want ze voelde wel dat er iets niet klopte, maar hij drong nogal aan. „Gedragen heb ik hem nooit” zei ze, „als ik hem terug wilde geven, deed hij geïrriteerd. Een „vriendSchapsringetje” noemde hij het. Hij zat in die bussiness zei hij en kon er goedkoop aankomen” Mr. Vink: „Je hoort het hem zeggen”. Mr. Möger vond dat de twee allebei wel wat voorzichtiger hadden moeten zijn bij koop en cadeau. Hij vroeg 75 tegen elk. Mr. Vink, overwegende dat ze toch al een strop hadden, maakte er 45 van. y ';- x 8 Hetgeen rond de visserijbegroting 1973 door volks- en regeringsvertegenwoordi gers is gezegd, heeft dr. H. A. H. Boel- mans Kranenburg niet helemaal bevre digd. Met name over de massale gas- en olieboringen in het Noordzeeplat in de komende jaren toonde hij zich verre van gerust. Hij waarschuwde juridisch goed voorbereid te zijn en in dit opzicht, zowel nationaal als internationaal, al het mogelijke te doen opdat niet straks de visserij nota bene de oudste rechtheb bende in het betrokken milieu de dupe wordt van een voor de visserij levensgevaarlijke exploitatie. Uit Engeland komen verontrustende berichten over benadeling van de visse rij door „op hun rechten staande” mach tige olieconcerns. Dr. Boelmans Kranenburg releveerde voort de voorgenomen uitbreiding naar het voorbeeld van Ijsland van Noorwegen® visserij grenzen. Er mag geen enkel consessie worden verleend aan genoemd land, dat zich buiten de Europese Economische Gemeenschap wenst te houden. DONDERDAG 2 NOVEMBER Openbare Bibliotheek Velsen, filiaal Zeewijkplein, IJmuiden-west, 19-21.30 uur. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, muiden-west, 19-23 u. BC Velsen. NIVON, in gebouw Velserduin, Velser- duinplein, IJmuiden, 20 u. prof. dr. La- gerveld over het weer en de voorspellin gen. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Lana, Rotterdam; Valiant, IJmuiden, Kingslyn; Security, Gunnes; Ekenis, Flexborough; Hannoe, Oulu; Pilar Mari- a, Tubarao; Kynnes, Londen; Trojan Service, Cont Plat, IJmuiden; Continuty, Selby; Cumulus, Londen; Ambience, Up- nor; Pengal, Antwerpen, IJmuiden; Rolf Behrmann, Londen; Otto, Bremen; Lilan Coast, Weser; Olimpic Phateon, Montre al; Intermac met sleep, Noordzee. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Rijnstroom, Shoreham; Esparanca, IJ muiden IJstad; Martha Friesecke, Gr Yarmouth; Oriole, Dagenham; Tor Hoi- landia, Gothenburg; Winnetow, Rotter dam; Christa Koencke, Gr Yarmouth; Kennemerland, Macinio; Smith Lloyd 13 Cont Plat, IJmuiden; Gazelle, Boston, Cont Plat, IJmuiden; Gazelle, Boston, Zaandam; Berwald, Antwerpen; Thale- tas, Antwerpen; Weserstein, Zeebrugge; Alexander S, Dordrecht; Mercur, Sta vanger; Walenburg, Rotterdam Ino A, Bremerhaven; Deneb, Antwerpen; Sol fjord, Noordzee, IJmuiden; Markus, Delf zijl; Westermoor, Delfzijl; Ekenis, Flex borough; Klaus Schoke, Rotterdam; Emsland, Solversborg, IJmuiden; Frol, Viborg, Velsen; Kapela, Rostock, Velsen. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Kattenturm, Cont Plat; Dijkgracht, Creeksae; Joan C. Whitby, IJmuiden; Fossum, Canada, Velsen Lobe, Green wich, IJmuiden; Ability, Bremen; Venus, Lissabon; Clarhill, Londonderry; Susah, Tei Teignmouth; Polaris, Gunness; Mi chael L. Tripoli; Barbara, Scheerness; Amstelstroom, Hull. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Hannoe, Temeuzen; Ladon Paramari bo; Holstatia, Antwerpen; Kondar Indo- mitiony, Seven Island, IJmuiden; Londen Tradition, Swinoujscie, IJmuiden. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan.) Zeer merkwaardig in deze kerk is een erg groot Christusbeeld, geplaatst in het front van de kerkzaal. Het is waar schijnlijk de enige doopsgezinde kerk in Nederland met een Christusbeeld. De aanwezigheid van dit beeld is eigenlijk van het begin af een omstreden zaak geweest. Het is een geschenk van de leden bij de opening van de kerk, ver vaardigd door de Deense beeldhouwer Thorwaldsen. De merkwaardigheid van de aanwezigheid in deze kerk, waar men zo’n beeld helemaal niet zou verwach ten, heeft blijkbaar ook geleid tot een zekere gehechtheid eraan. Even merkwaardig is de luidklok, die nog steeds wordt gebruikt. De oorspron- vf VRIJDAG 3 NOVEMBER Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. Het bestuur van het schap, dat woens dagmiddag vergaderde het is samen gesteld uit vertegenwoordigers van: de Christelij ke Bedri j f sgroepencentrale Unitas, de Redersvereniging voor de Ne derlandse zeevisserij, de Vereniging tot bevordering van de Zeeuwse visserijbe- langen, de vereniging van schippers-ei- genaren, de vereniging van reders van vissersvaartuigen, de Nederlandse Vis sersbond, de combinatie van IJsselmeer- vissers en zoetwatervissenj, de Algeme ne vereniging van IJsselmeervissers, de Nederlandse Bond van vervoerspersoneel en de Nederlandse Katholieke Bond van vervoerspersoneel ontzegt de heer Hildebrandt niet het recht er een privé- visie op na te mogen hebben. Drs. Hildebrandt is hoofd van de afde ling visserij van het Landbouwkundig Economisch Instituut. Hij heeft zijn ei gen persoonlijke gedachte overgeberacht op een studiebijeenkomst van de in- spraakgroepen bij de samenstelling van het streekplan De Kop van Noord-Hol- land. Op diverse „visserij-bijeenkomsten” heeft hij aangedrongen op concentratie in de verschillende sectoren van het vis serijbedrijf, maar de recentelijk door hem gegeven „schets” gaat toch wel al te ver. Het is niet waar, dat enig beleids orgaan zich erover uitgesproken heeft. Het bestuurs- en Kamerlid J. J. Ko- Onder de nu ruim 350 doopleden, dus volwassenen, want de Doopsgezinde Ge meente kent geen kinderdoop, zijn velen van oorsprong afkomstig uit de hoorde- lijke provincies en uit de Zaanstreek. Dat is niet zo verwonderlijk, want als men de kaart van Nederland bekijkt waarop de Doopsgezinde Gemeenten staan ingetekend, vindt men veruit de grootste dichtheid in Groningen, Fries land en Drente en in Noord-Holland. Vanuit het Duitse Emden kwamen de dopers ons land binnen en dat hun levensbeschouwing juist in die noorde lijke provincies aanhangers kreeg brengt men vaak in verband met de enigszins individualistisch ingestelde mentaliteit van de „noordelingen” en op de vrijheid die men in denken en doen verlangt. Datsluit aan op wat we in een recente uitgave van de Algemene Doops gezinde Sociëteit lezen: „Iedere Doopsgezinde schrijft zijn ei gen geloofsbelijdenis. Formuleert zelf zijn persoonlijk geloof. En wordt pp dit getuigenis van geloof gedoopt. Er is dus geen gemeenschappelijke Doopsgezinde belijdenis. Er is niet één, algemeen er kende, Doopsgezinde geloofsinhoud. Er zijn zoveel geloofsinhouden als Doopsgezinden zijn. En wij vragen VRIJDG 3 NOVEMBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend’ 14.30-17.30 en 19- 21.30 u. IJMUIDEN. In de werkhaven van Rijkswaterstaat, gelegen in het verleng de van Buitenkade 2, arriveerden twee belangrijke onderdelen bestemd voor Kooksfabriek 2 van Hoogovens: een vul wagen van 13'/i meter lang, 9 meter breed en 7 meter hoog en een gewicht van 98 ton; een deurmachine van 12 meter lang, 5*/i meter breed en een gewicht van 85 ton. VRIJDAG 3 NOVEMBER Vrtfburcht, Vrijburglaan 20 u. verga dering CMB. Lichtboei, Maasstraat, kienavond. Progress-sociëteit, Const. Huijgens- straat. 21 u. jazzconcert kwartet Deter Gordon. Donkey Shot, A. Verherentstraat 20 discotheek. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u Ruijsdaelstraat 7: Jeugd 15.30-17.30 u. SCHIPHOL Een ontroerend weer zien tussen ouders en dochter heeft donderdagmorgen in Schiphols perska mer de viering ingekud van de drie miljoenste KLM-passagier van 1972. Het was de 47-jarige mevrouw W. F. Geldof- Masijk, die voor het vijftigjarig huwe lijksfeest van haar ouders uit Australië naar Nederland was gekomen. Zij ontving op Schiphol de KLM- medaille van het vijftigjarig jubileum van de maatschappij en een kristallen vaas. De luchthaven Schiphol en het „Tax Free Shopping Centre Schiphol” boden bloemen en geschenken aan. Ook de KLM-dochter Noordzee Heli kopters NV vierde feest en ontving op het oude Schipholareaal haar 50.000ste passagier in haar ruim vier jaar operati oneel bestaan. De heer H. D. Lambers, die als 50.000ste vertrok naar het booreiland Penrod 58, 60 kilometer te noordwesten van Den Helder, ontving een fles jene ver. Van overheidszijde is herhaaldelijk en duidelijk gesteld, dat hier geen taak ligt voor de overheid: het bedrijf moet in deze zelf beslissen, desgewenst na voor lichting en advies door de daarvoor in aanmerking komende overheidsdiensten. Sommigen kunnen zich met die ziens wijze niet verenigingen, maar het lijkt er niet op dat de meerderheid voelt voor „dwang” van buiten eigen kring. Onverbrekelijk met dit paardekrach- tenprobleem is echter het probleem van overbevissing. In dit geval gaat het hoofdzakelijk om de platvis: tong en schol, de begeerde dure vis, die steeds minder kans krijgt de grote, snelle en modern uitgeruste kotters te ontlopen. Ter vergadering werd opgeworpen, dat het geen enkele zin zou hebben natio naal te beslissen, hoe groot en hoe sterk een kotter mag zijn, want de buiten landse visproducent zou toch wel z’n eigen gang gaan. Hiertegenover werd gesteld, dat de Nederlandse kottersector de meeste plat vis (rond de tachtig percent) uit de Noordzee haalt. Een nationaal besluit tot beperking zou dus wel degelijk zinvol kunnen zijn. Voorzitter B. A. de Jonge, die de vergadering voortreffelijk leidde, on danks de overladen agenda, gaf de weg aan hoe de problemen waaruit men niet is kunnen komen verder moeten worden aangepakt om tot een zo verantwoord mogelijke oplossing te kunnen komen. Er zal door de meest deskundigen op worden gestudeerd. VRIJDAG 3 NOVEMBER Kelder, Hilbersplein. 14 u. bejaarden- gymnastiek. Sportfondsenbad, Kuikensweg. pend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Wjjkerbaan, Pres. Kennedyplein 20 kienavond VARA-speelgoedaktie. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Arendsweg 61: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u; Am- stelstraat 44: volwassenen 15-17.30 en 19-21 u; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30- 17.30; Parmentierstraat 2: jeugd 15.30- 17 en 18.30-20.30 u. Hengelo zijn voor de levering van twee keteiinstallaties voor de cen trale Bergum van het Provinciaal Elec- triciteitsbedrijf Friesland. De ketels wor den gebouwd door Stork Ketel- en Ap paratenbouw (VMF). VRIJDAG 3 NOVEMBER Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, ge mengd zwemmen: 6.30-8 u.; 12.15-13.15 u.; 16.45- 18 u.; 19.30-21 uur. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale Bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 14.30- 17.30 u. en 19-21.30 u.; Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-oost, 15.30-17.30 u.; filiaal Wüstelaan, Santpoort-noord, 19-21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen- noord, 14.30-17.30 u. en 19-21.30 u.; fili aal Zeewijkplein, IJmuiden-west. 14.30- 17.30 uur. Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting, spreekuur leidster van 9.30 u. tot 12.30 uur in Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 10515. Leger des Heils, Edisonstraat 14, IJmuiden, 14-16.30 uur bejaardensoos. Zomerlust, Hoofdstraat, Santpoort- noord, 19.15 uur opening expositie van kleindieren. Standsschouwburg, 20 u. toneelver- Advendo met „Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet.” Petrakerk, Spaarnestraat, IJmuiden, 20 u. Evangelische Omroep, presentatiebij- eenkomst. Zee- en Duinwijk, in entresols Zee wijkplein, 20 u. kienavond. Gebouw Velserduin, Velserduinplein, IJmuiden, 20 Damclub Sportief. DONDERDAG 2 NOVEMBER Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. DONDERDAG 2 NOVEMBER Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. foto kring Heemkerk. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20. u. Manuels Expressie. Progress-sociëteit. Const, straat. Geopend vanaf 20 u.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4