Kleindiertentoonstelling Santpoort in Nappa kleding Suède- VELDHUIS ^aarlenvjToorti Il H iMll Causerie over weerbericht KINDEREN IN DE HERFST club VRIJDAG 3 november KIJKDAG bij Modehuis Nederland ©e $oötf)oebe x INDEUMOND Verkeerscursus Wandelen met nieuwe Beverwijk in FILMLIGA IN ZEEWIJK Ssi: IJMUIDEN BEVERWIJK Serenade aan M. J. Marcus Luxor City Stadsschouwburg Kennemer Theater DONDERDAG 2 NOVEMBER 1972 i Diverse wildspecialiteiten VERSE KREEFTEN OESTERS ZALM Caroline van Hemert a r* met bejaardenkoor Kort IJinondnieuws MODEHUIS Specialiteitenrestaurant De fokkersvereniging „Zuid- Kennemerland” heeft weer een grote tentoonstelling van hoen ders, konijnen, sierduiven en ca via’s in voorbereiding, welke van vrijdag 3 tot en met zondag 5 no vember in zaal „Zomerlust” aan de Hoofdstraat in Santpoort zal worden gehouden. EVENALS IN ELK ander bio scooptheater, waar Barbara Strei sands nieuwste film „What’s up, doc?” werd vertoond, moet deze klucht nu ook in City een week worden geprolongeerd. Kennelijk wordt ouderwets en uitbundig lachen nog altijd door het publiek op hoge prijs gesteld en het is voor de bezoeker dan ook een soort ver ademing zich weer eens in een volle zaal te mogen bevinden, waar de aanwezigen zich zo onbezorgd amuseren. Dank zij het talent van regisseur Peter Bogdanovich, die er voor heeft gezorgd dat de dolle handeling met een toenemende vaart verloopt, waarbij de moppen, verrassingen, ongelukken en dwaas heden net op tijd van de ene lach naar de andere voeren. 31 Bazar „Arbeid Adelt" t films A als RESERVEER TIJDIG VOOR UW KERSTDINER Tel. 0 23-26 51 10 Volg bordjes „Haarlem”-stadion (Van onze correspondent) Tot ziens bij ADVERTENTIE PLEIN 1945 No. 1 - IJMUIDEN - TELEFOON 1 03 23 MS voor dames en heren •n De collecties voor het NAJAAR en de komende WINTER zijn nu voor het grootste gedeelte binnen. Sportweg 5 - Telefoon 26 51 10 Zondags en 's maandags uitsluitend geopend voor party’s boven 25 pers. Voor het publoek is de tentoonstel ling als volgt geopend: vrijdag van 20 tot 22.30 uur; zaterdag van 10 tot 22 uur en zondag van 10.30 tot 17 uur. Door het Algemeen Velsens Bejaar denkoor zal donderdag 9 november weer een concert worden gegeven in de Petrakerk aan de Merwedestraat in IJmuiden. De algehele leiding hier van berust bij de dirigente Jeanne van Asselt. Aan dit concert wordt medewerking verleend door de zange res Caroline van Hemert en de vo- calgrouw „The Merry minstrels” on der leiding van Bert Kransberg. Het programma voor het koor vermeldt onder meer een selectie uit „My fair lady” en de „Land- en zeeharmonie” terwijl na de pauze met Caroline van Hemert „Jeruzalem” zal worden ge zongen. Voorts is deze voor de derde keer te houden tentoonstelling mede mogelijk Alle inlichtingen over het lidmaat schap van deze filmliga worden ver strekt door de familie Nijdam, Gur- venlaan 16, telefoon 16979. De opbrengst van deze bazar komt ten goede aan de doelstellingen van de vereniging: Nederlandse vrouwen van alle gezindten behulpzaam te zijn bij het streven in haar eigen onder houd te voorzien. Ook verstrekt zij giften aan zieken en ouderen die niet (meer) tot werken in staat zijn, uit een daartoe apart gesticht fonds. Uw gastvrouw en gastheer LILIAN en FONS POST Breestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 Wij nodigen U gaarne uit, op deze dag een bezoek aan onze zaak te brengen, waar U, onder het genot van een kopje koffie zich eens rustig kunt oriënteren. -■# 1 De „Kennemerlandshow ’72” wordt vrijdag 3 november om 19.30 uur officieel geópend door de voorzitter van „Zuid,-Kennemerland”, de heer L. E. Gouda die daarbij tevens de top- prijzen zal uitreiken. Het gemeente bestuur van Heemstede wordt op de ze opening vertegenwoordigd door wethouder G. J. Willemse. De dieren worden donderdag 2 no vember gekeurd door een jury, be staande uit de heren J. F. Hannema, B. Wermer, P. Rodenburg en C. M. Bos, wat betreft sierduiven en cavi a’s; de heer N. J. Baars voor de sierduiven en de heer C. Boot voor de hoenders. Deze keurmeesters behoren tot de meest deskundige van Neder land, hetgeen de overtuiging moet schenken dat de bekroonde dieren ook werkelijk tot de toppers van hun ras behoren. De keuring is overigens niet voor het publiek toegankelijk. Ryan ONeal en Barbara Streisand op weg naar nieuwe verwikkelingen voor „What’s up, doc?”, welke klucht wegens het grote succes ook in City wordt geprolongeerd. IN DE MATINEE van zondag wordt men door „Mosquito Squadron” weer eens herinnerd aan de sombere oorlogs jaren van 1944, toen Londen door Hitlers dodelijke V2’s met de ondergang werd bedreigd. Deze film tracht nu te sugge reren dat het gevaar door enige onver schrokken Engelse piloten kon worden afgewend, welke visie op een dergelijk verloop in ieder geval een spannende en avontuurlijke oorlogsfilm ten gevolge heeft gehad. Schulpen-Meerweiden heeft in de heer Marcus een bijzonder actieve promotor gehad, waarvan nu nog door het nieuwe bestuur wordt geprofiteerd. De heer J. K. G. Stals, voorzitter, heeft zijn voor ganger hartelijk gefeliciteerd en een grote, goed gevulde fruitmand aangebo den, waarvoor de heer Marcus zeer er kentelijk was. Klaverjassen. De klaverjasvereni- ging „Ons Genoegen” houdt vrijdag avond 3 november in gebouw De Meer paal aan de Banjaertstraat 'in Velsen- Noord een grote open klaverjasdrive. Voor bejaarden is de toegangsprijs aan merkelijk lager. Door de Algemene Nederlandse Vrouwenvereniging „Tesselschade-Ar- bied Adelt” wordt de jaarlijkse bazar ditmaal dinsdag 7 en donderdag 9 november gehouden, telkens geopend van 10 tot 16 uur. De eerste dag is deze ten huize van mevrouw E. baro nesse van Tuyll van Serooskerken- van Limburg Stirum, landgoed „Wa terland”, Rijksweg 116, Velsen-Zuid en de tweede dag ten huize van mevrouw A. Jongtien-Thiele, Waran de 12, Beverwijk. spireren tot activiteit. In ieder geval leverden deze stoeiende kinderen onze toevallig passerende fotograaf een zonnig herfstplaatje op. geworden door de steun van vier gemeentebesturen en talrijke bedrij ven en instellingen. BUD SPENCER en Terence Hill, het tweetal dat de Trinityfilms on verge telijk maakte, staat nu als piraten te boek. En wel voor „De duivel hale je...” waarin het duo de oceanen mag afschuimen. De een voor eigen gewin en de ander in dienst van de Engelse koning. Beiden hebben echter een gemeenschappelijk doel, namelijk de kolossale lading goud welke van een der koloniën naar Span je wordt vervoerd. Na veel intriges, bulderende kanonnen, zinkende fregat ten, vuistgevechten en duels op de de gen, wordt het goud tenslotte toch voor Groot-Brittanië veroverd, hetgeen van Door idyllische ligging uitermate ge schikt voor uw huwelijksreceptie, diner, party e.d. VERVOLGENS draait tot en met woensdagavtjnd „Ginger, haar lichaam is haar wapen”! Een thriller met Cheri Caffara in de titelrol, een energieke jongedame, mooi en verleidelijk voor haar vrienden, maar hard en meedogen loos voor de vijand. In dit geval een bende onscrupuleuze handelaren in blanke slavinnen en verdovende midde len, waarvan de leden door toedoen van Ginger allemaal het onderspit moeten delven. Verleden week werd door enige enthousiaste sportliefhebbers in Be verwijk de nieuwe wandelsportvere- niging „FIT” opgericht, waar reeds direct een grote belangstelling voor bleek te bestaan. Vandaar dat het voorlopig bestuur zich tevens heeft aangemeld als lid van de wandel- kring „Amsterdam” van de Koninklij ke Nederlandse Bond voor Lichame lijke Opvoeding. Behalve het beoefe nen van de wandelsport worden door het bestuur ook nog andere activitei ten overwogen. Nieuw voor deze omgeving is bij „FIT” het afschaffen van tochtengeld, in plaats waarvan nu een spaarsys teem wordt ingevoerd. Het lidmaat schap van de vereniging staat open voor alle wandelsportliefhebbers van vijf jaar af, die zich kunnen aanmel den bij voorzitter L. J. Ligtermoet, secretaresse mevrouw G. Brandjes en penningmeester E. Pover. Al deze be stuursleden wonen in de Eenhoorn- laan in Beverwijk en wel respectie velijk op de nummers 7, 9 en 13. De nuttige serie verkeerslessen, welke geregeld onder auspiciën van de gemeente Vlisen wordt georgani seerd zal donderdag 16 november met een nieuwe cursus worden voortgezet. Deze bestaat uit vier instructie-avon- den, telkens op donderdag van 19.30 tot 22 uur te houden in het Velsense stadhuis. Belangstellenden die de leeftijd van achttien jaar moeten hebben bereikt kunnen inlichtin gen verkrijgen bij de bode van het stadhuis, telefoon 19000, toestel 119. TWEE TOP-ACTEURS als Kirk Douglas en Yul Brynner zijn in de sensatiefilm „De meedogenloze muiters” een stel rivalen dat elkaar voortdurend naar het leven staat. De eerste is een vreedzaam vuurtorenwachter, telkens op het nippertje ontsnappend uit de handen van een bloeddorstige kaperkapitein, die het licht van de toren wenst te misbrui ken om onschuldige koopvaardijschepen te laten stranden. Volgens goede traditie komt deze schurk aan het einde nood lottig om het leven, hetgeen als loon naar werken kan worden beschouwd. Met de daaraan voorafgaande verwikke lingen, listen en lagen kon in ieder geval •en spannende avonturenfilm worden rondgemaakt, die de liefhebbers van dit genre ongetwijfeld welkom zal zijn. De vertoningen hiervan zijn vastgesteld voor zaterdag- en zondagavond, met in de matinee van zondag „De Robins en het Robotkomplot”, een Nederlandse film voor een jeugdig publiek. Daarom is het voor nii interessant, om te zien, wat de NIEUWE MODE brengt. Kinderen zijn in staat zich te ver maken in elk jaargetijde, waarbij hun spel steeds bij de wisseling der sei zoenen is aangepast. Zo ook in de herfst, wanneer bergen bladeren in- heden- tot en met zaterdagavond, even als in de tweede matinee van zondag allemaal in Luxor kan worden bekeken. In de eerste matinee werd dan reeds het spektakelstuk „Ursus, de leeuwenkoning” vertoond. De heer H. Lagerveld, medewerker van het K.N.M.I. in Den Bilt is door het bestuur van het „N.I.V.O.N.” uit genodigd voor het houden van een causerie over de samenstelling van het dagelijks weerbericht. En het sa menspel van allerlei natuurkundige verschijnselen is er de oorzaak van dat hier vrijwel nimmer van een eenvoudige opdracht sprake is. Deze causerie zal nu donderdag 2 novem ber worden gehouden in gebouw „Velserduin” aan het Velserduinplein in IJmuiden en zowel leden als niet- leden zullen hier de heer Lagerveld kunnen beluisteren. Hoewel de kleindierfokkers van Den Helder tot Het Gooi mede zullen inzenden, zijn de meeste dieren toch afkomstig uit Kennemerland. Zo heeft de Heemsteedse vereniging „De Eendracht” haar clubshow bij deze tentoonstelling ondergebracht, terwijl ook de zestervereniging „De IJmond” uit IJmuiden een behoorlijk deel van de show voor haar rekening neemt. Bij het bestuur van de initiatief groep „Zee- en Duinwijk” is men van de veronderstelling uitgegaan dat er in deze omgeving waarschijnlijk een behoorlijke belangstelling bestaat voor films, die het publiek over het Algemeen in de bioscopen en via de televisie worden onthouden. Films dus, die hetzij door de keuze van het onderwerp of door een bijzondere wijze van vormgeving, dergeiijke ver toningen minder rechtvaardigen. Vandaar dat het bestuur voor be langstellenden toch tot het organise ren van filmavonden wil overgaan, mits zich hiervoor minstens zeventig bezoekers zullen aanmelden. Slechts een dergelijk aantal maakt het name lijk mogelijk deze filmliga blijvend vorm te geven. Het volgend programma is hiervoor reeds vastgesteld: vrijdag 15 decem ber: „Morgan”, een geestige film over aanpassing bij de moderne maat schappij en nonconformisme; vrijdag 19 januari: „Medium Cool”, een film met authentieke opnamen over het harde Amerika; Vrijdag 16 februari: „Z”, een aangrijpende film over een aantal structuele problemen van de samenleving en vrijdag 16 maart: „De grote stilte”, een psychologische film van Ingmar Bergman over de een zaamheid van de mens. HET WEEKPROGRAMMA van dit theater wordt van heden tot en met zaterdagavond ingezet met de originele western „Blindman”. In dit verhaal speelt Tony Anthony een blinde cowboy, die opdanks zijn handicap de revolver hanteert als de beste scherpschutter. De ze capaciteiten komen hem uitstekend van pas, vooral wanneer hij zich belast met een transport van vijftig beeldscho ne „postorderbruidjes” voor de mijnwer kers in een afgelegen streek van Texas. Een van Blindmans belagers, een gene raal van het Mexicaanse leger heeft voor de dames echter een andere be stemming, zodat er weer geducht kan worden geschoten en geknokt. De volle digheid gebiedt te vermelden dat deze film ook in de tweede matinee van zondag zal worden vertoond, in de eerste voorafgegaan door de oerwoudfilm „Jungle Jim en de skeletmannen”. Bo vendien worden in de nachtvoorstellin- gen van vrijdag en zaterdag reprises gegeven van „De groene baretten”, een nogal omstreden oorlogsfilm. VOOR DE afsluiting van dit weekpro- gramma zorgt tenslotte van maandag- tot en met woensdagavond „Vampiercir- cus”. Zoals de titel reeds onthult heeft dit verhaal weer betrekking op de lugu bere monsters die zich bij voorkeur voeden met mensenbloed. In dit geval dat van kleine kinderen, die voor dit doel worden geroofd en aan een weer zinwekkende graaf overgeleverd. Een en ander met assistentie van twee zigeu ners, die de geheimzinnige macht bezit ten het luchtruim als vleermuizen te doorklieven. Vanzelfsprekend komen de ouders tegen deze gruweldaden in het geweer, waarna de getergde dorpsbewo ners met het kasteel en zijn bloeddorsti ge bewoner korte metten maken. Deze „Kennemerlandshow ’72” be vat een groot aantal geselecteerde inzendingen van kleindieren, die tot de beste fokproducten uit de gehele provincie Noord-Holland behoren. Een grote verscheidenheid dus van vele rassen in een bonte verzameling van variëteiten en kleurslagen. VELSEN-NOORD. De drumband Schulpen-Meerweiden had woensdag avond alle reden om in de Pelsstraat in Velsen-Noord een serenade te brengen aan een bekend ingezetene. De zeventig ste verjaardag van de heer M. J. Marcus was hiervoor de aanleiding en niet al leen wegens de bereikte mijlpaal maar vooral ook wegens het feit dat hij oprichter van de band is geweest en tevens vele jaren voorzitter, totdat hij vorig jaar wegens gezondheidsredenen deze functie moest overdragen. De drumband kwam voort uit de vroegere buurtvereniging Schulpen, die weer de speeltuin met dezelfde naam kreeg. Deze tuin moest worden ontmanteld omdat de verregaande vernielingen een langer voortbestaan onmogelijk maakten. De vroegere samenwerking met de destijds bestaande buurtvereniging De Meerwei- den, waarvan ook in later jaren de ge- lijkgenaamde speeltuin evenzeer de heer Marcus als voorzitter kende, wat weer leidde tot de oprichting van de drum band, was dus een goede aanleiding tot de serenade.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 9