COVS-IJmond Groot feestprogramma voor drie dagen vindt nieuw OVER onderkomen GORDIJNEN Popfestijn voor Vietnam Balletgroep Kennemerstaten naar De Mei Micro Theater Beverwijks oudste Statuten OBD inwoonster 98 ja ar herzien Jacks 89.50 Autocoats NIEUWE BORDEN 116 BUSVERKEER 309 Loodgieter valt door lichtkoepel SPIJKER 99 in Cabamime A lp B Ei Suède jassen gesproken.... 7 SCHAATSEN Najaarsmarkt in Wijk en Duin BOB DYLAN IN „SPAAK” Mini-raad bij progressieve drie IN ALKMAAR 1 L F i I! 1 IJMUIDER COURANT 1972 NOVEMBER 3 V R IJ D A G (Van een onzer verslaggevers) Stoelen Wim Ruska Primeur in Beverwijk Voor moderne met wintervoering COIFFURES NOOY dameskapsalon met borgvoering HERENMODE LANGE NIEUWSTRAAT Wijk aan Zeeërweg 53 IJmuiden O. - Tel. 15020 Kromhoutstraat 56 Telefoon 1 71 50. Snelliusstraat 23 - 27, IJmuiden Telefoon 1 56 53 hoek Marktplein IJmuiden - Tel. 12348 borggevoerd (ook grote maten) Nieuwe gordijnen hangen zo mooi. Zijn een lust voor het oog. Worden 's avonds gesloten weer opnieuw bewonderd. Onze prachtige stoffen vallen magnifiek. De prijzen in uw smaak SPECIALISTEN IN DEKORATIESTOFFEN WIJK AAN ZEE De badplaats staat ter gelegenheid van de offi ciële ingebruikneming van het dorpshuis De Moriaan aan de voor avond van een groots feestprogram ma. Een legertje vrijwilligers is de laatste weken dag en nacht in touw geweest om met het krappe feestbudget in het achterhoofd artiesten en verenigingen te arran geren. Vergelijkt u ze maar. Sportkampioen 8 - i 1 I 1 ADVERTENTIE Wijk aan Zee wijdt dorpshuis in (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) WIM RUSKA (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) uniGi Woensdag 15 november: kindervoor stelling door het Haags Jeugdtoneel met „Dik Trom en zijn dorpsgenoten”. Toe gang alleen voor 4 tot 14-jarigen. De tekeningen moeten vóór 9 november bij het dorpshuis worden ingeleverd. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Beverwijks oud ste inwoonster, mevrouw H. Schip- per-Knijnenberg, heeft evenals vorig jaar haar ditmaal 98-ste verjaardag herdacht op de chirurgische afdeling van het Rode Kruis Ziekenhuis. Brak zij een jaar geleden luttele dagen voor haar geboortedag bij een val haar heup aan de éne kant, nu brak zij hem in soortgelijke omstandighe- Deze feestcommissie laat de festivitei ten zaterdag 11 november van start gaan als dr. G. Hendriks, directeur-generaal van het ministerie van Cultuur, Recrea tie en Maatschappelijk Werk de opening van de Moriaan verricht. Verder is er die dag en op dinsdag 14 en woensdag 15 november in de sportzaal van het dorps huis voor elk wat wils te vinden, met voor sportminded Wijk aan Zee en Be verwijk ongetwijfeld het hoogtepunt; de huldiging van 140 mensen, die in een of andere tak van sport een kampioenstitel hebben behaald. Dit kunnen dus sowel individuele als teamsporten zijn. De voorzitter van het Comité Bever wijk voor Vietnam, de heer J. E. van Dongen, hoopt dat via het popgebeuren (dat door het belangeloos meewerken van de popgroepen en medewerkers bij na geen onkosten met zich meebrengt) en de eventuele vrijwillige bijdragen van sympathisanten, een bedrag van cir ca f 6000 bijeen kan worden gebracht. Dit bedrag is voldoende voor de aankoop van een boot met een complete medi sche uitrusting. BEVERWIJK. Diegenen die geen belangstelling hebben voor het popge beuren dat het Comité Beverwijk voor Vietnam zaterdagochtend van 12 tot zondagmiddag 2 uur in De Slof aan het Raamveld organiseert, kunnen indien zij het Vietnamese volk toch financieel willen steunen hun bijdrage storten op giro 2404572 ten name van mej. M. van Toor, Amsterdam, onder vermelding „Beverwijk voor Vietnam” of op giro 1090400 ten name van Medisch Comité Nederland Vietnam eveneens in Amster dam. Woensdagavond om 19.45 uur: groot sportgala met judodemonstraties door Wim Ruska .huldiging kampioenen, turn- demonstraties door Ans Dekker en Itkina Morsch uit Heiloo, sporthal met de Heemskerkse Go-In-Band, en het Ken- nemer Dansorkest, een optreden van het duo Ab Glas, het Spaanse showorkest Epoca '69 uit Alkmaar en een toelichting van opa Schutte, een 71-jarige tandarts uit Haarlem, die in he tbezit is van de 7e dan, bij de demonstraties van Wim Ruska. De presentatie is in handen van Henk Met de Muziek Mee van Montfoort. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Stichting voor Sociaal Cultureel Werk in de wijken Oosterwijk, Meerestein, Zwaansmeer en Zuidbroek heeft voor de komende maanden weer enkele tochten op stapel staan naar de nieuwe kunstijsbaan in Alkmaar. Vrijdag 10 november is de eerste tocht gepland, waaraan veertig belangstellen den kunnen deelnemen. Men kan zich mondeling opgeven bij de Lichtboei of voor 8 november telefonisch op nummer 32651. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In het nieuwe club huis Wijk aan Duin, Wilgenhoflaan 2c, wordt zaterdagmorgen een najaarsmarkt voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar gehouden. De deelnemertjes wordt ver zocht oude kleren aan te trekken en een oud overhemd mee te nemen. Tijdens deze najaarsmarkt kunnen de kinderen van de door hun meegebrachte kastanjes, beukenootjes en afgevallen bladeren herfststukjes maken. De markt begint om 9.30 uur en eindigt omstreeks 11.30 uur. De leiding zou het op prijs stellen, als de deelnemers geen padde stoelen in hun herfststukjes verwerken, dit onder het motto „Laat de paddestoe len staan, er zijn er toch al zo weinig”. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In het Beverwijks» Micro Theater, ondergebracht in Huize Scheybeeck aan de Velserweg, treedt vrijdagavond de groep „Cabamime” op. „Cabamime”, onder leiding van René Lerschen, aan de piano Aziël Wagen- voort en met medewerking van techni cus Francis Balaguer. brengt een geva rieerd programma, waarin vooral de ex pressiemogelijkheden van de mens en pogingen om daartussen verbindingen te leggen (mimiek, zang, dans, figurenspel) naar voren treden. „Cabamime” is in 1964 door Lerschen opgericht, die toen al zo’n tien jaar praktijkervaring in het toneel- en mi- mevak had opgedaan. Kaarten voor dit programma dat om 20.30 uur aanvangt, zijn te verkrijgen bij Reisbureau De Magneet, Zeestraat Beverwijk, tel. 25535. Reisbureau Orion, Burg. Nielenplein, Heemskerk, tel. 31441 en de VW in IJmuiden, Marktplein, tel. 02550-15611. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De 18-jarige lood gieter R. W. uit Heilo is, toen hij gistermiddag bezig was met het plakken van rubberroid langs een lichtkoepel in het dak van een woning in aanbouw in de Ambachtstraat, door die koepel vier meter naar beneden gevallen. De lood gieter kwam terecht op een betonnen vloer. Met hoofd- en heupletsel is hij in het Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen. Op het kruispunt Alkmaarseweg-Hil- bersplein-Büllerlaan vond gisteravond een aanrijding plaats tussen een brom fietser en een personenauto. De brom fietser, de 16-jarige Beverwijker R.K., verleende geen voorrang aan de automo bilist. R.K. en zijn eveneens 16-jarige duopassagier R.S. moesten met ernstige verwondingen in het Rode Kruis Zie kenhuis worden opgenomen. Zaterdagmiddag 2 december tenslotte organiseert de vereniging voor de kinde ren (3 tot 8 jaar) van leden en donateurs een St. Nicolaasviering. Dit festijn vindt plaats in het Velsense culturele centrum „De Schouw” en begint om 14.30 uur. Opgaven voor 15 november bij de heer Jac. de Graaff, Hofdijkstraat 10 te Be verwijk. Per kind is één begeleider toe gestaan. Felicitaties en fruitmanden van de burgemeester voor de 98-jarige me vrouw Schipper. Ook de NZHVM haakt in op het plan om in geheel Nederland meer eenheid te brengen in de „bewegwijzering” van het openbaar vervoer per bus. Beverwijk heeft de primeur voor West-Nederland van de nieuwe borden die algemeen zullen worden ingevoerd en die geheel aansluiten op de „styling” en hst systeem van de Nederlandse Spoorwegen. Bij het station in Beverwijk krijgt nu ook het busstation een perronaanduiding met de grote blauwe borden. Bij de uitgang komt een groot verza- melbord dat verwijst naar de letters van de perrons van het busstation voor de verschillende lijnen naar de eindbestem mingen. Op die verschillende perrons zijn don derdag de nieuwe blauwe borden met de lijn-letters A tot en met H aangebracht. Men verwacht dat de uniformiteit in de verwijzingsborden in geheel Neder land het de reiziger gemakkelijker zal maken zijn weg te vinden via het open baar vervoer per trein en bus. De sportkampioenen krijgen ditmaal niet alleen het traditionele bekertje van de gemeente, maar tevens een fraai ge- calligrafeerd getuigschrift. De feestcommissie heeft tenslotte een tekenwedstrijd voor de jeugd uitgeschre ven. Deze via de Wijk aan Zeeër scholen te voeren wedstrijd bezit hoe kan het ook anders het dorpshuis als thema. aan Zeeërs, die nu elders wonen in de IJmond worden gehaald, ook de bedlege rige en thuis liggende bejaarden. Mede werkenden: Rita Corita, Kees Stet, Truus Schot (operette-meiodieën), Harry Calling, Han Welierdieck. (Van een onzer verslaggeefsters^ BEVERWIJK. In alle gemeentera den van de in de Stichting Onderwijsbe geleidingsdienst participerende drietal fruitmanden Een geste, die door mevrouw Schipper op hoge prijs werd gesteld, al hoopte zij wel, dat de belangstelling vergeleken met die, welke zij vorig jaar op haar verjaar dag mocht ondervinden, nu wat min der opwindend mocht zijn. Alleen het lezen gaat mevrouw Schipper, dig binnen niet al te lange tijd haar woning in het bejaardenhuis „De Westerburcht” weer hoopt te be trekken, wat moeilijk af. Voor de rest mag haar geestelijke en lichame lijke conditie de hoge leeftijd in aanmerking genomen uitstekend worden genoemd. Waarvan haar vijf kinderen (de oudste is 71 jaar) en haar over de halve aardbol verspreide klein- en achterkleinkinderen kunnen getuigen. IJMOND. De COVS groep IJmond heeft voor wat betreft de maandelijkse clubavonden onderdak gevonden in de kantine van de Sportvereniging KIC te Velsen-Noord. De eerste clubavond in het nieuwe onderkomen vindt 13 no vember plaats. De scheidsrechter betaald voetbal Jan Beek zal dan voor leden en hun familieleden een lezing houden. De eerste ronde van de landelijke spelregelwedstrijden, waarbij IJmond de gastheer is van vele groepen uit het district West I van boven het Noordzee- kanaal, is 24 november aanstaande ge pland in Café Restaurant „Royal” aan de IJmuidense Kennemerlaan. Aanvang: 20 uur. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In verband met de grot» Vietnam-manifestatie in De Slof heeft de werkgroep Spaak besloten de bijeenkomst zaterdagavond in het socië teitsgebouw (in het Tolhuis, hoek Van Riemsdijklaan/Plesmanweg) enigszins te wijzigen. In „Spaak” zullen nu grammo foonplaten van Bob Dylan worden ge draaid. Aanvang: 20 uur. Zondag staat het „Spaak”-programma in het teken van de klassieke muziek. Marijke Derks (harp), Stefan van Wijk (gitaar) en Hendrik-Jan Brethouwer (ho bo) zullen het een en ander in het klassieke genre ten gehore brengen, ter wijl Hendrik-Jan Brethouwer een door hem zelf gecomponeerd avant-gardis- tisch muziekwerkje zal spelen. Boven dien worden grammofoonplaten met klassieke muziek gedraaid. Aanvang: 20 uur. Het bestuur van de Stichting Sporthal heeft de feescommissie 1000 stoelen uit de sporthal geleend, voorts een demon tabel podium en een aantal andere attri buten. Zo zijn er nog talloze personen geweest die hun blijdschap omtrent het gereedkomen van het dorpshuis hebben omgezet in een daadwerkelijke, geheel belangloze medewerking; soms in baar geld of met het schenken van goederen. Het revalidatiecentrum Heliomare en de verpleeginrichting Zeevang hebben elk ƒ5000 aan de Stichting Dorpshuis Wijk aan Zee geschonken, een bejaarde inwo ner uit Driehuis liet zijn piano voorgoed naar De Moriaan verhuizen, de firma, die de elektriciteit heeft verzorgd, en de architect boden een geluidsinstallatie aan, de bouwer van het dorpshuis kwam met een spiksplinternieuw biljart opdra ven. En zo gaat het verder. BEVERWIJK. Op maandagavond 6 november om acht uur gaan de leden van de afdelingen Beverwijk van de P.v.d.A., de P.P.R. en D ’66 zich bezig houden met de raadsstukken, welke tij dens de openbare vergadering van don derdag 9 november aan de orde komen. Ook de begroting zal besproken wor den tijdens de bijeenkomst in het vere nigingsgebouw „De Wijkerbaan” aan het Pres. Kennedypleón. Midden-Kennemerland rgemeenten, te weten Heemskerk, Velsen, Beverwijk, Uitgeest en Castricum, zijn de door een werk groep samengestelde ontwerp-statuten aan de orde geweest. Die statuten zijn ook voorgelegd aan de Katholieke Schoolraad IJmond en de Prot. Christe lijke Schoolraad IJmond. Door de participanten zijn verschillen de wijzigingen voorgesteld en de werk groep heeft deze onderzocht. Thans zijn de nieuwe statuten, waarin de wijzigingen en suggesties zoveel mo gelijk zijn verwerkt, gereed gekomen en het definitieve ontwerp wordt nu weder om aan alle participanten ter goedkeu ring aangeboden. Het Beverwijkse college van B. en W. heeft de raad aanbevolen, de thans her ziene statuten van de Onderwijsbegelei dingsdienst te accepteren. den aan de andere kant. Toch, zo meldde de vitale bejaarde gistermor gen, zou zij proberen daar geen ge woonte van te maken. Waarmee de geestelijke conditie van de bijna hon derdjarige voldoende gekenschetst is. Ter gelegenheid van haar verjaar dag bracht burgemeester J. G. S. Bruinsma mevrouw Schipper 's mor gens een bezoek. De burgemeester omkleedde zijn felicitatie met een Het feestprogramma vermeldt onder andere de huldiging van sportkampioe nen. De gemeente is ijverig aan het speuren geslagen en kwam tot de vol gende lijst: Volleybalclub Kennemers (wereld- duurrecord), Nederlands kampioene speerwerpen Carla Admiraal-Luijer van DEM, Nederlands kampioene speer (1972) Lida Kuys van DEM; tafeltennis vereniging Rapidity damesteam kam pioen le klasse, afdeling Kennemerland; volleybalver. DEM, kampioen Nevobo, district Kennemerland; handbalver. Wijk aan Zee, damesteam kampioen 2e klasse, afdeling Haarlem zaalvoetbalver. Sport, kampioen 3e klasse A, district Haarlem; Rie Timmer, Nederlandse kampioene schaken; biljartvereniging Scheywijck, Nederlands clubkampioenschap drie banden grootbiljart; Maurits Dekker, Nederlands kampioen turnen jongens N.K.G.B: voetbalver. Beverwijk, kampi oen derde klasse A: korfbalvereniging Watervlier, kampioen, 3e klasse district Noord-West; hockeyclub Eechtrop, he renteam kampoen derde klasse, district Noord-Holland, voetbalver. Wijk aan Zee, kampioen eerste klasse, afdeling Haarlem; micro-korfbalver. Watervlier, kampioen afdeling 1, district Noord west, eerste team van tennisver. DEM. kampioen overgangsklasse A. Verder zal burgemeester J. G. S. Bruinsma woens dagavond 15 november Ans Dekker, deelneemster aan de Olympische Spelen en judoreus Wim Ruska gaan huldigen. IJMOND. 3|et ingang van 1 decem ber zal de balletgroep van Centrum Kennemerstaten worden overgeheveld naar het Buurtcentrum De Mei. De leden van de balletgroep zullen vanaf die da tum lid worden van ’t Buurtcentrum. De overheveling van de balletgroep is nood zakelijk in verband met accommodatte- problemen. Onder leiding van Els Willemsen heeft de groep de laatste jaren in steeds wisselende gebouwen gedanst, laatstelijk in het jongerencentrum van Kennemer staten In het barakkenkamp Rooswijk in Velsen-Noord. Deze ruimte moet nu echter geheel voor het jongerenwerk worden gereserveerd. Na overleg tussen de stafleden van de beide centra is besloten, de groep voortaan in De Mei te laten dansen. Waarvoor een overheveling van de groep van Kennemerstaten naar het Buurtcentrum de meest aangewezen weg was. Door deze overheveling kan de ballet groep momenteel een aantal leden plaat sen. Ter oriëntatie van mogelijke toe komstige ballerina’s wordt dinsdag 7 no vember om 16.30 uur in de grote zaal van De Mei aan de Geelvinckstraat een balletfilmvoorstelling gegeven. De toe gang is vrij: de films „Balletgirl”, „Bal let im Jazz” en „Op de spitsen” zullen worden vertoond. Het programma ziet er als volgt uit: zaterdag 11 november 14.30 opening en vanaf 20 uur open huis voor iedereen. Sportdemonstraties zaalhockey (Eech tropScheybeeck). gymnastiek door S.S.S., handbal (adspiranten Wijk aan ZeeOnze Gezellen), zaalvoetbal (Gel- dermansKlein Zwitserland) en volley bal (de nieuwe vereniging in Wijk aan Zee. W.V.V.). Dinsdag 15 november: speciaal pro gramma voor bejaarden. Bejaarde Wijk h Wik.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7