Hogere omzet INDUSTRIEBOND HEEFT SLEUTEL TOT EENHEID Amsterdamse beurs DE BEURS DEZE WEEK Sterlingkoers in Londen ingezakt Nieuw soort baggerleiding in Nederland ontwikkeld Wereldspaardag een succes in ons land Mogelijk Duitse interesse voor KvanVEELEN lëxoro shirts Meneba wil geld steken in groot recreatiepark Krasnapolsky leent 6,5 ton Veneta Wall Street Belegging Unitas in Nederlandse aandelen verkleind weer op verlies DOOR MISLUKKEN SOCIAAL CONTRACT AL VENEZOLAANSE ORDER VAN f 1 MILJOEN Constructie van ruim 500 meter Duiker Apparaten- fabriek rekent Wasserij DUYN 9 ZATERDAG 4 NOVEMBER 1 972 Dreiging Rust op obligatiemarkt Lloyd’s certificaat DEN HAAG. Op de nieuwe zelfdrijvende persleiding door B. F. Goodrich-Vredestein ontwikkeld voor de baggerindustrie, is de eerste gro te exportorder geboekt, ter waarde van 1 miljoen. De opdrachtgever is de Venezuelaanse maatschappij Concresa te Caracas die de zeer buigzame Nederlandse baggerleiding, die de naam Rubicon heeft gekregen, gaat ge bruiken voor de aanleg van een uitgestrekt recreatieterrein voor de kust ter hoogte van de plaats Tucacas. De aanleg van dit oord ter grootte van de Flevopolder gaat ongeveer een half miljard dollar kosten en zal 10 jaar in beslag nemen. Als het projekt, waarin ook hotels en bungalows zijn opgenomen, gereed is, zal er tevens een uniek watersportgebied zijn ont staan. EERSTl MARKIE IJMUIDER EN FABRIEK Opleving in Wall Street UNIEBOEK-TOP-TIEN (Van onze redactie economie) DEN HAAG. De sleutel tot de eenheid in het NVV en tot de eens gezinde opstelling van de vakbeweging tegenover het sociaal akkoord ligt nog steeds bij de Industriebond NVV. Een zeer argwanende bondsraad is gisteren in meerderheid akkoord gegaan met de principe-overeenkomst om de rijen binnen het NVV weer te sluiten. Maar de tegenstand bleek groot en met spanning moet nu worden afgewacht hoe de leden zelf zich gaan uitspreken. Gerekend wordt op een nog grotere weerstand. Op 11 no vember komt de bondsraad weer bijeen om op basis van de uitspraken van de leden een definitief besluit te nemen. Voorzitter Arie Groenevelt zei: „Als de leden allemaal of in meerderheid nee zeggen, kan de bonds raad zich straks niet permitteren toch ja te zeggen’*. Nadruk op openbreek-clausules 12,50 5,90 t 19,90 t 4,90 ADVERTENTIE ADVERTENTIE ADVERTENTIE 30% AKZO Voor gezinswas en bedrijfskleding in drie dagen retour. Middenhavenstraat 27 IJmuiden - Telefoon 02550-14108 Na 18.00 uur Telefoon 02550-11202 de laagste worden van de afgelopen 13 jaar. MARL RDUUII LONDEN. Gisteren is de koers van het Pond sterling op de Londense wis selmarkt sterk gedaald als gevolg van het mislukken van de ondeo-handelingen tussen regering, werkgevers en werkne mers in Engeland over een gezamenlijk plan ter bestrijding van de inflatie. Het pond opende op 2,33 dollar nominaal. Na een uur werd gehandeld op 2,3420 bie den tegen 2,3430 laten. De slotnotering van donderdag was 2,3535 dollar. Er heerste op de wisselmarkt een zeer verwarde stemming. De handel in Pon den Sterling had een nerveus verloop. De omzet was echter niet groot. Volgens de handelaren ging het mees te om op een koers van ongeveer 2,3350 dollar. Sommigen verwachtten dat het pond zich geleidelijk zal stabiliseren tot dat maandag van regeringszijde nadere mededelingen over de onderhandelingen zijn gedaan in het Lagerhuis. Premier Heath zal dan ook bekendmaken wat de bedoeld is. Bovendien houden we ons aan de In de Stichting van de Arbeid gemaakte afspraak geen handelingen te doen die de zaak voor het NVV zouden bemoeilijken.” Het ontwerp van de Nederlandse Ru bicon leiding trekt internationaal de be langstelling van deskundigen op water- bouwgebied, die verwachten, dat het zal bijdragen tot een economischer exploita tie van zandzuigers. van 9,90 !K1£ZENZC*JKIESCWEHMEN WKew/LuxAPLêxJAijouzieeN IBM Int. Harv. Int. Nickel Int. T. a. T. Kennecott Radio Corp. Republic St. Royal Dutch Sears Roeb Shell OU Soe. Vacum Stand. Br. Stand. Old N Studebaker Texaco Un. Aircraft Un. Corp. Un. Brands Un. Incorp Us. Steel Westlngh. Woolworth Ford K.L.M. Santa Tt Ind Can Pacific lUlnols Cent. Penns Centr South Pac. Allied Chem Am. Can. A.C.F. Ind. Am. Smelting Am. T. a. T. Am. Brands Anaconda Beth steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Alrcr Dup de Nem East. Kodak Gen. Electr Gen. Motors Goodyear T. Am. Moton Waren het voor kort voornamelijk de aandelen in onroerende goederen die in opmars waren, dit maal waren het weer geheel andere favorieten en moesten de onroerende goederen het weer ontgelden, althans zij konden hun opmars een uitzondering daargelaten niet verder voortzetten. Die uitzondering bleek Hel lingman; het beurswonder van het jaar, deze onderneming kwam van 100 per cent tot boven de 1200 percent. Aanlei ding hiertoe is de ongemotiveerde en hartstochtelijke koopwoede van buiten landse voornamelijk Engelse zijde. De koers van dit aandeel liep namelijk in ongeveer één maand tijd met 1000 per cent op. Gelukkig was in deze hoek niet overal de logica zoek. Want zowel de BOZ als Wereldhaven ondergingen een gezonde reactie. Nu de grote concerns de één na de ander de dag hebben bekendgemaakt waarop zij de resultaten over het derde kwartaal zullen publiceren, is ook de speculatie over die cijfers toegenomen. Vanuit Duitsland kwamen vooral ko pers voor Unilever en Philips in de markt waardoor het eerste fonds zelfs f 6 aantrok. Van beide ondernemingen worden goede cijfers verwacht. Over Koninklijke Petroleum was men minder optimistisch zodat dit aandeel ongeïnte resseerd ter zijde bleef liggen. Maar (Van onze beursmedewerker) AMSTERDAM. Het sociale leven in Nederland doorstond deze week grotere beroering dan het financiële, want de verwikkelingen rond het overleg tussen regering en bedrijfsleven ging de beurs nagenoeg zonder meer voorbij. Naarmate de week verstreek, werd de beurs over de gehele linie zelfs vaster mede op grond van buitenlandse vraag. Het bin nenlandse publiek bleef ook nu aan de voorzichtige kant, maar was evenmin bereid, gezien de enorme weerstand van de markt zonder meer materiaal af te staan. Daardoor bleven de markten leeg, zodat buitenlandse of andere sterkge- richte vraag pas bevredigd kon worden bij oplopende koersen. Hierdoor kwam nog eens bijzonder duidelijk naar voren hoe sterk de buitenlandse vraag, zowel vanuit Duitsland als Engeland, thans het koersbeeld in Amsterdam bepaalt. Brits bod op Protector verwacht De N.V.Beleggingsmaatschappij Protec tor in Amsterdam voert besprekingen met Cannon Street Investments Ltd., een Engelse beleggings- en financie ringsmaatschappij, over "het uitbren gen van een openbaar bod in contan ten op de uitstaande gewone aandelen van Protector. De maatschappij be haalde over het op 30 juni geëindigde boekjaar 1971-’72 een netto winst van bijna 230.000, waaruit een dividend van f 3,80 werd betaald. Donderdag was de koers voor een aandeel Protec tor van f 50 op de Amsterdamse ef fectenbeurs 121,50. RIJSWIJK. Hoewel met de huidige orderportefeuille bjj de aangepaste capa citeit en organisatie een betere bezet tingsgraad in het tweede halfjaar 1972 zal worden bereikt, moet voor geheel 1972 op een verlies worden gerekend, zo heeft het bestuur van Duiker Appara- tenfabriek N.V. medegedeeld. In het eerste halfjaar werd de perso neelssterkte aangepast aan de sterk ver minderde vraag. Bovendien werden in grijpende maatregelen genomen om de gestegen voorraden tot een meer aan vaardbaar peil terug te brengen. Deze maatregelen gingen met grote onderbe- zettingskosten gepaard, met als gevolg, dat het eerste halfjaar 1972 met verlies werd afgesloten, aldus de mededeling. Over 1971 leed het bedrijf een verlies van ruim f 110.000. Voor de laatste maal werd dividend uitgekeerd over 1965 (10 pet). Volgens Arie Groenevelt moet de drei ging van de openbreekclausules in 1973 boven alle oao’s hangen, als daarachter dan de gehele vakbeweging staat. Hij meent dat voor alle betreffende c»o’s een peildatum moet worden aangeno men, waarop moet zijn vastgesteld of er voldoende is bereikt van wat de vakbe weging zich voorstelt. Tevoren moeten dan s teekproeven worden gehouden op basis van gelijke onderstellingen. Dat balans opmaken kan gebeuren enige tijd nadat de nieuwe regering is opgetreden en kans heeft gekregen daden te stellen. De moeite, die de bondsraad van de Industriebond had om tot een „ja" te komen tegen het bereikte compromis in het NVV, geeft volgens voorzitter Groe nevelt aan hoe ernstig dit conflict wordt opgevat. „Het onder tafel werken van de ■■M-. Voor dit moeilijke karwei temidden van uitgestrekte mangrovebossen hebben de uitvoerders wereldwijd gezocht naar geschikt baggermaterieel. De oplossing vonden ze in Nederland waar de IHC- Holland een demonteerbare cutterzuiger, de Punta Brava (van het type Giant 1600) leverde en B. F. Goodrich/Vredes- tein de rubber persleiding vervaardigde bestaande uit 43 zelfdrijvende elemen ten, die elk 1,7 ton wegen en met metalen koppelingen onderling worden verbonden. Deze totaal ruim 500 meter is 27 3% 41% 29% 30 51% 18% ex 49% 42% ex 19% 26% 21’4 35’4 75% 25 33% 172% 144’4 65% 79 29’4 regering tegen de inflatie denkt te on dernemen. Sommige valutahandelaren waren van mening, dat de regering wel genoodzaakt is op zeer korte termijn krachtig tegen de inflatie op te treden met het oog op de richtlijnen, die de ministers van fi nanciën van de vergrote EEG hebben opgesteld voor de ontwikkeling van lo nen en prijzen in 1973. Eerste kopererts uit West-Irian Het eerste op West-Irian gewonnen ko pererts zal volgende maand worden verscheept, aldus is in Djakarta mee gedeeld. De ontginning van de erts- berg, die naar schatting 33 miljoen ton erts met een kopergehalte van 2,5 percent bevat, is voornamelijk in han den van de Freeport Sulphur Indone sia. Datsun. Datsun Nederland in Sassenheim heeft thans in één jaar de 15.000ste nieuwe personenauto afgeleverd. In de periode van 1 januari tot medio oktober van dit jaar wist deze Japanse auto- importeur een marktpercentage van 3,9 percent te behalen. Voor B. F. Goodrich/Vredestein te Den Haag betekent het een veelbelovend maritiem produkt in het reeds uitgebrei- de fabrikageprogramma, dat onder meer de tonnen wegende rubber Jumbo fen ders voor het afmeren van mammoet- schepen omvat. (Fibula-Van Dishoeck) 9. Alvin Toffler „T oekomstshock” (paperback) 12,50 (Van Holkema Warendorf) 10. Seef Konijn en Jan Dekkers „Bouwstenen 9,90 (Gooi en Sticht) (verkrijgbaar in elke boekwinkel) veer/(/XrSoepel... dus altijd korrekt ROTTERDAM. N.V. Meelfabrieken der Nederlandse Bakkerij Meneba over weegt al dan niet in samenwerking met anderen een groot toeristisch project in Zoetermeer te bouwen, te financieren en te beheren. Daartoe zijn besprekingen aan de gang met de gemeente Zoeter meer en andere overheidsinstanties. Vooraf heeft Mneba samen met de gemeente Zoetermeer een vrij uitgebreid marktonderzoek verricht naar de leven svatbaarheid en de rentabiliteit van het project, een themapark, dat voorlopig de naam Water-Wonderland heeft gekregen. Het staat nog niet vast om welk bedrag bet gaat,- dat Meneba wil cn moet investeren, omdat het plan zich nog in een vrij stadium bevindt. Groter omzet Cebeco in 1971-'72 De Nationale Coöperatieve Aan- en Ver- koopvereniging voor Land- en tuin bouw Cebeco heeft in het per 30 juni 1972 afgelopen boekjaar 1971-!72 een omzet behaald van ruim 1,05 mil jard. Ten opzichte van het vorige boekjaar betekent dit e,en vooruitgang met ruim 26 miljoen. De omzet van de hele Cebeco-groep (leden-coöpera- ties en deelnemingen meegerekend) steeg met circa 100 miljoen van 1,7 tot 1,8 miljard. Slotkoersen Eer gisteren 391 38 31% 53% 22% 36% 24% 36% 112% 49% 71% 49% 84%ex 51% 37% 46'4 9% 12% 15% 28% 43% 31% 69% Slotkoersen Eer gisteren Gisteren 31% 14% 26% 3 41% 28% 29’4 51% 18% 48’4 42% 19% 25% 21%ex 35 74% 24% 33’4 172 142% 65% 78 27% TUSSENDE BEDRIJVEN BOOR 1 nota arbeidsvoorwaardenbeleid uit de discussies in de Stichting van de Arbeid bij de voorbereiding van het sociale contract eerst en van het concept-cen- traal akkoord later, miste zijn uitwer king niet,” zei hij. De bondsraad heeft zich afgevraagd in hoeverre er zaken kunnen worden gedaan en men elkaar kan vertrouwen. Bij het verdedigen van zijn gewijzigde beleid heeft het bestuur van de Indus triebond NVV vooral de nadruk gelegd op de gewenste „openbreek-clausules”, die in de af te sluiten cao’s moeten worden opgenomen. Volgens Groenevelt moeten deze bepalingen juridisch zoda nig sluitend worden geformuleerd dat de ontbindende voorwaarden in werking treden per cao of per bedrijfstak of voor alle cao’s. Hij meent ook dat de Indus triebond, die bij zeer veel cao’s is be trokken, kan opzeggen als de arbeids voorwaarden niet naar wens worden na gekomen. Over de interpretatie van deze ele menten in het NVV-akkoord is nog steeds verschil van mening. Bij CNV en NKV houdt men zich aan de mededelin gen van de NVV-leiding dat de toetsing van de cao’s centraal zal gebeuren. Er mag geen eenzijdige verbreking zijn, ook niet een opzegging om er nieuwe verlan gens aan toe te voegen. De uitwerking Emo breidt uit in Antwerpen Esso Belgium begint nog dit jaar met uitbreiding en modernisering van haar 20 jaar oude raffinaderij in Antwer pen. De capaciteit zal worden vergroot van vijf miljoen ton per jaar tot elf miljoen ton in 1976. Over de kosten is slechts meegedeeld, dat het om mil jarden Belgische franken gaat. Misoogst in Australië De order op de 500 meter Rubicon leiding voor Venezuela, is in de rekord- tijd van 7 weken uitgevoerd. Donderdag ochtend zijn de 43 elementen van de leiding (totaal 70 ton) in de Beatrixha- ven te Rotterdam aan boord geladen van een schip dat ze naar Puerto Cabello zal vervoeren, vanwaar ze met trailers over de weg naar de 100 km verder gelegen kustplaats Tucacas zullen worden ge bracht. B. F. Goodrich/Vredestein verwacht binnenkort nieuwe opdrachten op de Rubiconleiding. De Rubicon zal op de Europort tentoonstelling in het Amster damse RAI-complex van 14 tot en met 18 november a.s.worden gedemonstreerd. (67.30), Hoogovens (76.50) Kon. Olie 118 gb— 118.50 (118.80), Phtllps 54.90— 16 gl (55.10), Unilever 145.70— 146 (145.50), KLM (117.50). De omzet In Wall Street was 92.510,000 aandelen. lange constructie zal de langste geheel flexibele drijvende leiding tér wereld zijn. ROTTERDAM. In de eerste negen maanden van dit jaar heeft beleggings maatschappij Unitas het procentuele be lang bij Nederlandse aandelen vermin derd, doordat in niet onbelangrijke mate winst werd genomen. Er werd per saldo voor 36 miljoen locale waarden en 8 miljoen internationals verkocht. Het be lang bij de internationals daalde hier door van 29 tot 28,4 procent en bij de locale aandelen van bijna 13 tot 9 pro cent, aldus een interimbericht. In Europa breidde Unitas de belangen verder uit en wel in Frankrijk met f 4 miljoen en Duitsland met f 1 miljoen, terwijl op een zeer laag koerspeil in Italië voor 6 miljoen werd gekocht. Unitas meent het grote belang in de Verenigde Staten (ruim 43 procent van het effectenvermogen) te moeten hand haven. In de eerste negen maanden werd per saldo nog voor 80 miljoen gekocht. Verder werd per saldo f 4 mil joen Canadese aandelen gekocht. De aankopen overtroffen in de ver slagperiode de verkopen met 2 miljoen. De liquiditeit daalde tot 41 miljoen. De intrinsieke waarde steeg, rekening hou dende met de uitgekeerde dividenden, met 9,6 procent. Op 15 september be- -opjo 9i do ua 86/ apjeeM azap Sao.ip ber ƒ96,10. Aan aandelen werd een effectief be drag van 1.645,1 mln. verhandeld tegen 1.283,2 mln. in september en 724,0 mln in oktober 1971. De effectieve omzet in obligaties bedroeg f 684,2 mln tegen f 683,0 mln en 430,6 mln. De totale effectieve omzet in januari tot en met oktober beliep f 24,25 miljard 17,12 miljard aandelen en 7,13 mil jard obligaties) tegen f 14,19 miljard 9,18 miljard aandelen en f 5,01 miljard obligaties) in de eerste negen maanden van 1971. Gerekend naar effectieve omzet was Rolinco, na een derde plaats in septem ber, met 170,6 mln het meest verhan delde aandeel in oktober. Rolinco werd gevolgd door Philips, Kon. Olie, Unile ver, Robeco, AKZO, Holec, Heineken, Albert Heijn en Scheepvaart Unie. zoals gezegd, de grotendeels buitenlandse belangstelling had andere en ten dele oude bekende favorieten op het oog. Elsevier die overigens al enige tijd voor beleggingsdoeleinden werd gekocht, kon deze week niet minder dan 40 aantrekken. Maar ook Pakhoed, Bos Ka lis, IHC Holland en Nederhorst werden niet vergeten. Een geheel nieuwe eend in de bijt was de tapijtfabriek Veneta, die vorige week al de aandacht had getrok ken door een optimistisch verslag over het laatste volle boekjaar. Deze week werd deels door een oproep van be stuurszijde een statutenwijziging tegen een overval te aanvaarden, deels door een buitenlandse publicatie, de indruk gewerkt, dat een soort machtsstrijd om het bedrijf wordt uitgevochten. Het aan deel schoot van 300 percent tot 365 percent omhoog waarna het beursbe- stuur ingreep en de notering stopzette. Hilversum (300 personeelsleden). „Hanseatischer Börsendienst”, een vloedrijk beleggingsadviesbureau West-Duitsland, heeft zich bereid ver klaard de rechten van de vrije aandeel houders tijdens de op 13 november bij eengeroepen aandeelhoudersvergadering te vertegenwoordigen. Het beleggingsadviesbureau neemt stelling tegen een voorgestelde statuten wijziging, die het mogelijk maakt prefe rente aandelen te plaatsen ter vermij ding van eventuele „ongewenste invloe den van buitenaf”. De afgelopen dagen trok de koersont wikkeling van de aandelen Veneta reeds sterk de aandacht. In een paar d agen liep de koers op van 323 tot 368. Volgens sommige beurskringen was er voortdu rend sprake van aankopen van Duitse zijde. De notering werd in verband met de onzekere situatie donderdag opge schort, maar gisteren kwam in de twee de periode een koers tot stand van 350 gedaan en bieden. De obligatiemarkt kwam deze week tot rust. Na een nog wat lagere inzet ontwikkelde zich een krachtige keer ten goede nu is gebleken dat deze regering althans geen nieuw beroep op de kapi taalmarkt zal doen. Wel zorgden de discontoverhogingen in Duitsland en Frankrijk voor nieuwe onzekerheid waardoor een discontoverhoging In ons eigen land eveneens -riet uitgesloten moet worden geacht. Anderzijds behoeft echter voorlopig geen nieuwe staatsle ning meer te worden verwacht. Nu de investeringen nog steeds teruglopen, zal ook het bedrijfsleven zich zeker onthou den van een beroep op de kapitaalsmarkt. Veel reden om de rente nog verder te verhogen, lijkt er dan ook niet te zijn. AMSTERDAM. Een vermoedelijk Westduitse ondernemingsgroep is erop gebrand de macht te grijpen in Verenig de Nederlandse Tapijtindustrie Veneta in De in- in Een forse sprong omhoog makte even eens de wollen stoffenfabriek Droege, alsmede aandelen houthandel Kei, die beide al geruime tijd om duistere rede nen uit de markt worden gehouden. Het tussentijdse bedrijfsnieuws was slecht voor Inter las, die 70 verloor, maar gunstig voor Nedap die 20 punten kon oplopen. De vraag voor de zo uitermate gunstig lopende fietsenfabriek Unikap leidde tot een koers rond de 300 percent. De op merkelijk gunstige ontwikkeling voor onze aandelenmarkt werd mede in de hand gewerkt door een krachtige ople ving in Wall Street. De buitenlandse vraag voor onze fondsen ontleende hier aan kennelijk een sterke stimulans, hoe wel van Amerikaanse zijde nauweljks belangstelling voor het Damrak aan de dag werd gelegd. Alleen voor KLM kwam men nog wel eens om de hoek kijken. Dinsdag zal de Amerikaanse verkie zingsstrijd zijn climax bereiken waarbij de herverkiezing van Nixon wel haast zeker lijkt. Iedereen rekent op een daar na snel volgende wapenstilstand in Vietnam, hetgeen het beursoptimisme danig heeft begunstigd. De nu binnenko mende winstcijfers over het derde kwar taal onderstrepen nog eens de krachtige conjuncturele opleving in dat land zodat vrijwel alles daarginds op rolletjes schijnt te gaan lopen. AMSTERDAM. De in oktober ge houden spaarweek met daarin de we reldspaardag heeft de spaarinstellingen in ons land geen windeieren gelegd. Bij de grote spaarbanken kon men overal flinke overschotten noteren. Bij de Spaarbank voor de Stad Amsterdam werden in de spaarweek 4910 nieuwe spaarders ingeschreven. De tien meest gekochte boeken in oktober 1972 1. Dick Laan „Pinkeltje en het gestolen toverboek” f 5,95 (Van Holkema Warendorf) 2. Theo Thijssen „Kees de Jongen” (De Boer) 3. Kim Grove „Meer lieftde is...” (Teleboek) 4. „Wereldgeschiedenis” in 10 de len in cassette f 225,— (De Haan) 5. Lex Jongsma Deze bank ontving in oktober aan inleg 114,3 mln. Na uitbetalingen van f 106,1 mln. resteerde een overschot van 8,2 mln. (v.j. 5,9 mln,). Per ultimo oktober had deze bank een totaal obligo van 1423 mln. Bij de Bondsspaarbank voor Midden- en Oost-Nederland werd in oktober 102,2 mln. ingelegd en 96,9 mln. terug betaald, zodat een overschot ontstond van 5,3 mln. (v.j./ 3,7 mln.). Hier staat thans totaal 638,8 mln.uit. Gisteren 387’4 37% 32 54% ex 22% 36% 25 36% 115 49% 71% 49% 85% 53 37% 46% 9% 77% 15% 28% ex 43% 31% 72 37% AMSTERDAMSEVAART 20 HAARLEM - TEL. 322462 van de toetsing zou wel op bedrijfstak- niveau kunnen geschieden. Hierop rea- leerde Groenevelt gisteren met: „Met vertalingen die anderen eraan geven, hebben we niets te maken.” De andere vakcentrales wachten nu af hoe het NVV-akkoord op papier komt te staan en kunnen dan daarnaar handelen. Dat zal pas op 20 november bekend zijn als de NVV-top de overeenkomst nader gaat uitwerken. Tevoren moeten alle leden van de Industriebond gelegenheid hebben gekregen zich uit te spreken. Ook de afdelingen, die al hebben verga derd, moeten nu opnieuw bijeenkomen. Van werkgeverszijde wacht men even eens op dit akkoord. Wij verkeren nog in het ongewisse,” zei een woordvoerder, „we hebben officieel niets gehoord, we ten ook niet precies hoe het akkoord Avondverkeer van gisteren: AMSTERDAM. —Op de Amsterdamse effectenbeurs is de totale effectieve om zet in oktober 2.329,3 mln) met 408,1 mln gestegen vergeleken met september en met f 1.174,7 mln vergeleken met oktober vorig jaar. „Spassky-Fischer, duel de eeuw” (Teleboek) 6. Harry van Mierlo en Kriko Guvlekjian „De Palestijnen’’ (De Haan) 7. Ine van Gulik „Koken met kruiden” (Van Dishoeck) 8. Jaap ter Haar „Geschiedenis van de Lage Landen” per deel 39,50 Lloyd’s Register of Shipping heeft de ze nieuwe zeewaardige baggerleidln aan een uitgebreid ondrzoek onderworpen en goedgekeurd. Dat onderzoek vond vorige week plaats op de rivier de Lek in combinatie met de cutterzuiger. De persleiding waar mee ook onder minder gunstige weersom standigheden kan worden doorgewerkt, is toen getest op proefdruk, buiging, drijfvermogen e.d. Als gevolg van grote droogte en over stromingen dit jaar zal de Australi sche graanoogst-1972 vermoedelijk on geveer 207 schepel bedragen; dat is iets meer dan de helft van hetgeen waarop gerekend is. De graanoogst zal AMSTERDAM. Ter financiering van uitbreidingsplannen en mogelijke toekomstige omvangrijke investeringen bij Grand Hotel Krasnapolsky, hebben houders van belangrijke pakketten aan delen zich bereid verklaard een belang rijk gedeelte van deze financiering te verzekeren. In verband hiermee en als onderdeel daarvan is Krasnapolsky een in gewone aandelen converteerbare obli gatielening aangegaan van f 650.000. De lening heeft een looptijd van 15 jaar en draagt een rente van 7,75 percent. De conversieprijs bedraagt nu 110 per aandeel van 20, waarbij telkens 20 aan obligaties onder bijbetaling van 90 in contanten geconverteerd kan worden in f 20 aandelen, aldus een be richt van Kras.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 9