KNWU-besluit dwong Ton Van de Griendt verspeelde remisekansen Vissers tot bedankjes TIMMER VERGROOTTE VOORSPRONG KNAP Neutrale leiding bij schakers DELTA LLOYD BLEEF Schol onderaan OVEREIND IN CHAOS de ranglijst Schoofs in vorm JEUGDTITELS BADMINTON AAN KWALITEIT INGEBOET Stan Smith winnaar van Frans tenniskampioenschap Titelstrijd '73 atletiek in Rome Bondsbespreking over honkbaltop Eland kwam toch kracht tekort KAREL1 KAREL1 •Wl K8» Ongematteerd EXPORT cMtuimjedroo^dy TAFELTENNIS MET DE FRANSE SLAG Na het vertrek van de toppers naar de senioren Pijnen-Grosskost tweede in Grenoble Klimop werd gediskwalificeerd in turnduel er is maar één Dat doet u weer denken aan de goeie ouwe tijd. Boksoverwinning van Franklin Arrindell i| MAANDAG 9, Utrecht. (Van onze sportredactie) ARNHEM In de vierde ronde Bovenal wat de prijs betreft. Haast u naar uw sigarenwinkelier voor die kloeke, natuurgedroogde, ongematteerde Karel I senoritas. Hij weet wat ie kost. «ft ..O; GOTHENBURGè 13 Ton Vissers: zó kan het niet. het Interpolis-damesschaak- van .-.J: toernooi heeft Rie Timmer uit de Griendt uit van de ten uit vier ronden aan de leiding, pas op een heel punt achterstand gevolgd door Janette Mulder uit kwam mej. met ADVERTENTIE Mevrouw Timmer (Van onze badmintonmedewerkster) de het (Van onze honkbalmedewerker) van met van dres Gimeno, schakelde de Amerikaan Tom Gorman uit (6-3 6-2 7-6). Smith veroverde zonder veel moeite de titel. Hij versloeg Gimeno met 6-2 6-2 7-5. De drievoudige Johp (Van onze turnmedewerker) ASTEN De Nederlandse tennislera ren hebben de tweedaagse interland te gen hun Westduitse collega’s, die vrijdag en zaterdag in Asten werd gespeeld, met 8-7 gewonnen. Na de eerste dag was de «tand 4-3. PARIJS Onder vreemde omstandigheden heeft landskampioen b(j de heren Delta- Hoyd zaterdagavond in Parijs de tweede ronde bereikt van het toernooi om de Europa cup tafeltennis. De Amsterdamse formatie versloeg de Franse kampioen SCA Charen ton met 5—2. Bjj de dames toch ook nog andere beelden. In de beide halve finales ston den Els van Eeuwijk (BCH) en I. Roze- meijer (Velzen) en Sylvia Robbé (Duin- wijck) en J. Augustijn (Velzen) tegeno ver elkaar. Els van Eeuwijk won met 22-3 en 11-4 -van Rozenmeijer, terwijl Sylvia Robbé met 11-4 en 11-2 van J. Augustijn won. In een boeiende finale klopte Sylivia Robbé haar opponente Els van Eeuwijk met 7-11, 11-88 en 11-8. Hierdoor werd een BCH’er door een Haarlemse naar het tweede plan verwe zen. Ook in het dames dubbelspel ston den beide finalisten van het dames en kelspel weer tegenover elkaar. Sylvia Robbé nu met zus Inge en Els van Eeuwijk met Annelies de Jong. De Bos- Beverwijk zaterdagmiddag in Arn hem Carla FRANKFORT. Na de vijfde dag van de zesdaagse van Frankfort gaat het Duitse koppel Sohulze/Renz nog steeds aan de leiding met 247 punten gevolgd door hun landgenoten Fritz/- Peffgen met 240 punten. sche meisjes wonnen met 17-14, 11-15 en 15-12. Paulen zei voorts, dat de finale van de Europa-cup is toegewezen aan Edin burgh en is vastgesteld van 7 tot en met 9 september 1973. Nieuw is dat de Europese commissie een Europa-cup vijf- en tienkamp zal organiseren. De voorwedstrijden worden in augustus van het volgende jaar ge houden. In Reykjavik ontmoeten de at leten van Ijsland, België, Denemarken, Ierland, Frankrijk, Engeland en Neder land elkaar. In Innsbruck die van Oos tenrijk, Finland, West-Duitsland, Italië, Hongarije, Spanje, Zweden en Zwitser land en in Sofia die van Bulgarije Tsjecho-Slowakije, Oost-Duitsland, Po len, Roemenië, de Sowjet Unie en Joego slavië. De finales worden op 22 en 23 eptember in Bonn verwerkt. De Europese jeugdkampioenschappen zijn vastgesteld van 24 tot en met 26 augustus 1973 in Duisburg. De Europese indoorkampioenschappen van 1975 zijn aan Katowice toegewezen, de Europese jeugdkampioenschappen 1975 aan Athe ne. Voor deze zege tot stand was geko men, moesten er heel wat problemen worden overwonnen .In de sporthal wa ren op het moment waarop de tafelten- niswedstrijd zou beginnen ook volleybal en schermwedstrijden aan de gang. Non- playing captain Anton Zwibel eiste dat deze ontmoetingen gestaakt zouden wor den. Twee langdurige telefoongesprek ken met het bureau van de Europese tafeltennisfederatie in Duitsland waren vele smashes lopen in de veronderstel- Ing dat de shuttle toch „uit” zou gaan. Snijders-Beijen wonnen met 15-8 en 15- 1, na 14-0 nodig om de organiserende vereniging ervan te overtuigen dat Deltalloyd met deze eis in zijn recht stond. Hierna moest ook nog de kwestie van het inspelen reglementair hebben de spelers daarvoor een uur lang de tijd geregeld worden, aangezien slechts een tiental minuten werd toegewezen. Dank zij de neutrale en zeer reglement-vast Franse scheidsrechter werd ook dit eu vel uit de wereld geholpen. Daarna kon eindelijk worden begonnen. Opnieuw kwamen er echter problemen. De boven de sporthal gelegen kunstijsbaan was oorzaak van een lekkage precies in het centre-court. Een nieuw oponthoud was het gevolg. Een emmertje dat aan het plafond werd gehangen en verplaatsing van het centre-court losten deze moei lijkheden op. Bert Schoofs, die driemaal won, en Karei Deken, die goed was voor twee overwinningen, hadden vervolgens geen enkèle consideratie met de Fransen. Robby Meier, die de plaats heeft ingeno men van de met tafeltennis gestopte Frans Schoofs, speelde een goede wed strijd maar kwam toch duidelijk inter nationale routine te kort. KREFELD. Bij internationale boks wedstrijden die in Krefeld zijn gehouden heeft de halfzwaargewicht Franklin Ar- rindell (Curacao) in de derde ronde door interventie van de scheidsrechter gewon nen van de Duitser Ulrich Barwisch. De Duitser was in de tweede ronde reeds tweemaal neergegaan, waarna de scheidsrechter in de derde ronde, toen Barwisch opnieuw naar het canvas ging, de ongelijke strijd staakte. De welter Franklin Manuela (Cur.) won door een technische knock out in de vierde ronde van de Duitser Günter Valtinke en de lichtgewicht Rollie Croeze zag zijn ge vecht, dat op zes ronden was vastgesteld, onbeslist eindigen tegen de Duitse kam pioen Klaus Jacobi. HILVERSUM. Eland, de onver woestbare draver uit de Haarlemmer meer van Jan van Dooyeweerd, heeft het gisteren in de Revanche der Grote Prijzen, waaraan verbonden de Jaar beurs wisselbeker, op de Hilversumse renbaan moeten afleggen tegen aartsri vaal Flamingo Six met Jan Wagenaar jr. De opdracht voor Eland was in deze 2400 meter lange koers ook wel bijzon der zwaar. Het paard moest 25 meter voorgift toestaan van acht andere dra vers, onder wie geduchte tegenstanders als Christiaan de Wet, Florissant, For Ever en Gunnar Dear. Dit betekende dat Eland was aangewezen op het on-econo- mische passeren buitenom. Het vergde te veel kracht waardoor Eland uiteindelijk niet in het stuk voorkwam. De werkelij ke strijd speelde zich af tussen Flamingo Six, Christiaan de Wet en Florissant. Flamingo won met klein verschil. De uitslagen van de zondag in Hilversum gehouden koersen zijn: Atlllaprljs 2440 m: 1. Katrlen Axkit (J. Hart), 2. Kora Princess, 3. Jelle van Willy. Winn 7.60 pl 2.40 1.60 2.10 kopp 4.10 trio 428.90. Dariusprijs 2000 m: 1. Israel Areta (J. Ver- hoeve), 2. I’m Happy, 3. Jan Hollandla. Winn 13.80 pl. 4.50 2.20 1.90 kopp 15.20 TRIO 497.70 Oteronprijs (eerste afdeling) 2000 m: 1. Ho ney Six (M.Bouwhuis), 2. Hilda 0, 3. Funny Guy. Winn 4.60 pl. 1.50 2.70 2.90 kopp 25.50. Kreonprijs 1600 m: 1. Henriette Signal (P. Strooper), 2. Iduna J, 3. Hercules V. Winn 3.30 pl 2.10 3.50 8. kopp 11.10 trio 782.90. Koninklijke Jaarbeursprijs 2460 m: 1. Fla mingo Six (J. Wagenaar Jr), 2. Christiaan de Wet, 3. Florissant. Winn 1.80 pl 1.40.2. 1.80kopp 4.70. Junoprijs (eerste afdeling) 2000 m: 1. Judy Buitenzorg (M.. Vergay), 2. Kohlnoor, 3. Jo- landa H. Winn 1.60 pl 1.40.3.20 5.90 kopp 6.20 trio 381.80. Junoprijs (tweede afdeling) 2000 m: 1. Im porteur O, (J. Olsthoorn), 2. Jashin, 3. Karin van Hovi. Winn 2.60 pl 1.30 1.70 1.50 kopp 5.70 trio 46.30. Oteronprijs (tweede afdeling) 2000 m: 1. John Areta (A. Harmsen), 2. Josje W, 3. Geluk Frances. Winn 1.80 pl 1.10, 1.10 1.70kopp 2.70. Totallsatoromzet /401.166. De uitslagen van de zaterdag op Dulndigt gehouden draverijen en rennen lulden: Gal lant Way-prljs 2060 m: 1. Jamaica du Bois (P. Zandt), 2. Koly B, 3. Janny Volann. Wtnn 9.90 pl 2,60 1,50, 1,60 koppel 7,40 trio 97,80. Fokkerljprljs (le afdeling) 1900 m, ren: 1. Be my Love (J. Foresl), 2. Gaily, 3. Christiane. Winn 4.40 (stal) pl 3,20 2,20 1,60 koppel 9,80 trio Flamingo Six-prijs 2000 m: 1. Jupiter (A van "’etten), 2. Jungle Boy, 3. Kitty G. Winn 6,40 >1 1,80 1,90 l,30koppel 49,60 Grote prijs van de NAC 2100 m: 1. Gudo van Bonn! (G. van der Wal),>,i. gonda Scotch 3. Ireland. Winn 8,40 pi 2,30 3, 2,50 koppel 16,60 trio 361,60. Fokkerprijs (2e afdeling) 1900 m, ren: 2. Dauphine (J. Dodd) 2. Matilde, 3. Petronella L Winn 5,- 2,10, 2,10 1,80 koppel 5,10. Totalisator-omzet 272.830. Behalve dit plan zal in die vergade ring worden besproken een plan van de commissie Van Engelen, waarvan mo menteel alleen bekend is dat het is opgesteld aan de hand van een bij de hoofdklassespelers gehouden enquête. Verder komt aan de orde een plan van het Rotterdamse Europstars, dat het bondsbestuur voorstelt de hoofdklasse tot 10 teams uit te breiden en deze teams elkaar in een enkele competitie te laten ontmoeten. Dit zou inhouden, dat het aantal door de hoofdklassers te spe len wedstrijden zou worden terugge bracht van 28 tot 18. PARIJS. De Amerikaan Stan Smith is zondag winnaar geworden van het herenenkelspel van de open Franse ten niskampioenschappen op overdekte ba nen, die zondag in Partfs zijn geëindigd. Smith bereikte de eindstrijd door een zege op de Tsjech Jan Kodes (6-2 6-4 6- 1). Zijn tegenstander, de Spanjaard An- De gedetailleerde uitslag is: N’Guyon (Fr)-Deken 19-21 11-21, Lager (Fr)rMeier 22-20 21-9, Evrard (Fr)-Schoofs 16-21 19-21, Lager-Deken 19-21, 14-15, N’Guy- on-Schoofs 16-21, 13-21, Evrard-Meier 21-13 21- 18, Lger-Schoofs 14-21 12-21. (Van onze sportredactie) OISTERWIJK De KNWU-beslissing om de nationale wielerkampioenschappen van 1973 toe te wijzen aan vier Limburgse clubs, heeft onverwacht vérgaande conse quenties tot gevolg. Diep teleurgesteld over de bondsuitspraak besloot wielermanager Ton Vissers die er vast op rekende dat hjj de titelstrijd weer mocht verzorgen zich terug te trekken ais kandidaat voor de organisatie van de wereldkampioenschap pen wielrennen in 1976, hij treedt uit het comité „behartiging baanbelangen” en de door hem toegezegde organisatie van de eerste etappe in Olympia’s ronde naar zijn woonplaats Oisterwijk komt te vervallen. Zondagavond stuurde Ton Vissers brieven naar respectievelijk KNWU, mr. J. Veenhoven (voorzitter „baanbelangen”) en com missie Olympia’s ronde door Nederland, waarin hjj z(jn besluiten meedeelde. Ton Vissers’ verklaring voor deze opzienbarende beslissingen: „De KNWU heeft me steeds de indruk gegeven dat ik net als vorig jaar de kampioenschappen mocht or ganiseren. Mijn bestaande contacten met sponsors heb ik daarop warm gehouden. Als manager lag er voor mij een schitterende combinatiemogelijkheid om een reclame- pakket te maken voor de commissie die probeert de baansport financieel sterker te maken en voor Olympia’s ronde waarvoor ik een finishplaats zou adopteren, Oister wijk. Maar: nu me dat Nederlands kampioenschap ontnomen is, valt meteen de basis weg. Die sponsors vonden dat baanplan en die aankomst van Olympia’s ronde alleen interessant als aanhangsel van het kampioenschap. Er hebben er meteen gebeld die zeiden: mijnheer Vissers, zónder dat kampioenschap doe ik niet meer mee”. Ook van het wereldkampioenschap gaat Vissers afzien. Hij stelde zich deze zomer na uitvoerige onderhandelingen met de KNWU kandidaat en op de laatste UCI-vrr- gadering in Gap diende de Nederlandse wielerbond dan ook het verzoek in de wereld kampioenschappen in 1976 te mogen organiseren. „Maar”, zegt Vissers nu, „dat gaat niet meer. Ik had die Nederlandse kampioenschappen nodig om een financiële basis te leggen en om ervaring op te doen. Beide mogelijkheden zijn me ontnomen, dus wat kan ik anders dan mijn kandidatuur intrekken?!” Voor wat de KNWU hem aandeed, heeft de Oisterwjjker weinig goede woorden. „Bjj de bond lieten ze me steeda merken dat ik volgend jaar weer mocht organiseren. Zo’n idee van: het zit wel goed. Ze vonden dat ik het dit seizoen uitstekend gedaan had. Natuurlijk kan ik er formeel weinig van zeggen dat ze het me tenslotte niet gun den, omdat ik niet de hoogste inschrijver was. Maar de manier waarop ik aan de kant ben gezet, vind ik bijzonder onelegant. Ik snap er niets van”. In het herenenkelspel bereikten Rob Roeters (BCH) en Fred Jacobsz (BC Arnhem) de finale. Rob Roeters was duidelijk de sterkste, hoewel hij in de eerste game nog enige tegenstand onder vond. Roeters zegevierde uiteindelijk met 15-12 en 15-6. Ruud Snijders en Peter Beijen, het wordt vervelend, maar alweer BCH, ondervonden in de finale herendubbelspel geen enkele tegenstand van de combinatie Nijhof-Bakker van de BC Assen. De Noordelijken lieten zeer een te zien. De Nederlandse jeugdkampioene Ikina Morsch van Klim op (Heiloo) werd geklopt door de PSV- turnster Jeanette van Ravenstein, terwijl de Quick-turnster Marian Otter derde werd. Klimop uit Heiloo was aanvankelijk geëindigd op een tweede plaats, met 156,5 punten, nog vóór PSV. Doordat echter na afloop van de wedstrijden bleek, dat Joke Kos van de Heiloose vereniging nog maar kort geleden is overgestapt van Odin uit Heemskerk en daarom nog niet mocht uitkomen voor Klimop, werd de ploeg gediskwalificeerd. Hierdoor eindigde PSV alsnog als tweede met 153,70 punten. Pro Patria uit Zoe- termeer werd nu derde. Verenigings- kampioene Quick-Huizem uit Leeuwar den verzamelde 165,50 punten. Uitslag Persoonlijk: 1. Jeanette van Ravensstein (PSV) 35,50 p.; 2. Ikina Morsch (Klimop) 34,85 p.; 3. Marian Otter (Quick-Huizum) 33,80 p.. DEN HAAG. De jonge garde van Quick-Huizum heeft dit weekeinde het verenigingskampioenschap voor meisjes- ploegen behaald en daarmee titelhoud- ster PSV verslagen. Dit Nederlands kampioenschap voor meisjes van 12 tot 16 jaar werd afgewerkt in de sporthal Overbosch in Den Haag. Elf ploegen namen er aan deel, waarvan de Friese turnsters zich verreweg de sterksten toonden en met flinke voorsprong het kampioenschap in de wacht sleepten. De organisatie werd verzorgd door Haagse W.I.K. z Het persoonlijk klassement gaf verrassing te zien. De Ncderl: BOEDAPEST. De Europese atle- tiekkampioenschappen zullen in 1974 van 3 tot en met 8 september in Rome worden gehouden. De Nederlander ir. Ad Paulen, voorzitter van de Europese com missie van de IAAF, maakte dit nieuws zaterdagavond tijdens een persconferen tie in Boedapest bekend. UTRECHT. Voor de nationale jeugdkampioenschappen badminton kwamen de speelsters en spelers dit weekeinde naar de Utrechtse sporthal Catharjjne. In een felle strijd betwistten zij elkaar voor de diverse titels. Kampi oenschappen die jaren achtereen gingen naar de bekende speelsters Marjan Lu- esken. Joke van Beusekom en de spelers Ruud van Gineken en de gebroeders Ridder. Nadat deze toppers zijn doorge drongen tot de rijen van de senioren, hebben de jeugdkampioenschappen veel aan kwaliteit ingeboet. Waren het voor heen de westelijken die de dienst uit maakten, thans zijn het Brabanders, en in het bijzonder de jeugd van BCH uit Den Bosch, die de toon aangeven. Van de zestien te verdelen bekers, gingen er niet minder dan tien naar jeugdige deel nemers van BCH. De finale gemengd- dubbelspcl was een totale BCH aangele genheid. Annelies de Jong en Rob Roe ters stonden hier tegenover Els Eeuwijk en Ruud Snijders, die tweemalen 15-5 de combinatie Duinwijck Inge Robbé en Ben Sörelid in de halve finale uitschakelden. Annelies de Jong en Rob Roeters wonnen met 15- 11 en 15-11. Wimbledonkampioen Johp Newcombe bleek ook in de finale ongenaakbaar. Hij versloeg zijn landgenoot Roy Emerson met 6-0, 6-3, 6-1. In zijn elf service games gaf Newcombe slechts even zove le punten weg. Deze zesde toernooizege in het wereldkampioenschapscircuit bracht de totale verdiensten van de Australiër in 1972 op 105.250 dollar. Het is voor de eerste maal sinds Newcombe zes jaar geleden professional werd, dat hij de 100.000 dollar-grens heeft gepas seerd. Tom Okker, die zaterdag tegen deze Newcombe-in-topvorm verloor, won sa men met Marty Riessen zijn vijfde dub- belspeltitel in zes weken tijd. De Neder landse/Amerikaanse combinatie versloeg Ismael el Shafei en Brian Fairlie (Eg/Nz) met 6-2, 7-6. HAARLEM Het bestuur van de honkbalbond zal op 25 november M. een speciale vergadering wijden aan het door een aantal honkbalverslaggevers ingediend plan tot wijziging van de structuur van de honkbaltop. GRENOBLE. De Franse combinatie Alain van Lancker/Cyrille Guimard is zaterdagavond winnaar geworden van de zesdaagse van Grenoble. Het Neder- lands-Franse koppel Pijnen/Grosskost werd tweede. Het zag er zaterdagmiddag lange tijd naar uit dat de strijd tussen Rie Timmer en Carla van de Griendt in remise zou eindigen. Door tijdnood moest de Schalkhaarse evenwel haar weerstand staken. Carla van de Griendt zakte met 2’/i punt naar de derde plaats, die zij moest delen met moeder en dochter, mevrouw Heemskerk uit Amersfoort en mevrouw Haak uit Utrecht. De beide Fenny’s namen zaterdag aan het schaak bord tegenover elkaar plaats. De moeder speelde agressief maar kwam daardoor in tijdnood. Dankbaar nam ze dan ook de door haar dochter aangeboden pun- tendeling aan. Anneke Schol uit Assen delft blijft met een gedeelde achtste plaats onder aan de ranglijst staan. Te gen Ellis de Graaf uit Abbenes kwam zij zaterdag tot remise. Hun partij ver zandde al gauw in een eindspel, dat voor geen van beiden nog winstkansen bood. Afgebroken partijen derde ronde: Heemskerk-Schol 1-0; Belle - Stegeman »/«-’/« Uitslagen 4e ronde: Schol - De Graaf */«-*/«; Stegeman - Mulder Vi-’/s; Van der Biessen - Belle 1-0; Van de Griendt - Timmer 0-1; Heemskerk - Haak Vt-Vt; Stand na 4 ronden: 1. Timmer 4; 2. Mulder 3; 3/5. Heemskerk, Haak, Van de Griendt 2'/a; 67. De Graaf, Van der Giessen l’/a; 8/9. Stegeman, Schol 1; 10. Belle ABERA VON. Betty Stöve en haar Amerikaanse partner Julie Heldman hebben zaterdag in de finale dames dubbelspel van het indoor tennistoernooi om de Dewarbeker in Aberavon een nederlaag in twee sets geleden tegen de Australisch-Britse combinatie Margaret Court-Virginia Wade. De cijfers waren- 0-6 3-6. (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM. Zaterdag heeft KNSB in het Jaarbeurs Congrescentrum in Utrecht haar najaars-bondsraadverga- dering gehouden. Het belangrijkste punt van agenda was de instelling van neu trale wedstrijdleiders in de competitie wedstrijden van de hoofd- en eerste klas se. Door opleiding in kadercursussen zijn er nu voldoende mensen beschikbaar die als „scheidsrechter” kunnen gaan optre den. Schalkhaar verslagen, die tot dan op de tweede plaats van de rang lijst stond. Rie Timmer heeft door deze overwinning haar voorsprong ‘'’i op de negen andere schaaksters in deze titelstrijd weten te vergroten. Ongeslagen gaat zij met vier pun- Amstelveen, die remise overeen- Stegeman uit

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 13