Bromfietsverzekering Hanoi wil 1 januari duurder overleg hervatten Monsterzege van Ajax ZEKER 43 DODEN, 179 VERMISTEN BIJ TREINBRAND IN JAPANSE TUNNEL Meyer Lansky mogelijk naar Amsterdam Kaper op vliegveld Tokio overmeesterd Barteljoris. QJilm Qplm l hier verkrijgbaar W' 'KJR e s K 10 jaar PLEIN 1945 CEURSLAGEP DE KENNEMER COURANT EN HET DAGBLAD VOOR IJMUIDEN Dit eenvoudige symbool vertelt u waar C-Film verkrijgbaar is en waarubovendien uitvoerige inlichtingen kunt krijgen over deze nieuwe anticonceptie-methode. Het woord is aan... Straks ook eigen risico bij diefstal Egyptische kapitein terechtgesteld D AGENDA pagina 5 Verder in de krant kerkdienst HET WEER Boze parochianen lopen weg uit „Mits VS serieus zijn” BfHjWDWEBK T T 2 Weerrapporten Binnen- en buitenland 2, 3 Achtergrond Plaatselijk nieuws 5, Radio en tv Strips 8 Kunst 9 Economie Beurs Hoofdredactie: Jos L. Lodewijks, E Korting/Uitgave Grafische Bedrijven Damiate BV./Direct ie: Mr. H.C. van der Mije, H.P. Stuurman, H. van Looij Abonnement - bij ▼oonntbetafmg-f 8.J0 p.mnd, f 25^0 pukwartaai (fM»st f 28,-), p.jaar f WOt~. Losse nrs. 40 cent Deze krant bestaat uit achttien pagina’s MAANDAG 6 NOVEMBER 1972 63e jaargang nummer 3 W.A. PREMIE vanaf 165,— per jaar ALL-RISKS v.a. ƒ300,- p.j. DORSMAN Interieurverzorging D. SLECHT Weinig verandering Zwaar bewolkt met plaatse lijk regen of motregen. Ma tige, aan de kust af en toe krachtige wind uit zuidwest tot west. Minimumtempera turen ongeveer 10, maxima rond 12 graden. ZANDBERGEN Wij doen mee met de GOEDKOPE RUNDVLEESPRIJZEN: TOKIO (Reuter en AP) In een 13 km lange tunnel tussen Tsoe- roega en Imajo ter hoogte van Foe- koei is vanmorgen vroeg brand uit gebroken in de restauratiewagen van een sneltrein. Tientallen passa giers kwamen om toen zij in paniek aan de rook en vlammen trachtten’ te ontkomen. Velen werden onder de voet gelopen en anderen stikten in de rook. Volgens voorlopige be richten zijn er zeker 43 mensen om het leven gekomen. Het aantal ver- misten bedraagt 179. Tot dusver zijn 500 gewonden naar ziekenhuizen vervoerd. (.MEUBELEN Kantoor; Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon administratie 15437 en 16450. Redactie tel. 15389, na kantoortijd tel. 10709. Postgiro 129288. Postbus 18. Klachten bezorging 18.30-19 u. ld. 10519. PARIJS/SAIGON (AP, Reuter en AFP) Noord-Vietnam heeft zich gisteren bereid verklaard tot nieuwe besprekingen over het vredesakkoord met de Verenigde Staten. Xuan Thuy, hoofd van de Noordvietnamese delegatie in Pa rijs, zei gisteren, in een vraagge sprek met de New York Times, be reid te zijn tot nieuwe gesprekken op voorwaarde „dat de Amerikaan se onderhandelaars serieus zijn”. Jmuider Courant (Van onze redactie economie) (Van onze sportredactie) Redders brengen een gewonde passagier in veiligheid. m/vwwwwwwwwwwwvwwwwwwww 3 AZVVWVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVWVVVVVVUVVVV^ 6 7 7 9 tot KNMI het Zie voor de vele feestelijke aanbiedingen elders in dit blad. Een passagier, die d.e ramp had over leefd, vertelde, dat het grootste deel van de inzittenden van de 15 rijtuigen tel lende trein nog sliep, toen een conduc teur riep, dat er brand was uitgebroken. De chaos werd nog vergroot toen de Hij werd bij verrassing door de poli tiemensen gegrepen die de vliegtuigtrap opstormden en de man overweldigden voordat deze zich kon verweren. Noord-Hollands grootste collectie klassieke meubelen vindt u bij voor auto’s met nieuwprijs onder 8.000, Overname bestaande no-claim tolt 40%. De Wittstraat 7 Zandvoort Telefoon 02507-45 34, b.g.g. 27 75 Breestraat 100-102 - Beverwijk Telefoon 0 2510-2 79 51 Straat van Speciaalzaken. Uw drogist heeft een uitvoerige folder tot uw beschikking waarin alles staat wat u over C-Film moet weten Ook zal het C-Film Adviesbureau (postbus 52, Diemen) deze folder op aanvraag graag toesturen. een nieuwe anticonceptie-methode. Volgens Thuy wordt het moeilijk tot een regeling te komen als de Verenigde Staten na bereikte overeenstemming op nieuw met wijzigingsvoorstellen komen. Thuy citeerde een brief die president Nixon had gestuurd aan de Noordvietna- mese premier Van Dong. Daarin noemde Nixon het akkoord „af”. trein, doordat iemand aan de noodrem trok, plotseling tot stilstand kwam. Was dit niet gébeurd, dan was er nog kans geweest, dat de trein de tunnel had kunnen verlaten en verscheidene passa giers elkander niet in het gedrang hadden vertrapt. Met zoals gezegd nog vijftien minuten te spelen werd de doorm van de Maastrichtenaren wreed ver stoord. Schneider en Ressel scoorden. De MVV-ers waren zo teleurgesteld dat zij niet zoals gebruikelijk nog iets nuttigden in de Feyenoord- cantine maar rechtstreeks naar het station gingen. Haarlem incasseerde ook een fikse teleurstelling. Evenals MVV bij Feyenoord stond Haarlem in de tweede helft met 0-1 voor op PSV En evenals de Feyenoorders slaagden de Eindhovenaren er in die stand om te buigen tot 2-1. Trainer Joop Brand (Haarlem) was woedend. Nadat hij zijn zegje had gedaan in de kleedka mer wenste hij geen commentaar te geven aan de pers. Telstar speelde verrassend sterk tegen de FC Den Haag. Met 4-1 werd gewonnen. Voor de wedstrijd werd Paul van Egmond gehuldigd. Hij speelde zijn tweehon- derdenvijftigste wedstrijd voor Tel star. Amerikaanse bommenwerpers hebben gisteren en vandaag zware bombarde menten uitgevoerd boven Indo-China. Sinds april van dit jaar waren zij niet meer zo diep boven Noordvietnamees gebied doorgedrongen.B-52-bommenwer- pers voerden bijna 200 aanvalsvluchten uit en gooiden in totaal 5000 ton aan bommen af op doelen in Noord- en Zuid-Vietnam, Laos en Cambodja, aldus Amerikaanse militaire zegslieden in Sai gon. Dinsdag en woensdagaanbiedingen! 500 gr. riblappen, van 4,98 voor 3,98 500 gr. doorr. runderlappen van 3,98 voor 2,98 500 gr hachéevlees 2,98 500 gr. extra mager gehakt 3,48 Kennemerlaan 43 - Tel. 1 43 10 Ajax haalde in Amsterdam weer eens fors uit. Met negen tegen nul werd Den Bosch van het veld in de Meer gespeeld. De andere koploper in de eredivisie Feyenoord had het veel moeilijker. In de „Kuip” was MVV een bijzonder lastige tegenstander voor de Rotterdammers. Tot vijftien minu ten voor het einde van de wedstrijd stond MVV met 0-1 voor op Feye noord. Willy Brokamp had het doel punt uit een vrije schop gescoord. BEIROET (UPI). De Egyptische le- gerkapitein Ali Hassan Eid, die vorige maand gelovigen in een moskee in Cairo opriep tot een „onmiddellijke heilige oorlog” tegen Israel, is volgens het Liba nese blad „An Nahar” terechtgesteld. „Washington overweegt ook nog meer officieren naar Zuid-Vietnam te sturen om militairen op te leiden”, aldus „Nhan Dan”. De Amerikaanse minister van De fensie, Melvin Laird, verklaarde gisteren dat „Amerika de onderhandelingen tracht te bevorderen door bespoedigng van wapenleveranties aan Zuid-Vietnam. „Het geeft de Zuidvietnamezen de zeker heid dat zij in staat zullen zijn hun binnenlandse veiligheid te waarborgen”, aldus Laird. William Rogers, de Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken, ver klaarde gisteren in een tv-interview dat een Vietnam-akkoord mogelijk is „bin nen enkele weken”. De Amerikaanse mi nister zei er vertrouwen in te hebben dat de geheime besprekinen in de nabije toekomst zullen worden voortgezet. JERUZALEM (UPI en AFP). De joodse Amerikaan Meyer Lansky, door sommigen beschouwd als het „financiële brein” van de Maffia in Amerika, is gisteren vertrokken uit Israel dat hem het staatsburgerschap heeft geweigerd. Volgens een bekendmaking van het Is raëlische ministerie van Binnenlandse Zaken vertrok hij met een vliegtuig van „Swissair” naar Zurich. Een woordvoer der van het ministerie verklaarde dat het hem niet bekend was waar Lansky vervolgens heen zou gaan, maar volgens het Israëlische persbureau Itim zou hij doorreizen naar Amsterdam. EINDHOVEN. —Pas nu is officieel bekend gemaakt dat de Eindhovense po litie een leeg olieblikje heeft gevonden op de plaats waar 28 september 1971 de brand ontstond in hotel ,,’t Silveren Seepaerd.” De vondst van het blikje, dat vla na de brand gevonden werd kist, vlak na de brand gevonden werd, is tot nu toe om tactische redenen verzwegen. D r. A. F. Philips: In een opzicht ben ik tevreden over mezelf: namelijk over mijn gave, goede medewerkers te kunnen kiezen. EINDHOVEN De parochianen van de Sint Lambertuuskerk in Eindhoven zijn zondag massaal uit de kerkdiensten weggelopen toen vanaf de preekstoel een brief voorgelezen wer dover de shiitng van hun kerkgebouw in het kader van de kerksanering in het bisdom Den Bosch. DEN HAAG. Per 1 januari gaat algemeen een nieuw tarief voor de cas- coverzekering van bromfietsen gelden. Een aantal maatschappijen hanteerde dit tarief tot heden al. De „achterblijvende” maatschappijen verhogen hun premies nu. Bij verlenging van verzekeringen gaat de nieuwe premie per 1 maart in. Voort is besloten naast het eigen risico van f 50 per schadegeval, ook een eigen risico voor diefstal algemeen in te voe ren. Tot dusver kende een aantal maat schappijen dit eigen diefstalrisico, nu gaan alle maatschappijen het invoeren. Het eigen diefstalrisico wordt 50 per keer of 10 percent van het schadebedrag. Dit blijkt uit een advies dat is uitge- bracht aan de motorrijtuigverzekerings- maatschappijen. De premie voor bromfietsen met een aanschafwaarde van maximaal 500 wordt met ingang van 1 januari f 30 per jaar. Tot en met 600 wordt het 36, tot en met 700 f 42, tot en met f 800 Vietcong-leiders hebben gisteren hun troepen opgeroepen de vijandelijkheden te intensiveren indien de Verenigde Sta ten niet onmiddellijk het ontwerpak koord tekenen dat de vrede in Vietnam regelt. „Nhan Dan”, het dagblad in Hanoi dat spreekbuis is van de Noordvietnamese regering, schreef gisteren, dat de Vere nigde Staten de ondertekening van de vredesovereenkomst vertragen om Zuid- Vietnam nog gauw van wapens te kun nen voorzien. Volgens de krant hebben de Amerika nen de laatste tijd veel vliegtuigen, waaronder 220 helikopters, veel tanks, pantserwagens en munitie aan Zuid- Vietnam geleverd. 54, tot en met 900 66. Een bromfiets met een aanschafwaarde van maximaal 1000 moet 78 verzekeringspremie op brengen, van 1100 96, van 1200 f 114, van 1300 132, van 1400 150, van 1500 168, van 1600 186, van f 1700 f 204, van 1800 f 222, van f 1900 240, van 2000 258. De premie voor duurdere bromfietsen wordt f 18 premie per f 100. Verwachting van dinsdagavond: Kaper Tavsoedji Nakaoka wordt wegge voerd na zijn arrestatie. De 70-jarige Lansky woonde sinds juli 1970 in Israel. Zijn toeristenvisum ver liep in september 1971. Hij vroeg op grond van de „wet op de terugkeer van joden” het Israëlisch staatsburgerschap aan, maar dat werd hem geweigerd omdat hij als „een gevaar voor de open bare veiligheid” werd beschouwd. In Amerika lopen verscheidene arrestatie bevelen tegen hem wegens onwettige gokpraktijken en belastingontduikng: Is rael wilde hem echter niet uitleveren en beloofde hem vrije aftocht naar elk land dat hem zou willen opnemen. Op 27 oktober stelde het Israëlische ministerie van Binnenlandse Zaken Lansky een termijn van twee weken om het land te verlaten. Meyer Lansky is in Nederland onge wenst. Dit heeft een woordvoerder van het ministerie van Justitie meegedeeld. Hij wordt bij de luchthavens, grenso vergangen enz. als ongewenst vreemde ling gesignaleerd, en zal worden vastge houden indien hij een poging zou doen Nederland binnen te komen. Aangenomen wordt, dat de oorzaak van de brand een oververhitte oven is. Volgens reddingsploegen zal het dodental nog verder toenemen doordat de situatie zeer onoverzichtelijk is. Reizigers ,die zich nog naar buiten hadden kunnen persen, raakten verder in d.e tunnel door zuurstofgebrek, bewusteloos. Mensen, die ernstige verwondingen hadden opgelo pen, bezweken op enkele honderden me ters van de uitgang. Overlevenden, die de tunnel kwamen uitgewankeld, waren besmeurd door een verstikkende rook, die reddingsploegen het uitzicht benam. Toen zij ruim een uur na de ramp op de plaats van het ongeluk waregn doorge drongen, stonden er nog verscheidene rijtuigen in brand. TOKIO. (AP) Politiemensen ver momd als personeel van de gronddienst van het vliegveld Tokio hebben vandaag de kaper overmeesterd die er haast in was geslaagd naar Cuba te ontkomen in een DC-8 van de Japan Air Lines met een losgeld van twee miljoen dollar. De kaper had namelijk in ruil voor gijze laars een DC-8 en tweemiljoen dollar geëist, waarmee hij naar Cuba wilde uitwijken. Met handgeklap en zang overstemden de parochianen, die de sluiting niet wen sen te accepteren, de priester die de brief voorlas, waarin mgr. Bluyssen een dringend beroep op de gelovigen deed om de nieuwe parochie-opzet te aan vaarden. Zij verlieten vervolgen mas saal het gebouw. De parochianen gaven daarmee gevolg aan de oproep van hun actiecomité, dat vorige week reeds liet weten desnoods tot bezetting van het kerkgebouw te zullen overgaan wanneer de per 12 no vember aangékondigde sluiting ervan doorgevoerd wordt. De kaper, de 47-jarige Japanner Tavsoedji Nakaoka, had voordat hij werd gegrepen 121 passagiers en drie bemanningsleden acht uur vast gehouden in de gekaapte machine, een Boeing 727. Nadat hij de passagiers en drie bemanningsleden had laten gaan hield hij nog drie bemanningsleden van de Boeing als gijzelaars vast. Ondertus sen werd de DC-8 voor zijn vlucht naar Cuba in gereedheid gebracht en werd ook het losgeld aangedragen. De kaper, die gewapend was met een pistool, had alle eisen zich over te geven in de wind geslagen. De Boeing 727 was op weg geweest van Tokio naar Foekoeoka. Na de ka ping keerde men naar Tokio terug en cirkelde daar eerst anderhalf uur rond terwijl de kaper met de autoriteiten op de grond via de radio aan het onderhan delen was. As,

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 1