Weinig buit voor inbrekers Zeeweg Ziekenhuis wordt officieel geopend door burgemeester Bosman Begeleiding van onderwijs agenda Geheimzinnige branden in Meer lokalen E.v.S.-schooI Velsen-N. en Santpoort OPEN HUIS BIJ HOOGOVEN 7 Woningsloop in Eendrachtstraat JAN WEBBE IRELLI lil 5 4 Adoptie van lepra-project Alupe in Kenia als openingsgeschenk i Brandweer rukte zaterdagnacht tweemaal uit Aanrijding op voorrangskruising Bestemmingsplan voor Zeewijk HSV Velsen viste in Niedorperverlaat de ruiiter 1 1 KW i I I r '"Ml I üaiai iifel .xxftf.xv S?-t: •- Bi TJMUIDER COURANT MAANDAG 6 NOVEMBER 1972 (Van een onzer verslaggevers) I f Freek en Bram VELSEN Burgemeester W. M. B. Bosman van Velsen zal op don derdag 7 december het nieuwe Zee weg Ziekenhuis officieel openen. Bijna een jaar geleden werd het ziekenhuisgebouw in gebruik ge nomen. Voordat men tot de vast stelling van een officiële openings datum wilde komen, moest het ziekenhuis eerst optimaal functio neren. Het is nu zover en er is zo wel voor medewerkers als voor de Velsense bevolking volop gelegen heid voor brede informatie omtrent het wel en wee van het Zeeweg Ziekenhuis. H S g it f mil W»' Krant F ■'T1-1'1 a (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Brandweer en politie zijn zaterdagnacht met twee ge heimzinnige branden geconfron teerd geweest. Allereerst omstreeks één uur in Velsen-Noord bij de al geruime tijd geleden failliet ver klaarde Rubberfabriek Hollandia en later in de nacht bij een pad vindersgebouw! je aan de kop van de Willem de Zwijgerlaan in Sant- poort-Zuid. Beverwijk C' T ft ft ft' IF ft 2S ft' Velsen-IJ muiden iBf B..L ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) "1 (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) ML 1 VELSEN De hengelsportvereniging Velsen heeft zaterdag de derde wedstrijd in de wintercompetitie gevist in het Niedorperverlaat bij Oude Niedorp. De vangst was matig: slechts 58 bovenmaat se vissen werden opgehaald. Volgende week zaterdag vist de hengelsportvereni ging in de Leidsevaart. Vertrek om 7.30 uur vanaf het Plein 1945. VELSEN. In de nacht van don derdag op vrijdag is ingebroken in een woning aan de Wenkebachstraat in Vel- sen-Noord. Men kwam binnen door het keukenraam. In de woonkamer en de slaapkamers werden de kasten door zocht. Er wordt niets vermist. marktplein 30 ijmuiden tel. 0 2550- 1 90 15 x'x-^',- Rund-, Varkens- en Paardenslagerij Jac. van Heemskerkstr. 23 - Tel. 14039 2.18 3.48 2.79 1.58 2.2.' l.P In een woning aan de Wijkerstraatweg in Velsen-Noord is eveneens ingebroken. Ook daar werden alle kasten en kamers doorzocht en wordt niets vermist. Iets meer geluk had de dader van de inbraak in een kantoortje in de Logger- straat in IJmuiden. Daar verdween uit een doosje in een bureaulade een bedrag van vijfendertig gulden. Bij een inbraak in een machinefabriek aan de Haringkade, waar men binnen kwam door een ruit kapot te maken, wordt niets vermist. De uitslag van de viswedstrijd luidt: P. Woord (236 pt), J. Pieterse (155 pt), A. de Raad (137 pt), A. Jongbloed (107 pt), H. J. Otte (92 pt), D. Otte (65 pt), R. Bosma (64 pt), A. Kools (52 pt), A. Kouwenhoven sr. (48 pt), J. C. Bellen (41 pt). Hoogoven 7 is zaterdag en zondag het reisdoel geweest van tal van werkne mers met hun gezinnen. Twee dagen is er Open Huis geweest en om de drukte te accentueren op de morgen van de eerste dag verwerkte” men alleen al ruim 1600 bezoekers. Zij verzamelden zich bij het Opleidingscentrum aan de Wenckebachstraat. Vandaar was een re gelrechte busverbinding met de nieuwste aanwinst van Het Hoogovenbedrijf, de zevende hoogoven, welke deze maand in gebruik genomen zal worden. Hier was een speciale route uitgezet door de afde ling public relations Studio, waarlangs allen door goed geïnformeerde gidsen werden geleid en een duidelijke uiteen zetting kregen. Stands met attributen toonden welk materiaal en kleding ge bruikt worden teneinde aan de hoogste veiligheidsnormen te voldoen tijdens het werk. Eenmaal terug in het Opleidings centrum wachtten koffie, versnaperingen alsmede stickers van hoogoven 7 en enige miniatuur gietelingen, als aanden ken aan dit Open Huis. Altijd het beste - Toch voordelig DINSDAG- EN WOENSDAGREKLAME Heerlijk GEHAKT h.o.h. 500 gram Mager HACHEEVLEES 500 gram Botermalse STOOFLAPPEN 500 gram HAMBURGERS 4 stuks BIEFSTUK TARTAAR 250 gram Heerlijke WIENER SCHNITZELS per stuk Voor de erwtensoep of bruine bonensoep KRABBEN HAMSCHIJVEN VARKENSKLUIVEN Iedere dag verse paardeworst Elke weekend hebfcen w(j voordelige aanbiedingen. Komt u eens kijken, het kost niets. er een tweede brandalarm. Ditmaal gold het een padvindersgebouw dat aan de kop van de Willem de Zwijgerlaan in Santpoort-Zuid tussen de bomen staat. Het gebouwtje was die avond ver huurd voor een feestje en de feestvier ders varen op het moment dat het vuur ontdekt werd nog in opperbeste stem ming bijeen. Ook hier weer vreemde omstandighe den, daar de brand was ontstaan aan de achterzijde van het gebouwtje bij een vat met petroleum, dat aangesloten was op een kachel, welke niet brandde. Juist op het ogenblik, dat men de vlammen ontdekte, explodeerde het vat met een doffe knal. Door direct de brandweer te alarmeren en de eerste blussingswerk- zaamheden zelf ter hand te nemen bleef de schade beperkt tot een deels verkool de achterwand en wat waterschade, wel ke totaal op 2.500 geraamd wordt. Het deksel van het geëxplodeerde vat is Vanmorgen door de recherche tussen de bomen gevonden. Naar de oorzaken van beide branden wordt een diepgaand onderzoek inge steld. voor verzending gereed maken van een hoeveelheid rubber handschoenen. Daar de stroom in het magazijn op het moment van de brand was afgeslo ten en rubberhandschoenen naar de politie vaststelde niet tot zelfontbran ding kunnen overgaan bleef de vraag: „hoe dan wel?” Een ernstig vermoeden blijft over, dat er oorzaken van buitenaf geweest moeten zijn. De bouwkundige schade aan het pand wordt op 30.000 geraamd. Loco-burgemeester C. OCke- loen en politie-commissaris W. Sepp wa ren bij de brand aanwezig. Omstreeks half drie rukte de brand weer in. Doch nog geen uur later kwam VELSEN. Op het kruispunt Frans Naereboutstraat/De Ruyterstraat werd zaterdagochtend omstreeks kwart voor elf een bromfietser aangereden door een automobilist. De automobilist, een 35-jarige inwoner uit IJmuiden, zei onbekend te zijn met het feit dat hij een voorrangskruising naderde. De bromfietser, een 18-jarige IJmuidenaar, werd tegen een woning op de hoek van de kruising geslingerd. Hij had schaafwonden over zijn hele li chaam en enkele hechtwonden. Na be handeling in het Zeeweg ziekenhuis kon hij naar huis. De officiële opening, waarop ook de geneesheer-directeur van het ziekenhuis, dokter C. F. J. Lampe en de voorzitter van het bestuur van de Stichting Me disch Centrum Velsen, ir. D. N. Dam mers, het woord zullen voeren, begint om half drie ’s middags. Er zal dan voorts speciale aandacht worden ge schonken aan het adoptieproject van het ziekenhuis. Zoals bekend, heeft het Zee weg Ziekenhuis op democratische wijze, via een enquête onder het personeel, gekozen voor de adoptie van een me disch project in de derde wereld, boven een cadeau voor het eigen ziekenhuis. Na onderzoekingen en overleg door een speciaal samengestelde adoptiecom- missie, is gekozen voor het lepra-project Alupe in Kenia. Deze adoptie geschiedt in nauwe samenwerking met de Lepra Stichting in Amsterdam. Het Zeeweg Ziekenhuis heeft op zich genomen om ten behoeve van dit project de opleiding van Afrikaanse fysiotherapeuten en ar- beidstherapeuten te bekostigen, alsmede de uitbreiding van een orthopedische schoenmakerij, waarmee men in Alupe reeds op bescheiden wijze is gestart. Voor artsen uit deze regio en verder voor maatschappelijk werkenden, para medic! en een selectie verpleegkundigen van binnen en buiten het ziekenhuis, zal er in de aula op vrijdag 8 december een kort symposium plaatsvinden. Daarin zal de aandacht worden gericht op de rela tie die bestaat tussen de mensen die werken in het ziekenhuis en de patiën ten en potentiële patiënten. Daarbij zul len inleidingen worden gehouden door mevrouw S. W. Begemann, interniste, dokter B. S. Polak, lector in de huisarts geneeskunde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, en de sociologe mejuffrouw A. G. van Santen. Eveneens in de aula van het zieken huis is er op zaterdagochtend 9 decem ber een bijeenkomst, waarvoor vertegen woordigers van talloze instellingen zul len worden uitgenodigd, en waarvoor ook een flink aantal toegangskaarten beschikbaar zullerr worden gesteld aan geïnteresseerde inwoners van de ge meente Velsen. Affiches in de hal van het ziekenhuis en op de spreekuurafde- ling, zullen op deze bijeenkomst wijzen. Op het programma van deze ochtend staan inleidingen door dokter Lampe en dokter Polak, terwijl men daarnaast tot een discussie wil komen met „de zaal”. Ter afsluiting zal er gelegenheid zijn gedurende ongeveer een uur informatie ve gesprekken te voeren met medewer kers van het ziekenhuis, waarbij tevens een drankje zal worden aangeboden. Ook aan de jeugd in Velsen is ge dacht. Voor en met de jeugd zal een aantal activiteiten worden georganiseerd met het doel de jeugd dichterbij het ziekenhuis te brengen. Zo is aan scholen en instellingen, zoals buurthuizen en vormingscentra, steun aangeboden, als zij in hun programma’s aandacht schen ken aan de gezondheidszorg. voert in gebruik worden genomen. Er zullen bij de oprit van het Zeeweg Ziekenhuis nog wat lichtmasten worden geplaatst. Voor het ziekenhuispersoneel zijn de feestelijkheden dan nog niet afgelopen. Aan alle medewerkenden wordt nog een feestelijke avond aangeboden. ïn de Stadsschouwburg zullen1 daarom op 11 december Freek de Jonge en Bram Ver meulen optreden met hun „Neerlands Hoop in Panama”. Na de voorstelling i'j i ;tJÏ: IJtr m .tffljlïï nflF-Vr f •Swt-v'v-r' kan een ieder zich op eigen gelegenheid naar het cultureel centrum „De Schouw” in Velsen-Noord begeven, waar een groot dansfeest wordt georganiseerd. Er is getracht met ieders smaak reke ning te houden, zodat in de grote zaal de „Go-In Band” optreedt, terwijl In de kleinere zalen muziek ten gehore ge bracht zal worden met een rustiger karakter. Dair is er nog de reünie voor oud- personeelsleden, welke op 25 november en 16 december zal worden gehouden. 1 - 1 VELSEN. Het door GS goedgekeur de en thans nagenoeg uitgewerkte be stemmingsplan voor Zeewijk behoeft nog enige aanpassingen. Om dit te kun nen realiseren, acht B. en W. het ge wenst, dat de raad voor het gehele in het bestemmingsplan opgenomen gebied een herziening van het bestemmingsplan in voorbereiding verklaart. De Stichting Centraal Pensioenfonds in Hengelo wil, ten behoeve van de uitbreiding van de reeds bestaande bor dessen, aan de achterzijde van de Kijk- grijp-supermarkt aan het Zeewijkplein een perceel grond kopen ter grootte van 85 vierkante meten B. en W. stelt de raad voor in te stemmen met de ver koop tegen de prijs van ƒ200 per vier kante meter. 'n Fijne matras van hoogstaande kwaliteit vindt u bij uw intermeubel woonwinkel van Om alle inwoners van Velsen recht streekse informatie over hun ziekenhuis te verschaffen, zal er op zaterdag 9 december een huis-aan-huis krant ver schijnen, waarin allerlei onderwerpen betreffende het ziekenhuis zullen wor den behandeld. Momenteel wordt er met man en macht gewerkt om het ziekenhuis ten tijde van de opening geheel te hebben voltooid. Afgelopen donderdag werd de fraaie nieuwe oprit aan de Zeeweg in gebruik genomen, terwijl men nu bezig is met de aanleg van een fietsenstalling onder deze oprit. Rechts ernaast zal een parkeerterrein komen voor 110 uato’s, aan de linkerkant zal een tuin worden aangelegd. Op het parkeerplein zullen ook bomen worden geplant. De directie van het Zeeweg Ziekenhuis heeft een aanvraag bij de gemeente Velsen inge diend om parkeermeters te plaatsen bij de resterende parkeerplaatsen aan de Velserduinweg, omdat zij meent dat het eigen parkeerterrein niet groot genoeg zal zijn voor het steeds toenemend aan tal bezoekers van het ziekenhuis. VELSEN. Op de openbare gemeen teraadsvergadering die donderdagavond in Velsens stadhuis wordt gehouden zal onder meer woren behandeld een aan tal onderwijsaangelegenheden, waarbij een voorstel van B. en W. met betrek king tot (mede-) oprchting van en deelname aan de Stichting onderwijsbe geleidingsdienst Midden-Kennemerland. Hierover heeft men uitvoerige bijzonder heden in deze krant kunnen lezen. i (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Bij Van Gelder’s havenbedrijf heeft de heer C. Molenaar, kraandrijver,- vrijdag zijn vijfentwintig arbeids jubileum gevierd, waarbij hij vergezeld was van echtgenote en een grote schare familieleden. De ontvangst geschiedde in het havenkantoor, waar de heer P. Vons, hoofd grondstoffentran sport van het hoofdkantoor Amsterdam in aanwezigheid van de heren M. J. Aldenkamp, hoofd havenbedrijf, L. B. Steenmeijer en P. Snijders, respectieve lijk c hef bedrijfsbureau en hoofdbaas, de jubilaris toesprak. Hij schetste de loopbaan van de heer Molenaar, die begon in de kapperij en het houtladen voor de vroegere cellulo- sefabriek om na de opheffing van dit bedrijfsonderdeel in 1957 over te gaan naar het havenbedrijf waar hij de func tie van kraandrijver vervulde. De heer Vons beschreef voorts de grote evolutie van het havenbedrijf na de oorlog met de toen nieuwe wijze van houtopslag met de grote kranen, waarin de jubilaris een aandeel had. Zijn functie heeft ertoe geleid dat hij nu sedert enkele maanden reserve-shovelmachinist is. Met dank voor de goede verdiensten aan het bedrijf overhandigde de heer Vons namens de Raad van Bestuur van het Van Gelder-concern schriftelijke ge lukwensen en een enveloppe met in houd. Mevrouw Molenaar kreeg een fleurig handboeket en een foto in lijst van haar man tijdens de uitoefening van zijn werkzaamheden aangeboden. ft $8 <*.4^ xx>fc >x>' .JSKV sr x* Hf wss De brandmelding in Velsen-Noord kwam via de politiepost aldaar binnen bij de brandweer. Deze rukte met groot materieel uit naar de rubberfabriek, waar bleek, dat een deel van het maga zijn in brand stond en de vlammen reeds door het dak waren gekomen. De brandweer slaagde erin het vuur tot dit deel van het magazijn te beperken en het vuur te doven. Een partij rubber handschoenen en een aantal mallen daarvoor gingen verloren. Ofschoon de rubberfabriek failliet verklaard was, werden de lopende zaken afgewikkeld en in het kader daarvan zijn twee personen zaterdagmorgen nog in het magazijn bezig geweest met het Kamenier Theater (Zeestraat). 19 en 21.H u.; „Vampier circus”. Luxor Theater (Breestraat)19 en 21.15 u.: „Ginger, haar lichaam is haar wapen”. VELSEN. Het bestuur van de Elout van Soeterwoudestichting heeft, in ver band met een tekort aan leslokalen, als gevolg van de toename van het aantal leerlingen van de onder zijn bestuur staande Elout van Soeterwoude School voor lavo in Ijmuiden, de gemeente Velsen gevraagd lokalen beschikbaar te stellen. Aan dit verzoek kan worden voldaan door het beschikbaarstellen van het drieklassig mavogebouw aan de Mercu- riusstraat in IJmuiden. Er moeten echter voorzieningen worden getroffen, die 22.070 gaan kosten. De raad zal hierover donderdag beslis sen. Het college stelt de raad voor zich uit te spreken voor de oprichting van een regionale onderwijsbegeleidingsdienst Midden-Kennemerland en in te stemmen met de stichtingsvorm op basis van de hem voorgelegde statuten. N^Xxvfe^W 4- Mvxx^^'^"xxxxxyvxsx‘tkQ^..lsoxiöo*xxxxxxX>8^v*8xxxy^xx66XxXyxxx6X>6XX .xv^y. XX' >'-.x .^wxWxxx^xX'^xXXN^XX^w^xxx'x.XV Biooscopen City Theater, maandag en dinsdag 20 u, „What’s up, doc?’’. Tentoonstellingen Museum Beeckestijn en Felison, Beeckes- tijn, Rijksweg, Velsen-Zuid, dagelijks geopend van 14 u. tot 17 uur; bij Felison is de tentoonstelling „Sportbeeld’’. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, velsen-Noord, elke dinsdag en donderdag, van 12 u. tot 13.30 uur „Archeologische bodem vondsten” en „In en om de Breesaap”. Aan het eind van de afgelopen week kon de nieuwe oprit aan de Zeeweg, die naar de hoofdingang en de polikliniek ■■■- Het magazijn van de Rubberfabriek Hollandia waarvan een deel van het interieur en het dak zaterdagnacht door vuur werden verwoest. „xwv -xLA' vXSSt W tSSS MÜwiXxx: X- <x' xxyyyyy,." V ■IWssaHÏ ’-i. r-i-

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5