Provinciaal kampioenschap voor dames van S.S.S. GEFINGEERDE DIEFSTAL MOEST DE VERZEKERING OM DE TUIN LEIDEN Gelukkige koppeling van geluid beeld en 0 film foto v Slaatje voor, slaatje na en slaatjes in plaats van audi,vw,ford, austin, volvo, mercedes, bmw. de Bijenkorf Berendsen N.V. T OPEN HUIS FILMGROEP HAARLEM EN NVG: BOSCH groep r* - BLAUPUNKT DEALER: V°LKSWAGEN°E4LER „De Branding' r A. Fraterman dinsdag plotseling overleden OR DE ROUTIER. NOVEMBER DINSDAG 7 1972 (Van een onzer verslaggevers) Lenen Klant ...üw auto is gemaakt voor •BLAUPUNKT ZEEWEG 5 IJMUIDEN ’n Salade vooraf ziet u wel zitten. Salade als toetje ook wel. Maar een hele maaltijd van salades? Ja, zegt de Bijenkorf. Maar dan moet u natuurlijk niet 5 kilo van hetzelfde hebben. En dat hoeft van de Bijenkorf ook niet. Op onze afdeling Levensmiddelen vindt u 20 a 40 totaal verschillende salades. Maak een keus. Doe er wat verschillende broodsoorten by, glaasje wyn en eigenlijk is de maaltijd al klaar. Hier volgen alvast wat willekeurige tips voor het salade-menu. Duivelssalade. Een hemelse groentesalade zonder mayonaise. 1.95 per 250 gram. Hongaarse salade. Pittig mengsel van saucisson, verse paprika en Geldgebrek mayonaise. 1.95 per 250 gram. Russische salade. Verwen uw Igor met o.a. augurken, paprika, champignons, ei, kruiden en een cocktailsaus. 3.75 per 250 gram. ’t Is sneu voor de Haringsalade Extra, de Neptune, de Hawaïsalade, de Kip-plus-Kalkoensalade en al die andere tongverrukkingen. We hebben geen plaats meer voor ze. Kleine troost: u kunt ze zelf komen proeven. Nou goed, eentje dan nog. Omdat-ie Pryswinner is. De Mexicosalade. Geen mayonaise, maar wel paprika, tomaat, selekte kruiden en vurige tequila. Normaal 2.60 per 250 gram. Als Prijswinner X.95 Veel plezier met uw salademaal. Al mag u ze natuurlijk ook best apart eten. N.V. WILLEM VAN RIJN Zwijnestal HAARLEM. „Een wonderlijke geschiedenis. Zoiets heb ik in mijn toch wel lange carrière nou nog nooit meegemaakt”, zei een verbaas de mr. Vink gisteren tegen een 19- jarige Haarlemse jongen. Diens ver haal kwam erop neer dat hij en een vriend een verzekeringsmaatschap pij geprobeerd hadden een stevige som geld afhandig te maken. De vriend was de hoofdschuldige deze jongen was niet meer dan een handlanger die er voor 25 „in ging”, omdat er van hem toenter tijd werd gezegd dat-ie er wel goed voor was. NA JAREN NAAST elkaar te hebben bestaan. hebben de Filmgroep Haarlem en de Sectie Haarlem van de Nederlandse Vereniging voor Geluid- en Beeldregistratie samen een open huis gehouden, waar iedere foto-, film en geluidsamateur zich kon oriënteren en antwoord op zijn of haar vragen kon krijgen. Deze gelukkige koppeling van beeld en geluid had zondag plaats in het Maxitheater in de Rijksleer- school op de hoek van Schreve- liusstraat en Leidsevaart. VS (Van een medewerker) Onder redactie van J. P. Bos I'S 104—100 Twee jongens van 20, een danser-disc- jockey uit Amsterdam en een boekhou- Ook mr. Douma dacht dat een onvoor waardelijke straf, met daarbij gevoegd eventueel de ten uitvoer gelegde voor waardelijke straf, een zware belasting voor zijn cliënt zou betekenen. Hij zag het gebeurde als een gelegenheidsdelict, gepleegd uit geldgebrek, met op de ach tergrond een behoefte aan contact zoe ken. De reclassering voegde daar nog ter zitting aan toe dat celstraf de jongen helemaal op z’n kop zou zetten. Mr. Vink was het met de raadslieden eens, dat het niet verstandig zou zijn de jongens in de cel te zetten en dat dit een stap terug zou zijn. Hij kwam tot een straf van 200 zijn. Hij kwam tot een straf van 200 en een maand voorwaardelijk voor elk. Hij wilde niet dat de voorwaardelijke straf van de danser nu ten uitvoer zou worden gelegd. en en de de gevraagde voorwaardelijke straf en deed 100 van de geeiste boete af. Alteenvertegenwoordiging voor Nederland: Amsterdam-1015 Haarlemmerweg 475 Postbus 8005, Telefoon (020) 18 52 22 (20 lijnen),Telex 12282 Beide organiserende groepen leggen een toenemende activiteit aan de dag: terecht, zouden we willen zeggen, wanneer men weet dat op het ogen blik ruim drie miljoen fotocamera's in handen van amateurfotografen zjjn en het percentage hobbysmalfil- mers ruim elf van de bevolking in de Randstad is. amateur. Drie enthousiaste jongeren leden van de NVG toonden het pu bliek wat men allemaal op het gebied van de geluidsopneming met de band recorder kan doen. *4? Cv*: w p - Drie Haarlemse jongens van omstreeks 19 jaar hadden op 2 april een bromfiets eventjes „geleend” voor een bar. Volgens hen geen diefstal, maar joyrijden, vol gens de politierechter wel degelijk dief stal, omdat ze het voertuig niet terug hadden gebracht. „Wilden jullie er op naar huis?” vroeg hij, maar hij beant woord de zelfde vraag: „Ach, welnee, natuurlijk niet, het was immers nog veel te vroeg, pas twaalf uur. „De heren hadden wel wat pils op die avond. Mr. Vink: „Zonde van het geld. De enige die lacht is de kastelein” Hij veroordeelde ze conform de eis tot ƒ50 boete elk. AAN HET EIND van de dag maak ten de organisatoren geestdriftig de balans op: rond duizend bezoekers, van wie velen dit experiment voor herhaling vatbaar vonden. De objec tieve voorlichting, speciaal afgestemd op vragen en problemen van het publiek, had sterk aangesproken. denkt binnenkort met een nieuw blad op populaire basis uit te komen, on der de titel „Smalfilmen als hobby”, bedoeld als opvolger van Dick Boers ..Smalfilm”. Voor nadere inlichtingen over de Filmgroep Haarlem kan men terecht bij de heer P. J. Joosten, telefoon 023-321426. Over de sectie Haarlem van de Nederlandse Vereniging voor Geluid- en Beeldregistratie, die een groot deel van Noord-Holland omvat en momenteel zestig leden telt, kan de heer C. van der Stad, telefoon 023-334890 u alles vertellen. der uit Haarlem stonden terecht wegens een poging tot diefstal in de Anegang. Het bleef bij een ingegooide ruit. Geld gebrek was de drijfveer van hun hande len. Beide heren hadden een strafblad. Mr De Goederen vroeg tegen de boek houder vier weken, tegen zijn vriend twee weken, in verband met een vorde ring van hem om een voorwaardelijke straf van twee weken om te zetten. BEZOEKERS VAN DEZE leerzame manifestatie konden hun eigen super 8-, single 8- of dubbel 8-films van geluid laten voorzien, al of niet met door hen meegebrachte mono- en ste- reogeluidsbanden. Daarna kon het re sultaat worden afgedraaid op door de vereiiigingen beschikbaar gestelde ap paratuur. Diahobbyisten kregen voor lichting hoe ze tot een fijn klank beeld met muziek en spraak kunnen komen. Demonstraties met videoappa ratuur gaven belangstellenden ’n dui delijk inzicht in de mogelijkheden van dit nieuwe medium dat zich bezig houdt met televisie voor de De vriend had een bromfiets die hem niet zinde, en wilde wel een nieuwe. Zijn plan was het ding te „stallen” bij deze verdachte, en dat ging uitstekend. Hij ging toen naar z’n pa, overigens een volkomen onschuldige factor in het ge heel, die bij een verzekeringsmaatschap pij werkt, en zei dat z’n brommer gesto len was. Z’n vader gaf de diefstal door. Op die manier kwam er 555 los. Helaas voor de twee ontdekte iemand dat de bromfiets bij verdachte in de zaak stond. Mr. Vink: „U ziet het: on deugd komt altijd uit” De officier mr. De Goederen vroeg ƒ150 dat werd ƒ100 wegens verdachtes slechte financiën. Filmen met live-geluid met behulp van de draagrecorder, een fijne hobby die men zelfs vlak bij huis kan be oefenen. plaats was voor RODA 23 met 176.50 punten. In de categorie meisjes B deed SSS voor de eerste maal mee met een geheel nieuwe ploeg meisjes in de leeftijd van 8 en 9 jaar. Zij eindigden van de 9 ploegen zeer verdienstelijk op de vierde plaats met 184.75 punten. De eerste plaats was hier voor Hercules uit Haar lem met een totaal van 189.40 punten. De tweede ploeg van Tovado uit Heems kerk wist beslag te leggen op de tweede plaats met slechts 0,3 punt achterstand. De meisjes- en de damesploeg van SSS gaan op 19 november naar Oss om mee te doen aan de nationale kampioen schappen van de NKGB. Vooral de da mes van SSS zullen dan „geladen” aan de start verschijnen, want zij willen zeer beslist revanche e rhetn enoov m zeer beslist revanche nemen voor het langematkampioenschap, waarbij hun de nationale titel door een noodlottig mis verstand is ontgaan. De succesrijke ploeg bestaat uit de dames Lia Burger, Rie Tiebosch, Trudie Pepping, Marion van Impelen en Annet Ballessen, onder leiding van hun trainer de heer T. Schroor. BEVERWIJK. Voor de tweede maal is de damesploeg van SSS kampi- een van Noord-Holland geworden. Na en kele weken geleden het kampioenschap op de lange mat gehaald te hebben heeft de ploeg bewezen niet alleen een uit schieter te zijn op de lange mat, maar ook de andere onderdelen, balk, paard- springen, brug en vrije oefening op mu ziek zo goed te beheersen dat men zich nu ook verenigingskampioen van Noord- Holland op alle onderdelen mag noemen. Op de vier onderdelen tezamen be haalde het team een totaal van 151.70 pnt. De dames bleven hiermee 3.35 pun ten voor op de ploeg van FIT uit Amstelveen, waarin onder andere Ange- lien Verkerk meeturnde, de Nederlandse en Europeese kampioene van NKGB en FICEP. De dames van SSS oogstten voor al bewondering met de vrije oefening op muziek waarbij zij diverse „open doek jes” van het talrijke publiek in ont vangst mochten nemen. SSS nam met nog drie andere ploegen deel aan deze Noordhollandse kampioen schappen waarvoor totaal 36 ploegen hadden ingeschreven. Bij de dames B werd SSS derde met 147.05 punten. Eerste werd hier Concor dia uit Hillegom met 153.60 punten en DWSV uit Wervershoof werd tweede met 151.05 punt. De meisjes van SSS die uitkwamen in categorie A waren minder goed op dreef. Vooral bij de brug ongelijk zijn nogal wat foutjes gemaakt. Van de 7 deelnemende ploegen werden zij vierde met 176.20 punten. Eerste werd hier Vios uit Castricum met maar liefst 202.15 punten. De tweede Het was goed raak in het Electric Centre, in oktober vorig jaar. Drie Be- verwijkse heren, af gezakt van andere cafés, zetten er de boel o pstelten. „Het werd een zwijnestal”, zei mr. Vink. „Er waren vijftig man aan het vechten, en wij drieën worden eruit gepikt” verdig- digden ze zich. Verder herinnerden ze zich weinig van het gebeurde. Er was geschopt en geslagen en menig meubi- lairstuk liet het leven. Elk van hen had wel aan een partje daarvan deel, maar hoe het nou precies zatKom nou, u bent toch niet de onschuld in eigen persoon” zei de politierechter hierop. Hij veroordeelde ze conform de eis voor de troep die ze gemaakt hadden. Een 23-jarige hoogovenarbeider, die de toenmalige secretaris van het bestuur een schop had gegeven en verder vernie lingen had aangericht, kreeg f 200 boete en twee weken voorwaardelijk. Diezelf de straf was weggelegd voor een 21- jarige hoogovenarbeider, die ook ver nield had, en een andere jongen gesla gen. Nummer drie, 19 jaar en timmer man, kreeg alleen voor de vernieling f 100 en een week voorwaardelijk. Kies maar. Handafstemming, drukknoppen of Selectomat volelektronische stations- klezer? Mono of stereo?Twee, drie of vier golfbereiken? Alleen radio of een combinatie met cassette-speler? Standaardklasse, klasse met comfort of topklasse? Auto matische frequentieregeling? Variometer-afstemming? Blaupunkt heeft elk model voor u, inbouwklaar, tussen f 125,50 en f 968,-. Vraag uw dealer. NOG EVEN WAT bijzonderheden over de Filmgroep Haarlem. De echte amateurfilmer, die zijn gezin en fa milie er> zijn vakanties en uitstapjes filmt, kan bij deze club, die thans veertig leden telt, terecht. Aparte fa miliefilm- en vakantiefilmavonden wisselen af met „gewone” avonden, kij ka vonden geheten, waarop ook films worden vertoond die niet direct op het familieleven betrekking heb ben. De FH organiseert mede de Na tionale Filminstuif op 21 januari 1973, een festival in „Het Gulden Vlies” in Alkmaar, dat vorig jaar een groot succes is geworden. De groep IJMUIDEN. Dinsdagochtend if plotselng overleden de her A. Fraterman, in leven hoofd-verificateur bij de Post Douane en Accijnzen te Velsen. De heer Fraterman zou in 1973 vijfentwin tig jaar werkzaam zijn bij de Rijksbe- lastingen te Velsen. Jongstleden zondag is hij 63 jaar geworden. DE BEJAARDEN- EN ziekenom roep „De Branding" een ideële instel ling die alles met geluid (muziek en tekst) te maken heeft, had het open huis aangegrepen om aandacht voor zijn werk te vragen. Deze omroep verzorgt radioprogramma’s voor vijf tehuizen voor bejaarden en chronisch zieken in de Haarlemmermeer voor drie tehuizen in Haarlem omgeving, te weten Erica aan Keverparkweg, Convalesco aan Parkweg-Rijperweg in Bloemendaal en Orchidophilia aan de Mr. Ensche- déweg in Aerdenhout. De omroep wil nu het aantal tehuizen in Haarlem en omgeving uitbreiden, maar de drie ploegen waarover hij nu beschikt, kunnen dat niet aan. De omroep wil meer ploegen vormen, bestaande uit een technicus en een of twee omroe- pers(sters). Die worden opgeleid om zelfstandig een tehuis te kunnen be dienen. In tegenstelling tot de omroe pen in ziekenhuizen heeft „De Bran ding” een vaste luisterkring. wat een sterk contact met de luisteraar in de hand werkt. Zij die metterdaad hun steun aan dit ideële werk willen geven, kunnen zich aanmelden bij de heer R. Schor- nagel, Duvenvoordestraat 23, Haar lem. telefoon 315013. was er niet bij” zei de politierechter tegen een 35-jarige man uit Alphen aan de Rijn, dien in ’71/’72 voor zo’n driedui- de Rijn, dia in '71-ê72 voor zo’n driedui zend gulden aan artikelen meenam bij een groot winkelbedrijf zonder langs de kassa te gaan. Financiële problemen vormden de achtergrond. Mr. Vink ver wonderde zich vooral over de aard van de artikelen, luxe dingen ook, als een radiocassette recorder, een draagbare tv, een avondjurk, zakmessen, een slijpma chine. „Ik knutsel in mijn huis” zei de man over het laatste. Mr Vink: „Iemand die geld steelt uit geldgebrek doet dat toch om te eten. Maar alles wat u weghaalde had toch niet direct verband met die financiële problemen.” Knutse- 1 len vond hij een lofwaardig iets, maar knutselen met gestolen goed bepaald niet. Mr. De Goederen keek naar de psychi sche problemen die hier ook bij speel den. Hij vroeg twee maanden voorwaar delijk, en ƒ400 boete, en wees op de begeleiding die de man, die in overheids dienst is, van rijkswege kan krijgen. Mr. Vink realiseerde zich ook wel dat een onvoorwaardelijke straf, „die u mis schien wel verdiende” wat te ver ging, omdat de man daarmee zijn baan en toekomst kwijt is. Hij ging mee met de 9692—881 J» i n g Mr. Borsje verdedigde de eerstge noemde. Hij vond vier weken een te zware straf, als men nagaat dat' zijn cliënt ook al vier weken heeft moeten zitten omdat hij een vordering van 180 niet kon betalen, hoewel hij de wil daar wel toe had. De officier had het gehad over de „waarschuwing” die daarvan uit was gegaan, en die genegeerd was, het geen volgens mr. Borsje geen juiste vergelijking was. Hij schetste de moeilij ke jeugd van zijn cliënt, en zei dat de jongen nu uit eigen beweging zich wil verbeteren en een verantwoordelijke baan heeft. Om dat niet in gevaar te brengen bepleitte hij een voorwaardelij ke straf, met eventueel nog een boete.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 6