Ernstig gewonde Kinderzegels te koop in verkeersongeval hal van postkantoor N. Hoogewerf stapt voorgoed overleden uit sporthalrestaurant Sinterklaas in Heemskerk POLITIEK FORUM IN HELIOMARE VERENIGINCSNIEUWS GESLAAGD EXPERIMENT agenda Veertig jaar amateurtoneel „De Vriendenkring" (Heemskerk) opent seizoen P PACHTSOM VAN 30.000 ONAANVAARDBAAR Stand t/m vrijdag open Rubbermassa ging weer smeulen Welzijnsbeleid en gezondheidszorg Elfde van de elfde bal in De Slof Film- en kienavond Vrijdag carnaval in Progress-soos De Vrijheid oefende in „De Werf” 7 IJMUIDER COURANT DINSDAG NOVEMBER 7 1972 Evenementen V elsen-I J muiden Gehandicapten u- Prioriteiten Velsen-Noord Wijk aan Zee Velsen-IJmuiden 9 Beverwijk (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK w (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De heer N. Hoogewerf heeft zijn pachtcontract van de buffetten in de sporthal met ingang van 31 december opgezegd. Zijn ver trek uit de sporthal houdt verband met de naar zijns inziens te hoge pacht som, die de Stichting Sporthal Beverwijk, jaarlijks vraagt. De pachtsom bedraagt thans 25.000. Volgens de heer Hoogewerf zegde hij zijn con tract op, toen de Stichting hem duidelijk maakte, dat dit bedrag voor 1973 op 30.000 zou komen en voor 1974 zelfs op 35.000. Heemskerk Beverwijk In en om Haarlem Het toneel gezelschap „De Vriendenkring” opent vrijdagavond 10 november het toneelseizoen met het blijspel „Kleine kinderen worden nooit groot”. Voor „De Vriendenkring” wordt het een seizoen, dat een bij zondere periode zal markeren: in januari bestaat De Vriendenkring veertig jaar. De feestelijke activi teiten wil het bestuur echter tot de volgende uitvoering in maart 1973 bewaren om met een groots jubi leumstuk de kroon te zetten op veertig jaar amateurtoneel in Heemskerk. - (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) Huijgens- (Van een onzer verslaggevers) De IJ- voor 1 steld, had ik er nog wel brood in gezien. Maar nu niet meer”. 82 Manly Sport, boksen en conditietrai ning in gymzaal Moerberg-ComitésChool, Kerkstraat, oud-TJmuiden, van 19.30 u. tot 21.30 uur. BEVERWIJK. De 37-jarige Pieter Strijbis, die op woensdag 4 oktober ern stig werd gewond bij een verkeersonge val op de Geesterweg in Uitgeest, is zondag in het Centraal Ziekenhuis in Alkmaar bezweken aan de bij dit onge val opgelopen verwondingen. .383, 34916 en 30149 en op beide avon den vanaf half acht aan de zaal. Heren die toneelaspiraties hebben en wellicht in vroeger jaren op de planken hebben gestaan, kunnen zich bovendien via deze telefoonnummers als spelend lid aan melden. Hierna ontstond een geanimeerde dis cussie tussen de aanwezigen en een fo rum bestaande uit de vier sprekers aan gevuld met de revalidatie-arts D. van Leeuwen van D ’66 en mevrouw T. Jans sens van de PPR. Hierbij werden, soms op emotionele wijze, onder andere het geplande eigen risico voor geneeskundige hulp, de wo- Door uw koop helpt u bijvoorbeeld mee méér kinderdagverblijven te stich ten, draagt u er toe bij méér levens vreugde te brengen in het leven van gehandicapte kinderen, verleent u steun aan het streven méér deskundigheid aan te wenden in de kindertehuizen en in ternaten en, bepaalde, goed te te contro leren objecten in het buitenland uit het slop te halen. Hiervoor was naar zijn mening het voe ren van een herkenbaar beleid noodza kelijk. De heer Voogd meende met zijn uitlatingen wel de gevoelens van de overige twee van de progressieve drie te vertolken, maar zijn woorden toch wel voor eigen rekening en verantwoording te moeten laten komen. Bel Canto, Velser Operakoor, 20 u. repetitie in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden. Smalfilmclub Velsen, geluidsavond, 20 uur in gebouw Velserduinplein, Velser- duinweg, IJmuiden. De Beverwijker vindt zijn houding van anderhalf jaar geleden enthousi ast en alle vertrouwen in de toekomst van het sporthalrestaurant momen teel niet misplaatst. „Iedereen was 300 percent enthousiast, maar het komt an ders uit, dan verwacht was. Wij draaien momenteel allen op de normale, dage lijkse sportwedstrijden in de hal. Grote evenementen zijn er nauwelijks, althans geen 20 per jaar, zoals de gemeente indertijd had laten meedelen. En sommi ge evenementen, die er zijn geweest, ik denk bijvoorbeeld aan de vader Abra- ham-show van een paar weken geleden, zijn een flop geworden”. Het vertrouwen in de toekomst van de sporthal heeft de heer Hoogewerf niet verloren. „Die hal is uniek in Nederland. Maar het restaurantgedeelte kreeg niet de belangstelling die ik er van had verwacht. Vandaar het verzoek van mij aan de Stichting Sporthal de pachtsom van 25.000,— met vijfduizend gulden te verminderen. De Stichting ging er niet mee akkoord”. In de regionale bladen van zaterdag j.l. is nu een advertentie verschenen, waarin gegadigden worden opgeroepn voor het pachten van het sporthalbuffet. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14 17.30 en 1921 u.; Arendsweg 61: vol wassenen 1417.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 14.3017 en 1921 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 14.3017.00 u.; Parmentierstraat 2: jeugd 14.3017 u. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De carnavalsvereni ging „De Propeppers” opent het nieuwe seizoen op vrijdag 10 november in de Progress-sociëteit. Prins Qruun de Eerste en zijn Raad van Elf nemen dan afscheid. Tevens wordt de nieuwe Prins Carnaval geko zen. op rondgang De optocht DINSDAG 7 NOVEMBER Openbare bibliotheek, filiaal Wijker- straatweg, geopend 1921.30 u. WIJK AAN ZEE. Het experiment van de recreatiewerkgroep van Helioma- re om in het revalidatiecentrum een discussieavond met vertegenwoordigers van politieke partijen te beleggen kan zeer geslaagd worden genoemd. De bij eenkomst heeft zowel van de zijde van de patiënten als van de kant van andere geïnteresseerden veel belangstelling ge trokken. Ook van de mogelijkheid tot het stellen van vragen aan het uit de politieke vertegenwoordigers bestaande forum is een dankbaar gebruik gemaakt. Uiteraard was de tijd te kort om alle politici in de gelegenheid te stellen hun partijprogram volledig uit de doeken te doen. Vanzelfsprekend was ook, dat de vragenstellers niet in alle gevallen hele maal tevreden konden worden gesteld. Zowel mr. C. Berkhouwer van de WD, de heer J. Voogd van de PvdA, H. van Rietveld van de PSP als mevrouw F. Gardeniers van de KVP kregen tien minuten tijd om de visie van hun partij op het welzijnsbeleid en de gezondheids zorg te geven. De woordvoerder van de WD zei onder meer geen tegenstelling te zien tussen welzijn en welvaart. Hij meende, dat zonder groei van de welvaart in de toekomst ook geen welzijn mogelijk zou zijn. De heer Berkhouwer noemde mi lieubeheer en welzijn zaken van inter nationale betekenis. Tevens pleitte hij voor eigen verantwoordelijkheid op het sociale vlak. De heer Voogd van de PvdA zag als fundamentele uitgangspunten in de poli tiek het opkomen voor de „onderliggen de”, de economische zwakkere dus, en het streven naar het mondig maken van de mens, die over eigen lot beslist. WOENSDAG 8 NOVEMBER Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. lezing door dr. Calessen voor EHBO PIM. Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u. volk- stuindersvereniging Tot ieders genoegen. Werf, Jan Ligthartstraat. 20 u. buurt- kontakt met kienen. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstr. Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45: volwassenen 1417.30 en 19 21 u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 14.3017 u. HEEMSKERK. Sinterklaas zal zaterdag 25 november een door Heemskerk maken, wordt samengesteld in het sportpark „De Vlotter” en daar vertrekt men om kwart over twee. Om ongeveer half vier arri veert de stoet op het Burgemeester Nie- lenplein, waar de burgemeester de Sint toespreekt. St. Caecilia speelt daar Sin terklaasliedjes. Na de toespraak wordt zo mogelijk op het plein een muzikale show gegeven door het tamboer- en trompetterkorps „Ahoy”. In de optocht rijden „old-timers” mee en een landauer, alsmede een boot met zeeverkenners. Voorts maken de pupillen van ADO en ODIN deel uit van de stoet. ningbouw en de bureaucratie in het algemeen aan de orde gesteld. VELSEN-NOORD. Vanmorgen vroeg moest de brandweer wederom uit rukken naar de Rubberfabriek Hollan- dia, waar in het deels uitgebrande deel van het magazijn weer brand was ge constateerd. De brandweer neemt aan, dat enkele verborgen gebleven vonkjes ondanks de hoeveelheid water welke erop gespoten is, toch nog voedsel heb ben gevonden. De smeulende massa werd in de kortst mogelijke tijd defini tief gedoofd. DINSDAG 7 NOVEMBER Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 20 u. DINSDAG 7 NOVEMBER Openbare Bibliotheek Velsen, filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord, 19- 21.30 u.; filiaal Zeewijkplein, IJmuiden- west, 19-21.30 uur. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, muiden-west, 18-23 u. BC IJmond. PTT-gebouw, ingang Spaarnestraat, van 19 u. tot 20 u. Medisch Maatschap pelijk Consultatiebureau voor Alcoho lisme. WOENSDAG 8 NOVEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geo pend van 7--10, 12.3013.45 en 14.15 15.15 u. Easy, Populierenlaan. Geopend hulpverlening van 14-17 u. Vogelvrienden, 20 u. contactavond, ringen bestellen in PEN-gebouw, Ka naalstraat 257, IJmuiden. De KVP-woordvoerster, die onder het zelfde voorbehoud als de heer Voogd de mening van de CHU en ARP zei weer te geven, ging er van uit, dat de KVP dezelfde uitgangspunten had als de PvdA zij het met een andere uitwerking. Zij kende grote prioriteit toe aan mi lieubeheer, volkshuisvesting, rechtvaar dige inkomensverdeling en inflatiebe- strijding. Zij noemde vrede en veiligheid de eerste vereisten voor een welzijnsbe leid. De vertegenwoordiger van de PSP vond de acties van onder meer de stu denten zeer belangrijk en noemde deze ontwikkelingen een begin van de eigen bewustwording. Zijn partij wil de grote onrechtvaardigheid in de huidige maat schappij bestrijden door de opbouw van een andere en betere maatschappij, waarbij de PSP de progressieve drie voluit wil steunen. BIOSCOPEN. Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 U 19 en 21.15 u.: „Ginger, haar lichaam is haar wapen”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie van Ingeborg Lesener (grafiek en tekenin gen); geopend tot en met 26 november van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (Huize Scheybeeck, Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 16.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510 - BEVERWIJK. Het carnavalseizoen wordt door de carnavalsvereniging De Zeezotte op zaterdagavond 11 november geopend met een openingsbal in De Slof. Op dit elfde van de elfde bal ver schijnt prins Johnny de Eerste met zijn Raad van Elf weer in vol ornaat. Verder werken aan deze avond mee: de Boeren kapel Wijkerboertjes, de tanzmari- kes, het Kennemer Dansorkest en The Sea Stars. Als speciale gasten komt het Zuidamerikaanse trio Los Amigos del Parana naar De Slof. Uit het antwoord op de vraag van een patiënt of de overheid er niet wor zou kunnen zorgen, dat openbare gebouwen ook gemakkelijk toegankelijk voor ge handicapten zouden zijn, bleek, dat er een wet in voorbereiding is, waarbij dit geregeld gaat worden. De heer Berkhouwer vond het tot standkomen van een dergelijke wet niet nodig. Hij meende, dat dit ook zonder een daartoe strekkende wet moet gebeu ren. Mevrouw Gardeniers bestreed deze opvatting, omdat het zonder wet nu eenmaal niet gebeurt, niet omdat men niet wil, maar er doodeenvoudig niet aan denkt. Deze mening werd onder schreven door de heer Van Leeuwen, die uit eigen ervaring kon vertellen, dat hiervoor al 10 tot 15 jaar bij allerlei instanties zonder resultaat wordt aange klopt Tijdens de repetitie van „Kleine kin deren worden groot” hadden de leden van de Vriendenkring er behoorlijk ple zier in. V.l.n.r.: Tosca Spijker, Bas Hoo- gendoorn, Ger Schoon, Corry Krom, re gisseur Jan Wiertsema en Hanka van der Kort. Maar ook bij „Kleine kinderen worden groot” zal de jubileumsfeer zeker te proeven zijn. Het uit drie bedrijven bestaande spel is geschreven door de Engelsman Noel Langley en vertaald door Gerard Reekers. De artistieke lei ding berust bij Vriendenkring’» nieuwe regisseur Jan Wiertsema, een cineast van professie, die zijn sporen in de amateur- toneelwereld reeds heeft verdiend. De centrale figuur in Langley’s blij spel is Lady Buckering, die ondanks haar zwakke financieële middelen en ondanks de verwarrende situaties waarin zij komt te verkeren een onbezorgd leven leidt. Met de aanstaande bevalling van één van haar dochters op de achter grond, ontwikkelen zich vrolijke compli caties. Medespelenden zijn: Ger Schoon, To sca Spijker, Gré Bekker, Kees Nijman, Tiny Huisman, Corry Krom, Hanka van der Kort, Joop van den Berg. Josh Molenaar, Els Adrichem, Bas Hoogen- doorn en Jan Nol. Vrijdagavond 17 no vember zal eveneens in de Vrijburcht- zaal te Heemskerk de tweede uitvoering volgen. Beide voorstellingen beginnen om acht uur. Kaarten zijn telefonisch te bestellen onder nummer 02510- „Die verhoging met f 5.000,-- was voor mij onaanvaardbaar. Commercieel be zien heb ik in de afgelopen anderhalf jaar in de sporthal niet best gedraaid. Het is een schip van bijleg geworden”. Volgens de heer Hoogewerf kan men met een pachtsom van f 30.000,— een uitstekend lopend horeca-bedrijf, waar dan ook, voor één jaar in handen krij gen. Een vergelijking tussen het buffet van de sporthal en een goed lopend horeca-bedrijf wil en durft de heer Hoogewerf niet te maken. „Als de pacht van het buffet in de sporthal op 15.000,zou worden ge- BIOSCOPEN. City Theater, dinsdag en woensdag 20 u. „What’s up, doe?” TENTOONSTELLINGEN. Museum Beeckestijn en Fellson, dagelijks geopend van 14 uur tot 17 uur. Bij Fellson li de expositie „Sportbeeld”. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, op alle werkdagen (maandag tot en met vrijdag) van 10 uur tot 12 uur te bezichtigen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De uitslag van de wekelijkse oefenwedstrijd van de Schietvereniging „De Vrijheid” luidt: J. Groeneveld, A. W. Schoehuis (97); D. P. v.d. Meet (96); J. Castricum, K. van Dijk, H. E. Wouda (95), C. Kocak, R. Overzier (94), A. P. v.d. Meet (93), D. A van Blanken (91). In het clublokaal Zaal Dam van de Schietvereniging wordt donderdagavond een vijfkamptoernooi gestart, waaraan naast „De Vrijheid” ook de uit Egmond aan Zee afkomstige schietvereniging „Prins Hendrik” zal deelnemen. WOENSDAG 8 NOVEMBER VELSERBAD, Briniostraat, IJmuiden gemengd zwemmen: 6.30-8 u.; 14-15.15 u.; 21.30-22.30 uur. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale Bibliotheek, Plein 1945, 14.30-17.30 u. en 19-21.30 u.; Centrale jeugd- en tienerbi- bliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden- Oost, 14.30-17.30 u. en 19-21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort-Noord, 14.30- 17.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord, 14.30-17.30 u.; filiaal Zee wijkplein, IJmuiden-West, 14.30-17.30 uur. De Hoeksteen, Duinweg-Willem de Zwijgerlaan, Santpoort, 20 u. jubileum concert Santpoorts Hervormd Koor met r.k.G emengd Koor „Da Pacem”. De Ring, boksen en conditietraining in gymzaal Oossendorpschool, Wijk aan Zeeërwëg, IJmuiden, van 19 u. tot 21.30 uur. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, muiden-West, 19-23 u. BC Velsen. BEVERWIJK. In meer dan 400 plaatsen in ons land worden weer de stands bézet, waar kinderpostzegels te koop zijn. In postkantoren, warenhuizen, op markten en pleinen, leveren duizen den vrijwilligers hun aandeel in deze actie. De kinderpostzegelstand in Bever wijk vindt u in het postkantoor aan de Laan van Meerestein. De stand is tot en met vrijdag 10 november geopend van 9-12 uur en van 1.30 tot 5 uur. WOENSDAG 8 NOVEMBER Verenigde openbare bibliotheek. Zwaanstraat 4a: geopend 14.3017.30 en 19—21 u. WOENSDAG 8 NOVEMBER Openbare bibliotheek, filiaal Wijker straatweg: geopend 14.3017.30 u. DINSDAG T NOVEMBER Verenigingsgebouw, Prinsesselaan 19. 20 u. film-in IJmond Dubbel Acht. Bodega, Bellevue, Breestraat. 20 u. vergadering r.-k. bond van personeel in de handel. 20 u. jaarvergadering WD. Sociëteit Alpha, Moeusplein. Geopend van 20 u. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wllsonpleln) 20.15 u.Let terlievende Ver. J. J. Cremer met „De mui zenval’’. De Linge (Lingestr., Haarlem-N). Dinsdag 20.00 u.: Jubileum voorstelling door Ver. Von del. MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestr.). 20.15 u-: Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Yves Prin. Wo. 19.30 u.: Stichting Peregrinus brengt Turkse Muziekavond. Grote of St. Bavokerk (Gr. Markt). Dinsdag 20.00 u.: Orgelconcert door Dorthy de Rooij. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111) 15.30 en 20 u.: „De peetvader”, 14 j. Woensdag 13.30 u.r „Tekenfilmfestival”, a.I. Frans Hals (Frans Halsplein) 20.00 uur: „De grote ontsnapping”, 14 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „De 4 vuisten van de duivel”, 14 j. Luxor (Gr. Houtstr. 139) 14, 19 en 21.15 u.i „Zeg maar ja tegen 't leger’’, a.I. Roxy (KI. Houtstr. 79) 14.30, 19 en 21.15 U.S „Sexuele afwijkingen", 18 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u. tevens dinsdag 14.15 u.r „Geen genade voor rivalen”, 18 j. Woensdag 14.15 uur: Asterix en de helden”, a.I. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 63), per manente tentoonstelling Hals' meesterwerken en de Haarlemse school van de 16e eeuw tot en met de 19e eeuw. Prentenkabinet: tentoon stelling modem bezit met onder andere Toor- op, Jan Sluyters, P. Mondriaan, Herman Kruyder, Leo Gestel. Geopend maandag tot en met zaterdag 10-17 u. zondags 13-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16), tentoonstel ling van grafisch werk van Jacques Callot, permanente tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkun dige instrumenten. Geopend dinsdag tot en met zaterdag 10-16 uur, le zondag van de maand 13-16 uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121), expositie uitleenkunst. Eigentijdse Nederlandse schilderijen en grafiek. Wandkle den en kleinplastiek. Dinsdag t.m. vrijdag 13- 17 uur, zaterdag 11-17 uur, donderdagavond 20- 22 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 19)ten toonstelling getiteld: Spiegel van voorbije vroomheid, bid- en devotieprentjes vanaf 17e eeuw. Tot en met 3 december. Permanente tentoonstelling van oude religieuze kunst. Ge opend dinsdag tot en met zaterdag 10-12.30 en 14-17 uur. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Na de succesvolle dierenbeschermlngsoptocht- en filmmid- dag plus dierententoonstelling voor de kleintjes, organiseert het buurthuis „De Werf” aan de Heemskerkse Jan Ligt- hartstr„at 275a, woensdag 15 november in samenwerking met de dierenbescher ming afdeling Heemskerk een film- en kienavond voor volwassenen. Inlichtin gen over deze avond worden verstrekt door de leiding van het buurthuis, tel. 33808. JMM

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7