Brahms’ vioolconcert Ayla’s eigen bezit VERENICINCSNIEUWS |25 1“ 500 gram Leverworst CH Perla Dessert korrel koffie Heel brood gesneden wit of bruin Andijvie 1“ CtIHele augurken Ziekenfondsen moeten kosten flink drukken Varkens lappen 500 gram Braad worst 63 4» IN DE IJMOND l^lt Doperwten zeer fijn Cruse Bordeaux fles 0.75 liter albert heijn Bleekselderij 8Spellenmagazijn Langspeelplaat Gebraden varkens- frikandeau Unox Erwtensoep CH Aroma Zonnebloem- margarine CU Knakworst ±800gram fles 0.68 liter aa sw perstuk 250 gram Stofdoek gewassen en extra geselecteerd gr FAILLISSEMENTEN .WOENSDAG NOVEMBER 8 1972 10 JVO november MINISTER STUYT: pot 100 gram 100 gram speciale aanbieding kilo kilo per stuk Prijzen gelden van donderdag 9 t/m woensdag 15 november 2 stuks i inhoud: ganzenbord-wedrenspel-molenspel- vlooienspel-damspel- denkspel- verkeerspel -mens erger je niet. oploskoffie bereid volgens het vriesdroog procédé, waardoor aroma en kracht behouden blijven volle, rode wijn met een uitgesproken Bordeaux karakter 500 gram Wijk aan Zee met 13 bekende St. Nicolaas liedjes per stuk 250 gram. albert heijn Marmer dessin Uit onze afdeling delicatessen t/m zaterdag kwaliteitsklasse I extra gevuld blik 0.82 liter zoetzuur GllC' 1/1 potzli?11 Geldig t/m zaterdag 11 november Beverwijk albert heijn Roomboterkoek Ge|dig t/m zaterdag 11 Magere V* Fijne Dessa ia| fia Heemskerk Velsen-IJmuiden blik 10 stuks samen WllS 200 gram ■IzW met recept op verpakking Bonduelle S' 1/1 blik .Ji» CRUSE IJ- De i 75 J59 Geo- Huijgens- 8 Al£ 11'5 Réserve des Saints Pères 78 09 i“ Appelsap AG 5?5 3?5 m. potxtO| Licht belegen Gouds" Het Orkest van die Berlioz met zijn muziek wilde berei ken. Voor deze intentie is de fantasie teruggetreden, welke de symfonie haar eigen sfeer en geladenheid, haar myste rieus of haar huiveringwekkend-sarcas- tisch karakter had moeten openbaren en bij de „Marche au supplice” en de „Son- ge d’une Nuit de Sabbat” taferelen van verschrikking had moeten doen oproe pen. Nu leken de klankvolumes alleen om zich zelf te zijn voortgebracht. i I DONDERDAG 9 NOVEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg. pend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Sociëteit Apiha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 20-23 u. WOENSDAG 8 NOVEMBER Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. j .TPSMXNMjwxam .MEliX HEUNIS I SPrELESAMMLlHSU COMPENDIUM OF GAMES 135 T8 149 zondere klanken-vocabulaire haar emo ties ongeremd en met een volkomen door haar zelf bepaalde vrijheid tot uitdrukking te brengen. Daarbij demon streerde Ayla Erduran een heel eigen speelcontact met haar viool, die zij tot een willig, in vele nuanceringen klin kend instrument maakte bij de meta morfose, die zij de stijl van het viool concert deed ondergaan. Zich voor de begeleiding bij het zeer persoonlijke solo-spel aan te passen was voor dirigent en orkest geen eenvoudige aangelegenheid. Gezien echter de ge toonde erkentelijkheid van de soliste en de door vele toehoorders met bijval geuite waardering, heeft de bereikte ver- tolkingseenheid reden tot voldoening ge geven. P. ZWAANSWIJK VI I De vertolking van de solopartij in het Vioolconcert van Brahms was toever trouwd aan de Turkse violiste Ayla Erduran. Zij maakte bij haar voordracht het concert tot haar persoonlijk bezit en gebruikte het werk om in een eigen taal, samengesteld met klanken uit een bij- HAARLEM. Het Noordhollands Philharmonisch Orkest werd op het tweede concert van de serie A, dat dinsdagavond in de Gemeentelijke Con certzaal gegeven werd, door de Franse gast-dirigent Yves Prin geleid. Verleden jaar heeft deze dirigent tijdens repetities en op concerten muzikaal contact gehad met het orkest, zodat verwacht kon worden, dat de orkestleden in belangrij ke mate reeds vertrouwd waren met Prins interpretatie-trant, welke op dit concert in het geding kwam voor de uitvoering van de ouverture „Rosamun- de" van Franz Schubert, het Vioolcon cert van Johannes Brahms en de Sym phonic fantastique van Hector Berlioz. Oh Bintjes DEN HAAG. De stijging van de kosten in de gezondheidszorg vormt een probleem dat allen die hierbij betrokken zijn gezamenlijk moeten oplossen. Dat heeft minister Stuyt van Volksgezond heid en Milieuhygiëne dinsdagmiddag gezegd bij de opening van het nieuwe kantoorgebouw van het AAZ-Nutszie- kenfonds in Den Haag. De ziekenfond sen, gebundeld in organisaties, nemen een zo vooraanstaande plaats in de ge zondheidszorg in, dat zij de eerst aange wezenen zijn om de kostenstijging aan te pakken. DONDERDAG 9 NOVEMBER Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, ge mengd zwemmen: 6.30-8 uur; 12.15-13.15 uur; 16.45-18 uur. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale Bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 10- 12.30 uur en 14.30-17.30 uur; Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Willems- beekweg 96, IJmuiden-oost, 15.30-17.30 uur; uitleenpost Breezicht, Keizer Wil- helmstraat, oud-IJmuiden, 15.30-17 uur; filiaal Zeewijkplein, IJmuiden-west, 19- 21.30 uur. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui- den-west, 19-23 uur. BC Velsen. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 19.30 uur openbare gemeenteraadsver gadering. Petrakerk, Merwedestraat, 20 u. con cert Algemeen Velsers Bejaardenkoor. Mb 'WS A Yves Prin richtte zich bij de vertol king van Schuberts lyrisch geaarde en blijmoedig-ritmische ouverture op een metrische benadering van de muziek en van de dynamiek, die voorgeschreven was. Met de dynamische zorg streefde de dirigent naar een expressieve sfeer bij de naar mijn gevoel te langzaam gehou den inleiding van hét werk. Daarna ontwikkelde de ouverture zich spanning- loos, zonder dat de muziek tot een musische mededeling werd. WOENSDAG 8 NOVEMBER Stadskantoor, Pres. Kennedyplein 20 u. voorlichtingsavond over bestemmings plan Warande. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: volwassenen 19-21 u. Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. lezing door dr. Claessen voor EHBO PIM. Zaal Dam, Ruijsdaelstraat, 20 u. volks- tuindersvereniging Tot ieders genoegen. Werf, Jan Ligthartstraat. 20 u. boort- kontakt met kienen. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45; volwassenen 19-21 uur. WOENSDAG 8 NOVEMBER Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale Bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 19- 21.30 u.; Centrale jeugd- en tienerbiblio theek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden- oost, 19-21 uur. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, muiden-west, 19-23 u. BC Velsen. De Ring, boksen en conditietraining in gymzaal Ossendorpschool, Wijk aan Zee- ërweg, IJmuiden, van 19.30 u. tot 21.30 uur. De Heoksteen, Duinweg-Willem de Zwijgerlaan, Santpoort, jubileumconcert Santpoorts Hervormd Koor, in samen werking met R.K. gemengd koor „Da Pacem”, 20 uur. DONDERDAG 9 NOVEMBER Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. verga dering OEZA. De Schakel, Maerelaan. 20 u. oudera vond Alexander-stichting. Progress-sociëteit, Const. Huijgens- straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. discussie-avond. De ziekenfondsen, aldus minister Stuyt, hebben op grond van de Zieken fondswet en de Algemene Wet Bijzonde re Ziektekosten de taak maatregelen te treffen die voorkomen dat er onnodige verstrekkingen en uitgaven worden ge daan. Bovendien, aldus de minister, zou den de adviserende geneeskundigen van de ziekenfondsen (controlerende genees heren) meer kunnen doen om te voorko men dat in de ziekenhuizen onnodig bedden worden bezet. Kan er niet gezamenlijk worden ge zocht naar wegen om de controle op de verstrekkingen effectiever te maken? vraagt de minister. Hij zei in dit ver band eraan te denken dat de zieken fondsen ieder voor zich en gezamenlijk door hun werk in het kader van de Ziekenfondswet en AWBZ zijn gaan be schikken over een schat aan gegevens op het terrein van de gezondheidszorg. Daarvan zou, mits goed gehanteerd, dankbaar gebruik kunnen worden ge maakt om het inzicht in het plaatselijk en landelijk functioneren van de ge zondheidszorg te vergroten, een doelma tig gebruik van de gezondheidsvoorzie ningen te bevorderen en een betere kos tenbewaking mogelijk te maken, aldus de minister. <Jo Bijzondere aandacht had Yves Prin eveneens voor de klanksterkstechakerin- gen bij de uitvoering van de symfonie van Berlioz. Zij lagen begrijpelijk nu op een hoger niveau, meer aangepast bij de extatische, hevige gevoelsuitdrukking, HAARLEM. De rechtbank in Haar lem heeft in staat van faillissement verklaard Eduard Johannes Spoor, juwelier, wo nende in Haarlem, Jansstraat 9, rechter commissaris: Mr. J. J. Matthijsse, cura tor: mr. Th. J. Douma, advocaat en procureur in Haarlem, Parklaan 5. Johannes Jan van Servellen, wonende in Haarlem, Oranjestraat 39, rechter commissaris: Mr. J. J. Matthijsse, cura tor: Mr. S. H. J. M. Linthorst, advocaat en procureur in Haarlem, Staten Bol werk 2. Wegens gebrek aan actief is bij vonnis van de rechtbank opgeheven het faillis sement van: Anthonius Franciscus Ho genhout, wonende in Haarlem, Sillem- straat 14, uitgesproken op 21 november 1967, curator mr. D. Rens in Haarlem. Bij beschikking van de rechtbank is het aangeboden akkoord in het faillisse ment van: Pieter Leegwater, kweker, wonende in Aalsmeer, Horn weg 65-67, uitgesproken op 9 mei, curator mr. L. J. M. Bos, gehomologeerd.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 10