DUJARDIN Partijkas NMP leeg door kort geding DUET panty nylon* in 11 soorten, 18 kleuren, al vanaf f.3,25. EXPOSITIE l het gezicht van je benen .et gezicht van duet DUJARDIN vieux extra VIEUX* EXTRA i PONTIAC horloges, fijne horloges. ■SS LT*# 4 TE MEUBELFABRIEK B OISTERWIJKQ J toonzaal Leidsekade 102 .,4^^ Fluoridering Luns Belasting op AWW Schimpscheuten Meer huizen klaar dan vorig jaar Vergalde kinderpret Goede voeding Mond- en klauwzeer in Oost-Europa 51 L|I—L— -V DE WEEF Vrije toegang ia 21 V R IJ D A G 1 0 1 97 2 NOVEMBER VAN WENNEKER ROOSENDAAL 1 Pontiac tijd - juiste tijd. Oisterwijkse dekenkisten ijs. b s rd Beroemd om kwaliteit, garantie en service. f 1 rcógn«®\ *maaKJ F g. SH34 35 ^35 37" 39 45-46-4^B?8--W49 |?0 6lWB^ ■Is Pencentrum tegenstander spellingshervorming nu a r J| 4 - ADVERTENTIE I H. J. BLOKKER, Heemstede. J. SWEIJEN, Haarlem 7 8 9 10 6 11 1 12 17 21 1 26 31 33 50 53 54 55 56 58 62 63 67 A. DE NIET, IJmuiden. 69 72 75 ons ADVERTENTIE 'i S®-: L? Oplossingen uitsluitend per briefkaart, OIUAR DIN DEN HAAG. In de eerste helft van dit jaar zijn in ons land 680 verzoeken tot adoptie toegewezen, tegen 600 in het eerste half jaar van 1971, zo heeft het CBS meegedeeld. Sedert 1 november 1956, inwerkingtre ding van de adoptiewet, zijn 9800 kinde ren geadopteerd. Op 30 juni waren nog 1700 verzoeken in behandeling. Naschrift: Zonder het KVP-lidmaat- schap, dat hij nu als niet langer dienstig opzegt, zou de heer Luns zelfs geen mi nister hebben kunnen worden, laat staan secretaris-generaal van de NAVO. Redactie G. SCHELVIS-ROOS HOEFGEEST, IJmuiden. dicijn komt dan bij de kinderen, voor wie hij bestemd is. Het thans gevolgde systeem is als het omhakken van een heel bos als er één boom uit moet. Deze werkwijze is ook gevaarlijk. Stel u voor, dat een dokter een recept geeft, waarop nauwkeurig de verhouding staat aange geven waarin een bepaald gif moet wor den ingemengd, dat de apotheker dit even nauwkeurig klaar maakt, maar dat op de fles niet vermeld wordt hoeveel lepels per dag men mag gebruiken, maar de vrijheid wordt gegeven er zoveel van te nemen als men wil. Bij ons leiding water wordt met zorg nagegaan hoeveel fluoride erin mag, maar individueel ge bruikt de één er tienmaal zo veel van als de ander. Hoe lang nog? Naar aanleiding van het artikel in Uw krant van de afgelopen week betreffen de per 1 januari te heffen belasting op de AWW het volgende. Het is mij onbe grijpelijk dat de dames en heren in de Kamer die ons vertegenwoordigen, het aangedurfd hebben deze mijns inziens toch al zwaar beproefde groep, waarvan het inkomen ongeveer 600 per maand is, toch te gaan belasten. Hebben deze vertegenwoordigers het besef, dat deze groep elk dubbeltje twee keer moeten omdraaien, alvorens het uit te kunnen geven? Ik geloof dat het tot deze verte genwoordigers niet is doorgedrongen en hoop dat dat deze brief hun de ogen zal doen opengaan opdat deze belasting van de AWW-trekkenden zal worden her zien. De stalen Pontiac. Sterk horloge voor stoere mannenarmen. 99,-. Met datum 109,-. Pontiac Jumping. Chronograaf met seconde- en minuut-teller en tachymeter. Chroom 225,-. es R. VAN KRAALINGEN. Beverwijk 8ANTYNYION «■i DEN HAAG. In het huidige stadi um bestaat er door gebrek aan weten schappelijke gegevens onvoldoende aan leiding om de spelling van het Neder lands te hervormen. Dit is de mening van de algemene vergadering van het Pencentrum voor Nederland, dat onlangs bijeen was. Het Pencentrum heeft dit standpunt aan minister Engels van CRM meegedeeld. Prijswinnaars puzzel nummer 44: 10.- Mej. J. de Lange, Uranusstraat 20, IJmuiden. f 7.50 Mevr. K. de Vries, Lange Nieuwstraat 291, IJmuiden. 5.- Mevr. J. Eling, Hoofdstraat 147, Sant poort. 10.- C. J. v.d. Klooster, Bego- niastraat 79, Aalsmeer, 7.50 Mej. S. Kok, Oosterstraat 20, Haarlem, f 5.- F. B. Nijon, Distellaan 16. Aerdenhout. Ik heb het gevoel, dat de constatering van dr. L. de Jong, dat Nederland bij de bezetting in 1940 te gehoorzaam is ge weest, wat zelfs in de meidagen al was te voorzien, bij verschillende mensen niet al te best is overgekomen. Het is misschien de moeite waard om te probe ren te analyseren, wat vermoedelijk de oorzaak van deze houding is geweest. Ik geloof namelijk, dat genoemde uitlating door dr. L. de Jong, niet als schimp- scheuterij is bedoeld, zoals M. Delfos- Bakkenhoven in haar bijdrage in uw blad stelt. Volgens mij heeft Nederland geprobeerd om in een houding van strikte neutraliteit en zo min mogelijk wapengekletter, agressie van zich af te houden. Bovendien waren wij niet opge voed in de sfeer van enorme vechtjas sen, die bereid waren om bij bepaalde vormen van geweld, er gelijk op in te duiken. We waren dan ook verbijsterd, dat onze vriendelijke houding werd ge bruikt, om ons verraderlijk te overval len, met het gevolg, dat Jan soldaat, ingedeeld bij het bataljon Nederlandsche Wielrijders, voorzien met een geweertje uit 1850, het op mocht nemen tegen luchtlandingstroepen en een tankdivisie. Van uit deze situatie kon de basis van waaruit het verzet plaats vond, dan ook niet zo breed zijn. We wisten gewoon niet wat we moesten doen en waren geneigd om een afwachtende houding aan te nemen. Voor de mensen die tegen de achtergrond van enorme overmacht het verzet toch op gang hebben ge bracht, is mijn bewondering dan ook des te groter. Maar tevens heb ik bijzonder veel respect voor de objectiviteit, waar mee dr. De Jong zijn feitenrelaas sa menstelt. Het gemeentebestuur van Heemstede heeft bij de aankondiging van tariefver- hogingen als één van de oorzaken van de hogere waterprijs genoemd de nood zaak ongefluorideerd water ter beschik king te stellen. Wij hebben echter noch vroeger noch nu gehoord, dat de toevoe ging van fluoride geld kost. Wij mogen aannemen meer dan het openen van tappunten voor ongefluorideerd water, zeker omdat dit laatste alleen voor men selijke consumptie gehaald wordt, dus in kleine hoeveelheden. Het gewone lei dingwater daarentegen stort met milde hand zijn fluoride uit voor een heel klein beetje inwendig gebruik en overi gens voor was- en badwater, wc-door- spoeling. tuinsproeien, autowassen en naast verder huishoudelijk gebruik ook voor industrie-doeleinden. Behalve de verspilling van geld, die dit betekent, wordt nog in hoge mate bijgedragen aan de vergiftiging van bodem en water. Men kan constateren, dat het halen van water aan de tappunten nog dagelijks toeneemt en dat veel meer mensen hier toe zouden overgaan als ze dit konden. Voor ouderen is die taak veelal te zwaar en bewoners van tehuizen kunnen niet zelf beslissen over wat hun wordt voor gezet. Zeker is, dat als de situatie zou worden omgedraaid en de huiskraan on gefluorideerd zou leveren, niet veel lief hebbers voor gefluorideerd water aan de tapkranen te vinden zouden zijn. Deze omgekeerde toestand zou veel goedkoper zijn en tevens de weg openen naar een werkelijk doeltreffende bestrij ding van het tandbederf, bijvoorbeeld volgens de Zweedse methode, waar op de scholen onder toezicht tabletten voor mondspoeling worden gebruikt. De me- tout In uw blad van 4 november las ik een bericht over de constatering van een commissie van de voedingsraad dat door een totaal verkeerde voeding, het aantal dikke achtjarige kinderen sinds 1964 meer dan verdubbeld is. Het aantal dienstplichtigen, afgekeurd wegens over matige vetvorming is belangrijk hoger dan tien jaar geleden. Dan volgt een opsomming van alle kwalen die daar het gevolg van kunnen zijn. DEN HAAG. NMP-vooraitter en Tweede-Kamerlid Te Pas heeft een flin ke aderlating moeten doen nadat hij het kort geding tegen zijn party-penning meester Dessing heeft verloren. Niet al leen werd Te Pas verplicht de kosten van het kort geding te betalen, hij moet bovendien alle 2500 leden van zijn partij in een aangetekende expressebrief mel den dat het royement van Dessing niet rechtmatig was. - Vandaag treedt een kleuterleidster van een openbare kleuterschool aan de Lip- pestraat in Heemskerk in het huwelijk. Mijn dochtertje en met haar alle andere kinderen waren dolblij dat ze er met een bus naar toe zouden gaan om dit mee te maken. Maar het feest mocht voor hen niet doorgaan, want één of andere Rijksinspectrice vond dit niet noodzakelijk. De hoofdleidster is de eni ge die mocht gaan, de overgebleven leidster mocht die dag met drie klassen op school blijven. Of dit een gemakke lijke opgave was voor haar, daar hoeft verder geen antwoord op gegeven te worden. Wie is deze dame? Wil zij zich op deze manier laten gelden. Hoe kan en wilde zij dit verbieden, daar zij onge twijfeld weet, dat deze kindertjes nog niet leerplichtig zijn. Ik vraag mij af, of deze Rijksinspectrice of onbekwaam is voor haar taak of niet getrouwd is of zelf geen kinderen heeft. Zelf kon zij natuurlijk de huwelijksplechtigheid ook niet bijwonen, want ze moest er op toezien, dat de overgebleven leidster met de kindertjes op school bleef. Nu ziet men alweer, dat soms één persoon over dingen kan beslissen, waar waarschijn lijk verder niet over is nagedacht en voor ongeveer 80 kinderen het plezier kan bederven, om maar niet te spreken over dat van de bruid, juffrouw Kieft. Gisteren voor 4 uur moesten de 2500 brieven weg zijn. Met portokosten van f 4,10 per brief komt de schade voor Te Pas op meer dan f 10.000. Van een verkiezingscampagne voor zijn NMP kan nu geen sprake meer zijn, want de partijkas is volledig uitgeput. Uitgeput zijn ook de beambten van het hoofd postkantoor in Den Haag en de eenzame PTT-voorbode in het minipostkantoortje in de Tweede Kamer. Zij hebben alle 2500 brieven in hoog tempo moeten registreren en afhandelen. De nodige maatregelen tot het afgren delen van de aanvoer uit de betrokken gebieden in Hongarije en Joego-Slavië zijn inmiddels genomen aldus de FAO. Massief eikehouten deken kisten, maar ook wandkas ten, tafels, tv-kasten, hoek- kasten,broodkasten,stoelen, bankstellen, bijzettafels, e.d. ziet u in de gezellige sfeer van onze toonzaal Leidse- kade 102, Amsterdam. Puzzel no. 45: Horizontaal: 1. pl. in Overijsel, 6. pl. in Noord-Holland, 12. loot, 13. zangnoot, 15. Gode zij lof (lat. afk.), 16. soort onder(wijs) (afk., 17. fr. lidwoord, 19. druk doen gelden, 23. water in Friesland, 24. strijdmacht, 25. koeienmaag, 26. re gel. 28. iem. om wie men algemeen lacht, 30 heer (afk.), 31. afgunst, 33. muurholte, 34. kledingstuk, 36. keur troep, 38. meisjesnaam, 40 de onbekende (alk.), 41. windrichting (afk.), 42. deel v. Amerika (afk.), 43. bekende motorraces (afk.), 45. zuidvrucht, 48. reptiel, 50. diktongige hagedis, 52. kostbare stof, 54 transportbedrijf (afk.), 56. maanstand (afk.), 57. deel v. Vietnam, 59. gemanier de vrouw, 60 droog van wijnen, 62. pl. in Utrecht, 63. laatst leden (afk.), 65. soort bril, 68. pers, vnw., 69. speelgoed, 71. zangnoot, 72. vogelproduct, 74. vogel, 75. pl. in Gelderland, 76. pl. in Gelderland; Verticaal: 1. pl. in Noord-Brabant, 2. een zekere, 3. deel v.d. bijbel (afk.) 4. bijwoord, 5. gelooide huid, 7. waterplant je, 8. stand, 9. duits pers, vnw., 10. dunne, 11. polder rond Julianadorp, 14. ons inziens (afk.), 18. vr munt, 20. hel dere, 21. werkzaam. 22 keurige, 24. bij voegsels, 27. reeks, 29. zangnoot, 30. in houdsmaat (afk.), 32. hoefdier, 34. soort vezel, 35. ontkomen, 37. gesloten, 39 mul, 44. pl. in Drente, 46. breedvoerig, 47. buigzaam, 48. graafwerktuig, 49. pl. in Overijssel, 51. geogr. mijl (afk.), 53. laatste nieuws (afk), 55. tot en met (afk.), 58. meerstemmige vocale composi tie, 59. spoedig, 61. geheimschrift, 64. pret, 66. strafwerktuig, 67. deel v.d. bij bel (afk.), 68. dwaas, 70. de lezer heil (lat. afk.), 73. hetzelfde (afk.), 74. onder het nodige voorbehoud ±at. afk.). Laten wij hopen dat nu niemand op het onzalige idee komt dan maar een vermageringsmiddel aan het leidingwa ter toe te voegen, zoals men fluoride in het water heeft gedaan tegen tandbe derf, bederf dat in de meeste gevallen veroorzaakt wordt door verkeerde voe ding. Beter is reclame voor een goede voeding dan reclame voor overmatig ge bruik van allerlei vette en zoete artike len Misschien wordt dan ook de ge dwongen en omstreden fluoridering van ons leidingwater een overbodige zaak. Het is je zelfbewuste smaak die het gezicht van je benen bepaalt. Weten wat l e je zoekt. En zorgen dat je *t krijgt ook. Als je kiest uit de panty kollektie van Duet is dat niet moeilijk. Duet panties zijn er in 11 soorten, «1 in 18 nieuwe modekleuren. En de pasvorm is altijd perfekt. Let dus maar ’s op die (gouden) u verpakking. Want ’t is belangrijk om goeie M panties te kiezen nu de benen weer j| gezien mogen worden. Verticaal: 1. grein, 2. thans, 3. kasteel, 4. termiet, 5. kreupel, 6. legende, 8. zotskap, 9. mondain, 10. monster, 11 eminent, 14. materie, 15. notaris, 16. portaal, 17. raadsel, 20. vleet, 21. label. Naar aanleiding van het redactionele commentaar „onwaardige vertoning” in uw blad van 28 oktober wil ik de auteur van dit artikel even uit de droom hel pen. Hij merkt op dat mr. Luns „om de een of andere duistere reden” populair is, een opmerking waaruit we mogen afleiden dat hij niet op de hoogte is van hetgeen mr. Luns van 1956 tot 1971 als minister van Buitenlandse Zaken voor ons land heeft betekend en in welke functie hij in binnen- en buitenland terecht grote populariteit genoot. Een diplomaat van uitzonderlijk formaat, die niet dank zij de K.V.P. zoals in het commentaar wordt beweerd maar door eigen verdiensten is opgeklommen naar de functie van NATO-secretaris- generaal. Voor de toon waarin het com mentaar is geschreven past maar één kwalificatie: een on waardig stukje jour nalistiek. J. BOUWMEESTER, Heemstede 22^«23 ■ÏE.E 66 DEN HAAG. In de eerste negen maanden van dit jaar zijn in ons land 106.073 woningen gereedgekomen tegen 92.822 in dezelfde periode van 1971. Al dus definitieve gegevens van het cen traal Bureau voor de statistiek. De wijzerplaat en de vormkast geven dit horloge een eigen gezicht. Chroom 132,-.Doublé 136,-. ADVERTENTIE Oplossing puzzel no. 44. Horizontaal: 1. granaat, 3. kreet, 5. kwaal, 7. nerveus, 8. zweem, 10 manie, 12. lunet, 13. lente. 14. maam, 16. peter, 18. poten, 19. riant, 20. verhaal, 22. ereis, 23. libel, 24. toestel. ROME (AP). De FAO (de voedsel - en landbouworganisatie van de verenig de naties) in Rome maakte gisteren bekend dat er opnieuw in Hongarije, Roemenië, Joegoslavië en de Sowjet- Unie mond- en klauwzeer is uitgebro ken. Amsterdam (naast Lido, dus vlakbij Leidseplsin). tel. 020-233917 Maandag t/m zaterdag 9-18 uur. donderdag van 9-21.30 uur. dienen uiterlijk woensdag a.s. in bezit te zijn. In Oost-Europa kwam deze ziekte voor op kleine bedrijven waar varkens werden gefokt, in Joego-Slavië is ook rundvee aangetast. In september is de bouw begonnen van 12.544 woningen tegen 14.351 in september 1971. Het aantal voltooide woningen bedroeg in september 1972 13.586 tegen 13.409 in de overeenkomsti ge maand van 1971. Gerekend over de eerste negen maan den van 1972 bedroeg het aantal begon nen woningen 115079 (103701 in dezelfde periode van 1971). Het aantal in de eerste negen maanden begonnen wonin gen bestond uit 39178 (33501) woning wetwoningen, 52215 (51424) premiewo- ningen en 22586 (18776) ongesubsidieerde woningen. Ten aanzien van de voltooide woningen waren deze aantallen respec tievelijk 37380 (34341) 51070 51070 (43290) en 17623 (15191) 5 2 13 19 20 27 29 32 59 L

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 21