Bestuur positief tegenover spelersraad WEER BASIS VOOR OVERLEG Eland kan zich TUSSEN SPELERS EN BOND revancheren op Flamingo Six Duindigt besluit seizoen met uitstekende rennen KNLTB sprak Hemmes vrij Selectie Goethals Ton Vissers in Bulgaarse sportpers is verrukt frisdranken over „collegiale wereldkampioen Contract met jeugdspeler niet altijd rechtsgeldig Timmer kampioen Totouitslag Real geplaatst rrico 1 Joegoslaven 59 Zie ginds komt de kaasboot IS Okker weer verder „Voor Feyenoord bloeiden geen tulpen” >4 25 VRIJDAG 10 NOVEMBER 1 972 (Van onze sportredactie) Gestraft - Geen tulpen nfetueigeteiuA’fcoeten r 9 IET en es Deze week aankomst op het schiereiland Florida, waar Kaap Kennedy ligt. Haal de gratis 3-D foto op het Shell-station en plak ’m in het Shell wereldreis- album. - v Eland met van Dooyeweerd. 3. Pride 2. Fred Hemmes werd vrijgesproken. grote (Van onze sportredactie) '5.000 u.a. 24 1,50 ADVERTENTIE premie elk elk bruto die elk die elk ƒ31,60 SHmH Er hangen nog altijd sluiers rond de misdragingen van de spelers tijdens de interlands tegen West-Duitsland en België. Secretaris-penningmeester Dikker verklaarde nog eens dat het om meer ging dan een fles Rosé. Voorzitter Beek haalde één voorbeeld aan: „In Gronin gen (waar Nederland tegen West-Duits- land speelde - red.) vroegen jeugdleden van de organiserende club zich af of het normaal was dat na een training het ene glas bier na het andere werd gedron ken”. Het meest opvallende in de wedstrijd verslagen is het ontbreken van commen taar op het falen van Jordan Filipov. Slechts twee bladen merkten op dat de blunders van de CSKA-doelverdediger de Bulgaarse landskampioen fataal wer- Kort en krachtig stelt het blad ver der vast, dat Ajax bepaald geen Pana- thinaikos is. „Wij moeten echter realist blijven en van deze zwaar uitgevallen nederlaag geen drama maken. Tenslotte speelden wij tegen het sterkste team in de wereld”. Doelpuntenmakers: Real Madrid: San- tillana (2), Grande. Arges Pitesti: Radu. Toeschouwers: 50.000. MADRID. Real Madrid heeft donderdag avond in Madrid, met 3-1 gewonnen van Argees Pitesti (Roem). De Spanjaarden, die de eerste wedstrijd met 2-1 hadden verloren, plaatsten zich hiermede in de achtste finale (4-3). Tuscan ren met aap- met ka- ver- legen zui- sten- ont- ■den. 1 den: schijnt 12.000 an ons daling tg P«r ka- hall, ipka- iche- ka- iroe- t, tel. 'o o. irden ADVERTENTIE De uitslagen zijn: mevr. Schol-me], v.d. Giessen 0-1, mevr V.d Griendmej Ste- geman 1-0, mevr Heemskerk—mej De Graaf 0-1, mevr Haak - mej Mulder 0-1, mevr. Timmermej Belle 1-0. Stand: 1. mevr Timmer 7 ’/i punt, 2. mej. v. d. Griend 6, 3/5 mw. Heemskerk, STOCKHOLM. Tom Okker heeft donderdag in het internationale tennis toernooi te Stockholm de kwartfinales van het herenenkelspel bereikt Hij ver sloeg in de derde ronde de Amerikaan Jeff Borowiak met 7-5, 6-2. Borba uit Belgrado schreef: „de gasten hebben, en dat was fout, getracht hun bescheiden voordeel uit de eerste wed strijd te handhaven; zij toonden ons hun bekwaamheid maar het ontbrak aan het buitengewone strijdvuur dat nodig was om te winnen”. AMSTERDAM. Hemmes is vrijgesproken. Laudin heeft een duide lijke waarschuwing gekregen. Hordijk, Thung, Fleury en Hajer zijn voorwaardelijk gestraft. Met deze toch opmerkelijke uitspraken van het bestuur van de tennisbond is een einde gekomen aan de onverkwikkelijke Rosé-story. Doordat het bondsbestuur bij het vaststellen van de schuld vraag ook de hand in eigen boezem heeft gestoken, lijkt de basis zij het dan een zeer wankele te zijn gelegd voor overleg tussen de bestuur ders en de toptennissers. Beide partijen willen die weg van overleg ook wel bewandelen De heer Steensma, vice-voorzitter van de tennisbond, verklaarde nadrukkelijk dat het bestuur positief tegenover de onlangs opgerichte spelersraad stond. En Rolf Thung, woordvoerder van die spe lersraad, meende dat het bestuur door het niet opleggen van definitieve straffen de mogelijkheid tot overleg heeft opengelaten. Tot deze conclusie komt mr. H. T. van Staveren, werkzaam bij het „Molen- graaff Instituut voor Privaatrecht” in Utrecht, in een artikel in het „Neder lands Juristenblad”. Minderjarigen zijn volgens artikel 1637 BW niet gebonden aan een beding tussen werkgever en arbeider, waarbij deze laatste wordt be perkt in zijn bevoegdheid om na het einde van de dienstbetrekking op zekere wijze werkzaam te zijn. Natuurlijk is de vrede in de Neder landse tenniswereld nog niet gesloten. Er is nu slechts sprake van een wapenstil stand. Dat de toestand toch nog uiter mate explosief is, kan gemakkelijk wor den afgeleid uit de uitspraken van de heer Dikker, secretaris-penningmeester van de KNLTB, en Rolf Thung. Op de vraag of deze strafmaatregel nu „de grote schoonmaak” is, die door de advo caat van de bond tijdens het kort geding van twee weken geleden was aangekon- digd, zei de heer Dikker: „Dit is het begin”. Thung verklaarde: „De redeneij van de straf zijn overdreven, vaag en discutabel”. Het is moeilijk te beoordelen of het duel tussen de spelers en de bestuurders door één van beide partijen in haar voordeel is beslist. De stand lijkt 40-40. Aan beide kanten van het net zijn Voor de oudere klasse twee amateurnum- mers en een sprintkoers. Daar hierin ver scheidene gerenommeerde sprinters ontbreken kan Gunnar Dear ditmaal winnen. hier zijn verrukt te hebben kennis ge maakt met een nieuw soort voetbal. In de Sofiase sportcommentaren wordt dan ook het spel van de Ajacieden de nieu we toonaangevende ontwikkeling op voetbalgebled genoemd. „Zeer vele com binaties die de Amsterdammers op de grasmat legden, hadden wij nog nooit gezien”, schrijft de Narodna Mladest dat vooral het kwaliteitsvoetbal van Ajax roemde. „De Nederlanders hebben ons voetbal van grote klasse laten zien, waarbij de ploeg als geheel zich opoffer de in collectiviteit. Dat is de- grote kracht van de wereldkampioen", ver volgt het sportcommentaar, „de groten onderwerpen zich aan de wil van trainer Stefan Kovacs. Lijnrecht hiertegenover stond het spel van onze kampioen, wat van een bedenkelijk laag niveau was”. kwijt raakt. Pas wanneer de nieuwe club dat bedrag wil betalen, doet de oude club afstand van dat claimrecht. Ook dat transfercontract zelf kan nie tig zijn, als de overeenkomst zo onrede lijk benadelend voor de speler is, dat de overeenkomst onredelijk is. Die onrede lijke benadering doet zich volgens mr. Van Staveren bijvoorbeeld voor als een speler op redelijke gronden weigert bij een nieuwe club die hem wil hebben te gaan spelen, en dan door zijn oude club kan worden afgescheept met een mini maal salaris en hem een jaar lang kan beletten als amateur te voetballen. „Feyenoord gaf evenwel noiot op maar de twee doelpunten van OFK waren zo dat men ze niet kon tegenhouden, ze waren meesterlijk uitgevoerd. Feyenoord heeft een goede indruk gemaakt maar verkeerde toch in een mindere positie. De Nederlanders hebben hun nederlaag als sportmensen aanvaard en komen daarvoor onze gelukwensen toe”. Het bondsbestuur heeft dit kwartet dan ook gestraft. Hordijk, Thung, Fleury en Hajer is (voorwaardelijk met een proeftijd van één jaar ingaande 9 no vember 1972) het recht ontzegd deel uit te maken van teams voor landen- en ploegenwedstrijden en deel te nemen aan alle door de KNLTB goedgekeurde toernooien in Nederland. Verder zal hun (eveneens voorwaardelijk met dezelfde proeftijd) de vereiste toestemming voor alle persoonlijke toernooien in het bui tenland door de bond worden onthouden. fouten gemaakt Het bestuur van de KNLTB gaf dat donderdag tijdens een persconferentie ook volmondig toe. Uit het ingestelde onderzoek was men, ver telde voorzitter Beek, tot de volgende conclusies gekomen. Ten opzichte van Fred Hemmes was er geen aanleiding tot welke maatregel dan ook. Het gedrag van Marian Laudin tijdens de interlands Nederland-West-Duitsland en Nedër- land-België was niet geweest, zoals van een sportman mocht worden verwacht. Bij herhaling in voorkomende geval len zouden tegen hem de geëigende maatregelen worden genomen. Jan Hor dijk, Rolf Thung, Nick Fleury en Jan Hajer hadden zich schuldig gemaakt aan „niet aanvaardbare handelingen”. „Het heeft hun ontbroken aan de juiste in zet”, meende voorzitter Beek, en „hun gedragingen druisen in tegen de normen die in Nederland algemeen geldend wor den geacht in sport en maatschappij en zij hadden derhalve de KNLTB schade berokkend of kunnen berokkenen”. DEN HAAG. Alle voetbalcontrac- ten met minderjarige beroepsvoetballers, waarin deze jongeren verplicht aan het transfersysteem worden onderworpen, zijn op dit punt krachtens de wet ongel dig. Meerderjarige beroepsvoetballers kunnen in bepaalde gevallen met succes bij de rechter vernietiging vragen van het beding in hun contract, waardoor ze aan een transfersysteem worden gebon den, namelijk als voor hen door het transfersysteem de belemmering om el ders te gaan werken onredelijk groot Is. „Dit zal wel de nodige deining veroor zaken in de voetballerij,” verwacht mr. Van Staveren, „zeker omdat de spelers tussen de 18 en 21 jaar die een bijzonder talent hebben, nu vrij zijn geworden om te gaan en te staan waar ze willen.” Naast het voetbalcontract, waarin dit soms ongeldige beding tot onderwerping aan het transfersysteem kan voorkomen, is er voor de beroepsvoetballer een tweede contract in het spel: de transfer- overeenkomst. Bij de transferovereen- komst doet de oude club tegen betaling van een transferbedrag afstand van een soort claimrecht op de speler, meent mr. Van Staveren. Hoe meer de speler waard is voor zijn club, des te hoger wordt de transfersom en des te minder kans heeft de club dat hij zijn speler In de finale, die op de avondmeeting van woensdag <6.00 uur) wordt gelopen hebben Flamingo Six en Eland door de ruim 2400 m. lange afstand beduidend betere kansen dan In de series. Voor Eland zit er een kans op revanche In voor zijn in de Jaarbeursbeker tegen Flamingo Six geleden nederlaag. Rond de finale een even kostbaar als goed pro gramma van 10 koersen. mej Mulder, mej De Graaf 4*/t, 6 mej. v.d. Giessen 4, 7 mevr Haak B'A, 8/9 mevr Schol, mej Bell 2, 10 mej Stege- man P/i.. ARNHEM. In de achtste en voor laatste ronde van het nationaal kampi oenschap schaken voor dames heeft Rie Timmer haar nationale titel geprolon. geerd. Zjj versloeg Belle (10). dat hun beider verbintenis met de Stich ting Sport Organisatie Holland ten minste vijf jaar zal duren, welke sponsorsloop- tijd voor de Nederlandse professionele wielersport ongekend lang is. De tips: 1. Hengsten Conventie-prijs: 1. Keizerin Myria 2. Kitty Six O 3. Kampala Outs Kasai 2. Brammetje Fok-prljs: 1. In Time 2. Jaspis du Bois 3. Henri van Wendy Outs: Hoop van Rhea 3. Suske en Wlske-prijs: 1. Kei Buitenzorg 2. Kinley’s Speed 3. Kandy Buitenzorg Outs: Kurdy Mars 4. Ferdinand-prljs le afd: 1. Josje W 1. Hideaway 3. Ido Hanover Outs: Hannibal 5. Laatste Nleuws-prijs: 1. Inviolate N 2. Johannes Trix 3. Ic! Sprookjeshof Outs: Impala 7. Sportredaktie-prijs: 1. Impish Hanover 2. Ivoormeeuw S 3. Imca Six Outs: Janco v.d. Lente 8. Ferdinand-prijs 2e afd: 1. Gonda Scotch 2. Giovanni 3. Godfried van S Outs: Hercules V 9. Panda-prijs: 1. Jelle van Willy 2. Janus ka D 3. Karel Volann Outs: Iron Buitenzorg 10. Brammetje Fok-prijs 2e afd: 1. Jury 2. Ivonne Hanover 3. Inca Outs: Geisha Double. SOFIA. Het schitterend voetbal waarmee Ajax de Bulgaarse voetballief hebbers afgelopen woensdagavond ver-' raste, heeft in Sofia geen diepe rouw gebracht. Integendeel, de voetbalfans den. Overigens laten de Bulgaarse sport journalisten geen ruimte in hun betoog voor een individualistische benadering van de spelers. Slechts het toonaange vende sportweekblad „Sport” roemt Bar ry Hulshoff als de man die het kanon Zjekov vernagelde. Over Johan Cruyff wist het blad slechte te vertellen dat Ajax heeft aangetoond ook zonder de voetballer van het jaar tot goed voetbal te komen. Verder werden er geen bijzonderheden prijsgegeven. Vice-voorzitter Steensma bleef oo kop de vlakte. „Het gaat om twee punten: ten eerste onbetamelijk gedrag en ten tweede gebrek aan inzet”. Het sluitstuk van de eerste van de belde Paardedagen In Hilversum, die met de jaar lingenshow en hengstenkeuringen gewijd zijn aan de fokkerij van volbloeds en dravers, is weer van een geweldig gehalte. Dinsdagavond (6.00 uur) de voorwedstrljden van de Grote Prijs van de Gooi- en Eemlander voor de finale die woensdagavond wordt gelopen. Voor de in totaal 35 mille aan prijzen is alles wat ook maar enige snelheid van Impor tantie in de benen heeft in het geweer geroepen. In de eerste serie zijn de sterksten Ingrid Hanover, Jonker Volann en Iduna J, in de tweede Geatonka en Hazleton B en ten slotte fa de derde de Amerikaanse hengst Gallant Prince, Flamingo Six en niemand minder dan Eland. Indien Gallant Prince, die voor de zoveelste keer door een andere rijder wordt gereden, zijn haast wel gebruikelijke fout aan de start vergeet zullen Flamingo Six en Eland de schimmel waarschijnlijk niet kunnen achterhalen. Boeiende koereen, waar in vele vraagtekens achter de favorieten kunnen worden geplaatst. De tips: 1. Stamboek-prijs: 1. Keizerin Myria 2. Karoll- ne 3. Karate Outs: Kinglet 0 2. Speaker-prijs: 1. Leo Buitenzorg 2. Llberto 3. Leonard Outs: Lucky H i 3. Grote Prijs van de Gooi- en Eemlander: 1. Ingrid Hanover 2. Iduna J 3. Jonker Volann Outs: Indra Shadow 4. Grote Prijs van de Gooi- en Eemlander II: 1. Geatonka 2. Hazleton B 3. Helios CH Outs: Habanera 5. Grote Prijs van de Gooi- en Eemlander III: 1. Flamingo Six 2. Gallant Prince 3. Eland Outs: Flevo 6. Showtnan-prijs:!. Komtesse D 2. Kansas 3. Ivo D Outs: Hessidor 7. Keurmeester-prljs: 1. Kaper W 2. Jorrl Buitenzorg 3. Julius Caesar Outs: Keep it Again 8. Rmgmeester-prijs le afd.: 1. Karei Volann 2. Kampioen Khan 3. Jasji Outs: Jantine D 9. Prijs van de Jaarlingenshow: 1. Jako S 2. Isard H 3. Ivanovna Heather Outs: Izmir 10. Ringmeester-prljs: 1. Kamlel 2. Karola v. Gonny 3. Ken Williams Outs: Jodney B „Bij deze ons inziens milde straf”, stelde voorzitter Beek, „heeft het be stuur rekening gehouden met het feit, dat er tijdens het onderzoek organisato rische tekortkomingen zijnerzijds zijn geconstateerd”. Tijdens een nadere toe lichting gaf de heer Beek een voorbeeld van die tekortkomingen. „Er is door de officials niet de juiste uitvoering aan de taken gegeven”. Op vele vragen betreffende de rel rondom de toptennissers bleef het bondsbestuur donderdagmiddag het ant woord schuldig. Zo wist men niet of het nu gewenst was in de toekomst een onafhankelijke strafcommissie - nu nam het bestuur de strafmaatregelen - In te stellen. Evenmin kon worden verteld wat er nu precies zal worden gedaan om de lacune na het aftreden van de com- missie-speltechniek op te vullen. Vice- voorzitter Steensma wees de beschuldi gende vinger overigens nog wel naar die commissie. „Als de commissie-speltech- niek van het begin af aan alles goed op papier had gezet dan hadden we prak tisch zeker deze moeilijkheden niet ge had”. Voorzitter Beek voegde daaraan toe: „Tijdens de hearing van de betrok ken spelers is duidelijk gebleken, dat zij niet op de hoogte waren van hun rech ten en plichten”. (Van onze sportredactie)* MAARHEZE In het Oostbrabantse Maarheze zijn gisteren contracten geslo ten die de frisdrankenindustrie Winters NV verbonden hebben aan de profwie- lerploeg van Ton Vissers’ Stichting Sport Organisatie Holland. De firma Winters neemt aan het wte- lerproject deel onder de produktnaam Canada Dry ,dat naast de eerder door Vissers aangetrokken sponsor Gazelle op de wieleruitrusting komt te staan. Cana da Dry en Gazelle zijn overeengekomen Op deze gronden was het bestuur ook nu nog van mening, dat het besluit om de ploeg, bestaande uit Hordijk, Laudin en Thung, voor het toernooi om de Koning Gustaaf Beker terug te trekken - de aanleiding voor het kort geding van twee weken geleden - juist was geweest. Het Belgradose dagblad Politlka schrijft in een commentaar over de overwinning van OFK op Feyenoord dat er in het stadion van Karaburma „geen tulpen hebben gebloeid", een aardige manier om te zeggen dat de Nederlan ders het niet hebben gerooid. „Feyenoord heeft een groots elftal” aldus het blad, „en dat was vooral gebleken in de tweede helft toen het de onzen terugdreef. Maar de Nederlanders konden tenslotte maar één doelpunt ma ken en daarmee was OFK een ronde verder". DEN HAAG. Uitslag toto no. 14 van 4 en 5 november: Deelnemers: 642524, bruto inleg: 1.391.129. Prijzenbedrag:/ 588.447,57, le prijs, 2e 3e prijs en 147.111,89 ïe prijs: 15 winnaars, ƒ9.807, 40 ontvangen. 2e prijs: 379 winnaars, ƒ388,10 per kolom ontvangen. 3e prijs: 4648 winnaars, die per kolom ontvangen. De premie ten bedrage van bruto 147.111,89 wordt na het verstrijken van de reclametermijn woensdag 29 no vember 1972 bij loting toegewezen aan een van de eerste prijswinnaars. BRUSSEL De Belgische bondscoach Raymond Goethals heeft 22 spelers aangewezen, uit wie later de ploeg zal worden gevormd die op 19 november te Antwerpen zal spelen tegen Nederland in de voorronde van het wereldkampi oenschap voetbal. De 22 spelers zijn: Devrindt. Lambert, Sanders, Thio, Van den'Daele (allen club Brugge), Dewalque, Dolmans, Piot, Semmeling, Thissen, Van Moer (allen Standaard Luik), Dockx Heylens, v. Binst, v. Hlmst, Verheyen (allen Anderlecht), Janssens (Lierse SK), Leo nard (Mechelen), Polleunis (St. Trui- den), Stroybant (Beerschot), Martens en Teugels (beiden Racing White). De tips: 1. Donar-prljs: 1. King Fez 2. Koly B Jackal Hanover Outs: Julius Sceptre 2. Amateurkampioenschap X le afd:l. Hano ver Cavaljos 2. John Areta 3. Hadewych Outs: Goudvos Heny 3. Lokl-prijs: 1. Kitty Gregor n 2. Kamt Buitenzorg 3. Karei Duke Outs: Jeanet Axkit 4. Kampioenschap der 2-jarlgen: 1. Lyrana 2. Lenie Bloemlust 3. Lummie Rodney Outs: Lady Heleen V 5. Saturnus-prijs le afd: 1. Isl’s Juweel 2. Idyl Hollandia 3. Ineke R Outs: Junior Volomon 6. Odin-prljs: 1. Gunnar Dear 2. For Ever 3. Fontanes Outs: Quarteron II 7. Satumus-prljs 2e afd: 1. Judy Buitenzorg 2. Juweeltje Carlos 3. Inca Outs: Gravin v.d. Golf 8. Amateurkampioenschap X 2e afd: 1. God fried van S 2. Hornblower 3. Gratie Norton Outs: Gregorius 9. Frigga-prljs: 1. Edel Six 2. Jolly Jumper 3. Isnathan Outs: Ideal Buitenzorg 10. Ram-prljs: 1. Idaho 2. Jamaica Boy 3. Jaslo Outs: Jade. (Van onze paardesportmedewerker) DUINDIGT. Duindigt besluit zaterdagmid dag (1.00 uur) het seizoen, dat voor de oudste renbaan in ons land voortreffelijk is geweest. Dat het voor de volbloeds de laatste gelegen heid is om nog voor de te lange winternxst wat haver te verdienen blijkt wel uit de uitstekende bezetting van de drie rennen, die in totaal 37 paarden in de baan brengen. Favorieten zijn Gallym Tuscan Pride en Dauphine, die haar laatste ren met grote voorsprong won. Indien de Duitse jockey Dieter Weiss erin slaagt de merrie als eerste over de finish te brengen dan is hij ook vrijwel zeker de kampioensjockey in dit seizoen. Hij behaalde dan 22 overwinningen. Voor de dravers even eens een aantal uitstekende koereen, waarvan het hoofdnummer door Henry Belwln kan worden gewonnen. De tips: 1. Blelswijk-prijs: 1. Keizerin Myria 2. Komiel Olivier 3. Kameleon V Outs: Katlnga M. 2. Zoeterm eer-prijs: 1. Luciano 2. Loek Areta 3. Lucy Bloemlust Outs: Little Hadle 4. Stompwijk -prijs: 1. José Hollandia 2. Junior Hanover 3. Karola v. Gonny Outs: Juan Carlos 5. Hekendorp-prljs:l. Henry Belwin 2. Good will 3. Helios CH Outs: Frandna 7. Boskoop-prijs: 1. Karin van Hovl 2. Koentje Dartel 3. Kolja T Outs: Ixlaan 8. Zevenhulzen-prljs: 1. Jheronimus 2. Kinley's Speed 3. Joan Hollandia Outs: Josje du Maire E 10. Sluitings-prljs: 1. Impuls W 2. Jap 3. Janco v.d. Lente Outs: Kees Verkerk Rennen 3. Herfst-prijs le afd: 1. Gaily 2. Jock 3. Frances Love Outs: stal Geran (Siciliano - Golden Peter - Persian Darling). 6. Herfst-prijs 2e afd.: 1. Tuscan Tongue in Cheek 3. Merlo Outs: stal Vorspa- get (Marissa - Surprise) 9. Herfst-prijs 3e afd.: 1. Dauphine 1. Doncas ter 3. Matilde Outs: Snooty Fox. Zondagmiddag (1.30 uur) verschijnt voor de laatste keer de top van de generatie der 2- jarigen aan de start- De winnaar wacht een prijs van acht mille. Sinds Lady, die niet zal starten en Lummy Rodney hun wil oplegden is er veel veranderd, omdat in de afgelopen weken Lyrana, Lenie Bloemlust en Linda tot vrijwel gelijkwaardige prestaties als deze bel de grootheden zijn gekomen. Lummie Rodney (Ir. Joh. Oosting) xal dit dan ook tegen Lyrana (Tom Kooyman) aan den lijve kunnen ondervinden. - ’f 1

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 25