NA DRIE UUR PRATEN IN VELSER RAAD Voorlichtingsbijeenkomst over seksuele opvoeding Flitsen uit Velser raad Bejaardenkoor in topvorm in stampvolle Petrazaal Verkeerslicht r Hagelingerweg op school o VERENICINCS- NIEUWS I Sleep voor Amsterdam in moeilijkheden Wens oudercommissie L. H. Bink ridder Overtredingen bij snelheidscontrole Orde St. Olaf Bejaarde man op zebra aangereden Oplichter Amrobank gearresteerd 5 V R TJ D A G NOVEMBER UMUIDER COURANT 1 0 4 1 97 2 INITIATIEF NVSH MET BEHULP GEMEENTE Velsen-IJmuiden Motie Anders besteden e Rijstebrij baja heeft nu ook een zitter; f X k grote houtstraat/gasthuisvest haarlem/telefoon (023)319079 r- Grote Houtstraat 62,Tel. (023) 327559 Velsen-Noord Beverwijk Heemskerk een échte blue jean zitter van 365.- en u weet het. ook goed van kwaliteit... Eerst praten Wijk aan Zee VELSEN Na ruim drie uur beraadslagen over de deelneming van Velsen in een regionale onderwijsbegeleidingsdienst Midden-Kennemer- land heeft de gemeenteraad op voorstel van burgemeester W. M. B. Bosman besloten de discussie over drie weken voort te zetten en dan tot een besluit te komen. De voorzitter van de raad stelde dit voor nadat de CPN’er Th. Kruisman geïrriteerd opstond en stelde dat hij het voor deze donderdag avond welletjes vond wat betreft de schooladviesdienst. In recordtijd werd daacna de raadsagenda afgehandeld. Tijdens de urenlange discussies is de raad niet verder gekomen dan de spreekbeurten in eerste termijn, waarbij zich ten aanzien van de besluitvorming vier verschillende partijen afteken den. Allereerst toonde de VVD zich een voorstander van een regionale dienst. De protestants-christelijke groepering kondigde daarna aan waar schijnlijk een motie in te dienen, waarin voorgesteld zal worden eerst een overzicht te krijgen van de opzet van de dienst en inmiddels het eigen be geleidingswerk van Velsen verder uit te bouwen. In een later stadium zal deze eigen dienst in de regionale ingepast kunnen worden. Een totaal af wijzend standpunt werd vervolgens ingenomen door de CPN, de PSP en D’66/PPR. Tenslotte werd door de PvdA een amendement ingediend waarin de vertegenwoordiging van het openbaar onderwijs in het bestuur van de dienst die van het bijzonder onderwijs benadert. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft zich hierachter gesteld. ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) (Van onze verslaggevers) t- (Van een onzer verslaggevers) WETHOUDER M. ROESSINGH u. ?- at ADVERTENTIE e- De- -7^ er en iP ie van voor de OBD terug moet. Een van de raden kan dus een veto uitspreken. e, le d. 1- V. V. 'g. w. c. ■n, W. B of n. I. it in r, ir h n ot 12, 6, 1- it n, IR. P. VAN RIJN (PC) motie aangekondigd (Van een onzer verslaggevers) m n >n le m a. ?n 5, rt is, a. H ?n 6- ch id an o- sn an et ep i- il- at n le ;n et le VL rp ie, A. n. le m GRAMMOFOONPLATEN EN MINICASSETTES HAARLEM S— n, a, rt IB in et le t- :n ie S. I, a. il, 3. a. A m n, G J. IJMUIDEN. Op de Noordzee, dwars van Texel, is vanmorgen bij windkracht 8-9 een sleep in moeilijkheden gekomen. De „Titan," van Bureau Wijsmuller in IJmuiden, is omstreeks negen uur naar de opgegeven positie uitgevaren. De Noorse sleepboot „Baus,” geassis teerd door een tweede zeesleper, was met een grote bak op reis naar Amster dam. De bedoeling was in Amsterdam materialen in te laden voor een Ameri kaans concern dat werkzaam is in het gas- en olieveld zuidelijk van Noorwe gen. gesteld aan een forum, waarin zitting hebben: Th. F. Waterman (voorzitter); mevrouw Van Lohuyzen (vormingsme- dewerkster); mevrouw S. Meesters (lid PSVG-prot.christ.); mevrouw L. Staal (lid NCGV- rooms-kath.); mevrouw J. v.d. Spek (lid NVSH) en de heer J. Müller (psycholoog). De heer G. Hoorn van de C.P-N. was mening dat Velsen het vele geld deze dienst beter kan besteden aan het verlagen van de leerlingenschaal, het aantrekken van meer boventallige leer- diende hij een amendement in waardoor de verhoudingen volgens hem gelijk ge trokken worden. De wethouder zei ervan overtuigd te zijn, dat de OBD niet duurder is dan een andere regeling. Hij zei meer mogelijk heden te zien voor differentiatie in regi onaal verband. Het zou een stap achter uit betekenen, indien men nu met een gemeentelijke dienst zou beginnen, ter wijl er al 30 van de 40 regio’s tot stand zijn gekomen. Een van de argumenten welke de wethouder aanvoerde was de ontmoeting van het onderwijs. Landelijk is te zien, dat men naar elkaar toe groeit, hetgeen hij van bijzondere im portantie achtte. Naast voorzieningen op materieel gebied, dienen er ook voorzie ningen te komen op niet-materieel ge bied: in dit geval het onderwijs. Hij achtte het jammer, dat er door een proces een breuk is ontstaan, hoewel hem uit persoonlijke contacten was ge bleken, dat het onderwijzend personeel wel vóór is. Doch de heer Roessingh achtte die breuk niet zo groot als de ABOP beweert. Nadrukkelijk stelde hij, er op tegen te zijn, dat nu maar direct begonnen moet worden met de OBD (onderwijsbegelei dingsdienst). omdat de werkgroep nog niet klaar is met haar werk. Men dient eerst weten hoe de zaak in elkaar zit en wat de kosten zijn. Aanvankelijk is er een kleine werkgroep geweest, waarin zitting hadden representanten van de r.k. en prot. chr. groeperingen, de stich ting volksgezondheidsdienst, de gemeen telijke inspecteur, de afdeling onderwijs en een ABOP’er. Deze werkgroep is tot de conclusie gekomen, dat er een OBD moet komen. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Bij een controle op de maximum snelheid heeft de politie in Velsen donderdag drieëntwintig overtre ders genoteerd. De controle werd gehou den op de stationsweg. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN De heer L.H. Bink, vi ce-consul van Noorwegen in IJmuiden, heeft donderdagmiddag een koninklijke Noorse onderscheiding gekregen: hij is benoemd tot ridder in de koninklijke VRIJDAG 10 NOVEMBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 19-21.30 u. ZATERDAG 11 NOVEMBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- staatweg; geopend 10-12.30 u. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Een 73-jarige voetgan ger uit IJmuiden werd donderdagoch tend op de voetgangersoversteekplaats op het Plein ’45 aangereden. Een 21- jarige automobiliste uit Heemskerk merkte hem te laat op. De man is door de Ongevallendienst naar zijn woning gebracht. u.; 79, Santpoort-noord; Wijkerstraatweg Als Velsen niet meedoet, doch het bijzonder onderwijs wel, dan zal dit onderwijs de daarvoor benodigde gelden ontvangen. Hiermede was de wethouder aan het einde van de eerste ronde over dit raads voorstel en werden de besprekingen ge schorst tot over drie weken. VRIJDAG 10 NOVEMBER Sociëteit Alpha, Moensplein. 21 folksongavond. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstelstraat 44: volwassenen 19-21 u.; Parmentierstraat 2: jeugd 18.30-20.30 u. Zandkraai, Handelstraat. 20 u. propa- ganda-avond dierenbescherming. Progress-sociëteit, Const. Huijgens- straat. Geopend vanaf en verkiezing nieuwe Prins Carnaval. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. discotheek. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45:volwassenen 19-21 uur. dat apart optrad. Ook dit ensemble toonde grote mogelijkheden, al kwamen ze er ditmaal nog niet geheel uit. Als geheel dus een avond, die volkomen aan het doel heeft beantwoord. Het enthou siasme van het publiek kende dan ook geen grenzen. VELSEN Tijdens de donderdaga vond gehouden openbare raadsvergade ring is de raad na enige opmerkingen akkoord gegaan met het voorstel tot sub sidiëring van het uitvoerend algemeen maatschappelijk werk. De vertegenwoor diger van D’66/PPR J. H. G. Koreman, noemde het subsidie een premie op de samenwerking en zei wat moeite ermee te hebben dat de Gereformeerde Stich ting, welke niet wenst samen te werken ook de premie in casu de subsidie krijgt. J. H. Porck (PvdA) had er echter alle vrede mee, daar hem bzkend is, hoe veel voortreffelijk werk door die stich ting wordf verricht. Voorts verleende de raad een krediet groot 13.000 voor een speelgelegenheid in Sluiswijk en een aanvullende bijdrage ad 27.375 in de restauratiekosten van het pand Zuiderdorpstraat 15 in Velsen- Zuid. Burgemeester W. M. B. Bosman werd benoemd tot ambtenaar van de burger lijke stand, hetgeen bij de raad de vraag deed oprijzen welk belangrijk huwelijk hij in de laatste twee maanden van zijn ambtsperiode zal gaan afsluiten. Ant woord van de burgemeester: „grote ge beurtenissen werpen hun schaduw voor uit”. Tot hoofd aan de Duin- en Dennen school werd de heer J. Burghout uit Beverwijk, sedert enige tijd reeds als onderwijzer aan deze school verbonden en in die functie al belast met de waar neming van 't hoofgdschap van die schoo.l benoemd. krachten en het uitbreiden van het aan tal vakuren. Een deelneming kan men volgens hem tegenover de Velsense be volking, die de kosten voor een dergelij ke dienst moet gaan dragen,niet verant woorden. Het afwijzend standpunt van de A.B.O.P. liet hij eveneens zeer zwaar wegen, waarbij hij tevens opmerkte dat de mening van het bijzonder onderwijs niet gehoord was. In een lang betoog richtte ook de heer C. Hoek (P.S.P.) zich tegen een regionale opzet vanwege de te grote omvang die de dienst weldra zal gaan aannemen. Het aantrekken van allelei academici zag hij als een overbodige niet te beta len luxe. De stichtingsvorm vond hij te hierarchisch. Het voorstel om eerst de bestaande intergemeentelijke werkgroep nota’s op te laten stellen over een gede centraliseerde opzet, het kostenaspect en de continuering van het bestaande on- derwijsbegeleidingswerk, vond hij onfat soenlijk tegenover de andere gemeenten. „U probeert te ontkomen aan de conse quenties die U zelf door deze opzet heeft opgeroepen”, zei hij tegen wethouder Roessingh. Tenslotte stelde de heer Hoek: „Een enquête heeft uitgewezen dat het openbaar onderwijs niet wil. Wat moet je nou met een dienst die de afnemers niet willen. Zoiets kan nauwe lijks functioneren. Het kost alleen maar veel geld”. Spreker gaf te kennen dat hij zich niet achter de in te dienen motie Van Rijn kon stellen. Met het amende ment van de P.v.d.A waarvan hij reeds kennis had genomen zei hij grote moeite te hebben, omdat het volgens hem on mogelijk was eerst met de stichtings vorm in te stemmen en dan veranderin gen bij de vertegenwoordigingen voor het bestuur aan te brengen. ZATERDAG 11 NOVEMBER Velserbad, Briniosstraat, IJmuiden, ge mengd zwemmen: 6.30-8 u.; 9-10.15 u.; 10.30- 11.45 u; 12.15-13.10 u.; 14.-15.30 u; 19.30- 20.40 uur. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJ- muiden-west, 8.30-10 u. instuif voor vol wassenen; 10-12 u. instuif jeugd; 12-18 u. BC Velsen jeugd; 16.15-22.30 u. bas- ketballcompetitie. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale Bibliotheek, Centrale jeugd- en tienerbi- bliotheek en alle filialen zijn geopend van 10 u. tot 12.30 uur. De Rank, Koningin Wilhelminakade, IJmuiden, bazar Hervormde Gemeente. Hij bestreed, dat B. en W. de OBD uit economisch oogpunt alleen willen be mannen met onderwijsgevenden. Doch alleen onderwijsgevenden kunnen door het onderwijs bepaalde processen op gang brengen. B. en W. willen doelbewust het voor stel aan de raad aanbieden zoals het nu ter tafel ligt, omdat eerst met het on derwijs gesproken moet worden, alvo rens de OBD een feit wordt. Volgens de aangekondigde motie moet er eerst een plan op tafel komen welnu, dat wil len B. en W. ook. De heer Roessingh kan zich voorstel len, dat men aan de noordzijde van het Noordzeekanaal niet gelukkig ss met het standpunt van Velsen, doch de daar benoemde leden kunnen deelnemen aan het overleg van de werkgroep in Velsen. In zijn beantwoording van een aantal vragen merkte de wethouder op, dat het voorstel van het college geen jaar uitstel betekent. Een morele verplichting om mee te doen aan de OBD is er niet. Het is aan de raad om te beslissen. Doch als er een negatief besluit valt, dan zal het een tijdelijke stap terug zijn. Tijdelijk: omdat zijn inziens men toch naar een regionaal verband zal moeten werken. Nadrukkelijk verklaarde de wethou der, dat het college zich achter het amendement van de P.v.d.A.stêlt. De werkgroep zal worden gevraagd de juiste formulering ervoor te vinden. Voorts vernam de raad, dat wanneer een van de gemeenten „neen” zegt tegen het totaalplan of deelplan, dit dan naar De onderwijsdeskundige van D’66- PPR, J. M. van Horick, vond heel de kwestie een ondoordringbare rijstebrij. In de nota vond hij veel te veel het accent liggen op het creëren van een psychologische dienst welke zich moest gaan bezig houden met probleem-kinde- ren, die volgens hem slechts twintig percent van het aantal schoolleerlingen uitmaken. „Het is veel belangrijker de leerkrachten te begeleiden, waardoor die andere tachtig percent van onze leerlin gen er profijt van hebben. We hebben geen behoefte aan onderzoekers en aca demische opvoeders, maar meer aan voorlichtigers en begeleiders. „Onze in woners vragen geen dure dienst maar een goede dienst en deze laatste hoeft niet a priori een dure te zijn”. Ook de heer Van Horick zag meer positieve resultaten als Velsen het geld besteedde ana kleinere en minder gecombineerde klassen, alsmede aan een groter aantal vakleerkrachten. Luid gelach veroorzaakte de uitlatin gen van de heer F. J. Grijzenhout toen deze beweerde dat de overheid op elk gebied adviserende en plannende dien sten naast zich heeft. Als voorbeelden noemde hij Openbare Werken, het Plantsoenbedrijf en Rijkswaterstaat Daarom vond hij het een vreemde zaak dat het onderwijs, waarvan zo veel af hankelijk was, geen begeleidingsdienst naast zich had. Hij vond een regionale dienst noodzakelijk vanuit het standpunt „Gelijke kansen voor ieder kind”. Vervolgens kwam zijn fractiegenoot J. W. Meijer naar het spreekgestoelte om mede te delen dat de P.v.d.A. toch nog wel bezwaren had tegen de samenstel ling van het bestuur. Hij vond daarin het roomskatholieke en het protestants- christeüjke onderwijs in vergelijking met het openbaar onderwjs te zwaar vertegenwoordigd. Namens zijn fractie Wethouder M. Roessingh, die het raadsvoorstel moest verdedigen in de zoals hü het noemde „losgebroken storm” begon met enige principiële op merkingen. waarbij hij allereerst stelde dat hier gesproken wordt over de jeugd, welke de maatschappij van morgen moet gaan uitmaken. Het onderwijs is er om zich te ontwikkelen. De scholen in het gehele land zijn niet slecht, doch zij vertonen in grote lijnen een bepaald conservatisme, omdat men allerlei zaken uit het verleden wil doorgeven. Als men echter wil streven naar een maatschap pij welke beter is dan de huidige, zal men als een van de weinige instrumen ten welke ter beschikking staan de On- derwjsbegeleidingsdienst moeten hante ren, welke allerlei zaken veel beter mo gelijk kan maken. Deze gemeente loopt weliswaar niet voorop met de onder wijsbegeleidingsdienst. er is hier wel iets begonnen en dat beperkte proces moet nu worden voortgezet. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Op dinsdag 21 november zal In de kantine van de Technische School aan de Briniostraat 12 een voor lichtingsbijeenkomst worden gehouden welke gebaseerd is op de sexuele opvoe ding op scholen. Die sexuele opvoeding van de leerlingen van basisscholen heeft op tal van scholen inmiddels een duide lijke plaats verworven. Er zijn verschil lende lesmodellen, leerplannen en me thoden beschikbaar voor de onderwijzer, die zich de sexuele opvoeding tot taak heeft gesteld. Niettemin zullen zo neemt men aan ongetwijfeld veel van die onderwijzers bij het uitvoeren van die taak nog te kampen hebben met moeilijkheden. De afdeling IJmond van de Neder landse Vereniging voor Sexuele Hervor ming heeft nu het initiatief genomen tot het houden van een zogenoemde „tea- cher-in”, een voorlichtingsavond dus ge baseerd op die sexuele opvoeding in de school. In samenwerking met vertegenwoordi gers van protestants christelijke en roomskatholieke organisaties (PSVG en NCGV) wordt in overleg met het ge meentebestuur hier ter stede deze voor lichtingsavond gehouden op zoals wij al in de aanhef schreven: dinsdag 21 november in de kantine van de Techni sche School aan de Briniostraat 12; in gang De Nolstraat. Ofschoon de bijeen komst om acht uur ’s avonds begint is de zaal reeds om half acht geopend om de aanwezigen gerekend wordt op de opkomst van hoofden en personeelsleden van de scholen voor openbaar- en bij zonder basisonderwijs en buitengewoon onderwijs in Velsen, alsmede de ouder- commissies, dan wel besturen van deze scholen gelegenheid te geven de geëxposeerde boeken en dia’s te bekij ken. De avond wordt geopend door de wet houder van onderwijs de heer M. Roes singh. Daarna volgt een inleiding over het onderwerp „sexuele vorming buiten het gezinsverband”; met vervolgens een film over de sexuele voorlichting op school. Na de pauze kunnen vragen worden Zowel J. C. Zuurbier (D’66 - PPR) als F. J. Grijzenhout (PvdA) wensten de beslissing niet uitsluitend aan B. en W. over te laten. Laatstgenoemde achtte deze zaak van zodanig niveau, dat hij B. en W. niet alleen wilde belasten met een beslissing, waarmee mensenlevens ge moeid zijn. Zijn fractie voelt er overi gens voor ook bij andere beslissingen raadscommissies te betrekken. In dit ge val doelde hij evenals de heer Zuurbier op de commissie voor Openbare Werken. Wethouder C. Ockeloen verklaarde gaarne bereid te zijn in dit geval de desbetreffende commissie bij het overleg te betrekken. Overigens protesteerde hij tegen de theatrale uitlatingen van de heer Grijzenhout. Diens opmerkingen dragen volgens de wethouder niet bij tot grotere verkeersveiligheid. Boven dien wekken zij de indruk, dat met alle beslissingen van B. en W. mensenlevens gemoeid zouden zijn en dat achtte de wethouder absurd. VELSEN. De raadscommissie voor Openbare Werken zal door het college van burgemeester en wethouders betrok ken worden bij het nemen van een beslissing over te tre.ffen verkeersmaat regelen op het kruispunt Hagelingerweg Santpoortse Dreef. Een daartoe strek kend verzoek was gedaan door de ou dercommissie van de Engelmundus- school. In zijn betoog stelde Ir. P. van Rijn (P.C.-fractie) dat hij het oprichten van een regionale dienst wenselijk vond en de stichtingsvorm op basis van de ont- werp-statuten aanvaardbaar. Verder vond hij het noodzakelijk dat de onder wijsgevenden zoveel mogelijk gelegen- heid tot inspraak krijgen. Daarbij vond hij het gewenst dat in de aanloopperiode de dienst zo wordt opgeszet dat het accent op decentralisatie komt te liggen. Tevens achtte hij het noodzakelijk dat in deze aanloopperiode het bestaande begeleidingswerk gecontinueerd wordt. Hij stelde zoals gezegd een motie in het vooruitzicht waarin deze punten aan de orde zullen komen. Hierin zal tevens de wethouder van onderwijs verzocht wor den de andere deelnemende gemeenten te vragen hun begeleidingswerk even eens in een later stadium in te brengen. De KVP stelde zich achter deze motie. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De onbekende man die - maandag met een vals paspoort en ge stolen cheques de Amrobank oplichtte is in arrest in Amsterdam. De man, een 34-jarige Amsterdammer, heeft in de hoofdstad vijftien tot twintig soortgelij ke gevallen op zijn naam staan. VRIJDAG 10 NOVEMBER Verinigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. ZATERDAG 11 NOVEMBER Verenigde openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a. Geopend 10-12.30 uur. op vijftien keer Alle woordvoerders waren het er over eens dat de voorbereiding voor deze regionale dienst bijzonder veel tijd in beslag heeft genomen. Ir. P. van Rün nam zelfs alle rapporten, nota’s en brie ven die hij in de loop der tijd over deze kwestie had verzameld, mee naar het spreekgestoelte en vertelde dat het pak papier exact zeventienhonderd gram woog en vier centimeter dik was. Vol gens hem was deze kwestie dertien keer in de onderwijscommissie ter discussie gesteld, hetgeen later werd verbeterd door de P.S.P.-er C. Hoek die via de gemeentesecretaris te weten was geko men dat dit aantal gesteld moest worden. Veelvuldig is ook het standpunt van de Velsense afdeling van de A.B.O.P. in de discussies betrok ken, die zoals bekend een regionale op zet van de onderwijsbegeleidingsdienst totaal afwijst. Voor een. overvolle publieke tribune noemde mevrouw A. J. P. van Heel- Montijn het onderwerp onderwijsbege leidingsdienst „doorgekauwd”. Zij sprak zich onmiddellijk uit voor een onrichting in regionaal verband waarbij gebruik gemaakt gaat worden van de stichtingsvorm. Zij stond niet achter het besluit om de oprichting afhankelijk te stellen van de nota’s die eventueel door een werkgroep opgesteld zullen worden met betrekking tot een gedecentraliseer de opzet en de inbouw van de bestaande onderwij sbegeleidingsdiensten. Tevens stelde zij zich op het standpunt dat een stichtingsvorm te verkiezen is boven een gemeenschappelijke regeling. Zij had er geen bezwaar tegen als de raad zal bepalen dat de te benoemen leden van het stichtingsbestuur bij voorkeur voorstanders van het openbaar onder wijs dienen to zijn. Schooladviesdienst aangehouden ZATERDAG 11 NOVEMBER Zandkraai, Handelstraat 11 u. officiële opening tentoonstelling in kader van 10- jarig bestaan. Lichtboei, Maasstraat. 14 u. jeugdfilm. Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u. car navalsvereniging „De Heemzotten”. Progress-sociëteit, Const. Huijgens- straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 20 u. (optreden Living Bleus). Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 10-12.30 u.; Ruijs daelstraat 7: jeugd 10-12.30 u. IJMUIDEN. De concerten van het Algemeen Velser Bejaardenkoor plegen elk jaar weer een volle zaal te trekken. Zo was het ook gisteravond weer in de Petrakerk, waar de talrijke aanwezigen hebben genoten van een avond met meeslepende zang. Ondanks de mede werking van Caroline van Hemert en de Merry Minstrels was voor het publiek toch het hoogtepunt de „Land en Zee Harmonie”, waarin op de muziek van Eigars „Land of Hope and Glory” een loflied op IJmuiden wordt gezongen. F. Walthuis schreef de tekst van dit lied, dat tot de „topics” van het bejaarden koor hoort. Nu Caroline van Hemert, verscholen in het koor, enthousiast mee zong was het effect nog groter dan anders. Het bejaardenkoor is onder leiding van Jeanne van Asselt naar grote hoogte gegroeid. De tenoren vooral zijn van uitnemende kwaliteit en als men iets op de prestatie zou moeten afdingen dan is wel dat de zettingen over het algemeen iets te hoog zijn voor de sopranen. Maar men kon toch alleen maar bewondering hebben voor de verzorgde wijze waarop het koor zo’n moeilijk stuk als „Es sasz ein Vögelein” van Horatio Vecchi wist te vertolken en voor de meeslepende ma nier, waarop een My Fair Lady-selectie te klinken kwam. Dat ook „Jeruzalem”, samen met Caroline van Hemert, een doorslaand succes werd, kan men zich voorstellen. Caroline van Hemert imponeerde door haar geïnspireerde zang, die culmineerde in het huiveringwekkende, zonder bege leiding gezongen. „Where you there?”. De alt zong onder meer enkele stukken van Haendel. „Dank sei dir, Herr” voerde zij uit ter herdenking van de slachtoffers van München. Jeanne van Asselt bege leidde de soliste aan de piano, en zij sloeg zich daarbij goed door de moeilijk heden heen. Toch kon men zich afvra gen of een orgelbegeleiding niet idealer zou zijn geweest. De vocalgroup „The merry minstrels” onder leiding van Bert Kransberg is haast niet meer uit het muziekleven van de IJmond weg te denken. Ook nu weer kon men genieten van uitmuntende clo se harmony, vooral in langzame stukken als Dixie, dat het ensemble onlangs nog onder leiding van Norman Luboff heeft gerepeteerd. Kransberg heeft uit het en semble nu ook een kwartet geselecteerd, ZATERDAG 11 NOVEMBER Anima! Farm, Willem Alexander- plantsoen. Geopend van 10.30 tot 17.30 u. Huize Scheybeeck, Velserweg. 17-19 u. receptie Rederijkerskamer Kennemer- land. Saloon ’72, Hilversplein. 20 u. optreden Relation. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 10-14 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: volwassenen 10-12.30 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 10-12.30 u. VRIJDAG 10 NOVEMBER Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale Bibliotheek, 19-21.30 u.; filiaal Wüste- laan 79, Santpoort-noord; 19-21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen- noord, 19-21.30 uur. Sporthal Zeewijk, Planeten weg, IJ- muiden-west, 19.30 u. tot 23 uur volley- bal-competitie. Missiehuis Driehuis, in de kapel, 20 u. jubileumconcert Santpoorts Hervormd Koor in samenwerking met R.K. ge mengd koor Da Pacem. Stadsschouwburg, 20 u. „Schandaal in Parijs”, muzikale komedie door VAT. Zee- en Duinwijk, in entresols, Zee- wijkplein, Initiatiefgroep, „Het spelen van uw kind”, 20 uur. Damclub Sportief, in gebouw Velser- duin, Velserduinplein, IJmuiden, 20 u. clubavond. De Rank, Koningin Wilhelminakade, IJmuiden, bazar Hervormde Gemeente.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5