Sint rijdt in callèche door binnenstad Beverwijk Raadhuis in de La Wijk aan Zee kiest leden dorpsraad Meer huurwoningen in Zes maanden geëist tegen bestemmingsplannen Heemskerk Politie, brandweer en her en der rampenbestrijding Alkmaarse student stal betaalcheques in Velsen Vier mille aan apparaten gestolen fantaserende Beverwijker Jeugdbende opgerold Geen dumpprijzen in dorpshuis 6 NOG RUIMTE IN HEEMSKERK 23.000 voor groenvoorziening rond Dorpshuis Ir. Uit de begroting Regionale samenwerking FAMILIEDRUKWERK Officier wil verdachte nog een kans geven Ook NIVON-protest tegen flats „VAN ONEERLIJKE CONCURRENTIE GEEN SPRAKE” V R IJ D A G 1 0 NOVEMBER 197 2 7 ZATERDAG 18 NOVEMBER VANUIT SCHEYBEECK IN BEVERWIJK (Van een onzer verslaggeefsters) eptk, FAZANT NORMANDIE rfter ■etaat Voor moderne COIFFURES dameskapsalon NOOY (Van een onzer verslaggeefsters) >el Overheid L BEVERWIJK. Door een be langrijke bijdrage van een aantal winkeliers uit de Beverwijkse bin nenstad kunnen rond de intocht van St. Nicolaas zaterdag 18 novem ber wederom een aantal feeste lijkheden worden georganiseerd. De Sint zal, vergezeld door een groot aantal Zwarte Pieten, in een open calèche een rijtour door het centrum van de stad maken. 04 ies idere e. VAN RIXEL zo’n drukker! Taaipoppen HEEMSKERK In de loop van 1973 is te verwachten, dat het korps gemeentepolitie in Heemskerk, dat per 1 oktober 1972 vijfentwintig man schappen omvatte (inclusief de korpschef en vier administratieve krach ten), met zeventien man kan worden uitgebreid. Dat is vooral mogelijk door de wijze waarop de commissaris van de gemeentepolitie Zaandam een aantal van de reeds voor zijn korps opgeleide, maar nu overtollige politie ambtenaren, aan het Heemskerkse korps ter beschikking stelt. Het Heems kerkse gemeentebestuur is daarvoor zeer erkentelijk. Regionaal Brandweer H De kwestie kwam dinsdagavond ter ADVERTENTIE Specialiteit van deze week (Van een onzer verslaggevers) Wijnadvies 1966 Chêteau Laroze St. Emilion. (Van een onzer verslaggeefsters) K. W. Zwiers. ADVERTENTIE (Van een i onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE 6- (Van ean onzer verslaggeefsters) 00 A I met gebakken appel en Calvadassaus kastanjes - cranberries aardappelcroquetjes. Wijk aan Zeeërweg 53 IJmuiden O. - Tel, 15020 00 00 e- in GEBOORTE VERLOVING HUWELIJK 00 00 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Uit de'Familiemarkt (het voormalige Autorama) aan de Pa rallelweg, zijn een hoeveelheid kostbare elektrische apparaten en een aantal slof fen sigaretten en vloeipapier gestolen. De inbrekers gingen er met de volgen de apparaten vandoor: draagbare televi sie, bandrecorder, radiostereo-installatie, 2 draagbare radio’s, cassette recorder en negen elektrische scheerapparaten. Dit alles ter waarde van 3600. Uit diverse wandrekken werden sloffen sigaretten, shag en vloeipapier ter waarde van on geveer 660 gestolen. OOSTERDUINWEG 29 IJMUIDEN TEL. 147 68 Vele standaardmodellen in monsterboek thuis te bekijken Ook naar eigen ontwerp b- i,- :e int lemaal n- ir. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De recherche van de Beverwijkse politie heeft deze week een jeugdbende opgerold, die zich in de af gelopen weken bezig hield met het ple gen van inbraken en autodiefstallen. De knapen, in leeftijd variërend van 17 tot en met 20 jaar, en wonend in Velsen en Beverwijk, hadden voorname lijk garages op het oog, waarin ze niet alleen in opengebroken personenwagens rondtoerden, maar er ook mee op straat verschenen. De laatste inbraak in een garage dateert van het afgelopen week einde, toen de bende garage Van Lent aan het Marktplein binnen drongen en drie auto’s stalen. Een van de wagens werd bij de joy-riding ernstig bescha digd. De jongens zitten momenteel ip het politiebureau achter slot en grendel. BEVERWIJK. De Beverwijkse ge meenteraad heeft zich gisteravond kun nen verenigingen met het voorstel van B. en W., een krediet van 23.000 be schikbaar te stellen ten behoeve van de groenvoorziening rond het Dorpshuis in Wijk aan Zee. Het rapport schetste hem als iemand die vrij begaafd is, maar sterk steelnei- gingen heeft, wat in zijn familie niet vreemd is, „Ik probeer het te onder drukken”, zei de jongen. „Tot nog toe is het gelukt met hulp van psychiater en reclassering”. De officier van justitie had wel oog ervoor dat de jongen bepaald is door afkomst en milieu. Hij vond dat hij zijn kansen moest krijgen, een kans die hem al gegeven was door hem naar zijn school te laten terugkeren en de voorlo- 'pige hechtenis te schorsen. He appre- vinderr zich in de directe omgeving van de koets van de Sint. zag de wethouder niet genomen worden. ..Mogelijk valt er iets te zeggen tegen het late sluitingsuur van het dorpshuis”. geven van de straf rekening te houderi met het feit dat de jongen later wel eens een baan bij de overheid kan krijgen, en dan kan een onvoorwaarde lijke straf hem de nek kosten. Hierop merkte de officier op, dat het toch niet om de soort straf gaat, maar om de diefstal an sich. Hij betitelde de houding van de overheid dan wel als hypocriet, als dit het geval zou zijn. Uitspraak 23 november. sprake tijdens een algemene ledenverga dering van de afdeling Beverwijk van de VVD. Een van de aanwezigen meende zelfs over het drinken van een gesubsi dieerd borreltje te moeten spreken. Raadslid Lindeman van de VVD deelde de» vergadering toen mede, dat wethou der Sigon zich over de problematiek buigen zou en op korte termijn (30 dagen volgens Lindeman) met enkele maatregelen zou komen om paal en perk aan de „oneerlijke concurrentie” te stel len. Volgens wethouder Sigon gaat het col lege volgende week tijdens de B. en W.- vergadering de hele zaak eens rustig doornemen, maar concrete maatregelen (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Ook het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Na- tuurvriendenwerk, afdeling Beverwijk heeft zich middels een brief aan het gemeentebestuur achter het protest van het Contact Natuurbescherming Noord- Holland geschaard. Het Contact Natuur bescherming protesteerde deze week te gen het plan van de gemeente om in het bestemmingsplan Oosterwijk-Zuidbroek torenflats van 14 woonlagen op te ne men. Passende woonruimte voor de nieuwe politiemensen en de huisvesting van het politiebureau zijn nu de problemen waarvoor het gemeentebestuur zich ge plaatst ziet. Per 1 oktober 1973 gaat de Beverwijk se commissaris van politie, die ook korps chef is van de Heemskerkse gemeente politie, met leeftijdsverlof. Of die funk- ties in de toekomst gekoppeld blijven staat niet vast. Los van de vraag waar de voorkeur naar uit zou gaan staat het probleem dat het hogere politiekader voorkeur heeft voor het werken in de grote steden, omdat daar de promotie kansen groter zijn en meer verscheiden heid bieden. In de kleinere gemeenten is het bijzonder moeilijk een hoofdinspec teur aan te trekken. van 's mans praktijken. Van een plaats genoot leende hij f 10.000, na eerder van de man kleinere bedragen te hebben geleend en die wel terug te betalen. Die tienduizend gulden had hij nodig, zo hield hij de man voor, om van een man uit Volendam zwarte aarde te ko pen. De baas niet de zijne, maar wel één van een groot bedrijf zou beta len, zo verzekerde hij zijn slachtoffer. Dat werd de man nog eens telefonisch bevestigd door de ’’boekhouder” van het bedrijf, in werkelijkheid een Amster damse vriend van de Beverwijker. Zes maanden, waarvan vier voorwaar delijk, eiste de officier tegen de Bever wijker; de Amsterdamse loonadministra- teur hoorde een maand eisen. Mr. Verpaalen, de raadsman van de Beverwijker, ging nog wat nader in op de rol van de sigarenhandelaar en diens leverancier. Hij betreurde het, dat de boeken niet waren gecontroleerd, omdat hij wat onregelmatigheden vermoedde. Maar er viel in die richting niets te bewijzen. In de versnaperingen, die de helpers 'van de Sint tjjdens de route aan da kinderschaar zullen uitreiken, zullen een groot aantal waardebonnen worden ver pakt. Bij diverse Beverwijkse midden standers kunnen de kinderen deze bon nen verzilveren. Een -tiental speciale waardebonnen, ook in het snoepgoed verstopt, geven kinderen tot 10 jaar het recht na afloop van de optocht de Sint in Huize Scheybeeck persoonlijk te ont moeten, waarbij hen een cadeautje aal worden overhandigd. Achter de calèche rijdt een ponywa- gen met snoep (evenals voorgaande ja- ren stelt Bakker Winkel tienduizend taaipoppen ter beschikking), die door de Drumband De Zwervers met majorettes muzikaal wordt begeleid. De operette- vereniging „Kindergeluk” en het buurt huis „De Lichtboei” verzorgen elk een praalwagen waarop een sprookje wordt uitgebeeld. Het slot van de feestelijke stoet wordt gevormd door de drumband „Die Wijckers”, de hoogtewagen van de gasfabriek en een tiental Zwarte Pieten. De Beverwijkse Harmoniekapel, die graag aan de door de gemeente gesubsi dieerde intocht van Sint Nicolaas had meegewerkt, moest wegens deelneming aan een belangrijk concours verstek la ten gaan. HEEMSKERK. —In verband met de blijvende grote vraag naar bouwgrond, zowel van de zijde van particulieren als van woningbouwverenigingen, zullen in Heemskerk nieuwe bestemmingsplannen moeten worden, voorbereid. Het plan „De Die”, dat In totaal 654 woningen omvat, is nagenoeg volge bouwd. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In verband met de minder rooskleurige begrotingspositie van de gemeente is het niet mogelijk in 1973 voor de ontwikkeling van de plan nen voor de bouw van een nieuw raad huis een krediet van enige omvang uit te trekken. Het geraamde bedrag van 5000 is nauwelijks voldoende om de dit jaar gestarte werkzaamheden, bestaande uit het opstellen van een programma van eisen voor de werkruimten verder af te ronden. De huidige situatie noopt tot nood maatregelen, zoals het in gebruik nemen van de voormalige kapel aan de C. Huygensstraat als raad- en trouwzaal, mary, beverwijkse courant Door de overeenstemming over de Verlengde Coentunnelweg kon een plan worden gemaakt voor de „afbouw” van Oosterwijk-Zuidbroek. Dit plan omvat 336 flatwoningen voor alleenstaanden en onvolledige gezinnen (bij het NS-stati- on); ongeveer 116 eensgezinshuizen, 111 patio-bungalows en 124 woningen boven winkels. De gronduitgifte voor particuliere bungalowbouw in het plan „Marquette" is zodanig verlopen, dat er praktisch geen perceel meer beschikbaar is. Vijf entachtig bungalows zijn of komen bin- De raadsman vond het gesprek tussen officier en verdachte de dialoog tussen een analfabeet en een schriftkundige. Hij vond dat er steeds gepraat werd over wat zijn cliënt had „moeten” zijn, niet over wat hij is. „De eisen aan hem gesteld zijn te hoog”. Hij vroeg bij het nenkort gereed. Het St. Jozefziekenhuis heeft enkele percelen in optie. Nu het tehuis voor demente bejaarden ten oosten van de Jan van Kuikweg in het plan Assumburg I niet doorgaat, kan ook hier bungalowbouw worden gereali seerd. Ook is daarvoor een mogelijkheid bij de aansluiting Plesmanweg-Coentun- nelweg in plan Assumburg II. In 1973 zal voor het gebied gelegen ten zuiden van de Verlengde Coentun nelweg; aansluitend aan plan „Ooster wijk-Zuidbroek”, een ontwerp in de commissie bestemmingsplannen en volkshuisvesting aan de orde worden gesteld. Dat wordt het plan ..Meerestein”. In verband met de aanvrage voor een bijzonder woongebouw voor bejaarden aan de Maerelaan, uitgaande van de Humanistische Bouwstichting Bejaarden huisvesting in Amsterdam, zal een schetsontwerp in studie worden geno men voor het gebied tussen de plannen „De Maer” en Oosterzij”. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Een Heemskerkse siga renhandelaar wreef zich een tijdlang in de handen: op geregelde tijden ver scheen een man bij hem, die zich aan diende als een aannemer, die via een Brusselse firma tien man personeel aan het werk had in de Westduitse stad Neurenberg. En die aannemer had tot taak te zorgen voor de sigaretten voor raad in de kantine op de bouwplaats in Neurenberg. Een aantal keren haalde de aannemer, een 37-jarige Beverwijker, ladingen ter waarde van ongeveer duizend gulden weg en betaalde dan prompt. Een keer daarna kwam de man echter vragen om een wat grotere hoeveelheid, een portie sigaretten ter waarde van f 25.000. Die betaalde hij maar niet en daarom stond de man gisteren terecht voor de Haar lemse rechtbank. De oude oplichterstruc, meende mr. Van der Valk Bouman, rustig beginnen, prompt betalen, vertrouwen winnen en dan de buit binnenhalen. Niet alleen de sigarenhandelaar werd echter de dupe Aangezien er in de afgelopen jaren, althans in de huursector, veel flats zijn gebouwd, neemt de vraag naar eenge zinswoningen aanzienlijk toe, mede als gevolg van de verzoeken van flatbewo ners op grond van een medische en/of sociale indicatie. Het aantrekken van politiepersoneel, onderwijzend personeel, gemeente-amb- tenaren en andere in een gemeente on misbare mensen wordt vaak bemoeilijkt, daar de sollicitanten meestal als voor waarde stellen een eengezinswoning in de huursector. De realisering van 85 huurwoningen in „De Die” zal in de loop van 1973 enig soelaas bieden, maar B. en W. vinden het noodzakelijk er naar te streven, dat in de nog te realiseren bestemmingsplannen een redelijk groot aantal eengezinswoningen in de huursec tor wordt gebouwd, zo wordt in de aanbiedingsbrief bij de gemeentebegro ting meegedeeld. kan worden gegaan aan de bijzonder waardevolle uitrusting van de bedrijfs- brandweren in deze omgeving. Een on derzoek naar de mogelijkheden om ook deze bij bestrijding van calamiteiten te kunnen betrekken, komt het Heems kerkse college daarom als uitermate zin vol voor. Volgens het college is het duidelijk, dat een regionale brandweeropzet directe samenhang heeft met een op te zetten plan voor rampenbestrijding. Aan de uitwerking van een dergelijk rampen plan wordt thans onder supervisie van de burgemeesters van de IJmondge- meenten gewerkt. Waarschijnlijk kun nen de resultaten van het voorbereiden de werk binnen afzienbare tijd op tafel komen. Inmiddels is er landelijk een model- brandbeveiligingsverordening tot stand gekomen. Deze verordening willen B. en W. aan de raad voorleggen en deze dan aan een regionaal ingestelde brandpre- ventie-instantie in uitvoering geven. Het comité Sint Nicolaas Optocht Be verwijk. waarin de dames L. Giezeman- Schweigmann, H. van Weert-Heilijgers en de heren H. E. M. ter Horst, J. Kloes, C. Berghuis en Schoorl zitting hebben, heeft in nauwe samenwerking met de Sint de volgende route opgesteld: ting voor 1973 is een nieuwe post „kos ten weg- en parkeervoorzieningen” op genomen, waarmee wordt beoogd te on derzoeken welke voorzieningen ten aan zien van het rijdende en het rustende verkeer in de bestaande wijken noodza kelijk of gewenst zijn. De mogelijkheden tot plaatsing van eenvoudige toiletvoorzieningen op het Heemskerkse strand worden nader on derzocht. Door het plaatsen van papier bakken en een periodieke schoonmaak bleef het strand dit jaar schoner dan in voorgaande jaren. In toenemende mate wordt gebruik gemaakt van de regeling, autowrakken gratis door de reinigingsdienst te laten afvoeren. De oppervlakte van het door de ge meente Heemskerk te onderhouden „groen” zal in 1973 toegenomen zijn met 100.000 vierkante meter. De extra kosten belasten de begroting. Het aantal sportvelden geeft een stij ging te zien van totaal 7 voetbalvelden en 2 halfharde velden, hetgeen een eveneens niet geringe vermeerdering van de onderhoudskosten betekent. In de kinderboerderij zal in 1973 een kinderboerderijendag worden georgani seerd ten behoeve van kinderboerderij- exploitanten, met als doel het uitwisse len van ervaringen en verzorgen van contacten tussen verzorgers en beheer ders. De voormalige Mariaschool aan de A. Verherentweg, waarin nu nog de huis houdschool is gevestigd, is eigendom van de gemeente. Waarschijnlijk per 1 janu ari 1974 komt die school vrij, omdat de huishoudschool dan naar het nieuwe ge bouw in „De Die” verhuist. De gemeente overweegt er dan een deel van het politiebureau in onder te brengen, maar ook wordt gedacht aan een verplaatsing van de gemeentesecretarie naar de school. In beide gevallen zijn het tijde lijke oplossingen, omdat de bouw van een nieuw politiebureau en een nieuw raadhuis nog vele jaren zullen vergen. Nieuwe markt De voorzitter van het Stichtingsbe stuur van het dorpshuis, de heer E. Gerritse, ziet de oneerlijke horeca- con currentie al evenmin zitten. „Integen deel, de gang van zaken in de afgelopen weken heeft juist bewezen, dat bezoe kers komende van buiten Wijk aan Zee, vaak in een café elders in onze plaats nog wat gaan drinken. HAARLEM. „Het kwalijke van de ze zaak is dat hij zijn diefstallen en vervalsingen pleegde in een beperkte gemeenschap, waarin hij was opgeno men. Hij heeft lelijk misbruik van het vertrouwen gemaakt, dat schept een sfeer van wantrouwen en afgunst”. Al dus de Haarlemse officier van justitie, mr Van der Valk Bouman gisteren tegen een 22-jarige student uit Alkmaar die zich diverse malen in Velsen waar hij als stagaire in een bedrijf werkzaam was, betaalcheques stal, portemonnaies met geld, paspoorten waar hij dan zijn eigen foto op plakte zodat hij geld kon innen. Van dat geld kocht hij weer van alles, van eenvoudige levensbehoeften tot luxe artikelen. Vier herauten met trompet vormen het begin van de St. Nicolaasstoet. Nog eens vier herauten omringen de calèche met de goedheiligman, die wordt verge zeld door een twintigtal Zwarte Pieten. Tien fietspieten, die hebben gelest bij de Wielerclub Kennemerland en het Tam boer- en Trompetterkorps Beverwijk be- 14.30 uur vertrek uit Huize Schey- beeck. Velserweg, Breestraat tot Zee straat, Zeestraat, Groenelaan, Romerkerk- weg. Kees Delfsweg, Kloosterstraat, Koningsstraat, Kerkstraat tot Café Sport. Alkmaarseweg, Breestraat en weer terug naar Huize Scheybeeck. Na de optocht, die ongeveer een uur zal duren, ontvangt de Sint vertegenwoordi gers van het gemeentebestuur en de gemeenteraad. Volgens de heer Gerritse is de uit spraak „gesubsidieerd borreltje” grote onzin, want de prijzen van de dranken zijn niet goedkoper dan in de andere horecabedrijven in Wjjk aan Zee. „Wij willen beslist niet met dumpprijzen gaan werken.”. Wekelijks konmen er honderden men sen naar onze plaats, maar die blijven echt niet allemaal bij ons in de bar zitten. Wij scheppen gewoon een nieuwe markt. WIJK AAN ZEE Dit weekeinde kunnen de inwoners van Wjjk aan Zee de leden van de dorpsraad kiezen. Deze week zijn de kandidatenlijsten met een begeleidende brief huis aan huis verspreid. De dorpsraad zal uit vijf le den gaan bestaan. Eind volgende week kan de uitslag tegemoet gezien worden,- waarna de dorpsraad dan eindelijk met haar werkzaamheden begint. cieerde het dat de reclassering een en ander in overleg met de school had gedaan, en volledig open kaart had ge speeld. Het opleggen van nog een on voorwaardelijke gevangenisstraf vond hij zinloos. „Het middel zou dan erger zijn dan de kwaal”. Daarom vroeg hij, ondanks de recidive, een gevangenisstraf gelijk aan het voorarrest van een maand, en daarbij drie maanden voor waardelijk. Bij herhaling, zo waarschuw de hij, zou er wel eens een tbr in kunnen zitten. Het gemeentebestuur zal de Gemeen schapsraad verzoeken naast de begroe- tingsavonden voor de nieuwe bewoners ook hoorzittingen, voorlichtingsbijeen komsten en inspraakbijeenkomsten te organiseren waarbij groepen burgers zijn betrokken. Het gemeentelijk voorlichtingsblad „De Streng” zal niet meer verschijnen, mede in verband met de hoge kosten. Het onderhoud van de straatverlich ting langs de Hoogdorperweg. de Tolweg en de Zaanlandse Communicatieweg is overgenomen door de Provinciale Water staat. Een meevaller op de gemeentebe groting voor 1973. Maar de gemeente moet toch al veel straatverlichting ver beteren en bij aanleg van nieuwe wegen uitbreiden. De wegen, straten en voetpaden in „De Die” zullen in de loop van 1973 voor het grootste deel zijn aangelegd. In de begroting is een bedrag opge nomen voor de reconstructie van de Duitslandlaan tussen de Luxemburglaan en de Hoogdorperweg, als onderdeel van de ringwegentangentensysteem. De doortrekking van de Jan Ligt- hartstraat, als sluitstuk, tussen de Duitslandlaan en de Maerten van Heemskerckstraat, zal met de uitwerking van de bestemmingsplannen „Assum burg” en „Meerestein” tevens kunnen worden voorbereid, terwijl dan ook voor de aanleg van de Plesmanweg tot de Jan Ligthartstraat de nodige voorbereidingen kunnen worden getroffen. De reconstructie van de aansluiting van de Kerkweg op de Marquettelaan heeft nog geen doorgang kunnen vinden daar de benodigde grond niet partieel kon worden verworven. Onderzocht wordt of de verkeersca paciteit van de Baandert in zijn huidige vorm voldoende is, zulks in verband met de te realiseren lts en de huishoudschool aan de Maerelaan. Een profielwijziging van de Tolweg is nog in onderzoek. Het samenstellen van een struktuur- schets waarin onder meer de toekom stige vorm van het wegennet in Heems kerk wordt aangegeven, kon voor wat de intergemeentelijke wegen naar het noorden betreft nog niet worden afge rond. De struktuurschetsen van de ge meenten Castricum en Uitgeest en de daaraan ten grondslag liggende uitgangs punten stemmen onvoldoende overeen, met de Heemskerkse inzichten. In de Heemskerkse gemeentebegr o- 24 personen uit Wijk aan Zee besloten zich karrdiaat te stellen voor het raads lidmaatschap. Het zijn mevrouw A. E. van Amersfoort-Kooister, dhr. P. A. Blitz; mevruw H. M. Blokker-Schelvis; mevrouw M. Bröuer-de Boer; dhr. H. Buining; mevr. Duiker, mevrouw H. Hakemulder; mevrouw L. Heydenreich- v.d. Linden; dhr. H. G. Hilbers; me vrouw M. H. J. v.d. Hoeve-Schipper- heyn; mevrouw L. K. Klazinga-Stapel; mevrouw A. v.d Kolk-den Duyf; me vrouw T. M. Krul-Hoolwerf; dhr. L. C. Langewisch; mevrouw M. M. E. v.d. Linden-v.d. Mey; dhr. P. J. M. v.d. Linden; dhr. K. J. Oosterveen; mevrouw T. Ramaker, dhr. J. Rooker; dhr. P. J. Schelvis; dhr A. M. Verhagen; dhr. P. J. van Westing; dhr. L. M. v.d. Zwet; dhr. (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE/BEVERWIJK Wethouder P. J. Sigon weet niets van het nemen van maatregelen om de horeca-functie van het dorps huis De Moriaan te beperken. Ook bij hem zijn klachten van horeca-onder- nemers uit Wijk aan Zee binnengeko men over de huns inziens oneerlijke concurrentie van het café-restaurant in het dorpshuis. „Maar van een onderzoek om te kijken wat voor beperkende maatregelen wij het dorpshuis kunnen opleggen, is beslist geen sprake”, zegt wethouder Sigon. In het kader van de regionale opzet van de brandweer wordt gewerkt aan een inventarisering van het aanwezige en het niet-aanwezige, maar wel nood- zakelijke materiaal in de gemeenten Heemskerk. Beverwijk en Velsen. Wanneer er over een regionale brand weeropzet wordt gesproken, vinden B. en W. van Heemskerk dat niet voorbij Al in 1972 zou er een middel/lage- drukspuit voor de Vrijwillige Brandweer Heemskerk zijn aangeschaft. Nu vindt de Rijksbrandweerinspectie uitstel niet langer verantwoord en dat gaat dus in 1973 extra geld kosten. De installatie van het zogenoemd stil- alarm, waarvoor de raad in 1972 al een krediet beschikbaar stelde, kon nog niet worden gerealiseerd wegens het ontbre ken van een financieringsmogelijkheid. Ook dat komt in 1973 aan de orde.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7