Regionale onderwijsbegeleiding Rechtsonzekerheid motief kreeg fiat van Beverwijkse raad XXL Vervuiling Randweg is in ’t oog college doorn GEEN UITZONDERING VOOR GEREFORMEERDE STICHTING KOSTUUMS MET VEST 198 KOSTUUMS voor weigeren medewerking LODEN MANTELS LODEN JASSEN ELZER’S vanaf 187 fel Verhoging subsidie Maatschappelijk werk 1 k Volgende week beleidsnota Meer subsidie voor maaltijdencomité 9 NOVEMBER 197 2 V R IJ D A G 1 0 UMUTDER COURANT (Van een onzer verslaggeefsters) Bestuur Zuilen 11 IJmuiden Kennemerlaan 108 Begin (Van een onzer verslaggeefsters) Kinderachtig Dwang Beknibbeling Ommezwaai V HERENMODE BEVERWIJK. De raad der gemeente Beverwijk is donderdagavond accoord gegaan met het voorstel van B. en W. om de subsidie voor het algemeen maatschappelijk werk te verhogen van veertig tot zevenenveer tig procent, zonder uitsluiting van de Gereformeerde Stichting voor maat schappelijke Dienstverlening in Midden-Kennemerland, waarin de vier andere instellingen voor maatschappelijk werk in de IJmond per 1 januari 1973 gaan samenwerken. HOEDEN HERENMODEHUIS de panty voor de maten 46-48-50 (in de gouden verpakking) GEEN BOUWVERGUNNING OP PLAN „KAGERWEG” BRANDENBURG” BEVERWIJK Het herziene ontwerp van de statuten voor de Stichting Onderwijsbegeleidingsdienst Midden-Kennemerland heeft in de Bever wijkse raad, na de jarenlange voorbereiding, weinig aanleiding gegeven voor een uitvoerige discussie. In Velsen werd het voorstel op dezelfde avond door de raad behandeld en men was er in Beverwijk eigenlijk reuze nieuwsgierig naar hoe het daar zou aflopen. De heer K. Vermeulen (PvdA) vond dat de vreugde in Beverwijk over het feit dat er nu eindelijk statuten tot stand zijn gekomen, waarop alle betrokken groeperingen elkaar hadden kunnen vinden, een beetje werd getemperd, doordat er in Velsen pogingen werden ondernomen om die gemeente er buiten te houden. Zorgenkind Bevreemding LANGE NIEUWSTRAAT hoek Marktplein IJmuiden - Tel. 1 23 48 Motivering Consequentie ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE in diverse kleuren (Van een onzer verslaggeefsters) SPECIAALHUIS REGENKLEDING ADVERTENTIE ADVERTENTIE lichtinstallatie E 'I KRUISWEG 72 HAARLEM unici flannel „young men” getailleerd met wijd uitlopende pijp donkerblauw wollen kamgaren Mevrouw B. de Hen-Brand (PvdA) zag in deze een taak voor de gemeentereini- ging. Met welke visie de heer D. Koger (SCP) instemde. Hij vroeg zich af welke machtsmiddelen de gemeente met be trekking tot vervuiling ert vervuiler ter beschikking staan: „Als de gemeen terei- niging niet bevoegd is wrakken weg te slepen, laten we dan een verordening waarin dit wordt geregeld vast stellen”. De heer Koger verwees de raad naar een uitspraak van het vroegere raadslid Gereformeerde Stichting om niet mee te doen, maar dan zou men ook niet in aanmerking moeten komen voor de „be loning” die op de samenwerking is ge steld in de vorm van meer subsidie. Die verhoogde subsidie zou pas moeten wor den verleend vanaf de datum van deel neming aan het samenwerkingsverband. De Ruyter, die al vele jaren terug de vervuiling van de Randweg ter sprake heeft gebracht. „En de troep is intussen op het industrieterrein alleen maar gro ter geworden”, aldus de heer Koger. niet de slechtste, zo niet de beste instel ling voor maatschappelijk werk in de IJmond is en die verder aantekende, dat de Gereformeerde Stichting wel wil sa menwerken in federatief verband. BEVERWIJK. De Beverwijkse ge meenteraad heeft gisteravond conform de raadsvoordracht van het college van B. en W. besloten, geen medewerking te verlenen aan het verzoek van de heer J. R. M. Schram, Dreef 5 te Beverwijk, de in zijn bezit zijnde en in het bestem mingsplan „Kagerweg” gelegen gronden in bouwexploitatie te brengen. Burgemeester J. G. S. Bruinsma kon de raadsleden meedelen, dat de beleids nota in de loop van de volgende week door het college zal worden vastgesteld. verkommeren van ouden kunnen tegengaan” met aangreep. De argumentatie van degenen die deze pogingen ondernemen vond de heer Ver meulen niet sterk. Hij doelde onder meer op de Alg. Bond van Onderwijzend personeel. „Het wijzen op allerlei voetangels en klemmen is op zichzelf wel juist, maar jammer is dat men daaraan de conclusie verbindt van afwijzing van de regionale samenwerking. Bij voorbeeld het voort gezet onderwijs is toch duidelijk al een regionale zaak. Met elkaar zal men op lossingen moeten zoeken voor eventuele bezwaren en problemen. Dat zijn de Commissie voor maat schappelijk werk van de diaconie der Hervormde Gemeente Beverwijk-Heems- kerk, de Hervormde commissie voor maatschappelijk werk Velsen, het Ka tholiek Instituut voor maatschappelijk werk IJmond en omstreken en „Huma- nitas”, afdeling IJmond. Een amendement van de heer J. W. G. Reijkers (D’66) om de Gereformeerde Stichting wel uit te sluiten en deze pas een verhoogd subsidie te verlenen als men ook tot het samenwerkingsverband zou toetredn, waaraan later „met te rugwerkende kracht” werd toegevoegd, is na een langdurige discussie met 18 tegen 7 stemmen verworpen. De heer F. A. Numan (SCP) opende de sprekersrij. Hij vroeg het college of er een mogelijkheid bestond, direkt tegen de vervuiling op te treden. De heer M. F. Menist (PvdA) herinnerde de raad aan het feit, dat tijdens de onlangs door het gemeentebestuur gemaakte rondrit door de stad omtrent dit onderwerp ook al vragen zijn gesteld. „Thermorub en Edelstaal zijn df dupe: de gemeente Beverwijk in feite ook, want de grond waarde vermindert zienderogen”. BEVERWIJK. Het feit, dat het col lege bij de aan de gemeenteraad aange boden begroting voor het jaar 1973 geen beleidsnota heeft toegevoegd vormde voor de Beverwijkse raadsleden F. R. W. Kaebisch (P.v.d.A.) en D. Koger (S.C.P.) gisteravond aanleiding tot het stellen van vragen. ELEKTROTECHNISCH BUREAU Oosterduinweg 20 IJmuiden Tel. (02550) 1 34 05 voor uw: licht- en krachtinstallaties, nieuwbouw en onderhoud Levering van alle ELEKTRISCHE APPA RATUUR, industrieel en huishoudelijk. „Er wordt ons verweten, dat we aan vankelijk Velsen er niet bij zouden wil len betrekken, maar reeds in een vroeg stadium zijn we hier toch al tot de conclusie gekomen dat Velsen wel zou moeten deelnemen. Laten we hopen dat de besprekingen in Velsen vanavond po sitief verlopen”, aldus de heer Vermeu len, die vervolgens grote dank bracht aan de leden van de werkgroep die de zaak hebben voorbereid en vooral aan de Beverwijkse chef van de afdeling onderwijs, de heer J. W. Ham, die er langdurig aan heeft gewerkt met veel spanningen en veel kritiek. De heer D. Koger van de samen werkende christelijke partijen onder streepte de dank die de heer Vermeulen aan de werkgroep en aan de heer Ham had gebracht. Hij sprak de hoop en de verwachting uit, dat de Onderwijsbege leidingsdienst nu eindelijk van start zal kunnen gaan in het komende schooljaar. Inzake een in Velsen geopperd be zwaar merkte de heer Koger op, dat het duidelijk de bedoeling is dat de OBD naast de ouders zal staan en er niet boven. De heer N. Dudink (CPN) sprak over de beknibbeling van regeringswege op het welzijnsbeleid. „Voor ons maakt het niet uit of men nu wel of niet wil samenwerken, als het geld maar wordt besteed ten behoeve van de mensen die hulp nodig hebben”. Mevrouw J. H. Vos-Muller (SCP) zei alle gemoraliseer beu te worden. Zij vatte de meningen samen: „Als je stout bent krijg je geen centjes en dat voor de beste stichting die we in de IJmond hebben”. Zij meldde voorts een gesprek te heb ben gehad op het ministerie en daar was men er nogal verbaasd over geweest, dat Beverwijk nog steeds maar veertig pro cent subsidie geeft, terwijl in véle steden al geruime tijd zevenenveertig' procent wordt verleend. „Het al of niet mee doen is voor ons niet het punt. Daar kan verschillend over worden gedacht. Waar het om gaat is dat goed werk gehono reerd wordt”. Wethouder P. J. Schipperus (SCP), die het voorstel namens het college moest De heer C. Berghuis (CPN) mengde zich daarna voor het eerst in de discus sie: „Het ministerie noemt het efficiency, maar in feite beoogt men een bezuini ging. Wat men nu wil is een financiële dwang toepassen op de Gereformeerde Stichting. Ik kan me indenken datde raadzaal te klein zou zijn als dat in andere gevallen werd toegepast. De mi nister die er nu zit, zit er volgende maand misschien niet meer en dan ko men er wellicht weer andere richtlijnen. Moeten we nu van dit alles de mensen de dupe laten worden die hulp ontvan gen van de Gerofrmeerde Stichting?” De heer G. P. M. Langendijk (SGP) was het eens met de heer Berghuis. „Als men samenwerking beoogt moet men trachten weerstanden te overwinnen en niet beginnen met straffen”. te sturen naar GS. PvdA-fractievoorzit- ter F. R. W. Kaebisch haakte in op een zinsnede uit de raadsvoordracht: „Uit de praktijk is immers genoegzaam gebleken dat in dergelijke omstandigheden (be doeld wordt het nog niet goedgekeurde en met bezwaarschriften belaste be- stemmingsplan-red.) GS niet bereid zijn de voor de bebouwing vereiste verkla ringen van geen bezwaar af te geven”. De heer Kaebisch vond, dat uit de prak tijk juist bleek dat de provincie in die gevallen veelal toch meewerkt. Tevens vroeg hij zich af, wanneer de gemeente, die de gevraagde medewerking nu op grond van de rechtsonzekerheid niet kon verlenen, dan wel tot medewerking in staat zou zijn. Het bestemmingsplan „Kagerweg” een zogenaamd vlekkenplan, waarvan de uitwerking in de planvoorschriften aan het college is opgedragen en dat ter goedkeuring aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland is toegezonden - biedt de gemeente Beverwi:k de laatste moge lijkheid tot nog enige industrievestiging. Het college meende de heer Schram, die zijn binnen dit plan gelegen grondeigen dom reeds nu in exploitatie wilde bren gen, geen bouwvergunning te moeten verlenen op grond van de huidige rechts onzekerheid rond het bestemmingsplan. Tegen het aan GS gezonden ontwerp zijn een tiental bezwaarschriften inge diend, waardoor het zeer wel mogelijk is dat GS aan het plan geheel of gedeelte lijk goedkeuring onthouden. In eerste instantie tekenden een aantal raadsleden bezwaar aan tegen het voor stel van het college. Mr. A. Th. L. Hoekstra (SCP) wees op de mogelijkhe den, die artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening biedt, en stelde voor, de aanvraag te behandelen en door „Een zorgenkind”, noemde wethouder P. J. Sigon (SCP) het gedeelte van het industriegebied langs de Randweg. „Ze ker honderdtwintig daar opgestelde wrakken hebben reeds hun weg naar de belt gevonden. Je haalt er één weg, de volgende dag staat er weer een ander. Waarbij je je kunt afvragen: wat is een wrak? De gemeente Amsterdam heeft ooit eens een vermeend autowrak laten vernietigen, waarna de bezitster van het wrak die het nog een heel behoorlijk vervoermiddel achtte genoegdoening moest worden verschaft. Verder is het moeilijk vast te stellen, wat precies behoort tot de uitwerpselen van de fir ma Koster en wat niet”. BEVERWIJK. De Beverwijkse ge meenteraad heeft zich gisteravond onder aanvoering van burgemeester J. G S. Bruinsma gedurende enige tijd in be paald niet dichterlijke bewoordingen uitgelaten over de door autowrakken en ander metaalafval veroorzaakte vervui ling van de in het industriegebied gele gen Randweg. Aanleiding tot de discus sies vormde een aan de gemeente ge richte brievenlawine van de aan de Randweg gevestigde NV Thermorub, die ernstige hinder van het voornamelijk van de Firma Koster afkomstige schroot ondervindt. De heer Sigon noemde drie mogelijk heden ter verbetering van het aangezicht van de Randweg: de instelling van een reinigingspolitie, één of meerdere malen per week Openbare Werken inspectie laten houden, en de firma Koster probe ren te bewegen de werkzaamheden an ders aan te pakken. Hij kondigde aan de raad binnen afzienbare termijn een nota omtrent de vervuiling van de Randweg te zullen aanbieden. Het verbeteren van de in de aula van de openbare lagere Jan Ligthartschool aan de Belgiëlaan alsme de het dichtmetselen van de fietsenstal ling van dezelfde school, leverden de raadsleden geen financiële problemen op. Tevens ging de raad akkoord met de vervanging van het meubilair in de openbare kleuterschool „Kleuterdorp” en voteerde hij een kredie van f 1975 ten behoeve van een aantal noodzakellijke voorzieningen voor diverse openbare scholen. De heren A. J. Eiff (WD) en D. Koger (SCP) vermeldden nogmaals de mogelijkheden van artikel 19 WRO. waarbij de heer Koger aantekende, dat zijns inziens teveel van dit artikel werd gebruik gemaakt. „Op grond van dit artikel worden vergunningen verleend, die niet aan het bestemmingsplan worden aangepast”. Hij stemde in met het voor stel van het college van burgemeester en wethouders. hebben geen morele verplichtingen de mensen van die Heemskerkse dienst over te nemen. Zij zullen normaal mee kunnen solliciteren”. Namens het college bracht de wethou der ook de welgemeende dank over aan de heer Ham, „van wie bekend is, dat hij vaak zeer emotioneel bij deze zaak betrokken is geraakt”. De heer Camfferman attendeerde nog even op het feit, dat de OBD in Bever wijk een lange voorgeschiedenis heeft gehad en dat de raad in Velsen zich er nog niet eerder over heeft kunnen uit spreken, hetgeen het voor hem begrijpe lijk maakte, dat men er daar nu meer moeite mee heeft. In antwoord op de heer Menist zei de heer Camfferman: „Het waren niet al leen de zuilen die vertegenwoordigd wil den zijn in het bestuur, maar ook vele andere groeperingen. Er is nu een be- stuursconstructie tot stand gekomen, waar allen het mee eens konden zijn. Ik ben ervan overtuigd dat een dagelijks bestuur van negen man op den duur te groot zal blijken te zijn, maar ik ver wacht, dat als men elkaar later goed heeft leren kennen, er dan wel tot een kleiner bestuur kan worden besloten”. Wat Heemskerk betreft herhaalde de wethouder het steeds door deze gemeen te gehandhaafde standpunt, dat men de eigen dienst opheft, zodra de regionale dienst tot stand is gekomen. En we „Wij moeten nu niet zo kinderachtig zijn om deze stichting de verhoogde subsidie te onthouden. De Gereformeer de Stichting wil niet samenwerken als dit ten koste gaat van het werk en wij moeten deze instelling nu niet voor het blok zetten. De samenwerking moet in houdelijk tot een verbetering leiden”. De heer A. J. Eiff (WD) gaf als zijn mening, dat de Gereformeerde Stichting de tijd moet krijgen. In 1975 zou men wel moeten samenwerken (de tijdslimiet die de minister heeft gesteld) en in die tijd zou men ook de achterban rijp kunnen maken voor een samenwer kingsverband. Maar men zou nu even goed in aanmerking moeten komen voor de verhoogde subsidie. De heer F. R. W. Kaebisch (PvdA) gaf als zijn mening, dat degene die uit de boot is gevallen daar ook de consequen ties van moet accepteren. „In het sa menwerkingsverband hoeft die achter ban niet verloren te gaan. De heer Koger zegt terecht, dat het wellicht de beste groep is, maar juist daarom zou die stichting de verantwoordelijkheid moeten zien voor het totaal en juist daarom zou men moeten toetreden in het belang van de gehele bevolking”. schuwing zijn, voor allen die hun eigen zuiltje naar voren proberen te drukken,” aldus de heer Berghuis, die zijn vertrou wen uitsprak in de OBD, die zijn fractie overigens wel kritisch zou blijven vol gen. Ook hij was het eens met de dank aan. de werkgroep. Men had het wethouder ir. J. Camf ferman (S.C.P.) niet moeilijk gemaakt, want niemand had zich tegen het voor stel uitgesproken. De wethouder zei het wel begrijpelijk te vinden, dat er in Velsen op dit moment meer weerstanden bestaan. Hij was ervan overtuigd, dat het Velsense college er alles aan zou doen om tot een positief resultaat te komen. „We kunnen alleen maar vertrouwen hebben in de wijsheid van de raadsleden daar. De statuten zijn overigens alleen maar een basis om te beginnen. Er zijn al veel kansen voor kortsluitingen uit weggenomen en andere kansen kunnen er alsnog uit worden gehaald, gezien de overlegsituatie die er nu is ontstaan”. 8 Spreekuur. De wethouder van on derwijs in Velsen, de heer M. Roessingh. houdt op dinsdag 14 november geen spreekuur. De heer D. Koger (SGP) vond dat men wel moest kijken naar het doel van de samenwerking: een beter funktioneren, meer efficiency, etc. „De motivering van de Gereformeerde Stichting waarom men zich afzijdig houdt, doet niet terza ke wordt er hier gezegd, maar dat is juist wel het geval. Want bij de Gere formeerde Stichting, die alle besprekin gen om tot een samenwerkingsverband te komen heeft meegemaakt, bestaat grote onzekerheid over de goede voort gang van het werk na de fusie. Het gereformeerde maatschappelijk werk is ook sterk geïntegreerd in het achterland. Uit die achterban worden een grote deskundigheid en veel vrijwillige mede werking betrokken en dat alles wil men niet loslaten. Men kan wel een mooi huis bouwen, maar als er niks in zit beantwoordt het niet aan zijn doel,” al dus de heer Koger, die voorts opmerkte, dat de Gereformeerde Stichting zeker Dr. A. J. Eiff (V.V.D.) kondigde aan, dat zijn fractie vóór zou stemmen. Hij wilde alleen graag weten hoe Heems kerk de eigen dienst in. het regionale verband zal inpassen. Burgemeester Bruinsma wees de raad tenslotte nog op het geringe sociale ge voel dat schroothandelaren zouden bezit ten: „Niet alleen de firma Koster, maar alle schrootbewaarders schijnen geen ge voel voor de overlast die zij hun mede mens aandoen te hebben”. Wethouder ir. J. Camfferman (SCP) antwoordde, dat van concurrentievrees momenteel van gemeentelijke zijde geen sprake was. „Als het bestemmingsplan onherroepelijk is geworden, kunnen we verder over bouwvergunningen gaan praten. De rechtsonzekerheid is momen teel te groot”. Burgemeester J. G. S. Bruinsma voegde daar nog aan toe, dat een feitelijke omstandigheid gemeente lijke medewerking aan het verzoek on mogelijk maakte: „zolang het vlekken plan niet is goedgekeurd, kan men er geen detailplan op leggen. Waarna de raad, overtuigd door de door het college aangevoerde motieven, met het voorstel akkoord ging. Met betrekking tot de in de statuten geregelde bestuurssamenstelling vroeg de heer M. F. Menist (P.v.d.A.) zich af wat nu zwaarder heeft gewogen^ de belangen van het kind of het feit dat „iedereen” beslist vertegenwoordigd wil de zijn in het dagelijks bestuur, met evenveel zetels voor de zuilen. Volgens dit raadslid zou een dagelijks bestuur van negen leden te groot zijn om doel treffend te kunnen werken. Hij hoopte dat de wijsheid zou winnen en dat het dagelijks bestuur in een later stadium kan worden teruggebracht tot een werk bare eenheid van vijf mensen. De raad sloot zich aan bij het voorstel van b. en w. niet tot afschaffing van de vermakelijkheidsbelasting over te gaan voor wat betreft circusvoorstellingen in de gem. Beverwijk. Het college was van oordeel ,dat indien de circusvoorstellin gen zouden worden uitgesloten van heffing van vermakelijkheidsbelasting door andere instellingen met evenveel gronden verzoeken zouden kunnen worden gedaan om vrijstelling. Uit hoofde van een aanzienlijke inkomstenderving staat het college afschaffing van de vermake lijkheidsbelasting in haar totaliteit op dit moment niet voor. De heer J. P. Loggers (WD) stelde zich op het standpunt, dat de gemeente de richtlijnen van de minister moet volgen. „De Gereformeerde Stichting heeft geweten, dat men niet voor een hoogde subsidie in aanmerking zou komen als men niet zou gaan samen werken”. Volgens dit raadslid zou de Gereformeerde Stichting pas voor een verhoogd subsidie in aanmerking komen als men tot een groter samenwerkings verband zou toetreden, maar dat zou dan niet per se de nieuwe stichting in de IJmond behoeven te zijn. Men zou ook tot een andere groep samenwerkende instellingen toe kunnen treden, bij voor beeld met andere gereformeerde stich tingen in provinciaal verband. De heer C. Berghuis (CPN)'sprak zijn bevreemding uit over de houding van het college: „Industrievestiging wordt door het college immer voorgestaan, en nu ineens is men tegen”. De communis tische fractievoorzitter wilde voorts we ten, of de gemeente zo had hij horen verluiden bang was voor concurrentie van het nieuwe industriegebied met het al bestaande. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De gemeenteraad heeft gistfravond het voorstel van het college van B. en W., de subsidie aan het comité Warme Maaltijden-voorziening bejaarden te verhogen tot 1,35 per verstrekte warme maaltijd, aanvaard. Alleen het C.P.N.-raadslid N. Dudink liet protesterende geluiden horen, terwijl drs.. A. J. Eiff (V.V.D.) deze „kans het van dagen te beide handen verdedigen tekende aan, dat de gerefor meerde Stichting tijdens het langdurig overleg niet „uit de boot is gevallen”, maar „dat men nog niet in de boot is gestapt”. Ook de wethouder uitte groot respect voor „de staat van dienst” van de Gereformeerde Stichting. „Men pro beert de achterban nu rijp te maken voor samenwerking. Ik kan me heel goed voorstellen, dat zij nu nog niet in de boot stappen. Gezien de resultaten van hun werk en ook naar het oordeel van de wel samenwerkende instellingen, zijn wij van mening, dat het verhoogde subsidie ook aan deze instelling moet worden verleend’De heer Schipperus zei voorts wel begrip te kunnen hebben voor het standpunt van de heer Reij kers, maar daar niet achter te kunnen staan. In tweede instantie ging men op ver scheidene punten nog nader in. Mevrouw B. de Hen-Brand (PvdA) stelde als aanvulling op het amendement van de heer Reijkers voor, dat de gere formeerde stichting op het moment van toetreding de verhoogde subsidie alsnog met terugwerkende kracht zou krijgen. De heer Reijkers ging accoord met die aanvulling. Aan het verhogen van de subsidie is destijds de voorwaarde verbonden, dat de Vijf instellingen in de IJmond zouden moeten gaan samenwerken. De minister heeft namelijk ook de eis gesteld van concentratie en schaalver groting. In 1971 kondigde het ministerie aan, dat in de toekomst de instellingen die minder dan zes maatschappelijke werkers(siters) met een volledige dagtaak in dienst zouden hebben, niet meer sub sidiabel zouden zijn. Nadien is in de IJmond een uitvoerig overleg tot stand gekomen tussen de wethouders van sociale zaken en de directeuren van de sociale diensten, re sulterend in de voorwaarde die aan de door de vijf instellingen gevraagde sub- sidieverhoging werd verbonden. De heer Reijkers (PPR), die mede sprak namens de meerderheid in de PvdA-fractie, betreurde, dat één belang rijke stichting niet of nog niet tot het samenwerkingsverband in de nieuwe stichting is toegetreden en hij vond het nu onjuist ojn de Gereformeerde Stich ting, die niet aan de gestelde voorwaarde van samenwerking voldeed, toch in aan merking te laten komen voor de ver hoogde subsidie, zoals B. en W. hadden voorgesteld. De nieuwe samenwerking zou volgens dit raadslid in de plaats komen „van een versnipperde organisatie, die men in het algemeen gesproken langzamerhand ver ziekt zou kunnen noemen”. De heer Reijkers vond het een goed recht van de De heer C. Berghuis (C.P.N.) merkte op, dat de na jaren tot stand gekomen OBD in wezen geen eindpunt is maar een begin. „Als allen bereid zijn persoonlijke antipathieën en dergelijke te laten varen kan er iets goeds uit groeien in het belang van het kind. Wat nu in Velsen gebeurt moet een waar- Tot veler verbazing bleek wethouder Schipperus ineens „in dubio” te verke ren. Hij kon wel voelen voor het stand punt van B. en W., maar ook wel voor dat van de heer Reijkers en hij vroeg schorsing van de vergadering voor colle- geberaad. Na de schorsing deelde hij mee, dat het college het oorspronkelijke voorstel handhaafde. Het amendement van de heer Reijkers werd vervolgens in stem ming gebracht en het kreeg slechts ze ven van de achttien stemmen. Vóór stemden de heren Dijkman Dulkes (PPR), Reijkers (D’66), Logger (WD), Vermeulen, Kaebisch, Jansen jr. en me vrouw De Hen van de PvdA. Tegen het voorstel van B. en W. stemde daarna niemand, omdat dit zou betekenen, dat dan ook de samenwer kende instellingen de verhoogde subsidie niet zouden krijgen.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 9