Open strijd in Terrasvogels week na week de eerste klas met hangend hoofd veld af c Geen grote HEEFT HET inschrijving Suomi-Ioop BRC’ers gaan voetballen Gedecimeerd Haarlem ontmoet thuis NEC GOEDE KANSEN VOOR LEVI’s TOESCHOUWERSRIJK ALLEEN” „BEVERWIJK” I .1 HAARLEM - NEC io WERKLUST IS GROOT, DOELPUNTEN BLIJVEN UIT Volleybalcompetitie Belangrijke wedstrijd tegen Zeeburgia BILJ ARTFINALE 3e KLAS LIBRE Telstar tegen Excelsior GELDERMANS KLOPTE VLIEGENDE VOGELS: 10-2 Gerard Voog naar titelstrijd honkbal ft KERSTMIS kan anders voor U zijn i IZ A TERDAG NOVEMBER 1 9 712 11 „Fel knapie” Goede buur Topduel Tweede divisie I HAARLEM-STORMVOGELS 1 S s d a 1 Intelligentie CENTRUM EUROPA u l (Van onze volleybalmedewerker) die helemaal niet nodig waren geweest.” elftal meer worden doorge- o (Van een medewerker) (Van onze atletiekmedewerker) (Van onze biljartmedewerker) 1 ADVERTENTIE i (Van onze sportredactie) Pittig, veelbelovend voetbal altijd leuk oni te zien: (Van een medewerker) (Van onze basketbalmedewerker) y René van Breevoort 1 (Van onze sportredactie) verloor. Voor eigen publiek zullen de spelers van coach Kallenberg zich willen revancheren. In de tweede divisie staan behalve voor de teams van Exercitia louter uit- ven weg. Dat euvel bij ons moet bij de voorhoede worden gezocht. Het is vaak zo dat onze spelers constant aanvallen, maar zodra ze in het bezit van de bal gekomen zijn, weten ze het niet meer. In verband met het zaalvoetbal zal de districtscompetitie vanavond in de Ken- nemer sporthal stilstaan. Aan het begin van het seizoen kreeg Terrasvogels de beschikking over vier nieuwe aanwinsten, jonge spelers, waar van er drie met tijdgebrek kampen om dat ze studeren, terwijl de vierde in Duitsland voor veertien maanden in mi litaire dienst zit. Dus ook geen regel rechte meevaller. Oefenmeester Van der Wateren: „We spelen nooit krachtvoetbal, maar dan zal er toch meer intelligentie in het spel moeten komen.” Zondag speelt Terrasvogels uit tegen NAS in Halfweg. „Een prettige ploeg,” zegt de trainer. „Speelt hetzelfde voetbal als wij, technisch voetbal, geen kracht voetbal.” s a c 1 1 V r c k b a E g g g 2 s P k C g I 1 i T I evenveel verrassingen in zich bergt als het onvergefelijke duel met Barry Hughes’ formatie twee weken terug, daarvoor staat het minieme verschil tussen negen clubs in de middenmoot van de Eredivisie borg. In dit stadium van de competitie zijn de winstpunten goud waard en met een bezoek aan de Rotter damse kuip in het vooruitzicht zullen onze Roodbroeken er dan ook alles aan doen om ze in Haarlem te houden. Om 12 uur komen de fier aan de kop gaande jongeren in het veld voor de, in het kader van de interregionale Jeugdcompetitie te spelen streekderby o JW ■'d I k L h s V 1 r HAARLEM. Na de Europa-cupduels van afgelopen week richt alle basketbal- aandacht zich het komende weekend op het topduel tussen Levi’s Flamingo’s en Fiat Stars, dat vanavond (20.15 uur) andermaal een volle Kennemer Sporthal zal trekken. Ondanks het zware duel van donderdagavond tegen Rode Ster Belgrado heeft Levi’s redelijk uitzicht op een gunstig resultaat. wedstrijden op het prgramma. DSS Epi- bratos bezoekt Azimma, Akrides gaat naar SV Noordkop in Den Helder en Hoofddorp kruist dg degens met Tor.- Mosquito’s. Met name Akrides en DSS Epibratos hebben winstkansen. Exercitia krijgt zaterdagavond BV Amstelveen op bezoek. Voor de beker werd twee keer verloren, maar nu de competitiebelangen een woordje mespreken zal Exercitia wel uit een ander vaatje tappen. De Exercitia-dames staan eveneens voor een moeilijke opgave. Tegen ASVU zijn ech ter winstkansen aanwzig. Voor De Ko meten en Akrides zal het eenvoudiger zijn om tot de overwinning te komen tegen respectievelijk KNSM en Zodiac. IJMUIDEN. In de promotieklas he ren kunnen Phoenix/Aral 2 en Odln het Zaanse geweld niet bijhouden. Het is nog moeilijk te zeggen welke van de vier koplopers met de eer zal gaan strijken, maar het zal uiteindelijk wel een strijd worden tussen Zaan 2 en K. en V. Omdat men wil de kassa voldoende rinkelen enigszins afhankelijk is van eikaars aanhang, heeft De Kennemers na overleg met zijn Zandvoortse tegen stander besloten de wedstrijd te ver plaatsen naar het voetballoze weekend waarin 19 november valt. Men verwacht bij De Kennemers niet, dat de aanhang dan alsnog verstek zal laten gaan in verband met de belangrijke interland BelgiëNederland. Beverwijk en Zee burgia spelen morgen wel. Beide ploegen zijn tot nu toe nogal succesvol, waarbij Deze woorden klinken uit de mond van oefenmeester J. H. van der Wateren van voetbalvereniging Terrasvogels uit Santpoort. Van der Wateren heeft met ingang van het nieuwe seizoen de trai ning bij Terrasvogels ter hand genomen en ziet wekelijks met lede ogen de vijandelijke knallers langs zijn eigen- keeper in het net stuiven. Uit negen punten wisten zijn jongens slechts drie punten te vergaren en dat gebeurde in de eerste twee wedstrijden. De eerste werd gewonnen door SVIJ (waar de trainer vandaan kwam), toen volgde er een gelijk spel en daarna werden zeven wedstrijden verloren, zodat zij nu de sluitpost le klas HVB vormt Het moet voor een kersverse oefen meester een onprettige ervaring zijn, wanneer zijn spelers week na lyeek met hangend hoofd na afloop van ‘de wed strijd naar de kleedkamers terugkeren. In elk geval zegt Van der Wateren te weten waar de schoen wringt en dat is op verscheidene plaatsen. de de het park van berg kan houden en zegt: „Ons eigesj oef en veldje is veel te klein, zo’n veertig bij dertig meter. Dat is aardig voor de conditie. Wat mijn spelers onder de knie moeten krijgen is het spelen in de diepte en dat kan op Schoonenberg prachtig gebeuren. Ze zijn dan al door de trai ning gewend aan grotere afstanden in het veld.” Een ander pluspunt voor de toekomst is dat Terrasvogels' linksbuiten Willy Schafer, die in een vriendschappelijke wedstrijd voor het begin van het seizoen een gebroken scheenbeen opliep, volgen de week de training weer kan hervatten. Van der Wateren: „Hopelijk kan hij over een paar weken weer worden opge steld, het is een fel knapie, waar we wat aan hebben.” Trainer Joop Brand van Haarlem zat gisteravond weer helemaal in de put. Met Gerrie de Goede (vierenhalve week geleden geblesseerd in de wedstrijd te gen FC Utrecht) gaat het nog helemaal niet goed. Zijn blessure aan de knie geneest slecht. Hij heeft vorige week wat gelopen, maar hij is uitgegleden. Joop Brand was nog niét in staat een opstelling te geven. Dat kon Jan Rab ook niet. Monne de Wit is voor hem nog een vraagteken. De Wit werd in de voor Telstar zo voorspoedig verlopen wed strijd tegen de FC Den Haag geblesseerd aan zijn knie. Rab: „Excelsior is voor ons altijd een moeilijke tegenstander. We zijn vooral in Rotterdam vaak nerveus. I) hoop dat de ploeg moed zal putten ui de overwinning op FC Den Haag” Rab vertelde nog, dat de middenvel ders Fens en De Vries, na hersteld te teijn van blessures, vandaag hun intrede doen in het B-elftal. Lions krijgt na de krachtinspanning van de laatste weken tegen ASVU in Amstelveen een niet al te zware opgave te voltooien. Lions zal er echter goed aan doen de studenten in eigen zaal niet te onderschatten. Haarlem Cardinals gaat op bezoek bij Bona Stars en treft het niet dat de Leidse ploeg het afgelo pen weekend verrassend van Bona Stars V IJMOND Een van de interessante wedstrijden die voor dit weekeinde in de tweede klasse A op het programma staat, gaat niet door. Dat betreft dan de ontmoeting De KennemersZand- voortmeeuwen. Dit duel valt namelijk samen met de eveneens belangrijke krachtmeting in Beverwijk tussen Be verwijk en het Amsterdamse Zeeburgia. De terreinen van de Kennemers en Be verwijk liggen vlak naast elkaar, zodat de clubs elkaar bij thuiswedstrijden de nodige concurrentie aandoen. Goede baan Bij de dames voeren twee Beverwijkse teams de kop aan. Vandaag krijgt Phoe- nix/Aral de eerste aanval te verduren van Argus 1. Odin heeft zich nog niet aangepast in de promotieklas en zal het nog zeer moeilijk krijgen. In de eerste klas heren is de strijd ook nog open. Smash 2 heeft wel de beste papieren maar er, liggen zeker nog vier teams op de lei. Bij de dames is één van de vier koploopsters, n.l. Oranje-wit voorlopig afgevallen. De andere drie, Dynamo, Phoenix/Aral 3 en VC Kennemers 3 staan precies gelijk. In de heren tweede klas schijnt het een Uitgeester aangelegenheid te wor den, hoewel Dynamo 3 er relatief ook zeer goed voor staat. HAARLEM. Maandag, 13 novem ber, start in zaal „Concordia”, Kamper- straat 38 te Haarlem, onder leiding van B.C I.V.O. de finale van het kampioen schap van het district Haarlem derde klas libre. De Goede staat niet alleen op Haar lems ziekenlijst. Van der Aar staat er ook op en Hans Dorjee, die voorlopig twee maanden moet rusten, eveneens. Voorts is het meespelen van René van Breevoort (achillespeesblessure) tegen NEC niet zeker. Daar staat tegenover dat doelman Hennie Lelieveld vooruit gaat en hij binnenkort weer zal kunnen spelen. in de derde klasse B .zijn alle ogen gericht op het treffen tussen de beide koplopers, VSV en Ripperda. De Velser- oorders, die ondanks hun debuut in deze afdeling maar één nederlaag heb ben geleden, komen bij winst misschien alleen aan de leiding. Een plaats op de ranglijst die zelfs de meest optimistische VSV’er bij het begin van de competitie niet had durven voorspellen. VELSEN. Evenals vorig jaar is voor-inschrijving voor deelname aan Mulierlopen, die zondag in Velserbeek worden gehouden, KNAU-verenigingen niet erg groot. De organisatoren verwachten evenwel in de resterende dagen en op de wedstrijddag zelf nog vele deelnemers te kunnen inschrijven. Suomi heeft ditmaal voor een ander en aantrekkelijker parkoers gekozen. De door allen een of meerdere malen af te leggen ronde van 1000 m. bevat enkele hoogteverschillen, die uit stekend in het kader van deze wedstrijd passen. Het tweede hoofdklasduel werd met een score van 10-2 gewonnen door Gel- dermans van Vliegende Vogels. Voor de de doelpunten zorgden Gerrits (3), Vessies (2), Van Leeuwen (2), Aardenburg, Jan sen en Van Zandwk. Ad Eynsbergen en Aad Jansen (penalty)scoorden tegen. De overige uitslagen waren: eerste klas A: SVJSC Zandvoort 2-12 (Aal- dert Stobbelaar was in dit treffen met zeven goals topscorer van de avond); TelefoniaSantos Bavao 6-5; Bloemen- daalLucky Stars 6-4; reserve klas A: Geldermans 2Bloemendaal 2 3-3. HAARLEM. In de Kennemer sport hal zegevierde EDO gisteravond in een partij voor de hoofdklas van de Haar lemse zaalvoetbalcompetitie enigszins verrassend met een score van 6-4 over een onder de maat spelend Sport. Semé bracht het tot een hattrick, Han Fransen scoorde tweemaal en Kops trof een keer de roos. De tegenpunten werden ge scoord door Roubos, Grapendaal, Krom menhoek en Vessies. Vanmiddag (kwart voor vijf) ontvangt The White Stars ongeslagen koploopster Fiat Stars. Ondanks de wat teleurstel lende nederlaag van het afgelopen week end tegen AMVJ wanhoopt coach Freek Witte niet. Ook in het verleden hebben de Sterren bewezen juist tegen Fiat Stars tot grootse prestaties te kun nen komen. Vertrouwen in eigen kunnen zal echter een eerste vereiste zijn voor een gunstig resultaat. Van der Wateren, in gezelschap van voorzitter W. Boeser, zegt er op zijn werkkamer van: „De werklust in het veld is bij ons vreselijk groot. De jon gens willen echt wel en gaan er ook flink tegenaan, maar de doelpunten blij- Van de ruim veertig deelnemers aan de voorwedstrijden plaatsten zich voor deze finale: (Achter de namen het moy enne dat in de voorwedstrijden werd gehaald) Willem Brandsma, Club 70, 3.06; Henk Boogaard, Vriendenkring, 3.04; Frits Lazones Frans Hals, 2.89; Frans Janssen, BCH, 2.82; Jan Been, Haarlem-Noord, 2.80; Co van Hetem, Insulinde, 2.64; Karei Rikkers, Ons Ge noegen, 2.63 e n Kick Vooges, Vrienden kring, 2.32. Brandsma en Boogaard zijn uitgesproken favorieten. Zij hebben reeds in de voorwedstrijden de promotiegrens van 3.000 bereikt en komen volgend sei zoen in de tweede klas uit. Janssen en Been zijn beslist ook niet te onderschat ten tegenstanders, beiden deden het vo rig seizen uitstekend in de finale derde klas. Voor de als laatste geplaatste Vooges is het al een prestatie dat hij in deze finale geplaatst is. Hij is de enige nieuweling in deze klasse. De wedstrij den duren tot en met donderdag 16 november aanvang steeds om 19.30 uur. Wij kunnen natuurlijk niet garanderen, dat er zondag weer zeven in gaan, maar dat de wedstrijd HAARLEM. Gisteren is Gerard Voogd vertrokken naar Nicaragua om de wereldkampioenschappen honkbal (waar Nederland niet aan meedeed) bij te wonen, voornamelijk met het oog op de Haarlemse Honkbalweek van 1974. Voogd: „Er wordt nu definitief in een A- en een B-poule gespeeld. Voor de A- poule zijn we bezig met Japan en Cuba. I kga me nu een oordeel vormen over de kracht van ploegen als Panama en Costa Rica en tevens of er nog geschikte ploegen zijn om, naast Nederland, in de B-poule op te treden”. Voogd zal op 9 december in Nederland terugkeren. In de derde klasse A heeft VVB op eigen terrein volop winstkansen tegen SVW ’27, terwijl ADO ’20 tegen het Helderse Helder waarschijnlijk voor het eerst dit seizoen een of meer punten weet binnen te halen. In de vierde klasse C krijgt KIC volop de gelegen heid zich tegen het zwakke WH te herstellen van de misstap een 1-0 nederlaag tegen ZSGO op eigen terrein van afgelopen zondag. Wijk aan Zee dat een uitwedstrijd tegen Bloemendaal op het programma heeft staan, heeft nog steeds maar een betrekkelijk geringe marge t.o.v. rode lantaarndrager WH. zodat er morgen met de volle inzet voor minstens één punt moet worden gestre den. (Van een medewerker BEVERWIJK. Op het oude veld van de voetbalvereniging Limmen gaan de bestuursleden en oud-renners van de Beverwijkse rennersclub Kennemerland vanmiddag aan de slag in een partij voetbal met de actieve renners. Voorzit ter Sjaak Davidson fungeert daarbij als scheidsrechter, terwijl de bestuursleden Jan v. d. Winden en Jan Bruin ais grensrechters optreden. Zeeburgia op dit moment zelfs de enige serieuze concurrent van lijstaanvoerder DWV is. In het veld gaan beide oppo nenten meestal uit van een aanvallende taktiek, zodat er een aantrekkelijk wed strijd wordt verwacht. Een gelijkspel of een zege zou voor het debuterende Be verwijk een volledige erkenning in deze afdeling inhouden. Het programma ver meldt voor morgen verder de derby Velsen-DEM. In het Beverwijkse kamp verwacht men met een overwinning huiswaarts te kunnen keren, maar het is aan niet geringe twijfels onderhevig of dat optimisme gerechtvaardigd is. Stormvogels ontvangt het Haarlemse HFC, hetgeen voor de schotloze Zeewij- kers een niet geringe kans betekent het de laatste weken in niet geringe mate gedeukte prestige door middel van een forse zege weer wat op te vijzelen. Dan wordt er eerst geschoten en dan pas gekeken. In het tegenwoordige voet bal moeten de doelpunten vaak ook uit de tweede linie komen. Maar de schot- vaardigheid bij de vleugelspelers is ook zwak. Begrijp me goed, ik wil geen schuldigen aanwijzen, maar er moet in het hele dacht.” Ook bij de verdediging schort er wel iets, zo blijkt uit de woorden van de trainer: „Als er een tegendoelpunt ge vallen is gaat iedereen als een wilde naar voren om een gelijkmaker te for ceren en als enige wapen proberen ze dan de buitenspelval. Maar een beetje intel ligente tegenpartij ziet dat al aankomen, die spelen zo’n bal dan gewoon weer even terug. We zullen onze taktiek meer afhankelijk noeten stellen van die van de tegenpartij. Ik ben er van overtuigd dat er overwinningen voor ons in zitten, als er meer doordacht wordt gevoetbald. Daar zullen we het een en ander aan moeten dokteren. Terrasvogels wil echt wel. We spelen bij ons nooit krachtvoet bal. dat ligt onze spelers niet, maar dan zal er toch meer intelligentie in het spel moeten komen. We gaan meer aan for- matietraininj doen, de voorhoede onder handen nemen en ook het uitverdedigen moet beter worden. Zo’n keeper moet weten wat hij aan de verdedigers kan overlaten en die verdediging ook wat kunnen organiseren.” Dat is een fors oefenprogramma voor trainer Van der Wateren en zijn spelers. Maar zowel de oefenmeester als de voorzitter heeft besloten het hoofd niet te laten hangen, en in de tweede helft van de competitie hoopt men met een herboren elftal terug te komen. „We zijn er zeker van dat we weer zullen stijgen op de ranglijst, die onder ste plaats is niet voor ons gereserveerd,” zegt de voorzitter optimistisch. Zijn trai ner ondersteunt zijn woorden met: „Vanaf deze week hebben we van de gemeente Velsen de beschikking gekre gen over het grote oefenveld op Schoo nenberg. Van der Lugt van de gemeente heeft al gezegd: „Het is zeker om jullie voorhoede te laten schieten hé, we zul len het oefendoel wel laten staan.” De trainer is erg blij dat hij nu een gedeelte van de training op Schoonen- Tot dusver hebben zowel de winnares van vorig jaar, Joke van der Stelt, als de winnaar van 1971, Wim van Gerven, beiden van De Spartaan uit Lisse, nog niet te kennen gegeven, dat zij hun wisselbekers komen verdedigen. Indien zij niet verschijnen zal de strijd wellicht een geheel open karakter krijgen. Verheugend is de ditmaal bijzonder gro te belangstelling voor de scholierenlopen. Tot dusver hebben meer dan 150 deelne mers zich aangemeld. Na afloop van de wedstrijden voor scholieren en KNAU-leden in alle cate gorieën staat nog een prestatieloop op het programma. De jongeren tot en met 14 jaar lopen 3000 m. en de ouderen heb ben 6000 m af te leggen. Deze loop zal om drie uur worden gehouden en dus niet om elf uur, zoals in enkele bladen en in het strandloop-programmaboekje was aangekondigd. In het elftal van bestuur en oud- renners spelen onder meer Cees van Borre, Henk Dullemans, Jan Groot, Frans Klardi, Fred van Tongeren en oud-Tour de Francerenners Coen Nies ten en Cees Lute mee, terwijl in het team van de actieve renners o.a. Ruud Haller, Bas Brouwer, Cor Durge, Jaap van Lieshout, Jan Metselaar en Leo de Vet zijn opgesteld. De strijd begint om twee uur. Terrasvogels-traner Van der Wateren: „Zodra ze in het bezit van de bal komen, weten ze het niet meer.” (Van onze sportredactie) SANTPOORT „Gebrek aan techniek en snelheid haalt bij ons elftal het verband weg. De linies sluiten niet meer aan en dan gaat het mis. In de eerste helft wordt alles nog wel opgevangen, maar valt er ook één sofdoelpuntje tegen, dan gooien onze spelers alle remmen los. Dat was afgelopen zondag ook zo tegen Alliance, die hadden na de rust niets meer te vertellen. Toch verloren wij weer en Alliance won door twee doelpunten Heren 3e klas: VC Kennemers 3 2 4, Voluit 3 2 3, ODIN 3 12, Phoenix-A 10 1 2, Dynamo 4 2 1, Axmeriscota 4 1-, Phoenix-A fl 1 -, ODIN 4 2-, Phoenix-A 8 - -. Hoe wij op discrete wijze een »a- men-zijn van twee mensen tot stand brengen, vertellen wij u graag in onze nieuwe brochure, die wij u vrijblijvend in gesloten envelop zon der afzender toezenden. Dienstverlening voor huwelijks- contacten/Erkende instelling. BON. Ik wil wel eens meer weten over uw werkwijze Naam: Adres: 'Woonplaats: (In gesloten envelop, zonder post zegel, zenden aan Centrum Europa, Antwoordnum. 222, Beverwijk). De standen zijn: Promotieklas heren: Zaan 2 6 17, K. en V. 6 15, KDS 6 14, Dinsvo 6 13, Phoenix/Aral 2 6 12, Krova 6 11, Odin 6 8, Argus 2 6 7, Phoenix/A ral 3 6 5, Molenwiek 3 6 2, Zaan 3 6 2, VCW 6 1 Promotieklas dames: Phoenix/Aral 6 17, VC Kennemers 5 15, Argus 5 14, Molenwiek 2 5 12, VC Kennem. 2 6 11, KDS 2 5 9, Voluit 6 7, Smash 5 6, Phoenix/Aral 2 6 6, Zaan 2 5 5, Purvo 2 6 3, Argus 2 6 3, Odin 6 -. Heren le klas: Smash 2 5 9, Dynamo 5 7, Axmerisco ta 5 7, Phoenix/Aral 4 5 7, VC Kenne mers 5 6, ODIN 2 4 5, Dynamo 2 4 3, Phoenix/Aral 5 4 3, Axmeriscota 2 4 1, Oranje-Wit 4 1, Smash 3 5 1, Dames le klas: Dynamo 6 10, Phoenix/Aral 3 6 10, VC Kennemers 3 6 10, ODIN 2 6 8, Oranje- Wit 6 8, Phoenix/Aral 4 6 8, Smash 2 6 6, Voluit 3 6 3, Dynamo 2 6 3, Axmeri scota 6 2, VC Kennemers 4 6 2, Voluit 2 6 2. Heren 2e klas: Voluit 6 10, Voluit 2 5 8. Dynamo 3 4 7, Smash 4 5 7, Phoenix-A 7 6 4, Phoenix-A 6 5 3, Smash 5 4 2, Axmerisc. 3 5 2, VC Kenn. 2 5 2. Dames 2e klas: ODIN 5 2 4, ODIN 3 2 4, Phoenix-A 8 2 4, Phoenix-A 5 2 2, Dynamo 3 2 2, Phoenix-A 7 2 2, VC Kennemers 5 2 1, Voluit 4 2 1, ODIN 4 2-, Phoenix-A 8 2

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 10