HENK WERY LAMBERT NAAR ZIEKENHUIS Ik laat mij echt door niemand intimideren Brit Finnegan werd onttroond MIDDENVELD VAN BRUGGE IS TOTAAL ONTWRICHT NAC trok weer een Pool aan Okker stelde fans zwaar op de proef Damproblemisten vergaderen Raak-Punch miste de ervaring ^«08000 sa»' >ctaa npnr* Geblesseerde Johan Cruyff zal zich pas vrijdag bij de selectie voegen Uitschakeling bijna een feit POD 3r Canjels: „Ik moet twee verdedigende middenvelders inzetten” I i ill i IS WOENSDAG 1 5 1972 NOVEMBER 19 Toeval Inzinking Nederlaag M4». (Van onze sportredactie) (Van onze dammedewerker) Raoul Lambert, de enige specifieke Belgische spits, wiens meespelen tegen De strijd ging tot op het moment waar op de scheidsrechter ingreep geheel ge lijk op. BRUGGE Het was niet Leo Canjels’ eerste gedachte, toen hij begreep dat Nico Rijnders een hart infarct had en dat de 25-jarige mid denvelder waarschijnlijk nooit meer zou mogen voetballen, maar nu het gevaar gedeeltelijk geweken is, is voor Brugge’s trainer de vraag wél opportuun, hoe hij het gat dat Rijn ders op het middenveld achterliet, moet dichten. Daarmee stemden zij in feite tegen hun eigen beleid. Het resultaat is, dat het oude bestuur naar huis is gegaan en de leden van de Kring voor Dam- problematiek zelf weer de zaken in handen genomen hebben en dat zij „De Problemist” onder eigen redaktie gaan uitgeven. 1 1 1 1 3 1 2 1 2 1 2 1 2 BRUSSEL Raoul Lambert, de enige echte spits uit de selectie van trainer Raymond Goethals, heeft de eerste centrale trainingen van het Belgische elftal moe ten missen. De Brugge-speler meldde zich dinsdagmorgen weliswaar in Brussel, maar na een onderzoek door de medische staf van de KNVB besloot men hem te laten gaan naar het Akademisch ziekenhuis in Gent, waar hij al 14 dagen voor zjjn dij beenblessure behandeld wordt. Wel constateerde men in Brussel dat het genezings proces begonnen was, maar het lijkt volgens Brugge-trainer Leo Canjels niet waar schijnlijk dat Lambert zondag mee zal spelen. Goethals zal donderdag het ziekenhuis in Gent bezoeken en met dr. Claessens, de behandelend geneesheer, overleggen of de Bruggenaar wel of niet kan spelen. Mocht Lambert inderdaad uitvallen, dan zal Goet hals alsnog Thio of Swat Jansen bij zijn groep voegen. zei: „In feite kan hij alleen maar serve ren.” UTRECHT. De jaarvergadering van de kring voor damproblematiek werd gekenmerkt door oppositie te gen het bestuur van deze vereniging. Het bestuur, bestaande uit F. van Sterkenburg (voorzitter), J.C. Vink en K. W. Kruiswijk, was met haar perio diek „De Problemist” een richting ingeslagen waar het merendeel van de leden van de kring weinig voor voelde. LONDEN. De Westduitser Schmidt- ke heeft dinsdagavond in de Wembley pool in Londen voor 8000 toeschouwers de Brit Chris Finnegan onttroond als Europees kampioen in het halfzwaarge- wicht. In de twaalfde ronde staakte de arbiter het gevecht omdat Finnegan een ernstige verwoning aan de neus had. Het was de tweede maal dat de Brit zijn titel verdedigde. Op 6 juni van dit jaar won hij door een k.o. in de achtste ronde van de Nederlander Jan Lubbers. De tototips van Henk Wery luiden: PEC De Graafschap Wageningen Roda JC Cambuur Heracles Volendam Fortuna VI. VVV De Volewijckers FSC Willem II SVV Veendam Helmond Sp. Heerenveen Eindhoven Vitesse HVC Dordrecht België Nederland Joego Slavië Griekenland Eintracht Fr. Schalke 04 Goethals noemde voorlopig de volgende namen: Doel: Christian Piot (Standaard) of Luc Sanders (Club Brugge). Achter: Georges Heylens (Anderlecht), Erwin Vandendaele (Club Brugge), Jean Thissen (Standaard), Nicolaas Dewalque (Standaard) en Leon Dolmans (Standaard). Middenveld: Wilfried van Moer (Standaard), Jean Docks (Anderlecht), Jan Ver- heyen (Anderlecht) en Maurice Martens (Racing White). Canjels laat zich niet nationaliseren. Hij weet niet, of hij wel in België zal blijven. Canjels: „Canjels is een soort loslopende hond. Waar ze hem vragen, gaat hij misschien naartoe. Ik ga kijken of ik hier mijn contract kan verlengen. Als dat gaat, wil ik er graag over praten. Lukt dat niet, dan moet ik maar weer elders aan de kost zien te komen. Dat blijft een probleem in dit vak”. De Belgische voetballers hebben de indruk, dat Nederlandse spelers neerkijken op hun collega's uit het zuiden. Dat heeft tot gevolg gehad dat de Belgen de Hol landers wel eens wat willen laten zien. Canjels: „De Belgen laden zich geweldig op. Kwalitatief hebben ze ten opzichte van de Nederlanders enorme tekortko mingen. Maar ik geloof dat ze collectief ver boven Nederland staan. En dat is het grote gevaar... voor Nederland dan”. Maar iedere wedstrijd is anders. De uitslag van déze interland is bijzonder moeilijk te voorspellen. Als Nederland in Antwerpen snel een goal kan maken, wordt het voor België heel moeilijk. Dan en dat ligt ze niet zo. Maar o wee, als de zullen de Belgen het spel moeten maken defensie helemaal dicht en is er niet Belgen snel scoren. Dan timmeren ze de meer door te komen. Maar het is inder daad zo dat de Belgen door Nederland geweldig worden opgepept. Maandag had ik de laatste training met de jongens en nam ik afscheid van de voetballers, die naar het trainingskamp van Goethals zijn gegaan. Uit een geintje zei ik: rustig aan tegen die Hollanders. Vandendaele zei me: we vreten ze op....”. JOHN DRIESKENS In de tweede set bewees Rahim echter dat Hunt enkele maanden geleden een verstandige keuze deed toen hij hem een contract aanbood voor het profcircus. Met groeiend zelfvertrouwen begon hij opeens zo sterK te serveren dat Okker vaak geen racket hoefde uit te steken naar de scherp geplaatste ballen. In een aantal games sloeg Rahim twee, drie aces achter elkaar. Okker verontschuldi gend: „Ik was helemaal niet zenuwach tig, maar toch kon ik me moeilijk con centreren. Daardoor miste ik een heleboel eerste services van Rahim.” Omdat Ok- kers eigen service zienderogen zwakker werd, konden de gevolgen niet uitblij ven. Rahim doorbrak de service van zijn tegenstander bij de stand 2-2 en sloeg zich vervolgens onstuitbaar naar de zege van de tweede set (3-6) die Okker met een double-fault beëindigde Op dat moment zag de situatie er voor Okker weinig rooskleurig uit. Een ne derlaag leek waarschijnlijk, te meer daar Okker in het verleden voor eigen publiek met ernstige inzinkingen te kampen heeft gehad. Als Rahim zijn serveergeweld in de derde set had kun nen continueren, was Okker vermoede lijk kansloos geweest. Tegenstanders met knallende services schijnen de Nederlan der snel te ontmoedigen, getuige zijn vele nederlagen tegen „kanon” Arthur Ashe en ook de jeugdige Amerikaan Roscoe Tanner, van wie Okker onlangs (Van onze sportredactie) ROTTERDAM De nog altijd onbe rekenbare Tom Okker heeft de sponsors van het proftoernooi in Rotterdam dins dagmiddag zwaar op de proef gesteld. Ruim een uur lang moesten zij tussen hoop en vrees zweven, omdat Nederlands enige tennisvedette en tevens de grote trekpleister van het toernooi dreigde te worden uitgeschakeld door de tamelijk onbekende Haroon Ramim (21), een in Amerika wonende Pakistan er.Met agres sief spel poogde de talentvolle Rahim eindelijk uit de schaduw van de „gro ten” te treden. Toen de zege binnen bereik kwam, verkrampte hij echter, zodat Okker toch nog in drie sets de winst kon grijpen. Aanvankelijk leek Okker niets te hoeven vrezen. Voor 2000 toeschouwers startte hij in hoog tempo met een service-doorbraak. De achterstand die Rahim daardoor opliep heeft hij in die eerste set niet meer kunnen inlopen. Op het einde van de set verloor hij zelfs opnieuw zijn service game, zodat Okker gemakkelijk met 6-3 kon zegevieren. Philip de Schaap, een gezaghebben de in het Nederlandse damleven, bracht tijdens de vergadering de situ atie als volgt onder woorden: „Ik sta hier als volkomen neutrale man en ik zie me hier tussen twee groepen zit ten. De groep, die momenteel „De Problemist” leidt en de leden die vinden dat zij als jongetjes opzij worden gezet en die eisen dat het blad wordt geredigeerd in de vorm zoals zij het wenst.” Door diverse sprekers, onder wie De Schaap, wer den voorstellen ingediend die erop neer kwamen, dat zestig procent van het blad voortaan aan damproblema tiek zou worden gewijd en de rest mocht worden gevuld door de „arti kelen nieuwe stijl”. Hierop kreeg de vergadering bij monde van ir. G. Bakker, redacktielid van „De Proble mist”, te horen, dat het bestuur dat niet wenste te aanvaarden. „Als wij dit moeten doen, dan treden wij en bloc af” Pogingen van de Haar lemse leraar en problemist A.P. de Zwart en anderen om de partijen tot elkaar te brengen mislukten. Nadat bleek dat het bestuur vasthield aan haar besluit bij verwerping van haar beleid geheel te zullen aftreden, stelde drs. A. van der Elzen voor, dat Ster kenburg c.s. het huidige orgaan „De Problemist” onder een andere naam gaan voe: sn en dat de leden van de kring een eigen blad zullen gaan stichten en zelf een bestuur kiezen. Nederland onder meer door Brugge trainer Leo Canjels zeer onzeker wordt geacht, hier in duel met Inters Burgnich. Raoul (links) ontmoette de Italiaan in de wedstrijden voor het Europese kampioenschap waarin de Belgen in Milaan (00) en Luik (21) zo verrassend sterk speelden. Nederland. Blijft de vraag of de trainer, gezien het aantal blessures, niet te veel heeft geëist van zijn ondergeschikten. Canjels: „Het is toeval dat er zich zoveel blessures tegelijkertijd voordoen. Lambert had ook in een andere wed strijd een knie in zijn dij kunnen krij gen. Lefèvre verdraaide zijn knie in een onoverzichtelijke situatie. U zult het mij eens zijn, dat zoiets ook overal en altijd kan gebeuren. En de enkel van Carteus is gewoon verzwikt tijdens een ingewikkelde manoeuvre”. De blessure van de 28-jarige Raoul Lambert houdt op het ogenblik geheel voetbalminnend België bezig. Lambert liep enige tijd geleden een op zich zeer simpele ver wonding op. Canjels: „Naar mijn idee kan hij niet spelen. Er is weinig verbe tering. Hij is met de clubarts naar Gent gegaan om daar het advies te vragen van een professor. Ik ben blij dat de man Raoul adviseerde om niet te spelen. Niet voor het Belgisch elftal, maar ik ben bang dat Lambert, als hij voetbalt, zich zal forceren en dan zit ik met de brokken”. Een dijbeenblessure is een in het voet bal veel voorkomende kwetsuur, maar bij Raoul Lambert duurt de genezing weken. Canjels: „Hij heeft er een bloe ding bij opgelopen waardoor hij van zijn knie tot aan zijn liezen een twee centi meter dikke bloedkussen had op zijn dij. Behandelen was daardoor erg moeilijk. Eerst moest de bloeding worden wegge werkt. Dat werd met warmte gedaan. Toen dat gebeurd was, kon de werkelij- ke behandeling pas beginnen Vrijdag oefende Lambert voor het eerst. Maar de dij was nog erg pijnlijk. x Canjels stopte daarom de training. In Nederland circuleert hardnekkig het ge rucht dat de ex-Hagenaar Henk Hou- waart door de Belgische bondscoach is verzocht om zich zo gauw mogelijk tot Belg te laten nationaliseren zodat Henk, die op het ogenblik tot de Belgische top behoort, binnen afzienbare tijd voor het nationale elftal zal kunnen uitko men. Canjels: „Henk wordt inderdaad een dezer dagen Belg. Hij wilde die nationalisatie echter zelf. Houwaart wil hier in België blijven wonen; ook na zijn voetbalcarrière. Het leefklimaat is hier voor hem iets prettiger dan in Nederland. Financieel heeft hij het in België altijd naar zijn zin gehad. Hij betaalt hier veel minder belasting en hij heeft een prachtig huis gekocht.” (Henk Houwaart vertelde later onmogelijk voor het Belgisch elftal te kunnen uitkomen, omdat hij meerdere malen in Nederland vertegenwoordigende teams heeft ge voetbald; de UEFA verbiedt dan het spelen voor een ander nationaal elftal). Haroon Rahim is een typische repre sentant van de jonge lichting Ameri kaans talent die in haar spel de service als voornaamste wapen hanteert. Als een van de 14 kinderen van een in Pakistan dominerende termisfamilie kwam Rahim 4 jaar geleden naar Ame rika om zich verder te bekwamen in de tennissport. „Mijn studie aan de univer- siteit van Los Angeles was maar bijzaak. Ik ben naar die universiteit gegaan om dat daar het beste tennis werd gespeeld. Ik heb daar constant tegen jongens zoals Onnors en Stockton gespeeld, terwijl ik les kreeg van onder andere Gonzales. Daardoor is mijn spel de laatste jaren enorm verbeterd. Ik heb zelfs al Emer son en Richey verslagen.” Het zal niet lang meer duren of Rahim behoort bij Hunts topspelers. Momenteel kont hij daarvoor nog routine te kort, hetgeen hem uiteindelijk ook tegen Okker fataal werd. Rahim: „In de derde set werd ik plotseling nerveus. Daardoor ging ik een aantal double-faults slaan.” Zeven wedstrijden in 21 dagen is een zware belasting, zelfs voor een full- profteam. Brugge raakte dan ook ver moeid”. Canjels constateerde de ver schijnselen vóór de interland België- Voorhoede: Leon Semmeling (Standaard), Raoul Lambert (Club Brugge), Pol van Himst (Anderlecht), Odilon Polleunis (St. Truiden) en Jacques Teugels (Racing White). Frantisek Fadrhonc heeft zeventien spelers geselecteerd. De Feyenoorder Henk Wery is toegevoegd aan de groep spelers, die de bondscoach uitnodigde voor de ont moeting met de Noren op 1 november in Rotterdam. De zeventien kandidaten waaruit het elftal voor de eerste wedstrijd tegen de Belgen voor het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1974 zal worden geformeerd zijn: Johan Cruyff, Barry Hulshoff, Piet Keizer, Ruud Krol, Gerrie Mühren, Johan Neeskens en Wim Suurbier (allen Ajax), Wim van Hanegem, Wim Jansen, Theo de Jong, Dick Schneider, Henk Wery (allen Feyenoord), Theo Pahlplatz, Piet Schrijvers (beiden FC Twente), Willy Brokamp (MW), Aad Mansveld (FC Den Haag) en Jan van Beveren (PSV). De groep komt vandaag in het KNVB-sportcentrum in Zeist samen. De spelers reizen dan per bus naar Antwerpen voor een bezoek aan het stadion. Tot zondagmor gen logeren de spelers in Zeist. Zondagmorgen vertrekt de ploeg, via Breda waar en kele uren vertoeft wordt in hotel Mastbosch, naar Antwerpen. Johan Cruyff, die in de wedstrijd tegen CSKA in Sofia werd geblesseerd, zal zich pas vrijdag bij de selectie voegen. Toen gebeurde er iets heel merk waardigs. Op het moment dat hier over gestemd werd, staken de be stuursleden en de redaktieleden van „De Problemist” allemaal hun hand op ten teken dat zij er vóór waren. Okker constateerde de inzinking van Rahim en profiteerde bekwaam door de service-game van de Pakistaner bij de stand 2-2 te doorbreken. „Een hele op luchting”. bekende Okker, nadat hij de beslissende set met 6-3 voor zich had opgeëist. Okker, die nog nooit eerder tegen Rahim had gespeeld, ontmoet woensdagavond een bekendere tegen stander, Roger Taylor. Onlangs versloeg hij de Engelsman in Gothenburg in twee sets, maar in het begin van het jaar verloor hij in Amerika van Taylor. Ok ker verwacht overigens dat zijn derde plaats op de WCT-lijst onaangetast zal blijven, hetgeen betekent dat hij straks bij de strijd om het wereldkampioen schap in Rome Riessen of Drysdale als eerste moet uitschakelen. Okker: „Ik prefereer Drysdale, omdat die ook een hekel heeft aan het kunstgras van de binnenbanen.” Dat kunstgras in de Ahoy-hal was ongetwijfeld één van de oorzaken van Okkers matige spel. Zijn specialiteit, de met veel topspin geslagen forehand, komt op ’eze banen niet tot haar recht. Okker: „De bal blijft te laag, je kunt er niet goed onder komen.” Laat in de avond verloor Okker met zijn partner Marty Riessen in de eerste ron de van het herendubbelspel met 6-7, 7-6, 4-6 van het Zuidafrikaans-Ameri kaanse d uo Maud-Stockton. Een zeer verrassende nederlaag, omdat Okker met Riessen tot dusver het sterkste duo van de profgroep vormde. BREDA. NAC, dat eerder de Polen Frankiewicz en Progrzeba onder con tract had, heeft weer een Poolse voet baller in dienst genomen. Met de dertig jarige Jerzi Musialek is een voorlopige overeenkomst afgesloten, waaruit een definitieve verbintenis zal ontstaan, wanneer de laatste administratieve moeilijkheden zijn overwonnen. Jerzi Musialek is een aanvaller, die het laatst uitkwam voor Szombierszki Kattowice, vroeger voor Gornik Zabzre heeft ge speeld en zeventien keer in het nationale elftal stond opgesteld. Musialek speelde twee jaar geleden, hij was toen 28, voor het laatst voor Polen. Trainer Ben Pe ters van NAC is onlangs met een af vaardiging van het bestuur naar Polen geweest om Musialek aan het werk te zien. „Ik liet Brugge tot nu toe spelen met twee aanvallende en één verdedigende middenvelder. Dat was mogelijk omdat Nico Rijnders voor twe ewerkte. Hou waart speelde de laatste tijd linksback, maar Henk, die in de verdediging lekker draait, zal nu terug moeten naar het middenveld en waarschijnlijk zal een defensief ingestelde speler”. Daarmee is het belang van Rijnders voor Brugge nog niet helemaal beschreven. Can jels: „Nico is een groot organisator. Hij was op het middenveld de man met de hersens, die het elftal leidde. Een per soonlijkheid die zeer moeilijk te vervan gen zal zijn. Het is misschien zelfs onmogelijk”. Het hartinfarct van Nico Rijnders, die evenals Canjels uit Breda afkomstig is, zou het voor Brugge wel eens heel moeilijk kunnen maken om zijn positie aan de top van de Belgische ranglijst te handhaven, Zoals bekend was de eindsprint van Brugge vorig jaar onvoldoende om het opdringende Ander lecht te stoppen. Club Brugge werd tweede. Dit jaar wordt in Brugge doel bewust gegokt op het kampioenschap. Het team van Canjels doet het erg goed. Op Europees niveau kwam Brugge rou tine en spelers te kort. Canjels: „In de bekertoernooien heb ben wij het een beetje laten liggen. Daar had ik mg veel van voorgesteld, maar vooral door blessures is het uit de hand gelopen. Lambert was niet ter beschik king op beslissende momenten. Lefèvre zijn we kwijt geweest en Carteus was een paar weken geblesseerd. Dat gebeur de net in die periode dat we zeven matches moesten spelen in 21 dagen. Daar hebben die spelers ieder gemiddeld drie wedstrijden van gemist: met de voor ons bekende faliekante gevolgen. Raak-Punch heeft de eerste ronde van het Europa cup toernooi niet overleefd door het gebrek aan internationale erva ring. De Grieken probeerden in het be gin van de zeer enerverende wedstrijd, die in een zeer bedompte hal voor ruim 2500 toeschouwers werd gespeeld, direct een zo groot mogelijke voorsprong te nemen. Na vijf minuten had Olympiakos met 12-7 de leiding, vijf minuten later was het reeds 25-13. Daarna liet de Delftse ploeg het verschil niet meer groter worden. De Grieken waren bijzon der sterk met het schieten van afstand, vooral Jatzoglou, met 26 punten topsco rer, was er een meester in. De Israëli sche en Bulgaarse scheidsrechter floten in totaal voor 81 persoonlijke fouten: 47 voor Raak-Punch en 34 voor Olympia kos. In de verlenging had Raak-Punch nog maar weinig in te brengen. Via 92- 71 en 103-73 kwam de eindstand van 107-77 op het scorebord. WOUDENBERG. Toen Feye noord na de 5-1 nederlaag tegen Ben fica in Lissabon eigenlijk voor het eerst met het feit geconfronteerd werd dat de moeilijke tijden, waarin het elftal momenteel nog verkeert, niet van voorbijgaande aard waren, trachtte het bestuur het naar revan che dorstende supporterslegioen zo snel mogelijk te stillen met enkele spectaculaire aankopen. De van Lier- se SK overgenomen rechterspits Peter Ressel was de eerste. De vraag of Feyenoord juist op deze plaats essen- tiele versterking behoefde bleef onbe antwoord aangezien men in een man als Henk Wery een rechtsbuiten bezat die in het Kindvalloze jaar als enige herhaaldelijk zijn normale peil, bij voorbeeld in de uitwedstrijd voor de Europa-cup tegen Boekarest toen hij Feyenoord bij het eerste doelpunt met een verschrikkelijk hard schot de weg wees, in de Rotterdamse spits haalde. Happel startte echter dit seizoen met Ressel als rechtsbuiten. Hoewel noodgedwongen. Wery: „Door het wegvallen van Rinus Israel in de achterhoede moest er op een gegeven ogenblik geimproviseerd worden. Daardoor ben ik ook op die rechts back plaats terecht gekomen. Ik speel natuurlijk liever rechtsbuiten. Dat is uiteindelijk mijn plaats”. Ook Happel kwam langzamerhand tot die conclu sie. Eerst liet hij Wery in de vriend schappelijke wedstrijd tegen Totten ham Hotspurs in Londen (2-1) als linksbuiten opdraven, terwijl de Fey enoorder afgelopen zondag weer zo van een hardnekkige blessure was hersteld dat hij tegen AZ negentig minuten lang op zijn normale „stek kie”, de rechtsbuitenplaats kon spe len, waardoor Ressel naar het cen trum van de aanval verdween. Wery: „Ik was wel tevreden over die wedstrijd. Tenslotte had ik een tijd niet op die plaats gespeeld, het was voor de eerste keer dit seizoen, en bovendien was ik bang dat mijn conditie nog niet honderd percent zou zijn. Duit is verschrikkelijk meegeval len”. Daarom lijkt Wery bondscoach Fadrhonc, die hem snel bij de laatste zeventien heeft geselecteerd, van een nijpend probleem afgeholpen te heb ben. De geblesseerde Jan Mulder, Pe ter Ressel of een tegen Noorwegen verdienstelijk debuterende Willy Bro kamp ten spijt, de enige aangewezen man om tegen België als rechterspits te fungeren lijkt toch Wery. Wery: „Echte rechtsbuitens voor het Nederlands elftal zijn inderdaad dun gezaaid. Maar op links is het eigenlijk niet veel beter. Keizer voet balt altijd. Maar als hij eens wegvalt, wie moet hem dan opvolgen? Op rechts had je vroeger een echte rechtsbuiten in Swart. Die is nu iets te oud geworden. Ik maak wat dat betreft op dit moment een goede kans. Ik wacht ook maar af. Ik vind het alweer mooi dat ik bij die selec tie zit. Je hebt er een hele tijd bijgezeten en daarom was het toch even vervelend dat ik even wegviel. 'Ik ben echter weer terug. En dat is voor mij persoonlijk het belangrijk ste”. Als Wery zondag in Deurne voet balt dan zal hij waarschijnlijk Dol mans als tegenstander treffen. Een linksachter die het fysieke werk niet schuwt. Wery, die in 1967 al eens tegen België voetbalde en aan de vooravond van zijn dertiende inter land staat, over hem: „Hij is een beetje het „sloperstype". Ik laat me echter niet snel intimideren. Ik raak beslist niet geïmponeerd door een Dolmans of door wie dan ook. Dat is toch wel één van mijn sterke pun ten". ATHENE. Raak-Punch is dinsdag avond in Athene uitgeschakeld voor het toernooi om de Europese basketbalbeker voor bekerwinnaars. De Deftse ploeg verloor na verlenging met 107-77 van Olympiakos Pireaeus. Na de normale speeltijd was de stand 89-69. Omdat Raak-Punch de eerste wedstrijd in Delft eveneens met twintig punten verschil (88-68) had gewonnen, was een verlen ging van vijf minuten noodzakelijk. De ruststand was 46-33 in het voordeel van de Grieken.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 19