agenda FAILLISSEMENTEN J. J. Loerakker mag aanblijven bij ARKA ^v^DAGVERS 48 VIVO B“rr°RSTB5 500gram 69 „ALS HET EEN CHRISTELIJKE FRACTIE WORDT, ZAL IK BEDANKEN” II w panty IjglH 30 den. O ARP-er wil in zee met linkse drie cUw^Uler-allercBeSte k^uze Experimentele dienst GOLDEN I*”' 'CMMJS VARKENSFILET Geldig t/m 18 nov van de lende de panty die benen mooier maakt GESCHOONDE <)B SPRUITJES 5 WOENSDAG 15 NOVEMBER 1972 2 kilo ien op pagina 2en 3 van Uw damesblad U vindt alle andere VIVO-aanbiedii ’500 gram ARDENNER BOTERHAMWORST 150 gram Hi-Fi Stereo avond in Haarlem Beverwijk Bollenstreek VELSEN Als Hans de Boer op de laatste zittingsdag van de Tweede Kamer mij in het parlementsgebouw ontvangt, heerst daar een soort hoera- stemming van „Het zit er bijna op”. We besluiten niet in de Kamer te blij ven en wandelen dwars door Den Haag naar het partijbureau van de ARP. Het lijkt ons wel een leuk idee in de werkkamer te praten van de voorman en oprichter van deze partij, Abraham Kuyper. Onderweg vertelt hij op mijn verzoek over zichzelf; hoe hij op zijn achttiende jaar lid werd van de partij en daar nog nooit spijt van heeft gehad; in IJmuiden zette hij een anti-revolutionaire jongerenbeweging op touw, werd lid van de kiesver eniging, de statencentrale, partijbestuur, provinciale staten, de gemeente raad van Velsen, kortom klom, zoals het in Nederland zo dikwijls gaat, in tien jaar tijd langzaam langs de politieke ladder omhoog tot een Kamer lidmaatschap. Op de vraag of hij een streber is, zegt hij wat aarzelend een dergelijke vraag journalistiek dom te vinden, omdat niemand daar bevesti gend op zal antwoorden. Volgens hem heeft het woord streber in Nederland een nare bijsmaak. Wel krijg ik uit latere gesprekken het idee dat hij fana tiek is, tamelijk zeker, oprecht, loyaal, zakelijk, terzakekundig, soms kortaf. Velsen-IJmuiden In en om Haarlem Hans de Boer rammelt met Kamerzetel zo men TON KORS JR. ADVERTENTIE ADVERTENTIE (Van onze stadsredactie) 20 u.: (Van onze stadsredactie) uur: de Wegens gebrek aan actief is bij vonnis ADVERTENTIE (Van onze stadsredactie) Prijswijzigingen voorbehouden Hoeveel zetels? „Eh, vijftien".. Wordt zijn naam met eerbied uitge sproken? „Ach nee. Dat gebeurde vijftien jaar geleden wel, maar die tijd is voorbij. Maar ik heb diep respect voor hem.” Ziet u die baan als een stuk brood winning of komt daar nog iets idealis tisch bij kijken? „In onze kring weegt dat, geloof ik, erg zwaar. Daar zit iets meer bij. Je voelt Het hoofdbestuur van de ARKA stelde dat er redenen waren geweest om van het reglement af te wijken. Vaststaat dat de heer Loerakker zijn functie in 1974 definitief zal neerleggen. De vice- voorzitter van de ARKA, drs. A. M. J. C. Aarts, zal, indien er een beroep op hem wordt gedaan, het voorzitterschap van de ARKA op zich nemen. ook dat je een stukje dienst voor veel mensen mag verrichten. Zoiets gaat wel voor meer banen op, maar bij ons komt het woord plicht, taak vroeger zeiden we roeping wat sterker naar voren dan bij andersoortige banen. Zo voel ik het wel.” Nieuw voor i Maar met wat zich Wilt u na de verkiezingen opnieuw met de VVD in zee gaan? „Als het bij mij tot een keuze komt, werk ik liever landelijk met de Partij van de Arbeid dan met de VVD samen. Ik hoop zelf nog steeds dat de Partij van de Arbeid de wijsheid zal hebben na de verkiezingen te komen praten. Ik geloof dat veel anti-revolutionairen het met mij eens zijn.” En in de fractie? „Het standpunt van de heer Aantjes, ingenomen op de partijraad in Zwolle en bij de algemene beschouwingen, is niet het standpunt van een minderheid maar van de hele fractie. Praten met de PvdA, zonder voorwaarden vooraf.” van de rechtbank opgeheven het faillis sement van: John Wilhelm Hoogmoed, wonende in Beverwijk, Laan van Kanaan 99, uitgesproken op 6 juli 1971, curator mr. A. J. T. Karskens in Bever wijk. Bij beschikking van de rechtbank is voorlopig surséance van betaling ver leend aan- Bob Jan Peeters, wonende in Haarlem, Korte Hofstraat 3, zaakdrij- vende te Haarlem, Houtmarkt 19 onder de naapi Dirasa, met benoeming van mej. Mr. D. J. Markx advocaat en pro cureur in Haarlem, Parklaan 5, tot be- windvoerster. De vergadering der credi teuren is bepaald op dinsdag 27 decem ber 1972 om 14.00 uur in het gebouw der rechtbank, Jansstraat 81 in Haarlem. vergroten. Maar ik geloof niet zo in al die speculaties. Waarom vragen we nou eigenlijk de uitspraak van de kiezer? Omdat we menen dat er een situatie is opgetreden, waarin het volk zelf weer eens moet uitspreken hoe het er tegen aankijkt. Is het werkelijk noodzakelijk dat we steeds berekeningen zitten te maken? Laat de kiezer zich uitspreken. Hij weet hoe al die partijen over combi naties denken. Hij weet dat de linkse drie niet bereid zijn om te onderhande len. De confessionelen hebben vooraf duidelijk hun voorkeur laten blijken, iets wat de PvdA jarenlang heeft ge schreeuwd. Ik ben niet bereid vanwege de drammerige houding van de Partij van de Arbeid in een soort panieksitua tie te geraken. We wachten het wel af.” Op het partijbureau geeft de receptio niste blijk hem niet te kennen. Dat mag, want ze is pas enkele dagen in dienst, wordt verteld. Boven in de half-duistere Kuyper-kamer krijg je het idee dat deze protestantse heilige zo weer binnen kan lopen. Er heerst een plechtige regenten sfeer. Je hebt bijna de neiging je stem te dempen. Het ruikt er muf. Overal boe kenkasten met schitterende oude ban den. De schrijftafel is indrukwekkend. Daarachter een zitje bij de haard. Fel contrasteert het grijze plastic telefoon toestel en de staalgrijze luxaflex. De kamer wordt al lang niet meer gebruikt, voor het laatst enkele jaren geleden door de toenmalige AR-voorzitter Berg huis. Hij ontving hier de Kamerleden aan wie hij moest vertellen dat ze niet meer op de kieslijst geplaatst werden. Bent u gelukkig met die baan? „Wat is gelukkig. Ik geef daaraan een diepere betekenis. Ik ben tevreden met die baan. Ik zit er erg kort, kan nauwe lijks een oordeel hebben. Dan moet je een paar jaar meedraaien. Je moet je als een vis in het water voelen om te zeggen: ik heb werk naar mijn zin. Dan gebruik je niet het woord gelukkig, althans ik persoonlijk zal dat niet doen.” Er is geen nieuw gezamenlijk pro gramma uitgekomen van de confessione le drie. Is dat ook een teken van een minder goede samenwerking? „Wij zijn opnieuw met het urgentie programma van 1971 de verkiezingen ingegaan. De AR wilde niet aan een nieuw programma meewerken. We wa ren van oordeel dat de partijdemocratie op die wijze tekort gedaan zou worden omdat het programma niet meer door de partijraad behandeld kon worden. Denkt u dat er een gezamenlijke frac tie uit de bus komt? „Ik denk het niet. Er zijn in de AR grote stromingen die daar tegen zijn. Mensen die zeggen: we zijn met een eigen programma de verkiezingen inge gaan en er ligt wel een nota, maar die moet eerst door de gehele partij behan deld worden. Dat zal eerst moeten ge beuren voor we tot andere stappen ko men.” Wat denkt u van de verkiezingsuits lag? „We winnen, dat staat vast.” Tijdens de eerste dag van het congres hebben de ARKA-jongeren een pleidooi gehouden voor het stakingsrecht. De Haagse afdeling was het evenwel niet eens met dit pleidooi. Lezers van het Haarlems Dagblad vinden het mogelijk plezierig te weten dat donderdagavond 16 no vember a.s. om 20.00 uur in een zaal van restaurant „Die Raeckse” aan het H’lemse Raaks door de fir ma Alphenaar een HiEi avond zal worden georganiseerd, waar o.a Jan de Kruijff een inleiding zal houden over kwaliteitsweergave en wat daar zoal voor komt kijken BIOSCOPEN Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „Frenzy”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie van Ingeborg Lesener (grafiek en t ekenin- gen); geopend tot en met 26 november van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. als je je uitspreekt voor een christelijke partij formatie dan zullen diegenen die dat christelijke idee verder willen dra gen het over dat beginsel eens moeten zijn. Zo kan ik me niet voorstellen dat de voorzitter van de KVP, de heer De Zeeuw zegt: ik ben blij dat het woord christelijk in de gezamenlijke nota niet meer voorkomt. En als hij op de vraag of het eigenlijk nog een christelijke partij wordt, nee zegt en van mening is dat humanisten welkom zijn en ook mensen die vanuit andere wereldbe schouwingen tot eenzelfde programma komen, dan zeg ik dat kan niet. Op de laatste partijraad in Zwolle hebben mijn collega’s Schouten, Ver- maat en ik het advies uitgebracht de resolutie over de samenwerking, ook ten aanzien van de fracties, niet te aanvaar den. Hij is wel aanvaard. Ik heb laten weten dat wanneer na de verkiezingen tot één fractie wordt besloten, ik zal bedanken als Kamerlid.” slechte houding, dacht ik. Dat lijkt me nou een van de kenmerken die bij de christelijke partij behoort. Waar aan de andere kant een stuk verharding op treedt, polarisatie, is men aan de kant van de christelijke partijen niet van plan diezelfde foute weg op te gaan. Wij houden vast aan overleg en samenwer king. Ik merk het wel bij mijn spreek beurten, mensen die zeggen: laten we maar eens op dezelfde manier antwoor den. Ik hou vol dat wij kwaad niet met kwaad moeten beantwoorden. Ik vind de houding van de PvdA een kwaad voor het Nederlandse volk.” Linnaeushof (Bennebroek). Winterspeeltuin. Geopend woensdag 13-17 uur, zaterdag en zondag en schoolvakanties 11-17 uur. Raadhuis Llsse: 20 u.: Gemeenteraadsverga dering. Raadhuis Bennebroek: Donderdag Gemeenteraadsvergadering. Raadhuis Voorhout: Donderdag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. Naar links Hoe komt het dat vooral de laatste maanden de confessionelen een ruk naar links hebben gegeven? „In 1971 heeft de partij al uitgespro ken dat het op zichzelf geen goede zaak was als de grootste partij van het land voortdurend in de hoek van de oppositie zat. De PvdA heeft toen volhard in een neen tegen de confessionelen. Je zit nu met vervroegde verkiezingen. Het ligt niet voor de hand dat de vier partijen die nu regeringsverantwoordelijkheid hebben na de verkiezingen met een gro te meerderheid uit de bus komen. Als je je verantwoordelijk voelt, ook na 29 november, dan doe je opnieuw een be roep op die grootste partij in het land om te pogen een brug te slaan. Daarom heeft de KVP uitgesproken dat ze graag een gesprek met de PvdA wil hebben en heeft de AR-partijraad in Zwolle het zelfde gedaan. U kent de gevolgen. Weer dichtgeslagen deuren. En weer die uit spraak dat eerst de voorwaarden van de PvdA geaccepteerd moeten worden.” Maar liggen de christelijke partijen niet bijna op de knieën? „Op de knieën liggen is helemaal geen HAARLEM. De rechtbank in Haar lem heeft in staat van faillissement verklaard: Jacobus Hugo Bernhard Onel, wonende in Haarlem, Neptunusstraat 48, rechter-CommissarisMr. J. J. Matthijs- se, curator: Mr. S. H. J. M. Linthorst, advocaat en procureur in Haarlem, Sta ten Bolwerk 2; en na intrekking defini tief verleende surséance van betaling: Carel Jan Hienkens, stucadoor, wonende in Wijk aan Zee, gemeente Beverwijk, Zeecroft 39, rechter-Commissaris: mr. J. J. Matthijsse, curator: Mr. A. J. T. Karskens, advocaat en procureur in Be verwijk, Prinsesselaan la. HAARLEM. Het congres van Algemene Rooms-Katholieke Ambtena renvereniging ARKA in Maastricht heeft de heer J. J. Loerakker voor twee jaar opnieuw gekozen tot algemeen voorzit ter. Dit gebeurde ondanks de bezwaren van de afdeling Arnhem van deze bond, die de wettelijke regeling van pensione ring bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd dermate zwaar achtte dat hierop geen uitzondering gemaakt zou mogen worden. „Het is een kwalijke zaak in dien een ambtenarenorganisatie op deze regeling inbreuk maakt,” aldus de afde ling Arnhem. (In de lila verpakking) HEEMSTEDE. In Kapel Nieuw Vredenhof aan de Van Oldebarnevelt- laan wordt zondagmorgen om 10.30 uur een dienst gehouden over het thema „Heeft de kerk met politiek te maken”. Het thema zal worden ingeleid door de Utrechts® studentenpredikant ds. B. Rut gers, Heeft een man als Kuyper tegenwoor dig nog wat te zeggen? H. de Boer: „Ja natuurlijk. Het feit dat je weet dat hij zijn hele leven gewerkt heeft voor alles wat nu onze achtergrond vormt. Heit stichten en het tot bloei brengen van de AR, de Vrije Universiteit, de Gereformeerde Kerk, een christelijke krant. Daarbij de weten schap dat die man het volk uit een soort slaap verloste. Hij heeft een emancipa tiebeweging op gang gebracht die zijn weerga niet kent. En bedenk verder dat hij in 1890 al dingen gezegd heeft die nu nog opgaan. Om maar iets te noe men.” (Bijna plechtig vervolgt hij) „Dat we een we een heilige onrust moeten kennen over het bestaande. Dat we een architectonische kritiek op de samenle ving moeten uitoefenen. Hij was zijn tijd ver vooruit." Samenwerking Een week later praten we door in zijn huis in Driehuis. Gespreksonderwerp is de samenwerking tussen de drie christe lijke partijen en de nota van de contact- raad, waarin voorgesteld wordt deze samenwerking ook op fractieniveau te intensiveren totdat er tenslotte een soort christen-democratische unie zal ont staan. Wat vindt hij daarvan? „Daar heb ik mijn scepsis tegen. Ik ben bepaald niet tegen samenwerking tussen de KVP, CHU en de ARP. Maar En hoeveel krijgen de progressieve drie? „Het Nederlandse volk krijgt door op welke wijze er aan die kant gedramd wordt. Ik verwacht niet dat de linkse drie een grote winst zullen boeken. Er zal misschien enige winst zijn, maar die zal beslist niet zo groot zijn als verwacht.” i kabinet consequenties zal dat meebrengen voor het formeren van een nieuw kabinet? „Dat zal de moeilijkheden alleen maai zeg ik tegen ze dat zoiets een verkeerd uitgangspunt is. We willen leven als mensen, samen, en dan moet je ook met elkaar rekening houden. Een hoofdpunt daarbij is, naar mijn idee, dat we hebben op te komen voor hen die achteraan staan in de samenleving. Nou de PvdA komt voort durend op voor de eisen van de vakbe weging, waar niet bepaald de zwakke kanten liggen. Die vind je bij de kleine zelfstandigen, bij de gehandicapten, de groep van bejaarden, de minimum-lo ners, maar niet bij de georganiseerde geschoolde arbeiders. Geen groepsbelang, maar streven naar harmonie in de sa menleving. Dat vind ik in de AR heel belangrijk.” Hij gaat onmiddellijk rechtop zitten als ik zeg dat ik christelijke politiek niet blemen zakelijk en concreet kan oplos sen. Bij socialisme, communisme of libe ralisme weet je wel waar je aan toe bent. Hij antwoordt fel. „Ik zou haast zeggen daar heb je er weer eentje die meent dat Christen democratische politiek afgemeten moet worden tegen hetgeen liberalen of socia listen doen. Waarom moet je steeds bij elk onderwerp concreet aangeven hoe daarin de hoofdgedachte of het beginsel naar voren komt? Dat kan niet. Het bepalende is dat je een ideevorming hebt, waar je met de politiek naar toe wilt. Je hebt een visie op de mens en op de wijze hoe de samenleving ingericht moet zijn. Daarnaast kan je tot een heleboel dezelfde uitgangspunten komen. Het zou vreemd zijn als het niet was.” BIOSCOPEN City Theater, woensdag 20 u. Hitchcock» „Frenzy”; donderdag 20 uur: „Josefine een meisje voor iedereen”. Hans de Boer is 35 jaar. Vanaf zijn achttiende zit hij in de ARP. Naast verschillende functies bij de Velsense afdeling, was hij jarenlang landelijk voorzitter van de ARJOS. Ook was hij organisatiebestuurder van de par tij en voorzitter van de ARAiHU- fractie in de Provinciale Staten van Noordholland. Acht jaar lang was hij secretaris van de Christelijke Kruide- niersbond. Vanaf maart 1971 bekleedt Hans de Boer het wethouderschap van financiën in Velsen en op 15 februari 1972 werd hij tot Kamerlid van de ARP beëdigd. Hans de Boer staat op de veertiende plaats van kieslijst 4. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonplein). Donderdag 20.15 u.: Toneelgroep Centrum met „De Kan nibalen” (première). BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111) 15.20 en 20 u.: „De peetvader”, 14 j. Vrijdag nachtvoor- stelling 24 u..Monterey Pop", a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Sartana regelt je begrafenis”, 14 j. Donder dag 19 en 21.15 u.: „Wat zien ik”, 18 j. Vrijdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „Bonnie en Clyde”, 18 j. Lido' (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „De inbreker", 14 j. Luxor (Gr. Houtstr. 139) 14 en 20 u.: Porgy en Bess”, 14 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: .Frenzy”, 18 j. Roxy (KI. Houtstr. 79) 14.30, 19 en 21.15 u.: .Highway Queen", 18 j. Donderdag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Django”, 18 j. Vrijdag nachtvoorstel ling 24.00 uur: „De amoureuze avonturen van Siegfried”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u. tevens donderdag en vrijdag 14.15 u.: „De 4 vuisten van de duivel”, 14 j. Witte Bioscoop (Smedestr. 23). Vrijdag 23.30 u.: Animatieprogramma (korte films) (alleen voor leden). TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 63), per manente tentoonstelling Hals' meesterwerken en de Haarlemse school van de 16e eeuw tot en met de 19e eeuw. Prentenkabinet: tentoon stelling modern bezit met onder andere Toor- op, Jan Sluyters, P. Mondriaan, Herman Kruyder, Leo Gestel. Geopend maandag tot en met zaterdag 10-17 u. zondag 13-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16), tentoonstel ling van grafisch werk van Jacques Called, permanente tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkun dige instrumenten. Geopend dinsdag tot en met zaterdag 10-16 uur. 1ste zondag van de maand 13-16 uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121). Expositie uitleenkunst. Eigentijd se Nederlandse schilderijen en grafiek. Wand kleden en kleinplastiek. Dins. t.m. vrijdag 13- 17 uur, zaterdag 11-17 uur, donderdagavond 20- 22 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 19): ten toonstelling getiteld: Spiegel van voorbij» vroomheid, bid- en devotieprentjes vanaf 17e eeuw. Tot en met 3 december. Permanente tentoonstelling van oude religieuze kunst. Ge opend dinsdag tot en met zaterdag 10-12.30 en 14-17 uur. Stichting MACRO-centrum Kosmos (Amster- damstraat 61), expositie met betrekking tot de ruimtevaart, astronomie, geologie etc. Dag. geopend 12-17 uur, elke avond behalve zater dag en zondag 19.30-22 uur. Cruquiusmuseum (bij Ringvaart, Haarlem mermeer). Oudhollandse molens maquette, waterstanden, stormramp 1953, oud stoomge maal etc. Geopend ma. t.m. vrij. 9-18 u. za. 9- 12 uur. Zondags gesloten. Vishal (Gr. Markt). Expositie kinetische ob jecten van Johan van Zutphen. Dag. geopend 10-17 u. en zon. 13-17 u. tot en met 10 dec. Vleeshal (Gr. Markt). Expositie kinetisch» objecten van Johan van Zutphen. Dag. geo pend 10-17 u. zon. 13-17 u. Tot en met 10 dec. Galerie T (Bakenessergracht 67). Expositi» schilderijen van Kees Spermon en Age Klink. Geopend di. t.m. za. 11-17 u. en zon. 14-18 u. Tot en met 9 dec. Frans Heerkens Thyssen (Houtplein 13). Tentoonstelling surrealistische schilderijen en grafiek van Harry Balm. Geopend ma. tot en met za. 10-13 u. en 14-17 u. Tot en met 30 nov. De Preekstoel (ingang Gasthuispoort, Klein» Houtstr.) Tentoonstelling religieuze voorwer pen. Geopend dinsdag, donderdag en zaterdag van 10-12.30 en 14-16.30 uur. Galerie Pitsj (Raaks 22). Tentoonstelling gra fiek en aquarellen van o.a. Dirk Breed, Karin Campfens. Geopend dl. t.m. za. 10-17 u. Galerie El Lotus (P. Kiesstr. 33). Expositi» Duitse graficus Karl Cohen en Martin Klaver met keramiek. Geopend dl. t.m. za. 10-16 u. Tot en met 25 nov. Galerie Eylders (Haltestr. 77, Zandvoort). Tentoonstelling werk van Wim Steijn met schilderijen, tekeningen en etsen. Geopend di. t. m. zon, 13-17 u. Tot en met 26 nov. VOLKSUNIVERSITEIT A. H. Gerhard Mavoschool (ingang Raak», Zijlvest) 20 u.: Ionen door mej. drs. A. M. Janssens. Donderdag 20 u.: Flora en faun» van weide-, water- en rietland door J. P. van Blijdestijn DIVERSEN Stadhuis: 20 u. Begroting 1973 Sport- en Jeugdzaken. Raadhuis Bloemendaal: 19.30 u.: Begroting 1973. Ontmoetingskerk (Frankrljklaan 4, Haar- lem/Schalkwijk). Expositie van Wim van Ma nen met grafisch werk. Geopend donderdag en vrijdag 10-17 u. en 19-22 u. Zaterdag 9.30-13 u. Wijkcentrum Europawijk (Laan van Angers 2), dinsdag van 10-12 uur, vrijdag van 14-16 u. spreekuur sociale raadsman. De Waag (Spaarne 29). Folksongs met Her man en Hanneke Erbe. Geopend woensdag, donderdag, zondag 20-01 uur. Vrijdag en za terdag 20-02 uur. Toneelschuur (Smedestraat 23), maandag 20 uur mimeproject Hans Lemmers en Workshop Helen Pink. Dinsdag 14.00 uur: Improvisatie Workshop. Woensdag 19 en 20.30 uur: Jazzbal- let. Donderdag 20 uur tejaterwerkgroepproject en 20 en 21 uur (Hatha Yoga cursus )zaterdag 14.30 uur: jazz-ballet voor gevorderden. Bowlingcentrum (tegenover Honkbalstadion). Dag. geopend 13-02 uur, jeugdbowlen: iedere zaterdag en zondag 11-13 uur. Biologisch Centrum „De Duyvetil” (Voge- lenzangseweg bij „Oase”). Tentoonstelling .Sporen en prenten in het Duin”. Geopend zondag 11-17 uur. Elke zondag 13 uur: natuur wandeling onder leiding van gids. Bezoekerscentrum Kennemerduin (ingang Koevlak, Zeeweg Overveen). „Van vloedlijn tot binnenduln’’. Al wat leeft in de Noordzee, op het strand en in de duinen. Geopend 9- 16.30 uur. Bowlingcentrum (Burgemeester Van Fene- mapleln). Geopend zondag en maandag van 14-01 uur, dinsdag tot en met zaterdag 16-01 uur. Dolfirama (Zandvoort). Woensdag, zaterdag en zondag 12, 14 en 16 uur: shows. Raadhuis Zandvoort: 20 u.: Gemeenteraads vergadering (circuit Zandvoort). Groepsbelang Vanzelf komt daarna het gesprek op de AR. Hij vertelt wat hem hierin aantrekt. „Omdat het een hardstikke goeie partij is. Nog steeds. Dat vind ik vandaag sterker dan ooit. Een partij die zich niet verslingert aan groepsbelang, wat we steeds sterker zien vandaag en waardoor we met z’n allen half naar de bliksem gaan. Ik maak dat de laatste maanden voortdurend in het parlement mee. De Partij van de Arbeid steunt eigenlijk elke eis van de vakbeweging. Een ander voorbeeld om dat groepsbe lang ook naar rechts duidelijk te maken. Als je ziet hoe een De Jong van de middenstandsgroepering een levensgrote advertentie in de kranten laat zetten die volslagen gericht is op de middenstan ders. Of als ik brieven krijg van de landelijke groep van beroepskorporaals met: we weten niet wat we moeten stemmen, we laten het van uw spreek beurt over de defensie afhangen. Dan F.-

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5