DDR met nieuwe visserijschepen Oorkonden voor goede ideeën op Europort ’72 PEN naar Hoogovens en Nieuw materieel voor dienst Visserijbegroting aanvaard Carillonklanken over IJmuiden VERENIGINCSNIEUWS Winkels open vóór St. Nicolaas IN DE VISHAL EN OP ZEE ■S8S VELDHUIS agenda Ongevallen Nappa kledingr Suède- OPENT i Op jaarbijeenkomst van Ideeëncentrum in Amsterdam Discussie-avond voor jeugdige kiezers diep-zeevisserij EXAMENS kampioenschappen Nationale jjjuueBiWP® HAVENBERICHTEN 5 DONDERDAG NOVEMBER 1 972 1 ft UMUIDER COURANT 4 Veisen-IJmuiden (Van een onzer verslaggevers) Kort IJ mond nieuws Niet afschrikken DIT JAAR BIJ IJMUIDEN Overleg Mutaties IJMOND „De Ideeënbus ook wel genoemd het voorstelsy- steem biedt een goede mogelijk heid voor de mensen om creatief bezig te zijn. De doelmatigheid van dit systeem wordt echter sterk be ïnvloed door hetgeen op de werk plek gebeurt. Het is op deze plaats waar de kennis en instructies die zijn gegeven, op de proef worden gesteld. Het rendement van nieuwe ideeën zal echter in hoge mate wor den bepaald door wat er geschiedt tussen de ideeëninzender en zijn di recte chef. Het is van belang, dat deze chef en de gehele leiding daar boven openstaan voor de gedachten van de medewerkers en dat men het inzenden van ideeën niet ziet als een aantasting van de eigen autoriteit”. Wijk aan Zee Velsen-Noord Heemskerk Beverwijk Beverwijk Veisen-IJmuiden In en om Haarlem ADVERTENTIE (Varr een onzer verslaggevers) en u.: (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE Geo- IJ- Huijgens- Const. Huijgens- De ADVERTENTIE 4 De heer Lieshout baseerde zijn inlei ding op het motto „denken doen wij allemaal’. Hij zette uiteen, dat in Walserij West ongeveer 700 mensen werken, die tezamen in het afgelopen jaar circa 550 voorstellen inzonden, waarvan 220 bruik bare. Totaal is aan beloningen f 23.205 uitgekeerd. Het bedrag aan de besparin gen is een veelvoud daarvan. Deze woorden sprak woensdagmiddag de heer K. F. Lieshout, bedrijfschef van Walserij West voor scheepsplaten van Hoogovens ter gelegenheid van het uitreiken van de jaaroorkonden op de bijeenkomst van het Ideeëncentrum in Amsterdam. Aan 35 personen werd de oorkonde voro het indienen van een bij zonder en waardevol idee uitgereikt. On der hen bevonden zich twee personen uit deze omgeving: de heer J. C. Casteel uit IJmuiden, werkzaam bij Hoogovens B.V. en de heer N. Roos uit Bloemen- daal werkzaam bij het P.E.N. Van de volgende, door het bestuur van het Landbouw Economisch Instituut te 's-Gravenhage voorgedragen benoemin gen is binnenkort de bekrachtiging door de minister van landbouw en visserij te verwachten. Ir. A.L. G. M. Bauwens tot hoofd van de afdeling Streekonderzoek. Met deze benoeming wordt voorzien in de vacature die door het vertrek van dr. M. A. J. Visser is ontstaan. Drs. J. H. Post tot plv. hoofd van de afdeling streekon derzoek. IJMUIDEN. Op de, in de visserij sector overigens weinig nieuws biedende, Europort 1972 - ’s werelds grootste ma riene expositie, die tot en met zaterdag wordt gehouden in de Amsterdamse RAI - maakt de stand van de DDR-Schiffbau een goede beurt. Prijzen in guldens, per 1 kilogram: tarbot 9,24, gr. tong en mid.tong 8,60,. kim. tong 9,238,71, tong 1 9,51, tong 2 Donderdag vertrokken van IJmuiden: Serenity; Southampton; Dora, Hamburg; Carabeke 6. Napels; Venezuela, Bilbao; Riet, Conway; Saga Sailor. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan.) Breestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 9,18; per 50 kilogram: wijting 1 9660, wijting 2 10646, schar 10561, kabel jauw 1 161121, kabeljauw 2 200135, kabeljauw 3 10371, kabeljauw 4 83 68, kabeljauw 5 8457, schol 1 88883, schol 2 84, schol 3 10383, schol 4 107 70, tarbot 219217, griet 136, makreel 11820,50, lever 7764, steenbolk 39, bot 34—20. VRIJDAG 17 NOVEMBER Verenigde openbare bibliotheek. Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. AMSTERDAM. Vrije Universiteit. Geslaagd voor doctoraal examen rechts geleerdheid: B. E. de Haas (Haarlem). Kandidaatsexamen sociale wetenschap pen: opvoedkunde: mejuffrouw C. van Eek (Zwanenburg), B. G. van Gelder (Haarlem), mejuffrouw P. G. C. Hinrichs (IJmuiderr), G. H. Koning (Santpoort), mejuffrouw S. C. van Meir (Heemstede), J. A. Poelman (Heemstede) en mejuf frouw A. J. Quaak. de sectie Nederland van de „Europian Fe deration of Sea Anglers”, een vereniging van voornamelijk op de diep-zeevisserij ingesteide sportvissers, heeft bij wijze van proef besloten haar nationale kam pioenschappen dit jaar in eigen omge ving te houden. Deze federation, bekend als de „EFSA”, is een vrijwel geheel Europa omvattende vereniging, met le den in totaal eenentwintig landen. Elk land heeft zijn eigen sectie, dus ook Nederland. VRIJDAG 17 NOVEMBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 19-21.30 u. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Dintelborg, Sharpness, IJmuiden; Tower Julia. Londen, IJmuiden; La Belle Simo ne, Noordzee; Borzhoni, Noordzee; Bi» leen M, Dagenham; Tor Hollandia, Im- mingham; Autoroute, Londen; Winnetou, Brest; Karonga, Hamburg; Bora, Danzig; Duneck, Rotterdam; Suarity, Waterford; Memel, Dagenham; Magula, Karlstad; Ilse Clausen, Dundee; Doris, Kemi; Nordsee, Stettin; Ekenis, Flixborough; Blankensteien, Guanta; Hans Priess, Randers; Ruth Dieter, Gothenburg; Sur reybrook, Kemi; Walenburgh, Rotter dam; Oost Vleiland. Birkenhead; Jobst Oldendorff, Savona, IJmuiden. DONDERDAG 16 NOVEMBER Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. informatie-avond K.V.P., A.R. en C.H.U. Vrij burcht, Vrijburglaan. 20 u. foto kring Heemskerk. VRIJDAG 17 NOVEMBER Lichtboei, Maasstraat. 20 u. klaverjas- drive, 20 u. politieke creatieve avond- werkgroep Spaak). Progress-sociëteit, straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. politieke avond met P.v.d.A. en P.S.P. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 14-1730 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 u. VELSEN. Met het oog op de ko mende verkiezingen organiseert de stich ting „Jeugdcentrum IJmuiden" (PEN) voor vrijdag 17 november een discussie avond in het gebouw aan de Kanaal straat. Hiervoor hebben de belangrijkste politieke partijen reeds medewerking toegezegd. In verband met het verlagen van de kiesgerechtigde leeftijd is deze avond in het bijzonder bedoeld voor de jeugdige kiezers, hoewel de organisato ren hier ook gaarne ouderen zullen be groeten. Men verwacht dat hierdoor de discussies worden verlevendigd. DONDERDAG 16 NOVEMBER Aula Pedagogische Akademie, Baan- straat. 20 u. voorlichtingsavond Ned. Hartstichting en oprichting bestuursaf- deling. Sociëteit Alpha. Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 20 tot 23 u. BIOSCOPEN City Theater, donderdag 20 uur: „Josefine, een meisje voor iedereen”; vrijdag 20 uur: „The concert tor Bangla Desh”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn en Felison, Beecke- stijn, Velsen-Zuid, vrijdag 20.30 uur: opening expositie Rik Lima en Gerard Höweler. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, Is op alle werkdagen (maandag tot en met vrijdag) van 10 u. tot 12 u. te bezichtigen. Daar is een keurig model van de „Atlantik Supertrawler”, uitgerust voor visvangst, -verwerking en diepvriezen van vis. De honderd meter lange trawler heeft een diepvriescapaciteit van zestig ton per dag. De voorkoeling, tot 1 graad C door middel van zeewater, kan per dag 120 ton vis verwerken. De vierdui zend paardekrachten sterke motor ga randeert een snelheid van vijftien kno pen. Alles is berekend op zo weinig mogelijk mankracht; sommige onderde len van het werk dat aan boord moet worden verricht vereisen helemaal geen personeel. De Oostduitsers komen voorts met een vriestrawler, de „Nordsee”, een vangst en verwerkingsschip van het type „Kas pi” (1100 GRT), een vismeelkotter van het type „Havanna” en vissersvaartuigen in de middenklasse en van kleiner afme tingen. IJMUIDEN De aanvoer bestond woensdag uit: 123 kisten wijting, 812 kisten kabeljauw, 5 kisten makreel, 131 kisten schol, 22 kisten schar, 51 kisten varia, 1024 stijve kabeljauwen, 110 kilo gram tong. Drs. R. Rijneveld tot. hoofd van de afdeling Visserij, zulks wegens het ver trek per 1 januari 1973 van het huidige hoofd, drs. A. G. U. Hildebrandt. Ir. D. ’Meijaard tot hoofd en ir. W. G. de Haan tot plv. hoofd van de afdeling Tuinbouw. Waarschuwing. De Velser politie heeft gisterenmiddag in de duinen drie jongens aangehouden uit IJmuiden die vezig waren met het verzamelen van patronen en ander ontplofbaar materi aal. De politie heeft de jongens op het gevaar hiervan gewezen en de ouders in kennis gesteld. IJMUIDEN Met het Contactorgaan Detailhandel Velsen is ten aanzien van de extra openstelling van de winkels in de St. Nicolaasperiode het volgende overeengekomen. In de week van 27 november tot en met 2 december zal de halve-dag-slui- ting worden verschoven van de dinsdag naar de maandag en zullen de winkels ’s avonds geopend kunnen zijn, zoals hier onder nader aangegeven. Maandag 27 november: winkels open om I uur ’s middags tot 6 uur ’s avonds; dinsdag 28 november: winkels de gehele dag open, dat wil zeggen de normale tijd tot 6 uur ’s avonds èn extra ’s avonds van 7 uur tot half 10. Van 6 tot 7 uur zullen de zaken dus gesloten zijn. De extra avond-openstelling geldt ook voor woensag 29, donderdag 30 novem ber en vrijdag 1 december. Op zaterdag 2 december is de sluitings tijd bepaald op het normale uur: 6 uur ’s avonds. Maandag 4 december: winkels de ge hele dag en ’s avonds geopend op de bovengenoemde tijden; dinsdag 5 decem ber: winkels open tot 6 uur ’s avonds. Er is dan dus geen halve-dag-sluiting. IJMUIDEN. De opvatting dat de Rijksvisafslag te IJmuiden zou kunnen worden opgeheven en de aanvoer dan wel over Den Helder en Scheveningen zou kunnen worden verdeeld, is het persoonlijke standpunt van een mede werker van het Landbouw Economisch Instituut. Het Landbouw Economisch In stituut als zodanig draagt hier geen verantwoordelijkheid voor. Dit deelde de minister van landbouw en visserij, ir. P. J. Lardinois op 14 november jongstleden in de Eerste Kamer der Staten-Generaal mede bij de behandeling van de begro ting 1973 van zijn departement, die zon der hoofdelijke stemming werd aan vaard. Minister Lardinois verwees in dit ver band naar de ervaring in het Zuidwes ten. Enkele jaren geleden heeft hij zich uitgesproken voor Breskens. Vlissingen zou dan beter de visafslagruimte kunnen afstaan ten gunste van onder andere een zekere schaalvergroting van de outillage aan de overkant van de Schelde. Later werd dit idee ook door Gedeputeerde Staten overgenomen. Tot dusverre heeft hij niét anders bespeurd dan dat de vis sers daar evenmin voor voelen als Vlis singen dat integendeel met eigen ge meentelijke middelen bezig is de outilla ge voor de Vlissingse vissers te verbete ren. Er zijn trouwens geen middelen om dergelijke op zichzelf minder wense lijke investeringen tegen te gaan. IJMUIDEN Aan de ongevallendienst van Velsen is een nieuwe ambulance- auto overgedragen. eHt wagenpark van de ongevallendienst is reeds enige jaren op de vereiste sterkte. De nieuwe am bulance dient dan ook ter vervanging van de oudste wagen, die nu vijf jaar in gebruik is geweest. Evenals zijn vier voorgangers heeft de nieuwe aanwinst een lengte van 5.40 m en een dakhoogte van 1.89 m, maten die van veel betekenis zijn voor de verzor ging van patiënten er kunnen twee naast elkaar liggende worden vervoerd onderweg. Alle vijf in gebruik zijnd» ambulances voldoen nu wat betreft deze afmetingen aan de voorschriften. Ook wat de uitrusting betreft beant woordt de nieuwe wagen aan de hoogste eisen. Die uitrusting is eveneens identiek aan die van de voorgaande wagens en omvat onder meer beademingsappara tuur, een afzuigsysteem (voor vrijmaken van luchtwegen), schepbrancard, bloed- drukmeter, bloedplasma, uitgebreide ver verbandkoffer. Tot de technische voor zieningen behoren een perfecte mobllo- fooninstallatie, waarmee via de eigen meldingspost elke gewenste aansluiting tot stand kan worden gebracht, breek- garnituur en ruime verlichtingsmogelijk- heden. Doordat de ambulance ook is voorzien van hartbewakeningsapparatuur, be schikt Velsen nu over drie zogenaamde hartrenwagens. Onder de beproefde leiding van de gebroeders Kloosterhuis zal de deskundi ge staf van de ongevallendienst de hulp verlening met de nieuwe wagen opnieuw kunnen opvoeren. Om in voorkomende gevallen verzekerd te kunnen zijn van onverwijlde en doeltreffende bijstand bil ongevallen dient elke Velsenaar op d» hoogte te zijn van het telefoonnummer 02550-15400. De bewindsman, op de hoogte bleek van wat moeilijkheden ter plaatse, vond dat het wel een radicale ingreep zou zijn om de visafslag te IJmuiden maar te sluiten en te verdelen. Het is hem bovendien in de afgelopen jaren gebleken dat vissers er bijzonder weinig voor voelen hun vis te brengen naar andere plaatsen dan waar zij wo nen .Het is dan ook bijzonder moeilijk, een visafslag gesloten te krijgen ten gunste van een andere plaats die daar voor door ligging of anderszins beter geschikt zou zijn. IJMUIDEN Het programma voor de beiaardbespeling door Hein de Ligt op het stadhuiscarillon in IJmuiden op zaterdag 18 november van 16 tot 17 uur luidt: Preludium en fuga, van B. J. Franssen; Oud Vlaams lied met varian ten, van A. Denijn; Serenade, van Jos Haydn; Als de rombom heeft geslagen; Cécilia: Improvisatie, van H. de Ligt; Daar was een sneeuwwit vogeltje, Des winters als het regent en Klokke Roe land, van J. Destoop; Fantasia, van A. Lynds Bigelow; Thema met 13 variaties, van W. Vogel; Fuga, van Jules Vande- plas. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Pandora, Hamburg; Linda, Tijne; Tren- burg, Docksta; Germania, IJmuiden; Achilles, Antwerpen; Mercur, Rotter dam. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). u.: „Oh, wat onfatsoenlijk.” Luxor Theater (Breestraat). 1» en 21.15 u.: „Horror on Snake Island”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie van Ingeborg Lesener (grafiek en tekenin gen); geopend tot en met 26 november van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck, velserweg 2). Geopend op w'oensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510- 25120. Hij ontkende, dat de werkende mens In een fabriek door de eentonigheid van dat werk niet kan nadenken. Of het werk vraagt zoveel aandacht, dat men voortdurend moet nadenken bij wat men doet., of men heeft tijdens het werk voldoende tijd om na te denken. Onder omstandigheden dat de produktie niet „lekker loopt”, zal men er over nadenken wat er aan schort en dan zeker pogen een oplossing te vinden. Anderen weer zullen pogen de produktie nog beter te doen verlopen zo klonk uit het betoog van de heer Lieshout door. Indien de chef de goede instelling heeft, dan zal hij de inzender van het voorstel de juiste aandacht geven. Voor al de bescheiden inzender azl dan sneller met zijn voorstel komen, omdat hij niet bang behoeft te zijn een figuur te slaan- .De vasthoudende inzender, die in zijn Idee gelooft, komt toch wel, uitgaande van „nee heb ik, ja kan ik krijgen”. VRIJDAG 17 NOVEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg. pend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Lommerlust, Alkmaarseweg. 20 u. to neelavond voor Friese vereniging „Us memm^tael.” Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Arendsweg 61: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Am- stelstraat 44: volwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30-17.30 u.; Parmentierstraat 2: jeugd 15.30-17 en 18.30-20.30 u. DONDERDAG 16 NOV 1972 Woensdag aangekomen in IJmuiden Gunda, Kristineham; Gerd Sibum, Nors- born; Amstelstroom, Huil; Le Celleir, Cadiz; Ekenis, Flixborough; Tower Julie, Whitby; IJmuiden; Ilse Clausen, Klaipe da; Mythras, Antwerpen; Thea K, Fre- deriksvark; La Belle Simone, Noordzee; Balbina, Turbarao; IJmuiden; Lee, Stet tin, IJmuiden; Rolf Behrmann, Londen; Przemysl, Stettin; Smit Lloyd 18, Cont. Plat, IJmuiden; Avanir, Goole, IJmui den ;Piepiny, Hamburg; Athina, Billing ham; Constance, Middlesborough; Stara- chowiz, Sluiskil, IJmuiden; Borea, Man chester; Erik, Antwerpen; Wagrien, Wis mar; Pieter Winsenius, Manchester; Metco, New Castle; Joan c, Whitby, IJmuiden; Algorab, Rotterdam, Velsen; Kattenturm, Cont. Plat. 19 en 21.11 overleggen. Naar sprekers oordeel is de ze weg wel langer dan de tot nu toe gevolgde, doch hij acht het noodzakelijk, opdat elkeen in zo’n groep het motief weet van de verandering. Ook al in het kader van het werkoverleg. Ideeën welke geen breed overleg vra gen worden snel afgehandeld, zo besloot de heer Lieshout. Voorafgaande aan zijn inleiding werd een welkomstwoord gesproken door de heer J. G. Trenité voorzitter van het Ideeëncentrum. goede beoordelingscommissie, welk» de inzender zijn idee laat toelichten en tevens in staat is op duidelijke zowel als aanvaardbare wijze een inzender even tueel te berichten, dat zijn idee is afge wezen. De wijze waarop dit plaats heeft is van grote importantie voor de betrok kenen. Als nieuw systeem bij de beoordeling wilde de heer Lieshout aanbevelen, daar waar het erom gaat, dat een nieuw idee betrekking heeft op het werk van een groep medewerkers, dit met die groep te BESOMMINGEN: KW 3 j 990, HD 125 10.600, TX 8 5.100, IJM 7 400, 23 2.900, VD 25 1.270, EB 28 en UK 78 4.600, KW 38 en KW 180 6.300, UK 17 en 96 5.400, 23 en 107 6.400, 54 en 208 2.100, 56 en 70 3.700, 135 en 145 7.600, 196 en 234 9.700, VD 9 en 19 10.100, 1 en 15 9.600, 46 en 115 5.900, 53 en 180 7.100, YE 25 en ZL 6 680. Jaarlijks organiseert de „EFSA” over da gehele wereld toernooien, festivals en kampioenschappen, waarvoor de leden gewoonlijk uitwijken naar Schotland, Engeland of Noorwegen. Voornamelijk omdat men in deze wateren spectaculai re vissoorten als haaien, roggen en zwaardvissen kan aantreffen. Desondanks wil het sectiebestuur dit jaar in eigen omgeving blijven, waar voor reeds drie kotters zijn afgehuurd. De ongeveer vijftig deelnemers zullen htermee zaterdag 16 en zondag 17 de cember uit IJmuiden vertrekken, om op een aanzienlijke afstand van de kust twe» dager, lang de sportvisserij in wed strijdverband te beoefenen. Er zijn hier voor drie wisselbekers en een aantal andere prijzen uitgeloofd. De beide bekroonde ideeëninzenders, de heren J. C. Casteel uit IJmuiden en N. Roos uit Bloeniendaal. DONDERDAG 16 NOVEMBER Openbare Bibliotheek Velsen, filiaal Zeewijkplein, IJmuiden-West, 19-21.30 uur. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, muiden-West, 19-23 u .BC Velsen. VRIJDAG 17 NOVEMBER Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, ge mengd zwemmen: 6.30-8 tl.: 12.15-13.15 u.; 16.45-18 u.; 19.30-21 uur. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale Bibilotheek, Plein 1945, IJmuiden, 14.30- 17.30 U. en 19-21.30 u.; Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, 15.30-17.30 uur; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort-Noord, 19-21.30 uur filiaal Wijkerstraatweg 177, Vel sen-Noord, 14.30-17.30 u. en 19-21.30 u. filiaal Zeewijkplein, IJmuiden-West 14.30-17.30 uur. Stichting huishoudelijke en gezins- voorlichting, spreekuur leidster 9.30-12.30 uur in Willebrordstraat 102, IJmuiden tel. 10715. Bejaardensoos Leger des Heils, Edison- straat 14, IJmuiden, 14-16.30 uur, voor alle gezindten. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJ- muiden-West, 19.30 u. tot 23 uur volle- balcompetitie. Damclub Sportief, 20 u. clubavond in gebouw Velserduin, Velserduinplein, IJ muiden. Gebouw „De Rank”, Koningin Wilhel- minakade, 20 uur: concert met bal „IJ- muidens Roem”. PEN jeugdcentrum, Kanaalstraat, 20 uur: opening tentoonstelling „De Vogel vrienden”; 20.30 uur: forumdiscussie. Technische School, Briniostraat, 20 uur: jubileumrevue „De Plaatwellerij”. „De Ark”, Kerkplein, 21.30 uur: fo rumdiscussie. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Het bestuur van Het is mogelijk om een idee in te zenden buiten de directe chef om. Spre ker vond het interessant eens te bestu deren om welke reden men dit heeft gedaan en niet eerst met de directe chef heeft gesproken. Hij benadrukte het belang van een Minister Lardinois stelt zich dan ook voor dat de opvatting van bedoelde visse rij econoom binnenkort ter sprake komt in het overleg tussen het visserijbe drijfsleven en de directie der visserijen van zijn departement. Op de conclusie van een dergelijk gesprek wil de minis ter thans niet vooruitlopen. Overigens is hij van mening, dat be doelde concentratie van visafslagen vooralsnog niet spoedig te realiseren lijkt. SCHOl'WBl’RG Stadsschouwburg (Wllsonsplenu Vandaag en morgen 20.15 u.: Toneelgroep Centrum met „De Kannibalen”. MUZIEK Concertgebouw 'Lange Begijnestr.) Vrijdag 30.15 u.: Concert door Noordhollands Philhar- monlsch Orkest o.l.v. Yves Prin. Haarlemse Jazzclub (Gr. Heiligland 47) Vrij dag 21.30 u.: Sessions. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111) 15.30 en 20 u.: „De Peetvader”, 14 j. Vrijdag en zaterdag nachtvoorstelling 24 u.: „Monterey Pop”, a.l. Zaterdag 13.30 u „De drie Stooges, zie je ze vliegen?", a.l. Frans Hals Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Wat zien ik”, 18 j. Vrijdag en zaterdag nachtvoorstelling 23.30 u.: Bonnie en Clyde”, 1« .1. Lldo (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: ,,D» inbreker”, 14 j. Luxor (Gr. Houtstr. 139) 14, 19 en 21.15 „Frenzy”, 18 j. Boxy (KI. Houtstr. 7») 14.30, 19 en 21.15 u. (aanvang za. 13.30 u.): „Django”, 18 j. Vrijdag en zaterdag nachtvoorstelling 24 u.: „De amoureuze avonturen van Siegfried”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u. tevens vrijdag 14.15 u. :,,De 4 vuisten van de duivel", 14 j. Zaterdag 14.15 u. :„Kuifje en zonnetem pel”, a.l. Witte Bioscoop (Smedestr. 23) Vrijdag 23.30 u. :Animatieprogramma met vele korte films (alleen voor leden).

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5