kunnen ook invaliden drie mille bijeen wassen zwemmen Confessionelen willen nog steeds met progressieve drie regeren V erkiezings- bijeenkomst AR Sociale Actie Groep wil ruim In binnenbad „Waterakkers” 135,- OLGA MATRASSEN SWAGERMAN 29,75 54,75 Gelden bestemd voor pater Huneker Jeugddienst Zes maanden voor mishandeling Route intocht Sinterklaas Informatie-avond in jongerencentrum Donkey Shot VESTEN COLTRUIEN DASSEN MET POCHET HANDSCHOENEN OVERHEMDEN Bromfiets gedemonteerd 19,90 32,50 9,95 14,95 16,90 24,90 46,50 99,50 j£,onen Kort IJmondnieuws NOVEMBER 1972 VRIJ DAG 17 TJMUIDER COURANT 7 BAD WORDT WAARSCHIJNLIJK NOG DIT JAAR GEOPEND (Van een onzer verslaggevers) Beweegbare vloer Leerlingen Unieke mogelijkheden in geschenken HEEMSKERK HERENMODE LANGE NIEUWSTRAAT Juweliers B V: hoek Marktplein I Jmuiden - Tel. 1 23 48 JUWELEN, GOUDEN EN ZILVEREN SIERADEN KLASSIEK EN EIGENTIJDS RADIATOREN van Kerko - Kenmore o. a. getailleerd in aansluitende modellen in de nieuwste dessins nappa suède RADIO TOL Diverse kwaliteiten verkrijgbaar bij Kennemerlaan 126 IJmuiden Telefoon 14769 Compact IJMOND De nog steeds springlevende Sociale Actie Groep IJmond is zaterdag weer toe aan de bijna klassiek geworden autowas actie. De noodkreten om geldelijke steun aan de groep heeft de SAGY er toe bewogen de schoonmaak beurt van onze „welvaartsvoertui- gen” morgen (zaterdag) op een drie tal plaatsen in de IJmond te houden en wel in Beverwijk op het Meer- plein en de Wijkerbaan, in Heems kerk op het Europaplein, het Bur gemeester Nielenplein en bij de supermarkt van Albert Heyn aan de Kerkeweg en in IJmuiden op het Marktplein Ongenuanceerd ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) maatschappeli j ke (Van een onzer verslaggevers) en (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE /"Si l ADVERTENTIE ANNO 1800 GETROUWD: ADVERTENTIE Speciale aanbieding! OVERLEDEN: HAARLEM - ANEGANG 13-15 TEL. 023 - 3213 40* unici „Drie gulden is geen budgetverslindend bedrag, u steunt zeer hulpbehoevende medemensen en u vertrekt in een glanzende automobiel weer naar huis”, zo schrijft de Sociale Actie Groep IJmond over de autowasactie op zaterdag. ONDERTROUWD: Jacobus A. J. Knijnenburg en Helena (Van een onzer verslaggeefsters) Men probeert vanuit de school het contact met de maatschappij voor deze enigszins geschoolde jongeren tot stand te brengen. Dit project valt te beschou wen als een op zichzelf staand ontwik kelingsplan. dat in de hele hulpverlening primaat komt te staan omdat anders het De woordvoerder van de Katholieke Volkspartij, Frans Micklinghoff, zei in De Haarlemse rechtbank had hen tot zes maanden en geldboetes van f 500,- veroordeeld. De officier van justitie was in appel gekomen. Veertien dagen gele den eiste de procureur-generaal zeven maanden met aftrek. Zolang de voorraad strekt van 225,- voor stemmen en zich tevens aan te sluiten bij een jongerengroepering van één van de drie christelijke partijen. Klaverjasdrive. Donderdag 23 no vember wordt in het buurtcentrum Wijk aan Duin aan de Wilgenhoflaan te Bever wijk een klaverjasdrive gehouden. Aan vang 20 uur. Johannes W. van der Vlies en Anna M. Fatels; Willem Pathuis en Marina P. Neele; Petrus M. Henneman en Geer- truida C. M. C. Beerendonk; Markus de Jong en Pieternella J. W. Bos; José L. Pelion Serrano en Nieves Lorenzo Gar cia. A. M. Kos; Adnanus Roovers en Wende- lena M. Tigchelaar; Bauke Koster en Johanna C Dekker; Bernardus Peters en Allegonda A. Siemonsma; Adriaan H. J. Davids en Theodora van Roon; Johannes Bremer en Alida A. M. Snijders Vroeg- op; Antonius P. Groen en Helena A. de Boer. In de overdekte zweminrichting zijn enkele eenvoudige bouwkundige voorzie ningen getroffen waardoor in de toe komst eventueel ook bejaarden en inva liden van het bad (bassis-afmetingen: 10 bij 25 meter) gebruik kunnen maken. OLIE GEVULDE 2000 watt, compl. met thermostaat. Lange Nieuwstraat 5 - Tel. 10059 Hierna kwam er langzaam een geani meerde discussie op gang, waarbij de meningen weliswaar vaak lijnrecht tegen over elkaar stonden, maar die ander zijds ook dikwijls positieve gedachten wisselingen opleverde. GEBOREN- René B. T. z. v. A. B. Res en M. C. C. Lute; Hermanus M. z. v. C. H. M. I. de Wit en G M. T. van de Vin; Kaj z. v. C. J. Hollemans en H. W. P. Weggen; Dennis J. C. z. v. W. J. van Roon en C. G. H Noordermeer; Mark z. v. P. H. Dudock en C. J. M. Vestering; Giuseppe z. v. T. Farina en B. Fois; Roberto z. v. L. Morittu en I. Mulas; Margaretha C. M. d. v. A. B J. Dijkman Dulkes en A. M. M. Dekker; Marnix C. z. v. J. Kol en M. Groot; Martinus W. G. z. v. M. C. M. van Gelderen en C. A. M. Bijman; Anton H. D. z. v. J. Huisman en I. F. Lith; Miranda d. v. H. Dijkstra en G. C. M. Hoomans; Linda S. d. v. P. J. Stam en C. P. P J. Vendel; Edwin z. v. P. C. Roozendaa! en A. M. Groen; Remi E. z. v. P. Voulon en A. Weering; Michael L. P. z. v. A. J. Lammers en A. M. van Beek; Felix A. C. z. v. L. W. Bischof en A. A. C. Fluitman; Susanna E. P. d. v. J. K. Morianner en C. Peree; Wilhelmina C. A. M. d. v. J. M. Borst en A. C. Konijn; Eric S. z. v. S. J. v. d. Kolk en M. J. Heesterbeek; Lara d. v. B. J. Hollebrand en H Zwart. In het relatief kleine machinekamertje van het binnenbad is een compacte mas sa van ketels, buizen en filters aange bracht. Een verwarmingsketel met een capaciteit van 460.000 kcal/u, die is uitgevoerd met warmwaterdoorstroom- batterijen bestemd voor de verwarmde douches en de voorverwarming van het badwater, vormt het hart van technische installatie. Overigens wordt de zwemzaal door warme lucht op temperatuur gehou den, de overige compartimenten door radiatoren. zijn toespraak onde meer, dat de verla ging van de kiesgerechtigde leeftijd on der andere te danken is aan de confessi onelen, die meer dan 50 jaar regerings verantwoordelijkheid hebben gedragen. Dit feit was volgens hem nog geen jubileum waard, omdat er zo veel te doen overblijft. HEEMSKERK. De jeugddienst van de Hervormde Gemeente Beverwijk- Heemskerk in de kerk aan het Kerk plein wordt zondag geleid door de heer Verhoeven uit Amsterdam. Het thema zal zijn: het beloofde land. Het muziek- ensemble onder leiding van Nico Raven- steijn begeleidt de gezangen. De dienst begint om 19 uur. Val. In de Fazantenlaan in IJmui den is gistermorgen een vijftigjarige dakbedekkef van een ladder gevallen. De man brak zijn pols en is naar het Zeeweg Ziekenhuis vervoerd. HEEMSKERK De overdekte zweminrichting, die in opdracht van de Stichting Recreatie Centrum „De Waterakkers” naast de al bestaande open-zweminrichting van de Stichting aan de Heemskerkse Kerkweg wordt gebouwd, nadert zjjn yoltooiing. Verwacht mag worden, dat het instructiebad eind dit jaar in gebruik kan worden genomen. Over een lengte van negen meter is de basisvloer verstelbaar. Zo kan men de diepte desgewenst tot twintig centimeter terugbrengen. BEVERWIJK. Een nieuwe brom mer, die op de Plesmanweg was gestolen, is gisteren langs de Büllerlaan gede monteerd teruggevonden. De dieven had den voor f 700 aan onderdelen van de brommer afgesloopt. In het bassin is over een lengte van 9 meter een beweegbare vloer aange bracht, zodat de bassindiepte in dit ge deelte van het bad indien gewenst teruggebracht kan worden van 1,50 tot 0,20 meter. Het resterende deel van het bassin is 2 meter diep. De badmeester en de bezoekers van het bad kunnen de diepte boven de beweegbare vloer en De drie mannen, een 21-jarige fa brieksarbeider, een 19-jarige classificeer der en een 24-jarige voorman, hadden na cafébezoek een hun onbekende man aangevallen, mishandeld en beroofd van f 10,-. De Duitser hield er een gescheurd gebit aan over. De aldus bijeenvergaarde gelden zijn bedoeld voor mensen, die in de meest erbarmelijke levensomstandigheden pro beren mens te zijn. De actie duurt van 10 uur ’s morgens tot 4 uur ’s middags. De groep vraagt f 3 per wasbeurt. De man die deze keer door de Sociale Actie Groep wordt geholpen is pater Huneker, sinds 1951 wekzaam als missio naris te Solo, Midden-Java in Indonesië. Men worstelt daar met het afschuwe lijke werkloosheidsprobleem. De licha melijke en geestelijke nood door voed selgebrek en het frustrerende gevoel van nutteloos te zijn, zonder hoop of ideaal te moeten leven, is onvoorstelbaar groot. Veel jongeren zwermen uit naar de grote steden, zoals Djakarta, om er in feite te ervaren, dat hun huiveringwek kende wanhoop daar slechts schriller omlijnd wordt. Deze mening werd donderdagavond onder meer verkondigd door de heer A. v.d. Mark, lid van Provinciale Staten voor de Anti Revolutionaire Partij tij dens een informatie-avond van de drie christelijke partijen In het jongerencen trum Donkey Shot. In zijn inleiding trachtte de heer Van der Mark de niet te talrijke jongeren duidelijk te maken, waarom verkiezin gen in ons staatsbeleid nodig zijn. Als voornaamste reden noemde hij, dat bij politiek niet gedacht moet worden aan belangengroepen maar aan het welzijn van het gehele volk. Hij hoopte dat de confessionelen in 1975 met één kandidatenlijst zouden uit komen, omdat daarmee dan het ideaal bereikt zou zijn om vanuit de boodschap van het evangelie samen verder te gaan. De heer Van der Mark betreurde het, dat de progressieve drie zich hard heb ben opgesteld en geen samenwerking meer willen. Als zijn persoonlijke me ning gaf hij te kennen te zijn voor een structuurverandering, waardoor een har monische maatschappij kan ontstaan, maar daarnaast niets te voelen voor het op de kop zetten van de totale maat schappij. Tenslotte vroeg hij begrip voor het feit, dat de verbetering van de maat schappelijke structuur slechts bereikt kan worden langs de weg van de gelei delijkheid In een moeizaam proces en drong hij er bij de jongeren op aan in elk geval van hun stemrecht gebruik te maken. l De drie christelijke partijen willen werken voor iedereen, streven naar een rechtvaardige inkomensverdeling en zich inzetten voor de sociaal zwakkeren. De slogan „Dood aan het inflatiespook” noemde hij ongenuanceerd en niet in een handomdraai te realiseren. De confessionelen voeren naar het oordeel van Frans Micklinghoff ook een actieve vredespolitiek. Hij vond het aan de NATO en de defensie uitgegeven geld eigenlijk ook maar weggegooid geld. Er moet naar zijn mening worden gestreefd naar een eenzijdige en gelijktijdige ont wapening Ook deze politicus adviseerde de jongeren op 29 november te gaan Het badwater wordt uit de natuurlijke bron, zo’n zeventig meter onder het buitenbad van de Stichting gelegen, be trokken. De douches en kranen zijn aangesloten op het PWN-net. De zwem zaal is voorzien van thermopane glas (dubbele beglazing): de waterzuivering van het binnenbad waarin de Heems kerkse lagere school kinderen over njet al te lange tijd zweminstructie kunnen ontvangen geschiedt door twee verti cale filters. De overdekte zweminrichting aan de Heemskerkse Kerkweg nadert zijn vol tooiing. Binnenkort gaat men beginnen met het uittesten van de technische apparatuur. BEVERWIJK. De Anti-Revolutio- naire Kiesverenigingen Beverwijk, Oos- terwijk en Heemskerk houden dinsdag 21 november een verkiezingsbijeenkomst in de ontmoetingsruimte van de Vrede- vorstkerk aan de Laan der Nederlanden. Informatie verschaft mevrouw J. G. Kraayeveld-Wouters uit Heerhugowaard, die op de kandidatenlijst van de AR staat. Helena M. Vrouwes, 62 jaar; Wilhel mina M. Rijkers, 83 jaar, gehuwd ge weest met P. Ekelschot; Elisabeth Ver meulen, 85 jaar, gehuwd geweest met P. Bakker; Maria Ham, 74 jaar, echtgenote van S. Bonke; Johannes J. Limmen, 71 jaar. HAARLEM. Wegens beroving mishandeling van een Duitser op 22 mei in Velsen heeft de Amsterdamse recht bank twee Velsenaren en een IJmuide- naar elk tot een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek van voorarrest ver oordeeld. Volgende week zaterdag zal de Sint ’s morgens Oosterwijk, en ’s middags Zuidbroek en Zwaansmeer bezoeken. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De confessionele partijen staan nog open naar alle kan ten. Zij willen nog steeds na de verkie zingen een meerderheidskabinet vormen met de progessieve drie. Als dit geen haalbare kaart is, willen zij desnoods nog wel genoegen nemen met een minder ideaal minderheidskabinet. Momenteel leggen werknemers van aannemer Heddes Bouw te Berkhout onder supervisie van architect W. J. Zonderhuis uit Alkmaar de laatste hand aan de elektrische voorzieningen, licht en filterinstallaties van het overdekte bad. Binnen afzienbare tijd kunnen deze installaties worden uitgetest. Waarna, bij gunstige uitslag, niets de opening van het bad mee in de weg staat. Pater Huneker ontplooit onverdroten Initiatieven om, hoe dan ook, deze men sen te helpen. Zijn laatste poging is de oprichting van een school. Deze school heeft de instelling de leerlingen van meet af aan zo produktief mogelijk te maken. Na een bepaalde tijd kunnen de jongeren dan mogelijk heel eenvoudig als knecht of kleine zelfstandige in de maatschappij geplaatst worden. Vandaar dat pater Huneker een be roep doet op de welwillendheid van de IJmonders. Het totale project kost f 11.000. Een bedrag van 4800 aan bouwmaterialen heeft pater Huneker al bijeen geploeterd, terwijl hij uit het aanwezige kasgeld van de S.A.G. f 3000 mocht ontvangen. Er rest dus nog een bedrag van 3200 alvorens de DO- school kan starten. Hier wil de S.A.G. zaterdagmiddag wat aan doen met leer lingen van de L.I.A.-huishoudschool, het Pius X-college en de Pedagogische Aka- demie uit Beverwijk, van de Debora Baeke- huishoudschool uit Heemskerk en van de Gemeentelijke Huishoud school uit IJmuiden. een op de zijmuur aangebracht bord aflezen. Banken rondom het bassin geven de zwemmers de gelegenheid wat uit te blazen, terwijl een kleine tribune be langstellenden in staat stelt bijvoorbeeld de verrichtingen van hun kroost van bovenaf gade te slaan. In de toegangs hal, waar een zogenaamde eilandkassa is geprojecteert, zijn bovendien nog een aantal wachtbanken geplaatst. De architect tevens bouwdirecteur heeft het uiterlijk van de zwemin richting zo sober mogelijk gehouden. Wel heeft men achter het binnenbad een travo-station opgetrokken, waardoor de stroomvoorziening voor zowel het bin nen -als al bestaande buitenbad recht streeks van de hoofdkabel kan worden afgetapt. Voor de omwonenden zal dit minder storingen in het elektriciteitsnet opleveren. af glijden naar een chaos onafwendbaar is. Afscheid. Voor de heer C. Broertjes, die ruim 21 jaar bestuurslid van de afdeling Velsen van Het Grone Kruis is geweest, wordt zaterdag 25 november aan vangende 16 uur in het Koetshuis van het café-restaurant Beeckestijn, Velsen-zuid, een afscheidsreceptie ge houden. De plaatselijke autoriteiten in Solo geven graag hun fiat aan deze plannen, maar het ontbreekt hen stomweg aan geld om een en ander te subsidiëren. BEVERWIJK. De route, die Sint Nicolaas morgenmiddag bij zijn feeste lijke intocht in Beverwijk zal volgen luidt: 14.30 uur vertrek uit Huize Schey- beeck, Velserweg. Breestraat, Zeestraat, Groenelaan. Romerkerkweg, Kees Delfs- weg, Kloosterstraat, Koningsstraat, Kerkstraat tot Café Sport, Alkmaarse- weg, Breestraat en weer terug naar Huize Scheybeeck.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7