WELLICHT BRAM WASSENAAR HEEFT OPERATIE DE GOEDE INDIVIDUELE SPONSOR Resultaten Akrides had weinig in te Europa-cup basketbal 42-66 brengen tegen DSS Hetem nu als Betty Stöve verloor Grote Herfst-prijs ruim zeven mille NK atletiek in Den Haag Hillegom steviger op kop IJ mond (dames) tegen JOS biljarter op de voorgrond KENNEMERS KAN OP KOP KOMEN Atleet kan nu viereneenhalf uur per dag trainen Rugby-interland tegen Joego-SIavië Minder races voor Rijnders over maand naar huis w.k. motorcoureurs NOVEMBER 1972 12 ZATERDAG 1 8 Diploma Geen verboden zaak r l s 1 r Hans (Van onze handbalmede werker) Bram Wassenaar: Minder zorgen. (Van onze biljartmedewerker) I (Van onze medewerker) (Van onze paardesportmedewerker) (Van een medewerker) en I (Van onze basketbalmedewerker) IJMUIDEN. Eén helft is Akrides er in geslaagd in de buurt van het debute rende DSS Epibratos te blijven. Na vrij wel de gehele eerste helft steeds aan de goede kant van de score vertoefd te hebben, bracht een productieve slotmi nuut DSS met 30-31 voor het eerst langs de Akrides-ploeg, die het nog steeds moet stellen zonder de lengte van de geblesseerde Jos Meyer. Twee jaar geleden nam hij, hoewel Wassenaar in het bezit is van een diplo ma dat hem veel mogelijkheden biedt in het horeca-wezen, een baan als als ad ministratief medewerker op het nationa le sportcentrum Papendal. Dit vooral omdat de hotelbranche vanwege de on regelmatige werktijden nauwelijks of helemaal niet was te combineren met het beoefenen van de topsport. „Bram, die ik al langer ken, komt gewoon bij ons in dienst, waarbij hij dus alle mogelijkheden krijgt om zich op sportgebied te ontplooien. Ik ben niet zo erg op de hoogte met de mogelijkheden DAMMEN. Het Residentie Dam Ge nootschap (RDG) uit Den Haag is voor de negende maal kampioen van Neder land geworden. De wedstrijdleider van de KNDB besloot alsnog de onbesliste partij uit de vorige week bij de stand 810 afgebroken wedstrijd tussen Al melo en RDG voor de Hagenaars ge wonnen te verklaren. naar met deelde DEN HAAG. De uitslagen van de belangrijkste wedstrijden die deze week werden gespeeld in de toernooien om de Europese basketbalbekers zijn: f h i 1 1 1 1 1 De Oosterbeekse firma Spitman Reini- gingsbedrijven heeft Bram Wassenaar een contract aangeboden, dat inhoudt, dat de AV ’23 atleet deze maand r v t t I c 5 ■V S t l i I c s I 5 C I 1 J i 1 I 1 r 5 I s d o IJMOND. Morgen wordt in Bever, wijk de uitgestelde amateur voetbalwed. strijd tussen de Kennemers en Zand- voortmeeuwen gespeeld. De Kennemers draait tot nu toe aanzienlijk beter dan vorig seizoen. Dat onverwachte succes werd tot voor enkele weken afgedaan met de opmerking: „Die overwinningen zijn een paar blijmakertjes geweest.” De tips: 1. Artemis-prijs: 1. Jetstream 2. Kim Nardinclant 3. Kameleon V. Outs :Jeannette. 2. Artemis-prijs 2e afd: 1. Kaballus 2. Jouri Buitenzorg 3. Kondor Fez Outs: Jackal Hano ver. 3. Jupiter-prljs ie afd: Gravin v.d. Golf 2. Impala 3. Izmir Outs: Impie Hanover. 4 Demeter-prijs: 1. Daimler 2. Iliya Kuryakin 3 For Ever Outs: Fabiola Kitty. 5. Dlana-prijs 1. Hans 2. Jaspis du Bols 3. Hermance Out Indien .6 Herfst-prijs der 3-jarigen: 1 Stal Westlandia (Keep it Again—Keem Speed) 2. Karin van Hovi 3. Kahinga Outs: Kees Ver kerk 1. Aurora-prijs: 1. Joan Hollandia 2. Jozina du Bois 3. Kenau Outs: Iwan Spencer. 8. Bellona-prijs: 1. Indra Shadow 2. Habanera 3. Gyas Outs: Gratie Norton. 9. Jupiter-prljs 2e afd: Q. Judy Buitenzorg 2. Golden Peter 3. (Van onze sportredactie) ARNHEM. Niet de Nijmeegse lange-afstandatleet Jos Hermens, die tot nu toe zijn pogingen om een sponsor te vinden zag mislukken, maar nationaal 1500-meterkampioen Bram Wassenaar is de eerste Nederlandse atleet die dankzij een individuele sponsoring vanaf begin februari van het volgend jaar drie keer per dag zal kunnen trainen. vraagt Wassenaar overigens overschrij ving aan naar het Arnhemse Ciko ’66 tegen een maandsalaris en een bepaalde toelage, gedurende ongeveer vijf uur per dag als administratief medewerker bij de Oosterbeekse firma in dienst treedt. Zowel ’s morgens als ’s middags krijgt Bram Wassenaar de gelegenheid te trai nen, waarna dus nog de vrije avonduren en het vrije weekeind resten. „Ja, de gebroeders Spitman gaan mij dus op een wijze sponsoren zoals je dat in het buitenland ook ziet, via aangepas te werktijden dus. Ik verwacht dan ook met ingang van februari zo’n 4,5 uur per dag te kunnen trainen. Bijna een ver dubbeling van het aantal uren dat ik nu train. Ook krijg ik alle medewerking voor wat betreft de nationale en interna tionale wedstrijden,” aldus Bram Wasse naar, die hiermee in feite de tweede stap heeft gezet op weg naar optimale trai- ningsmogelij kheden. Op Papendal had Wassenaar een ideale trainingsacommodatie bij de hand. De stap die nu volgt is er een die hem wat meer mogelijkheden biedt. „Overigens gaat het om een eenjarig contract. Daar na bestaat natuurlijk de mogelijkheid dat we weer om de tafel gaan zitten om over een verlenging te praten,” aldus Bram Wassenaar, die de korte duur van dit contract geen bezwaar vindt. „Ik wil gewoon nog een poosje top sport blijven bedrijven. Ik ben niet ge trouwd, dus dat is voor mij ook geen rem. Bovendien heb ik ’mn diploma van de Hogere Hotelvakschool zodat ik wan neer ik stop met topsport alle mogelijk heden heb.” Welke tegenprestaties worden er van Bram Wassenaar verwacht? De heer H. C. Spitman, die met zijn broer B. J. C. Spitman de directie voert over het Gel derse Reinigingsbedrijf, zegt hierover: „Uiteraard hopen wij dat door de pres taties van Bram Wassenaar de naam van ons bedrijf meer bekend wordt, Laten we eerlijk zijn, deze sponsoring kost ons geld en daarom hebben we Bram ook gevraagd onze naam te noemen, bijvoor beeld bij interviews”, aldus de heer H. C. Spitman, die toegeeft dat deze sponso ring voor zijn bedrijf een zakelijke aan gelegenheid is. DEN HAAG Zondag speelt het Nederlands vijftiental in Den Haag een rugbywedstrijd tegen Joegoslavië. De op stelling vart het Nederlands team is als volgt: HILLEGOM Het in de tweede klas se C van de Haarlemse zaalvoetbalcom- petitie leidende Hillegom zegevierde in de Treslongsporthal met 8-3 over Vogelen zang en kwam daardoor nog steviger op kop. VBHB bleef met een score van 7-2 de meerdere van KGM. LONDEN. Betty Stöve heeft in Londen in de halve finales damesenkelspei van het tennistoernooi om de Dewarbeker verloren van de oud-Wimbledonkampioene Margaret Court. De Australische won met 64, 76. De herenfinale gaat tussen Nastase (Roem.) en Gorman (VS). Hero Hollandia Outs: Indus Thar. 10. Astarte- prijs: 1. Januska D 2. Javillo du Bols 3. Ivar De Grote Prijs van Hilversum trekt dinsdagavond (6.00 uur) niet alleen de Hilversumse vroede vaderen naar hun paardenstadion maar ook een aantal Ne derlandse toppaarden. Na zijn prachtige zege op Flamingo Six is Eland op dit ogenblik verreweg de beste en de snel ste. Van zijn meeste rivalen - Gudo van Bonni, Gunnar Dear, Christiaan de Wet - is al bekend dat zij de Nederlandse kampioen niet kunnen houden. De enige, waarvan dit niet bekend is, is de Franse draver Vad, diie tot nu toe slechts twee maal in o<ns land startte en daarbij de eerste keer door leidselbreuk ten val kwam. De hengst is snel genoeg om Eland te kunnen weerstaan, maar of hij de juiste vorm al te pakken heeft is zeer twijfelachtig. Indien Eland wint daar twijfelt niemand aan - dan komt zijn dit jaar gewonnen bedrag boven de halve ton. ger wordende strijd nam een beter spe lend DSS Epibratos steeds verder af stand om verdiend met 66-42 de winst te grijpen. Bij Akrides kwam geen van de spelers in de dubbele cijfers. Tegenover Kees Kaandorp (8-1) stelde DSS Ernst Weys (4-8). DEN HAAG. De Nederlandse atle- tiekkampioenschappen zullen in 1973 op de sintelbaan aan de Zuidlarenstraat in Den Haag worden gehouden. De titel strijd vindt plaats op 14 en 15 juli. In de districts eerste klasse greep The Typhoons tweemaal de volle winst. Don derdag werd Sea Devils in Beverwijk via 29-40 naar een 85-61 nederlaag ge speeld. Topscorer Piet Hooft (12-10). Te gen Antilopen hadden de mannen van coach Rinus Dinkelberg het zo mogelijk nog makkelijker. Halverwege leidde The Typhoons reeds met 36-11. In de tweede helft groeide de voorsprong gestaag en door Jan Eijsker (4-7) en W. de Ruig (7- 8) werd met 75-29 de tweede zege gegre pen. IJMOND. Na het goede resultaat van afgelopen zondag, kunnen de dames van IJmond ook zondag twee punten rijker worden. Het zaalhandbalteam van het Amsterdamse JOS is geen onoverko melijke tegenstandster. JOS dat een vrij Jonge ploeg binnen de lijnen brengt, moet het veelal hebben van de break out en de verrassing. Cirkelwerk is ze ker niet zijn sterkste wapen, terwijl het op de beslissende momenten routine te kort komt. die er voor hem zijn om onze naam naar buiten uit te dragen. Ik weet, dat het niet mogelijk is om tijdens grote wedstrijden reclame te maken via het shirt, maar mondeling reclame maken is in de atletiekawereld toch geen verboden zaak?” De tips: 1. Raadhuis-prijs: 1. Jetstream 2. Jose Hollandia 3. Justisslma Outs: Jouri van Lian- te. 2. Witte Hul-prljs: 1. Kabbes dus Bois 2. Kalopanax 3. Klara Bond Outs: Kwant. 3. Sportraad-prljs: l.Jaslo 2. Jupiter P 3. Inorlna N Outs: Izanto. 4. Carlllon-prljs: 1. Keep It Again 2. Kolardachs 3. Igor Outs: Jan Hollan dia 5. Burgemeester-prijs: 1. Ido Hanover 2. Gonda Scotch 3. Iduna J. Outs: Hornblower. 6. Grote Prijs van Hilversum: 1. Eland 2. Gunnar Dear 3. Gudo van Bonni Outs: Vad, 7. Raadsleden-prijs le afd: 1. Isnathan 2. Jacco Buitenzorg 3. Hoop van Rhea Outs: In time. 8. Wethouders-prijs: 1. Edel Six 2. Hilda Z 3. Irmana B Outs: Ike Hollandia. 9. Raadsleden- prijs 2e afd: 1. Fury Hollandia 2. Ideal Dear 3. Jachtfazant Outs: Interpide 10. Witte Hul- prijs: 1, Kondor Fez 2. Kapri 3. Kyros D Outs: Kuno v.d. Lente. Odin dames ontmoeten de reserves van Niloc. Niloc 2 dat nogal statisch handbal speelt heeft veel schutters in de ploeg en maakt zodoende veel gebruik van het afstandsschot. Wanneer Odin gebruik kan maken van zijn snelheid en zich niet laat intimideren kan het voor een aangename verrassing zorgen. In de regionale jeugdklasse bij de heren doet de ploeg van IJmond het verdienstelijk, toch zal het op bezoek komende ZVM voor zware tegenstand zorgen. PARIJS. Volgend jaar zullen er twaalf wedstrijden worden gehouden, die meetellen voor het wereldkampioen schap der motorcoureurs. Dat zijn er twee minder dan dit jaar. Geschrapt zijn de grote prijzen van Oost-Duitsland en van Noord-Ierland. Deze evenementen houden wel hun internationale status. De TT-races in Assen (grote prijs van Nederland) worden gehouden op 23 juni. De data van de twaalf grote prijzen zijn: 22 april: grote prijs van Frankrijk (Paul Ricard). 6 mei: grote prijs van Oostenrijk (Salzburgring). 13 mei: grote prijs van West-Duitsland (Hockenheim). 20 mei: grote prijs van Italië (Monza). 2- 8 juni: Tourist-trophyraces (eiland Man). 16, 17 juni: grote prijs Zuidslavië (Opa- tija). 23 juni: grote prijs van Nederland (TT) (Assen). 1 juli: grote prijs van België (Francorchamps). 15 juli: grote prijs van Tsjecho-Slowakije (Brno). 21- 22 juli: grote prijs van Zweden (Aner- storp). 29-30 juli: grote prijs van Fin land (Imatra). 22-23 september: grote priji van Spanje (Madrid). HILVERSUM. Voor de goede drie jarige dravers die nog niet met winter- vakantie zijn is zondagmiddag (1.30 uur) op de Hilversumse baan de Grote Herfst-prijs één der laatste grote prooi en. Ruim 7*/i mille wacht op een verde ling, die pas na een ongetwijfeld even boeiende als harde strijd tot stand zal kunnen komen. Dc belangrijkste preten denten Karin van Hovi en Keen Speed zijn met twintig meter extra belast, waardoor hun kansen vrijwel gelijk zijn aan die van Kees Verkerk en Kahinga. Hoewel Kahinga wel eens tegen de goe de draf zondigt zal Jan van Dooyeweerd de merrie na een vrij lange rust wel weer zo uitstekend hebben voorbereid dat zij als het „dark horse” mag worden beschouwd, Bram Wassenaar zelf denkt wel heel voorzichtig aan een vorm van shirtrecla me. „Officieel mag het niet, maar ik zou me kunnen voorstellen dat er tijdens crossen wat meer getolereerd wordt”, aldus de 28-jarige Bram Wassenaar, die voor wat de nabije toekomst betreft zo wel op het indoor- als crossfront actief wil zijn. „Maar eerst ga ik op uitnodi ging van de Israëlische gebroeders Wischnitzer een week of drie naar Is raël. Dan krijgen we de nationale en Europese indoorkampioenschappen en de nationale crosskampioenschappen, ter wijl ik hoop dat we ook eindelijk de kans krijgen als herenploeg naar de cross des Nation te gaan.” Hillegom heeft het lang niet zo ge makkelijk gehad als de grote uitslag zou doen vermoeden en na een 3-2 voor sprong bij de doelwisseling wist Voge lenzang in de tweede helft weer langszij te komen. Toen bleek de betere conditie van Hillegom doorslaggevend. Van Ooy- en en Van der Velde kwamen allebei tot een hattrick, terwijl Pijpers en De Jong elk eenmaal scoorden. Voor Vogelenzang scoorden Mense, Roeien en Warmerdam. VBHB speelde beter dan KGM en bracht het door treffers van Fange (2), Van Biezen (2), De Vries, Ginhoven en Van Asselt tot een ruime 7-2 overwin ning. Beide tegenpunten waren van Evers. Reserve klas B: Telefonia 2-DSB 3 2-4, Bloemendaal 3FC Fransen 2 3-6. De mogelijke illusies op de twee winst punten zag Akrides definitief de bodem ingeslagen, toen al in de tweede minuut Cor Haver gediskwalificeerd werd. Op dat moment brak het laatste verzet aan Akrides-zijde. Ondanks een goed opere rende Kees Kaandorp zakte de thuisclub steeds verder weg. In de steeds rommeli- „Nu ik deze trainingsmogelijkheden krijg moet het straks in het seizoen nog sneller kunnen. Een seizoen, waarin ik nog niet definitief overschakel op de 5000 meter. Ik wil ook nog de 1500 meter blijven lopen, bijvoorbeeld bij de Europese indoor-kampioenschappen die in maart in Roterdam worden gehou den,” aldus Bram Wassenaar, de eerste Nederlandse atleet die er in slaagde een individuele sponsor te viden. Hij zal zeker niet de enige blijven. HAARLEM. Het kampioenschap van het district Haarlem, derde klas libre, dat deze week werd gehouden in biljartzaal „Concordia” te Haarlem is een succes geworden voor Co Hetem. BRUGGE. Het blijft naar om standighedengoed gaan met Nico Rijnders. Vrijdagochtend deelde een woordvoerder van het Sint-Jans-hospi- taal in Brugge mee dat de voetballer, die afgelopen zondag tijdens FC Brugge FC Luik door een hartinfarct werd ge troffen, nu definitief buiten levensge vaar is. Wel wordt Rijnders nog steeds onder voortdurende controle gehouden, maar zijn behandelende arts was opti mistisch gestemd. Men verwacht dat de Nederlandse ex-international over onge veer een maand naar huis mag. HAARLEM Het gaat niet goed met Haarlem-spits Gerrie de Goede. De knie blessure, die de Haarlemmer opliep in de wedstrijd tegen FC Utrecht, is bijzonder hardnekkig. De kniebanden zijn nog steeds beschadigd en De Goede onder vindt bij zijn lichte trainingen erg veel pijn. Donderdag zal dokter Strikwerda de blessure opnieuw bekijken. Als er op korte termijn geen verbetering in de situatie optreedt dan zal De Goede aan de knie moeten worden geopereerd. Voor de oudere klassepaarden een draverij van meet over 2 kilometer, een afstand waarmee Daimler en Wim Strooper niet veel moeite zullen hebben. Die pessimisten zullen inmiddels wel van gedachten zijn veranderd, want als de Kennemers er morgen volgens ver wachting in slaagt het laag geplaatste Zandvoortmeeuwen met een nederlaag naar huis te sturen, staan de Beverwij- kers samen met Stormvogels, DWV en Zeeburgia op een gedeelde eerste plaats. DEM speelt in Castricum tegen Vites- se’22, dat het tot nu toe met een vrij bescheiden plaats op de ranglijst moet doen. DEM is al enkele jaren een vere niging die zich heel best schijnt thuis te voelen op een plaats ergens in de mid denmoot. De ploeg draait de laatste weken echter vrij constant en in het clublad is de hartekreet terug te vinden: „We hebben nu de kans ook eens een woordje mee te spreken in de hogere regionen.” Maar afwachten of de Ca- stricummers morgen geen onoverkome lijke-hindernis blijken te zijn op de weg omhoog. KIC speelt in Schalkwijk tegen DVO. Verliezen de Velsennoorders dan lijkt de strijd in de vierde klasse C al in de eerste helft van de competitie beslist in het voordeel van de Haarlemmers. KIC moet dus winnen, maar dat tegen DCO makkelijkt lukt, moet ernstig wor den betwijfeld. Rest nog de inhaalwed strijd ADÖ’20-Victoria O. De Heemsker kers staan met slechts een winstpunt troosteloos onderaan. Er zal op eigen terrein tegen het sterke Victoria alles op alles gezet moeten worden, wil die posi tie wat florissanter worden. Eerste rij: Leo de Haan (AAC), Jan Rosman (RCH) en Willem van Leeuwen (LSRC); tweede rij: Dick Mulder (AAC) en Erik Hoenkamp (LSRC); derde rij: John Altena (RCH), Wieger Nicolai en Daan Schram (DSRC), halfs: Karei Keuken (AAC) en Jack Heer (Gooi); centers: Rob Brouwer (RCH), Mi- chiel van der Graaff (LSRC); wings: Aart van der Loos (HRC) en Richard Mooyer (RCH), fullback: Ad. van Dalen (AAC), de laatste fungeert tevens als aanvoerder. De wedstrijd die om 14.30 uur begint is de eerste ontmoeting met de Joegoslaviërs. De Akrides-dames hebben met het laag geklasseerde Zeemacht alle moeite gehad. In een duel met een wisselend scoreverloop, slaagde Akrides er niet in van Zeemacht weg te lopen. Wel had Akrides steeds een kleine voorsprong, maar Zeemacht wist van geen opgeven en kon door een hele serie gemiste strafworpen van de thuisclub in de al lerlaatste minuut zelfs nog een 35-34 voorsprong nemen. Twee treffers van Margriet Haver kwamen op de valreep toch nog op tijd om de winst in eigen huis te houden. Joske Haver (10-2) en Marga Ligthart (0-9) compenseerden de afwezigheid van José van der Bruggen afdoende Heren: landskampioenen: TU Istan- boel (Tur)UBSC Wien (Oost) 58-56 rust 36-29), UBSC met 137-126 naar tweed» ronde, Avenue London (Eng)Etzetella Ettelbrueck (Lux) 69-71 (29-38), Avenue met 160-152 naar tweede ronde., Real Madrid (Spa)I.R. Reykjavik (IJsl) (50-20), Real Madrid met 210-102 naar tweede ronde, Maccabi Tel Aviv (Isr)—Alviks BK Stockholm (Zwe) 87-70 (38-42), Maccabi met 190-144 naar tweede ronde, Bus Lier (Bel) Honved Boedapest (Hon) 92-59 (46-28), Bus Lier met 169-144 naar twee de ronde, Villeurbanne met 193-139 naar tweede ronde, Slavia Praag (Tsj)FC Porto (Por) 109-68 (54-27), Slavia met 202-159 naar tweede ronde, Rode Ster Belgrado (Zsl)Levi’s Flamingo’s 107-74 (51-40), Rode Ster met 179-162 naar tweede ronde. In de tweede ronde wor den de volgende wedstrijden gespeeld: Stade Francais Genève (Zwi)Zska Moskou (Rus), Simmenthal (Ita)UBSC Wien, Avenue-Real Madrid, Maccabi Bus Lier, VilleurbanneSlavia Praag, Partizani Tirana (Alb)Rode Ster, Dy namo Boekarest (Roe)Akademik Sofia (Bul)/Panathinaikos (Grk). Dames: Landskampioenen: Union Wien (Oost)Le Logis Brussel (Bel) 69- 55 (30-29), Union met 160-117 naar twee de ronde, Black Star Mersch (Lux) Turnford Tigers (Eng) 75-76 (33-40), Turnford Tigers met 142-128 naar twee de ronde. In de tweede ronde worden de volgende wedstrijden gespeeld: Gottingen (Wdld)Spartak Praag (Tsj), Coimbra (Por)/Mataro (Spa)Tfse Boedapest (Hon), Ykselis Ankara (Tur)Pernik (Bul), Iraklis Saloniki (Grk), Geas Sesto san Giovanni (Ita), Union WienLks Lodz (Pol), Turnford Tigers-Clermont Uc (Fra), Rapid Boekarest (Roe)Vozdo- vac (Belgrado (Zsl). Dorjee lijkt als speler voor Haarlem definitief verloren. Zijn knie zit na de blessure herhaaldelijk vol met vocht, zodat Strikwerda heeft beslo ten om hem op 15 december terug te laten komen. Dorjee zal zeker geen ope ratie ondergaan. De man, die aanvanke lijk was aangetrokken als trainer, heeft in december anderhalf jaar niet meer gevoetbald en mist dus het ritme om een rentree op ere-divisieniveau moge lijk te maken. Haarlem benut zondag zijn vrije dag om een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Rijswijkse eerste klasser RVC, het elftal van Karei Jan sen, te spelen. Het duel in Rijswijk begint om 14.00 uur. Nu Fulham maandag niet tegen Tel star wil voetballen hebben de Velsena- ren alles in het werk gesteld om alsnog een tegenstander te vinden voor een oefenwedstrijd. Die bleek op zo korte termijn niet meer te vinden. De Velse- naren verschijnen derhalve morgen niet in het veld. De uitslagen van de vrijdag gespeelde wedstrijden luiden: Dames: Akrides 2 Haarlem Cardinals 19-24. HOC 3—The White Stars 3 19-45. Onze Gezellen DIOS 15-13. Hoofddorp 2—HCK 2 34-17. Heren: Akrides 6The Typhoons 4 24- 37. Akrides 2Haarlem Cardinals 2 47- 60. Exercitia 2Hoofddorp 2 40-47. Akrides 3Haarlem Cardinals 3 26-40. Akrides 4Haarlem Cardinals 4 68-35 Levi’s Flamingo’s 3Antilopen 2 43-46. Hoofddorp 4Levi’s Flamingo’s 5 23-43. SDO 2Antilopen 3 13-82. DIOSOnze Gezellen 26-52. The Typhoons 3DSS Epibratos 7 0-2. Sea Devils 3DSS Epi bratos 4 44-59. Hetem, die grote bekendheid geniet als internationaal honkbalscheidsrechter en als een goede biljarter, heeft op 62- jarige leeftijd tijd vrij kunnen maken om zijn grote hobby, het biljarten, in georganiseerd verband te kunnen gaan beoefenen. Dit jaar werd hij lid van een van de oudste verenigingen in het dis trict Haarlem, de B.V. Insulinde. Zijn eerste optreden in officiële wedstrijden heeft hij besloten met een kampioensti tel. Daarnaast promoveerde Hetem naar de tweede klas libre. Op de laatste dag van het vier dagen durende toernooi waren er nog drie kanshebbers voor de titel, namelijk Co Hetem en Frits Lazones, beiden met 10 matchpunten en Henk Boogaard met 9 matchpunten. In de laatste ronde kwa men Hetem en Boogaard tegenover el kaar te staan. Hetem ging snel van start en zette de nerveus spelende Boogaard al snel op een achterstand. Met regelma tige productieve series bouwde Hetem zijn voorsprong steeds verder uit. Voor beid» punten had hij slechts 26 beur ten nodig, moyenne 3,70. Boogaard kwam 21 caramboles tekort. Frits Lazo nes, ook geen onbekende in de Haarlem se Honkbalwereld, moest in de laatste ronde de strijd aanbinden tegen de goed meekomende nieuweling Kick Vooges. Het was aanvankelijk een gelijk opgaan de strijd, waarin vooral Lazones met zijn zenuwen te kampen had. Maar in de eindfase gaf de grotere routine van Lazones toch de doorslag. In 32 beurten was Vooges een geslagen man. Lazones eindigde evenals Hetem met 12 punten, maar door zijn lager moyenne moest Lazones genoegen nemen met de tweede plaats. De als favoriet gestarte Willem Brandsma is zonder meer tegengevallen. Alleen in de zesde en zevende ronde wist hij zijn partij te winnen, hetgeen hem voor een debacle behoedde. Met Hetem en Boogaard, komt Brandsma volgend seizoen in de tweede klas uit. De eindstand luidt: (punten, moyenne en serie): 1. C. Hetem, Insulinde 12 3.20 23. 2. F. Lazones, Frans Hals 12 2.90 19. 3. H. Boogaard, Vriendenkring 9 2.63 17. 4. F. Janssen, B. C. H. 7 2.76 21. 5. K. Vooges, Vriendenkring 6 2.23 17. 6. K. Rikkers, Ons Genoegen 5 2.43 21. 7. W. Brandsma, Club 70 5 2.35 17. 8. J. Been, Haarlem-Noord 0 2.13 16. Toernooige- middelde: 2.57.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 12