Alphenaar agenda ópstaan Heemskerks „Vriendenkring” in vermakelijk Engels blijspel Muziekfeest bij IJmuidens roem heel gezellig Alphenaar Jonge recidivist met vallen en op weg naar verbetering Regie bood kansen aan debutanten TER ZATERDAG 1 8 NOVEMBER 19 7 2 6 SHOW AGENDA Velsen-IJmuiden (Van een onzer verslaggeefsters) Voetbal In en om Haarlem I IJmuiden-Oost Bollenstreek Sherry Driehuis KRUISWEG 47-49 HAARLEM TEL. 023-320244 Wijk aan Zee Santpoort Velsen-Zuid Velsen-Noord Castricum Heemskerk Beverwijk Vrijspraak HAARLEM „Ik zou maar niet zo staan te lachen, ik lees hier geen boekje van Max Tailleur voor”. Al dus officier van Justitie mr. Bijl de Vroe gisteren tegen een verdachte die voor de politierechter stond. Wat je noemt een vaste klant met een stevig strafblad, die zowat het hele jaar 1972 in de cel heeft door gebracht. De politierechter, mr. Vink, vond het maar een droeve zaak op verdachtes leeftijd van 21 jaar. Uitgeest Beverwijk IJmuiden Bakkuni Naief ADVERTENTIE „Vil u.: een KO VAN LEEUWEN 1 10 u. Ko- Meerstraat 1 1 Gereformeerde Kerk. Bethelkerk, Zee weg, 9.30 u. ds. P.C. Koster, kindeme- vendienst 17 u. ds. A. van Leeuwen. Zeewegziekenhuis, Zeeweg, in de aula 9.30 u. ds. G.E. Bakker. Ver. v. Vrijzinnige Hervormden, in ’t Braambos, Zeeweg, 10.30 u. ds. R. van 't Lindenhout. Hervormde Gemeente. Goede Herder kerk, Velserduinweg, 10 u. ds. Richters; 19 u. experimentele dienst, ds. Joh. Bre- zet. Jehovah’s Getuigen, in Koninkrijkzaal, Velserduinweg (248) 18.30 u. openbare lezing en Wachttorenstudie; vrijdag 19.30 u. Theocratische school; 20.30 u. dienst- vergadering. R.K. Kerk. Laurentius van Brindisie, Willemsbeekweg, 9.30 u. 10.45 u. 12 u. 18 uur. Oud-Katholieke Kerk. H. Adeibertus- kerk, 10 u. hoogmis. het geheel gezien alle omstandigheden clement bekijken, calculeerde niet alleen verdachtes handicap in, maar ook de directe oorzaak van het rijden onder invloed, de echtelijke ruzie waarvan di hemel nog niet is opgeklaard, en het feit dat er geen aanrijding was geweest. De eis van veertien dagen voorwaardeliijk en f 200 boete volgde hij, de ontzegging, liet hij vervallen, het was niet verant woord vond hij, ook een voorwaardelij ke ontzegging zou zijns inziens een te grote dreiging gaan vormen. van het De wat warrige maar bijzonder be minnelijke lady Essie werd met gepaste wazige vergeetachtigheid gespeeld door Tosca Spijker, die deze Engelse moeder haar kalmte en humor geen moment liet verliezen. Als levendige dochters traden en na De goed gevulde Vrijbruchtzaal genoot met volle teugen van de voorstelling, die mede gezien de korte voorbereidingstijd heel amusant was. i 1 1 1 1 1 1 i 1 i 1 1 i 1 t 1 i 1 i i 1 i 1 1 i •The u. Zo kwam het dat „Vriendenkring” een aantal jonge mensen liet zien, waarbij heel bruikbare talenten aanwezig waren. Allen wisten door een wisselende mise en scène een bepaalde levendigheid in de voorstelling te bewaren. DIVERSEN Llnnaeushof (Bennebroek). Winterspeeltum. Geopend woensdag 13-17 uur. zaterdag en zondag en schoolvakanties 11-17 uur. Christen Gemeenschap, in De Abeel, Abeelenstraat (1), 10 u. Th. Bijlsma. Pinkstergemeente, Velserduinweg, u. B.M. Piet;19u. K. Goedhart. „We hebben vandaag wel de dag van de sherryliefhebbers” zuchtte mr. Vink, die op een zitting van 21 zaken weer eens meer dan de helft aan „artikel 26- ers” (rijden onder invloed voor zich zag. Meestal is dat dan het gevolg van over vloedig biergebruik, (altijd in de kleinste soort glazen natuurlijk, mr. Vink vraagt ook altijd: colaglazen? en dan komt in negen van tier, gevallen een „ja”,) nu was de sherry favoriet. Het feit overi gens dat er zoveel van deze gevallen op een zitting figureerden, waarbij meestal de vaste straf van twee weken en een jaar ontzeggen werd uitgesproken, tenzij er bepaalde omstandigheden waren, die afwijken nodig maakten, irriteerde de politierechter bijzonder. Hij merkte dan ook op dat hij zich erop zou bezinnen of niet een andere strafmaat heilzamer zou zijn. R.K. Kerk. St. Engelmunduskerk, Drie- huizerkerkweg, 8.15 u.; 9.45 u.; 11.30 u.; 18 uur. lijke opvoering van in de Vrijburchtzaal en regisseur Jan Wiertsema was er goed in geslaagd de ordeloze bende die de schrijver ten tonele wil voeren, in over zichtelijke banen te voeren. Wiertsema, sinds kort bij „Vriendenkring”, heeft het blijspel in recordtijd moeten instuderen. Hij heeft daarbij ook nog een aantal debutanten aan de bezetting moeten toe voegen. Het positieve daarvan is evenwel dat in dit geval verschillende krachten gelegenheid kregen zich eens voor de eerste maal te presenteren en toneel te spelen. Daar gaat het bij het amateurto neel tenslotte toch om. 18 en 19 november Orgel en Auto Show in Zandvoort. Zaterdag van 10 uur tot 17 uur. Zondag van 13 uur tot 17 uur in Gebouw Garage Davids, Burg. En- gelbertstraat te Zandvoort. 20 november Yamaha Orgelshow in res taurant de Uitkijk te Bloemendaal bij het openluchttheater. Van 15 uur tot 23 uur. 20.30 uur Concert door Fred Brekei- mans met demonstratie. 22 en 23 november Hi-Fi Stereo Show in die Raeckse te Haarlem t.o. de Par keergarage. Woensdag van 19.30 uur tot 23 uur. Donderdag van 12 uur tot 23 uur. Doorlopend demonstratie. 27 november Philicorda Orgel Show in het Concertgebouw m.m.v. Conny Vink, aanvang 20.15 uur. Nadere bijzonderheden leest U in ons blad Music Mix dat U dezer da gen ontvangen heeft. Let op onze prijsvraag met een reis- prijs van 1000, R.k. Kerk. H. Odulphus, Odulfstraat. zaterdag 19.15 u, avondmis, zondag H. Missen 8.30, 10 en 11.30 u. Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur ds. J. A. Don. Deze ingrediënten dienden de Engelse toneelschrijver Noel Langley bij de tot standkoming van zijn blijspel „Kleine Kinderen worden groot”. Het is een plezierige tijdpassering, dit stuk, waarin een moeder haar kinderen dagelijks naast zich ziet, doch nauwelijks bemerkt dat zij plotsklaps volwassen geworden zijn. Toneelgroep „Vriendenkring” uit Heems kerk gaf er vrijdagavond een vermake- Hervormde Gemeente. Dorpskerk. Burgemeester Enschedelaan, 10 u. ds. G.J. Rijks. De Hoeksteen, hoek Duinweg. Willem de Zwijgerlaan, 10 u. ds. D. J. Spijkerboer. Chr. Gereformeerde Kerk. Pniëlkapel. Pastorieweg, 10 u. en 17 u. ds. C. van der Zaal, viering H. Avondmaal. Gereformeerde Kerk, Burg. Enschede laan hoek Fr. Netscherlaan, 10 u. ds. G. Rang, met medewerking van Haarlems Chr. Mannenkoor; 17 u. ds. G. Rang, met medewerking van „De Morgenster”, Chr. Gem. Zangver. uit Heemskerk. R.K. Kerk. O.L. Vrouwekerk, Fr. Net scherlaan, 8 u.; 9.30 u. 11.30uur. Volle Evangelie Gemeente. Berêa, Pa- triciuslaan, 10 u. W.H. de Leeuw van Weenen, met gelijktijdig kindersamen- komst, oppasdienst; 19.30 u. J.E. van den Brink. „Een „afwijkend geval,” was een 28- jarige man uit Haarlem, die drievierde fles sherry opdronk door een echtelijke ruzie. Toen hij langs een brand, reed en uitstapte om te kijken, werd hij prompt in de kraag gevat door de politie door zijn opvallend wiebelende gang, en andere kenmerken van drankge bruik. Mr. Vink: „Ja, het is koppig goed, daar vergissen de mensen zich wel eens in.” De man was volledig aangewezen op zijn auto: hij heeft een bedrijfsongeval gehad, en zijn ene been is gedeeltelijk geamputeerd. Dat was een reden voor de officier om van de gebruikelijke eis af te wijken. Het feit achtte hij wel bewezen, maar hij vroeg veertien dagen voorwaardelijk, 200 boete, en acht maanden ontzeg ging, waarvan zes voorwaardellijk. Zelfs dat ging mr. Vink nog te ver. Hij wilde Hervormde Gemeente. Engelmundus kerk, Kerkplein, 10 u. ds. E. Sneller, opendeurdlenst; 19 u. ds- L. Brink, avondgebed. HEEMSKERK. In het gezin lady Essie Buckering heerst door onpraktische beleid van deze dame een alleraardigste wanorde, waarin drie van haar dochters op eigen chaotische wijze rondhuppelen. Daar komen dan nog schoonzoons bij en een chronisch tekort aan contanten van de lady zelf. Een van haar dochters ligt een verdieping hoger te wachten op de geboorte van haar eerste baby. Een gezelschap met nogal uiteenlopende karakters, die bij voortdu ring met elkaar in botsing komen. En de ene twist of misverstand is nog maar nauwelijks uitgewist, of een vol gende hapering in de harmonie kondigt zich al weer aan. R.k. H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Mis sen 9, 10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Strating- plantsoen, 10 u. ds. G. van Schuppen, 19 u. ds. G. J. Rijks (Jeugddienst). berg: cliënt heeft de kans niet eens gehad aangifte te doen. Mocht de poli tierechter niet tot vrijspraak komen, dan bepleitte hij dementie gezien per soonlijke omstandigheden. Mr. Vink zal vrijdag 24 november schriftelijk vonnis wijzen. R.k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 18 en 19 u. avondmissen, zon dag H. Missen 7.30, 9, 10.30, 12 en 19 u.; Bethlehemkerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.30 en 11 u. reed. Drie tegels en ’n regenpijp werden beschadigd, dat kwam hem op f 3,50 te staan. De oorzaak was volgens hem de smalle straat, en het feit dat hij door een geparkeerde auto een stoeprand raakte. Volgens de politie was er sprake van rijden onder invloed, het verkeer in gevaar brengen en doorrijden na een ongeval. Verdachte zou ook de politie onheus bejegend hebben door ze te bele digen, maar dat was, zei hij, omdat hij ze „dreigend” vond. De politie had bij hem een alcohollucht, starre ogen, een normale gang, iets wiebelend omdraaien, geconstateerd. Volgens de of ficier was rijden onder invloed bewezen, en hij vroeg twee weken en een jaar ontzegging. R.k. Kerk. H. Maagd Maria, Spoellaan 1, zaterdag 19.30 u. avondmis, zondag H. Missen 9.45, 11, 12.15 en 17 u.; H. Lau rentius, A. Verherentstraat 2, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8.30 10, 11.30 en 18.30 u. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein 10, u. ds. H. L. Lieve (Castricum) 19 u. jeugd- Lieve (Castricum) 19 u jeugddienst - de dienst - de heer Verhoeven uit Amster dam met medewerking van muzieken- semble Nico van Ravestijn. Geref. Kerk, Morgensterkerk Vrij- burglaan 2, 9.30 u. dr. B. Wentsel (Kin- dernevendienst), 17 u ds. J. L. Bel uit IJmuiden. Baptistengemeente IJmond, Maerten van Heemskerckstraat 41, 10 u. de heer A. van Nes, 10 u. zondagsschool, 19.30 u. jeugddienst. R.k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Mis sen 8.30, 10, 11.30 en 18 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30 en 18.30 u.; Regina Caeli, Hilbers- plein 1, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 10, 11.45 en 19.30 u.; Twaalf Apostelen, Van Riemsdijklaan 132, zater dag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8 915, 11 en 17 u.; H. Jozef, Laan der De raadsman, mr. Leesberg, dacht er anders over en kwam zelfs tot vrij spraak. Rijden onder invloed zag hij niet, verdachte had de vorige nacht enkele pilsjes gedronken en nu slechts twee. Er was geen bloedproef genomen, dat had hij geweigerd omdat hij in het ziekenhuis al zoveel geprikt was. Mr. Leesberg wees op de andere omstandig heden bij de aanrijding: het donker, de smalle straat. Hij vroeg zich ook af of het „enigszins wankele” niet kwam door een zware operatie van verdachte. Het verkeer in gevaar brengen? Nee, zei mr. Leesberg, dat is onmogelijk in die straat. Doorrijden na een ongeval? Mr. Lees- Het jeugdorkest opende met „Vorspiel” van Hans Lang, waarin verzorgd maar een beetje vlak werd gemusiceerd. „Ma rianne” van Joh Kok werd door drie meisjes vlot ten uitvoer gebracht. Diri gent Dolf Schelvis eiste natuurlijk niet alleen door zijn inspirerende wijze van dirigeren de aandacht voor zich op, maar speelde ook weer een solo. Ditmaal waren het Tsjechische volksliedjes, die hij gevoelvol en virtuoos tot klinken bracht. Het jeugdorkest eindigde met een pit tig Scherzo van Hans Lang. Het A-orkest speelde een programma in de „Volkstümliche” stijl .„Steierische Bauemtanze” was een driedelig werk, dat de toehoorders veel hoofdbrekens bezorgde. Regelmatig werd er ontijdig geapplaudisseerd, hetgeen de dirigent noopte duidelijk uit te leggen wanneer men nu eigenlijk mocht klappen en wanneer niet. Jammer, want de dansen werden vol bravour uitgevoerd, met veel begrip voor het typische karakter van deze dansen. H. van Someren was solist in „A trumpetters lullaby”, en hij deed dit vlot en muzikaal. Een treffend slot was „So klingt es in der Schweiz” van Heinz Both. De Zwit serse sfeer werd hier voortreffelijk be naderd, en het succes bij het publiek was groot. Het was een mooi slot van een betrekkelijk kort programma, dat daarna gevolg werd door dansen en kienen en natuurlijk een verloting. Dit concert van IJmuidens Roem was een waar familiefeest dat als zodanig aan het doel heeft beantwoord. Het stemt echter weemoedig dat dit mooie orkest zo weinig aanvulling krijgt. Men moest deze avond ook afscheid nemen van pianiste mevrouw Strien, die al enige tijd niet meer als begeleidster optreedt. Zij werd in de bloemetjes gezet en kreeg een dankbaar applaus van een publiek, dat deze avond weer sterk mee leefde. „Waar voetbal al niet goed voor is, als u niet Ajax-Independiente had willen zien thuis, had u wellicht nog meer gedronken” zei mr. Vink tegen een 32- jarige barkeeper uit Assendelft De man. die met 17 pils op 17 september door Heemskerk reed: „Het was al afgelo pen.” Pech dus aan alle kanten, als je dan ook nog een bloedproef van 1,6 hebt. Hij kreeg conform de eis twee weken en een jaar ontzegging. Ook stond terecht wegens rijden onder invloed een 21-jarige Beverwijker, die op 5 september in de Munnikenweg in Beverwijk tegen een gevel van een huis voorwaardelijk, veroordeeld wegens diefstal van schrijfmachines en telma chines in Haarlemmermeer. Deze straf was ondanks zijn strafblad, mr. Vink wilde het nog eens met hem proberen. Bij de diefstal werd hij geholpen door een 19-jarige meisje. „Een aardige vent hè?” zei mr. Vink. Ze beaamde het glimlachend. „Daarom” aldus de politie rechter, „heb ik hem ook geloofd dat hij zich wilde beteren”. Die kans zat er, dacht ook het meisje wel in. Haar aandeel was maar klein geweest, ze voelde zich moreel gedwongen mee te doen toen hij zo aandrong. Nee, echt „geprest” was ze nou ook weer niet. „Als hij het niet in zijn hoofd had gehaald, had dit meisje helemaal niet meege daan” zei de officier. Hij vond dat ze mer haar naïviteit die in het rapport genoemd werd, moest uitkijken en vroeg 350. De raadsvrouwe vond dat wel veel, ze schetste haar cliënte als „mede plichtige tegen wil en dank.” Ze dacht dat ze toch wel genoeg gestraft was met de angst, de komst van de recherche en zes dagen cel in Amstelveen. Mr. Vink deelde haar verzoek om clementie. Hij kwam tot 200 boete. R.k. Kerk. O.L. Vrouw Geboorte, Lan- gebuurt 37, zaterdag 19 uur avondmis, zondag H. Missen 8. 9.30, 11 en 18 uur; aula Vrijburgschool, zaterdag 19.30 u. avondmis, zondag H. Mis 9.30 u. Hervormd-Gereformeerde Federatie. Dorpskerk, Kerkbuurt, Uitgeest, 10 u. ds. ds. C. J. Hollemans; Herv. Kerk. Dielofs- laantje, Akersloot, 10 u. de heer W. Volker. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). Zaterdag 1# en 21.15 u.: „Oh, wat onfatsoenlijk”, 23.30 u.: „De terugkeer van Dracula”; zondag 14.30 u.: „Gullivers reizen”, 16.30, 19 en 21.15 u.: „The concert for Bangladesh". Luxor Theater (Breestraat). Zaterdag 19 en 21.15 u.: „Horror on snape Island”; zondag 14.15 u.: „Winnetou en het goud van Apanat- chl”, 16.30, 19 en 21.15 u.: Attila, de verover aar”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie van Ingeborg Lesener (grafiek en tekenin gen); geopend tot en met 25 november van dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer (Scheybeeck, Vel- serweg 2) Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 ur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prin», Lijsterbeslaan 23. Beverwijk, tel. 02510-25120. De Snip, Geijsendorfferlaan, zondag15 u. openbare lezing: „Waarom komen Je hovah’s getuigen bij u aan de deur?”, 16 u. Wachttorenstudie; dinsdag 19.15 u. theocratische school, 20.15 u. dienstver- gadering. IJMUIDEN. „IJmuidens Roem” heeft gisteravond een concert in de Rank gegeven. De zaal was geheel ge vuld en de sfeer was daardoor gezellig, maar er bleken toch ook wel bezwaren verbonden aan deze verhuizing uit de Stadsschouwburg. De luisteraars, aan ta feltjes gezeten, en veelal tevoren al koffie drinkend, waren lang niet zo stil als men dat in de schouwburg gewend was en dat kwam een ongestoord luiste ren naar de muziek niet ten goede. Toch werd het een avond vol onbekommerd musiceergenot, waarin beide orkesten een goede indruk achterlieten. Ned. Hervormde Kerk. Nieuwe Kerk. Kanaalstraat, 10 u. ds. J.M.D. van den Berg; 19 u. ds. Kalft. Bethlehemkerk. Gijzenveltplantsoen, 10 u. en 19 u. ds. J. van den Berg; 10 u. jeugdkapel, C. Verburg. Gereformeerde Kerk, Ichthuskerk, Snelliusstraat, 9.30 u. ds. L. Dorst, kin- derneven dienst; 17 u. ds. P. C. Koster, Petrakerk, Spaarnestraat, 9.30 u. ds. G.R. Visser; 17u. ds. L. Dorst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat(9), 10.30 u, ds. W. Veen. Baptistengemeente IJmond J. P. Coen- straat, lOu. ds. R. Reiling; 19. u. ds. G. van ’t Wout; lOu. zondagschool; 20.15 u. j eugdbi j eenkomst. R.K. Kerk, Gregoriuskerk, Kanaal straat, 8.30 u. en 10.45 uur. Petruskerk, Venusstraat, 9.30 u. en 12 uur. Chr. Gereformeerde Kerk. Marconi straat (7) ds. R. van Beek, 10.30 u. en 17 uur. Oud-Katholieke Kerk. H. Engelmun- dus, Koningin Wilhelminakade, 10 u. hoogmis; 18.30 u. vesper. Woensdag 9 u. misviering. Gemeente Gods, in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 10 u. dienst. Vergadering van Gelovigen, in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 10 u. Breking des Broods; Donderdag 19.30 u. Bijbelbespreking. Leger des Heils, Edisonstraat (14), 10 u. heiligingssamenkomst; 12 u. zondag school; 19 u. evangelisatie-samenkomst. SCHOUWBURG. Stadsschouwburg (Wilsonsplein) 20.15 u. Toneelgroep Centrum met „De Kannibalen”. Zondag 20.15 u.: Toneelgroep Theater met „Het Woud”. Maandag 20.15 u.: V.Z.O.D./Ro- kato met „Een zekere Hildegard”. Haarloheim (Smedestraat 23) 20.30 u.: Kaba- ret Pimpernel uit Utrecht. Toneelschuur (Smedestraat 23) Kipper Kid s uit London. MUZIEK Concertgebouw (Lange Begljnestr.) 20 Concert door Haarlems PTT-mannenkoor en Volendams Opera Koor o.l.v. Piet de Reuver. Petrakerk (Limburglaan 3, Heemstede)' Maandag 20.15 u.: Paul Duval met liedjes uit de oude doos (Heemsteedse Kunstkring). BIOSCOPEN Cinema Palace Gr. Houtstr.) 15.30 en 20 u.: „De peetvader", 14 j. Nachtvoorstelling 24 u.: 13.30 u.: „De drie Stooges, zie je ze vliegen”, Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21,15 u. tevens zondag 14 u.„Wat zien ik”, 18 j. Nachtvoorstelling 23.30 u.„Bonnie en Clyde”, 18 jaar. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 uur tevens zondag 16.15 uur: „De inbreker”, 14 j. Zondag 11 u.„De haaienvangers van Moana”, a.l. Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14, 19 en 21.15 u. tevens zondag 16.15 u.: „Frenzy”, 18 jr. Roxy (KI. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u.: Django”, 19 j. Nachtvoorstelling 24 u„ maand. ’4.30, 19 en 21.15 u.„De amoureuze avonturen van Siegfried!’. 18 jaar. Studio (Houtplein) 19 en 21.15, teven» maandag en dinsdag 14.15 u.: „De 4 vuisten v. de duivel”, 14 j. Zondag 11 en 14 u., woensdag 14.15 u.: Kuifje en de Zonnetempel”, a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 63), per manente tentoonstelling Hals' meesterwerken en de Haarlemse school van de 16e eeuw tot en met de 19e eeuw. Prentenkabinet: tentoon stelling modern bezit met onder andere Toor- op. Jan Sluyters, P. Mondriaan, Herman Kruyder, Leo Gestel. Geopend maandag tot en met zaterdag 10-7 u. zondag 13-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) tentoonstelling van grafisch werk van Jacques Callot, perma nente tentoonstelling van schilderijen, fossie len, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend dinsdag tot en met zaterdag 10-16 uur, le zondag van de maand 13- 16 uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. O. Gracht 121) expositie uitleenkunst. Eigentijdse Neder landse schilderijen en grafiek. Wandkleden en kleinplastiek. Dinsdag t.m. vrijdag 13-17 uur, zaterdag 11-17, donderdagavond 20-22 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 19) ten toonstelling getiteld: Spiegel van voorbije vroomheid, bid- en devotieprentjes vanaf 17e eeuw. Tot en met 3 december. Permanente tentoonstelling van oude religieuze kunst. Ge opend dinsdag tot en met zaterdag 10-12.30 en 14- 17 uur en zondag 14-17 uur. Stichting MACRO-centrum Kosmos (Amster- damstraat 61) expositie met betrekking tot de ruimtevaart, astronomie, geologie, etc. Dag. geopend 12-17 uur, elke avond behalve zater dag en zondag 19.30-22 uur. Cruquiusmuseum (bij Ringvaart, Haarlem mermeer), Oudhollandse molens, maquette, waterstanden, stormramp 1953, oud stoomge maal etc. Geopend ma. t.m. vrij. 9.15 u. za. 9- 12 uur. Zondags gesloten. Vishal (Gr. Markt). Expositie kinetische ob jecten van Johan van Zutphen. Dag. geopend 10-17 u. en zon. 13-17 u. Tot en met 10 dec. Informatiecentrum (Gr. Houtstr. 1 )Tentoon- stelling „Is de markt een daalder waard?”. Dag. geopend 10-17 u T.m. 3 dec. Galerie T (Bakenessergracht 67). Expositie schilderijen van Kets Spermon en Age Klink. Geopend dl. t.m. za. 11-17 u. en zo. 14-18 u. Tot en met 9 decemeber. Frans Heerkens Thijssen (Houtplein 13). Tentoonstelling surrealistische schilderijen en grafiek van Harry Balm. Geopend ma. tot en met za. 10-13 en 14-17 uur. Tot en met 30 nov. De Preekstoel (ingang Gasthuispoort, Klein» Houtstraat). Tentoonstelling religieuze voor werpen. Geopend dinsdag,donderdag en zater dag van 10-12.30 en 14-16.30 uur. Galerie Pitsj (Raaks 22). Tentoonstelling gra fiek en aquarellen van o.a. Dirk Breed, Karin Campfens, Geopend di. t.m. za. 10-17 u. Galerie El Lotus (P Kiesstr. 33) Expositl» Duitse graficus Karl Cohen en Martin Klaver met keramiek. Geopend dl. t.m. za. 10-16 u. Tot en met 25 nov. Galerie Eylders (Haltestr. 77, Zandvoort). Tentoonstelling werk van Wim Steijn met schilderijen, tekeningen en etsen. Geopend dl. t. m. zondag. 13-17 u. Tot en met 26 nov. Galerie Judasoog (Westkolk Spaarndam). Expositie olieverfschilderijen en aquarellen van Léon Spierenburg, sieraden van Gerda Spierenburg, sieraden van Anita Schulz, aqua rellen van Piet de Ridder en weefwerk van Jeannette Plas. Geopend za. 4-17 u. en zo. 10- 17 uur. VOLKSUNIVERSITEIT A.H. Gerhard Mavoschool (ingang Raaks, Zijlvest), maandag 20 u.: Liturgie als mysterle- dienst door prof. dr. P. Hendrix. DIVERSEN Holland Nautic-hal (Werfstr., Haarlem-N.) 14 u.: Draaiorgelmuziek. Ontmoetingskerk (Frankrijklaan 4, Haar- lem/Schalkwijk) Expositie van Wim van Ma nen met grafisch werk. Geopend vrijd. 10-17 u. en zaterdag 9.30-13 u. Wijkcentrum Europawijk (Laan van Angers 2) Dinsdag van 10-12 uur, vrijdag van 14-16 u. spreekuur sociale raadsman. De Waag (Spaarne 29) Folksongs met Her man en Hanneke Erbé. Geopend woensdag donderdag en zondag 20-02 uur. Vrijdag en zaterdag 20-02 uur Toneelschuur (Smedestraat 23), maandag 20 uur mlmeproject Hans Lemmers en Workshop Helen Pink. Dinsdag 14.00 uur: Improvisatie Workshop. Woensdag 19 en 20.30 uur: Jazzbal- let. Donderdag 20 uur tejaterwerkgroepproject en 20 en 21 uur (Hatha Yoga cursus) zaterdag 14.30 uur: jazz-ballet voor gevorderden. Bowlingcentrum (Tegenover Honkbalstadl- on) Dag. geopend 13-02 uur, jeugdbowlen: iedere^aterdag en zondag 11-13 uur. Bionisch Centrum „De Duyvetll” (Voge- lenzangseweg bij „Oase”). Tentoonstelling „Sporen en prenten in het Duin”. Geopend zondag 11-17 uur Elke zondag 13 uur: natuur wandeling onder leiding van gids. Bezoekerscentrum Kennemerduin (ingang Koevlak, Zeeweg Overveen). „Van vloedlijn tot binnenduin”. Al wat leeft in de Noordzee, op ’het strand en in de duinen. Geopend 9- Bowlingcentnim (Burg, van Fenemaplein) geopend zondag en maandag 10-01 uur. dins dag tot en met zaterdag 16-01 uur. Dolflrama (Zandvoort): woensdag, zaterdag en zondag 2. 14 en 16 uur: Shows op: Els Adrichem, Hanka van der Kort en Corry Krom. Joop van den Berg liet teleurgesteld miskend genie zien, Josh Molenaar en Kees Nijman gaven twee aanstaande schoonzoons gestalte. Ger Schoon speelde de schoonzoon, wiens vrouw compleet met haaibaaierige kraamverpleegster op de komst van de baby wacht. Vooral in het laatste bedrijf ontpopt hij zich tot een plezierig blijspel- acteur. De kraamverpleegster met kille minachting voor alles en iedereen om haar heen, werd voortreffelijk gespeeld door Tiny Huisman, die van deze zeer bescheiden rol in de schaarse momenten dat zij op het toneel was een waar juweeltje maakte. Bas Hoogendoorn was een punctueel arts en als huisvriend een wat late veroveraar en Gré Bekker en Jan Nol maakten het gezelschap com pleet, respectievelijk als huishoudster en politieagent. Nederrlanden 68, zaterdag 19 u. avond mis, zondag H. Missen 9, 10.36, 11.45 en 19 u.; St Jozefrustoord en Lommerlust, Peperstraat 17, zaterdag 18.30 u. voorbe reiding op de zondag, zondag H. Missen 7.30 en 10 u. Voor directe bediening (H. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Vel sen-Noord op zondag en werkdagen bel len 28041 (telefoonnummer St. Jozefrust oord Oud-Katholieke Kerk. Pius X-college, Büllerlaan, zondag 10 u. Hoogmis. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat, 10 u. ds. J. Bezemer; De Opgang, Florastraat, 10 u. ds. G. van Schuppen (Viering H. Avondmaal); Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, 10.30 u. ds. J. M. D. v.d. Berg, 19 u. Herv.-geref jeugd- contactdienst met als spreker Sipke v.d. Land en met medewerking van IJ. F. C. Beverwijk; Prinsesselaankerk, Prinsesse- laan 10, 10 u. ds. Boonstra (Alkmaar). Geref. Kerk. Middelaarkerk, Moens- plein 8, 9.30 u. ds. A. van Leeuwen (Kindernevendienst), 17 u. drs. Joh. Pas veer; Vredevorstkerk, Laan der Neder landen 152, 9 u. drs. Joh. Pasveer (Kin dernevendienst), 19 u. herv.-geref. dienst met Sipke v.d. Land over het onderwerp „Veel liefs” met medewerking van „Salt of the earth”. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Olieslagerslaan 20, 8.30 en 15 u. ds. Joh. Strating (Bunschoten). Geref. Kerk (vrijgemaakt buiten ver band. Prinsesselaankerk, Prinsesselaan 10, 8.30 en 17 u. ds. L. E. Oosterhoff. Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan 1, 10 u. ds. H. Raven uit van BIOSCOPEN City Theater, zaterdag 19 u. en 21.15 u., zondag 19 u. en 21.15 u., maandag 20 u. „T concert for Bangla Desh". Zondag 14.30 „Het commando der wrake”. Stadsschouwburg, zaterdag en zondag 20 u. „Bad man’s river”. Zondag 14.30 u. „Laurel en Hardy als struikrovers”. VELSER KUNSTKRING Stadsschouwburg, maandag 20.15 u. voor vier” door Toneelgroep Centrum. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn en Fellson, Beeckes- tijn, Velsen-zuld, dagelijks geopend van 14 u. tot 17 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden. Is op alle werkdagen (maandag tot en met vrijdag) van 10 u. tot 12 uur te bezichtigen. Goes (Doopdienst), 17 Petegem (Groningen). Evangelisch Lutherse Gemeente, ningstraat 119, 11 u. ds. J. Mostert. Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk. Verenigingsgebouw Meerestein, Plesmanweg hoek Parmentierstraat, 10 u. de heer J. W. de Cock. Chr. Geref. Kerk. Evangelisch Lu therse Kerk, Koningstraat 119, 9. ds. R. van Beek, 14.30 u. ds. D. H. Biesma. Maranatha-kapel, Wilgenhoflaan 82, 10 en 17.15 u. kerkdiensten, 11.30 u. zon dagsschool. Doopsgezinde Gemeente, 62, 10 u. ds. H. Luikinga. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 10 en 19.30 u. samenkomsten, 11.30 u. zon dagsschool. Jehovah’s Getuigen. Speeltuingebouw ds. W. R.k. Kerk. O.L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 u. avond mis zondag H. Missen 9.30 en 11 u. Samen met een 18-jarige stucadoor, net als hij Beverwijker maar met min der op zijn kerfstok dan hij, stond hij terecht voor diefstal uit een woning in Beverwijk. Ze hadden van te voren „een goed borreltje op.” „Negen pils” zeiden ze. Mr. Vink: „Maal twee.Ze ont kenden niet. De recidivist voegde er nog wat cognacjes aan toe. „U bent niet zo eenzijdig hè” zei mr. Vink. „Dronke- mansgedoe” zo noemde hij de diefstal, waarbij een beeldje, een vork en een wekkerklokje verdwenen. De rapporteur van het Leger des Heils zei dat de recidivist van de twee het steeds weer goed wil proberen, en om een kans vraagt. Via verplicht toezicht wilde hij wel iets aan de wortel van het kwaad, de drank, doen. „Ik kan geen hekel aan ’m krijgen, ’t is een aardige jongen”. Vond mr. Vink ook, alleen zag-ie hem te veel in de rechtszaal. De officier vroeg zich af of de mensen die nachtelijk bezoek van het tweetal kregen ze ook zo aardig vonden. Tegen de minst bezwaarde vroeg hij vier we ken voorwaardelijk en 150 boete. Te gen diens makker vier maanden waar van één voorwaardelijk. Diens raads man, mr. Wyttema, vond het ook al zo’n plezierige jongen. Afgaande op het rap port weet hij de ontspor.ngen aan zijn karakterstructuur, verdachtes slapheid en meegaandheid. Hij was blij met de hulp van de reclassering, meende dat verbetering toch ook niet meteen zonder vallen en opstaan zou gebeuren. „Het gaat niet opeens goed.” Hij vroeg niet teveel voorwaardelijke straf op te leggen en een onvoorwaardelijk deel gelijk aan het voorarrest. Verder vroeg hij reke ning te houden met nog ten. uitvoer te leggen voorwaardelijke straffen. Mr. Vink vonniste echter conform de eis. Begin november werd een 26-jarige man tot 12 weken waar, an de helft

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 6