Vergeefse jacht Alphenaar op onbekende in mannen als er iets te schenken vate... even naar de slijter! Chinese trekpleister bij Bakkum IN DE VISHAL EN OP ZEE Alphenaar W. Lutte zilveren jubilaris 1 j Vijftig jaar geleden opgericht door Arbeiders Jeugdcentale Turk voor onderzoek IJmond-samenwerking naar ziekenhuis HAVENBERICHTEN wiiii. MAANDAG 2 0 NOVEMBER 19 7 2 IJMUIDER COURANT 5 l SHOW AGENDA Feestavond Bloei KRUISWEG 47-49 HAARLEM TEL. 023-320244 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Volgens mevrouw H. van Kleef-Vermeer uit de Biallos- terskilaan in Santpoort is de man doline allerminst een instrument ge worden dat nog slechts dient om bij een betrekkelijk gering aantal oude ren enige vertederende jeugdsenti menten op te roepen. Herinneringen aan een gelukkige tijd, toen zij als idealistische AJC’ers met hun, in die dagen als extreem beschouwde kleding al zingend en tokkelend op de mandoline hun overtuiging wensten uit te dragen. Misschien geldt dit nog wel voor enkele oude ren, maar toch is mevrouw Van Kleef er zeker van dat nu ook een steeds groter wordend aantal jon geren zich weer voor de mandoline als muziekinstrument begint te in teresseren. En zij kan het weten, want mevrouw Van Kleef is reeds vele jaren secretaresse van de ar- beidersmandolineclub „Excelsior”, welke vereniging deze maand haar gouden jubileum wil gaan vieren. Zelf bespeelt zij dit lieflijk instru ment al sinds haar meisjesjaren en met de andere leden van „Excel sior” is zij er bijzonder mee inge nomen dat hun club zich geduren de vijftig jaar wist te handhaven. i BZ haar gouden tijdperk (Van. onze correspondent) ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) Vrijdag werd er in Umuiden aange voerd: door 45 schepen: 22 kisten en 274 kleine kisten schelvis, 135 kisten en 28 kleine kisten wijting, 744 kisten kabeljauw, 120 kisten koolvis, 2149 kisten haring, 7 kisten en 59 kleine kisten makreel, 428 kisten schol, 87 kis ten schar, 33 kisten tarbot, 108 kisten varia, 1160 stuks stijve kabeljauwen, 9150 kilogram tong. Z(j was daarbij tevens lid van „Excelsi or”, waar zij reeds blijk wist te geven over de vereiste capaciteiten te beschik ken voor het hanteren van de dirigeer- staf. omdat het moeilijk was direct een be kwaam opvolger te vinden, bedankte daarvan ongeveer de helft. Uiteindelijk slaagde het bestuur erin de heer Bram Kwist uit Amsterdam en later de heer G. H. Verhagen uit Bakkum op deze post te benoemen en onder hun leiding wist de vereniging in ieder geval stabiel te blijven. In januari 1968 werden zij opgevolgd door de huidige dirigente, zus ter Thérèse die in een kindertehuis al eens een mandolineclubje had opgericht. BHK. Op zaterdag 2 december om 8 uur organiseert de Beverwijkse Har- moniekapel een klaverj asdrive in het Harmoniegebouwtje aan de Groenelaan. Schieten. Bij de wekelijkse oefen wedstrijd van de Heemskerkse schiet vereniging „De Vrijheid” werd C. Kocak met 97 punten topschutter. Tweede werd A. v.d. Moet met 96 punten. J. Castri- cum, H. Koper, D. v.d. Meet, R. Overzier en A. Robben behaalden 95 punten. Met 94 punten moesten genoegen nemen K. v. Dijk, J. Groeneveld, R. Ligthart en P. v.d. Meet. De Vrijheid trekt op dinsdag 21 november naar Bergen voor een uit wedstrijd in de competitie. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Zaterdagmiddag omstreeks kwart over drie is een in Velsen-Noord wonende Turk gewond ge raakt bij een verkeersongeval op het Kerkplein. De 33-jarige buitenlander is per ambulance naar het St. Jozefzieken- huis vervoerd voor een onderzoek. Voor de supermarkt aan het Kerk plein stond een Heemskerker met zijn auto geparkeerd. Toen de man achteruit reed, botste hij tegen de Turk, die op zijn bromfiets voorbij reed. De Turk kwam te vallen en klaagde over een pijnlijke heup. Zwemdiploma’s. Bij de in het Be verwijkse Sportfondsenbad afgenomen zwemexamens behaalden 18 kleuters het brevet. Het diploma A werd toegekend aan 86 jeugdige zwemmers en zwem sters. Voor het diploma B en C slaagden respectievelijk 35 en 5 jongens en meis jes. De beoordelingscommissie werd ge vormd door mevrouw Pel en de heer Timmerman. Namens de KNZB was me vrouw Camphuis aanwezig. De jubilerende mandolineclub Excel sior’’ tijdens een repetitieavond, waar het programma voor de feestavond wordt ingestudeerd. De heer Aldenkamp herinnerde aan de beginperiode van het havenbedrijf, waarbij het houtlossen nog met de hand gebeurde en destijds nog op vijf tot zes meter hoge stapels in de houtparken werd opgetast, wat geen sinecure was en veel van lichaamskracht vergde. In de loop van de tijd werd het lossen ge schoeid op de Canadese en Amerikaanse leest, waartoe nieuwe en hoge kranen en vooral de zogenoemde houtstacker, de hoge palenladder, werden aangeschaft en het handwerk vrijwel geheel overnamen. Deze evolutie heeft de heer Lute geheel meegemaakt. Hij kwam, als bedienings- man van de houtlosinstallatie, een func tie, die aanvankelijk niet zo eenvoudig was, in dienst. bestuur te complimenteren. Na de pauze volgt dan nog het optreden van de accordeonvereniging „IJmuidens Roem” welke met de heer D. Schelvis als diri gent een programma zal uitvoeren dat geheel bij een feesavond is aangepast. Klaverjassen. In het buurthuis De Werf aan de Jan Ligthartstraat in Heemskerk wordt de eerstvolgende kla- verjasa vond gehouden op woensdag 22 november om 8 uur. VELSEN-NOORD. De opleving van het bedrijfsleven na de oorlog heeft er toe bijgedragen dat ook bij Van Gelder Papier een groot aantal werknemers in dienst kwam, zodat dit jaar verscheide- nen van hen een jubileum vieren, of 'neren. Vrijdag was het de heer W. A Lute uit Bakkum, die met echtgenote en kinderen wegens zijn vijfentwintigjarig dienstverband bij het havenbedrijf op het havenkantoor werden ontvangen door de heren M. J. Aldenkamp, hoofd havenbedrijf en de heren L. B. Steen- meijer en P. Snijders, respectievelijk chef bedrijfsbureau en hoofdbaas. De prijzen in guldens: Per kilogram: tarbot 10.39 - 9,65, gr. tong 9.57 - 9.02, mid. tong 9.58 - 9.29, kl. tong 9.45 - 8.98, tong 1 10.65 - 10.36, tong 2 10.40 - 10.30. Per 50 kilogram: Schelvis 3 105 - 98. schelvis 4 105 - 77, wijting 1 77 - 69, wijting 2 92 - 85, kabeljauw 1 175 - 122, kabeljauw 2 180 - 120, kabeljauw 3 125 - 43, kabeljauw 4 90 - 47, kabeljauw 5 94 - 45. schol 1 102 - 95, schol 2 103 - 22 en 23 november Hi-Fi Stereo Show in die Raeckse te Haarlem t.o. de Par keergarage. Woensdag van 19.30 uur tot 23 uur. Donderdag van 12 uur tot 23 uur. Doorlopend demonstratie. 27 november Philicorde Orgel Show in het Concertgebouw m.m.v. Conny Vink, aanvang 20.15 uur. Nadere bijzonderheden leest U in ons blad Music Mix dat U dezer da gen ontvangen heeft. Let op onze prijsvraag met een reis- prijs van 1000, Het vorige week op het strand bij Bakkum gelopen Chinese vrachtschip vormde gisteren een grote trekpleister voor vele strandwandelaars, die niet al leen een frisse neus haalden, maar ook eens een schip vanuit een andere dan een gewone gezichtshoek konden bekij ken. Een vishandelaar deed daarbij goe de zaken. sche mogelijkheden bij het lossen en laden van schepen. ’s Middags bracht een deputatie van het personeel een bezoek aan de woning van de familie Lute in Bakkum, waarbij de heer H. P. Ruijgrok namens het jubileumfonds een geschenk onder cou vert en een fraaie plant aanbood. Reeds eerder was van de directie Van Gelder Papier een mooi bloemstuk ontvangen. De heer Aldenkamp moest, tot zijn teleurstelling en die van de jubilaris, vaststellen dat de heer Lute al geruime tijd wegens ziekte op non-actief is. Hij schetste de goede verdiensten van de jubilaris en overhandigde de jubilaris namens de Raad van Bestuur van het Van Gelder-concern schriftelijke geluk wensen en een enveloppe met inhoud Mevrouw Lute ontvnig een fleurig handboeket. Na een gezellig samenzijn begaf het gezelschap zich naar het m.s. „Algorab”, dat een lading papier voor Brazilië in nam, zodat de familie in. elk geval een indruk kreeg van de huidige mechani- Aan dit gouden jubileum zal vrijdag 24 november de nodige aandacht worden besteed met een feestavond in gebouw ,,’t Braambos” aan de Zeeweg in IJmui- den-Oost. Onder leiding van zuster Thérèse wordt het programma voor de pauze verzorgd door de jubilerende mandolineclub, met onder meer twee composities van Joh. B. Kok. Direct daarop zal er gelegenheid bestaan het Met deze heroprichting kon voor „Ex celsior” tevens een periode van grote bloei worden ingeluid. Het bestuur slaagde er namelijk in de heer Joh. B. Kok als dirigent aan te trekken, die zich op dit gebied in Nederland een grote warn had verworven. Hij was een be kwaam leider van talrijke mandoline clubs en heeft daarbij voor dit instru ment vele composities geschreven, welke nog steeds worden uitgevoerd. Het overlijden van de heer Kok In 1954 betekende ook voor „Excelsior” een gevoelig verlies. De leden misten hun bezielende en enthousiaste dirigent en BEVERWIJK In het afgelopen weekeinde betrapte de politie enige per sonen, die een sigarettenautomaat op de Breestraat vernielden. Bij hun aanhou ding hadden zij acht pakjes sigaretten bij zich. Het waren een 21-jarige Velse- naar en een 25-jarige Beverwijker, die de IJmondiale samenwerking bepaald niet op de beste manier hebben gede monstreerd. Onder leiding van zuster Thérèse is „Excelsior” inmiddels weer een enthou siast musicerende mandolineclub gewor den, waar men ook een aantal jongere leden mocht begroeten. Concerten zoals vroeger worden er niet meer gegeven, zodat men zich thans geheel kan toeleg gen op gepast amusement in ziekenhui zen, verpleeginrichtingen en bejaarden tehuizen in Velsen en verre omgeving, waar de club geregeld voor wordt geïn viteerd. Ook ontving het bestuur de vererende uitnodiging mee te werken aan het radioprogramma „Mobiel” van (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De politie van Velsen heeft in de nacht van vrijdag op zater dag een snelle achtervolging ingezet op een personenauto. De klopjacht begon aan de zuidzijde van de Velsertunnel en eindigde in de Huis te Wissenlaan in Santpoort Omstreeks kwart over drie zag de bemanning van een surveillanceauto de bestuurder van een personenauto bij de Velsertunnel een verkeersfout maken. Toen de politie de bestuurder op zijn fout wilde wijzen, reed deze met hoge snelheid weg, waarop de politieauto de achtervolging inzetten. In de Huis te Wissenlaan minderde de auto plotseling snelheid en uit de rijdende auto spron gen zowel de bestuurder als een tweede man. De auto kwam tegen een tuin muurtje tot stilstand. Met assistentie van collega’s werd de gehele omgeving afgezocht, echter zon der resultaat. De auto is naar het hoofd bureau van politie in Velsen overge bracht. Er werden twee gestolen brom fietsen in aangetroffen en inbrekersge- reedschap. De auto was eigendom van een man uit Tilburg, die verklaarde dat men de auto gestolen had. De arbeidersmandolineclub „Excelsior” werd in. december 1922 opgericht door een groepje AJC-ers, zoals bekend idea listische en politiek bewuste jongelui. Hun samenkomsten en vergaderingen werden meestal opgeluisterd met het zingen van strijdliederen en voor de begeleiding daarvan was een mandoline clubje altijd welkom. In de eerste jaren van het bestaan mocht „Excelsior” met de heer H. van Geil als dirigent beschikken over veertig, enthousiast musicerende leden, die door een aantal trouwe donateurs geregeld tot heit geven van druk bezochte concer ten in staat werden gesteld. Ook waren het graag geziene en beluisterde gasten op dergelijke bijeenkomsten van de SDAP. Over deze eerste jaren is weinig be kend gebleven, waarschijnlijk omdat „Excelsior” als principiële vereniging tij dens de bezetting weigerde zich met een Duitse Kultuurkammer in te laten. De club werd dan ook tijdelijk ontbonden en bij de heroprichting na de bevrijding bleek een groot deel van het archief verloren te zijn gegaan. Vrijdag aangekomen in IJmuiden: Arona, Helsinki; Valiant, Londen, IJmui den; Rijnstroom, Shoreham; Nichego- rodsky Komsonolts, Stettin, Velsen; Hein von Bargen, Flixborough, George Viel- jeux, Gent; Thekla, Par; Anita von Bar gen, Flixborough; Halcience, Upnor; Hercules, Hamburg; Gerda K, Frederiks- werven Jan, Bremen Rwei, Nesby; Heinrich Nagel, Hamburg; Gem, Rotter dam; Memel, Dagenham; Tor Avon, Kristinehamn. Mandolineclub „Excelsior” de AVRO dat donderdag 14 december om 17 uur zal worden uitgezonden. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Przemysl, Stetting; M. I. Transporter I, Rotterdam; Pieter Winsemius, Bremen; Christian Mathiessen, Flixborough; Avenir, Plymouth, IJmuiden; Hai, Brunsbuttel; Hunnau, Flixborough; Le Cellier, Marsala; Joan C, Whitby, IJmui den; Balticborg, Delfzijl; Oriole, Dagen ham; Arona, Helsinki; Triton, Newcast le; Trojan Service, Cont. plat, IJmuiden; Klarebeek, Norsundet; Normannvik, Kiel; Ilorin Palm, Rotterdam; Andre, Harlingen; Alchimist Bremen, Rotter dam; Christine, Klaipeda, Achilles, Popt- linden; Algorab, Rio de Janeiro, Velsen; Kattenturm, Cont.plat; Christa Köncke, Ipswich, IJmuiden; Metropola, Par. Zaterdag aangekomen in Umuiden: Diana V, Colchester; Clione, Lowestoft, IJmuiden; Homisse, Emden; Rijnborg, Norresundet; Tor Hollandia, Imming- ham; Merc Astra, Esbjerg, IJmuiden; Manel, Beverwijk; Ostend Express, Hull; Kai, Flensburg; Zaanstroom Felextowe, Kaap Hoorn, Hamburg; Diorit, Wil helmshaven; Tibana; Bayone; Ekenis, Flixborough; Granada, Cassablanca; Aniare, Rotterdam; Parmas 2, Antwer pen; Taras, Kristian; Setrabudhi, Ant werpen; Tor Anglia Immingham; No tos, Rotterdam; Erik, Bremen; Sckol Progress, Skutskaer; Jean E, Londen; Basalt, Flixborough; Sylvia 5, Rotter dam. Zaterdag vertrokken van Umuiden: Anita von Bargen, Flixborough; Hein von Bargen, Flixborough; Ara, Turku; Finlandia, Londen, IJmuiden; Pieniny, Kopenhagen; Calchas, Djakarta; Rose mary Everhard, Liverpool; Baltique, Os lo; Pergo, Selby; Portslade, Grimsby; Kulpawn River, Barbodas; Lee, Rens- borg; Constance, Noorxzee; Halience, Selby Smit Lloyd 3, IJmuiden, Cont. Plat; Jan, Bremen; Valliant, IJmuiden, Londen; Tor Hollandia, Gothenburg; Di ana V, Hull; Rolf Behrmann, Londen; Starachowice; Osenberg, Malmö; Tren Holz, Hamburg Wutch Sailar, Midles- borough; Hamisse, Bremen; Martha Frieserhe, Poole; Clione, IJmuiden, Noordzee; Rijnborg. Falya; Merc Astra, Oran; Craigevad, Cork; Kai, Bremen; Calli, Aantwerpen; Telne, Simonsvik; Balbina, Perzische Golf. Zondag aangekomen in Umuiden: Tonsund, Uddevalla; Dubbe, Par, Velsen; Flixborough; Texelstroom Liverpool: Styrsoe, Rama; Vesta, Mantyluoto; Riet, Rowhedge; Sahel 2, Shoreham; Turkia, Katakola; Antartica, Par; Bischofstein, Antwerpen; Helmuth Feldmann, Ham burg, IJmuiden; Atlanticstar, Rotterdam; Gabbert, Flixborough; Hamburg, Boyo- ne; Scheldeborg, Korsnes; Hondsbosch, Londen; Granit, Fleborough; Spray, Rochester; Morus, Forwey; Trojhn Ser vice, Noordzee, IJmuiden; Rechlin, Ros tock, IJmuiden; Zaanland, Bremen; Pie ter Winsemius, Bremen; Stoer, Ham burg; Dongeborg, Vaya; Esbeek, Walkon; Andrea Brovig, Montreal; Athos, Bre men. Zondag vertrokken van Umuiden: Tor Anglia, Immingham; Rijnstroom, Shore ham; Niedermehnen, Londen; Tanga, Bremen; Brinda, Londen, IJmuiden; Er ik, Bremen; Brinda, IJmuiden, Londen; Rautas, Perzische Golf; Rudby, Gygon; Zaanstroom, Flextowe; Ostand Express! Hull; Gazelle, Zaandam, Boston; Helmut Feldmann, IJmuiden, Oxelosund; Tower Julie, IJmuiden, Whisby; British Curlew, Hamburg. Maandag aangekomen in Umuiden: Condor, Leningrad; Gena, Boston, Mep- pel; Pamela C, Poole; Tria, Christine- ham, IJmuiden; Lightning, Norfolk: Tourmaline, Le Leque; Vlistborg, Karl stad; Tor Parisia, Aarhuus; Annelies Oltman. Sundsval. Maandag vertrokken van Umuiden: Gem, Liverpool; Diorit Flixborough. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam ge gaan). 96, schol 8 100 - 90, schol 4 83 - 74, koolvis 2 60 - 46, koolvis 3 58 - 57, koolvis 4 45 - 35, tarbot 394 - 252, griet 238 - 173, haring 96 - 20.50, makreel 35.50 - 32, heek 1 340, heek 3 190, haai 52 - 18, poontjes 25, baars 402 - 308, lever 65 - 60, bot 27 - 24, inktvis 175. Per Hoop: Rog 240 - 208. De besommingen: KW 153 27.630, IJM 44 20.100, GO 26 13.500, HD 94 f 4180, KW 36 4460, SCH 32 6260, IJM 23 1320, KW 167 en W R33 41.470, IJM 207 en KW 206 ƒ35.000, EB 28 en UK 78 f 10350, YE 25 en EL 6 2300, VD 1 en VD 15 ƒ2520, VD 9 en VD 19 6980, VD 46 en VD 115 4300, VD 53 en VD 180 4230, UK 135 en UK 145 1000, UK 17 en UK 96 11.800, UK 23 en UK 107 ƒ3630, U K54 en UK 208 800, UK 56 en UK 70 1570, UK 142 tn UK 236 ƒ9850, UK 196 en UK 234 3640. l T X: - X. SÊX

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5