VERENICINCSNIEUWS POLITIEKE INSTRUCTIE KRITISCHE GEMEENTE Provinciale Staten krijgt kluif IN DE VISHAL EN OP ZEE Kamerlid H. de Boer sprak voor A.R.P. in „De Spil E-8 laatste weg over Veluwe Statenlid tegen dumping gifstof in IJmeer O L aan herziening streekplan KAQO IDEE 1 IIRELLI A de ruijter de panty die benen mooier maakt ROLLENSPEL MET KANDIDAAT-MINISTERS Noordzeekanaalgebied van belang voor heel Noord-Holland WEINIG JONGEREN MAAR WEL VEEL VRAGEN Voortaan iedere vrouw „mevrouw” Spanning bij „Ons Genoegen 30 den.Z DINSDAG 21 NOVEMBER 1972 D 4 V elsen-I J muiden (Van een onzer verslaggevers) Wijk aan Zee Velsen-Noord mische Zaken. Als nieuw gezichts punt is hierbij naar voren gekomen dat waarschijnlijk volgend jaar de besprekingen geopend zullen wor den tussen Amsterdam en Rotter dam om wat de havenactiviteiten betreft te komen tot een soort taak- of werkverdeling. Voorts zijn er maandag door de PvdA cijfers gepubliceerd over de werkloosheid in Amsterdam. In de maand okto ber bedroeg dit aantal 9124, waar onder dertienhonderd Surinaamse mannen en vrouwen. Weinig verschillen (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De Kritische Gemeente IJmond belegt op donderdag 23 november een politieke bijeenkomst in huize Scheybeeck aan de Velser- weg. Een aantal leden uit het alternatieve kabinet van de progressieve drie PvdA, D’66 en PPR) zal zich „live” presenteren. Het doel van de bijeen komst, die om acht uur begint, is tweeledig, namelijk op de eerste plaats een grondige informatie over datgene, wat de progressieve partijen eigen lijk willen en ten tweede voorlichting over de elementaire technieken waarlangs informatie kan worden doorgegeven aan medestudenten, buren of collega’s door diegenen, die zelf vastbesloten zijn hun stem op de pro gressieve drie uit te brengen en die anderen tot hetzelfde stemgedrag wil len bewegen. Geschilpunt Heemskerk VELSEN Wethouder H. A. de Boer en tevens Kamerlid voor de oudste politieke partij welke ons land kent: de ARP van 1878, heeft maandagavond in het buurtcentrum De Spil in het kader van de ver- kiezingsvoorlichtingsbijeenkomsten „zijn” spreekbeurt gehouden. We derom voor een klein en overwe gend jeugdig publiek, dat overigens niet verlegen was om vragen te stellen. Ditmaal echter een vragen- stellerij met „tegenvuur”, want de wethouder putte zich niet uit in op merkingen als „een goede vraag” of „daarmee kan ik voor een groot deel wel meegaan”. Zo werd het tweede deel van de avond er een met een goede discussie. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Maandag heeft de laatste commissievergadering plaats gehad voor de herziening van het streekplan voor het Noordzeeka naalgebied, namelijk die van Econo- Beverwijk ADVERTENTIE ADVERTENTIE Huijgens- Om het gestelde doel mede mogelijk te Huijgens- ADVERTENTIE 4 Grote Houtstraat 26-30 Haarlem Een van de belangrijkste problemen die zich bij de behandeling door Provin ciale Staten zal voordoen is de vraag of het streekplan niet uitgebreid moet wor den. Gebleken is dat de moeilijkheden die zich bij de ontwikkeling van het Noordzeekanaalgebied voordoen, intens WOENSDAG 22 NOVEMBER Kennemer Duin, Verlengde Voorstraat 10.15 u. 53ste jaarvergadering Ned. Chr. Bond van Schilderspatroons. Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Geopend 14.30-17.30 en 19-21 u. (in de lila verpakking) De 18.100, marktplein 30 ijmuiden tel. 0 2550- 1 9015 DINSDAG 21 NOVEMBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker straatweg; geopend 19-21.30 u. WOENSDAG 22 NOVEMBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg: geopend 14.30-17.30 u. ’n Fijne matras van hoogstaande kwaliteit vindt u bij uw intermeubel woonwinkel van Voor deze scholing zijn er voldoende exemplaren van het officiële en gepopu lariseerde regeerakkoord van de progres sieve partijen voorradig. Voorts worden er folders en mappen ter beschikking gesteld als hulpmiddelen voor een cam pagne om zoveel mogelijk mensen - ook in de IJmond - te bewegen progressief te stemmen. Met deze woorden stelde de minister van Defensie de heer De Koster als waarnemer voor de minister van Ver keer en Waterstaat dinsdag in Deventer de Recreatiegemeenschap Veluwe gerust, die had laten weten dat een tweede rijksweg door dit gebied niet zou wor den aanvaard. Dinsdag werd het gedeelte Hoevela- ken-Holten van de E-8 voor het verkeer opengesteld, waarbij inbegrepen de brug over de IJssel bij Deventer. Prins Claus heeft de weg symbolisch geopend. De minister zei dat 75 kilometer snel weg voor de betrekkelijk lage prijs van f 260 miljoen tot stand is gekomen. Er moest grond worden verworven van 740 eigenaren en 190 pachters of huurders. Slechts in één percent van de gevallen was een gerechtelijke uitspraak nodig. De rest werd in der minne gekocht. Er moesten 5000 gesprekken worden ge voerd om voor 35 miljoen grond te kunnen kopen. DEVENTER. Er zijn geen plannen tot aanleg van een tweede rijksweg oost-west over de Veluwe. De E-8 is zo uitgevoerd, dat uitbreiding tot tweemaal drie rijstroken zonodig zonder veel moeite en kosten mogelijk is. Per 50 kg schelvis 3 117; wijting I 74- 50; wijting II 66-50; schar 75-45; kabel jauw 1 150-98; kabeljauw 2 170-96; ka beljauw 3 98-77; kabeljauw 4 85-70; kabeljauw 5 90-67; schol 1 118-94; schol 2 108-94; schol 3 95-95-85; schol 4 90-75; tarbot 361-235; griet 249-118; haring 32,50-24; makreel 58-20,50; baars 300; haai 83-69; krab 26-8,50; steenbolk 45- 30; lever 58. IJMUIDEN. Aan de maandagmarkt werden aangevoerd: 5 kisten schelvis; 502 kisten en 818 premiekisten wijting; 1820 kisten kabeljauw; 2409 kisten en 989 premiekisten haring; 786 kisten en 763 premiekisten makreel; 1830 kisten schol; 282 kisten schar; 118 kisten tarbot en griet; 72 kisten varia; 697 stuks stijve kabeljauwen; 29.000 kg tong. Prijzen in guldens: per 1 kg: tarbot 9,77-9,21; grote tong 9,45-8,91; groot mid del tong 9,25-9,00; klein middel tong 9,32-8,69: tong I 10,42-9,69; tong II 10,24- 9,46. Per stuk, kreeft 16,20. Per hoop: roggen 88-44. WOENSDAG 22 NOVEMBER Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u. lezing over milieuvervuiling voor Vrouwengilde door mevrouw Dijkstra. Werf, Jan Ligthartstraat. 20 u. klaver- j asdrive. Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. filma vond Spaanse club Cervantes. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 14.30-17 u. Donkey Shot, A. Verherentstrat. Geo pend vanaf 20 u. de samenleving. Gezag: is een derde hoofdlijn. Wie zegt, dat bij de A.R.P. het gezag regel recht uit de hemel komt vallen, die tekent een carricatuur, welke de A.R.P. geen recht doet- aldus de spreker. Naar hij stelde is bij de A.R. het gezag uit de bijbel niet als overheersend bedoeld, doch als dienstbaar zijn voor de samen leving. Een leger kan geen ideaal zijn, maar een noodzaak en als zodanig uit te drukken in dienstbaarheid. Dat geldt ook voor de politie. Weer een andere hoofdlijn is „vrede”. Somige denken daarbij aan pacifis me, anderen aan „tot de tanden gewa pend”. Volgens de A.R.P.-mening komt vrede niet tot stand door geweldloosheid, evenmin door geweld, maar door het pogen te komen tot gerechtigheid. Opkomen voor de kwetsbaren in de samenleving - is weer e en volgende hoofdlijn. In dit geval gaan de gedach ten uit naar de kleine zelfstandigen en de buitenlandse werknemers. Verder gaat de A.R.P. er vanuit, dat de verantwoordelijkheid wereldwijs is en niet ophoudt bij de landsgrenzen. Daarom ook is deze partij voorstandster van hulp aan de onderontwikkelde ge bieden, waarvoor veel meer gedaan dient te worden dan tot dusver. „Ieder lette niet op zijn eigen belang, maar op dat van een ander” was de laatste hoofdlijn. Samenwerking gaat boven strijd, overleg boven conflict - benadrukte de heer De Boer, daarbij komend tot de kwestie met de P.v.d.A, welke de deur voor overleg nog vóór de verkiezingen heeft dichtgeslagen Niette min is de A.R. bereid om zelfs nog na de verkiezingen met de P.v.d.A te pra ten, ofschoon de spreker niet kon nala ten er op te wijzen, dat als de P.v.d.A op voorhand niet bereid is om te praten, dit al bij voorbaat het oproepen van tegenstellingen is. Aan het slot van zijn betoog werd verbonden zijn met de problemen van onder meer Amsterdam (werkeloosheid), de IJmond (voorhaven), de Zaanstreek en het noordelijk gedeelte van Zuid- Kennemerland. In dit verband werd op de vergadering van maandag nog eens aangedrongen op een structuurplan van de rijksoverheid voor de noordelijke vleugel van de Randstad Holland. Daarna kwamen de vragen los. Dit maal in hoge mate toegespitst op het tot dusver gemiste contact met de P.v.d.A. Toen daarbij ook namen van andere partijden vielen, merkte het Kamerlid op, dat indien met de programma’s van alle partijen naast elkaar legt, zowel van de oppositie als van de confessione len, de verschillen zich alleen openbaren in de frasering: het tempo en iets meer dan dit of van dat. Vragen over het leger, de instandhou ding ervan, onderwijs, werkende jonge ren en het vormingswerk kwamen op de tafel, waarbij er discussie waren zowel tussen de vragenstellers enerzijds en het Kamerlid aan de andere kant van de tafel, als onderling. Temidden van dit alles bleef het Ka merlid de rust in eigen persoon, het geen zij weerklank had op de discussies 'Centraal bij al die antwoorden stond het standpunt van de A.R. om temidden van alle weerbarstigheid iets te bereiken, met daarbij - zoals de heer De Boer opmerkte „de realiteit dat de aangeduide hoofdlijnen niet voor tweeërlei uitleg vatbaar zijn, want met het evangelie valt niet te marchanderen”. Moet ons tot slot van het hart, dat ook op deze derde bijeenkomst het ru moer vanuit andere zalen en van buiten overheerste. Leider H. v.d. Brink van dit buurtcentrum zal ongetwijfeld bij het indienen van een verzoek om een nieuw en beter buurthuis bij de gemeente in wethouder De Boer een warm voorstan der vinden, want deze heeft het maan dagavond aan den lijve ondervonden. De heer Nagel erkent dat GS geen preventieve controle op de bestemming van het puin kunnen uitoefenen, maar hij vraagt of zij niettemin met hem van mening zijn dat dumpen in het IJmeer ongewenst is, omdat het IJmeer een onderdeel van het Ijsselmeer is dat voor Noord-Holland van vitaal belang is voor de drinkwatervoorziening en voor de verversing van de binnenwateren. Hij wijst erop dat GS zich daarom ook steeeds verzet hebben tegen olie- gasbo ringen in het Ijsselmeer. „Zandlagen verschuiven en schepen vergaan, maar deze stof zal eeuwg blijven bestaan”, aldus de heer Nagel. Hij vraagt voorts of het waar is dat Rijkswaterstaat (eigenaar van het ge bouw) voor deze dumping vergunning heeft gekregen van Rijkswaterstaat (be heerder van het IJmeer) en dat er geen andere beslissende instantie aan te pas is gekomen. Ook wil hij weten of het juist is dat ’de betrokken stof krachtens de conventie van Oslo niet in de Noordzee gestort mag worden en of GS op grond daarvan Rijkswaterstaat niet zouden kunnen overtuigen dat het IJmeer dan ook geen geschikte plaats is. Voorts vraagt hij of GS weten of betere methoden zijn overwogen (bij voorbeeld uitgloeien of ingieten in be ton) en zo ja waarom die zijn afgewe zen. Hij stelt tenslotte voor de fabrieks hal op de monumentenlijst te palatsen. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Statenlid K. Nagel (PvdA) heeft Gedeputeerde Staten van Noord-Holland vragne gesteld over het slopen van een voormalige fabriekshal van Philips Duphar aan het Noordzeeka- naal in Amsterdam. Rijkswaterstaat wil het besmette puin verpakt in schepen in oude zandputten in het I Jmeer laten zakken. uitdrukkelijk gesteld, dat de A.R.P. graag wil pogen vanuit haar levensover tuiging zich in de politiek van alle dag te stellen, waarbij geprobeerd wordt met vallen en opstaan tot een leefbare sa menleving te komen. Om deze technieken in een kort tijds bestek aan te leren zullen naast de politieke prominenten ook gespreksge- trainde groepswerkers van de progressie ve partijen aanwezig zijn. Met het oog op het proces: „Hoe motiveer je een ander tot progressief stemgedrag?” wordt de navolgende inde ling van de bijeenkomst aangehouden. Enkele van de kandidaat-ministers in het alternative kabinet zullen uiteenzet ten wat hun programma voor de toe komst zal inhouden. Al snel zullen zij echter geïnterrumpeerd worden en zal er spontaan worden overgegaan tot een rollenspel om zo optimaal mogelijk na te bootsen hoe een gesprek tussen een aanhanger van de progressieve partijen en een willekeurige bewoner van de IJmond kan leiden tot een verheldering van inzicht in het politieke programma van de progressieve drie. De Statenleden zullen zich in januari voorts over de vraag buigen of hét eco nomisch nog wel verantwoord is gelden in het gebied te blijven investeren voor het aankopen van grond en het aanleg gen van industrieterreinen. Een geschil punt hierbij is waar op de zuidoever de grens van de industrievestigingen gelegd moet worden. In de commissievergade ringen zijn de afgelopen dagen veel stem men opgegaan voor een grens bij de Machineweg. De P.P.R. heeft reeds een motie aangekondigd om dit te bewerk stelligen, voor het geval Gedeputeerde Staten deze wens niet overnemen in het ontwerp-herzieningsplan. Direct verband met deze investerings politiek houdt ook d^ze kwestie of er aan het Noordzeekanaal, dat door werk zaamheden van miljoenen guldens be vaarbaar is gemaakt voor schepen tot 85.000 ton, het aantal basisindustrieën vanwege de rentabiliteit uitgebreid moet worden en of dit zelfs nog mogelijk is. In de commissies zijn ook sterke plei dooien gevoerd om de industriële ont wikkelingen rustig af te wachten en bijvoorbeeld „niet in paniek” gronden ten westen van de Amerikahaven te bestemmen voor niet-hinderlijke bedrij ven, zoals een van de voorstellen in houdt. Bij al deze moeilijkheden speelt de milieu-hygiëne een zeer voorname rol. De vragen die zich hierbij voordoen zijn onder meer: tot welke grens is de mi- lieu-vervuiling maximum toelaatbaar, in hoeverre kan het Noordzeekanaal gebied nog verder belast worden en tenslotte moeten de economische ontwikkelingen worden afgeremd voor een beter milieu en tot welke prijs? Al met al is niet duidelijk hoe de behandeling van het herzieningsplan zich zal ontwikkelen. Tijdens de com missievergaderingen hebben de atatenle- den uitdrukkelijk verklaard voor zich zelf te spreken en niet namens de frac ties. Tevens is nog niet bekend in hoe verre het College van Gedeputeerde Sta ten de in de commissies uitgebrachte wensen en adviezen zal opvolgen door deze te verwerken in de nog op te stellen voordracht. De behandeling van dit onderwerp in januari 1973 belooft zeker interessant te worden. De herziening is daarnaast van bijzonder groot belang omdat de ontwik kelingen in het Noordzeekanaalgebied invloed uitoefenen in geheel Noord-Hol land. maken zullen behalve de kandidaat-mi nisters, onder wie Irene Vorrink en Jan Schafer, ook Ageeth Scherphuis en Net ty Rooseveldt aanwezig zijn, die op hun eigen wijze zullen getuigen waarom zij progressief stemmen. Medewerking wordt tenslotte ook verleend door het werktheater van Shireen Strooker. J KALENDER 1973 J Traditiegetrouw kunt u dit e jaar wederom uit 10 verschil- lende afbeeldingen kiezen. Naast de dessins om uw keu- ken te verfraaien, zijn er nu ook voorstellingen voor be- paalde hobbies, zoals paarden- en watersport en tevens en- kele voor uw interieur. 9 Inclusief doosje f 9,75 Ook aan te bevelen als relatie- e geschenk met de jaarwisse- ling. AMSTERDAM. Bij het gemeen tevervoerbedrijf Amsterdam zal van nu af aan iedere vrouw met „me vrouw” worden aangesproken en aan geschreven, ook al is ze ongehuwd, zo wordt in het personeelsorgaan „Con tact” van het GVB aangekondigd. Dez ebeslissing is een gevolg van de omstandigheid dat in de laatste jaren de gehuwde vrouw hoe langer hoe meer het bedrijfsleven is binnen gekomen. De dames in het bedrijf wordt gevraagd er zelf aan mee te werken door bij het opnemen van de tele foon zich aan te kondigen als me vrouw. Wel wordt e- rekening mee gehouden, dat jonge meisjes daar misschien moeite mee zullen hebben. „Hen zullen wij dan ook niet dwin gen’, aldus het personeelsorgaan. DINSDAG 21 NOVEMBER Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u. ver gadering Tropica, 20 u. vergadering bad mintonclub. Progress-sociëteit, Const straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 20 u. De heer De Boer zette uiteen, dat de ARP probeert politiek te bedrijven van uit een vaste achtergrond: het christelijk geloof, meer in het bijzonder bezien vanuit de bijbeL De A.R.P. hecht aan een besluitvorming vanuit het geloof, met dien verstande echter dat de bijbel geen recept is, doch een achtergrond, beter gezegd: hoofdlijnen aangeeft. De hoofdlijnen aanduidend verklaarde het Kamerlid, dat uit de bijbel naar voren komt de eigen verantwoordelijk heid van de mens, waarbij niet alles verwezen wordt naar instanties. Een an dere hoofdlijn is, dat aan de mens de zorg voor zijn eigen schepping toever trouwd is. Dit werd weer geplaatst tegen de achtergrond van het leefmilieu en de milieuhygiëne, zowel als die van de economische groei, welke niet ongebrei deld mag zijn. Integendeel dient die groei afgewogen te worden tegen de negatieve effecten op de leefbaarheid in Na een pauze - met koffie - verdelen de aanwezigen zich in groepen over de verschillende ruimten, die Scheybeeck rijk is. Bij elke groep zijn één van de aanwezige kandidaat-ministers en een gespreksleider present om de belangstel lenden te scholen in de beste methode om ook anderen te motiveren tot een progressief stemgebedrag. WOENSDAG 22 NOVEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geo pend van 7-10, 12.30-13.45 en 14.15-15.15 uu.r Sporthal, Van Loenenlaan. 20 u- opna me televisie-uitzending „Nou tabé dan” met Johnny Jordaan. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanf 20 u. Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 14-17 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70: volwasenen 14- 17.30 en 19-21 u; Arendsweg 61: volwas senen 14-17.30 u; Amstelstraat 44: vol wassenen 14.30-17 en 19-21 u; Sumphi- usstraat 46 en Parmentierstraat 2: jeugd 14.30-17 u. (Van een onzer correspondenten) BEVERWIJK. Met nog één keuring voor de boeg staan de vijf hoogst ge klasseerde deelnemers aan de door „Ons Genoegen” georganiseerde duivenshows met een onderling verschil van slechts één punt aan kop. De keuring van de oude doffers moet volgende week zon dag in Caf Sport de stand in de kop- Keurmeester Handgraaf uit Santpoort groep beslissen. heeft afgelopen zondag de oude duivin- nen beoordeeld. De uitslag: 1. Ulehake (IJ), 2. C. de Wildt (C), 3. J. Jellema (IJ), 4. P. de Bot (IJ), 5. P. de Bot (IJ), 6. G. de Bot (Atoom) ,7.S. Vergonet (OG) allen 921/» pt: 8.J. Stijnman (Atoom), 9. J. van Zutphen (OG) en 10. G. Visser (R) allen 92 pt. Na drie ronden luidt de totaalstand: 1. W .Uilenburg (OG) 556'/» pt, 2. G. Gra- pendaal (R) 55O'/2 P, 3. P. de Bot (IJ) 550 pt, 4. C. de Wildt (C) 550 pt, 5. J. Stijnman (Atoom) 549'/! pt, 6. G. Visser (Atoom) 549‘/8 pt ,7. T. Berlee (OG) 548'/j pt. 8. J. Jellema (IJ) 548'/2 pt, 9. S. Vergonet (OG) 548'/2 pt, 10. A. Langen- dijk (OG) 548 pt. summing komen. Waren de prijzen voor de tong op zaterdag variërend van 9,25 tot 9,70 gemiddeld per aangevoerde ki logram, de prijzen voor de schol waren eveneens niet mis en bewogen zich van ruim 60 tot 85 per kist. De hoogste besommer kon met deze prijzen zelfs nog een besomming maken van bijna ƒ34.000 voor 8434 kilo vis waarvan 2106 kg tong. De besommingen van de andere grote kotters varieerden rond de 25.000. De weekomzet bereikte door deze gro te aanvoer op zaterdag, ondanks de som bere verwachtingen, toch nog een rede lijk peil met bijna 700.000. Zestig kotters hebben in de periode 13-18 november in Den Helder 226.134 kilogram vis, voor een waarde van f 699.060,42 aangevoerd. cussie-avond Anti Fluoridering Comité Kennemerland. NederlandIsrael, 19.30 uur oprich- tingsbijeenkomst in Pedagogische Acade mie Da Costa, Santpoortzuid. WOENSDAG 22 NOVEMBER Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, ge mengd zwemmen: 6.30-8 uur; 14-15.15 u.; 21.30-22.30 uur. Zwemvereniging RK Velsen 18-19.30 uur; VZV 19.30-21.30 uur. Openbare Bibliotheek Velsen, Plein 1945e IJmuiden, 14.30-17.30 u. en 19-21.30 uur; Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg, IJmuiden-oost, 14.30- 17.30 u. en 19-21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort-noord, 14.30-17.30 u.; filiaal Velsen-nrd., Wijkerstraatweg (177), 14.30- 17.30 u.; filiaal Zeewijkplein, IJmuiden- west( 14.30-17.30 uur. De Ring, boksen en conditietraining, in gymzaal Ossendorperschool, Wijk aan Zeeërweg, IJmuiden, 19.30-21.30 uur. Sporthal Zeewijk, Planeten weg, IJmui- den-west, BC Velsen, 19.30-23 uur. De Spil, Meeuwenlaan 2, Ijmuiden, 20 u. verkiezingsbijeenkomst KVP. DINSDAG 21 NOVEMBER Openbare Bibliotheek Velsen, filiaal Velsen-noord, Wijkerstraatweg (177), 19- 21.30 uur; filiaal Zeewijkplein, IJmui- den-west, 19-21.30 uur. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJ- muiden-west, 18-23 uur BC IJmond. Manly Sport, boksen en conditie-trai- ning, in gymzaal Moerberg Comité- school, Kerkstraat, oud-IJmuiden, 19.30- 21.30 uur. Bel Canto. Velser operakoor, 20 uur repetititie in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, Ijmuiden. PTT-gebouw, ingang Spaarnestraat 4, Ijmuiden, 19-20 uur Medisch Maat schappelijk Consultatiebureau voor Al coholisme. Smalfilmclub Velsen, in gebouw Vel- serduin, Velserduinplein, IJmuiden, 20 uur werkavond. NCVB, in Petrazaal, ingang Spaarne straat, Ijmuiden, 20 uur voorlichting over merkartikelen. Technische school, Briniostraat, Ij muiden, 20 uur voorlichting over seksuele opvoeding op school. Jeugdcentrum IJmuiden, PEN-centra- le, Kanaalstraat, Ijmuiden, 20 uur dis besommingen waren: KW 11 29 ƒ21.600, 32 19.300, 34 ƒ34.700, 44-85 ƒ69.500, 51 15.000, 55 16.700, 80 24.300, 87 16.100, 113 16.200, 117 13.700, 121 10.100, 132 f 14.000, 145 28.500, 149 16.500, 150 17.100, 152 12.400, 187 9500, 195 13.500, 197 15.500, 205 13.600, 81 52.200, 214 13.900, 215 15.100, 218 13.900, 226 f 24.800, 4 19.100, 127 7900, 174 ƒ22.900, 189 f 13.400, 190 10.9Ö0, 209 8100, 213 18.000. SCH 60 20.500, 117 f 20.100. WR 32 11.100, 45 7200, 50 13.300. IJM. 1 1800, 4 f 900, 18 15.100, 154 9700. VL 7 9800. VL 34 2700, 110 6900. UK 1 21.200. DEN HELDER. De weersomstan digheden waren vorige week opnieuw zodanig, dat de kleinere kotters niet veel konden doen. Er was in de eerste dagen van de week dan ook weinig aanvoer. De grote kotters, die in het begin van de week nog konden uitvaren, kwamen na genoeg allemaal zaterdag aan de markt en konden door de hoge prijzen over het algemeen nog aan een behoorlijke be- Nu de commissievergaderingen afge rond zijn, zal het College van Gedepu teerde Staten zich beraden over de vraag of er vóór de herziening van het streekplan door Provinciale Staten in januari 1973 nog een hearing moet plaats hebben. Verschillende leden van Gedeputeerde Staten hebben laten weten hier tegen te z(jn. Onder meer vanwege het feit dat een hoorzitting aanmerkelijk vertragend zal werken. Voorts menen zij dat de inspraak en de openbaarheid door de gevoerde procedure gewaarborgd zijn. Niettemin zal het colege zich nog eens over deze vraag bezinnen, vooral omdat twee van de vier commissies, namelijk die van Ruimtelijke Ordening en van Economische Zaken, zich met een kleine meerderheid van stemmen voor een hoorzitting hebben uitgesproken. DINSDAG 21 NOVEMBER Verenigingsgebouw, Prinsesselaan. 20 u. filmclub IJmond dubbel Acht. Vredevorstkerk, Laan der Nederlan den. 20 u. Propaganda AR-kiesverenigin- gen. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4