Feest der herkenning bij Rond de losplank gouden „Excelsior heeft behoefte aan meldkamer B. en W. willen sportvelden in Velsen uitbreiden Politie Velsen kuipers Uitgevaren visserij schepen I I 5 VERVUILER MOET EVENTUEEL BETALEN L--- Voordracht: Ten Cate directeur gas-water Wijziging kosten studie ambtenaar BRC vergadert op 18 december ZATERDAG 25 NOVEMBER 1972 ÏJMUIDER COURANT 1 99 I [ziJLSnWT97|TEL-310181y (Van een medewerker) IJMUIDEN De minimale vis aanvoer ten gevolge van het ruwe weer is wel de grootste oorzaak geweest dat de afgelopen week alle prijsrecords werden ge broken. Zo is het voorgekomen dat er voor een premiekistje wijting f 43 toe werd neergeteld. De premiekistjes schelvis van „De Zeehaan”, die met een lading van uit de noordelijke Noordzee aan de markt kwam, brachten per kistje maar liefst 47 op. VELSEN VELSEN Het is meermalen gebleken dat men in Velsen het be staan vergeet van enkele artikelen uit de algemene politieverordening, die het mogelijk maken in te grij pen bij gevallen van verontreini gende en aanstootgevende toestan den op particuliere terreinen. Een en ander als gevolg van een erger- lijk-slordige opslag langs de open bare weg van allerlei gebruiks voorwerpen, verpakkingsmateriaal en werktuigen, terwijl ook het ge bruik van straten en pleinen als stallingsruimte voor grote of kleine voertuigen voor het stadsbeeld nu niet bepaald als bevorderlijk kan worden beschouwd. Gemeente Velsen streeft naar schoner woonmilieu Ook dergelijke situaties zullen in Velsen binnenkort tot het verleden behoren. Milieuvervuiling rond de industrie 0 u. KEES MAAS Hettt Tetman (Van een onzer verslaggevers) NOVEMBER 22 MM Willy KW.141 met van Hendrika Johanna met uit HUM eken zang. naar pstr. izar- ;t de tbus (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Als de gemeenteraad van Velsen meegaat met een desbetreffend voorstel van B. en W., dan zal zuidelijk van de Raafstraat en ten westen van de Orionweg in IJmuiden-west op een aan te leggen half verhard veld een softbal- veld worden aangelegd. Voorts zullen in Velsen-noord het Sportpark Rooswijk met de Koningsvelden worden verbeterd. Hiervoor zullen kredieten, respectievelijk een kwart miljoen en 1,3 miljoen gulden groot, beschikbaar moeten worden ge steld. IJMUIDEN. Het vijftigjarig bestaan van de Mandolineclub Excelsior is gister avond In het Braambos feestelijk ge vierd. Veel belangstellenden luisterden opgetogen naar het concert van het door zr. Theérèse kordaat geleide orekst. On der de luisteraars waren er velen die in vele jaren geen mandolines meer hadden gehoord en die genoten van dit feest der herkenning. nen om tot de afbouw van het sport veldencomplex in Velsen-Noord te ko men. Door de opheffing van de Grote Hout- of Koningsweg wordt de moge lijkheid geopend de thans bij KIC en Kennemerstaten in gebruik zijnde ter reinen aan weerszijden van deze weg tot een sportpark te verenigen, waarbij te vens uitbreiding kan plaatsvinden van het aantal velden. Voorts zal het moge lijk zijn een officieel honkbalveld, een trainingsveld, twee tennisbanen en zeven handbalvelden aan te leggen. nov. Wilma mond V KW.42 en Rijnmond VI KW.135 met 950 ktj (spanvisserij). Elisabet Christin* VELSEN. Het hoofdbureau van po litie in Velsen heeft een centrale meld kamer nodig, zoals sedert 1960 reeds op een groot aantal HB's en districten der rijkspolitie is geïnstalleerd. Dit, plus an dere noodzakelijke voorzieningen, vergt een krediet van 513.868, waarvoor de raad een desbetreffend voorstel is voor gelegd door het college. 10.30 zingt Lou (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) iafte era- lend Lo- Vel- latste (gra- :hey- isdag 19.30 Jij P. 02510- atie. i. de ofs- olle- 'rij- uit dr. lart, md- iuw 15 lijk uur. leo- ide- pr iet f iche- 023- 'aat, i H. op- ange .eve- ond- oel- :on- H. ter- ssen 550. inta- it m. Itjes dom anse 350. 350. leier lem- onds ds. eze- s u., Ireng 30 u. ig 19 23.30 u.: 21.15 rten R. u. aat, ;on- u.; ■dag H. rweg n en i van nani- orte, mis, i u.; u. IJMUIDEN. In de donderdag 30 november te houden openbare gemeen teraadsvergadering zal Velsens raad een voorstel van B. en W. om de heer J. ten Cate te benoemen tot directeur van de gemeentelijke bedrijven voor gas en wa ter in behandeling nemen. Deze functie wordt reeds sedert 1 mei van dit jaar door de heer Ten Cate, adjunct directeur van genoemde bedrij ven, waargenomen, zulks tot volle tevre denheid van het college. De commissie voor personeelszaken en de commissie voor gas en water stemmen met het voorstel van B. en W. in. 19 en ger”; 30, 19 een aantal stukken dat IJmuidens Roem ook vorige week al heeft uitgevoerd. Zij vormden een welkome aanvulling voor het muzikale programma voor de pauze, toen Excelsior liet horen dat het onder zr. Thérèse hard werkt en zo tot een goed klankgemiddelde komt. Vier stuk ken werden gespeeld: „La festa splendo- ra” van Kok, „Marganto-ouverture fan- tastique” van Wassenaar, „Suite van volksdansen” van Kok en „Always Mu sic” van Gest. Deze laatste mars werd op aandrang van het orkest na de toespra ken herhaald tot grote vreugde van het publiek, dat deze avond zeer heeft geno ten. Excelsior heeft de laatste jaren geen openbare concerten meer gegeven. Men speelt voor zieken en bejaarden, en daarmee dient deze vereniging een groot maatschappelijk belang. De heer G. W. F. de Man die namens het gemeentebe stuur het woord voerde, wees er op dat de vereniging teruggaat op de AJC, waarin hij zelf ook tot de Tweede We reldoorlog actief is geweest. „Hier was de jeugd zelf in beweging, zij had een maatschappelijke bewustheid die in die tijd allesbehalve gewoon was”. De heer De Man wees er op dat Excelsior heeft bijgedragen tot een stuk feestcultuur. Het is voor de vereniging een harde strijd geweest, die veel eenzijdige offers heeft geëist, maar die ertoe heeft geleid dat zij het leven rijker heeft gemaakt. „De emancipatie is ook aan uw vere niging niet voorbijgegaan”, zei de heer De Man tot de voorzitster, mevrouw P. E. Rill-Buis, „Excelsior is geen arbei dersclub meer. Maar van de andere kant is de vereniging teruggegaan naar dé oorsprong: het opluisteren van bijeen komsten, het spelen voor bejaarden en zieken”. •Omtrent de situatie op het Velsense hoofdbureau op het punt van de verbin dingen zijn de laatste tijd besprekingen gevoerd met deskundigen en men is tot de conclusie gekomen dat de huidige opstelling van de verbindingsapparatuur onoverzichtelijk is. De Politieke Verbin dingsdienst adviseert dan ook dringend de situatie o pkorte termijn te verbe nen. Voor de politie is bij deze actie, vooral wanneer op de openbare weg moet wor den opgetreden, een belangrijke taak weggelegd. Zij is hiervoor echter ge machtigd op grond van de artikelen 298, 367 en 369 van de bouwverordening. Bij het optreden tegen onrechtmatig gebruik van niet openbare gemeentelijke terrei nen kan ook de rechter nog worden ingeschakeld. Deze zo noodzakelijk geworden actie gebeurt dus allerminst op losse gron den. Aangenomen wordt echter dat het algemeen belang en de redelijkheid van de te treffen maatregelen zullen worden ingezien en velen door het opheffen van niet meer te aanvaarden vormen van opslag nu nog tot een oplossing kunnen komen. WIJK AAN ZEE. De Beverwijkse Renners Club „Kennemerland” belegt op maandagavond 18 december de jaarver gadering in hotel Rijckaertsz. In deze vergadering, die om 20 uur begint, ko men o.a. aan de orde de bestuursverkie zing, de vaststelling van het wedstrij denrooster en de uitreiking van de be kers aan de clubkampioenen. Periodiek aftredend zijn de heren Niessink en Van Borre, die zich weer herkiesbaar stellen. geke nd. is op Jdag) Tijdens het lossen kwam men er achter dat de lading aanzienlijk groter' was, zodat men de derde ploeg er weer bij wilde hebben. Gelukkig is alles wel op zijn pootjes terecht gekomen. Voor alle partijen is het echter oppassen. Deze moeilijkheden kunnen door een beetje oplettendheid achterwege blijven. Overi gens was er van rederszijde niets te mopperen, want de „Zeehaan” besomde ruim 80.000. VELSEN. De verordening tot rege ling van de tegemoetkoming voor amb tenaren in de studiekosten behoeft wijzi ging. Deze tegemoetkoming bedraagt drie vierde van lesgeld, examengeld en kos ten van het studiemateriaal. Reiskosten worden volledig vergoed. 20 NOVEMBER KW.41 met 589 ktj. 21 NOVEMBER KW.74 met 4ïf'ktj. Voor studiemateriaal wordt sedert 1967 maximaal hondervijftig gulden ver goed, hetgeen niet langer reëel moet worden geacht, B. en W. hebben over wogen de raad voor te stellen de grens te verhogen, maar geven er de voorkeur aan deze te laten vervallen. De stringen te bepalingen van de verordening vor men een genoegzame beperking van de vergoeding. Tot dusver is, in verband met de onzekerheid die voortvloèide uit het wetsontwerp tot samenvoeging van de IJmondgemeenten, afgezien de raad een voorstel tot installatie van een meldka mer voor te leggen. Nu echter deze onzekerheid is weggenomen, acht het college het noodzakelijk dat zo spoedig mogelijk een meldkamer komt. Nu het sportcomplex Zeewijk, in overleg met de verenigingen, z’n bestem ming heeft gekregen, is gezocht naar mogelijkheden om ook in Zeewijk de gelegenheid tot het beoefenen van recre atiesport te vergroten en dit kan door op het in de aanhef genoemde terrein, in de nabijheid van de Zeewijkschool, sport velden te realiseren voor softbal en korfbal. Bij het kwart miljoen is nog geen rekening gehouden met de kosten van een kleed- en kantine-accommoda- I. ’t Hart, Driehuis, Da Costalaan 14;_G. .tie en een terreinverlichting. Wat §ooswijk en Koningsveld betreft ■het volgende. Reeds lang bestaan plan- DE LANGE REIS die dit schip achter de rug heeft, was er de oorzaak van, dat de kwaliteit van de vis zodanig was teruggelopen, dat er geen premie meer op verleend kon worden. Daardoor moest de vis voor de zogenoemde B- kwaliteit worden verkocht. Dat deze bij zonder hoge prijs toch nog kon worden behaald, kwam doordat de meeste han delaren geen diepvriesschelvis meer in voorraad hebben. Wilde de handel dus Iets hebben, dan moest ze wel bij dit schip terecht. Een voordeel voor de handel was ook dat de schepen maandag wel waren uitgevaren. Hierdoor was het mogelijk dat een aantal ervan al aan de woensdagmarkt konden leveren, zij het een geringe vangst. Dat pakte ‘goed uit: voor een minimum vangst werd een maximum besomming gemaakt. Voor de meeste van deze schepen lag die besom ming dan ook rond de 9000. DIRECT NA' LOSSING zijn de sche pen weer naar zee vertrokken en er mag worden verwacht, dat zij hun vangst van deze laatste dagen aan de maandag- markt zullen lossen. Ook dit geeft weer voordelen, want de exporteurs naar Frankrijk zijn niet kinderachtig in het betalen van een hoge prijs, mits de aangeboden vis van uitzonderlijke kwa liteit is. Wil de binnenlandse handel ook een visje meepikken, dan zal zij min stens even diep in de geldbuidel moeten tasten. HOGE PRIJZEN werden er ook be taald aan de schepen die het geluk hadden nog wat platvis buit te maken. De schepen met een groter motorvermo gen zijn er deze week ook duidelijk uitgesprongen met de besommingen. Daartoe behoort dan allereerst de KW 34. Dit schip was voor z’n tweede reis aan de markt en maakte een besomming van meer dan 30.000 en dat was moge lijk omdat dit schip ook als hoogste vanger uit de bus kwam. Eveneens dient vermeld te worden de vangst en besom ming van de KW 66. Aan de vrijdag markt maakte dit schip voor een over- weekse reis een besomming van maar liefst 47.000. DE HARINGVISSERIJ is deze week zeer wisselvallig geweest. De zweefnet- vissers, waar we al eerder melding van maakten, zijn deze week aan de markt gekomen. Juist toen het er op ging lijken dat de grondvissers ook iets zou den gaan vangen, veranderde het weer zodanig, dat er door alle partijen niet meer kon worden gevist. Toch zijn er nog enkele schepen aan de markt ge weest, doch met veel geringer hoeveel heden dan de zweefnetvissers. De haring die door alle partijen werd aangevoerd, was voor de rokers veel te klein. Geluk kig waren de inleggerijen en concerven- industrieën met deze haring erg geluk kig. Al was het niet tegen topprijzen, alles kon toch goed worden opgenomen. Voor haring uit het Kanaal werd rond de 25 per veertig kilo betaald, voor dezelfde hoeveelheid uit de omgeving van de Shetlands werd 29 neergeteld. HET RIVO GEEFT reeds vele jaren boekjes uit, waarin de vangstopgaven van de schepen kunnen worden geschre ven. Hieraan is bovendien een indeling van de visruimen verbonden en daarop wordt het stuwplan van het schip ver meld. Daar is nu verandering in geko men. Het Staats Vissershavenbedrijf heeft de hallen nu zo goed als helemaal voorzien van veertig-kilo-bakken. Daar door is het aantal kisten niet meer belang, doch opgegeven moet worden hoeveel bakken vis er aan boord zijn. BIJ DE LOSSING van „De Zeehaan” gaf dat deze week wat moeilijkheden. Door de opgave was het niet duidelijk of er nu kisten of bakken aan boord van het schip waren. De vislosregeling meen de dat er kisten waren opgegeven, de rederij stelde dat er van bakken sprake was, zodat de lading dus aanzienlijk minder zou zijn. Van de drie losploegen werd er daarom één naar huis gestuurd. De tijd dat op het hoofdbureau kon worden volstaan met een telefoonaan sluiting bij de wachtcommandant is voorbij. Mede door de intensiteit van het verkeer met haar snel stijgend aantal ongevallen en de huidige criminaliteit is snel en slagvardig optreden van de politie een eerste eis; voorts wijst het college op de noodzaak van snel actie nemen bij rampen. Stagnaties in de communicatie moeten zoveel mogelijk worden uitgesloten. De heer J. Groen sprak namens de Velser Gemeenschap, waarbij hij op merkte dat wat Excelsior doet eigenlijk belangrijker is dan grote concerten ge ven, de heer G. J. Schutte namens de sectie muziek van de Velser Gemeen schap. De laatste ging nader in op het probleem van een kleine vereniging als Excelsior, die moeite heeft een groot oeuvre op te bouwen, en alleen geen avond kan vullen. Juist nu de Gemeen schap de secties gaat opheffen en met werkgroepen gaat opereren is er de mogelijkheid dat kleinere verenigingen samen gaan doen om tot een avondvul lend gebeuren te komen. Hij reikte de voorzitster de legpenning van de Velser Gemeenschap uit. Er ontstond daarna een run op het podium. Velen wilden het woord voeren. Onder hen de oud-voorzitter, de heer Mijns, en de oud-dirigent, de heer Ver hagen. Vele oude herinneringen werden opgehaald, onder andere aan de bekende componist Joh. B. Kok, met wie de voorzitster op twaalfjarige leeftijd nog heeft gespeeld. Ook werd nog herinnerd aan het veertigjarig bestaan toen Excel sior er veel slechter voor stond dan nu, en IJmuidens Roem nog een concert ten bate van het mandoline-orkest heeft ge geven. Dit accordeonorkest verzorgde ook het programma na de pauze met 20 u. o u. DINSDAG 31 OKTOBER - Hektrawler Navis IJM. 21, MT. Bets en Gerda VL. 112. DONDERDAG 2 NOVEMBER - MT. Willem VL.' 121, Petronella VL.131, Lies je en Rutger VL.153. MAANDAG 6 NOVEMBER MT.Voorwaarts VL.142. DINSDAG 7 NOVEMBER - Hektraw ler Egmond IJM.36. ZATERDAG 11 NOVEMBER - Hek trawler Frank Vrolijk Czn SCH.171. MAANDAG 13 NOVEMBER - Hek trawler Willy KV7141. DINSDA G 14 NOVEMBER - Hek trawler Rijnmond I KW.15, Vooraan VL.115, MT.Wilhelmina Johanna KW.39, Jan Maria KW.171 DONDERDAG 16 MT.Haarlem IJM.9. VRIJDAG 17 NOVEMBER - ML.Mi- chiel KW.167, MK.Wiron VI IJM.207 Ti ny WR.33, Yvonne Yolanda KW.206. ZATERDAG 18 NOVEMBER - Hek trawler Cornells Vrolijk Fzn SCH.171, MT. Koraalbank KW.3, Elizabeth VL.105. MAANDAG 20 NOVEMBER - Hek trawler Rijnmond III KW.44, Rijnmond IV KW.85, Hendrika Johanna KW.81, Annie Hillina KW.170, MT.Protinus IJM.154 (21 nov. binnen), Sakina Martine KW. 32, Ora et Labora KW.51, Jacob KW.55, Albatros KW.87, Brittenburg KW.121, Marry Martin KW.149 (21 nov. binnen), Soli Deo Gloria KW.152, Onder neming III SCH.117, Antje TX.46, Ada VL.7, Michiel Jan VL.110. ML.Jacoba Catharina KW.132, Arend KW.205, MK.Gelria IJM.18, GEBOREN: G. Dijksma-Bronsveld, z., Bloemen- daalsestraatweg 19, Santpoort; M. M. Hazeleger-de Jonge, d., Andromedastraat 12, IJmuiden; I. A. M. Schoemaker- Wijne, Z., Schiplaan 44, IJmuiden; J. Webbers-Hennequin, d., Linnaeusstraat 93, IJmuiden. ONDERTROUWD: J. Aaftink, Wilhelminastraat 14, Am stelveen en G. Scholten. Schulpweg 152, Velsen (noord), ta. Weesp, Keulsevaart- straat 105; B. J. M. Bruijns, Wijk aan Zeeërweg 154, IJmuiden en A. Berre- voets, Geelvinckstraat 72, Velsen (noord), t.a. IJmuiden, Spilbergenstraat 23; J. C. Bouwman, Jan van Polanenstraat 65, Heemskerk en G. M. van Eijk, van Leeuwenstraat 72, IJmuiden, t.a. Heems kerk, Jan van Polanenstraat 65; J. N. J. Grooteman, van Blaaderenweg 14, Ber gen, NH en W. Pronk, Warmenhoven straat 92, IJmuiden, t.a. Bergen, NH, Zakedijkje 32; J. de Vries. Aalsmeerder- dijk 313, Aalsmeer, en P. G. Weijers, Hoofdstraat 127, Santpoort, t.a. Aals meer, Aalsmeerderdijk 212; T. J. Boutel- lier, Bergweg 2 Bloemendaal en E. W. Menger, Waalstraat 46, IJmuiden, t.a. Bloemendaal, Bergweg 2; G. J. P. de Gooijer, Geelvinckstraat 110, Velsen (noord) en C. I. Visser, Brederoodseweg 71, Santpoort, t.a. Winkel Veldwachter- spad 13; C. M. van der Hert, Reitzstraat lrd., Haarlem en M. H. de Gier, Plane tenweg 118, IJmuiden, t.a. Heemstede, Zandvoorter Allee 22; J. H. de Vries, Breesaapstraat 1, IJmuiden en G. H. van der Does, Leeuweriklaan 19, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Breesaapstraat 1; J. G. M Lammers, Anemonenstraat 12, Santpoort en M. A. J. Post, Willemsbeekweg 48, IJmuiden, t.a. Santpoort, Anemóhen- straat 12; A. W. Griep, Orionweg 273, IJmuiden en W. H. Engelhart, van Pop- taplantsoen 20rd, IJmuiden, t.a. IJmui den, van Poptaplantsoen 20rd; P. van der Zwart, Keetberglaan 120, IJmuiden en M. Kempe, Keetberglaan 120, IJmui den. D. G. van Ewijk, Wilgenstraat 100, Haarlem en A. C. M. Haver, Marconi straat 62, IJmuiden, t.a. Haarlem, Rijks- straatweg 347; C. de Winter, Burgemees ter van Esstraat 165, Pernis, en A. H. M. Angermann, Zeeweg 265, IJmuiden t.a. Alblasserdam, Hobbemalaan 37; F. Zeil maker, Orionweg 191, IJmuiden en L. Vlieland, Orionweg 281, t.a. IJmuiden, Grahamstraat 216; J. G. J. van Eerden, Arendsweg 67, Beverwijk en J. P. Stals, Doelmanstraat 13, Velsen (noord), t.a. Jacob van Lennepstraat 90, Heemskerk; M. A de Bonte, Grote Hout- of Konings weg 6, Velsen(noord) en H. R. Hensen. Schoonoortstraat 34, Velsen (noord), t.a. Velsen (noord), Schoonoortstraat 34; C. P. Baas, Duinvlietstraat 8, Velsen(noord) en M. Metzelaar, Duinvlietstraat 8, Vel- sen(noord), t.a. Heemskerk, Nicolaas Beetsstraat 4; D. Brussel, Visseringstraat 1, IJmuiden en C. J. van der End, Orionweg 321, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Trompstraat 32; R. Bakker, van Zegge lenplein 19, Haarlem en W. M. Nijssen, Hoofdstraat 10, Santpoort, t.a. Santpoort, Hoofdstraat 10. GETROUWD: T. P. A. Zonneveld en H. M. Scheffer, IJmuiden, de Ruijterstraat 44; S. A. Rijs en A. C. M. van Schooten, IJmuiden, de Noostraat 74; G. W. Demmers en A. M. E. Duivelshof, IJmuiden, Alexander Bellstraat la; R. Hellenthal en H. Drost, Amsterdam, Lange Distelstraat 33; R. W Arisz en A. E. M. de Haan, IJmuiden, Wijk aan Zeeërweg 65; W. de Vroome en N. A. Jonkman, IJmuiden, Erdanus- straat 54; J. P. A. de Witte en J. van Duijn, Alkmaar, van Mesdaglaan 40; .J» Wagenaar en M. Jongejan, Alkmaar Mondriaanstraat 45; W. F. S. Zwarts en I. l nan, urienuis, xj<x J. Mantje en T. Maagdelijn, IJmuiden, Eenhoornstraat 9. (Van een onzer verslaggevers) Vooral rond de Industrieterreinen van IJmuiden en Velsen-noord ontstaan op deze wijze dikwijls onooglijke en tot overlast aanleiding gevende toestanden, doordat menig bedrijf de openbare weg waarschijnlijk beschouwt als een voort zetting van het eigen terrein. In vele gevallen betreft dit de opslag van defec te materialen en afgedankte werktuigen, waar dikwijls voor spelende kinderen ook nog het nodige gevaar aan is ver bonden. Kennelijk is de zaak dan enigs zins uit de hand gelopen, waar een onnodige wanorde door ontstaat. Ook op particuliere terreinen moet en kan dit worden voorkomen door het betrachten van meer zorgvuldigheid bij de opslag, terwijl ook niet meer ge bruikte materialen tijdig dienen te wor den afgevoerd. Bovendien bestaat de mogelijkheid een rommelig opslagterrein door het aanbrengen van een muur of omheining, aan het oog te onttrekken. Dit alles geldt ook voor grote winkelbe drijven en cash-and-carryzaken, waar de openbare weg ook dikwijls met opgesla gen goederen en containers wordt mis bruikt. Door dit alles is in Velsen besloten binnenkort een begin te maken met een intensieve bestrijding van elke ongeoor loofde vorm van opslag, bij welke aotie de politie en ambtenaren van openbare werken zullen worden ingeschakeld. Ongetwijfeld is het optreden tegen de gesignaleerde vormen van verontreini ging van het woonmilieu een omvangrij ke opgave. Vooral omdat is besloten de overtreders allen - en dat straat voor straat - door de afdeling bouw- en woningtoezicht te laten aanschrijven, waarbij ook mondeling overleg tot de mogelijkheden behoort. Blijft de betrok kene in gebreke, dan zal een dwingend optreden van gemeentezijde moeilijk kunnen worden voorkomen. In gevallen dat de gemeente uiteindeljjk zelf tot het opruimen van de rommel moet over gaan, geschiedt dit uiteraard geheel voor rekening van de overtreders. KW.132, Arend Comelis MK.Gelria IJM.18, Maarten Cornelia IJM.44 (21 nov. binnen), Ada KW.29 (21 nov. binnen), Rose Marie KW.34, Wilma KW.113, Anna Lydia KW.145, Gijsbert Marian KW.150, Corne lia KW.174, Elly KW.187 (21 nov. bin nen), Margaretha Christina KW.190, Pie ter Jacob KW.195 (21 nov. binnen), Wil lem Senior KW 197, Jana KW.213, Aga tha KW.214, Anna Hendrika KW.215, Carry Anita KW.218, Jacob Senior KW.226, Marco WR.32. DINSDAG 21 NOVEMBER - Hek trawler Rijnmond V KW.42, Rijnmond VI KW.135, Rijnmond II KW.43, Holland KW.123, Cornells den Duik KW.144, MT.Dirk Maria KW.80. Jaap SCH.60. Stern HD.107. WOENSDAG 22 NOVEMBER MT.Protinus IJM.154, Ursinus VL.l, Ani ta VL.34, Caroline VL.90, Voorbode VL.103, MK.Eben Haezer IJM.23, Janny Jacoba KW.4, Ada KW.29, Mare Liberum KW.117, Elly KW.187, Hans KW. 189. BINNENGEKOMEN HARINGSCHEPEN 8 NOVEMBER - Rijnmond II KW.43 met 577 ktj, Frank Vrolijk Czn SCH.81 met 200 ktj. 9 NOVEMBER 620 ktj. 11 NOVEMBER - Rijnmond I KW.15 met 660 ktj. 12 NOVEMBER - Vooraan VL.115 met 602 ktj., Rijnmond V KW.42 en Rijn mond VI KW.135 (spanvisserij) met 997 ktj. 15 NOVEMBER - Frank Vrolijk Czn SCH.171 met 27 ktj. 17 NOVEMBER - Annie Hillina KW.170 met 935 ktj., Rijnmond III KW.44 en Rijnmond V KW.85 (soanvis- serij) met 956 ktj. 18 NOVEMBER KW.81 met 305 ktj. 19 NOVEMBER - Rijnmond II KW.43 met 579 ktj., Holland KW.123 met 491 ktj., Comelis den Dulk KW.144 met 679 ktj., Marian Ellen KW.159 met 257 ktj., Ursinus VL.l met 355 ktj., Anita VL.34 met 425 ktj., Caroline VL-90 met 490 ktj Voorbode VL. 103 met 395 ktj., Rijn-

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5