HAARLEMSE RECHTBANK Sinterklaas voor moderne 2j jaar geest tegen hoofdverdachte grote mensen juwelendiefstal grote auto- en Drieduizend voor een idee 5 VERENICINCSNIEUWS Hinderwet VELDHUIS Fa. B. ENGELENBERG Nappa kledingr..".:" 9 Dick Bartels, IN DE IJMOND Monteur viel van zes meter hoog Stadsschouwburg MARKTBERICHTEN EDER IJMUIDEN City Kienen voor jong en oud in „De Brulboei” Beverwijkse Dam Club Kennemer theater Labyrinth BEVERWIJK Luxor DONDERDAG 30 NOVEMBER 1972 7 ADVERTENTIE WONINGINRICHTING Aandeel Bontmodehuis Marktplein 29 IJmuiden Altijd volop parkeerruimte Toilettafels, spreien en slaapkamerkleed j es Tafelkleden, sierkussens en andere ideetjes Ladekastj es en mindsets en duizend andere dingen Als Sint en Piet nou eens naar Woninginrichting Nederland gingen Nou ja, rijmen is ook een kunst Maar wat wij voor u in voor raad hebben is een veel grotere kunst. Ongelooflijk. 4 r GEEF BONT OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN TERENCE HILL en Bud Spencer, de twee vermaard geworden bloed broeders uit de succesvolle westerns als ,.De vier vuisten van de duivel”, hebben thans voor de piratenfilm „DE DUIVEL HALE JE!” hun ope- ratieterrein naar de oceanen ver legd. Bovendien zijn zij thans in plaats van trouwe vrienden, in ze kere zin rivalen geworden, omdat de een in dienst is getreden van de Engelse koning, terwijl de ander bij voorkeur het eigen belang wenst te behartigen. Nou, reken maar Kom maar eens kijken wat Woninginrichting Nederland zoal te bieden heeft Gat Beverwijk Velsen-IJmuiden wagens en de juwelen wordt ge schat op ruim vier ton. Ook nu, evenals de vorige keer, bleef de hoofdverdachte in deze zaak, de Haarlemse monteur, hardnekkig ontkennen iets met de zaak van doen te hebben. Wijk aan Zee Velsen-Noord Heemskerk (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM De Haarlemse substituut-officier van Justitie mr. Möger heeft woensdag een ge vangenisstraf van twee jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest geëist tegen een 46-jarige monteur. Hij achtte de man schuldig aan heling van sieraden, textielgoede- ren en auto’s en verder aan dief stal van een caravan. De mara thonzitting van woensdag acht uur, waarvan zes uur nodig was voor het verhoren van vaak onwil lige getuigen leverde verder een eis op van acht maanden tegen een 51-jarige Amsterdamse kantoorbe diende voor diens aandeel in de ju welendiefstal, eind november uit een in staande auto woordiger van juweliersfirma. opengesneden: winkelwaarde twee ton. De totale buit: panty’s, twee Mercedessen en een BMW, een vijftiental Volks- Schalkwijk geparkeerd van een vertegen- een Amsterdamse De wagen werd buit 109.000; si WK." Uitspraak 13 december. Geo- (Van een onzer verslaggeefsters) RUPES SCHUURMACHINES 18—27, •n Speciaalzaak in Pelterijen EUROPA MEUBEIS IJMUIDEN Een 38-jarige monteur viel, bij het verrichten van controle werkzaamheden in de pelletfabriek van Hoogovens, van een zes meter hoog gele gen bordes. Hij is met een gebroken rechter elleboog en een gekneusde rech ter borsthelft in het Beverwijkse Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen. Mr. Möger achtte diefstal van de ca ravan bewezen. Samen met de losarbei der was hij dat bleek uit verschillen de getuigenverklaringen naar Boven karspel gereden om de caravan op te halen. Via de boerderij in Rijsenhout, waar de caravan een paar dagen werd gestald, werd hij doorverkocht naar Eg- mond. De officier construeerde verder het aandee Ivan de verdachte in de Schalk- wijkse juwelendiefstal. Zo had hij ont dekt, dat de sporen in Amsterdam waar een deel van de buit werd gevon den bij verdachte uitkwamen. Ook in de woning van zijn beide zwagers wer den juwelen aangetroffen. „Het waren kerstpakketten” had verdachte tegen een van zijn zwagers gezegd. IJMUIDEN. Een bedrag van 3000 en de zilveren ID-onderscheiding vorm den de beloning voor een goed idee, dat de heren E. Loocks uit Beverwijk en E. J. M. Zonneveld uit Heemskerk aan de ideeënbus van Hoogovens hadden toege stuurd. vermaak voor jong en oud kan worden gegarandeerd. Bovendien is deze thans van een Nederlands gesproken begelei ding voorzien. Beverwijk Tel. 25629 Breestraat 12 Ml. Voor Sinterklaas: Druk de warmte van uw hart uit in een warm geschenk, Doelstraat 39 - Haarlem - Tel. 312206 Mr. Möger achtte tenslotte ook de tweede verdachte de Amsterdamse kantoorbediende die nog hardnekki ger bleef ontkennen, schuldig aan heling van de juwelen. De officier achtte het verder bewezen, dat de verdachte een aandeel heeft ge had in het om- en verbouwen van Volkswagens in zijn garage en in de schuur achter de boerderij. Ook de der de luxe wagen de BMW was ver dwenen bij een dealer in Heemst* Kort na de arrestatie van de hoofdi dachte werd deze wagen kilome stand 36 uit de schuur gehaald door de losarbeider onbeheerd achtei laten langs de Ringvaart. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Leider in de onder linge competitie van de Beverwijkse Dam Club, Y. de Jong, zette zijn zege- reeks voort. Hij versloeg ditmaal Hart man. Slechts A. Diemeer volgt de koplo per op eerbiedwaardige afstand. Hij had veel moeite om Ron Adelaar beide pun ten afhandig te maken. Graanstra beves tigde zijn groeiende vorm door Ruiter vrij simpel naar een nederlaag te spelen. Uitslagen: J. v.d. DoesA. Smit 0-2, K. ZijlvaartG. Nijman 0-2, W. Hooge- boomH. Nijman 1-1, K. te BosJ. Kable 1-1, P- RuiterJ. Graanstra 0-2, S. ToxopeusN. Adelaar 0-2, A. Klaas enB. Beentjes 0-2, J. VisserP. de Munck 1-1, H. v.d. HeuvelW. Pool 2-0, Y. De JongE. Hartman 2-0, A. Roeme- ling sr.K. Roemling 2-0, A. Diemeer— R. Adelaar 2-0. Beide heren, die respectievelijk als ovenwachter en hoofdwalser werkzaam zijn in warmbandwalserij 2, hadden voor de plakovens van deze walserij een verbetering van de stookteehniek be dacht, waardoor met name tijdens de aanloopperiode aanzienlijke besparingen op energie en materiaal konden worden bereikt. HEDENAVOND kunnen ook nog de fatale activiteitein van een zekere „Sex- poes Luci” worden bekeken, een weinig srupuleuze jongedame die met een gehe le doktersfamilie de liefde bedrijft. Niet alleen de vader dus, maar ook de moe der en de zoon zwichten voor de verlei dingskunsten van dit gevaarlijk vrouw tje. Geen wonder dat moord en doodslag hier de gevolgen van zijn. Tenslotte wordt in de matinee van zondag „Gas op de plank!” vertoond, een sensationele film over een brutale goudroof in Tu rijn. Ir. W. Singer, sectorhoofd warmwalse- rijen, had de aangename taak de heren Loocks en Zonneveld de beloning te overhandigen en de onderscheiding op te spelden. De zaak kwam aan het rollen, toen In Utrecht „Utrechtse Piet” werd gearres teerd in verband met diefstal van 29 Volkswagens. In de loop van het onder zoek bleek, dat veel van de gestolen wagens naar Haarlem gingen. Het scheen zelfs te zijn voorgekomen, dat de Haarlemse monteur kleur en type van de door hem gewenste auto’s opgaf. Op een door de hoofdverdachte gehuurde schuur achter een boerderij in Rijsen hout werden carosseriën, motoren en chassis van verschillende Volkswagens verwisseld, uitgerust met kentekens van sloopauto’s en vervolgens op de markt gebracht. Verder was voor de officier komen vast te staan, dat de verdachte huurder was geweest van een parkeerbox in Winterswijk, waar later de duurste Mer cedes werd aangetroffen. Een portefeuil le van de verdachte, bij zijn zwager gevonden, bleek een sleutel van de par keerbox en van de gestolen auto te bevatten. Diefstal zei mr. Möger niet te kunnen bewijzen, maar wel heling. Een ander punt, dat de officier tegen de verdachte in kon brengen, was het feit, dat zijn vroege inmiddels in Rotterdam verkochte Mercedes uitge rust was met een kofferdeksel, waarin zich in het midden een weggewerkt gat bevond. Dat vond de officier opmerke lijk, omdat de gestolen Mercedes met zijn verdwenen onderdelen eens was uit gerust met een mobilofooninstallatie, waarvoor in het kofferdeksel een gat was gemaakt voor de antenne. KEUZE UIT 500 BONTMANTELS (in alle prijsklassen) NERTSHOEDEN v.a. f 135,— NERTSCRAVATTES v.a. f 125,— Gedurende de gehele week AVONDVERKOOP Wagenweg 146 Haarlem Telefoon 316529 \1II1IUII1IIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIII^ DE JAPANSE filmindustrie heeft zich de laatste tijd eveneens toegelegd op het creëren van afschrikwekkende monsters, waar ook de griezelfilm „Satans crea tuur” het gevolg van is geweest. Dit monster heet Hedorah en is uit smog ontstaan, waarna het zich opmaakt de gehele aarde te verslinden. Er wordt een tweede walgelijk wezen Godzilla te hulp geroepen om het eerste weer te vernieti gen, hetgeen uiteindelijk nog gelukt ook. Deze enerverende taferelen beheersen het witte doek van heden- tot en met zaterdagavond, evenals in de tweede ma tinee van zondag, in de eerste voorafge gaan door „Achilles”, een fraai spekta kelstuk met Gordon Mitchel in de titelrol EEN ADEMBENEMENDE jacht op een sluwe moordenaar is de basis voor In het vizier van de dood”, welke thriller is bestemd voor de voorstellingen van zondag- tot en met woensdagavond, ook behalve dinsdag. Tenslotte wordt voor de nachtvoorstel- lingen van vrijdag- en zaterdagavond nog de film „Bezeten” aangekondigd, met als ondertitel „Het gat in de muur”. DE INZET van deze historie bestaat uit een fabelachtige goudschat van de Spaanse koning, hetgeen voor een klas sieke zeeroversfilm altijd een passend uitgangspunt is geweest. Ook voor deze, waar Terence en Bud dus weer voor de gebruikelijke enterpartijden en degenge vechten kunnen zorgen. Met als resul taat een even spannend als avontuurlijk filmverhaal, waar de humor evenmin bij werd vergeten. Dit alles van vrijdag- tot en met woensdagavond in City, evenwel met uitzondering van de traditionele „pakjesavond”. Zelfs Terence en Bud dienen immers voor Sint Nicolaas te wijken! BEVERWIJK. Het Labyrinth ver zorgt vrijdagavond in het gebouw aan het Raamveld een speciaal programma, waarin Riekeld Jansen uit Deventer is opgenoraen. Riekeld I >en doet alles op de planken, zoals bij^^rbeeld het op blazen van een warmt ^terzak tot deze knapt. Labyrinth is om 21 uur voor toeschouwers geopend. Vrijdagavond 8 Aecember draait men de film „Jo«”. BEVERWIJK De noteringen van woensdag 29 november aan de Bever- EVENEENS met uitzondering van dinsdag 5 december vermeldt het week- programma van dit theater van heden tot en met woensdagavond de vertonin gen van „Zeg maar ja tegen het leger”. Het betreft hier een Franse militaire klucht, waarvoor men een geheel nieuw ensemble komieken wist te mobiliseren. Vandaar dat voor deze voorstellingen lachen tot parool zal worden verklaard. In de matinee van zondag van zondag kan voorts „Shalako” nog eens worden bekeken, de enige .ilm waarvoor Brigitte Bardot met Sean Connery (James Bond) heeft samengewerkt. Stadsschouwburg, 19.30 uur Sint Nico- laasvoorstelling door Onderwijzersto- neelvereniging Kermemerland. Donderdag 30 november. Buurthuis Wijk aan Duin, Wilgenhof- laan 20 u. kienavond. Sociëteit Alpha. Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 20-23 u. Vrijdag 1 december St. JozefzaaJ, Arendsweg 57. 20 u. lezing door hoofdaalmoezenier C. Ge- raets voor vrouwengilde. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Sportfondsen bad, Kuikensweg. pend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Arendsweg 61: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Am- stelstraat 44: volwwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30-17.30 u.; Parmentierstraat 2: jeugd 15.30 -17 en 18.30 -20.30 u. BURT LANCASTER werd in „’Law man” een hem bijna op lijf geschreven rol toebedeeld, waar hij dan ook een opmerkelijke creatie van wist te maken. Burt speelt hierin namelijk de rechtlij nige sheriff Jered Maddox, die de wet tot elke prijs wenst te handhaven. Van daar zijn bijnaam „Lawman”. Zijn op treden is echter dermate rigoureus dat men hem met een moordenaar begint te vergelijken, hetgeen de verhoudingen in het kleine stadje Sabbath niet ten goede komt. Wel de spannende western, die zaterdag, en zondagavond in de Stads schouwburg wordt vertoond. ONDERWIJL DRAAIT in de matinee van zondag „Peter Pan”, de gerenom meerde tekenfilm uit de studio’s van Walt Disney, waarmee dus feestelijk VELSEN Vrijdag 1 december begint in het clubhuis „De Brulboei” aan de Kanaalstraat om 20.15 uur een kiena vond voor gezinnen, zodat deze ditmaal alleen is bestemd voor ouders met kin deren. De hoofdprijs bestaat uit een fototoestel, compleet met twee films en flitslampjes. In hetzelfde gebouw wordt zaterdag 2 december weer een instuif gehouden voor kinderen tot twaalf jaar. Zij kun nen zich hier bezighouden met sjoelen, tafeltennis, dammen, ganzebord, halma, kwartetten, pim-pam-pet en het voetbal spel. Deze instuif begint om 10 uur en eindigt om 11.30 uur. Voorts wordt door de leiding bekend gemaakt dat het trimmen vrijdag 1 de cember geen doorgang zal vinden, ter wijl het programma voor de activi teiten tijdens de kerstvakantie nog nader bekend wordt gemaakt. VRIJDAG 1 DECEMBER Velserbad, Bribiostraat, IJmuiden, ge mengd zwemmen: 6.30-8 u.; 12.15-13.1S u.; 16.45-18 u.; 19.30-21 uur. IJRB 18- 19.30 u. en 21-22.30 uur. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor- lichting, spreekuur leidster van 9.30 u. tot 12.30 uur in Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 10715. Ver. Huisvrouwen, afd. Santpoort, 10 uur Sinterklaasfeest in De Duinpan, in gang Duinweg, Santpoort-zuid. Bejaardensoos Leger des Heils, Edison- straat 14, IJmuiden, 14 u. tot 16.30 uur. Damclub Sportief, 20 u. clubavond in gebouw Velserduin, Velserduitrplein, IJ muiden. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJ- muiden-west, 19 u. tot 23 uur micro- korfbalcompetitie. Ook werden op de boerderij de res tanten gevonden van een van de twee Mercedessen. Hoewel de wagen vrijwel geheel ontmanteld was deuren, mo torkap, kofferdeksel, dak, motor en ver snellingsbak e n wielen bleken verwij derd ontdekten politie-deskundigen onder geluidsisolerend materiaal aan de achterkant van het chassis een papier- strip met een nummer, dat overeen kwam met het chassisnummer van de in Haarlem ontvreemde Mercedes. Bud Spencer (de voormalige wes- tern-held) thans als zeerover in „De duivel hale je!", met Silvia Monti. Een vredig tafereeltje uit deze ove rigens bloedige film die in City (Velsen) zal worden vertoond. „Een vermogensdelinquent van zw kaliber” zo typeerde mr. Möger de v dachte, die wel eens meer in aanrak met de justitie is geweest. De zal gingen zo goed, dat de verdachte op gegeven moment regie-fouten ging n ken, zo zei hij. Hij wees op het r ontdekken van de papieren strip en rol van zijn vrouw. Kort, na het v dwijnen van de Mercedessen loofde eigennaar een bedrag van 10.000 voor inlichtingen. Nota bene de vro van de verdachte ging de eigenaar v tellen, waar de auto zich wel bevo Mr. Möger zei verder, niet al te h< willen eisen, opdat „de man niet vert terder en onaangepaster terug zou kei in de samenleving” en kwam tot een van 2*/t jaar. Mr. Haase, de raadsman van de v dachte, bestreed de officier op enk punten, zoals wat betreft de Merced sen, maar duidelijker werd dat allem niet. Wat de caravan betrof wees ook raadsman eerder had de officier zelf gedaan op het feit, dat de n van wie de caravan gestolen was vriend is van de losarbeider. Bewijs v oplichting van de verzekering was e, ter niet te vinden. DONDERDAG 30 NOVEMBER Openbare Bibliotheek Velsen, filiaal Zeewijkplein, IJmuiderr-west, 19-21.30 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945, 19.30 uur openbare gemeenteraadsvergadering. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, 19-23 uur BC Velsen. V.l.n.r. ir. W. Singer die de heren E. J. M. Zonneveld en F. Loocks elk een bedrag van 1.500 overhandigt. HEEMSKERK. Burgemeester en wethouders van Heemskerk hebben ter openbare kennis gebracht, dat ter secre tarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt een verzoek van Mobil Oil N.V. te Rotterdam, om ver gunning ingevolge de Hinderwet tot op richting van een service-station met een motorbrandstoffen verkoopinstallatie, op het perceel Jan Ligthartstraat (kada straal sectie D, nr. 5502 ged.). Tot 15 december 1972 bestaat er voor een ieder gelegenheid schriftelijk bezwa ren in te dienen bij het gemeentebe stuur. Op 20 december zal, aanvangende om 10 uur ’s morgens, in het gemeentehuis een openbare zitting worden gehouden, tijdens welke bezwaren tegen inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingé bracht Vrijdag 1 december Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. Vrijdag 1 december Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 14.30-17.30 en 19- 21.30 u. wijkse veilingen waren als volgt. Groen ten: andijvie 2089, bloemkool 1889, bospeen 4588, breekpeen 1740, boe renkool 2938, groene kool 1827, knollen 1856, prei 2248, sla 657, spruiten 28—89, tomaten 4280, uien 4048, waspeen 1338, witlof 105—115; bloemen: anjer 2139, trosanjer 195 310, anthurium 90240, blauw druif 170, chrysant 165280, chrysant (jaarrond) 235320, chrysant (per stuk) 2853, fre sia 70—250, iris 270—340, leilie (per tak) 195, lelie (per kelk) 20, nerine 50130, orchidee 50320, roos 4095, babyroos 1556; planten: achmea 450720, azalea 330, begonia 40120, begiona rex 45, cyclamen 120—660, poinsettia 120850, hedera 80120, kalanchoe 85, potchry- sant 60135, st. paulia 40100, vriesia 250450. eemenede nlanten 85170 DONDERDAG 30 november. Vrüburcht, Vrijburglaan 20 u. Foto kring Heemskerk. Progress-Sociëteit, Const. Huijgenstraat, Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 20 u. Vrijdag 1 december. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 20 u. Progress-sociëteit, Const. Huijgens- straat. 21 u. Harry Vooren met „Goyesa- ca” van Granados. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 u. ""is s

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7