TELSTAR: VERBETERING VAN ACCOMMODATIE ZOU HELPEN Zwikstradure aankopen niet rendabel ADO '20 heeft winst nodig voor zelfvertrouwen Forse winst van Bakker Stormvogels kan zich geen nederlaag meer permitteren FC Fransen klopte Joky formule” sprint in Rotterdam Winst De Leeuw in Nootdorp Joop Brand wil tegen Groningen spektakel Zeemacht geen partij voor Kometen: 67-25 „Goudeerlijke Dood van judoka niet gevolg van een judogreep K HAARLEM-FC GRONINGEN Raadslid vroeg naar cijfers. Antwoord: gemiddeld 5000 toeschouwers Knobel denkt terug aan Telstar-Sparta HOC wipte Exercitia voor beker Wasserij DUYN ZATERDAG DECEMBER 2 1972 10 Liever comfort Niet haalbaar Financieel „bij Goede pad Voor gezinswas en bedrijfskleding in drie dagen retour HAARLEM - A.F.C. '34 HAARLEM - FEYENOORD Sport in het kort R W met wat slecht weer van (Van een medewerker) (Van onze sportredactie). (Van onze sportredactie) ADVERTENTIE (Van onze basketbalmedewerker) Bij de morgen te spelen uiterst belangrijke competitiewedstrijd ADVERTENTIE 21 16, is het bestuur van de voetbalclub belangstelling voor cijfers. „Schoonen- zesduizend. van jaar. „Als ik een vlug rekensommetje mag maken, dan zeg ik: dat haal je nooit. Twee voetbal-vedetten om je prestaties op te krikken, kosten samen pak-weg een miljoen. Dat is een ton aan salaris sen extra, een afschrijving van ongeveer 250.000, samen dus 350.000 per jaar. Wat moet je dan wel niet aan publiek Dat de rendabiliteit van topvoetballers te verhalen is op de gelden die de dan in grotere massa’s aangerukte supporters bij de loketten laten, betwijfelt de heer Zwikstra sterk. HAARLEM. Zeemacht, dat aan het begin van deze competitie tegen De Ko meten te laat aan de start verscheen, heeft aan de uitwedstrijd tegen de Haar lemse koploopsters vier verliespunten overgehouden. Vrijdagavond bleken de speelsters uit Den Helder volledig kans loos tegen Janke Nijdam c.s. Tot aan de basketverwisseling kon de schade tot 29- 14 beperkt worden. DEN HAAG. De Delftse studenten roeivereniging Proteus Eretes heeft voor het komende seizoen een sponsor gevon den. De vereniging zal door Roodring (tekenmaterialen) financieel en materieel worden gesteund. Proteus Eretes hoopt door een ruimere mogelijkheid voor het voeren van recla me, vooruitlopend op de uitslag van het rapport van de commissie sponsorschap van de KNRB topploegen, zoals de twee Kieft-Luttikhuizen, eert eigen goede boot te kunnen bieden. Shots 36-30, ontvangen alle jeugdige supporters bjj de aankoop van een Jongenskaartje als Sinterklaasverrassing een mooie kleurenfoto van de A-selectie. De wed strijd begint om half drie en wordt om 12.00 uur voorafgegaan door een com petitiewedstrijd van de interregionale jeugd IJMOND Na de nederlaag van afgelopen zondag tegen Alkmaarse Boys is Stormvogels twee punten achterop geraakt bij de leider in de tweede klasse A, het Amsterdamse DWV. Voor morgen staat een thuis wedstrijd tegen EDO op het pro gramma. Vorig seizoen waren beide clubs lange tijd concurrenten voor de bovenste plaats. Een van de laat ste competitiewedstrijden viel toen in het voordeel van EDO uit, waar door Stormvogels zijn titelkansen verspeelde. Ook de verliezer van de ontmoeting van morgen weet zich voor enige tijd uitgeschakeld voor een plaats in de hogere regionen. Het duel is dus voor beide ploe gen van het hoogste belang. Tijdens de Rotterdamse Zesdaagse zal Jan Janssen afscheid nemen van de baansport. Nederlands enige Tourwin naar zal van 18 tot 23 januari in het sportpaleis Ahoy meerijden. Ook is bijna rond dat Eddy Merckx naar de Maasstad zal komen. Zijn aanwezigheid hangt nog op »et prijzengeld. De wedstrijdleider Peter Post hoopt hem in december defi nitief te strikken. subsidies om sterren te kopen maar een erg betrekkelijk theoretische zaak is. Die grote invloed van het publiek als je prestatie-voetbal speelt is alleen moge lijk wanneer je met recht kunt stellen dat je tot de sub-top behoort en nog maals, dat zijn er verschrikkelijk weinig. De Zeewijkers gaan licht favoriet van start. Na de lang niet slechte start van Velsen - beter dan velen hadden verwacht beginnen de Velsenaren de laatste weken gevaarlijk af te glijden naar de Daarin, het geven van meer comfort voor de toeschouwer, zie ik de eerste oplossing om aan meer publiek te ko men. Maar ja, zo’n voorziening is een zaak van de gemeente en die heeft op dit moment de middelen niet. Er is door ons al een paar keer over gesproken, maar het college ziet géén mogelijkheid. We hebben geen reden te twijfelen aan de bereidheid om ons te helpen, want de verstandhouding met de gemeente is bij zonder goed”. Het steeds beter draaiende team van debutant Gemeente Hillegom kwam tot een 5-0 overwinning op De Duif door een hattrick van Versluis en goals van Van 't Schip en Van Oeffelen. In de reserve klas A bracht BSM 2 het tot een 7-4 overwinning op Sport 2 Scheidsrechter J. Docter uit Heemskerk kreeg in dit treffen een bal in zijn lies, raakte onwel en moest na behandeling door een arts naar huis worden ver voerd. In de reserve klas B zegevierde EDO 2 overtuigend met 8-0 over Bloe- mendaal 3. ROTTERDAM. Het Europees kam pioenschap profsprint op 8 december In het Rotterdamse sportpaleis Ahoy zal een experimentele, nieuwe opzet krijgen. Niet in een afvalrace, maar in 15 series met twee wielrenners zal worden uitge maakt wie zich Europa’s beste mag noe men. Eindigt de strijd gelijk, dan zal een extra rit uitmaken wie sprintkampioen is. van het seizoen was en ook voor de uitwedstrijd tegen Groningen hebben wij ons teruggetrokken omdat er uit die wedstrijd, vanwege de stand op de rang lijst, hoe dan ook punten moesten ko men. Die trainingskampen blijven na tuurlijk wel binnen de perken”. Met de blessure van Fens gaat het niet naar wens. Zijn been zal maandag worden be keken door een specialist. Kees de Vries reist mogelijk wel met de selectie naar het zuiden af. Bij MW vindt trainer Georg Knobel de terugkeer van het „mo tortje” Hoenen een geduchte verster king. Het elftal van de Limburgers zal derhalve op één plaats, Hoenen voor Dijkstra, worden gewijzigd. Knobel: „Ik verwacht een lastige wedstrijd. De ma nier waarop Sparta op Schoonenberg is weggekomen zegt mij wat dat betreft wel weer voldoende. In de tweede helft, toen Zeemacht in de eerste tien minuten slechts één keer de basket kon vinden, onderstreepte De Kometen het grote klasseverschil door via 3-16 de zege met 67-25 te grijpen. Topscoorsters: Marion Hellingman (12- 12), Betty Veenstra (8-10) en Conny Broere (7-8). Voor dt beker kwam Exercitia-dames binnen de lijnen tegen het één divisie hoger spelende HOC. De routine van de koploopsters uit de eerste divisie bleek in de eerste helft nauwelijks doorslagge- Wat in ons geval eerder zou doorwer ken op de opkomst, is een betere accom modatie. Onze staanplaatsen zouden ei genlijk overdekt moeten zijn. En liefst met verwarming. Dan trek je een hoop mensen die nu thuis blijven. HAARLEM-IJMOND. De thuiswed strijd van Haarlem tegen FC Groningen wordt voor trainer Joop Brand een soort sleutelduel. Hij meent: „Ik wil morgen een spektakel. Als je tegen Groningen twee punten pakt dan komen wij uit op dertien. Dan volgen nog twee wedstrij den, NAC en Telstar, waartegen je ook een puntje pakt en dan heb je een goede eerste helft van de competitie achter de rug.” Het elftal van Haarlem zal weinig wijzigingen ondergaan van het team dat afgelopen week tegen Feyenoord ternau wernood verloor. Zeker is ook wel weer het meespelen van Bob Vosmaer, de middenvelder die zich vooral de laatste weken op een enorme manier in de kijker heeft gespeeld. Brand: „En dat terwijl het voor deze jongen allemaal extra moeilijk is. Hij moet op de Akade- mie voor Lichamelijke Opvoeding een enorm zwaar programma afwerken en daarom heb ik een speciaal schema op gesteld voor hem. Op dagen dat hij op de Akademie wat minder doet kan hij bij Haarlem weer wat meer doen en ook omgekeerd. Die trainingsintensiteit met Vosmaer blijft een moeilijke zaak”. Bij FC Groningen is alleen het mee spelen van Fransen nog niet zeker. Haar lem: Poldervaart-Wentink, Hoeben, De Haan, Peys (Van Breevoort)- Nieuwen huis, Van den Berg, Vosmaer - Fernan dez, De Goede, Boszhard. Groningen: Nordström - Jensen, Schipper, Comelis, Eimers - Van der Heide, Fransen, Ho venkamp - Bos, Gritter. Streuer. Tegelijk met het Europees kampioen schap sprint worden de revanches we reldkampioenschappen amateurstayers gehouden, waarbij Gnas, Minneboo, Bru- eur, Niemeijer en Persijn in de baan komen voor tweemaal 20 kilometer. (Van een medewerker) HILLEGOM. Het team van Bakker Zn. kwam in de Treslongsporthal te Hillegom in een partij voor de tweede klas C van de Haarlemse zaalvoetbal- competitie tot een forse 13-0 overwin ning op hekkesluiter DVS. Met vier doelpunten had Schoen een belangrijk aandeel in deze zege. Noordermeer, Ho- gervorst, Kroft en Bakker scoorden elk twee keer, terwijl ook Van der Luit met een treffer zijn aandeel in de productie opeiste, Wedstrijdleider Peter Post heeft een sterk rennersveld weten te contracteren. Naast wereldkampioen Robert van Lancker komen Leijn Loeveseijn, Geiar- dano Tunini, Tim Mountford, Ezio Cardi en Nederlands debutant Klaas Balk (juist professional geworden). Ex-We- reldkamploen sprint Jan Derksen, spreekt van een „goudeerlijke strijdfor- mule, waarbij Loeveseijn een goede gooi kan doen en Klaas Balk voor de grote verrassing kan zorgen”. Hij ziet in de toekomst steeds minder afvalraces en meer seriewedstrijden komen. Het is dan ook niet waarschijnlijk dat de Beverwijkers morgen hun riante po sitie juist onder de top zullen verspelen door e en nederlaag tegen EVC. DEM deed vorige week van zich spreken door een 2-0 zege op Beverwijk. Morgen wordt er aangetreden tegen het nog steeds ongeslagen Zeeburgia. Voor DEM KROMMENIE. —De dood van de 13- jarige Ron Martius is niet het directe gevolg van een judotechnische hande ling. De jonge judoka uit Krommenie kwam begin deze week tijdens een trai- ningspartijtje tegen een even oude te genstander om het leven, naar m en aanvankelijk aannam door een verwur- gingsgreep. Sectie heeft evenwel uitgewezen dat Ron Martius bij het inzetten van de greep reeds bewusteloos moet zijn ge weest als gevolg van een gesprongen ader in de hersenen. VELSEN Ook al ontbreekt elke informatie over de beweegredenen die een Velser raadslid had toen hij naar aanleiding van de door B. en W. Ingediende begroting vragen stelde over de bezoekersaantallen bij Telstar, geenszins verbaasd over die zo plotse trekken om dat terug te krijgen. Een niet al te moeilijke berekening komt uit op ongeveer vijfduizend 350.000 gedeeld door 17 thuiswedstrij den is 20.000 per wedstrijd, is 5000 kaartjes van 4). Toch wel haalbaar, zou je zeggen. Wat het trekken van meer publiek betreft, ziet de heer Zwikstra het echter beter zitten in een verbetering van de accommodatie. „Wie speelt er zo duide lijk kwaliteitsvoetbal?”, roept hij. „Ga elke competitie maar na. Ajax en Feyen oord, daar draait het altijd om. Dan heb je de zogenaamde sub-top, maar als ik daar het grootste deel van analyseer dan zeg ik: van die groep hoeven we niet weg te kruipen. Alleen Twente, dat is een echt sterke sub-topper. Maar de rest? Die is zowat gelijk en daar horen wij ook bij. Buiten de twee uitgesproken koplopers en een stuk of twee-drie de gradatiekandidaten is er nauwelijks ver schil. Neem zo’n wedstrijd van ons als zondag tegen Sparta. Goed, we verloren. Maar het was een schlemielige neder laag. Voor hetzelfde geld winnen we. En als ik dan naga wat bijvoorbeeld finan cieel zwaar gesteunde clubs als PSV en de Eagles presteren, moet ik zeggen dat het gepraat over noodzaak van forse de kans zich uit de middenmoot naar boven te werken. Het schakelt bij een zege tevens een gevaarlijke concurrent voor stadgenoot De Kennemers voor eni ge tijd uit. Beverwijk moet morgen op eigen terrein vrij gemakkelijk de baas kunnen blijven over het zwakke HFC. Telstar zal in de toekomst wat veel- vuldiger in retraite gaan. Het hangt af van de afstand van de te bezoeken tegenstander, of de belangrijkheid van de opponent, of, wat in de uitwedstrijd tegen MW het geval is, van beide. Trainer Rab: „Aan het begin van deze competitie zijn wij in retraite gegaan omdat Amsterdam de eerste wedstrijd Voor de op zondag 10 december te houden bekerwedstrijd waarvoor, overeenkomstig de bepalingen van de KNVB, seizoen-, dames- en 65-f--kaarten niet geldig zijn en eveneens aan ondersteunende leden en bedryfs- donateurs slechts tegen betaling toegang mag worden verleend, zijn bij de be kende voorverkoop-adressen nog plaatsbewijzen voor alle rangen verkrijgbaar- In verband met een eventuele verlenging, begint deze wedstrijd, waarnaar door heel voetbalminnend Haarlem met grote belangstelling wordt uitgezien, om 2 uur. VVB blijft op het Koningsveld hoogst waarschijnlijk het bezoekende VIOS wel de baas, terwijl VSV op eigen terrein wel weg zal weten met het Amsterdam se Rivalen, dat in een oefenwedstrijd voor de aanvang van deze competitie al eens royaal door de Velseroorders werd verslagen. KIC kan zich in de vierde klasse C totaal geen puntenverlies meer permitteren. Het vierdeklasserschap wordt anders hoogstwaarschijnlijk weer met een jaar geprolongeerd door de nu al bijna onaantastbare positie van koplo per DCO. Bloemendaal is morgen het slachtoffer van KIC. Wijk aan Zee heeft in de thuiswedstrijd tegen QSC zeker mogelijkheden op een winstpunt, mits de Wijk aan Zeeërs na een eventueel ver kregen voorsprong niet terugvallen in een krampachtig verdedigend spelletje. FC Cupido zegevierde in de tweede klas A met een score van 31 over Davidson. De als zaalvoetballer excelle rende Jan Steijn scoorde alle drie de doelpunten voor FC Cupido. Voor Da vidson redde Geldermarrs de eer. Adri- chem bleef in dezelfde klas door treffers van Feenstra (2), Blauw en Pronk met 43 netaan de baas over GBO Sport, waarvoor Horeman tot een hattrick kwam. In de derde klasse A lijkt ADO na een lange serie nederlagen eindelijk te rug op het goede pad. Of die opwaartse lijn tegen runner-up AFC’34 gehand haafd wordt met een zege of een gelijk spel op eigen terrein is echter verre van zeker. Dat is vooral afhankelijk van de prestaties van de voorste Heemskerkse linie. Een overwinning zou het geloof in eigen kunnen waarschijnlijk weer geheel doen terugkeren. Inkomsten uit entrees, zou Telstar uiter aard wat meer mogelijkheden hebben in de transfertijd. Anders gezegd: verster king van het elftal met als gevolg pres- tatieverbetering, jagen de publiekcijfers omhoog. Voorzitter Zwikstra: „Wat die cijfers betreft is het zo dat die nooit een werkelijk goed beeld geven. Je bent zo afhankelijk van onvoorziene omstan digheden. Neem de thuiswedstrijd tegen Haarlem vorig jaar. Niet meer dan 3200 toeschouwers want het goot die dag. Schijnt de zon dan hebben we er dui zenden meer. In die cijfers die nu ver strekt zijn ontbreken de gegevens topwedstrijden later in het seizoen. Ajax en AZ bijvoorbeeld, moeten we nog krijgen. Hadden ze er wél in deze opga ve bijgezeten, dan was het beeld verte kend geweest omdat die uitschieters la ter niet terugkomen. Ga bijvoorbeeld ook maar eens na, wat het ons scheelt dat Haarlem op dezelfde dag als wij thuis speelt voor de KNVB-beker tegen Feyenoord. Is dat niet het geval, dan trekken we beslist veel meer, want Twente is tenslotte een aantrekkelijke tegenstander. Ik bedoel maar: de hoogte van toeschouwerscijfers komt grillig tot stand.” vend. De IJmuidense zone hield krap stand en kon in deze fase de achterstand tot 14-19 beperken. Na de rust kon HOC via voornamelijk Joke de Leth (6-9) en Coby van Keulen (4-8) de marge vergro ten. Dank zij het goede spel van Rina Boezaard en uitblinkster Coby Krijger (7-11) kwam Exercitia in de laatste drie minuten terug tot een acceptabele 47-28 eindstand. In de heren eerste klasse kon Alk maar Guardians geen ploeg in het veld brengen tegen Exfla’s en verloor regle mentair van Exfla’s met 2-0. BV Haar lem nandhaafde de toppositie via een regelmatige 77-49 overwinning op Anti lopen D<= overige uitslagen luiden: Heren: Onze GezellenCron.jé 34-44 H Cardinals 5—HCK 4 HCK 'l Antilopen 4 23-31. Dames Hoofddorp 2HOC 3 The Outsiders—HOC 2 54-17, HCK 2— De Kometen 2 9-26, The White Stars 3 Exercitia 2 45-20, DSS Epibratos 3HOC 5 33-14. AMSTERDAMSEVAART 20 HAARLEM - TEL. 322462 mers staat voor de altijd lastige uitwed strijd tegen EVC in Edam. De pupillen van trainer Schuurman hebben echter de goede weg te pakken. De ploeg toont veel meer karakter dan vorig jaar en men blijkt bereid een medespeler die in een duel niet draait gezamenlijk over zijn moeilijkheden heen te helpen. Och”, zegt voorzitter T. Zwikstra, „van het waarom van zo’n vraagstelling heb je vanaf een afstand toch nooit weet. Dat soort zaken speelt zich in het gemeentehuis af. Maar ik ben er echt niet door opgeschrikt, ook al is het ons bestuur onbekend wat de achtergrond kan zijn. Ik ben zelfs ergens wel blij met zo’n vraag. Een teken dat het begrip Telstar leeft.” Dat laatste komt overigens niet tot uiting en daar gaat het wat het raadslid ook precies moge bedoelen met zijn initiatief duidelijk om. Het colle ge liet weten dat Telstar deze competitie 32.078 toeschouwers trok, een gemiddel de van ongeveer 5000, Ook dat heeft geen verbazing gewekt bij het Telstar- bestuur, want sinds het seizoen 1968 1969 zijn de cijfers niet anders. ..Maar”, laat voorzitter Zwikstra en penning meester P. de Nijs valt hem daarin bij nadrukkelijk weten”, dat wil niet zeggen dat we er tevreden over zijn. Als je ons verzorgingsgebied bekijkt dan is een doorsnee-opkomst van vijfduizend mensen natuurlijk veel te weinig. Theo retisch moet je in een streek als de IJmond beslist méér publiek krijgen.” NOOTDORP De uitslagen van de vrij dagavond in Nootdorp gehouden draverijen zijn: Zeelandprljs 2000 m: 1. Kaly H (A Haarsel- horst jr) 3.01.6 1.30.8; 2. Kasai; 3. Kobold; Win 10.60 pl 3.80 1.70 4.00 kop 5.00 trio 638.60. Drontenprijs 2000 m: 1. Kephalus P (W P vd Pijl) 2.69.7 1.29.8 2. Jaap Hollandla; 3. Ilona Roodnoot Win 2.26 pl 1.30 1.30 1.80 kop 3.20. Mljnsheerenlandprijs 2000 m: 1. Isidore (J Hoejenbos) 2.52.3 1.26.2; 2. Idle Way; 3. Ju weeltje Carlos. Win 5.90 pl 1.40 1.50 1.20 kop 4.80 trio 43.10. Jisp-prijs 2400 m: 1 Erota (Mej. J. Verhoeve) 3.34.2 1.29.3; 2. Fïllus de Quinta; 3. Hispano. Win 7.90 pl 1.50 2.20 2.20 kop 29.50. Ammerzodenprljs (eerste afdeling) 2380 m.: 1. Kitty H (P Zandt) 3.32.7 1.30.1; 2. Impish Hanover; 3. Hurriane G. G. Win 3,00 pl 2.20 1.30 2.60 kop 6.70. Vlerpoldersprljs 2000 m: 1. Helio CH (C de Leeuw) 2.49.3 1.24.7; 2. Flevo; 3. Hit Parade. Win 31,70 pl 1,90 1,80 1,20 kop 28,60 trio 416,60. Beertaprljs 2000 M: 1 Kittle S (P. Koppejan) 2.59.0 1.29.5; 2 Joris Haghewyede; 3. Jasper. Win 6,80 pl 2,10 2,30 3,10 kop 15,40. Vlist-Prijs (Afstand 2000 meter): 1 Jury (W van Overeem) 2.52.7 1.26,4; 2. Ilona; 3. Hellan- thus. Win 3.10 pl 1.50 1.50 1.40 kop 3.80 trio 57.60 Ammerzoden-prljs, tweede afdeling (afstand 2380 meter): 1. Jimmy Boy (J van Dooye- weerd) 3.34.7 1.30,2; 2. Irene Braun; 3. Jerry. Win 3.10 pl 2.40 2,- 2.50 kop 6.60. Totalisator omzet: t 137.145. VOETBAL. Suriname heeft in de uit wedstrijd tegen Trinidad en Tobago (voorronden wereldkampioenschap) ge lijkgespeeld met 1-1. Door dit resultaat is Suriname uitgeschakeld. Trinidad en Tobago won de groep. ATLETIEK. Jerry Lindgren, die als tjunior furore maakte op de lange af standen h ij was onder meer wereldre cordhouder zes mijl heeft een con tract getekend met de nieuwe professio- nal-atletenorganisatie. AUTOSPORT. Nina Rindt (27), vrouw van de in 1970 op het circuit van Monza om het leven gekomen wereldkampioen der formule I-coureurs Jochen Rindt, is weer in het huwelijk getreden: met de 34-jarige Engelse zakenman Philip Mar tyn. ROEIEN. De Europese kampioen schappen 1973 zullen gehouden worden op 25 en 26 augustus (dames) en van 29 augustus tot 2 september (heren). SAMBO. De eerste Europese kam pioenen sambo-worstelen zijn de Russen Koellenen en Fjodorov, respectievelijk in het licht- en middengewicht. Het waren „open” kampioenschappen, want in de zwaarste klasse ging de titel naar de Japanner Sato. VOETBAL. In de Westduitse Bundesli ga is vrijdagavond een wedstrijd ge speeld: Rot Weiss OberhausenVFL Bo chum. De uitslig was 11. verricht. laatste plaats. Het wordt de hoogste tijd dat de ploeg weer eens de volle winst binnen haalt, maar of dat thuis tegen het aan een opmars bezig zijnde Alk maarse Boys zal lukken is aan niet geringe twijfels onderhevig, De Kenne- WIJK AAN ZEE. In de nieuwe sporthal De Moriaan te Wijk aan Zee won FC Fransen in de eerste klas B van de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie enigszins verrassend met 5—2 van top- ploeg Joky DGS. Vooral Harsveld had met een hattrick een belangrijk aandeel in de zege. Van Balen en Niesten scoor den elk een keer. De tegenpunten waren van Gravemaker en De Groot. Vanaf '68 schommelt de gemiddelde jaaropkomst op sportpark berg” tussen de vijf- en Daarvóór ging het duidelijk beter. De uitkomsten over de laatste negen jaar, te beginnen dus bij seizoen '63’64: 5100 toeschouwers, 7550, 7050. 6100, 6850, 5900, 5300. 5600 en 5800 Tn de planning voor het lopende seizoen werd niteegaan eenzelfde eindresultaat als vorig „En”, aldus penningmeester De Nijs, „dat halen we wel.” Voorzitter Zwikstra: „Vanuit die hoek bekeken is het door de gemeente bekend gemaakte cijfer beslist niet zwaar tegenvallend. „Sterker nog”, vult de penningmeester aan „we zijn financieel volledig bij met onze raming. Er is echt geen sprake van financiële moeilijkheden." Zwikstra: „Neen. Met de subsidie van de gemeente en van Hoogovens kunnen we het red den. Onze totaalinkomsten zijn toerikend om de touwtjes aan elkaar te knopen.” Met hogere toeschouwerscijfers, c.q.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 10