KABINETSFORMATIE NOG ONDUIDELIJK Justitie onderzoekt schuld verpleegster Ontroering bij weerzien Christiansen overleden RES Haarlem-supporter raakt grensrechter met steen I Barteljoris. Schaakwonder 5 jaar van Slagerij w DE KENNEMER COURANT EN HET DAGBLAD VOOR IJMUIDEN AGENDA pagina 4 Het woord is aan... Veel kandidaten genoemd als informateur Dodelijke fout in de Deo FEYENOORD BOVENAAN IN EREDIVISIE Laos vraagt opneming in bestandsakkoord Verder in de krant HET WEER Regen SfHANDWEHK Kantoren van de krant morgen vroeger dicht Hoofdredactie: Jos ULodewijks, E. Koning Uitgave Grafische Bedrijven Damiate B V. DirectieMr. H. C. van der Mije, H. P. Stuurman. H. van Looij Abonnement - bij vooruitbetaling- f 8,70 pound, f 25,20 pJcwartaal (ppost f 28,-), pja» f MO,-. Losse nre. 40 cent (Van onze parlementsredactie) 1 X X 1,34 Ajax verloor W eerrapporten Binnen- en buitenland 2, 3, 6 Plaatselijk nieuws 4, Kunst ZANDBERGEN 8 Radio en tv 8 Strips Economie 9 Beurs Interieurverzorging D. SLECHT DORSMAN Israel geblesseerd Kantoor: Lange Nieuwstraat 4ZJ, Dmuidea Telefoon administratie 15437 en 16450. Redactie tel. 15389, na kantoortijd tel. 10709. Postgiro 129288. Postbus 18. Klachten bezorging 18.30-19 u. teL 10519. V IJmuider Courant IJmuider Courant Hylkema had neergehaald. (Van een onzer verslaggevers) het ’WVWWWWVWWWWWWWWWWWVWMVWWWV 1,98 (Zie ook pagina 3) Beverwijk vvvvvvvvvvwvwvvwwvwwwwvwvwwwwvww KEURSLAGER 2 5 7 9 Kennemerlaan 43 - Tel. 1 43 10 tot KNMI het De directie. Breestraal 100-102 Telefoon 0 25 10 - 2 79 53 W.A. PREMIE vanaf 165,- p.j. ALL-RISKS v.a. ƒ300,- p.j. MAANDAG 4 DECEMBER 1972 63e jaargang nummer 27 Zwaar bewolkt met plaat selijk regen, maar vooral in de ochtend ook opklaringen. Matige tot krachtige, aan de kust tijdelijk harde tot storm achtige zuidwestelijke wind. Minimum temperaturen om streeks 6 graden. Maximum temperaturen ongeveer 8 gra den. Deze krant bestaat uit achttien pagina’s De Laotiaanse minister van Binnen landse Zaken, Pheng Phongsavan, heeft tegenover de pers de hoop uitgesproken, dat er weldra een wapenstilstand voor Indo-China zal zijn. Later traden echter complicaties aan het licht, die volgens de ziekenhuisdirec tie, geen verband hielden met de toedie ning van het slaapmiddel. De artsen stelden vast dat de vrouw onder meer een hoge bloeddruk had en leed aan een ernstige leveraandoening en een infectie aan de urinewegen. De vrouw kwam niet meer bij kennis en overleed vrijdagmid dag omstreeks één uur. Na het overlijden van de vrouw wei gerde de geneesheer-directeur van het Deoziekenhuis dr. Garrer de gebruikelij ke overlijdensakte te tekenen omdat de doodsoorzaak- niet kon worden vastge steld. Hij lichtte officier van Justitie, mr. Feitsma, in, die opdracht gaf tot sectie op het stoffelijk overschot. Een ontroerend op het vliegv vrouw sluit h zojuist is 1 Ajax verslikte zich op een giganti sche manier in Sparta. 32.000 toe schouwers zagen toe hoe achtereen- Noord Houands grootste collectie klassieke meubelen vindt u bij 2,98 99 1,98 voor auto’s met nieuwprijs onder 8.000, Overname bestaande no-claim tot 40°/o. DINSDAGAANBIEDINGEN Hamburgers 4 halen 3 betalen 500 gram doorregen Varkenslappen zonder zwoerd zonder been f 2.28 500 gr. doorr. runderlappen f2.98 WOENSDAGAANBIEDING 150 gram Gehakt 1.98 150 gram Pork 68 ct. De Wittstraat 7 Zandvoort Telefoon 02507-45 34, b.g.g. 27 75 PLEIN 1945 53 IJmuiden - Tel. 1 10 16 dljre*''.'*^,»' i. 'ce» tijdens de dub uit de Hebz Warneke -ner Feik. Toen Het einde van zijn carrière. Dit was op de tribunes van het Olym pisch Stadion de reactie toen Feye- noorder Rinus Israel na ruim een half uur in het duel met FC Amster dam geblesseerd bleef liggen. Bij een poging de doorgebroken Frank Kra mer een halt toe te roepen ,ging het Biesheuvel was van mening, dat zijn partijgenoten Zijlstra, directeur van de Nederlandsche Bank en Ruppert, lid van de Raad van State, daarvoor in aanmer king komen. Hij sloot echter ook niet uit dat de socialistische staatsraad Bur ger benoemd zou worden. Tilanus en Berger voelden beiden ook wel iets voor De partijraad van de KVP heeft za terdag met grote meerderheid te kennen gegeven niets te voelen voor regerings samenwerking met VVD en DS’70. Ook weinigen voelen echter veel voor steun aan een eventueel links minderheidska binet. (Zie ook pagina 3) REKLAME DINSDAG en WOENSDAG gratis warme rookworst van eigen fabrikaat proeven. 500 gram GEHAKT Paardebieflappen 500 gram van 4,48 nu 3,98 4 schnitzels van 3,96 nu Dikke vleeskrabben 500 gram Hamschyven 500 gram Hacheevlees 500 gram van 3,98 nu 2,98 En donderdag onze bekende BIEFSTUKDAG 100 gram supermalse biefstuk worden gede1' misa$£e,k eigen grom sundbrunrv boeixt ^eri mark, ditf afische eilyi r dSsehikoaar had gesteld b- -£,,<<’.08 p zal wor- De vrouw viel kort daarop in slaap en toen men haar niet wakker kon krijgen werd de vergissing ontdekt. Onmiddel lijk werd getracht de vrouw weer bij bewustzijn te brengen en de bloedsom loop van het slaapmiddel te zuiveren. Een bloedanalyse na deze procedure maakte duidelijk dat deze zuivering ge lukte en de toestand van de patiënte verbeterde. Haarlem-oefenmeester Joop Brand betast voorzichtig de nek van de door een steen getroffen grensrech ter Barmentlo. Achter hem verzorger Grijzenhout en Dries Boszhard. volgens Venneker, Kreuz en Bosveld het zo machtig gewaande Ajax zijn derde nederlaag toebrachten. Het werd een uiterst spectaculaire verto ning op Spangen. Zij werd verleden week maandag op genomen met klachten over nierstenen. De artsen van het Deoziekenhuis beslo ten na observatie tot een röntgenonder zoek, om vast te stellen of een operatie nodig was. Voor dit onderzoek worden laxeermiddelen toegediend, maar de leerlingverpleegster, die bevoegd was ge neesmiddelen toe te dienen en binnen kort eindexamen zou doen, pakte don derdag echter een flesje met een slaap middel uit de medicijnkast. Met spreekkoren, waarin Barment lo voor „hondelul” werd uitgemaakt, en het bekogelen met grint, maakten supporters, die iedere club liever kwijt dan rijk is, het hem duidelijk dat hij voor de Groningse gelijkma ker verantwoordelijk gesteld werd. Het ging één van hen kennelijk nog niet drastisch genoeg, zodat Barment- Over de koers die de informateur moet volgen, bestaat nog weinig duide lijkheid. DS’70 is van mening dat er een regering moet komen die bestaat uit de D u m u r De politiek is de kunst, zich van de mensen te bedienen door hen wijs te maken dat men hen dient. KIEL (DPA-ANP). De voormalige Duitse luchtmachtgeneraal Friedrich Christian Christiansen is het afgelopen weekeinde op 93-jarige leeftijd in Innien bij Rendsburg (Sleeswijk-Holstein) over leden. Van mei 1940 tot het eind van de Tweede Wereldoorlog is hij bevelhebber van de Duitse weermacht in Nederland geweest. Het Arnhemse bijzondere ge rechtshof veroordeelde hem in 1948 tot 12 jaar gevangenisstraf wegens vergrij pen tegen het oorlogsrecht. Op 19 de cember 1951 is hij in vrijheid gesteld (Van onze sportredactie) HAARLEM. Voor Haarlem zal de wedstrijd tegen FC Groningen nog wel een staartje krijgen. Dat dan door een helaas onbekend gebleven bezoeker, die het nodig vond grens rechter Barmentlo een steen tegen het hoofd te mikken. Barmentlo had zich de woede van het publiek op de hals gehaald door scheidsrechter Pij per de plaats aan te wijzen, waar Hoeben de vrij op Poldervaart af gaande Pijper: „Ik zag de overtreding wel, maar het was zo’n onverwachte situ atie dat ik niet gezien heb of het binnen of buiten het strafschopgebied gebeurde. Dat heb ik mijn grensrech ter gevraagd. „De plichtsgetrouwe Barmentlo antwoordde dat de over treding inderdaad binnen de lijnen had plaatsgevonden, waarna Pijper de bal op de stip legde. Daarmee slacht offerde hij natuurlijk wel Barmentlo als zondebok. Sinds de omstreden ge lijkmaker had de man aan de lijn geen leven meer. Straat van Speciaalzaken'. De vijfjarige Robert la Donne uit New York kan een nog groter schaakgenie worden als Robert Fisher, wanneer hij zich zo blijft ontwikkelen als het laat ste jaar. Dat zegt Shelby Lyman, in wiens schaakinstituut Robert les krijgt. Shelby Lyman kreeg in Amerika grote bekendheid door zijn televisierepor tages van de match FisherSpasski. mis. Hij blesseerde zich aan dezelfde knie waaraan hij dit jaar werd geo pereerd. Clubarts Abarbenel echter: „Het lijkt niet alarmerend. Maandag zal ik hem nog eens onderzoeken en dan kan ik wat meer zeggen. Ik dacht dat het niet meer was dan een verrekt bandje.” Ondanks deze tegen valler sleepte Feyenoord toch een overwinning weg bij Amsterdam. De ploeg van Happel (die steeds minder bereid blijkt om commentaar na af loop te geven; journalisten ziet hij als een stelletje parasieten) kwam daardoor weer aan de top van de ranglijst. HAARLEM. Het hoofd van het Haarlemse parket, mr. L. H. Feitsma, zal één dezer dagen beslissen of een 21- jarige leerling-verpleegster van het St. Joannes de Deoziekenhuis strafrechtelijk wordt vervolgd. De 73-jarige mevrouw M. A. Boedjjn-van Gulik uit Haarlem overleed vrijdag nadat de verpleegster haar in plaats van een laxeermiddel een slaapmiddel had toegediend. De pa- tholoog-anatoom van het Haagse Ge rechtelijk Geneeskundig Laboratorium, dr. Voortman, heeft zaterdag sectie ver richt op de vrouw en de Haarlemse politie maakt momenteel een proces verbaal op over de oorzaak van overlijden van mevrouw Boedijn. Koningin Juliana beschikt nu al over een uitgebreide lijst van geadviseerde kandidaten. De WD noemde eerder al als mogelijk kandidaat Toxopeus, com missaris van de koningin in Groningen. Den Uyl heeft te kennen gegeven liever meteen als formateur benoemd te wor den, maar eventueel zou hij ook bereid zijn om een benoeming als informateur te aanvaarden. Ook PPR en D’66 bren gen zo’n advies uit. lo enkele minuten voor het einde door een steen tegen het achterhoofd getroffen werd. Barmentlo wankelde even, waarna Pijper de wedstrijd af floot. Barmentlo bleek meer ontdaan, dan gewond. Pijpers enige maatregel was dat hij Barmentlo naar de andere zijlijn aan de overdekte tribune ver wees, terwijl zijn plaats in de vuurli nie aan de overzijde werd ingenomen door zijn collega Willemsen. Willem sen kreeg van Gerrie de Goede het advies mee: „Als er nog meer stenen komen, dan kop je ze maar gewoon weg.” De raad van De Goede bleek niet eens overbodig. Willemsen: „Ik kwam aan de overkant en daar staat een man met een steen in zijn hand, die zegt: als jij het niet goed doet, krijg je er ook een.” Toch zei Pijper na afloop: „Ik dacht dat dit de veilig ste oplossing was. Het viel nogal mee met Barmentlo. Het was meer de schrik.” Desondanks zullen Pijper en zijn grensrechters de KNVB via een rap port van het gebeurde op de hoogte stellen, waarna maatregelen tegen Haarlem niet denkbeeldig zijn. Het blijft natuurlijk wel de vraag in hoeverre een club dergelijke vlagen van verstandsverbijstering van bezoe kers kan verhinderen. Brand: „Hoe kun je dergelijke dingen nou ooit voorkomen. Er hoeft maar één idioot tussen te lopen.” Met Barmentlo bleek het alles mee te vallen. Het enige wat de ongelukkige grensrech ter aan het incident zal overhouden, is de bewuste steen, die hij als een soort trofee bij zich had in de kleed kamer. „Ik hoop dat het de laatste is, die op de voetbalvelden gegooid is. Dan is hij misschien nog geld waard.” Verwachting van dinsdagavond linkse drie en een of meer christelijke partijen. PPR-leider Bas de Gaay Fort man pleitte voor een minderheidskabi net, dat moet kunnen rekenen op een positieve houding van de meerderheid van het parlement, zowel wat de samen stelling als de politieke koers betreft. De koningin ontving vandaag nog de adviezen van de leiders van de kleinste fracties in de Tweede Kamer. Zij zal nu spoedig een informateur benoemen, ver wacht men. De informateur zal dan de volledige tekst van de adviezen aan de koningin mogen publiceren. VIENTIANE. (Reuter) De Laoti aanse regering heeft officieel de Vere nigde Staten verzocht, Laos op te nemen in een eventueel akkoord met Noord- Vietnam over een wapenstilstand. DEN HAAG ARP-fractielei- der Biesheuvel, CHU-fractieleider Drees hebben koningin Juliana Tilanus en DS’70-fractieleider Ber ger hebben koningin Juliana teur te benoemen, die moet nagaan welke regering er gevormd kan worden. Zij noemden ook namen van eventuele kandidaten. Naam: Adres: Plaats: Daarna kunt u mij noteren als: maandabonnee 18.7Ö kwartaalabonnee f 25.20 doorhalen wat niet verlangd wordt -s$i§ ss» s te. ■yest ’.08 p .ss l»r - JP van de tï»ZlP-.complex Ge- .50 8.70 Met het oog op de Sinterklaasvie- rrps zullen de kantoren van Haar- -V ii'fö;- Dagblad; dé IJmuider Courant ’£;n de Beverwijkse Courant morgen Ra.sjk\*ky‘ur v00r het Publiek geslo- Na .wfaalf r< ten, Vasyioekov twee afgtbroken Balasjov staan 0[ Zijlstra. Ze waren het samen ook eens over een eventuele aanwijzing van Steenkamp. Volgens Berger zou ook de scheidende Kamervoorzitter Van Thiel in aanmerking komen. C2 *n °Pen enveloppe zonder postzegel' Qw1 Al opsturen naar: Antwoordnummer 416 - Haarlem i Bezorg mij 14 dagen gratis IJmuider Courant w V" jk -

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 1