SINT ZETELDE IN ZEEWIJK in dienst gesteld Vier inbraken in Velsen Geen voorrang Zeeman stapte verleend naast de plank Overloopsteden in hogere klas SPECULAASPOPPEN MAKEN BIJ KREATER Zandvoort ELZER’S 1 tips redde het op het nippertje WIE WAT WAAR 1973 Sleepboot „Smit Enterprise” BEELD IN „GESCHENKVERPAKKING" 50 w Gezellige drukte in winkelcentrum Automobilist reed tegen vangrail Auto door middenberm Sint Nicolaas was bij KIC en WB tegen woonhuis OM ij air- - i a MAANDAG 4 DECEMBER 1972 5 TJMUTDER COURANT SJAALS IN ZESKAMP HERENMODEHUIS KENNEMERLAAN 108 - ÏJMUIDEN VRAGEN OVER HET VERVOLGINGSBELEID TEGEN OUD-RECHTER i 1 ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) Een streek over de bol of een handje, (Van een onzer verslaggevers) een cadeautje en dan weer naar huis. (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE (Van onze correspondent) TIP VAN SINT in de Valckenhoeflaan en ’s middags op het Marktplein In ÏJmuiden. De jongens en meisjes kregen daar ling winch” en de ankerlier, kunnen van de brug af geschieden. De voortstuwing geschiedt door twee dieselmotoren die elk één van de twee verstelbare en in straalbuizen draaiende schroeven aandrijven. De „Smit Enterprise” is tevens uitge rust met een hydraulische kraan, die een capaciteit van 10 ton heeft. Voor de communicatie is in het stuur huis eenzelfde radio-uitrusting aange bracht als in de radiohut. st,e’®rrilros politie Smit Tak versterkt. Het internationale bergingsbedrijf Smit Tak nv in Rot terdam en het grootste Westduitse bergingsbedrijf Ulrich Harms in Ham burg, hebben besloten tot nauwe sa menwerking om het hoofd te kunnen bieden aan de Japanse concurrentie. Smit Tak zal het Hamburgse bedrijf overnemen voor 30 miljoen. Smit Tak en Ulrich Harms werken momenteel samen bij het lichten van gezonken schepen in Bangla Desj. J 1) Hartig hapje: Toastje met stukje V gemarineerde haring W of rolmops. Garneren jffir met tomaat. V 2) Kippers: W Zó op 't brood óf W even bakken met mes- 1 puntje boter óf kort koken in bodempje water. i 3) Bokking: Gefileerd of gesneden. Garneren met dun I schijfje augurk. 4) Maatjesharing: 1 In mootjes op toast j B (met stukje tomaat). 1 A Cocktail: 1 dl. room, A Bk 2 dl. tomatenketchup, 4 dl. mayonaise en naar JRB KH^smaak sherry of cognac^^A geworden. Jammer dat deze uitspraak van wethouder Roessingh wat verloren ging door de weinig effectieve geluidsin stallatie en de harde wind. Sint Nicolaas die het feestgewoel alle maal rustig overzag en de vloeiende toespraakjes met een bescheiden glim lach aanhoorde, deed tenslotte nog een duit in het zakje door op te merken dat er nog heel veel voor de jeugd kan gebeuren in Zeewijk. Het was jammer dat. ook deze opmerking verloren ging. Met moeite kon de Sint zich na afloop van het officiële verwelkomingsgedeelte door de drukte naar zijn tijdelijke resi dentie begeven, die gevestigd was in een van de nog steeds leegstaande winkels. Op deze manier deed dit pand toch nog enige dienst. In een lange rij trokken daarna de Zeewijkers en hun kinderen voorbij, waarbij de kleintjes door de Goedheiligman eens lief over de bol werden gestreken en van een van de aardige attentie ÏJMUIDEN. Een IJmuidense auto mobilist verloor vrijdagavond omstreeks half tien in de Ostadestraat de macht over het stuur. Hij reed via de verhoog de middenberm tegen een huis op de hoek van de Spaamestraat. De auto is door de kraanwagen naar het hoofdbu reau van politie gebracht. Vermoedelijke oorzaak is gebruik van alcoholhoudende drank. ÏJMUIDEN. Het is leuk in deze Sint Nicolaastijd te constateren dat veel mensen door de organisatie van allerlei activiteiten gebruikmaken van het goed willende image dat de bisschop van Myra nu eenmaal heeft en de zachtmoe digheid die hij in de harten van de mensen brengt. Dat was bijvoorbeeld zaterdag duidelijk het geval in het IJ muidense Zeewijk, toen de middenstan ders van het Zeewijkplein ’s middags Sint Nicolaas lieten opdraven naar hun winkelcentrum. Vorige week had de goedheiligman bij zijn officiële intocht in Velsen de nieuwe kinderrijke Zee- wijkbuurt niet aangedaan, waarmee het vooral deze middenstanders tot huilens toe oneens waren. Want hoe kon de Sint toch al die kindertjes vergeten? De bis schop toonde begrip voor de noden van de winkeliers toen het probleem hem deze week werd voorgelegd en hij be loofde het zaterdagmiddag nog eens dunnetjes in Zeewijk over te doen, dit ondanks zijn drukke werkzaamheden (de man is niet voor niets heilig geworden). HAARLEM. Het Eerate-Kamerlid voor de P.S.P, de heer Van Wijk, heeft de minister van justitie woensdag 29 november vragen gesteld over het ver volgingsbeleid ten aanzien van een Haar lemse oud-rechter die ervan verdacht wordt donderdag 23 november onder invloed van alcohol en zonder rijbewijs te hebben gereden. De feiten hebben inmiddels de vragen van de heer Van Wijk, die naar de reden van het uitblijven van een proces verbaal informeerde, achterhaald. Tegen de oud-rechter is op de dag dat de heer Van Wijk zijn vragen stelde proces verbaal opgemaakt. Het Eerste-Kamerlid vroeg ondermeer of de minister bereid is „het openbaar Ministerie te Haarlem duidelijke instruc ties te geven, dat ten aanzien van deze recidivist geen ander vervolgingsbeleid wordt gevoerd dan ten aanzien van andere recidivisten op het gebied van verkeers-delicten, ten einde ook de schijn van klasse-justitie te vermijden”., ÏJMUIDEN. Een Noorse zeeman, die zaterdag gepassagierd had, kon toen hij omstreeks vier uur naar zijn schip dat bij de IJ-bunker lag, de loopplank niet meer terugvinden. Hij stapte onge veer een meter ernaast en kwam tussen de wal en het schip terecht, waar slechts een ruimte van een halve meter was. Hij werd door enkele mensen die de misstap zagen gebeuren op het droge geholpen en had slechts een lichte hechtwond opgelopen toen hij de plank misstapte. (Van onze correspondent) ZANDVOORT. Even dreigde Zand voort zaterdagavond in de NCRV-zes- kamp in de mist te verdwijnen. Toen de laatste ronde gespeeld moest worden, had de ploeg te weinig punten om de ronde te overleven. De kansen keerden echter in het laatste gevecht: de surpri- sewedstrijd, een race met Sinterklaas en zijn zwarte Pieten. De Zandvoortse sint ontwikkelde met zijn gevolg zulk een snelheid dat h(j zich als tweede klassifi- ceerde. zwarte knechten een overhandigd kregen. (Van een onzer verslaggevers) ÏJMUIDEN In het afgelopen week einde werden op verscheidene plaatsen in ÏJmuiden kleine inbraakjes gepleegd. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd uit de Kijkgrijp op het Zeewijk plein een aantal wegwerpaanstekers ge stolen. Men was er binnen gekomen door het ruitje van een deur te vernie len. De politie vermoedt dat het jongens werk is. Dezelfde vermoedens rezen ten aan zien van een inbraak in de Visserij- school, waar kasten doorzocht waren en enig snoep werd meegenomen. In de nacht van zaterdag op zondag is ingebrokeh in het bejaardentehuis Vel- serhooft in Santpoort. De buit bestond slechts uit een potje met telefoongeld. Groter was de buit diezelfde nacht bij een inwoner van de Berkenstraat. Daar wordt een portefeuille met enige bank biljetten van honderd gulden vermist Er werd daar ingebroken via de achterzijde van het perceel. -CJ -- -- - V*. VS Vil UUUl ;hte Engelse dubbeldeksbus en daarbij voor een klein bedrag een rol speculaas deeg. Van verschillende begeleidsters en natuurlijk van de Zwarte Pietjes, die zeer bedreven zijn in het bakken van deze speculaaspoppen, kregen zij te ho ren hoe je met behulp van een ronde stok en een houtje een figuurtje uit het deeg kop maken op een stukje alumini umfolie. En de kinderen op allerlei UMVVVVVVVVVVVWVVVVVVVWVVVVVVVVVA/V\A/WWVVVVVVVVVVVVVVWVVVVVWVVVVVVWVVVVVVVVVWVVVVVVVVVVVVV KOCHT U AL ONS JAARBOEKJE TIP VAN SINT i; I; ’t Is weer enorm interessant óen Haarlems Dagblad IJmuider Couranan Van da Stenerrilros Jr. -lench^ politi< WVWWVWVWWWAWVWWMIMnMnAMMAAAMWWWWWW-^ C arr ÏJMUIDEN/ROTTER DAM De zes duizend paardekrachten sterke zeesleep- boot „Smit Enterprise” is door Smit International (Antilles) NV, Curacao, overgenomen van BV Scheepswerven v/h II. H. Bodewes, Millingen aan de Rijn. Vóór de overdracht is het schip, liggende aan de Parkkade te Rotterdam, gedoopt door mevrouw A. J. van Doorn- Kaan, echtgenote van jhr. mr. D. van Doorn, commissaris van Smit Internatio nale. ÏJMUIDEN. Vrijdagmorgen om streeks tien uur vond op de splitsing Raafstraat, Dokweg, Kromhoutstraat een aanrijding plaats tussen een truck met oplegger en een personenauto. De be stuurder van de personenauto, een inwo ner van Rozenburg, had geen voorrang verleend. Zijn auto werd geheel ver nield. VELSEN. Wat is erin deze Sint Nicolaastijd leuker dan je eigen specu laaspop maken? En dat- no’g wel in een geholpen door drie kleine Zwarte Pieten. Blijkbaar vonden dat zét er dag een hele- ■oe’Mkinderen, wat ze zijn die dag met 'ëh *^len naar de opvallende, hoge bus I van de Stichting Kreater. Deze Rasjk hulppost van Sint Nicolaas NaWiorgens geparkeerd in de Van ten, V- ejan ip Santpoort-Noord, later twee a.” Balasj HAARLEM. Gedeputeerde mr. J. Roelse heeft tijdens de eerste vergade ring van de stuurgroep Noordelijke Vleugel Randstad meegedeeld dat GS van Noord-Holland hebben besloten in het kader van de overloop Punnerend in te delen in de klasse van 40.000 tot 60.000 inwoners (aantal inwoners per 1 januari 1972: 27.396) en de gemeente Hoorn in de greep van 30.00040.000 inwoners (per 1 januari 1972 telde deze stad 19.511 inwoners. Door dit besluit wordt het gemeente bestuur van deze plaatsen in staat ge steld het apparaat van de gemeente uit te bouwen waardoor de taken in ver band met de overloop beter kunnen worden vervuld. (Van een onzer verslaggevers) ÏJMUIDEN Een automobilist uit Egmond vloog in de nacht van zaterdag op zondag op Rijksweg 9 uit de bocht en kwam met de auto tegen de vangrail terecht Hij verklaarde niet harder te hebben gereden dan de toegestane maxi mum snelheid van 70 km. De bestuurder en een mede-inzittende werden door de botsing uit de auto geslingerd en liepen licht letsel op. De auto werd geheel vernield. Dat dunnetjes werd wel wat dikjes, want het zag zaterdagmiddag op het Zeewijkplein zwart van de kinderen die met hun vaders en moeders de straffe wind getrotseerd hadden om de bisschop te verwelkomen. Op deze manier is het de middenstanders toch gelukt om eens wat meer leven in hun winkelcentrum te brengen en duidelijk te maken dat er achter die dikke, hoge bunkerachtige muren aan de Planetenweg (per slot van rekening hebben zij die ook niet ge maakt) een aardig plein ligt waar het leuk toeven is. Bovendien zullen door deze sinterklaashappening ook de win- kelkassa’s frequenter gerinkeld hebben, altijd een leuk bijverschijnsel in deze dure tijd. In ieder geval was het rond Sint Nicolaas een gezellige drukte, waarbij het voor het gemeentebestuur in de persoon van wethouder M. Roessingh ongetwijfeld een groot genoegen geweest zal zijn te constateren dat de veel geda ne investeringen teneinde het plein te verfraaien niet helemaal voor niets zijn geweest. Want de beroemde praatkuil functioneerde heel aardig toen hierin of liever gezegd hierop de Spaanse kinder vriend verwelkomd werd. Verder was het zaterdagmiddag ook nog een goede gelegenheid om als gemeentebestuurder in aanwezigheid van zoveel wijkbewo ners nog eens duidelijk te zeggen dat Zeewijk toch zo’n aardige woonbuurt is randeren een grote wendbaarheid wat van belang is voor het werk bij boorei landen. Een speciale installatie maakt het mo gelijk op zee te bunkeren. Deze kan ook worden gebruikt voor bevoorradingsdoel- einden. Daartoe biedt ook het achterdek ruimte. De sleepbogen kunnen worden verwijderd. De brug is uitgerust met de meest moderne navigatiemiddelen. Alle hande lingen voor manoeuvreren en het bedie nen van de scheepslier, de „anchor-hand- VELSEN-NOORD. Sint Nicolaas was vrijdagavond en zaterdag bij de sportverenigingen KIC en WB. Het is voor oud en jong een fijn feest gewor den met allerlei spelletjes, mooie prijzen en veel snoep. Een spellentienkamp had de volgende uitslagen. Bij KIC C-junioren: 1. H. Tesselaar 708, 2. H. Krab 649, 3. R. Toonen 630, 4. J. Schoorl 625, 5. P. Bruinsma 614 pun ten. A-pupillen: 1.' A. Miedema 732, 2. W. Gijzen 659, 3. A. Toonen 639, 4. P. Beentjes 622, 5. P. Broek 617 punten. B-pupillen: 1. T. Klinkhamer 598, 2 J. Schokker 597, 3. J. Metten 586, 4. M. Dekker 555, 5. R. Schelvis 554 punten. Mede dank zij de vele medewerkers van KIC werden het zowel voor de C- junioren als voor de pupillen fijne eve nementen. De gemeente Velsen heeft op het voorterrein van het Zeeweg Ziekenhuis een in plastic gehuld presentje neerge zet. Het betreft een beeld van Charlotte van Pallandt, dat door de gemeente Velsen als openingsgeschenk aan het zie kenhuis zal worden aangeboden, aan staande donderdag. Eerst dan zal de „geschenkverpakking” van het beeld verdwijnen. Bij een deel van de Vèlseii- se bevolking is het kunstwerk reeds bekend, want het heeft in afwachting van de voltooiing van het Zeeweg Zie kenhuis enige tijd op het terrein van het Verpleegtehuis Kennemergaarde in Santpoort gestaan. plaatsen in de bus aan het werk gingen, ontstonden de meest dolle poppetjes, die varieerden van Sint Nicolaas met of zonder mijter tot aan een kip op stok. Na afloop mocht een ieder zijn creatie mee naar huis nemen, compleet met bakvoorschrift, zodat alle moeders zater dagmiddag nog wat extra te doen had den. Waarschijnlijk zullen al deze spe culaaspoppen na al het werk dat er nodig was om ze te maken dubbel lekker gesmaakt hebben. De drukte in en rond de praatkuil, toen Sint Nicolaas verwelkomd werd door wethouder M. Roessingh. Nog eventjes moet vermeld worden dat zaterdagmiddag het nieuwe majoret- tenpeleton „ÏJmuiden" een uitstekende show heeft weggegeven in samenwer king met de drumband „De IJmondtrek- kers”. De meisjes gekleed in ceriserode jurkjes met daarover zwarte hesjes, aan de voeten witte laarsjes en op hun hoofden witte stetsonhoeden met kleuri ge veren hebben met de padvinders die de drumband formeren, ook de Sint op zijn rijtoer door Zeewijk begeleid. In Gronigen behaalde Zandvoort met Winterswijk een gedeelde derde plaats na Hoogeveen en Raaite. Toch zal Win terswijk op 27 januari het volgende treffen ook in Groningen niet meer van de partij zijn, omdat de ploeg in het algemeen klassement te weinig punten behaalde. Met Ooststellingwerf en Ten Boer zullen ook zij bet in de huikk'tm^i met de televisiebeelden moeten doen. I>; het afgemeen klassement eindigde Zatr' I V°Or.t ^-ed V004 die ijien w^da-sehikoaar svoegde. H 7 08 M1 wor‘ f lang, maar ml«a!?“en' l-r ’P van de h,Zie -• .complex Ge- .50 3.70 De „Smit Enterprise” een zuster schip van de in oktober in dienst gestel de „Smit Pioneer” zal de „Smit Enter- boot van een geheel nieuw type. Evenals de „Smit Pioneer" zal de „Smit Enter prise” gaan voorzien in een behoefte aan schepen die meer kunnen dan slepen en bergen alleen. Door haar speciale uitrusting is ook de „Smit Enterprise” uitermate geschikt voor het assisteren bij off shore werk zaamheden, zoals het verhalen van kraaneilanden en pijpenleggers, het ver plaatsen van de ankers van deze objec ten, van olieboorinstallaties enz. De 6000 ipk sterke „Smit Enterprise” kan een grote trekkracht ontwikkelen en is mede door haar boegschroef zeer wendbaar. Het schip is geschikt en uit gerust als bergingsboot en kan ook als havenboot in ruime havenbekkens ope reren. Al deze speciale eigenschappen geven de „Smit Enterprise” een maximum aan mogelijkheden op een zeer breed gebied, welke gebundeld zijn in een minimum aan scheepsruimte. De hoofdafmetingen zijn: lengte 43.84 m, breedte 10.30 m en holte 5.00 m. Het dubbelschroefsysteem met achter elke schroef een roer van bijzondere con structie, en de 200 pk boegschroef ga- De zesduizend ikp-sleepboot „Smit Enterprise", tweede eenheid in deze klasse. oen Ven ter rftenche? c.’ arr Hei’ e mer WW S ix... ?-WF .^o|L

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5