Eindrapport DERTIEN HUIZEN IJmondwegen Woningzoekenden willen huis op komst OP SLOOPLIJST in de goedkopere sector Geen geld uit Heemskerk legt gemeentepot tekeningen vast Werk aan de op microfilm winkel Bijna 7 ton voor onderhoud van groenvoorzieningen moet doorgang Geen teruggave „tuingelden aan flatbewoners Gemiddelde 2,02 gelegde vullingen in kindermond „Werk EASY vinden” Ss IIRELLI fc... 1 Nog 821 personen op de lijst Binnenkort ontruiming Vanwege brandgevaar Gemeente Heemskerk: Aan bewoners van flats Maerelaan en J. Ligthartstraat Geen subsidie voor tweede vakkracht gemeenschapsraad de ruijter Zuidermaatweg niet verlicht Begroting H’kerkse Gemeenschapsraad sterk ingekrompen Twee extra krachten voor bibliotheken Uitbreidingsplannen „Donkey Shot” in afwerkingsstadium Gasbedrijf meevaller voor Heemskerk TKU 4... T i SS ^«5» L i DINSDAG 5 DECEMBER 1972 UMUIDER COURANT 6 (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK In Heemskerk (Van een onzer verslaggevers) kerk in antwoord op vragen van raadsleden over de begroting 1973. In nieuwe vestigingen HEEMSKERK Het in Heemskerk door de schooltandartsdienst ge constateerde tandbederf onder de schoolgaande jeugd is niet groter dan elders. Uit de jaarstatistiek 1971 van de dienst blijkt, dat het aantal bij de kinderen gelegde vullingen gemiddeld 2,02 is, hetgeen eep algemeen lande lijk gemiddelde is. Dit schrijven Burgemeester en Wethouders van Heems- Massale verkoop? 'F F 777 7 - 77^17^ "'7''77 SMI ^7 "fa 'i (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) In ADVERTENTIE en (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) Tandbederf bij jeugd vrij hoog ƒ4500 van van i (Van een onzer staan nu 821 woningzoekenden in geschreven. Aan 243 woningzoe kenden kon tot dusverre in 1972 woonruimte worden B. en W zijn bereid de afbraakwonin- gen zo lang mogelijk in de circulatie te houden, mede in verband met de nog heersende woningnood. Maar, zo schrij ven zij, er moet voor worden gewaakt geen onbewoonbare woningen in stand te houden Voorts mag het laten staan van één enkele woning de totstandko ming van grotere aantallen betaalbare woningen niet in de weg staan. (Van een onzer verslaggeefsters) Er zijn een 93-tal woningen gebouwd, waarop een zgn. claim ligt voor perso neel van enkele bedrijven. Deze wonin gen staan aan de Beethovenstraat, Mas- scagnistraat en Laan v. Assumburg. De woningen kunnen door de koop worden aangeboden. Het gaat hier om de volgende objec ten; Aanleg c.v.-installatie in woningwet woningen 485.600. Aankoop c.q. ruiling van gronden en opstallen 743.231. HEEMSKERK. - De oorspronkelijke begroting van de Heemskerkse Gemeen schapsraad is om budgetaire redenen met 16.000 ingekrompen. Verscheidene activiteiten moesten óf sterk worden be snoeid, of vervallen. Een specificatie: In de achterliggende periode, aldus het college, heeft uitvoerig overleg plaatsge vonden met bestuur en staf van „Don key Shot,” met de commissie Jeugdzaken en met de inspectie van het ministerie van CRM. Aan de orde zijn zowel de inhoudelijke als de financiële aspecten van het jongerenwerk geweest. De meest efficiënte besparing in ar chiefruimte kan, zo meent het college, worden verkregen door het tijdig ver nietigen van de voor vernietiging in aanmerking komende stukken volgens een uit 1948 stammende ministeriële lijst. Kosten van het bouwen van een dag- winkel c.q. kiosk op het Burg. Nielen- plein 150.000. Ie fase aanleg algemene begraafplaats „Eikenhof” ƒ335.000. marktplein 30 ijmuiden tel. 0 2550-1 90 15 Reconstructie rijweg Burg. Nielenplein 83.000 ’n Fijne matras van hoogstaande kwaliteit vindt u bij uw intermeubel woonwinkel van zal tjet gevolg kunnen zijn van lichamelijke HEEMSKERK. Er ligt in Heems kerk nog voor ruim 2. miljoen aan kapitaal-objecten op uitvoering te wach ten. Het zijn werken, die in beginsel door Gedeputeerde Staten zijn goedge keurd, maar waarvan de definitieve goedkeuring afhangt van het ontvangen van de aangevraagde leningsgelden, al dus het college. Persconferentie. Of de wekelijkse door B. en W. van Heemskerk te houden persconferenties toegankelijk moeten zijn voor raadsleden is een vraag die het college op dit moment niet wil beant woorden. Men wijst o.a. op de commis sie, waar de raadsleden de gelegenheid krijgen deze vraag in de discussie over het onderwerp gemeentelijke voorlich ting te betrekk- dat in 1973 en 1974 ongeveer vijf tig huizen beschikbaar moeten ko men voor politiepersoneel, onder wijzend personeel en gemeente ambtenaren. HEEMSKERK. Wanneer de realise ring van het cultureel centrum in de gemeente Beverwijk geen doorgang mocht vinden zullen, aldus het Heems kerkse college van B. en W., hieruit voor de nieuw te bouwen bibliotheek geen financiële consequenties voortvloeien. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Het eind- c.q. inte- rimrapport van professor Volmüller over de verkeersproblematiek in de IJ- mond verwacht het college van B. en W. in maart aan de raad te kunnen aanbie den. De commissie voor de hoofdwegen in het IJmondgebied heeft in oktober j.l. besloten de werkgroep voor het verkeers- onderzoek IJ mond te belasten met de voorbereidingen van dit eindrapport. HEEMSKERK. De gemeente gaat in 1973 een aantal instellingen niet subsi diëren. De betreffende instellingen heb ben wel om subsidie verzocht. Het zijn: Pro Juventute; Vereniging voor Kath. Gezinsvoogdij; R.K. Reclassering; P.C. Reclassering; Reclassering van het Leger des Heils; Ned. Vereniging Bescherming Voetgangers; Koningin Wilhelminafonds; Ned. Vereniging tot Reuma tiekbestrij- ding; Nierstichting Nederland; Astma Fonds; Bond tegen het Vloeken; R.K. Militaire Tehuizen; P.C. Militaire Tehui zen; Voetbalvereniging Inter-Heemskerk; Europese Beweging in Nederland en Ka tholieke Werkende Jongeren in het dis trict Midden- en Noord-Holland. Revisie rioleringen in Oosterwijk Zuidbroek 121.500. Kosten aanschaf oproepsysteem ten brandweer 73.500. In de gemeente staan 15 woningen, waarvan de ontruiming gewenst is en gesloopt dienen te worden. Het zijn de panden: M. van Heemskerckstraat 88 (verbreding Breedslaglaan), Hoogdorper- weg 22 (plan Meerestein), Jan van Kuik- weg 12a en 14 (plan Assumburg 11), Hoogdorperweg 2g en 11 (verlengde Plesmanweg-Tolweg), Jan van Kuikweg 1, 9 en 21a (verbreding Jan van Kuik weg), M. van Heemskerckstraat 15a, 13, 19 en 20 (komsanering), G. van Assen- delftstraat 10 en Deutzstraat 5 (eveneens komsanering). De volgende woningen moeten te zij ner tijd gesloopt worden. Ontruiming is niet direct noodzakelijk: M. van Heems kerckstraat 21, Kerkweg 82-84, Kerkweg 191, 199, Rijksstraatweg 32, 66, 76. 39. 41, 25 en 27 Hoogdorperweg 6a en 16, Breedslaglaan 3 en 5, Kleine Houtweg 5, 7, 44, Jan van Kuikweg 7, M. van Heemskerckstraat 17 en 75, 47, G. van Assendelftstraat 44, Oosterstreng 20, M van Heemskerckstraat 98,100,112, 116, 118, 120, 122, 124, 126, 128, 130, 132, 134, 138, 146, 168, 170, 176 en 178 (liggen in het te realiseren plan Meerestein) HEEMSKERK. Het Heem college van B. en W. acht het a; gen van straatverlichting langs i dermaatweg gezien de aanwezige wing niet noodzakelijk. Plannen aanleg van straatverlichting la Croftweg, Zuiderwentweg, Noord weg en een deel van de Noord< weg zijn in voorbereiding. lijke 43.805,- bónnen Van dat totaal bedrag (ƒ86.112,-) werd ƒ20.433,- besteed voor onderhoud van bij de flats beho rende terreinen. Het onderhoud van de trappenhuizen en dergelijke vergde een uitgaven van 74.609,-. Deze uitgaven (to taal 95.043,-) zijn aanzienlijk hoger dan de inkomsten uit de huurbedragen. Klaverjassen. In het buurthuis Wijk aan Duin te Beverwijk wordt don derdagavond weer een open klaverj as drive gehouden. Dit is de laatste in 1972. Men kan zich van tevoren in laten schrijven bij het buurthuis aan de Wil- genhoflaan (tel. 24676). Het persconeelsbestand van de bi bliotheek bestaat momenteel uit vijfen- twingtig full-time krachten en enkele part-timers. Het college verwacht, dat men bij realisering van de nieuwe bibli- otheekvestigingen zowel in Beverwijk als in Heemskerk, met een uitbreiding van de personeelsbezetting van een tweetal gediplomeerde krachten zal kun nen volstaan. „Indien getracht zou moeten worden, bijdragen van ziekenfondsen te verkrij gen, dan valt te verwachten, dat bijzon dere schoolgymnastiek in de huidige vorm en opzet onmogelijk zal zijn”, antwoordden B. en W. een raadslid. De bijzondere schoolgymnastiek vindt plaats op advies van een schoolarts. Deze gym nastiek heeft naast het corrigeren van lichamelijke afwijkingen in het bijzon der tot doel psychische remmingen, die Het is het college niet bekend of de 400 huizen in de Maer, die in 1967 door het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds zijn gebouwd, thans te koop worden aangeboden. Of dat na 10 jaar bewoning wel het geval zal zijn is het college eveneens niet bekend. In Heemskerk vallen alle woningwet woningen van het woningbedrijf en de woningbouwverenigingen, welke ge bouwd zijn vóór 1 januari 1968, onder de huurharmonisatie. Een procentuele aanwijzing om hoeveel woningen het hier gaat is niet te geven, aldus B. en W. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Groen, wandelpar ken, plantsoenen en andere beplantingen in de gemeente vergen volgend jaar aan onderhoud een uitgave van 667.000.- Onderverdeeld naar wijk komt dit op het volgende neer: Assumburg 68.590 m2 groen, errz., kosten aan onderhoud 95,620. Dit betekent, dat 1 m2 groen 1,40 aan onderhoud kost. Heemskerk- Dorp 46.085, 45.896, 1,Oosterwijk 36.920, 51.564, 1,40; Oosterzij-Mar quette 118.805, 109.294, 0,92; Poelen- brug 66.618, 78.914. 1,20; Kerkheek 71435, 76.775, 1,10; De Die 60.815, 92.526, 1,43; Zuidbroek 42.430 57.951, 1,38; De Maer 76.815, 53.964, 0,70; Recreatiebaan I en II 48.600, 54.401, 1,10. Vooral de vergoedingen voor het schoonhouden van trappenhuizen en ge meenschappelijke ruimten stegen flink, zonder dat een verhoging van deze ver goeding is doorberekend, zo menen B. en W. HEEMSKERK. Het explc overschot van het Gasbedrijf Bev en Omstreken ten gunste van c meente Heemskerk zal niet 9.( zoals Heemskerk in de gemeente ting onder voorbehoud had gesel bedragen, maar 50.000. Ten tijde van het opmaken v gemeentebegroting had Heemske begroting over 1973 van het Gasl nog niet ontvangen. In deze beg wordt het winstaandeel van de ger Heemskerk geraamd op 50.000. Het door de dienst geconstateerde tand bederf bij de jeugd is vrij hoog. Preven tief zou hieraan veel te verbeteren zijn door ander eetgewoonten en het nauw gezet poetsen van de tanden,, zo menen B. en W. Overigens is de bezetting van de schooltandartsdienst Kennfmerland onvoldoende om alle deelnemefc twee maal per jaar te behandelen. Er wordt getracht meerdere badartsen aan te van het schoolzwemmen tot twee klas sen is bijzonder groot. B. en W. van Heemskerk komen in hun becijfering tot een kostenaspect van ongeveer 50.000,— dertig mille voor lessen aan 750 basis schoolleerlingen gedurende 40 weken en twintig mille voor verhoging van de exploitatiekosten van het bad De Wate- rakkers wegens uitbreiding van het aan tal zweminstructeurs. Vervanging rioleringen in de Ingen Houszstraat en langs de Bachstraat 75.000. Het Burg. Nielenplein doet momenteel nog wat kaal aan. Er komt verandering Uitbreiding keukens van woningwet- in, zodra de aangevraagde leningsgelden woningen 110.000. zijn ontvangen HEEMSKERK. In verband met brandgevaar wil de gemeente Heems kerk op korte termijn komen tot het microfilmen van de tekeningen bij de dienst gemeentewerken. Het op micro film vastleggen van archiefstukken, dat een besparing in de archiefruimte zou kunnen betekenen, acht het college van B. en W. te duur. Tevens blijft, aldus het college, de bewaarplicht voor een groot aantal archiefstukken dan gehand haafd omdat een microfilm nog niet als rechtsgeldig stuk voor het origineel geldt. HEEMSKERK. Van recht op terug gave van door de bewoners van de flats aan de Maerelaan en de Jan Ligthart straat betaalde onderhoudskosten voor tuinen aan die straten kan geen sprake zijn. Deze bewoners betalen via de huur elke maand een bedrag voor onderhoud van tuinen, terwijl er geen tuinen aan wezig zijn. „Het is wel begrijpelijk, dat de bewoners zich tekort gedaan voelen, temeer omdat wij door het lange uitblij ven van de aangrenzende bebouwing niet in staat zijn geweest de tuinen bij deze woningen aan te leggen,” aldus burgemeester en wethouders in ant woord op vragen van raadsleden over de begroting 1973. Met de aanleg van de tuinen is onlangs begonnen. Over een periode van 3% jaar be droegen de inkomsten uit de huurbedra gen voor tuinonderhoud van deze wo ningen 42.307,- en kwam er voor on derhoud van de trappenhuizen en derge- HEEMSKERK. Het Heemskerkse college van B. en W. is van mening, dat het werk van het Eksperimenteel Advies Sentrum Ymond „EASY” doorgang moet vinden. Daar EASY voor het jaar 1973 bij de gemeente Heemskerk geen subsi dieaanvraag heeft ingediend, heeft colle ge met betrekking tot het al dan niet verlenen van een subsidie aan het Sen trum nog geen standpunt ingenomen. Het college is van mening, dat gespro ken kan worden van een zekere band tussen EASY en de maatschappelijke werkorganen, of althans met enkele maatschappelijk werkenden. Voor zover het college bekend is, staan de maat schappelijke werkorganen in het alge meen niet afwijzend tegenover de akti- viteiten van het Sentrum. HEEMSKERK. De besprekingen omtrent de uitbreiding van de accommo datie tem behoeve van het Jongerencen trum „Donkey Shot” zijn, zo delen B. en W. van Heemskerk mee, in „een stadium van afwerking” gekomen. De eindcon clusies van de gesprekken moeten nog in het college worden behandeld. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De Heemskerkse Gemeenschap is wederom niet in aan merking gekomen voor de toekenning van een rijkssubsidie ten behoeve van een tweede vakkracht. Het ministerie baseert de afwijzing van de subsidie aanvraag op de sinds vorig jaar niet gewijzigde financiële situatie. „Zodra de financiële situatie dit toe laat”, zo luidt het antwoord van het ministerie op de mede op aandrang van het Heemskerkse gemeentebestuur door de raad ingediende subsidie-aanvraag, „zal het verzoek echter opnieuw in wel willende overweging worden genomen”. HEEMSKERK. Op korte termijn moeten er 13 woningen worden ont ruimd en direct worden gesloopt. Het gaat hier om de panden 48 en 50 in de G. van Assendelftstraat (staan op grond, welke al is verkocht), de panden 7, 11, 13, 29 in de De Visserstraat (gronden aan derden toegezegd), de panden 3 en 5 Rijksstraatweg (onbewoonbare wonin gen), het pand G. van Assendelftstraat 52 (onbewoonbaar), Jan van Kuikweg 13 en 16 en Hoogdorperweg 15 en 17 (dóór trekken Jan Ligthartstraat). toegewezen, onder wie er 189 uit de gemeente afkomstig waren. Ongeveer tachtig percent van de woningzoekenden is gebonden aan een woning in de goedkopere sector. Dit jaar is aan 71 personen een huursubsidie ver strekt. Van de huurwoningen in „De Die” zijn er 54 toegewezen aan personen met een inkomen lager dan 13.000. De gemeente meent, De gemeente gaat binnenkort de dienst Hygiëne n het milieu voor de Zaanstreek vra regelmatig de kwali- t ^Jfc'an het Waterakkers te ^U^-ontrei^nog stand- i< i r ij-Zen die het idelen. afwijkingen weg te nemen en een goede ïtt<o,i*".‘..>lloopbaan van de deelnemende te bevorderen. Als een school- dat medisch gezien deelname ipastieklessen nodig irts moeten verwi: w '.delend arts is. vevolgf 1 m3 archief (kosten: 450) zo becijfert het college, kan 4 m archief worden geborgen. Daar de kosten van het verfilmen van 1 m archief op het door B. en W. gewenste formaat op 1000 worden geraamd, komt dit neer op een bedrag van bijna 4500 per m3 archief. van onderwijs, politie en 'jlloopb; trekkën, het zij full-time, hetzij vi enige ochtenden of middagen per wei' In j»«£|«roting voor eet) ARK O 'enomen v*»fe tiend 32 6g - ?n ter dek 'zondere tie)* 1 Dit zijn enkele korte gegevens, die B. en W. hebben verstrekt in de beant woording van vragen van raadsleden over de begroting 1973. Het gemeentebestuur is in dit kader tevens ingegaan op de verdelingsnormen voor het verkrijgen van een koopwoning via de Stichting Eigen Woningbezit van de nog te bouwen huizen in plan Zuid broek. Men wil de doorstroming zoveel mogelijk bevorderen door de volgende normen te stellen: Personen, die in Heemskerk een wo ning vrijmaken in de goedkope huursec tor of eengezinswoningen, indien de leegkomende woning althans ter be schikking komt voor een door ons colle ge aan te wijzen woningzoekende; Ongehuwde woningzoekende Heems kerkers Personeel gemeente; Personen, die in Heemskerk een wo ning vrijmaken in de duurdere huursec tor, indien de leegkomende woning al thans ter beschikking komt voor een door ons college aan te wijzen woning zoekende. Voor mensen die bij Hoogovens wer ken wordt geen uitzondering gemaakt. Zij staan in dezelfde positie als de overige burgers, zo stellen B. en W. van een draadloos behoeve van de tentoonstellingskosten naar 1500 afvoering festiviteiten Koninginnedag 4000), vervallen diversen 1000 afvoering van de kosten van het voorlichtingsblad De Streng 5000) afvoering van de post Wegwijzer A 2500 kostenvermindering sectie begroeting 500. l W* -4 7 t 7i ^7,'7i,77. ”1 7 «s wA - 7 A fc X - -

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 6