HOOGOVENS EN MILIEU AMSTERDAMSE AGENDA Beverwijk blijft „De Bever achter (bouw)broek zitten „Elke geslaagde operatie lofwaardig gebeuren IN DE IJMOND Excursie en discussie BEVERWIJK IJMUIDEN City Kennemer theater Stadsschouwburg GEMEENTE DENKT NIET AAN ONTBINDING CONTRACT Muziek en toneel Bioscopen Tentoonstellingen Luxor Weekend ,,’t Gilde” DONDERDAG 7 DECEMBER 1972 4 Gerucht Discussie Groei Informatie (Van een onzer verslaggevers) Reconstructie Winkels REACTIE OP VRAAGGESPREK MET MR. DR. SCHUURMANS STEKHOVEN Dakopbouw films Comité het in Schouw” In „De en 24 moet weer F. KLEIN, Haarlem (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Het dagelijks bestuur en de technische commissie voor de hygiëne van het milieu van het Ontwikkelingsschap Zaanstreek hebben woensdag een werk bezoek gebracht aan de gemeente Beverwijk. Na om half twaalf in het Stadskantoor te zijn ontvangen door het gemeentebestuur maakte men een excursie door de ge meente, onder meer langs de vuilnisbelt en langs het industrieterrein rijdend bleef de al eerder in een openbare raadsvergadering gewraakte wanorde bij het bedrijf van de firma Koster niet onopgemerkt. Na de lunch in Wijk aan Zee begaf men zich naar Hoogovens, waar eerst over het noordelijke en later over het zuidelijke in dustrieterrein werd rondgereden, waarna men een bezoek bracht aan het laborato rium van de afdeling arbeids- en milieuhygiëne, waar een team van meer dan vijfen twintig deskundigen zich permanent bezig houdt met controle-, meet- en onderzoek werk. Naar aanleiding van een desbetreffende vraag wilde ir. W. van Someren graag 2. er zijn heel veel fouten in zie kenhuizen.; 4. de hele medische wereld moet worden doorgelicht; 5. de situatie is veel erger dan Smalhout zegt. Wanneer je van een autoriteit deze uitspraken onder ogen krijgt, en je bent een van degenen die bijna veer tig jaren alleen maar in ziekenhuizen heeft gewerkt, dan moet je reageren. Want het is niet waar. deren. Dit, aldus het college, zou tot overbewinkeling kunnen leiden. belastend denken. Hij anderen helpen. ad 3. Waarom er altijd meer dan één fout wordt gemaakt, ontgaat mij ten ene male. Voor de reconstructie van het stads centrum is indertijd door het rijk 2.250.000 toegezegd. Van dit subsidiebe drag heeft de gemeente ongeveer 1 mil joen gulden aan rijksvoorschotten ont vangen. Er hebben zich bij het Beverwijkse gemeentebestuur nog geen gegadigden aangemeld die de een weids uitzicht biedende dakopbouw van de torenflat bij het stadskantoor als gelegenheid tot het gebruiken van een consumptie zou den willen exploiteren. Het college van b. en w. zal zo’n exploitatie van de dakopbouw die momenteel voor 750 wordt verhuurd, welke huur met ingang van 1 april 1973 zal worden verhoogd overigens niet bevorderen. Het college stelt zich op het stand punt, dat de dakopbouw zich met de daarbij aanwezige open ruimte niet leent tot openstelling voor het publiek. Tevens meent het college, dat een dergelijke openstelling de bewoning van de flatwo ningen er moet dan noodgedwongen gezamenlijk van één der liftinstallaties gebruik worden gemaakt in ongunsti ge zin zal beïnvloeden. kunnen schuilen. Daarbij komt dan de grens aan de belasting van het milieu. De mogelijke groei zou niet uitgedrukt kunnen worden in tonnen staal, omdat het in de toekomst misschien wel moge lijk wordt op een veel kleiner oppervlak met minder overlast en met minder mensen meer staal te produceren. „Mis schien zijn er dan voor de staalproduk- tie helemaal geen Hoogovens meer no dig”, werd er daarbij opgemerkt, min of meer om tot uitdrukking te brengen, dat het weinig zin heeft over de verre toekomst te praten, omdat de technische ontwikkelingen zich zo snel voltrekken. jaar geleden) controle verricht op hetgeen de arts in het ziekenhuis verrichtte? Wij weten niets van het geen toen gebeurde, alles bleef voor het „openbare oog” verborgen. Nu wij thans in het ziekenhuis werken met assistenten en studenten en, het geen noodzakelijk is, de inspraak van de verpleegkundigen toeneemt, is het geen wij goed doen vanzelfsprekend en hetgeen wij verkeerd doen, het doelwit van hen die alleen maar onze fouten zien. VERVOLGENS DRAAIT hier tot en met woensdagavond „Wat ouders niet voor mogelijk houden”, een Duitse film waarmee voor het publiek „zeer schok kende onthullingen over de sexualiteit van de moderne jeugd” in het vooruit zicht wordt gesteld. Hier wordt nog aan toegevoegd dat de toeschouwer boven dien zal worden „verbaasd, verrast en zelfs geshockeerd”, zodat de vraag weer eens mag worden opgeworpen of de vervaardigers eerlijke voorlichting heb ben bedoeld, dan wel het lokken van een groot aantal toeschouwers dat een pikant filmpje niet wenst te versmaden. Van dokter F. Klein, van 1950 tot en met 1968 internist van het 8t. Elisabeths of Groote Gasthuis in Haarlem en sinds drieëneenhalf jaar wetenschappelijk hoofdmedewerker onder professor dr. J. de Graeff, hoofd van de afdeling In wendige ziekten van het Academisch Ziekenhuis in Leiden, hebben w(j de vol gende reactie gekregen op het vraaggesprek met mr. dr. W. Schuurmans Stek hoven in ons blad van 5 december: Mr. dr. W. Schuurmans Stekhoven doet de volgende uitspraken: Velsen-Noord werd tenslotte een forum discussie ge houden, onder voorzitterschap van jhr. ir. B. de Jonge, bedrijfsdirecteur Hoog ovens IJmuiden, met als forumleden dr. ir. J. Stuurman, voorzitter van de Zaan- se Commissie, ir. W. Visser van de Hoogoven-afdeling arbeids- en milieuhy giëne, ir. W. van Someren, onderdirec teur externe planologie Hoogovens en wethouder P. Sigon van Beverwijk. 3. er wordt nooit zomaar één fout gemaakt, altijd meer; is de specialist in het ziekenhuis te vinden. 1. de ziekenhuismisère stapelt zich op. Zij is het vijfvoudige van vroe ger; Alhambra (Weteringschans: Dustin Hoffman „Midnight Cowboy", toeg. 18 j. Dag. 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 Van Hoogovenzijde werd hierover op gemerkt, dat de mogelijke groei van Hoogovens zonder meer beperkt wordt door factoren als de oppervlakte be schikbare grond, de capaciteit van de haven en de beschikbaarheid van het aantal mensen in de streek die bij Hoogovens willen werken. In deze laatste factor zou volgens de Hoogoven-woord- voerder wel eens de grootste beperking Nu de openbare bibliotheek in aan bouw is (volgend jaar april gereed) vraagt een raadslid of er thans onder- handelingen worden gevoerd omtrent de verkoop van gronden in de omgeving van Peperstraat en Wijkertoren voor vestiging van winkels en dergelijke. In derdaad, zo schrijft het college, worden over verschillende terreinen onderhan- delingen gevoerd. Met name een terrein ten westen en ten zuiden van de biblio- Hoogovens behoort tot de best geoutil leerde bedrijven in zijn soort op het stuk van bestrijding van milieuveront reiniging. In de laatste jaren is aan de verbetering van de milieuhygiëne per jaar 15 a 20 miljoen gulden besteed. Wat men precies doet is vorig jaar eens in grote lijnen vastgelegd in een inleiding die dr. ir. W. Visser van Hoog ovens hield voor het congres „School en Milieu” in IJmuiden. Die rede is in een handig klein boekje „Hoogovens en het milieu” vastgelegd en dit werd tijdens de gisteren gehouden excursie aangebo den aan alle deelnemers, onder wie ook de Beverwijkse raadsleden die deel uit maken van de raadscommissies voor so ciale zaken en volksgezondheid en een vertegenwoordiging van Leefbaar Milieu IJmond. haar zoon die in het getto van Chicago zijn terechtgekomen. Dit is dan tevens de grote verdienste van „Medium cool”, de geslaagde combinatie tussen speelfilm en documentaire. Daarom aanbevolen voor een ieder die zich in moderne problemen wil verdiepen ook al behoort hij niet tot de geregelde bioscoopbezoe ker. Een ander aspect, dat tijdens de fo rumdiscussie even naar voren kwam is, dat Hoogovens veel aandacht wijdt aan de arbeidshygiëne, in die zin dat men uitvoerig nagaat wat hinder veroorzaakt op de arbeidsplaats zelf, bij voorbeeld in hoeverre geluidshinder voor een werk nemer op een bepaalde plaats acceptabel is. Sinds 1963 hebben Hoogoven-artsen zich in die richting gespecialiseerd. eens overwegen, of Hoogovens niet re gelmatiger en gestructureerd meer ge richte informatie zou moeten verstrek ken aan bij voorbeeld de raadscommis sies die zich met die milieuzaken bezig houden en aan het Comité Leefbaar Milieu IJmond. „We zijn zo druk met de bestrijding van de milieuverontreiniging zelf, dat aan dat aspect misschien wel te weinig aandacht is besteed”, aldus de heer Van Someren. ad 4. ongetwijfeld moet er nog veel worden verbeterd. Het overgrote deel van de medici is consciëntieus, houdt niet om vijf uur op. Er zijn nare artsen net zo goed als er nare men sen zijn. Er zijn artsen die mensen als ntunmers behandelen. De meer derheid doet dit beslist niet. Ik heb 38 jaren in ziekenhuizen gewerkt. Ik kan alleen over ziekenhuizen oorde len. Door de ingewikkeldheid der ziektebeelden, mede door de hoge ou derdom der patiënten, is het behan delen van patiënten nu veel moeilij- ker dan dertig jaren geleden. Ik ken talrijke collegae die, niet om hun beurs te vullen, dagelijks twaalf uur, ja soms langer werken. Ook ’s nachts dec., dagelijks (beh. zondag) Nieuwe Komedie: „Hutspot", over de tachtigjarige oorlog. De eventuele groei van Hoogovens kwam natuurlijk ook ter sprake, want als bijvoorbeeld door een verdere tech nische perfectie het mogelijk wordt de milieubelasting te verminderen, zou door een verdere groei, het totaaleffect toch teniet kunnen worden gedaan. Onderwijl wordt in de matinee van zondag „Ursus, de leeuwenkoning” nog vertoond, een spektakelstuk in kleuren dat is opgebouwd rond de „sterkste man van de wereld”. Spanning en sensatie dus. DE MODERNE Duitse toeristenindus trie is voor de filmmakers evenmin verborgen gebleven, met als resultaat „Meisjes, die denken dat alles mag”. Met deze film tracht men te bewijzen dat steeds meer mensen hun vakantie be nutten voor erotische avontuurtjes. Met als voorbeeld Karla en Andrea die zon der te kunnen zwemmen in Spanje een duikcursus volgen, alleen met de bedoe ling de temperamentvolle jonge instruc teurs te verleiden. Dit kost de beide ondernemende jongedames uiteraard weinig moeite, zodat het verhuurkantoor deze film kan aanbevelen met kennelijk origineel bedoelde slogans als „De meest geliefde plekjes krijgt u in ’t vizier” en „Op ’t blote lijf geschreven met inbegrip van erotische service”. Al dit fraais is dan bestemd voor de voor stellingen van heden- tot en met woens dagavond, evenals voor de tweede mati nee van zondag: in de eerste voorafge gaan door „Het masker van Zorro”, verder vermeldt dit weekprogramma voor de nachtvoorstellingen van vrijdag en zaterdag de oorlogsfilm „5 for heil”, gebaseerd op authentieke gegevens van een der meest gedurfde overvallen op een Duits hoofdkwartier in Italië. ad 1. Op welke tijd slaat „vroeger”? De vorige eeuw? Toen amputaties nog zonder narcose op zaal werden verricht? Vijftig jaar geleden? Toen in een ziekenhuis alleen maar een chirurg en misschien ook een vrouwenarts werkte? Werd in zo’n ziekenhuis, vóór de komst van de patholoog- anatoom (hier in Haarlem veertig Gordon Mitchell als de titelheld in „Achilles”, een spektakelstuk over de Trojaanse oorlog dat gedurende dit week eind in de Stadsschouwburg zal worden vertoond. theek, en een terrein tussen deze de Alkmaarseweg ten behoeve van een tijdelijke vestiging. De gemeente bezit evenwel nog zo wei nig aaneengesloten terreinen, dat op korte termijn alleen nieuwbouw zou kunnen worden verwezenlijkt. Tevens onderzoekt men of winkels/bedrjjven, die in het kader van de stadssanering ver plaatst moeten worden, dit terrein een plaatsje kan worden gegeven. Een en ander houdt ook direct verband met het al of niet doorgaan van de plannen van de B.V. De Bever (Pakhoed). ONGEVEER DEZELFDE beelden kun nen van vrijdag- tot en met zondaga vond in de Stadsschouwburg worden bekeken, hier dank zij Gorden Mitchell met zijn titelrol in „Achilles”. Voor dit scenario werd het beleg van Troje weer eens als onderwerp gekozen, een episode uit de Griekse historie, waar de filmma kers altijd weer opgezweepte hartstoch ten en genadeloze gevechten bij kunnen inlassen. Concertgebouw (Van Baerlestr.): Donderdag 7 december, kl. zaal 20.15 uur. Guarnerl Trio. Werken van Beethoven e.a. Vrijdag 8 dec. gr. zaal 20.15 uur: „Het Romantisch Viool concert”. Het Nederlands Kamerorkest o.l.v. David Zlnman, m.m.v. Herman Krebbers, viool. Werken van Bach e.e. Zaterdag 9 dec gr. zaal 20 uur: Gert en Hermlen-show. gr. zaal 24 uur: Labl SI ffre en The Peddlers. Kl. zaal 15 uur: Matinee op de vrije zaterdag. Amsterdams Oktet. Werken van Mozart e.a. kl. zaal 20.15 uur: Kwartetserle. Guarnerl Trio. Zondag 10 dec. gr. zaal 14.15 uur: Abonnementsconcert Gr. zaal 20.15 uur: Amsterdams Phllharmonlsch Orkest o.l.v. Jan de Hoog, m.m.v. Marianne Blok, sopraan, Anton Trommelen, tenor, Marius van Altena, tenor, e.a. Werken van Handel, e.a. kl. zaal 11.30 uur: Koffieconcert. Quadro Hotteterre. Kees Boeke en Walter Hauwe, blokfluit, Wouter Möller, violoncel. Bob van Asperen, klavecimbel. Werken van Fontana e.a. Maandag 11 dec. kl. zaal 20.15 uur: Adam en Ewa Komlszewskl, viool en piano. Werken van Beethoven e.a. Dinsdag 12 dec. gr. zaal 20.15 uur: L'Orchestre Symphonlque de Liège. Phllharmonlsch Orkest o.l.v. Paul Strauss, m.m.v. Jean-Claude van den Eyn- den, plano. Werken van Mozart e.a. kl. zaal 20.15 uur: Maison Descartes, Trio Nordmann uit Parijs. Marlëlle Nordmann, harp, André Gullbert, fluit en Claude Burgos, cello. Werken van Rameau, e.a. Woensdag 13 dec. gr. zaal 20.15 uur: Abonementsconcert. Stadsschouwburg (Leidsepleln): vrijdag 8 dec.. 20.15 uur: Rotterdams Toneel: „De man, het beest en de deugd”, komedie van Lulgi Pirandello. Zaterdag 9 en zondag 10 decem ber, 20.15 uur: Amsterdams Toneel: „De Meld” van Herman Heijermans. Maandag 11 dec., 20.15 uur: besloten voorstelling. Dins dag 12 dec., 20.15 uur: Haagse Comedle: „De Drie zusters” van Anton Tsjechov. Woens dag 13 dec., 20 uur: Ned. Operastichting: Giuseppe Verdi „Nabucco”; m.m.v. het Om roeporkest o.l.v. Hans Vonk. Carré (Amstel): T.e.m. 17 december, dagelijks 20.15 uur: „En nu naar bed”, muzikale komedie van Annie M. G. Schmidt en Harry Bannlnk met Mary Dresselhuy» e.a. De Kleine Komedie (Amstel): T.e.m. 28 dec., dagelijks (beh. 11) 20.15 uur: Toneelgroep Globe: „Hedda Gabler”, van Hendrik Ibsen. Nieuwe de la Mar Theater (Marnlxstr.): T.e.m. 22 februari, iedere dinsdag, woensdag en donderdag 20.15 uur: Fons Jansen: „Kwartetten” T.e.m. 24 februari iedere vrijdag en zaterdag 20.15 uur: wim Kan met Corry aan zijn zijde en Ru van Veen aan zijn vleugel. Theater De Brakke Grond (Nes): T.e.m. 16 20.30 uur: een collage Bij de discussie werd ingegaan op veel technische details en opnieuw bleek hoe veelomvattend de bestrijding van de mi lieuverontreiniging is en op hoeveel fronten tegelijk men deze zaak moet aanpakken. De klachten hebben veelal betrekking op stank, lawaai en stof, maar een Hoogoven-woordvoerder legde er de nadruk op dat ook grote kapitalen worden besteed aan allerlei zaken die geen klachten opleveren, maar waarvan men weet dat ze schadelijk zijn voor het milieu en waaraan men op grond van een stuk eigen verantwoordelijkheid de grootst mogelijke aandacht besteedt. VOETBAL. Voor de Westduitse Bundesliga is woensdagavond een wed strijd gespeeld: Werder BremenBorus sia Mönchen Gladbach. Uitslag: 1—1. Een der aanwezigen maakte melding van een gerucht. Kwade tongen zouden beweren, dat Hoogovens de aan te leg gen noordelijke Randweg en de aanslui ting op de Caegpoort zou beschouwen als een mogelijkheid om op de duur de Zeeweg af te sluiten. Ir. Van Someren antwoordde hierop met een keihard „neen!” om dit gerucht op een afdoende wijze uit de wereld te helpen. OOSTERSE ROMANTIEK en pracht beheersen het witte doek in de matinee van zondag, dank zij „Ali Baba en de veertig rovers”, een verfilming van het onsterfelijke sprookje uit de Duizend en één Nacht. Verfrissend amusant voor oud en jong, altijd goed voor een win terse zondagmiddag, wanneer men beter binnen dan buiten kan zijn. Rljksmuseum (Stadhouderskade): T.e.m. 10 dec. „Nederlandse kunstenaars In de Oost”; schilderijen en tekeningen die Nederlandse en in Nederland opgeleide kunstenaars van de 17e tot in de 20e eeuw in het voormalige Nederlands-Indlë hebben gemaakt. T.e.m. 7 januari 1973 Japanse prenten uit de 19e eeuw, een keuze uit de verzameling 19e eeuwse prenten van Hokusai, Hiroshige en hun tijdgenoten T.e.m. 11 februari „Ver meer’s Brief hersteld”. Permanente exposi tie: Oude schilderijen, beeldhouwkunst, kunstnijverheid, vaderlandse geschiedenis, Aziatische kunst en Rijksprentenkablnet. Geopend dagelijks 10-17 uur, zon- en feest dagen 13-17 uur. ,,’tGildt” is een gemengde vereniging, dit zich ten doel stelt belangen van in Haarlem en omgeving wonende of stu deren 17-25-jarigen te behartigen. Bij het weekend zal de nadruk op het „samen bezig zijn” komen te liggen, waarbij onder meer gedacht wordt aan creatieve expressie en sensitiviteitstrai- ning. Telefonische inlichtingen 023- 310466 ad 5. Wij zullen altijd fouten ma ken. Het is goed dat wij op onze fouten worden geattendeerd. Onze zusters, onze aanstaande collegae en onze jongere 'collegae doen dit gere geld. Wie naar hun stem niet luistert, is dom Maar het is fout, wanneer wordt gezegd dat het doorsnijden van een darm bij een patiënt met maag- perforatie de dood heeft veroorzaakt (zie de derde kolom, vetgedrukt van het bovengenoemde artikel). De darm, onopzettelijk geraakt, wordt gehecht Als internist vind ik, na talloze in grepen te hebben gezien, elke ge slaagde operatie een lofwaardig ge beuren. Een geslaagde niertransplan tatie een wonder Gods, om van de hart- en longoperaties niet te spre ken. IN BETREKKELIJK korte tijd zijn Terence Hill en Bud Spencer bij de vele liefhebbers van de western ongekend populair geworden als Trinity en Bam bino, onderling steeds ruziemakend, maar eendrachtig in hun strijd tegen onrecht, bandieten en moordenaars. Iets dergelijks valt van heden- tot en met woensdagavond weer in Luxor te bele ven met „De duivel kent geen genade”, waarin zij met als motto: „God vergeeft, maar ik niet allerlei schurken met gebalde vuisten tegemoet durven treden. Uiteraard treden zij opnieuw als over winnaars te voorschijn, in het bezit van een enorme goudschat, zodat beiden zich in alle rust op nieuwe avonturen kun nen voorbereiden. En voor de matinee van zondag heeft ook de directie van Luxor een spektakelstuk gereserveerd en wel „De Noormannen komen”, een herin nering aan de tijd dat deze Scandina- viërs al moordend en brandschattend door de lage landen trokken. HAARLEM. De Haarlemse studen tenvereniging ,,’t Gildt” start vrijdaga vond 8 december een weekend in Lunte- ren, waar buiten haar leden ook anderen welkom zijn. In haar sociëteit aan de Kleine Houtstraat 74 in Haarlem worden donderdagavond 7 december om 20.00 uur nadere inlichtingen veretrekt. Elke arts weet op het einde van iedere dag dat hij, hetzij in zijn spreken, hetzij in zijn handelen, te kort is geschoten. Maar hij kan niet de volgende dag opstaan met dit ad 2. Ieder weet dat elke werker in een ziekenhuis een gewoon mens is, en gelijk elk mens fouten maakt. Vragen werden er onder meer gesteld over de stofbestrijding. Als uiterste norm wordt bij Hoogovens 150 milli gram per kubieke meter gehanteerd, maar dat zegt op zichzelf weinig als men de hoeveelheid kubieke meters per tijdseenheid niet kan bepalen en onder meer daarop richt zich het onderzoek. Het voorprogramma van dit theater begint hedenavond met een vertoning van de opmerkelijke film van Haskell Wexler „Medium cool”, met als schok kend uitgangspunt de gewelddadigheid in Amerika. Vandaar dat deze film on der meer authentieke opnamen bevat van de rellen in Chicago, tijdens de democratische conventie van 1968. Onder meer als gevolg van een confrontatie tussen de politie en anti-oorlogsdeinon- stranten. Wexlers scenario concentreerde zich op de aandoenlijke en nuchtere cameraman, een professional die alles weet over nieuws en het maken van levendige TV-documentaires. Het kern punt in het verhaal begint als hij ge voelsmatig betrokken raakt bij een een voudige vrouw uit West-Virginia en Shaffy Theater (Keizersgracht): T.e.m. zater dag 30 dec. dagelijks (beh. maandags) 20.30 uur, zondag 24 dec., 24 uur, shaffyzaal: Funhouse Revue. T.e.m. za. 9 dec. dagelijks 20.30 uur, zeullenzaal: Dokumentalr Aktueel Theater: „De Pest aan DAT”. Woensdag 13 t.e.m. zaterdag 16, dagelijks 20.30 uur, zui lenzaal: „Piccolo-produkties Rotterdams To neel: „Sonate van het maanlicht" met Ellen Vogels; en „Naar huls” met Ellen Vogels, John Peters en Pim Peters. Vrijdag 8, zaterdag 9 dec. konsertzaal, 24 uur: Groep „Multi Media” van Bart Stuyf (dans en mime). (Van onze stadsredactie) Kleine Bellevue (Leidsekade)T.e.m. 30 dee., dagelijks (beh. maandags) 20.30 uur: Kabaret „Tekstplerement”; „In de zesde hemel” met Lia Karon, Guuske Kotte, Fran San ders, Jos Brink. BEVERWIJK Natuurlijk is in de memorie van antwoord van het col lege van Burgemeester en Wethouders op vragen, die betrekking hebben op de begroting 1973, ook het beruchte Beverplan van de n.v. Pakhoed aan de orde gekomen. Verscheidene raadsleden vroegen op bezorgde toon aan B. en W. hoe het nu met dat enorme winkelcentrum op de hoek Bree- straat-Bloksteeg staat. Erg veel nieuws konden B. en W. niet vertellen. De vraag of Pakhoed reeds een bouwaanvraag heeft ingediend laat het college onbeantwoord. Het gemeentebestuur, meent, dat zo lang de overeenkomst tussen Pakhoed en Beverwijk, om de gronden in het zogenoemde Bevercomplex te exploite ren ter realisering van een gedeelte van het bestemmingsplan „Stadscentrum Be verwijk”, via de rechter niet is ontbon den, de gemeente nakoming van de overeenkomst door de tegenpartij blijft eisen. De lopende overeenkomst kan niet worden herroepen dan met wederzijdse toestemming. Slechts bij verzuim van een der partijen om datgene na te komen wat werd overeengekomen, kan bij ingebrekestelling de andere partij bij de rechter ontbinding van de overeen komst en vergoeding van de geleden schade vorderen, zo stellen B.en W. Overigens merkt het college nog op, dat, zolang de mogelijkheid aanwezig is, dat de B.V. „De Bever” haar verplichtin gen zal nakomen de uiterste voorzichtig heid betracht moet worden om een cen- trumontwikkeling van de Peperstraat in de richting van de Kerkstraat te bevor- in 14,15, uur. Bellevue Cinerama (Marnlxstr.); Joe Don Ba ker in „Welcome home, soldier boys”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19.15 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.30 uu. Calypso (Marnlxstr.): Liza Minelll In „Caba ret,” toeg. 18 j. Dag. 13.45, 16,15, 19.15 en 21.45 uur. Ceintuur (Ceintuurbaan): John Huston in „De bezwering van de dulvelspas,” toeg. 14 j. Dag. 14 (beh. za. zo. wo. 19.15 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk): „Hoe vang ik een man?” toeg. 18 j. Doorl. voorst, dag. 13, 14.45, 16.30, 18.15, 20 en 21.45’ uur. Cineac (Damrak)Burt Reynold in „Deliver ance,” toeg. 18 j. Dag. 9.15, 11.30, 13.45, 16, 19.15 en 21.30 uur. Cineac (Reg. Breestr.): Ochtend en middag 9.30, 11.30, 13.30, 15.30, zo. 11.30 uur enz. „Woody Woodpecker tekenfilm-festlval,” toeg. a.l. Elke avond 17.30, 19.30, en 21.30 uur Rijk de Gooyer in „De inbreker," toeg. 14 City (Leidsepleln): Lee Marvin in,.Ongewenste vreemdelingen,” toeg. 14 j. dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Corso (Kalverstr.): Rod Steiger in „Een vuist vol dynamiet,” toeg 18 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Du Midi (Apollolaan): Sammy Davis Jr. in „Porgy and Bess”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. Flora (AmsLe 1st raat): Gabrielle Drake in „Au pair girls”, toeg. 18 j. Kriterion (Roetersstr.)Joffre Soares in „Joco en het mes,” toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19.45 en 22 uur, za. 13.30, 15.45, 19 45 en 22 uur. Leidsepleln Theater (Leidsepleln): „Fritz the cat,” toeg. 18 j. Dag. 14.45, 19.45 en 22 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.45 en 22 uur. Luxor (Nieuwendijk)Yul Brunner in Catlow - De vogelvrije”, toeg. 14 j. Dag. 13.30 (beh. zo. en wo. mldd., ..15.30, 19.15 en 21.30 uur. Nöggerath (Reg, Breestr.): Marlon Brando in „De peetvader,” toeg. 14 j. Dag. 13.30. 16.45 en 20 uur. Parisien (Nieuwendijk): „Sex op de lange latten,’ toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. 13 30 uur enz. Rembrandtplein Theater (Rembrandplein): Lee van Cleef in „The magnificent seven ride!”, toeg. 14 J. Dag. 14.15, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Rialto (Ceintuurbaan): Women in love", toeg. 18 j. Dag. 14 uur, (beh. za zo. wo) 19.15 en 21.30 uur. Roxy (Kalverstraat)Barbra Streisand in „What’s up doc’?” toeg. a.l. Dag. 13.30, 16. 19 en 21.30 uur. Royal (Nieuwendijk): Bryant Hallday in „Horra on snap island”, Dag. 13.30, 15.45, It en 21.30 uur. Studio K (Boven Kriterion): Sandy Retcliff in „Family life,” toeg. 18 j. Dag 14.15, 19.30 en 21.45 uur, zo. 14, 16.15, 19.30 en'21.45 uur. The Movies (Haarlemmerdijk): Russische filmweek. Dag. 19.45 en 22 uur, za. alleen 22 uur. Tuschinski (Reg. Breestr.): Yul Brunner in „Dreigement van een moordenaar,” toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19 en 21 30 uur, za. en zo. 13.30. 15.45, 19 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht): Richard Burton in „The Assasination of Trotsky,” toeg. 14 j. Dag. 14.30 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4