Knelpunten op wegen Belfort boeremneubelen meubel drive-in nederland Iphenaai waar meer kan dan waar ook! 1 Nederland l beverwijk I I exclusieve verliditiiig tó 11 KNSB en politiek Stop kindermoord Tandartsen Kerstbomen I Honden aan de lijn Fluoridering Waterleidingbedrijven Veeverloskundige Bloemenstorm Vluchtelingen LLAHHCrCCN PLATEN overhemden GIEBELS IJZERHANDEL Politie bij Haarlem” VRIJDAG 8 DECEMBER 1972 jgiips K m luiden Tb fr’ankestraat 17 (023) 32 09 21 E m IkRUISWEG 47-49 HAARLE TELEFOON 023-320244 Zo vindt u ons Puzxelprijswinnaars w«sSOIS»S® DAT ZIJN LEUKE KADO’s van stropdas-vragers tot bonte jersey’s: 25.-/85.’- free time sportswear L grote houtstraat 124 haarlem 1 feta® s TT <a- ntl». ïe Puzzel nummer 49. Kenia; ADVERTENTIE ADVERTENTIE Alles voor de Doe Het Zelver n Ie e 24 19 134) 25 ADVERTENTIE 30 29 ADVERTENTIE een 36 35 33 40 41 39 37 46 45 44 42 52 47 50 56 55 59 60 W 62 cc If t roor on ig g Oplossing puzzel no. 48. Horizontaal: 1. nl; 3. haast; 8. o-l.10. rok; 12. fondant; 14 pil; 15. bedoeld; 16. oever; 17. oer; 19. big; 21. rek; 23. hap; 25. sla; 26. tas; 28. kam; 29. rog; 31. to; 32. mortier; 34. lire; 35. aktie; 37. ren; 38. niets; 39. Azië; 40. geleerd; 42. it; 43. lijn; 44. n.a.v.; 45. nou; 46. ree; 47. Lts.; Koninklijke Nederlandse maatschappij voor diergeneeskunde de secretaris, M. A. Moons voor deze J. C. DE GEUS J. C. C. SAMSON, Haarlem Rivièradroef 30 Tel. 023-330665 De belangrijkste belemmeringen op het Nederlandse wegennet naar een op gave van de rijkspolitie en ANWB. AMSTERDAM iet lij Waar al uw meubelwensen worden vervuld. Waar vloerbedekking, vitrage en gordijnen zijn waar uw hart naar uitgaat. Waar u attente service krijgt. U moet gezien en ervaren hebben hoe en waar dit alles is I Neem de hele familie maar mee. Er is een kinder crèche en een koffiehoek. Parkeren is geen probleem! 500 meter ten noorden van de Velser tunnel. Volg vanaf de tunnel de ANWB-borden in de richting ..Zaandam”. Let op de oranje borden „Meubel Drive- In Nederland”. K J Horizontaal: 1. sluis, 4. bijb. naam, 7. vaartuig, 9. duidelijk, 11. rivier (spaans), 12. bouwval, 13. Eur. Econ. Gemeenschap (afk.), 15. titel, 17. in ontvangst nemen, 19. vogelprodukt, 20. kraan, 23. hoefdier, 24. water in Friesland, 25. indien, 27. schedelboor, 28. omroepvereniging, 29. bevel, 30. schadelijk insect, 31. pl. in Duitsland, 32. vruchtennat, 33. snijwerk- tuig, 35. snavel, 37. gek, 38. voorvechter, 40. berg, 42. jongensnaam, 43. deel der wet (afk), 44. gevangenis, 46. onder an dere (afk), 47. zinspreuk, 51. plant, 53. opstootje, 54. hoofdslagader, 56. gelofte, 57. voorzetsel. 59. sedert, 61. groente, 62. noodsein. Prijswinnaars puzzel nummer 48: 10: W. Moolenaar, bej. Centrum „De Rijp” kr. 732, Bloemendaal 7,50: J. J.S. Hoes, Karei van Manderstraat 98, Haar lem 5: mevr. A. Heenen, Pijlslaan 1, Haarlem, 10: J. V. E. Gastelaars, Van Dalenlaan 33, Santpoort 7.50: J. Strij ker, Lange Nieuwstraat 263. IJmuiden 5; E. Eckhardt, Willebrordstraat 34, IJmuiden. 48. ser; 50. sok; 52. nep; 55. alles; 57. nereide; 60. rat; 61. aandeel; 63. elp; 65. k.k.; 66. sterk; 67. is. Ik ben er zeker van dat, ingeval de klachten werkelijk een grond van waarheid hebben, de ziekenfondsen niet zullen nalaten krachtige maatregelen te nemen tegen die tandartsen die hun boekje te buiten zouden zijn gegaan. Wat de ziekenfonds-patienten betreft die volgens het artikel genoodzaakt zijn zich buiten de gemeente te laten behandelen moet ik vanwege het vermeende plaatse lijke tandartsen-tekort dit deel van het artikel zeker ernstig in twijfel trekken. Het zou mijns inziens logischer zijn geweest, dat deze verslaggever alvorens hij in zijn journalistieke pen klom, eerst eens zijn licht was gaan opsteken bij de plaatselijke ziekenfondsen, want wie is er uiteindelijk meer terzake kundig dan deze instanties. Mijn persoonlijke infor matie bij het Z.F.Kennemerland had tot resultaat dat er niets bekend was van ziekenfonds-patiënten die bij de plaatse lijke tandartsen niet meer zouden kun nen worden behandeld, gangezien er nog steeds tandartsen zijn, die hun praktijk open hebben voor nieuwe ziekenfonds patiënten. De juistheid van het eerste deel van het artikel zal dus nog mcAn worden aangetoond. W. M. L. BLEEKER (tandarts), IJmuiden Schaatsen - Sleden Gereedschapkisten Alles voor het emailleren en boetseren. Soldeerbouten enz Boormachines DEN BOSCH—NIJMEGEN Het verkeer in beide richtingen moet reke ning houden met filevorming en vertra ging wegens wegwerkzaamheden aan de omleidingsweg te Heesch tot ongeveer 15 december 172. Er is een snelheidsbeper king tot 50 kilometer per uur ingesteld. 13. Vertikaal: 1. gegraven water, 2. anno (afk.), 3. Soc. Econ. Raad (afk.), 4. pl. in Gelderland, 5. fr. lidwoord, 6. meisjes naam, 7. eng, titel, 8. gegraven gat, 9. persbureau (afk), 10. voorzetsel, 11. spoorstaven, 14. jongensnaam, 15. meis jesnaam, 16. vochtig, 17. electr. geladen deeltje, 18. nieuw (lat), 21. titel v.d. paus, 22. familielid, 23. wapen, 26. zetel, 28. land in Azië, 33. deel v.e. auto, 34. flauw, 36. vloeistof, 37. onwetend, 38. voor, 39. kloosterzuster, 41. pen of klamp, 43. halswervel, 45. al, 48. seconde, 49. roof dier, 50. wandversiering, 52. klef, 54. oosterse titel, 55. verhoogde toon 58. namelijk (afk.), 60. windrichting (afk.) Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit te zijn. Regelmatig lees ik in de krant artike len of ingezonden stukken zoals: „Spaar mijn kind”, „Pas op onze kinderen” „Stop kindermoord” enz. Ik heb zeer veel begrip en sympathie voor deze ver zoeken en voor deze acties. Maar hoe komt het toch, dat een ontstellend hoog percentage kinderen zonder, of met de fecte, verlichting op hun fiets naar school gaat? Iedere morgen rijd ik tus sen acht en kwart over acht het is dan nog donker tot schemerdonker in dit jaargetijde het stukje Planeten laan in Haarlem-noord, waar zich enke le scholen bevinden. Ik kom dan niet 1 of 2 kinderen tegen op een fiets zonder of met ondeugdelijke verlichting, maar 10 a 20 kinderen en dat op een weg van enkele honderd meter. Ouders, wat doet u uw kinderen aan, wat doet u zichzelf aan en wat doet u de automobilist aan, die door deze nonchalance uwerzijds uw kind aanrijdt! Een kerstwens van mij en ik neem aan van alle goedwillende auto mobilisten: Zorg voor een goede verlich ting op de fiets van uw kind, voorzie de fiets liefst van reflecterende pedalen (helaas zijn deze nog niet wettelijk ver plicht) en last not least: lichte kleding kan er toe bijdragen, de veiligheid voor uw kind op de weg te verhogen. E. JANSSEN-WERLE, HAARLEM. Naar aanleiding van het schandelijke gedrag van een der bezoekers bij de voetbalwedstrijd HaarlemGroningen van zondag heb ik mij afgevraagd of dergelijke smerige streken niet door aanwezigheid van politie voorkomen hadden kunnen worden. Ik zie namelijk bij wedstrijden van „Haarlem" steeds een zes- a zevental geüniformeerde agenten bij de hoofdtribune zitten, doch heb er nimmer één bij de onoverdekte zittribune noch achter de doelen zien surveilleren. Alleen de aanwezigheid van politie zou hier al preventief werken. En waarom bij het grintgooien, dat blijk baar aan de steenworp voorafging, nog geen assistentie voor de grensrechter ingeroepen? Het zitje voor de hoofdtri bune zij onze brave politieman ge gund, doch hiervoor alleen zijn zij toch niet op het terrein aanwezig. J. KROON. Haarlem I meuboi Parallelweg 43, Geopend: elke werkdag van Beverwjjk. ->■ 1 9.00 tot 18.00 uur. Ook op Tel 02510 - 3 90 18 1 zaterdag, ’s Maandags echter van u oo tot 18.00 uur. En op zondag zijn wij dicht. Het naar ons land doen overkomen van een groep vluchtelingen uit Oeganda zal de instemming van vrij wel iedere Nederlander hebben. Immers van ouds her stond Nederland open voor vluchte lingen en ballingen, en het siert ons volk dat deze humane traditie gehand haafd bleef. Toch meen ik dat, hoe verdrietig ook voor hen en ons, ons land thans dermate lijdt onder de overbevol king en alle gevolgen van dien, dat het niet langer mogelijk en zelfs onverant woord is, vluchtelingen van elders in ons land toe te laten. Weliswaar zullen wij op andere wijze moeten blijven helpen, maar toelating van vluchtelingen is m.i. niet langer mogelijk, en mag ons volk niet worden aangedaan, gezien de nog steeds heersende woningnood, de werkloosheid, de reeds grote financiële lasten die het Nederlandse volk worden opgelegd en bovenal de overbevolking. Ik meen dat ons volk reeks meer dan mogelijk was, heeft gedaan, door het doen opnemen in haar midden van hon derdduizenden uit Indonesië en tiendui zenden uit Suriname en de Antillen. Zij allen moesten en moeten ook aan huis vesting en zo mogelijk aan werk gehol pen worden. En als men dan voorts bedenkt dat wij, ondanks overbevolking, woningnood en werkloosheid, tiendui zenden buitenlandse werknemers in ons land hebben toegelaten, dan spreekt het, dunkt mij toch vanzelf dat van ons land en volk niet nog meer gevergd kan worden. Hoe graag wij ook willen, ja zelfs moeten helpen, de situatie in Ne derland als gevolg van overbevolking en alles wat daar mee samenhangt, is thans zo, dat mijns inziens het toelaten van vluchtelingen e.a. niet langer meer mogelijk en verantwoord is. P. H. ZWERVER. Haarlem. In uw editie van 13 oktober is een foto gepubliceerd met een onderschrift over een zaak in hoger beroep tegen de veeverloskundige J. Zoeteman uit Vijf huizen. Afgezien van het tendentieuze dat onwillekeurig in deze vorm van publiciteit insluipt (signaleren is iets an ders dan tenderen, redactie), meent het hoofdbestuur u te moeten wijzen op een aperte onjuistheid in het bedoelde on derschrift. Daarin staat vermeldt „Offi cieel zijn de verloskundigen nu bij com plicaties gedwongen tot opoffering van het ongeboren dier”. Dat is nu juist de drogreden, die maar al te graag door veeverloskundigen wordt gehanteerd. De enige juiste situatie is deze, dat in geval een verloskundige tot de conclusie komt dat een keizersnede zal moeten worden uitgevoerd, hij hiervan de op dat bedrijf normaal praktiserende dierenarts op de hoogte stelt, waarna deze de operatie kan en ook zal verrichten. De reden waarom de veeverloskundige vaak niet tot deze stap besluit, maar onbevoegd deze operatie zelf gaat verrichten, is in dit kader niet relevant. Slechts behoeft te worden meegedeeld dat in andere delen van het land de samenwerking tussen dierenartsen en veeverloskundi gen tot beider tevredenheid een realiteit Is. Zeer terecht heeft uw verslaggever in de krant van woensdag 29 november de „Bloemenstorm” beschreven die na af loop van het Hoogovenfeest in het Con grescentrum in Den Haag plaatsvond. Niet alleen uw verslaggever, ook ver scheidene jubilarissen uit Wijk aan Zee hebben met open mond staan kijken naar dit „festijn”. Op de terugweg in de bus zei één van de Wijk aan Zeeërs: „Wij staan bekend als strandjutters die alles meenemen wat los en vast zit”, maar ditmaal moet toch worden verteld, dat de jubilarissen uit Wijk aan Zee de bloemen niet hebben meegenomen. Te bedenken, dat deze bestemd waren voor zieken- en bejaardentehuizen. Het spijt ons dat dit zo is gebeurd. Misschien had het voorkomen kunnen worden als de organisatoren (hulde overigens) bij het uitleggen van de „spelregels” ook even hadden verteld wat de bestemming was van de bloemenpracht. Ik hoop de in druk weg te nemen dat iedereen met bloemen naar huis ging. Namens de jubilarissen uit Wijk aan Zee, P. A. T. DE WIT-KUNNEN Naar aanleiding van de in verscheide ne kranten en andere nieuwsmedia ver schenen artikelen tegen kerstbomen, zou ik u willen verzoeken ook mijn visie hierop te publiceren. Een kweker heeft 10 ha. land; hiervan kan hij met veel moeite ha. bewerken en er economisch voordelen uit halen, 4 ha beplant hij met kerstbomen welke na 6 jaar weer ge oogst worden. Het perceel wordt weet beplant enz., enz. Zes jaar lang kostte dit perceel geen onderhoud, omdat deze kweker toevallig kerstbomen kweekte. Indien hij er groente had gekweekt, dan had hij er een knecht op na moeten houden. Zouden er meer kwekers zijn die dit in hetzelfde geval zouden doen, dan waren de groente prijzen beslist beneden het minimum gekomen. Nu de ze kweker kerstbomen kweekt, over voert hij geen andere markt, heeft wei nig of geen kosten en vaart er wel bij. Waarom is men dan tegen gezaagde (geoogste) kerstbomen? Elke kweker moet toch eens oogsten wil hij niet bij de bijstand terecht komen. Zeker 80 percent van de kerstbomen hier in Ne derland worden gekweekt, moeten deze 80 percent onder de rest lijden? Deze rest bestaat uit verarmde baronnen, land eigenaars enz. Deze, meest goed ont wikkelde mensen, moest men eens op de vingers tikken. Zij laten uit winstbejag hun bomen uit hun bossen wegzagen. Hier ben ik ook op tegen, daar dit zuiver milieubederf is. Wat niet weg neemt dat ik de gevoerde anti-kerstbo- menactie sterk veroordeel. „Bomen met kluit”, hoort men hier en daar roepen. Een loze kreet als men bedenkt wat de bomen zouden moeten gaan kosten: drie tot vijf keer zoveel. Wat inhoudt dat Jan-met-de-pet weer eens de dupe is. Mijn advies is, strenge controle op het kappen in bossen waar milieugevaar dreigt en laat de kweker kweken en oogsten. V. 1.1’ Naar aanleiding van een tv-interview in „Achter het nieuws” met de Tsjecho- slowaakse schaakgrootmeester Ludek Pachman, waarin deze de Koninklijke Nederlandse Schaakbond verweet niets voor hem te hebben willen doen, is er van de kant van de KNSB nogal wat geschermd met de stelling „Wij doen niet aan politiek”. Het scherpst heeft de heer Kapsenberg secretaris van de KNSB, dat in uw blad van 4 december geformuleerd. De KNSB wil niets met politiek te maken hebben. Alle corres pondentie van Ludek Pachman hebben we naast ons neergelegd. Schaken vin den we best, maar dan zonder politiek. En Pachman bedrijft alleen maar poli tiek,” zo liet hij de redactie van uw blad weten. In een telefonisch onderhoud vertelde de heer Kapsenberg mij, ook de stellingname van de voorzitter van de KNSB, da vroegere radioreporter Wim Ruth, „dat we met Oost en West te maken hebben in de schaakwereld en dat de heer Pachman een politiek bela den figuur is” reden waarom men niets voor hem wil doen te delen. Ik heb de heer Pachman deze meningen voorgelezen en hij vroeg mij namens hem uw blad te doen weten de Neder landse schakers te benijden, dat deze niet in een situatie verkeren dat zij zich met politiek behoeven in te laten. „Ons land werd echter op 21 augustus 1968 bezet door de Sovjet-Unie en ik achtte het mijn burgerlijke plicht mijn land te verdedigen. Ik had ook liever gewenst dat bij ons nooit een situatie zou zijn ontstaan, waarbij men verplicht is zich met de politiek bezig te houden”, aldus Pachman. En, zo zou ik er zelf nog aan willen toevoegen, waar staat in de statuten van de KNSB of van de FIDE, dat een schaker zich niet met politiek mag bezighouden? De heer Kapsenberg, die ik ook deze vraag (tele fonisch) voorlegde, moest hierop het ant woord schuldig blijven. Zo’n regel be staat namelijk niet. Zelfs het omgekeerde de is waar. Er staat uitdrukkelijk in de statuten van de FIDE, dat geen der aangesloten bonden schakers mag discri mineren op grond van ras, godsdienst of politieke overtuiging. De verklaringen van Ruth en Kapsenberg zijn in fla grante strijd met die statuten: deze twee weigeren immers medewerking op grond van Pachmans politieke opvattingen. Daarmee handelen zij precies hetzelfde als de Tjsechoslowaakse schaakbond, die, ook in strijd met de FIDE-statuten, Pachman als lid heeft geschrapt vanwe ge zijn politieke opvattingen. De handel wijze van de KNSB ten opzichte van Pachman is politiek bedrijven in de slechtste zin van het woord. Ruths ver klaring „We hebben met oost en west te maken” is een politieke verklaring. Men is bang dat als men de „politiek beladen figuur” Pachman uitnodigt voor een toernooi, de Russen zullen wegblijven of -lopen. Wat de KNSB blijkbar ont gaat, is, dat wanneer de Russen dat inderdaad zouden doen, de Russen de politiek In de schaakwereld brengen. Zij Tzouden dan immers bezwaren maken tegen de politiek actieve Pachman en niet tegen de schaker Pachman en dit is nu juist volstrekt verboden volgens de statuten van de FIDE. In elke democra tisch georganiseerde bond zouden een voorzitter en een secretaris die zo open lijk en zo cynisch volstrekt in strijd met de eigen grondbeginselen en dié van de FIDE handelen, onmiddellijk ter verant woording worden geroepen. Men mag daarom nieuwsgierig zijn naar het standpunt van de achterban van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond. DICK VERKIJK, Haarlem. 't Is niet te hopen dat het Heemsteed se gemeentebestuur gaat verbieden hon den los te laten lopen, -want daarmee zou het zeer velen duperen. Vooral de wat oudere mensen, die vaak niet meer zo héél goed ter been, niet in staat zijn met een aangelijnde hond uit te gaan. Het zijn juist vooral deze mensen, die een hond volstrekt nodig hebben, als kameraad én als beschermer tegen in brekers. Of wordt de politiemacht der mate uitgebreid, dat iedereen gerust kan gaan slapen, zonder angst voor dieven? Pas enkele weken geleden waarschuwde een hond met hard geblaf dat er bij de overburen ongewenste bezoekers waren binnengedrongen. Zijn vrouw nam de telefoon en belde de politie en even later was de dief gevangen. Heus, hon den zijn nuttige dieren. Laat toch nie mand gedwongen worden, zijn vaak bes te vriend weg te moeten doen met alle gevaar van dien, alleen omdat hij niet in staat is er mee te gaan wandelen. Is het niet verstandiger, bij een tekort aan politie, het kleine stapje opzij dan maar door de vingers te zien? J. C. Strebe-Langendonk, Overveen Alhoewel wij overtuigd zijn van de noodzaak van een zo goed mogelijk beheer van het schaarse en moeilijk té verkrijgen drinkwater in Nederland zijn wij toch wel, zacht uitgedrukt, zeer verwonderd over de publicatie in uw blad van 29 november waarin het PWN voorstelt in Noord-Holland tot drie wa terleidingbedrijven te komen. Op zich zelf is hier niets tegen, als dit de drink watervoorziening van Noord-Holland ten goede komt. Wat echter wel slecht overkomt, is de uitspraak van het PWN dat alleen het PWN en de Gemeentewa- terleidingen Amsterdam, letterlijk ge zegd, voldoende kennis, ervaring en ge specialiseerd personeel hebben om een toekomstige taak te vervullen. Dat het Gemeentelijk Waterbedrijf Haarlem, al gedurende bijna 75 jaar de bevolking van de gemeente Haarlem (nu ca. 55.000 aansluitingen) van voldoende en goed drinkwater heeft voorzien en kort gele den het pompstation heeft uitgebreid en gemoderniseerd, zodat ook in de toe komst de drinkwatervoorziening voor de gem'eente Haarlem gewaarborgd is, speelt bij deze beoordeling blijkbaar geen rol. Het is nu voor het personeel van het Gemeentelijk Waterbedrijf Haarlem maar te hopen, dat het ge meentebestuur van Haarlem niet zal be sluiten het Waterbedrijf over te dragen aan het PWN nu het personeel van ons bedrijf, al vóór e*en eventuele samenvoe ging, door deze heren wordt bekeken als een stel ondeskundige en ervaringloze mensen. Gemeentelijk Waterbedrijf Haarlem namens de afdelingen Hoofdleidingen-Dienstleidingen Inspectie en Meterwerkplaats. A- B. Bakker AMSTERDAM—HOEVELAKEN Op het gehele traject worden werkzaamhe den uitgevoerd om de weg uit te bou wen tot een volwaarrdige autosnelweg. Op verschillende plaatsen op dit traject moet het verkeer rekening houden met rijkstrookverlegging, waarbij snelheids beperkingen en inhaalverboden zijn in gesteld. De beperking is ook in het weekend van kracht. Het moet de verslaggever van de „IJ- muider Courant”, die verantwoordelijk is voor het artikel „Op zoek naar tand artsen voor ziekenfonds-patiënten’ van 29 november toch wel duidelijk zijn geweest, dat hij hiermede de knuppel gooide in het hoenderhok van die tand artsen', die zich pertinent distantiëren van betalings-methode die in het artikel worden beschreven. De overbekende dooddoener „de goeden moeten nu een maal met de kwaden lijden”, gaat ook hier weer niet op. Ik vind het begrijpe lijk dat de goede man moeilijk de na men kan publiceren van de frauderende tandartsen. Dat is nu eenmaal in de journalistiek niet gebruikelijk. Toch tart ik de verslaggever de namen van de betreffende fonds-patiënten’ en hun tandartsen aan de belangstelling plaat selijk ziekenfondsen te willen melden; goed gefundeerd en met alle bijzonder heden, ook kwitanties graag. Verticaal; 1. nr.; 2. lob; 3. hoe; 4. Anlo; 5. adder; 6. s.a.; 7. t.n.o.; 8. oir; 9. 1.1.; 11. Kenia; 12. fok; 13. tel; 14. penarie; 18. rekenen; 19. Blokzijl; 20. dar; 22. kar; 24. portiek; 25. staal; 26. toe; 27. streven; 30. geste: 32. Mie; 33- iel; 34. lid; 36. tintelt; 38. n.r.u.; 40. gas; 41. Eos; 46. ronde; 49. rende; 51. Bea; 53 peer; 54. vel; 55. aak; 56. sas; 58. rek; 59. Eli; 60. r.k.; 62. n.t.; 64. p.s. Naar aanleiding van een verklaring van het gemeentebestuur van Velsen dat het niet van plan is de fluoride weer uit ons drinkwater te doen, wil ik graag het volgende opmerken. Wij willen geen flu or. Omdat fluor een zeer giftig afvalpro- dukt is van de aluminiumindustrie, dat niet nuttig is voor de gezondheid, doch, zoals gebleken is, schadelijk. Omdat de fluoridering-waan van origine een com merciële aangelegenheid is en het belang van de volksgezondheid dreigt te over vleugelen. Omdat wetenschappelijk be wezen is dat fluor een zeer agressieve stof is die mineralen uit de fermenten dringt (voorzover het co-ferment een mineraal is). Omdat de dictatuur der chemie ons zal vergiftigen als wij niet eensgezind stop roepen. Omdat onze geestelijke gezondheid op het spel staat, want fluor maakt de mens op den duur willoos en suf. Omdat wij ons geen medicijn kunnen laten opdringen, daar niet één mens aan de ander gelijk is en er slachtoffers zullen vallen onder zie ken en gezonden, ouden van dagen en de nog ongeborenen. Omdat we een gezon de, onvergiftigde toekomst wensen voor onze kinderen en geen proefdieren wil len zijn. Omdat naast alle andere vergif ten, o.a. in ons voedsel en in de lucht, nu ook nog gefluorideerd drinkwater ons bedreigt. Omdat wij als vrije burgers het recht hebben ons tegen fatale ingrepen te verzetten zowel uit religieuze als uit economische overwegingen. J. ZIJLSTRA, IJmuiden Om de Haarlemmerdijk en de Haar lemmerstraat zoveel mogelijk te ontlas ten van vrachtauto’s vanaf en naar de havens zijn duidelijke borden geplaatst, die verwijzen naar de route langs de havens en het IJ. De Spaamdammer- dijk-Tasmanstraat-Van Diemenstraat- Westerdoksdijk-De Ruyterkade-Piet Heinkade. De borden voor het verkeer uit' de richting Haarlem staan bij de kruising Coentunnelweg: die voor het verkeer uit de richting ’t Gooi en Utrecht bij de kruising Sarphatiestraat- Oostenburgergracht-Czaar Peterstraat. Via de Oostenburgergracht en de grote Kattenburgerstraat wordt het verkeer daar verder verwezen naar de Piet Heinkade. Deze omleiding zal gelden tot de route Haarlemmerhouttuinen het vol gende voorjaar in gebruik genomen kan worden. DEN HAAG—GOUDA Het verkeer in de richting Gouda moet er rekening mee houden dat tussen Nootdorp en Zoetermeer reconstructiewerkzaamheden zijn, waarbij overdag veelal een alge meen inhaalverbod en een snelheidsbe perking tot 70 kilometer per uur zijn ingesteld, tijdens de avondspits zijn twee rijstroken beschikbaar. Centrum -eemskerk J-nuaten 10 Ü2 11 18 20 22 21 23 28 27 26 38 43 49 48 53 57 58 61

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 11