KNLTB HAALT SHIRTRECLAME DOOR ACHTERDEUR BINNEN Ton van Beusekom wil reclame in badminton Cupzege Delta Lloyd dank zij duo Valkenburg-Trompetter FUSIE KORFBALBONDEN WERD BIJNA EEN RUZIE Zwem-selectie For Ever zwichtte voor trip pas op de streep Pachman won simultaan Hordijk won gesponsored toernooi Tijdelijk werk Jaap Eden-prijs voor Portengen Overwinning tennisploeg Ottenbros brengt 4 collega’s onder HOOGOVENS IJMUIDEN F” Tennisbond verleende dispensatie voor toernooi in Venlo Christelijke bond ziet niet helemaal af van verzuiling Blokkeer „Informateur” van nieuw bondsbestuur 13 MAANDAG 1972 1 1 DECEMBER Afwijzend Gevaar 1 1 Jan Hordijk: in één dag f 850.- rijker. (Van onze correspondent) op toch niet. ADVERTENTIE (454.0)- Hoewel Dit werd echter eigener beweging uit gebreid tot zes vierkante centimeter en zelfs tot honderd vierkante centimeter waar het clubemblemen betreft. Aange zien er nu al verenigingen bestaan ais TC Chevron, TC Unilever, Esso Sport club en TC Heineken, is daarmee de shirtreclame via de achterdeur binnen gehaald. Het zich terugtrekken uit het toernooi om de Koning Gustaafbeker (door voor zitter Beek hardnekkig betiteld als Gus- taaf Adolf-beker), de controverse met de topspelers waarbij het bestuur voor de rechter werd gesleept, het aftreden van de commissie speltechniek en het ontslag van sportdirecteur Lijsen kwamen hoog uit als hamerstukken aan de orde. Flet „stembureau" van de tennisbond tijdens de vergadering over reclame-voering op shirts. V.l.n.r.: mej. Snellen, directeur Van der Heul en de heer Frugte. De Nederlandse volleybalkampioen bij de dames Detry-Haag heeft gisteravond DEN HAAG. Niet alleen de ko ningin, ook de Badmintonbond heeft een informateur. Het is Drop--Shot voorzitter Ton van Beusekom, die in opdracht van de districtsvoorzitters (die het bestuur tijdelijk waarnemen) zal proberen een nieuw bestuur sa men te stellen. voor de helft naar de KNKB te laten vloeien en voor de andere helft naar dat op té richten Christelijk Korfbal Ver band. Overigens komt dat Christelijke Korf bal Verband er wel. Via dat CKV, dat een soort koevoetsfunctie moet krijgen, wil men in de CKB-kringen naar een centrum voor de christelijke sportbewe- ging. Een hervorming dus van de Neder landse Christelijke Sport Unie (NCSU), die te weinig binding heeft met de clubs. oral >ver tart ;fag den >ver een En op we vo- ■oep be- een :pe- af. stel tief is ini- die kan nge ■oot dat ren. elf- ond ik Ik zal de in Oost-Berlljn ook de tweede wedstrijd in de eerste ronde van het toernooi om de Europacup tegen Dynamo verloren met 0-3. De setstanden waren: 16-14, 15- 7, 15-9. UTRECHT De Koninklijke Neder landse Lawn Tennis Bond ziet er geen been in de vuile was buiten te hangen maar voelt er niets voor de onfrisse last naar binnen te halen voor een grote reinigingsbeurt. Dat mag de conclusie heten na een middag vol chaotische en merendeels onverstaanbaar gepraat tij dens de najaarsvergadering in Utrecht. Hoogovens kan mannelijk bedrijfspersoneel in tijdelijke dienst plaatsen, minimaal 4 weken, maximaal 6 maanden. Goed salaris. Leeftijd: 18-50 jaar. Kom vrijblijvend over de mogelijkheden praten. Hoofdkantoor 2, afdeling Personeelsvoorziening, Velsen-Noord (met bus 75 van Stationsplein, Beverwijk). U bent welkom elke werkdag tussen 9 en 5 uur, ook voor telefonische inlichtingen (02510 - 94000) Het oude bestuur van de bond trad op 25 oktober van dit jaar .en bloc af, toen de ledenvergadering geen de charge wilde geven voor het financie el beleid. Van Beusekom (vader van de onttroonde nationale kampioene) gaat op zoek naar capabele figuren binnen (en eventueel buiten) de bond. Alvorens de kandidaten persoonlijk te benaderen, zal hij eerst overleg plegen met het interim-bestuur. Uit deze procedure blijkt wel hoe gevoelig de verhoudingen in de bad mintonbond zijn komen te liggen. Heeft Van Beusekom zijn team rond, dan stelt het interim-bestuur de nieuwe ploeg voor aan de buitenge- Montpellier, gedragen door zijn inter nationals Evrard en Guy en de sterke spelverdeler Tarbouriech, bleek een ge lijkwaardige tegenstander voor de Ne derlandse kampioensploeg, die in de eer ste set snel een voorsprong nam. Na 5-0 err 9-3 gebruikte de Franse coach al zijn tweede time-out, maar Deltalloyd hield zijn greep op de strijd in de met 2500 toeschouwers volgepakte hal. Na 11-6 haalde Deltalloyd de eerste set binnen met 15-8. Montpellier startte in de tweede set beter, maar na 4 -7 vonden vooral Trom- kwartier met 15-3. De tweede set had vrijwel een identiek verloop: 15-6. In de laatste set waren de Fransen beter c~ dreef, maar echt gevaarlijk werden zij AMSTERDAM. Henk Portengen uit Diemen heeft gisteravond in Amsterdam op de Jaap Edenbaan beslag gelegd op de Grote Prijs Jaap Eden. Hij legde de 90 ronden (36 kilometer) af in precies één uur. DEN HAAG In het Haagse zwem bad De Morgenstond zijn selectiewed strijden gehouden voor de samenstelling van de Nederlandse ploeg, die eind de cember een trip gaat maken naar Cana da en de Verenigde Staten. Tien van de twaalf ploegleden zijn nu bekend: Enith Brigitha, Jozien Elzerman, Anke Rijn- ders, Corrie Gramme-de Vos, Wijda Ma- zereeuw, Bert Bergsma, Bob Schoutsen, Bert Elzerman. Ronald Hond en Hans Elzerman. De overige twee zwammers- (sters worden later aangewezen door de technische commissie van de KNZB. Wel wijdden de afgevaardigden uit over de verhoging van de bondscontri- buties met dertig procent en de voorge stelde koppeling van de bondscontributie aan de prijsindex. Het eerste werd uitein delijk wel, het tweede niet aanvaard. Verder werd besloten enige artikelen omtrent sponsoring en reclame in de reglementen op te nemen. „Wij staan afwijzend tegenover het dragen van re clame bij wedstrijden”, liet voorzitter Beek namens het bestuur weten. „Wij zijn er nog niet rijp voor, al zullen wij er misschien in de toekomst niet onder uit kunnen”. Hij verklaarde tegen shirt reclame te zijn omdat dij de stijl van de tennissport zou aantasten. Bovendien achtte hij het gevaar groot dat deze wijze van reclame maken uiterst goed koop zou blijken voor de adverteerders. Wie echter mocht denken dat de be stuursvoorstellen dezelfde geest zouden ademen, vergiste zich. Het voorstel repte met geen woord over reclame' op trai ningspakken uitrusting, enz. Scheids rechters en ballen jongens werden volle dig vrijgelaten te dragen wat zij willen. Wat de spelers zelf betreft wilde het bestuur aanvankelijk on het shirt de mogelijkheid tot reclame niet uitsluiten als de tekst de drie vierkante centimeter niet te boven ging. MONTPELLIER In dezelfde zaal waar het Nederlandse volleybalteam in augustus werd uitgeschakeld voor de Olympische Spelen, heeft Deltalloyd- AMVJ de basis gelegd voor zijn plaats in de halve-finalegroepen van het toer nooi om de Europese beker voor lands kampioenen. Hans Valkenburg en Geert Trompet ter, die vier maanden geleden met het nationale team in het Lycee Joffre speelden, waren met Hans Jansen de beste spelers aan Amsterdamse kant in het duel tegen Montpellier, dat 1 uur en 57 minuten vergde. Deltalloyd won met 3-1 (15-8, 15-11, 13-15, 15-11). Het gevaar dat bestaande niet-cóm- merciële verenigingen worden „overval len" door een op publiciteit beluste fir ma is daarmee vergroot. De enige re strictie die het reglement stelt is dat de clubemblemen niet zodanig mogen zijn dat er reclamedoeleinden mee worden gediend. Een poging van de LTC Eindho ven om het maken van reclame op de trainingspakken enigszins te beperken legde het af tegen het bestuursvoorstel, dat werd aangenomen met 19 290 stem men voor, 23.038 stemmen tegen en 524 blanco. Daarbij werd niet vastgesteld wie eventuele overtredingen dient te rapporteren noch hoe de sancties zullen zijn. Bovendien heeft het bestuur het recht dispensatie te verlenen. Dat bleek inmiddels al op voorhand verleend aan de acht nationale topspelers, die zondag bij het toernooi in Venlo met forse recla me op het shirt voor een sponsor speel den. HILVERSUM. Flamingo Six, de meest vooraanstaande draver uit de stal van Jan Wagenaar jr., heeft gisteren in Hilversum zijn totaal gewonnen bedrag met achtduizend gulden kunnen verho gen tot bijna een ton. Maar gemakkelijk ging dat niet. In de strijd om Hilver- sums Winterkampioenschap, een draverij over ruim 2400 meter, ondervond Fla- mfingo Six bjjna heroïsch te noemen tegenstand van de schitterend dravende For Ever met Ad Pools op de sulky. Pas op de laatste meters zwichtte For Ever en dan nog met een voor het oog niet waar te nemen verschil. Aanvankelijk leek het erop alsof Fla mingo Six direct al na de start al zijn kansen had verspeeld. Want ondanks een gunstige startpositite bleef het paard in tegenstelling tot zijn gewoonte ver ach ter op For Ever die meteen na de start naar de koppositie draafde. Daar ont spon zich een prachtig duel met Eduard VENLO Nationaal kampioen Jan Hordijk heeft in Venlo het eerste en voorlopig enige toernooi waar op uit gebreide schaal shirtreclame mogelijk was, gewonnen. Hij won in de finale met 7-6 6-1 van Niek Fleury. De spelers aan dit evenement hadden vooraf dis pensatie gekregen voor het dragen van shirtreclame. Hordijk verdiende met zijn zege in dit eendaagse toernooi f 850. leden een voorstander vond waren er eerst toch nog enkele bedenkingen, die resulteerden in moties en zelfs in een tripje van KNKB-voorzitter Duns en enkele medebestuursleden naar de CKB- vergadering om daar enkele scherpe kantjes weg te slijpen. In KNKB-kringen bestond namelijk de 'angst dat er een bond in een bond zou ontstaan. Dit naar aanleiding van de plannen van de Christelijke Korfbal Bond om een Christelijke Korfbal Ver band op te richten. Enerzijds vanuit levensbeschouwelijke overwegingen en anderzijds - dit veroorzaakte die angst - ook op het sporttechnische vlak. Boven dien konden zij zich moeilijk verenigen met de plannen van de CKB om de gelden die bij liquidatie vrij kwamen wone algemene ledenvergadering, die meestal in het voorjaar wordt bijeen geroepen. Bij het formeren van het nieuwe bestuur staat Ton van Beusekom een beleidsombuiging voor ogen. Hij wil het starre amateurisme, waaraan tot dusver wordt vastgehouden (bij de nationale kampioenschappen nog werden spelers, die met reclame op het trainingspak liepen, verzocht zich te verwijderen) afschaffen. „Ik kies voor een commerciële aanpak. Als wij internationaal mee willen blijven doen, kost dat zoveel, dat we het onmogelijk uit de ontributie kunnen bekostigen. We hebben het geld van sponsors en reclame hard nodig. An ders blijven we afhankelijk van wat een pa (zoals in mijn geval) aan zijn dochter ten koste wil leggen. Dat is ten opzichte van anderen, die mis schien net zoveel talent hebben, maar alleen niet de financiële middelen, je reinste vorm van discriminatie”, aldus Ton van Beusekom. Blokkeer heeft zaterdagavond in Pa rijs de eerste wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om de Europa cup voor bekerwinnaars met 3-0 gewon nen van St. Mauer. De setstanden waren: 15-3, 15-6 en 15-9. Blokkeer heeft met St. Mauer vrijwel geen moeite gehad. De Hagenaars vorm den een veel betere eenheid en waren ook in technisch opzicht superieur aan hun tegenstanders. De ontmoeting duur de slechts 72 minuten. Dankzij het uit stekende spel van Kooien en Groen won Blokkeer de eerste set in precies een petter en Valkenburg een antwoord op de Franse aanvallen. Trompetter scoorde bovendien nuttige punten met nauwkeu rige smashes. AMVJ veranderde in één ruk de achterstand in een voorsprong van 9-7. Op 14-7 was de tweede set voor het grijpen, maar de zich fanatiek ver werende Fransen gunden AMVJ het ontbrekende punt pas na dat de opslag zestien keer was overgegaan. Het kwalitatieve evenwicht tussen de beide ploegen werd in de derde set niet doorbroken. Via 8-6, 8-9, 11-11 en 13-13 werd coach Korssloot gedwongen tot wisstlingen om het ritme van de Fran sen te breken, maar het hielp niet. Met 15-13 maakte Montpellier een vierde set nodig. Ook in die vierde set was er nauwelijks sprake van krachtsverschil en pas na 11-11 kwam AMVJ „los”, 15- 11. BERLIJN De internationale schaakgrootmeester Ludek Pachman heeft een simultaanwedstrijd gespeeld tegen 30 leden van de Berlijnse Kreuz berg Club. Pachman won met 171/» tegen 12*/». Het was zijn eerste optreden sinds hij op 28 november met zijn vrouw en zijn schoonmoeder naar West-Duitsland kwam. Pachman won 11 partijen, maak te 13 partijen remise en verloor 6 partij en. H. geleid door Menus Bouwhuis, die de strijd om de kop echter moest bekopen met een sterke terugval later in de koers. For Ever bleef intussen de strijd ma ken. Ad Pools dwong zijn achtjarige ruin tot het uiterste en bleef daar door voorlopig nog buiten schot van Flamingo Six die zich intussen buitenom naar voren had gewerkt en zich op een tweede plaats had genesteld. Bij het uitkomen van de laatste bocht lag For Ever nog altijd anderhalve lengte voor op de favoriete Flamingo. De ruin leek onbereikbaar, maar als door eerr wonde re kracht bewogen schoot Flamingo plotseling onweerstaanbaar naar voren om met een minimaal verschil van enkele centimeters te winnen. Gunnaer Dear was meegegaarr in het spoor van Wage- naar’s vedette en eindigde daardoor als derde. De uitslagen van de zondagmiddag te Hil versum gehouden draverijen zijn: Polarlsprljs 2040 m: 1. Kris Areta (E. Schwarz), 2. Katanja, I. Karla Buitenzorg. Wlnn. 2,10, pl. 1,70, 2.30, 2,10 kopp 12,60, trio 181,60. Rlgelprljs 2440 m: le afdeling: 1. Jaqueline N (P. Koppejan), 2. Iron Buitenzorg, 1. Jacky Voorne. Winn. 6,80, pl. 2,70, 3,80, 5,40, kopp. 31,40. Betelgeuzeprijs 2920 m: 1. Jorno Beroona (J. Wagenaar jr.), 2. Impish Hanover, 3. Janco V. d. Lente, Winn. 2,40, pl. 1,50, 1,70, 2,10, koppel 6,50, trio 70,10. Vegaprljs 2000 m: le afdeling: 1. Hazleton B (G. van Eykelenborg) 2 Gravin Rita W, 3. Empereur Ch. Winn. 2,50, pl. 1,20, 4,10, 2,20 kopp 8,20. Hllv. Winterkamp .schap 2440 m: 1. Flamingo Six (J. Wagenaar jr), 2 For Ever, 3. Gunnar Dear. Winn. 1,50, Pl. 1,10, 1,30, 1,30 kopp 4,20, trio 8,90. Slriusprijs 2000 m: 1. Impereur (H. Rutten), 2. Joke Marian, 3. Jose K. Winn. 1,30, pl. 2,20, 1,60, 3, kopp. 12,70. Cancerprijs 2040 m: 1. Justiana Hanover (W. Velis), 2. Indus Thar, 3. Isodore. Winn. 4, Pl 1,30, 3,60, 1,50, kopp. 23,20. Vegaprijs 2000 m: 2e afd.: 1. Goodwill (W. van Overeem) 2. Funny Boy, 3. Fam. Pom B. Winn 3,70, pl. l,70„ 4,80, 1,40, kopp 23,80. Arle- sprijs 2000 m: 1. Jacky Spencer (J. van Dooyeweerd), 2. Hideaway, 3. Hovi Lady. Winn 1,30, pl. 1,10, 1,70, 2,20 kopp. 2,80, trio 26,50. Rlgelprljs 2440 m: 2e afdeling: 1. Justlsslma (E. Leeman), 2. Kora Princess, 3. Kasper Mac. Winn. 6,10, Pl. 1,50, 1,30, 1,70, kopp. 10,20. Totalisatoromzet 433.143. BARNEVELD. In de Veluwehal in Barneveld heeft een Nederlandse ten- ploeg de landenwedstrijd tegen een team uit Tsjecho Slowakije met 4-3 ge wonnen. In de nieuwe hal was het bijzonder rumoerig. Dat werkte storend op de concentratie van de spelers. Daarbij kwam nog een umpire-pro- bleem. Het district Gelderland had de organisatoren in de steek gelaten door niet voor scheidsrechters te zorgen. Zelfs de officiële telformulieren ontbraken. Desondanks was het spel soms niet on aantrekkelijk. „Je ging op het laatste aan het rumoer wennen,” verklaarden de spelers. Na vijf enkelspelen had Ne derland een voorsprong van 3-2 opge bouwd, dankzij overwinningen van Jan Hordijk, R. Thung en Anneloes Schot horst. De dubbelspelen werden gedeeld zodat 4-3 eindstand werd bereikt. Met dit besluit van de beide ledenver gaderingen is de kroon gezet op het werk dat van beide zijden sinds medio 1967 is verzet. Toen nog met de intentie om te komen tot een mogelijke vorm van samenwerking. Een streven dat in een stroomversnelling raakte, vooral na dat beide bonden, die gezamenlijk zo’n 70.000 korfballers en korfbalsters op de been brengen, al gauw konden besluiten tot het instellen van een gezamenlijke competitie die in 1970 van start ging. De stemming over het aanvaarden van de nieuwe KNKV-statuten, en in feite dus over het opheffen van de CKB, verliep helemaal naar wens. Met een meerderheid van 456 tegen 24 stemmen ging de CKB-Vergadering akkoord met het KNKV-lidmaatschap. Toch is het besluit om de integratie geheel door te voeren geen hamerstuk geweest. Hoewel de KNKB bij de stemming in al de ARNHEM. De op voetbal na groot ste veldsport in ons land, korfbal, is zaterdag onder één noemer gebracht. Op de in twee verschillende Utrechtse zalen gehouden jaarlijkse algemene vergaderin gen gingen de leden van de Konink lijke Nederlandse Korfbal Bond (KNKB) en die van de Christelijke Korfbal Bond (CKB) akkoord met de statuten van één nieuwe gezamenlijke organisatie, het Koninklijk Nederlands Korfbal Verbond (KNKV). Het verbond zal na de inmiddels ingegane interimpe- riode met ingang van 1 juli 1973 als zodanig van start gaan. Op de tweede plaats eindigde Joop Oeveres uit Bodegraven in dezelfde tijd. De „veteraan” in dit gezelschap van kilometervreters Jeen van den Berg kwam na vijf ronden ten val en moest een grote inspanning leveren om weer bij te komen. Wim Beukers, de in Noorwegen wo nende Nederlandse hardrijder, heeft gis teren op de baan in Valle Hovin bij Oslo, tijdens de Oscarwedstrijden de tweede plaats behaald op de 5000 meter. Hij liet een tijd van 7.48.1 afdrukken en moest Sten Stensen (7.40.9) laten voor gaan. Tijdens internationale schaatswedstrij den in Oost-Berlijn heeft de Rus Vladi mir Komarov de 500 m gewonnen in 40,3 sec. Zijn landgenoten Valeri Moera- tov en Vladimir Kasjei deelden de twee de plaats met 40,6 sec. SOEST. Na Harm Ottenbros heeft de Kela-tapijtfabriek in Soest nog vier renners gecontracteerd. Het zijn Jos van der Vleuten, Eef Dolman, Jan Serpenti en de als prof debuterende Pe van Stralen. De renners zijn door de fabriek in vaste dienst genomen. De belangrijkste uitslagen: 100 m vrije slag dames (limiet (1.01,5): 1. Enith Bri- gita (’t IJ) 59,4, 2. Atie Radersma (DSZ) 1.01,4. 100 m vrije slag heren (55,5): 1. Bert Bergsma (Zian-Vitesse) 53,5, 2. Henk Mulder (Zian-Vit.) 54,7. 100 m rugslag dames (1.07,5): 1. Jozien Elzer man (Zian-Vit.) 1.07,7, 2. Maria Scholtes (Excelsior) 1.08,0. 100 m rugslag heren (1.03,0): 1. Bob Schoutsen (’t IJ) 59,5, 2. Karim Ressang (HPC) 1.00.7. 100 m vlin derslag dames (1.09,0): 1. Anke Rijnders (AZPC) 105,8, 2. Frieke Buys (VZC VL) 1.07,0. 100 m vlinderslag heren (1.01,0): 1. Bert Elzerman (Zian Vit.) 59,7, 2. Elt Drenth (’t IJ) 59,7. 100 m schoolslag dames (1.20,0): 1. Corrie Gramme-de Vos (’t IJ) 1.17,7 (Corrie Gramme zwom al leen). 100 m schoolslag heren (1.11.0)1 Ronald Hond (’t IJ) 1.10,6, 2. Peter Wolters (De Zijl-LGB) 1.12,3 400 m vrije slag dames (4.33.0): 1. Enith Brigitha Ct IJ) 4.39.4, 2. Astrid Verver (SV) 4.40,9. 400 m vrije slag heren (4.13,0)' 1. Ton van Klooster (Naarden) 4.11,7. 2. René van de Kuil (SZC) 4.13.5. 400 m wissels lag dames (5 20.0): 1 Wijda Mazereeuw (EZV) 5.14.4. 2 Ylanda Aggenbacb (Zee macht) 5.20.4 400 m wisselslag heren 1 Hans Elzerman (Zian-Vit) 4.48.1, 2 Klaas van de Bos (PSV) 5 06.6. Ton van Klooster binnen de limiettiid bleef, zal hij niet mee “aan met de ploeg. Zijn vereniging Naarden maakt elk jaar zelf een kerrireis en wilde daarvan ook nt> niet afwiik->-i. Daarom zal ook Hansje Bunschoten, die zich in De Morgenstond afmeldde we gens ziekte, niet van de partij zijn.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 13