Ons Eibernest verspeelde punt Levi’s voerde Donar bij Wordt Kwiek naar de slachtbank Veel lof voor NBB-district Schaaktitel Wim Winter prolongeerde Ook dames zijn damtitel Optreden van HVS tegen Were Di liep uit op een grote deceptie Tempo-team kampioen weer naar Steijn Prowano ontsnapt aan dreigende degradatie Japan misschien naar Haarlemse honkbalweek Fiat Stars in uitstekende vorm Geen promotie tafeltennissers Bloemendaal i MAANDAG 1 1 DECEMBER 1972 14 t t t S (Van onze korfbalmedewerker) (Van onze sportredactie) SWIFT ROERMOND NA ZEGE AAN KOP (Van onze handbalmede werker) De stand luidt als volgt: (Van onze tafeltennismedewerker) (Van onze dammedewerker) na I 1 Wethouder Voskuilen feliciteert de heer De Zwaan, voorzitter van het district Haarlem van de NBB, met het 25-jarig bestaan van de afdeling. toch wel sterker AHC een verdiende 17- 13 zege. Hoofdklasse B: Archipel, Blauw Wit en Westerkwartier 3-6, Rohda, DKOD en Nic 3-2, Koog Zaandijk en Pams 3-0. 1 1 1 s 1 i i I I I t (Van onze schaakmedewerker) 5 J 1 I 9 I 1 c 1 s l t l s J 1 t 1 I 1 1 1 1 1 t 1 1 t I I 1 J 1 T C l 1 I l 1 c s 1 t i 1 !?w Archipel heeft geen al te beste wed strijd gespeeld tegen het stugge Pams. De bezoekers traden nogal eens fors op zodat de scheidsrechter druk werd had. Bij de rust was het nog 6-6 maar toen Drikus Klouwen 8-6 had gescoord was het gat geslagen. Rustig werd nu de wedstrijd gecontroleerd err uitgespeeld. Blauw Wit heeft maar ternauwernood van Rohda kunnen winnen. Tot aan de tiende minuut van de tweede helft ging het gelijk op (5-5). Ook toen werden er drie doelpunten achter elkaar gescoord en dat bleek te veel te zijn voor Rohda. Bob v. Houten en Anton Poelstra profi teerden nog van een kansje onder de korf doch de tijd bleek te kort te zijn om het negende doelpunt te maken 9-8. HAARLEM. K. Steijn bij de senio ren en H. Koopman bij de junioren zijn in het bezit gekomen van de persoonlij ke Noordhollandse schaaktitel. Voor bei de spelers betekende het een voortzet ting van het kampioenschap dat zij een jaar eerder ook al op hun naam wisten te brengen. Voor Steijn is het haast een walk-over geweest. In de beginfase leek een man als Seewald hem nog te kun nen bedreigen maar toen deze twee partijen achtereen verloor was de zaak wel bekeken. Met nog één ronde te spelen ligt Steijn inmiddels 2’/» punt voor op zijn naaste volger, de Overvener Th. de Vries. verliezer. Alle drie spelers van Rapidity werden door Bloemendaals voorzitter Gerrit Boot in de bloemen gezet. De Danaïden te verslaan met minimaal verschil: 10-9. Beide koplopers, Luto en Het Zuiden behaalden een moeizame overwinning. In klasse B vielen geen verrassende uitslagen al heeft Pams het Archipel erg moeilijk gemaakt. Rohda heeft door zijn nederlaag tegen Blauw Wit reeds vier wedstrijdpunten achter stand op de koplopers HAARLEM. Twee belangrijke be slissingen vielen er dit weekeinde voor afdeling Kennemerland in de tafelten- niskompetitie. De inhaalwedstrijd tussen Prowano en Victory’55 2 eindigde in een gelijkspel, waardoor beide teams op ne gen punten kwamen en de degradatie ontsprongen. Meertreffers dat op acht punten stond en was uitgespeeld degra deert hierdoor naar de eerste klas. In die eerste klas stond het beslissingsduel tussen de reserveteams van Rapidity en Bloemendaal op het programma, met als inzet promotie naar de Overgangsklas. Rapidity sloot dit treffen winnend af. een einduitslag van 8-8. Na het goede resultaat van Hellas vorige week tegen Niloc zondermeer e en t egenvaller voor de Haagse dames. HAARLEM. Na de heren eigende ook het damesteam van Tempo Team zich dc titel herfstkampioen toe. In het beslissingsduel tegen de Treffers bleven de Amsterdamse meisjes met 5-4 over eind. Voor een groot deel kan dat aan het falen van twee-derde van het Roelof- arendsveense trio geweten worden. Veronique van der Laan bevestigde haar reputatie met drie fraaie overwin ningen, maar Mary Thuis en Nellie van Paridon konden daar geen enkele winst aan toe te voegen. Slechts het dubbelspel werd in een zege omgezet. Zodoende wonnen Ellen van der Helm en Connie van Moorst ieder tweemaal, terwijl de jonge Mieke Arntz een van de twee enkelspelen winnend afsloot. Met de ga mestand 11-8 in het voordeel van Tempo Team kon de strijd gestaakt worden om de Amsterdamsen de gelegenheid te ge ven het kampioensfeest te beginnen. Hoofdklasse A: Luto en Het Zuiden 3- 6, Ons Eibernest 3-5, De Danaïden 3-4, Swift 3-2, Wordt Kwiek 3-1, HKV en AKC 3-0. Bij de heren stuitte landskampioen Sittardia vrijdagavond op zware tegen stand bij Stratum Meteoor in Eindhoven. Sittardia met ruime voorsprong aan de leiding in de hoofdklasse wenste met het oog op de te verspelen Europa Cup ontmoeting geen risico te nemen en was duidelijk op een gemakkelijke overwin ning uit. Een fel op de bal zittend Stra tum Meteoor rook échter zijn kans en slaagde erin een 9-4 achterstand geheel weg te werken en zelfs een voorsprong van 10-9 te nemen. Het missen van een strafworp aan Stratum zijde en het benutten van een break out aan Sittar dia kant betekende niet 11-9 maar 10-10. Olympia Hengelo de volgende tegenstan der van Stratum o ndervond de meta morfose van de Eindhovenaren want in het kompetitie-duel kregen de Henge- loërs geen been om op te staan en behaalde Str. Meteoor een regelmatige 17-13 overwinning. Raak-Swift liep dui delijk over Attilla heen en vond het het pas bij de stand 23-12 genoeg. AHC’31 en V en L Geleen kwamen voor een talrijk publiek tot goed zaalhandbal. Na 9-8 bij de rust werd het voor een (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. Was vrijdagavond In Delft de spanning bij het topduel tussen Raak/Punch en Lions nog te snijden, zaterdag en gisteren waren de duels in de basketbaltop veelal ver voor het laat ste fluitsignaal beslist. In Haarlem had koploper Levi’s-Flamingo’s geen enke le moeite met Donar, dat zich als een gewillig slachtoffer naar de slachtbank liet leiden; 109-56. Haarlem Cardinals, dat zonder al te veel illusies naar Amsterdam ging om Fiat Stars te bestrijden, trof de ploeg in de eerste helft in een briljante vorm aan. Cardinals, dat in tegenstelling tot Donar tot aanvaardbaar tegenspel kwam, moest uiteindelijk met 105-79 het onderspit delven. In de landelijke eerste divisie bleef HOC het pad der overwin ningen bewandelen. Niet zonder moeite werd Olympia in Groningen met 36-43 geklopt. zig waren. Niet in de eerste set welis waar, waarin HVS startte zonder Joop Schultz, toen de Brabanders hun afwis selend hoge en snelle aanvalsspel kon den uitleven op een volledig lekke HVS- blokkering en ook niet in het begin van de tweede set (toen Sander Stoker zijn plaats verloor ten koste van Joop Schultz), tot het moment dat Paul de Nijs de wat ongelukkig spelende Anton Klaassen verving. Zijn vechtlust inspi reerde HVS, dat inmiddels al met 39 achterstond, tot een opleving, die nog tot 1013 resulteerde, maar de goede acties waren dermate incidenteel, dat toch op 1115 het einde kwam. Binnen een kwartier maakte Were Di, hoewel het in de tweede periode had aangetoond een niet al te sterke veld- verdediging te bezitten, toch definitief een einde aan de zaak. Gelukkig voor HVS kwamen mededegradatiekandidaten PVC en Bermi evenmin tot winst. Eerder in de afgelopen week ontmoet te OVRA in Rotterdam Concordia en bewees daar andermaal, dat lager ge plaatste ploegen geen obstakel van bete kenis meer vormen. Zonder Johan Kloos, maar met Piet Reus als een meer dan verdienstelijk vervanger behaalden de Haarlemmers in drie sets de maxima le winst, die vla 12, 11 en 1215 gestalte kreeg. Lakoniek en beheerst profiterend van de halsstarrig fouten makende Con cordia aanvallers, was OVRA geen mo ment in gevaar, al doen de setstanden anders veronderstellen. Stand eredivisie dames: Bekkerveld 10—30, Detry Haag 9—24, DVC 9—15, NDI Valuas 915, Vredestein 914, Dy namo 913, Raak SFC 1012, Athlon 810, Octopus 99. Corbulo 88. Val- bovol 98. Energo 94. Heren: Blokkeer 11 31. Deltall/AMVJ 925, Raak SFC 921. Corbulo 918, Robot Tornado 10- 17. AMVJ/RLVC 9— 14, US 10—12, Libanon 10—12, NDI Va luas 1010, Hofnar GC 108, Bouwlust 10— 5, Totaal DS 11-4. HAARLEM. Aan de top van de hoofdklasse A van de micro korfbalcom- petitie heeft Ons Eibernest voorlopig af moeten haken. De ploeg speelde in Heerenveen slechts gelijk tegen Wordt Kwiek. Debutant Swift haalde het hu zarenstukje wit om het nog ongeslagen In de eerste divisie zorgde de dames- ploeg van die Raeckse voor een zeer aangename verrassing, door de moeilijke wedstrijd tegen het Rotterdamse AMVJ/RLVC (vorig seizoen nog in de eredivisie) op 31 winnend af te sluiten. Beide clubs stonden op de ranglijst met een even groot aantal wedstrijdpunten, hetgeen op weinig krachtsverschil duidt. Die Raeckse, waar Mathilde van Hakle ren wegens een knieblessure ontbrak, bleef in de eerste set netaan met 15—13 in de meerderheid, maar in de tweede periode waren het de Rotterdamsen, die via 1517 gelijkmaakten. Tot dan was het een bijzonder aantrekkelijk duel, waarin de iets sterkere aanval van die Raeckse door de attente Rotterdamse verdediging in evenwicht werd gehou den. Een interne omzetting in de Haar lemse formatie werd echter AMVJ/RLVC fataal. Greet Klaassen en Carla Metten, die beiden aanvallend uit stekend op dreef waren, werden in ei kaars diagonaal gezet en met de be trouwbare hulp van Gien de Vries en Carrie Leentvaar kwam het tot een dermate sluitend geheel, dat 1510 en vervolgens 159 het succes volle resul taat bleken. De Rotterdamsen, die twee zwakke plekken in de ploeg hadden, werden aanvallend steeds minder reso luut, terwijl de Haarlemse spelverdeel- sters Cora Lichtenveldt en Tilly Bloem berg hun blokkering regelmatig op het verkeerde been zette. Die Raeckse blijft door deze drie puntenoverwinningen nog volop meetellen in de strijd om de kop van de ranglijst. Het optreden daarna van HVS, dat het Brabantse Were Di ontving, werd een fegelrechte deceptie. Voor de vierde ach tereenvolgende maal bleven de Haar lemmers zonder setwinst, maar de ma nier waarop dat ditmaal gebeurde was op z’n minst ontgoochelénd. Via de cij fers 315, 1115 en 415 werd het een regelrecht pak slaag, waartegen HVS zich nauwelijks heeft verweerd, hoewel de mogelijkheden daartoe zeker aanwe- Stars 10-12, Wilskracht 10-12, AMVJ 10- 10, DED 10-6, BV Amstelveen 11-2, Transol R/ 11-2. Pas in de zestiende minuut kon De Vries 2-1 maken. Op een wat gelukkige manier maakte Regeer wederom gelijk. Door dit meevallertje kwam er van Ons Eibernest zijde wat meer vaart in het spel. Emmerik zette zijn ploeg nu op een 2-3 voorsprong maar nu werd het door dezelfde Swart gelijk. Voor rust scoorden beide ploegen elk nog één keer. Loes Jansma vond pas in de twaalfde minuut van de tweede helft de goede richting: 5-4. Hans Paauw volgde nu direct: 5-5. Janny de Vries gaf opnieuw de thuisclub eert voorsprong, een straf worp werd benut. De hattrick van Ron Regeer zorgde voor 6-6. Vijf minuten voor tijd scoorde Hans Paauw 6-7. Bos man maakte drie minuten voor tijd de meer dan verdiende gelijkmaker. Janny de Vries kreeg nog twee keer een unieke karrs de volle winst te pakken doch onder deze spanning was de vier meter worp een te moeilijke opgave. Luto heeft opmerkelijk veel moeite gehad met HKV, dat een enorm tempo draaide. Het schot van Luto was niet zo bijster verzorgd. Toch waren zes doel punten van Wil Reuter, vijf van Henny Kool ert elk een van Andrea Scheij de en Rens Munnekes genoeg voor een 11-13 zege. In een enerverende wedstrijd heeft Wordt Kwiek kans gezien landskampi oen Ons Eibernest één punt afhandig te maken. De Friese ploeg beschikt over een enorme conditie. Al direct had Zwart met een ver schot 1-0 aan laten tekenen. Emmerik maakte gelijk. Wordt Kwiek wilde doordrukken, keer op keer werd de korf zwaar on der vuur geno men. De Eibers kropen regelmatig door het bekende oog van de naald. HAARLEM Wim Winter uit IJmui- den is voor de tweede maal in successie jeugdkampioen van Noord-Holland ge worden door in een uitgestelde partij over Wilbert Leune te zegevieren. Reeds in de opening bracht Wim Winter zijn Amsterdamse tegenstander door een scherpe voortzetting in verlegenheid. Wilbert Leune werd voor de keuze ge steld, verzwakking van zijn korte vleu gel toe te laten, of het initiatief te nemen door de Molimard-uitval. Onge twijfeld door de Molimard-uitval. Onge- de beste, maar Lene miste de moed om een voorpost in te nemen. Ook in het verdere verloop van de partij toonde hij gebrek aan zelfvertrouwen en vrees voor de speelkracht van Wim Winter bracht hem ertoe de handen van het bord op te zoeken. Dit speelde Winter natuurlijk uitstekend in de kaart en op prachtige wijze bouwde hij zijn voordeel uit. Door «terk centrumspel en het dreigen met combinaties, zette Winter zijn tegenstan der steede meer onder druk. Zoals te verwachten was, maakte Leune door de opgedrongen moeilijkheden een misstap, waarop Winter met een etapsgewijze combinatie twee schijven won en daar mee de party. Door deze uitslag is Wim Winter niet alleen kampioen geworden, maar heeft hij, door Leune uit te schakelen, er tevens voor gezorgd, dat zijn clubgenoot Pieter Hildering, op de vijfde plaats is geëindigd; wat belangrijk is, omdat al leen de vijf eerst aankomenden zich voor de rayonwedstrijden plaatsen. Eindstand: 1. W. Winter 15 punten uit 9 partijen, 2. R. Clerc 13, 3 en 4. R. Adelaar qn J. Wind 9, 5. P. Hildering 8. Cuba een team Honkbalweek zal afvaardigen. Andere landen, waarmee onderhandeld werd, zijn Japan en Portorico. Japan, dat op de vijfde plaats eindigde en dat Amerika en Nicaragua versloeg, zal op 12 decem ber beslissen of het naar Haarlem zal komen. (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM. Deltalloyd/AMVJ en Blokkeer met daarnaast de damesploeg van Detry Haag waren in het afgelopen weekeinde bij Europa Cupwedstrijden betrokken, zodat het eredivisieprogram- ma een beperkt karakter droeg. In de herenafdeling is inmiddels komen vast te staan, dat Robot Tornado zich via een 3-1 zege op US nu definitief een plaats veroverde bij de bovenste zes, terwijl de kansen voor debutant AMVJ/RLVC wel zeer gunstig zijn geworden. De Rotter dammers sleepten bij NDI Valuas een bijzonder kostbare 23 overwinning uit het vuur. De Venlonaren keken aanvan kelijk tegen een 02 achterstand aan, maar maakten via 1614 en 1511 gelijk, hetgeen kennelijk zoveel van hun krachten vergde, dat de vijfde set met maar liefst 1-15 moest worden prijsgege ven. Theoretisch kunnen nu Libanon, dat Hofnar drie punten afhandig maak te, en US de ploeg van Dinco v.d. Stoep nog benaderen, die om dat te voorkomen aan de ontmoetingen met Robot en Cor bulo minstens twee punten moet over houden. US en Libanon staan zaterdag tegenover elkaar, zodat in elk geval één ploeg aan de ander ten slachtoffer valt. Een triest dieptepunt bereikte Bouw lust in Delft, waar Total DS ten koste van de Dordtenaren de eerste overwin ning behaalde. Alleen in de tweede set bleven de pupillen van Hidde v.d. Ploeg in de meerderheid, maar 1921 setwinst duidt toch weinig op een overweldigende superioriteit. Bij de dames schijnt de trainerswisse- ling bij Vredestein de ploeg geen goed te hebben gedaan, hetgeen het toch niet sterke SFC ditmaal met 31 aantoonde. NDI Valuas was zo gelukkig om Athlon in de vijfde periode met 1614 voor te blijven en Octopus kon zich, ook al in een vijfsetter wat van de onderste regio nen distanciëren ten koste var. Valbovol, dat nu samen met debutante Energo, de rij sluit. De heer Voogd heeft van de gelegen heid gebruik gemaakt om met een aan tal landen contacten te leggen met het oog op hun eventuele deelneming aan de Haarlemse Honkbalweek 1974. Vast staat reeds, dat wereldkampioen naar de Haarlemse Bij de jeugd heeft Koopman toch wel meer weerstand moeten overwinnen. Met name Landstra (Castricum), v.d. Hauw (Alkmaar) en v.’t Kaar (Santpoort) heb ben het de Heemskerker niet gemakke lijk gemaakt. Niettemin heeft ook Koop man voor het ingaan van de laatste ronde de eindzege veilig gesteld. De standen op dit moment zijn: SENI OREN: Steijn 8 pnt.; De Vries 5’/: pnt.; Dekker 5 pnt.; Beenhakker, v.d. Bergh, Luder, Seewald en Uyling 4a/« pnt.; Rijvordt 3'h pnt.; Karreman 3 pnt.; J. H. van Nieuwerihuizen 2’/a pnt. JUNIO REN: Koopman 8’/« pnt.; v.’t Kaar en Landstra 6*/j pnt.; vd. Hauw 6 pnt.; Doeves 5*/2 pnt.; P. Hoogeterp 5 pnt.; Nijssen en V. Nieukerken 4“/2 pnt.; Van Veen 4 pnt.; Hensbergen 4 pnt.; Valk 3‘/« pnt.; P. van Nieuwenhuizen l’/r pnt. Levi’s met Emile Hagens, Walter Om bre, Kees Akerboom, Frank Kales en Hank Smith in de basis, heeft niet meer dan vijf minuten in Donar een tegen stander van enige betekenis gehad. Toen echter de 2-6 achterstand was wegge werkt, kon Levi’s ongestoord gaan bou wen aan een royale zege. Donar dat slechts via pivot Julius (9-12) en Jan Kamman (8-9) nog wat tegenstribbelde, was halverwege de wedstrijd reeds ver slagen. Kees Akerboom (16-9) voor de rust de grote man werd in de tweede helft opgevolgd door Harry Kip, die in samenwerking met Kales en Smith geen enkele moeite had met de Groningse ver dediging, (8-18) en Kales (12-8) bepaal den de eindstand op 109-56. Chestnut (27-8) en Rowland (10-13) waren bij Fiat Stars de grote mannen, die de Amsterdamse formatie in de eer ste helft tegen Haarlem Cardinals naar een grote hoogte deden reiken. Cardinals, dat tot 14-14 goed bij kon blijven, moest daarna veel terrein prijsgeven. Een sterker verdedigingsrebound, veel inter cepties en een uitstekend schot bezorg den Cardinals een 64-37 achterstand. Het •pleit voor Cardinals, dat men in de tweede helft goed terugkwam. Hoewel Hoefakker tegen Cees Smit volkomen kansloos was, werd zijn aanvallende taak goed overgenomen door Cees Ama- ma (11-10) en Beenders (10-15). Cardi nals, dat in de tweede helft nauwelijks meer terrein prijs behoefde te geven, sloot de wedstrijd met een 105-.79 neder laag. De positie van Cardinals werd er on dertussen niet rooskleuriger op, nu AS- VU en Donar er beide in slaagden Ra cing Agon te verslaag. De strijd om de belangrijke zesde plaats, die in Den Bosch beslist had kunnen worden, lever de EBBC een 100-81 overwinning op Bona Stars op. Beide ploegen staan nu weer gelijk, zodat hier de laatste wed strijden wel de beslissing zullen (moeten brengen. Standen heren: Levi’sFlamingo’s 14- 24, Raak/Punch 14-24, Lions 14-22, Fiat Stars 14-22, Transol R/Z 14-22, EBBC 14-14, Bona Stars 14-14, Donar 15-8, Haarlem Cardinals 14-6, ASVU 14-6. DED 14-4 en Racing Agon 15-4. Dames: Fiat Stars 10-20, BOB 10-16, The White SANTPOORT. Zaterdagmiddag vond in restaurant Brederode te Santpoort de receptie plaats van het jubilerende Haarlem van de Neder landse Basketbal Bond. Onder de tal rijke aanwezigen bevonden zich niet alleen een groot aantal vertegen woordigers van de tot het district Haarlem behorende gemeenten, maar eveneens vele oude bekenden, zoals Jan Baas, Henk Snel en Rob Noé, allen figuren, die in het verleden veel voor de ontwikkeling van basketbal in Haarlem en omgeving hebben be tekend. HAARLEM. In de zaalhandbal hoofdklasse bij de dames is het weder om een bijzonder goede dag geworden voor het Roermondse Swift. Zelf won men van het op bezoek zijnde Niloc en daar ook Hellas Den Haag een punt verspeelde bezit men een riante voor sprong. In de wedstrijd tussen Swift Roermond en landskampioene Niloc was vooral het begin beslissend. Swift liep toen gemakkelijk naar een 5-1 voor sprong en deze grote achterstand heeft Niloc niet meer kunnen inlopen. Na bij rust nog uitzicht te hebben op een beter resultaat, het was toen 8-6 voor Swift R, liep Swift na rust snel weg van Niloc en via 10-6 en 12-7 werd het na een uiterste krachtsinspanning van Niloc tenslotte 13-10 voor Swift Roermond. Het gelijke spel van Hellas Den Haag tegen Attilla mag zeker een verrasssing worden genoemd. Na 5-2 voor Hellas en een ruststand van 6-4 werd het via 7-7 De lange rij van sprekers werd geopend door de wethouder van sportzaken in de gemeente Haarlem, de heer P. W. Voskuilen. De heer Voskuilen, die zelf als actief speler in de jaren ’50 de beginperiode van het nu jubilerende district heeft meege maakt wenste niet mee te doen aan alleen maar traditioneel lovende woorden. „Juist door de werkwijze van de als niet gemakkelijk bekend staande bestuursleden”, was naar me ning van de wethouder het ledental in de afgelopen drie jaar verdubbeld. De bouw van een tweede hal begin 1974 in Schalkwijk en de plannen voor de Evenementenhal op het Stationsplein, zullen in de nabije toekomst de verdere groei van de indoorsporten, inclusief basketbal kunnen stimuleren”, aldus de heer Voskuilen. Namens de Haarlemse Sportraad voerde de vice-voorzitter, de heer L. A. Roozenkrans het woord, gevolgd door de heer Wedemeyer, directeur sport- en jeugdzaken Velsen, de heer Frese, NBB-voorzitter, en de heren Massaro en Rip, respectievelijk voor zitter van Levi’s en White Stars. Ter gelegenheid van het jubileum werd aan de heer D. G. Dingshoff, die in de jaren 1956-1968 een zeer belangrijke rol binnen het district Haarlem speelde, het lidmaatschap van verdienste verleend. Bloemendaal kwam tegen Rapidity ge handicapt achter de tafel. Jos Hopstaken was bij de voetbaltraining geblesseerd geraakt aan zijn pols en moest zich laten vervangen door Sjef Lohman uit team drie. Het geloof in een positief eindresultaat was wel niet verdwenen, maar de kans was wel klein geworden, zei Bob Wijnands na afloop van de wedstrijd. Enfin, Bloemendaal startte met een zege van Paul de Lugt op Frans Schram, maar direkt daarop trok Sigfrid Muchel- felder de stand weer in evenwicht door Wijnands terug te wijzen. Wim Hartog had daarna weinig tegenstand van Loh man en toen dan ook nog het dubbel- spel-al was het op het randje naar Rapidity ging, zagen de Boemendalers het niet meer zo zitten. Wijnands ver kleinde de achterstand wel tot 2-3, maar Hartog bleek uiteindelijk koelbloediger te werk gegaan dan De Lugt. Michelfel- der toonde zich sterker dan Lohman, waardoor Rapidity al met een been in de Overgangklas zat. Dat Hartog daarna door Wijnands werd weggeslagen deed niet meer ter zake, want Lohman kon in de negende partij Schram niet bij houden bij zijn race naar zijn eigen en Rapidi ty’s totaalzege. Bloemendaal toonde zich een sportieve Het zag er geenszins naar uit dat Prowano met een gelijkspel genoegen moest nemen tegen Victory’55. Na zeven partijen was de stand 5-2 in het voor deel van de Haarlemmers en alles leek erop dat het laatste puntje ook gescoord zou worden. Het puntje, waarvoor ook Meertreffers naar de Prowano-zaal ge komen was. Maar Jan van der Dries kon het niet'redden tegen Plat. Philip Visser zag net niet meer zitten tegen verdedi ger Cees Schilder en Theo Blom moest in de laatste partij zijn meerdere erken nen in Hans Schilder met zijn uitge kookte spelletje. Daarvoor had Blom l C. Van' der genoegen met HAARLEM De voorzitter van de Stichting Sportinitiatieven Haarlem, de heer Gerard Voogd, is zondag terugge keerd uit Nicaragua, waar hij de we reldkampioenschappen amateurhonkbal heeft bijgewoond en waar hij zag, dat Cuba, evenals het vorige jaar weer beslag op de titel legde. De Verenigde Staten veroverden de tweede plaats, ter wijl Nicaragua als derde eindigde. DVO kan terug zien op een goed weekend. Werd donderdag met miniem verschil verloren van Niloc (8-10) op bezoek bij het zeker niet zwakke Zee burg werd in Amsterdam een verdiende 6-4 overwinning behaalt. Hoewel Zee burg met de rust nog met 3-2 leidde werd het na rust via 3-5 tenslotte 4-6 voor DVO. Walcheren dat van Quintus wist te winnen zag een 4-0 voorsprong door Quintus ingelopen worden tot 4-3. Walcheren schakelde op tijd over op een hogere versnelling en zegevierde met 6- 3. keurig werk gedaan voor Plat en Schilder onderuit te halen. Van' Dries en Visser namen een zege. Van de twee broers Schilder nam Van der Dries Cees voor zijn reke ning en Visser leefde zich uit tegen Hans.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 14