Raadslid C. Hoek (PSP) wil oude bestuurstaken herzien Buurthuis organiseert vervolgens alleen verder te rijden honden f Open fluorbrief aan B. en W. en raad van Velsen Afscheid burgemeester 21 december „Met drie man een sprint beginnen, om „Hallo ’73” „Zwarte” Sleepreis rond Kaap Hoorn s- IIRELLI r 1 7 Burgemeester Bosman over samenwerking: IN DE VISHAL HAVENBERICHTEN de ruliter Oriënteringsrit KNAC ook voor nieuwelingen „Bestuur van Velsen te centralistisch” DECEMBER 1972 IJMUIDER COURANT DINSDAG I f9 Voorlichting Relaties marktplein 30 ijmuiden tel. 0 2550- 1 9015 >n 'n Fijne matras van hoogstaande kwaliteit vindt u bij uw intermeubel woonwinkel van ft •n ie l- ij t- et ir (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) Per hoop. Rog 102-80, kleine rog 46-39. (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) tussen van en m. m. bijeenkomsten met jeugdige kiezers zijn een succes gebleken, terwijl het evenmin is uitgesloten dat de „hearings” eveneens zullen worden voortgezet. De publieke tribune gedurende de mid daguren nog goed bevolkt dank zij de net 9 totaal velke ond rer- om sta gen alle- :nle- svet- Wel- r, in treft tlsen rordt kon iblik tiën- van n op :ken lid we ;n, ik- n- )e- de hts in ijd iet Ike te ol- zal rt in in ;n t- ek en en le ge en rij le de en li ne if- ït. n- e- ist ist Ij s de id el g- te »n ze it ’9 n Wat het gevraagde contact met de burgerij betreft herinnerde de voorzitter aan de in het verleden gehouden begroe- tingsavonden met nieuwe inwoners van de gemeente, waarvan een eventuele herhaling door het college gaarne in overweging zal worden genomen. Ook de VELSEN. Het PSP-gemeenteraads lid C. Hoek is zijn algemene beschou wingen begonnen met enkele kritische opmerkingen ten aanzien van het cen tralisatie- en decentralisatiebeleid van Velsen. Hij merkte op dat B. en W. voor het afstoten van taken en bevoegdheden onvoldoende aandacht hebben. In deze zette hij een kritische kantteke ning bij de houding van het college ten opzichte van de raad, „Omdat ieder beetje feitelijk meeordenen, om niet te spreken van feitelijk meebeslissen, door de gemeenteraad veroverd moet wor den.” Verder gaf de burgemeester nog als zijn mening te kennen dat voor goede optimale verhoudingen met de andere IJmondgemeenten ongetwijfeld een lan ge weg dient te worden afgelegd. Wel is er inmiddels sprake geworden van uit stekende persoonlijke relaties, als gevolg van een aantal contact-bijeenkomsten, in welk verband Beverwijk in januari weer een bezoek uit Velsen verwacht. Volgens de burgemeester gaat de heer Jan Dooij es nog steeds voort met een gerichte voorlichting in binnen- en bui tenland en onderhoudt hij verder goede contacten met de pers. Ook de voorlich tingsbrochure over de huidige begroting heeft in het algemeen een goed onthaal gevonden, terwijl de heer Dooijes onge twijfeld ook de leerlingen van de Hugo de Grootschool nog verder zal begelei den die de vergadering van hedenmiddag op de publieke tribune hebben bij ge woond. Aldus kan aan zijn werk grote waarde worden gehecht. De opmerkingen van de heer Van Horick werden door de burgemeester evenmin onbeantwoord gelaten, waarbij hij er de aandacht op vestigde dat de commissies het in het openbaar houden van vergaderingen zelf in de hand heb ben. Ook meende hij uit de woorden van de heer Van Horick een ernstige onder waardering van de raad als zodanig te moeten opmaken, omdat in feite dit lichaam is gekozen voor het ontwikkelen van initiatieven. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Mevrouw G. Schelvïs- Roos Hoefgeest, inwoonster van IJmui- den, heeft dezer dagen aan het college van B. en W. van Velsen en aan de gemeenteraadsleden een open brief ge zonden, waarin zij met klem protesteert tegen de beslissing van B. en W. de fluoridering van drinkwater in Velsen niet te stoppen. De briefschrijfster voert aan dat er volgens diverse rapporten nog te weinig bekend is over fluoride om er mee te experimenteren. Zij noemt het argument van B. en W. dat slechts 120 inwoners ongefluorideerd drinkwater komen halen goedkoop en wijst daarbij op vaak moei lijke omstandigheden bij mensen, waar door zij bijvoorbeeld bejaarden niet in staat zijn dit water te gaan halen. Het aantal van 120 mensen is volgens haar dan ook beslist niet geba seerd op het werkelijke aantal tegen standers. Mevrouw Schelvis stelt in haar brief dat Hoogovens een bedrijf is dat fluori de uitstoot, zodat men in de IJmond door het eten van bladgroente uit deze omgeving al een grotere dosis fluor zou binnenkrijgen. Zij vraagt de geadres seerden of daar al eens een onderzoek naar is ingesteld. Eveneens vraagt me vrouw Schelvis zich af waarom B. en W. niet bereid zijn een hoorzitting over dit onderwerp te houden in verband met de vermeende toename van het verzet van de bevolking tegen de toevoeging van fluoride aan het drinkwater. Tot slot ging de heer Hoek in op het probleem rond de fluoridering van het drinkwater. Hij zei er een voorstander van te zijn onmiddellijk te beginnen met een vergelijkend onderzoek en niet eerst de resultaten van andere onderzoekingen af te wachten. IJMUIDEN-ROTTERDAM. Een transport dat uniek mag worden ge noemd is sinds enkele dagen onderweg van Chili naar de Golf van Mexico. Twee sleepboten van Smit Internatonale Zeesleep- en Bergingsbedrijf BV ztfn met het booreiland „Blue Water H” van Valdivia in Chili de sleepreis van vier maanden begonnen. Nooit eerder heeft een sleepboot met een sleep aan de tros een dergelijk traject afgelegd. Overigens laten zowel Heemskerk als Beverwijk met verschillende onderhan- delingen, zoals over de brandweer dik wijls lang op zich wachten. „Ik heb dan ook wel eens het gevoel met drie man een sprint te zijn begonnen, om wanneer ik dan eindelijk omkeek tot de ontdekking te komen nog maar alleen te rijden”, aldus de humoristische visie van burgemeester Bosman. BEVERWIJK. De noteringen van maandag 11 december aan de Bever- wijkse veilingen waren als volgt: Bloe men: anjer 18-56, trosanjer 190-310, anemoon 10-26, chrysant 136-210, chry sant (jaarrond) 265-305, chrysant (per stuk) 28-49, fresia 90-325, gerbera 20-45, hyacint 36-52, hyacint (per bos) 80-115, iris 175-265, lelie (per kelk) 43, narcis 110-160, nerine 30-130. orchidee 40-340. roos 40-90, babyroos 15-66, tulp 170-360. Planten: achmea 480-720. azalea 285-450 begonia 65-140, cyclamen 90-140, poin settia 170-880, kalanchoe 40-65, potchry- sant 40-130, st. Paulia 60-135. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Zondag 17 december or ganiseert de Koninklijke Motor- en Au- tomobielclub Beverwijk haar laatste oriëntateringsrit in 1972. Vanaf 12.30 uur kunnen belangstellenden zich zondag voor deze rit in laten schrijven in Café Promenade, Meerstraat 72. De eerste deelnemer kan om 13 uur vertrekken. Er zal worden gereden in een A, B en nieuwelingenklasse. Deelnemers In de eerste twee klassen moeten wel met het KNMV-reglement 1972 op de hoogte zijn. De oriënteringsrit is circa 42 kilo meter lang; de gemiddelde snelheid is 24 kilometer per uur over alleen verharde wegen. VELSEN. Tijdens de beantwoor ding van vragen bij de behandeling van de gemeentebegroting 1973 maandagavond heeft wethouder H. de Boer onder meer de onthullende me dedeling gedaan, dat in Velsen ont stellend veel „zwarte” honden niet aangegeven honden te zijn. Op één moment werden bij één twaalf-hoogflat in Zeewijk: dertig „zwarte” honden vastgesteld! burgemeester tot dusver op een deceptie uitgelopen terwijl hij tenslotte ver klaarde dat het college zich zal blijven verzetten tegen een eventuele verdrij ving van het Staatsvissershavenbedrijf uit IJmuiden. „Wij willen dit hier in geen geval missen”, betoogde burgemees ter Bosman tenslotte. Burgemeester W. M. B. Bosman van Velsen tijdens de laatste door hem te leiden begrotingsbehandeling. DEN HELDER. Waren de weersom standigheden de laatste weken al uitzon derlijk ongunstig door de voortdurend harde wind en het stormweer, de afgelo pen week kon de visserij praktisch niet worden uitgevoerd, zeker niet voor don derdagavond. Zelfs de grote kotters kwamen er niet aan te pas. Vanaf vrijdag konden alleen de kleine kotters enkele trekken doen en de grote kotters slechts één etmaal vissen. Omdat deze grote kotters zo lang mogelijk hier mee doorgingen en zaterdag niet op tijd bij de markt konden zijn, was er op zaterdag sinds maanden een geringe aanvoer. Maandag in IJmuiden aangekomen: Equity, Macelo; Magula, Karlstad; Hol- tav, Baton Rouge; Riend, H0gemess; Key nes, Gimsby; Jade Bay, Rotterdam; Clio- ne, Lowestoft, IJmuiden; La Paimpolai- se, Le Leque, IJmuiden; Longavi, Bre men; Chantenhy, Moss, IJmuiden; Tor Parisia, Kopenhagen; British Liberty, Aarhus; Semlow, Wostock, IJmuiden; Titan Service, Noordzee, IJmuiden; Syl via 6, Rotterdam; Pamela-C, Witby, Ij muiden; Trojan Service, Noordzee, Ij muiden; Merc Cariba, Rotterdam, Ij muiden. Maandag uit IJmuiden vertrokken: Neptunus, Rotterdam; Pegasus, Mexico, Velsen; Dior it, Flixborough; Cima de Villa, Bilbao, Ijmuiden; Diabs, Flixbo rough; Prinses Margriet, A. Petersport; Tor Schelde, Halmstadt, IJmuiden; Ard- garvel, Fixborough; Magula, Hamina; Orangeborg, Delfzijl, Beverwijk; Pio nier-W, Antwerpen; Otepya Bremen, Be verwijk; Marike, Rotterdam; Gabro, Fé- lixborough: C. V. Linghtning, Bremerha ven; Ability, Birkenhead; Nenny Freich- ter, Antwerpen; Spray, New Castle; Ta ras, Rotterdam; André, Harlingen; Kla- zina, Plymouth, IJmuiden; Luhedeich, Silloth. Dinsdag aangekomen: Areas, Rotter dam; Elisabeth Oldendorf, Haïti; Maria Venizelos, Antwerpen; Lawanti, Kaap stad; Kaapland, Antwerpen; Otto, Bre men; Altair, Mantyluoto; Hein von Bar gen, Noordzee; M I Transporter 1, Slik kerveer. Dinsdag vertrokken: Christian Mathis- sen, Flixborough; Hein von Bargen, Flixborough; Herman Helene, Hamina; Winnetou, Rotterdam; Amberly, Corq; Malacia, Londen; Chanteney, Basse In- dro, IJmuiden. Daarom had de burgemeester ook geen enkele behoefte aan een noviteit als de „pleitplanoloog”, welke figuur hij onder de nodige hilariteit vergeleek met een advocaat van de duivel. Door dit alles kon de burgemeester het uitgangs punt van de heer Van Horick aller minst delen, zodat hij weigerde de ge vraagde nota toe te zeggen. o- aanwezigheid van leerlingen der Hugo de Grootschool. Jammer voor de kin deren, dat zij geen goed overzicht over de aanwezigen beneden zich zagen. Doch daaraan wordt volgend jaar iets gedaan. Moeilijker echter was voor hen om al het gesprokene te volgen, daar de raad ten aanzien van de vele vragen alleen maar sprak over de nummers be horende bij de desbetreffende vragen en niet over de onderwerpen, zodat het „hoe" en „waarom” verloren ging. VELSEN. In ons bericht over het afscheid van burgemeester W. M. B. Bosman in verband met het beëindigen van zijn ambtsperiode in ons land van gisteren zijn enige fouten geslopen ten aanzien van de datum en de tijdstip pen van aanvang. Het afscheid heeft plaats tijdens een avondbijeenkomst op donderdag 21 december. Op deze avond zal de burgemeester in een buitengewone openbare raadsverga dering die om half zeven begint, af scheid nemen van de raad en het college van burgemeester en wethouders. Bij deze vergadering zal verder een aantal gasten worden genodigd. Na deze raadsvergadering volgt om ca. 8 uur het afscheid van de bevolking. Het eerste deel is georganiseerd door de Stichting De Velser Gemeenschap. De voorzitter van de stichting, ir. G. A. Schoonkind zal de vertrekkende bur gemeester toespreken en daarbij als enige spreker de tolk zijn van de burgerij in al haar geledingen. De toe spraak wordt omlijst door een kort pro gramma van instrumentale muziek en koorzang door Velsense ensembles. Tus sen half negen en tien uur is ieder in de gelegenheid om in de burgerzaal van het stadhuis met een handdruk afscheid te nemen van burgemeester Bosman en zijn echtgenote. Uitnodigingen zullen voor deze af scheidsreceptie niet worden verzonden. Iedereen is welkom. Ten aanzien van de financiering, voor al met betrekking op de uitkeringen uit het gemeentefonds zei hij dat deze zó krap zijn dat de gemeente de eigen belastingmogelijkheden tot het maxi mum gaan gebruiken. Een en ander past volgens het gemeenteraadslid in de al jaren op gang zijnde verschuiving van de directe naar de indirecte belastingen. „Indien dit parallel was gegaan aan een nivellering van het inkomen dan zou men er vrede mee kunnen hebben, doch het tegendeel is het geval: de rijken worden rijker, de armen worden armer. Ik ben dan ook van plan om me tegen elke belasting- en tariefsverhoging te verzetten die de inflatie te boven gaat. Immers, die betekenen voor de lagere inkomens een reële inkomensverlaging”. In een stuk maatschappijvisie ging de heer Hoek vervolgens in op het feit dat men de begroting niet los kan zien van het maatschappelijk stelsel, waarin de mens momenteel verkeert. „In ons maatschappelijk systeem is het econo misch denken gekoppeld aan de materië le goederenvoorziening. Daar is en wordt het streven van de mens op gericht. De immateriële voorzieningen laat men aan de collectieve sector - de overheid - die maar moet zien om door middel van altijd impopulaire belastingmaatregelen de centjes binnen te krijgen.” Volgens spreker heeft ook het ge meentebestuur van Velsen een zienswij ze zoals hierboven omschreven. Als voorbeeld noemde hij het standpunt ten opzichte van een intergemeentelijke ri oolwaterzuivering, waarvan de vestiging niet wordt overwogen. „In feite zegt u: ik leg de gemeente een extra belasting op, betaal die door aan het Rijk en dan ben ik van alle zorgen af. Het vuile water zal wel naar zee spoelen. Er zijn een aantal andere oplossingen - welis waar duurder - die om allerlei redenen beter zijn dan deze; alleen dan moet u niet gaan meten met de economische maatlat van ons maatschappelijk sys teem.” Spreker verzocht het gemeentebestuur dan ook om een duidelijker visie op dit gebied, hoewel hij van mening was dat ten aanzien van het huisvuil door de gemeente een iets genuanceerder stand punt wordt ingenomen. Niettemin zei hij dat het gemeentebestuur extra steun moet geven aan allerlei particuliere ac ties, zoals bijvoorbeeld het inzamelen van glas. Smit Internationale had nog de keus van een andere route: die via de Grote Oceaan, de Indische Oceaan en de At lantische Oceaan. Deze is echter twee maal zo lang als de route van 1000 mijl welke thans zal worden gevolgd. De idee om het transport niet rond Kaap Hoorn maar door Straat Magal- haen te doen geschieden, heeft men laten varen. Het aanlopen van deze Straat van het westen uit is een riskante zaak. Het zicht is er altijd slecht. Boven dien is de op vele plaatsen smalle zee straat een moeilijk te bevaren water met hoge stroomsnelheden, onderzeese klip pen en mist en sneeuwstormen die het zicht miniem maken. Het navigeren door Straat Magelhaen is daarom een hache lijke zaak ook al omdat het aantal bakens en vuurtorens er zeer gering is. Al bij al een doorvaart die ongeschikt is voor een zwaar transport. De sleep zal bij het ronden van Kaap Hoorn ongeveer 100 mijl uit de kust blijven, zodat de opvarenden van sleep boten en booreiland de zuidelijkste punt van Vuurland niet zullen zien. De totale bemanning van beide sleep boten bedraagt 40 man. Op het boorei land bevinden zich 24 opvarenden. Aan de maandagmarkt werden de vol gende besommingen gemaakt. KW 11 5.100, 15 31,700, 29 12.000, 34 39.800, 145 21.100, 41 10.200, 42 45.000, 44 16.100, 51 4.400, 52 7.200, 55 13.600, 66 19.800.80 42.000, 85 8.100, 87 11.700, 113 14.900, 117 7.900, 121 6.600, 132 13.800, 141 13.100, 213 3.200, 149 8.040, 150 14.700, 152 8.400, 153 19.700, 159 13.600, 187 13.600, 187 5.700, 195 16.900, 197 13.700, 205 12.200, 214 3.500, 215 15.200, 226 9.090, 218 14.100, 206 3.080, 4 12.200, 127 9.000, 174 6.900, 189 15.200, 190 7.200, 209 6.100, SCH 117 16.200, VL 7 2.560, 103 2.400, 105 5.600, 110 22.900, 115 13.400, WR 25 3.100, 32 5.700, 45 8.800, IJM 18 20.600, 23 2.590, 154 5.500, 207 3.080, EH 7 VD 6 3.400, .VD 1 VD 15 1.490. De route die de sleepboten zullen volgen, gaat rond Kaap Hoorn waar het dikwijls slecht weer kan zijn. Momen teel is het in dit gebied zomertijd. Smit Internationale heeft twee sterk ste sleepboten voor dit transport aange wezen: de „de Poolzee” (11000 ipk) onder commando van kapitein A. Poot en de „Witte Zee” (9000 ipk) onder commando van kapitein J. Bruins. Hoewel de „Blue Water II" tot de grootste booreilanden ter wereld behoort, zou één sleepboot het transport kunnen uitvoeren De wa teren rond Kaap Hoorn zijn echter der mate afgelegen dat bij een eventueel uitvallen van de sleepboot voc. '-„pig niet op hulp kan worden gejn*a^t .stedelijke aggi_ Ook de gewestvorming door middel van de Kennemerraad is volgens de In het tijdvak van 4 tot december is er in Den Held» 95,624 kilogram vis aangevoeld, hoeveelheid verhandeld werd tegen de prijs van 251.201,41. Daarna ging de heer Hoek in op de daling van het geboortecijfer in de ge meente, hetgeen hij een verheugende zaak vond. Hij vroeg zich echter af of de gemeentebestuurders zich volledig be wust zijn van de grote veranderingen die hieruit voortvloeien op sociaal, cul tureel en maatschappelijk beleid. Als voorbeelden noemde hij de scholenbouw, de oprichting van peuterspeelplaatsen, het ontstaan van andere samenlevings- patronen enzovoorts, enzovoorts. Vervolgens sprak de heer Hoek over de onderwerpen gas en water. Ten aan zien van het eerste vroeg hij zich af wanneer de overheid speciale tarieven gaat rekenen voor mensen die teveel water verbruiken. Met betrekking tot het gas was hij van mening dat de overheid een speciale tariefstelling voor meergebruik moet gaan hanteren. Voor het beleid van de gemeente tegen over de buurthuizen had het raadslid weinig goede woorden over. Hij zei van mening te zijn dat tengevolge de nieuwe rijksbijdragen voor dit werk veel ruimte was vrijgekomen om te komen tot goede regelingen voor de buurthuizen.” Het college heeft kennelijk geen belangstel ling voor dit werk. Mijns inziens volsla gen onjuist, omdat juist hier allerlei mogelijkheden liggen om een deel van de jeugd dat toch al niet te best werd voorzien van opleiding, een stuk aanvul lende vorming te geven. Iets dat ze in hun verdere leven hard nodig kunnen hebben”. Het beleid van Velsen voor de over- loopgebieden vond de heer Hoek een houding van: „laat maar waaien”. Voor al wat betreft het punt om niet te bepalen welke gezinnen wel en welke gezinnen niet naar deze zogenoemde overloopgebieden zullen verhuizen. Hij was van mening dat Velsen meer moest aandiringen op besprekingen tussen Gedeputeerde Staten en a ndere hierbij betrokken gemeenten teneinde te komen tot coördinerende afspraken. VELSEN. De maandagavond ge houden begrotingsvergadering van de Velsense gemeenteraad, de laatste onder leiding van burgemeester W. M. B. Bos man, werd door de voorzitter zelf inge zet met het beantwoorden van een aan tal vragen en opmerkingen, dat des mid dags uit de raad was voortgekomen. De burgemeester wendde zich hiervoor in de eerste plaats tot de heer Schoonkind die onder meer de beleidsnota’s ter spra ke had gebracht. De voorzitter wilde het grote belang hiervan allerminst onder kennen, ofschoon hij toch wel even wees op het omvangrijke werk dat iher meest al aan is verbonden. Vandaar dat dus voorlopig geen meerdere nota’s tegemoet kunnen worden gezien, met uitzondering echter van die over de sport, welke Inmiddels in concept gereed is gekomen. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de maandagmarkt werden te IJmuiden aangevoerd: 2 kis ten schelvis, 202 kisten en 1527 kleine kisten wijting, 1120 kisten kabeljauw, 3 kisten koolvis, 1393 kisten en 1130 kleine kisten haring, 31 kisten en 39 kleine kisten makreel, 115 kisten pilchards, 1163 kisten schol, 329 kisten schar, 93 kisten tarbot, 136 kisten varia, 962 stuks stijve kabeljauw. IJMUIDEN. Van dinsdag 2 tot en met vrijdag 5 januari aanstaande orga niseert „De Brulboei” weer talloze va- kantieactiviteiten onder de naam „Hallo ’73”. Deze keer zal de happening zich niet alleen in het buurthuis zelf aan de Kanaalstraat afspelen, maar ook in de Pleiadenschool, de entresols in Zeewijk, de Pleiadenschool en de Planeet in Duinwijk Geheel nieuw is in Hallo ’73 de to neelclub voor kinderen van negen tot twaalf jaar. Met behulp van enkele begeleiders zullen de deelnemertjes zelf een toneelstuk schrijven, de kostuums maken, de decors opbouwen en het ge heel nog uitvoeren ook. Bijzonder grap pig beloven de a ctiviteiten te worden van de persgroep die zich elke dag zal gaan bezig houden met het drukken en het uitgeven van een krant. Spectaculair zal ongetwijfeld het zang- en muziekfes tival worden voor de zes- en twaalfjari gen. Verder zoeken de organisatoren momenteel contact met een kunstenaar die leiding kan geven bij het beschilde ren van een van de binnenmuren van de Brulboei. Natuurlijk staan er op het programma- handenarbeid, poppekast, muziek en beweging, sport en spel, enzo voorts. Talloze vrijwilligers, onder wie stu denten van de Pedagogische Academie hebben, toegezegd te assisteren. Er komen nog uitgebreide stencils waarin alle gegevens over deze Hallo ’73-happening zijn opgenomen. Prijzen. Per 1 kilogram. Tarbot 13,26- 11,38, gr. tong. 11,78-10,96, m. tong 12,13- 11,22, kl. m. tong 11,94-11, 51, tong 1 11,22, kl. m. tong 11,94-11,51, tong 1 12,35-11,61, tong 2 11,66-10,58. Per 50 kilogram. Schelvis 3 105, wij ting 1 87-80, wijting 2 82-72, schar 76-65, kabeljauw 1 138-105, kabeljauw 2 175- 113, kabeljauw 3 133-110, schol 2 133- 110, schol 2 125-103, schol 4 108-81, tarbot 535-318, griet 318-224, haring 38,80-33,60, makreel 108-64, pilchards 28,20-26,00, haai 80-67, krab 42-31, lever 70-55, tongschar 235-195. Er waren wel verschillende kabel- jauwvissers die gezien de omstandighe den nog redelijke vangsten aanvoerden en bovendien een achttal grote kotters die toch nog op tijd op -ie markt waren. De op zaterdag voor de vis betaalde prijzen waren hoog. Zo was de gemid delde prijs voor de aangevoerde tong tussen de f 12,50 er 13,15 per kilogram, terwijl de scholpriizen opliepen tot f 120 per kist van vijftig kilogram. De besom mingen van de kotters varieerden hier door nog tussen de f 11 000 en de 21.000.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7