drukken Zelf meuw|aarswensen bij „Felison Waarschuwend geluid aan adres van bollenkwekers Gouden onderscheiding voor 25 jaar Rode Kruiswerk Paul Warren in POSTDUIVEN TE KOOP sociëteit Spaak ne I I I Beeckestijn P.E.1. IN DE IJMOND in bij klopt Stadhuis met hoogspanni ng WILDRIT BIJ RUMONDERS I -HIT' d If Wi IJMUIDEN De Veilige Haven weer iedereen aan BEVERWIJK Knapenkoor voor Zanglust in Beverwijk MARKTBERICHTEN Kerstfeest voor bejaarden Stevingroep verwacht hogere winst tnmax ill SBill Éllil DONDERDAG 14 DECEMBER 1972 City Kennemer theater Luxor VELSEN In de ten toonstellingszaal van „Felison” in het Noordelijke Koetshuis van „Beeckestijn” zal vanaf aanstaan de zaterdag de expositie „Prent- OP ZOEK NAAR een geschikt scenario voor de bekende „Ham- xner-griezelfilms”, ontdekte men voor regisseur Robert Young een manuscript dat met als titel „V a m- piercircus” voor dit genre alle mogelijkheden bood. Zo is de cen trale figuur een zekere graaf Mit- terhaus die in een klein Servisch dorpje een eeuwenoud kasteel be woont, waar hij in de gelegenheid is zijn vreemde lusten bot te vieren. Want de graaf is tevens een vam pier die zich voedt met het bloed van onschuldige schoolkinderen, waarbij zijn minnares, de echtgeno te van de dorpsonderwijzer, hem geregeld van nieuwe slachtoffertjes voorziet. De Plaatwellerij praat” te zien zijn, een verzame ling van prenten. De opzet van deze tentoonstelling is een over zicht te geven van de in de prent kunst toegepaste technieken van af 1400 tot heden. Onder meer worden getoond hout- en lino leumsneden, koper- en staalgra vures, etsen, lithografieën en zeefdrukken. Stadsschouwburg li Sluitingsavond van 1 a films het (Van onze correspondent) (Van een onzer verslaggevers) Stephen Lewis, dan weet elke televisie kijker onmiddellijk dat het hier een populair team betreft dat de serie „De Dubbeldekkers” ook in Nederland een grote kijkdichtheid heeft bezorgd. Na een dergelijk groot succes is ook in dit geval een verfilming niet uitgebleven, met als gevolg dat nu zaterdag en zon dag in de Stadsschouwburg „Muiterij op de dubbeldekker” kan worden vertoond. Dr. R. Mees vertolkte de gevoelens van de directie van het ziekenhuisi. Met name prees hij de heer Vos in zijn kwaliteit van voorzitter van de bouw commissie. Ook hij bood enkele geschen ken aan. De heer Vos, voor wie deze huldiging als een volkomen verrassing kwam, was zeer erkentelijk voor de ontvangen on derscheiding, de vriendelijke woorden en de geschenken. Hij zegde toe zijn beste krachten te blijven geven aan de vol tooiing van het ziekenhuis. de nadruk gelegd op de elementen span ning en sensatie. Hiervoor is in de eerste plaats de film „De duivel kent geen genade” verantwoordelijk, die van heden tot en met woensdagavond zal worden vertoond, evenals in de tweede matinee van zondag. In de eerste draait dan „Django, de bastaard”, waarin Anthony Steffen als de kloeke titelheld na vijf tien jaar een aantal vermoordde kame raden komt wreken. Tenslotte wordt in de matinee van woensdag „Pippie gaat van boord” vertoond, waarmee ongetwij feld vooral het jeugdige publiek een groot plezier zal worden gedaan. BEVERWIJK. Op voorstel van het bestuur van de afdeling Beverwijk- Heemskerk is de beer R. J. Vos door het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis onderscheiden met het kruis van verdienste in goud„ de hoogste onder scheiding, welke het Rode Kruis kent. In zijn kwaliteit van kringcommissaris heeft de heer P. G. W. Stoutenbeek de onderscheiding uitgereikt tijdens een bij eenkomst van het bestuur en het college van regenten van het Rode-Kruis-zie- kenhuis. DE VROLIJKE gang van zaken in deze film is gebaseerd op de trouwplan nen van chauffeur Stan Butler met de sexy Suzy, waardoor de kleine familie van haar enige kostwinnaar dreigt te worden beroofd. Daarom tracht nu ook Arthur een baantje als chauffeur op een dubbeldekker te bemachtigen en dat on der toezicht van.Olive. De rampzalige gevolgen hiervan blijven vanzelfspre kend niet uit, vooral omdat ook de steeds dwarsliggende inspecteur Blake (Blackie) zich terdege met de zaak gaat bemoeien. De komische verwikkelingen bereiken een toppunt wanneer Stan voor een proefrit wordt meegenomen naar een safaripark, waarbij door hem per ongeluk de nooddeur wordt geopend en een aantal wilde dieren zich als passa gier voor de bus komt melden. Er kan dus tijdens het weekeind in de Stads schouwburg heel wat worden afgela- chen. men tijdens het voorjaar werden allemaal opgelost. In dit verband werd dank gebracht aan de heer C. B. Broeze, die vele jaren voor de kwekers op de bres heeft ge staan om een redelijke oplossing te vin den met de industrie voor de geleden glasschade. De heer Broeze heeft deze taak nu beëindigd, maar kan bogen op een prachtige staat van dienst. Verder hield men zich bezig met een bespreking over de trekkersgroepering, die de belangen van de bolbloemenkwe- kers binnen het raam van de „koninklij ke” wil behartigen, en de beschrijvings brief voor de algemene vergadering van maandag 18 december. De afdeling Be verwijk wordt hier vertegenwoordigd door de heren R. Hommes Gzn. en C. B. Broeze. Voorzitter Duin werd herkozen als afdelingsvoorzitter. De omzet zal in 1972 de 600 mln overschrijden. Het nog niet uitgevoerde deel van de opdrachten bestaat voor een toegenomen deel uit opdrachten in het buitenland en beloopt thans eveneens ca. 600 mln. Vorig jaar was de netto winst per aandeel 7,91 tegen 13,69 over 1970. De omzet bedroeg 466 mln. Eind 1971 beliep het onuitgevoerde deel van de opdrachten 482 mln. Het bestuur van het Beverwijks mannenkoor „Zanglust” wil de gele deren gaarne versterken met een knapenkoor, teneinde over vier jaar onder leiding van dirigent Piet de Reuver op grootse wijze het gouden jubileum te kunnen vieren. Ook het koor zelf heeft nog plaats voor onge veer twintig zangers, die reeds voor de eerste uitvoering in mei kunnen worden ingezet. Gegadigden wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de propagandist van „Zanglust”, Ben Kruyze, Romerkerkweg 97, Be verwijk, telefoon 27728. Het jaarlijkse kerstfeest voor be jaarden uit de gemeente Velsen, dat dinsdag 19 december door het leger des Heils in het cultureel centrum „De Schouw” aan de Bleyenhoevelaan in Velsen-Noord wordt gehouden, trekt weer een bijzonder grote be langstelling. Niet minder dan drie- honderdvijftig bejaarden hebben zich namelijk reeds voor deze kerstviering gemeld, wel een bewijs dat velen, die eerder deze gebeurtenis meemaakten steeds weer van de partij willen zijn. DE BEIDE andere films, waarmee het programma voor dit theater deze week wordt rondgemaakt, hebben het wilde westen weer als achtergrond. Zo is voor hedenavond „Halleluja” aangekondigd, waarin door George Hilton de gebruike lijke sensatie met een ontspannende hu mor wordt afgewisseld, terwij, „De man met het gouden pistool” voor de matinee van zondag is bestemd. In deze film speelt Hans Jörg Felmy de nobele scherpschutter James Libely, die het met succes opneemt tegen een schurkachtige legerkapitein, in welk conflict ook voor het indiaanse opperhoofd Zwarte Ade laar een grote rol is weggelegd. Vandaar „spannend van de eerste meter tot het laatste schot.” Op 18 december begint weer in Velsen de jaarlijkse collecte van de stichting De Veilige Haven. Het wordt wederom een huis-aan-huis collecte, welke tot 28 januari duurt In die periode zal een kleine groep collectrices en collectanten onder lei ding van mevrouw Schouten die zich al meer dan 12 jaar inspant voor De Veilige Haven trachten alle woningen te bezoeken om de spenden in ontvangst te nemen. Deze zijn bestemd voor lichamelijk en geeste lijk gehandicapte kinderen. Zij krij gen er allereerst hun jaarlijks Sinter klaasfeest voor aangeboden en daar naast worden uit dit geld uitgaven bekostigd, welke men zich niet kan permitteren uit de daartoe gebruike lijke bronnen te betalen. Extra’s dus, welke zo van node zijn door deze kinderen, die toch al zoveel moeten missen. DE BIOSCOOPLIEFHEBBERS uit Be verwijk wordt deze week door de direc tie van het Kennemer Theater weer de keuze voorgelegd uit vier films, waarvan de eerste „Valden” van heden tot en met zaterdagavond kan worden bekeken, plus in de tweede matinee van zondag. Burt Lancaster speelt hierin een zacht moedige Mexicaanse boer, die echter in staat blijkt tot bloedige wraak. „Het Atoom” was reeds zo gelukkig van een zustervereniging uit Bever wijk een vijftal inkorfmanden ten geschenke te ontvangen. Op zich al een redelijk bedrag aan hulpverle ning, doch lang niet voldoende om het verloren materiaal en meubilair te kunnen vervangen. Het inzetten van duiven heeft „Het Atoom” gesteld op vrijdag 15 decem ber des avonds tussen zeven en negen uur, waarvoor per duif de redelijke prijs van een gulden vijftig cent als inleggeld wordt gevraagd. Zowel zaterdag als zondags wordt tijdens de tentoonstelling een grote IN DIT THEATER wordt met het nieuwe weekprogramma weer volledig De personeelsvereniging „De Plaat- wellerij” zal een traditie voortzetten door op vrijdag, 22 december in het grote ontspanningslokaal van het be drijf haar jaarlijkse sluitingsavond te houden. In de vooravond worden di a’s, vertoond van de in het jubileum jaar gehouden evenementen, waaron der het vakantie-uitstapje met de le den, de kinderfeesten en uiteraard het zilveren bestaansfeest. Het kien spel zal de verdere avond de gasten plezierig bijeenhouden. BEVERWIJK De heer H. A. Duin Hzn., voorzitter van de afdeling Bever wijk van de Koninklijke Algemene Ver eniging voor Bloembollencultuur, heeft tijdens de in café Promenade aan de Meerstraat gehouden jaarvergadering een waarschuwend geluid laten horen om nu al niet in paniek te raken en de bollen te gaan verkopen tegen elke wille keurige prijs. Hij zei voorts nog wel hoop te hebben op betere resultaten voor volgend jaar voor de bollenkwe kers. Hij meende, dat beneden de kost prijs gaan verkopen desnoods volgend jaar nog zou kunnen. Uitvoerig stond de heer Duin stil bij de teeltresultaten van vorig jaar. Voor de bloembollenkwekers zijn deze in ver schillende stukken uiteengevallen. De tulpenbollen gaven een overvloedige oogst. De prijzen voor de meeste soorten zakten echter als een kaartenhuis in elkaar. Desondanks viel de surplushef- fing van 10 percent nog mee. In het jaar daarvoor had men te kampen met het „zuur”, hetgeen misschien nog meer kostte. Hyacinten en irissen waren goed te verkopen, terwijl de meeste soorten narcissen het ook wel deden. Op het ogenblik loopt het goed met de gladiolen handel, maar gaat het minder vlot met de lelies. Zijn waarschuwend geluid plaatste de heer Duin bij zijn vraag wat 1973 bren gen zal. Veel hangt er hiervoor af van het verloop in de handel van bolbloe- men. Volgens de heer Duin was de schade door industriegassen het afgelo pen jaar nogal meegevallen. De proble- De afdelingsvoorzitter, de heer P. van der Esch, huldigde in een toespraak de heer Vos, die vice-voorzitter van de afdeling is en voorzitter van het college van regenten, in verband met het feit, dat deze gedurende 23 jaar bestuurslid van de afdeling en lid van het college van regenten is geweest. De heer Van der Esch prees de jubila ris om zijn warme belangstelling voor het gehele Rode Kruis-werk. Tevens memoreerde hij de bijzondere aktivitei- ten van de heer Vos voor de jaarlijkse Rode Kruis-campagne en diens inzet voor de totstandkoming van een eigen- gebouw. Bovendien sprak de heer Van der Esch de erkentelijkheid van het be stuur uit voor het vele werk, dat de heer Vos verzet heeft voor de realisering van de uitbreiding van het ziekenhuis. Voorzitter Van der Esch sprak de hoop uit, dat de heer Vos de officiële opening van het geheel vernieuwde ziekenhuis in 1974 zal kunnen meemaken. In zijn waardering betrok de heer Van der Esch ook mevrouw Vos, die hij een fraai boeket bloemen als stoffelijk blijk van deze waardering overhandigde. Na mens het afdelingsbestuur ontving de heer Vos een mand met flessen geestrijk vocht. daarbij worden gebruikt. Een klank beeld begeleid de expositie op educa- tiev wijze en Felison zorgt weer voor een op schrift gestelde vragen lijst, die vooral jeugdige bezoekers spelenderwijs met het onderwerp vertrouwd maakt DIT LUGUBERE verhaal wordt dan op de traditonele wijze in beeld ge bracht, met sinistere grafkelders en martelkamers, terwijl een aantal bij de ze historie ondergebrachte figuren ook nog de kunst blijkt te verstaan zich in een vleermuis, of een panter te verande ren. De climax van „Vampiercircus” wordt dan ontleent aan een opstand door de wraakgierige dorpsbewoners, die met het gewenste resultaat hun bran dende fakkels komen hanteren, om daarbij in een moeite door ook de boze graaf voor goed onschadelijk te maken. Dit „bloedritueel van ijzingwek kende proportie” kan door de liefhebbers van vrijdag tot en met woensdagavond huiverend in City worden bekeken. De automobiel vereniging „De Rij- monders” uit Velsen heeft voor maandag 18 december haar laatste puzzelrit van dit jaar georganiseerd. De aard hiervan is een ganzebord met routebeschrijving, een zogenoem de „wildrit”, vaarvoor de eerste équi pe om 19.31 vertrekt van het startbu reau dat is gevestigd in gebouw „De Rank” aan de Koningin Wilehlmina- kade. Na afloop volgt de prijsuitrei king met muziek en andere attracties. Inlichtingen bij het sportsecretariaat van „De Rijmonders”, Dennekoplaan 137, IJmuiden, telefoon 15690. Dit blijmoedige tafereeltje uit „Vampiercircus” stelt deze week in City (Velsen) een uurtje gezellig griezelen in het vooruitzicht. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De sociëteit Spaak op de hoek van de Plesmanweg en de Van Riemsdijklaan achter de Apostel kerk is in 1972 voor het laatst geopend tijdens het weekeinde van 16 en 17 december. Om ook de medewerkers wat rust te gunnen tijdens de feestdagen blijft de sociëteit gesloten tot na nieuw jaar. Op zaterdagavond 16 december verzor gen enkele eigen medewerksters een le zing over het Nederlandse kabaret. Het geheel wordt met grammofoonplaten op geluisterd. De Amerikaanse folkszanger Paul Warren brengt een goed programma op zondag 17 december. Paul Warren is sinds kort in ons land en probeert hier vaste voet aan de grond te krijgen Mede om deze reden is hij reeds opge treden in Den Haag en Haarlem. Dit was volgens insiders bepaald niet zonder succes. De bijeenkomsten op zaterdag en zon dag beginnen, beide om acht uur. BEVERWIJK. De noteringen van woensdag 13 december aan de Bever- wijkse veilingen waren als volgt. tombola met prijzen gehouden. De ex positie is zaterdag geopend van drie uur tot tien uur ’s avonds en zondag van elf uur tot vijf uur. Het bestuur van „Het Atoom” zal in het bezit zijn van een flink aantal jonge duiven, geschonken door enige liefhebbers, die zondagmiddag om streeks vier uur worden verkocht voor het nagestreefde doel. Onder deze schenkers, waarbij eni gen uit België, bevinden zich Z.K.H. Prins Bernhard; John Lambrechts, België; Opsomer-de Merlier, België; M. Vellekoop, Maasdijk; Van Zelde- ren, Aalsmeer; Gebroeders Van Beek, Putten; Van Velthoven, Capelle aan de Ussel; C. Castricum, Beverwijk; M. Krom, Hoorn; L. Veldt, Beverwijk; S. Voet en Zoon, Driehuis en verder Gebroeders Berlee, Beverwijk; de Witte Molen, Futeral, Eijerkamp en anderen. De prijsuitreiking van de deze zo mer gehouden vluchten van „Het Atoom” is vastgesteld op zaterdag, 23 december in gebouw „De Meerpaal”. De leiding van dit feest, dat om half zes begint met een ontvangst van de gasten, gevolgd door een broodmaaltijd, is in handen van de korpschef van het Leger uit IJmui- den, luitenant B. BoesChoten. Het uit gebreide programma wordt uitge voerd door medewerkers van het korps met zang, muziek en een to neelspel. Het specifieke kerstfeest be gint deze avond om zeven uur. Moch ten er nog autobezitters zijn, die zich voor het vervoer van bejaarden be schikbaar willen stellen, dan kunnen zij terecht bij de officier van het Leger des Heils, Edisonstraat 14. tele foon 02550-14554 of bij de korpssecre taris, Planciusstraat 6, telefoon 02550- 16987. Het feest is bestemd voor be jaarden van alle gezindten. PLANTEN: aéhmea 360 - 680; azalea 130 - 450; begonia 70 - 175, cineraria 70 - 100, cyclamen 90 - 660, poinsettia 150 - 990, hedera 70 - 120, kalanchoe 40 - 75, potdhrysant 40 - 130, st. paulia 70 - 120, vresia 220 - 430, gemengde planten 90 - 170. De postdulvenhoudersvereniging „Het Atoom” uit Velsen-Noord, die in oktober haar club- en inkorflokaal aan de Wijkerstraatweg volledig door brand zal verwoest, houdt op zater dag 16 en zondag 17 december in gebouw „De Meerpaal” aan de Ban- jaertstraat een open tentoonstelling, waarvan de baten zijn bestemd voor de wederopbouw van een clublokaal. De verzameling bestaat uit honderd- tien prenten van oude en moderne kunstenaars, onder wie Lucas van Leyden, Hendrick Gotzius, Adriaan van Ostade, Piranesi, Gustave Doré en uit onze tijd Jenny Dalenoorrd, Aad Veldhoen, H. van Kruiningen, D. van Gelder, W. van Ouden, Herman Berserik, H. Disberg, Deborah Duyvis, M. C. Escher, A. Schotel en Peter Struycken. De tentoonstelling geeft naast de prenten ook voorlichting over het ontstaan daarvan. Foto’s en teksten verduidelijken de toegepaste technie ken en in vitrines worden materialen en gereedschappen geëxposeerd, die Wanneer blijkt dat zo’n middag prenten maken bij „Prentpraat” voor herhaling vatbaar is, dan zullen in de kerstvakantie meer van deze bijeen komsten worden georganiseerd. De expositie „Prentpraat” blijft open tot 18 januari aanstaande, elke dag (behalve Nieuwjaarsdag) van 14.00 tot 17.00 uur. BLOEMENDAAL. De Stevin-groep n.v. verwacht dat over 1972 een netto winst van meer dan 15 per aandeel van f 20 zal worden behaald. Deze wat hogere verwachting dan volgens de me dedeling gedaan in september, is vooral een gevolg van gunstige ontwikkelingen bij de werken in het buitenland gedu rende het tweede halfjaar, aldus een mededeling van het bedrijf. WANNEER WIJ de namen vermelden van Rag Vernay, Anna Karen, Bob Grant, Doris Hars, Michael Robbins en Zaterdagmiddag om twee uur wordt de tentoonstelling onofficieel opengesteld. Het is de bedoeling dat de bezoekers dan zelf aan de slag gaan. In de benedenzaal van het koetshuis zal men zelf prenten kun nen maken en afdrukken. Materiaal, gereedschap, papier, drukinkt en zo men wil deskundige begeleiding is aanwezig om de prentkunst te be oefenen en een kleine oplaag te druk ken van kerst- of nieuwjaarswensen naar eigen ontwerp en uitvoering. BLOEMEN: anjer 24 - 38, trosanjer 175 - 265, anemoon 26 - 37, anthurium 90 - 240, chrysant 110 - 205, chrysant (jaarrond) 245 - 290, Chrysant (per stuk) 28 - 53, fresia 90 - 335, hyacint 38 - 63, iris 170 - 325, lelie (per kelk) 42, narcis 135 - 165, nerine 30 - 85, orchidee 40 - 340, roos 40 - 100, babyroos 15 - 66. VERVOLGENS van zondag- tot en met woensdagavond „BB maagd in de sexboetiek”, aangekondigd als de „meest dwaze en erotische belevenissen van een onervaren buitenmeisje in een sexboe tiek”. Voors kan men in de nachtvoor- stellingen van vrijdag en zaterdag weer eens heerlijk griezelen om „De vampiers van Parijs”, met als contrast de dolle klucht „Straatmuzikanten” met Stan Laurel en Oliver Hardy in de eerste matinee van zondag. Een wel zeer vreemd naambordje voor een PEN-hoogspanningsge- bouwtje treft men aan in Beverwijk. Het staat in het plantsoentje nabij Huize Westerhout, tegenover het vroegere raadhuis van Wijk aan Zee en Duin. Weliswaar heeft het binnen de muren van dat raadhuis menig maal gedonderd en gebliksemd alleen al als men terugdenkt aan de fusieperikelen (toen reeds in Bever wijk) in vroeger jaren tussen Wijk aan Zee en Duin en Beverwijk. De spanning is er toen te snijden ge weest vertelden ons oude Wijkers. En er was soms maar weinig voor nodig om een vonk te doen overslaan en kortsluiting te veroorzaken. Wellicht heeft men met het oog daarop, bij de opheffing van het oude raadhuis, het naambordje willen behouden en het bevestigd op het PEN-gebouwtje om de herinnering aan de vele on weerswolken en elektrische geladen heid in het gebouw aan de overkant te behouden.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 11