I hobby Richard Burton als Mussolini Franse toneelprijs „Niets meer te fantaseren als mensen me naakt zien Highway Chile: leuke een maar serieuze de PEN SOOSACENDA 't PLEIN TOP DE POP POP DERTIEN r a '.t^nmcnacdcnv 1 Moulin Rouge „live" V. Climax Chicago ,,de Uilenboom’' „De Stoeterij” ,W' Raquel Welch ziet zich als levend sexsymbool in Zendtijd voor RKPN DONDERDAG 1 4 DECEMBER 1972 15 14 Frida Boccara als voor exclusieve herenmode GROTE HOUTSTRAAT 59 - HAARLEM MET KERSTMIS Kerstgroet koningin op drie Hilversunizenders „kaasmeisje” LONDEN Als je geen afspraak met Raquel Welch hebt, maar haar toevallig op straat was tegenge komen, dan zou je haar niet her kennen. Of denken: Hé, dat is iemand die een beetje op Raquel Welch lijkt. Kleiner dan je aan haar filmbeeld zou zeggen, tenger der dan de maten in haar officiële biografie 95,5, 62, 92,5 doen vermoeden. Het haar lijkt lichter- bruin, de ogen kleiner. Alleen de professionele begroetings-smile is die van de beroemde vedette. Maar ze is hier ook niet voor een op treden in het openbaar, maar om de dialogen na te synchroniseren van haar rol in The Last of Sheila. „En”, zegt ze, „dat is het laatste wat ik met die rotfilm te maken wil hebben”. Subsidie vragen voor experimenten Auberge van ouds ORGELCONCERT door KLAAS J. MULDER Waarom eigenlijk niet? Waarom speelt u zo’n rol dan? wat blues, AB VAN IEPEREN. iedere in ADVERTENTIE een feestelijke ontmoeting, een gezellig diner, dan ook passend gekleed in een feesitelijke smoking of een gezellig costuum uit onze uitgebreide collectie in moderne belijning en kleuren als night blue of grijs. Echt passend en modieus, ook onze costuums in grote maten en lengte-maten. Kleurrijke accessoires, overhemden, dassen en sokken, geheel afgestemd op uw costuums, maken U tot een stralend middelpunt. Ze heeft in deze film over een moord in de Hollywoodse filmwereld (met een bezetting van louter sterren) grote moei lijkheden gehad met de regisseur Her bert Ross die tot een hoogtepunt kwa men toen de regisseur haar een klap gaf, nadat Raquel geweigerd had een misluk te scene opnieuw te spelen. Wat mij is opgevallen in wat u uw „eigen films” noemt, is dat dat allemaal heel pittige rollen zijn, helemaal niet de Vrijdag 22 december geeft de NOS- radio van 17.20 tot 17.30 uur via Hilver sum 2 een samenvatting van de kerst viering van de koninklijke familie met het personeel op paleis Soestdijk. maar an- M ROME. (Reuter) De Britse acteur Richard Burton gaat de rol van Benito Mussolini spelen in een film die volgend jaar zal worden opgenomen, zo is woensdag in Rome bekendgemaakt. Zijn vrouw Elizabeth Taylor, zal in de rol prent Claretta Petacci zijn, de maitresse van de voormalige Italiaanse dictator. PARIJS. (DPA) De bekende Franse toneel- en filmspeelster Madeleine Re naud is woensdag onderscheiden met de grote nationale toneelprijs. Deze onder scheiding is een van de vier nationale kunstprijzen ten bedrage van elke 10.000 frank (circa 6500 gulden) die het Franse ministerie van Cultuur jaarlijks beschik baar stelt. „Maar als je het zegt wanneer je iets niet bevalt, dan ben je over het paard getild, een lastig kreng. Ik bèn niet lastig. Ik kom keurig op de opnamen, ik heb mijn tekst geleerd. Ik weet dat ik niet de begenadigste actrice van deze eeuw ben, maar ik doe mijn best. Ik begrijp niet waarom ze zo de pik op me hebben. Ik heb met de allergrootsten gespeeld, met Richard Burton, Mastroi- anni, Sinatra, maar die waren altijd correct.” Niemand probeerde me op de divan te trekken. Dat was ook wel een beetje een tegenvaller, moet ik zeggen. Maar het schijnt dat iets in mijn voorkomen de mensen verlegen maakt. En omdat ik zelf in wezen ook verlegen ben, heb ik misschien wel een heleboel interessante contacten op die manier gemist.” „Mijn carrière is in feite altijd heel soepel verlopen, ik heb er erg hard voor gewerkt, maar de roddel, de rottigheid is eigenlijk pas van de laatste jaren. Als je een bepaalde top hebt bereikt, dan loop je op eieren. Als je vriendelijk en in schikkelijk probeert te zijn, dan denken ze dat je een onnozel doetje bent dat ze in elke richting kunnen sturen. Ik heb één keer alle grillen van de regisseur gevolgd, omdat ze me verzekerden dat hij een baanbrekend kunstenaar was en het resultaat was Myra Breckinridge, het absolute dieptepunt.” „Dat is mijn eigen idee geweest. De atletische rollen leken me voor deze tijd waarin de rol van de vrouw zo aan het wijzigen is heel relevant. Niet dat ik daar zoveel over nagedacht heb, maar ik werd instinctief tot deze rollen aange trokken. Het is dan fijn om te constate ren dat mijn instinct goed was. Kansas City Bomber breekt alle kassa-records (een rooskleurige verdraaiing van de fei ten) en ik heb schitterende kritieken gehad. Normaliter interesseert het me niet wat er over mij en mijn films geschreven wordt, alleen de mening van het publiek komt er op aan.” Of ik het dan alleen voor de export- versie naar Japan wilde doen. Nou vraag ik je! En iedereen die een film met mij maakt, weet van te voren dat ik geen naaktscènes wil doen.” „Daar ben ik het helemaal niet mee eens. Ik ben het levende bewijs dat het niet zo is. Want je zegt nou wel „mijn image,” maar dat ben ik toch zelf? Ik heb nooit het gevoel gehad dat degene op het doek eigenlijk iemand anders is. Ik heb toch niet als kind tegen mezelf gezegd: later wil ik een sex-symbool worden. Er waren zelfs geen filmsterren met wie ik me identificeerde. Ik merkte opeens dat ik het was, aan de manier waarop naar me gekeken werd, hoe de mannen op me reageren. En daar kan ik alleen maar erg blij om zijn, want ik heb daar alles aan te danken.” „Ach, ik geloof dat de vrouwen hun positie veel te langzaam veranderen. Ik weet niet zeker of het wel een verbete ring is. Misschien is het wel een terug val, naar een veel vroeger stadium toen het nog ieder voor zich was. Ik vind wel dat ieder mens moet kunnen doen waar hij of zij zin in heeft. Ik doe waar ik zin in heb. Dat is alles: ik voel geen behoefte om de wereld te verbeteren. Ik wil van mijn leven genieten. Daarom houd ik ook van acteren. Ik vind het heerlijk om te doen alsof.” Raquel Welch en Richard Benjamin in „The last of Sheila”. Maar u bent dus wel een aanhang ster van Women’s Liberation? (Dolle Mi na). vrouwelijkheid die je van een sex-sym bool zou verwachten. De Franse zangeres Frida Boccara als „kaasmeisje” op Schiphol, waar zij gis teren aankwam, evenals vele andere be kende artiesten, die vanavond zullen op treden in het Unicef-gala in het Con gresgebouw in Den Haag. Allen werden bedeeld met een Hollandse kaas. Eén van de weinige plaatsen in Haarlem waar heden ten dage nog regelmatig live-popmuziek te beluis teren valt, is de bar-dancing „Moulin Rouge” in de Kleine Houtstraat. De gebroeders Chris en Herman Blom hebben daarvoor de afgelopen weken met overduidelijk succes de donder dagavond ingeruimd. Donderdagavond 25 oktober werd in een bomvolle zaal gestart met Bonnie St. Claire, Robert Long en Unit Gloria; daarna kwamen onder meer Cardinal Point en de George Baker Selection. Vanavond is de beurt aan „Teach IN”; volgende week donderdag treedt „Big Brother” op en Tweede Kerstavond kun je genieten van de Buffoons. Op 28 december wordt dan 1972 uitgeluid met op nieuw Bonnie St. Claire, Robert Long en Unit Gloria, die tegenwoordig ge zamenlijk optreden. De toegang is gratis. In het IJmuidende PEN zal Climax weinig last hebben van slaap onder het publiek, want daar staan ze zon dagmiddag. Een kans voor de groep om te laten horen dat ze wel dege lijk uitgebalanceerde, stevige muziek kunnen maken; een kans voor Ken- nemerland om de formatie onder wat gunstiger omstandigheden aan te ho ren. Daarmee zal duidelijk zijn dat het geplande optreden van Focus in het PEN niet doorgaat. De groep gaat een tournee door Engeland maken. Waar schijnlijk komt zij nu op 3 februari in de PEN- HILVERSUM. De drie Hilversumse radiozenders zullen op eerste kerstdag (25 december) van 13.00 tot 13.15 uur de kerstboodschap van koningin Juliana rechtstreeks uitzenden. „Dat begin ik me ook steeds meer af te vragen, want het is geen pretje. Maar het is natuurlijk wel belangrijk dat je in de running blijft. Zo’n film als Kan sas City Bomber (over een professionele rolschaatskampioene) komt hooguit eens per jaar voor. Vaker kun je zo’n rol ook niet spelen, want fysiek eist dat alles van je. Maar het is goed om bezig te blijven. Ik sta nu voor het eerst van mijn leven op mijzelf, voor het eerst sinds mijn zestiende heb ik geen echtge noot meer die de zaken voor me regelt. Ik ben dankzij mijn psychiater helemaal vrij.” „Maar bij de andere dan „mijn eigen films” zijn er steeds meer mensen, die me een loer proberen te draaien. Ik heb een rol in de politiefilm Fuzz. Daar hebben ze een affiche voor gemaakt waarop ik sta in bikini, terwijl ik in de film zelf voortdurend een politie-uni- form aan heb. Dat vind ik misleiding, misbruik maken van mijn image, en ik heb de producent een proces aange daan.” „Bij Bluebeard had ik in mijn con tract bedongen dat ik geen naaktscènes hoefde te spelen. Maar iedereen kwam me voortdurend aan mijn hoofd zeuren De film krijgt de titel „La Fine” (Het einde) en zal handelen over de laatste dagen van Mussolini en zijn vriendin die in april 1945 in de omgeving van Milaan door Italiaanse partizanen werd doodge schoten. De regie zal in handen zijn van een nieuwe Italiaanse regisseur, Carlo Cotti, die heeft gewerkt als assistent van Franco Zeffirelli, John Huston en Jo seph Losey. Ze zjjn de afgelopen maanden opgetreden in de PEN, Arnoldushoe- ve, Sjaloom. Creatief Centrum Lei den, Oude Veiling Aalsmeer, Trini- teitslyceum en de Pedagogische Aca demie Haarlem. Onder meer. Vrij- dagvond staan ze in de zaal van het Coornhertlyceum en op Oudejaars nacht zorgen ze tussen half twee en half vijf in de PEN voor een muzika le inwijding van het jaar 1973. „Ze”, zijn de vijf heren van de Haarlemse formatie Highway Chile (naar een nummer van Jimi Hendrix) die sinds een half jaar serieus bezig zijn met het edele vak van „muziek maken”. Medespeler James Mason noemde haar „de slechtst opgevoede en meest waan wijze actrice met wie ik ooit de pech heb gehad te moeten spelen”. Ondertus sen deed ook Raquel Welch Ross een proces wegens mishandeling aan, dat nog moet voorkomen. Zolang dat nog niet gebeurd is, wil ze niets meer over hem zeggen. „Kijk, om te beginnen is The Last of Sheila natuurlijk niet mijn film. Er zijn films die je doet als ster de scenario’s die je zelf uitkiest, waar je financiële interesse in hebt, waarvan het succes je carrièreverloop kan beïnvloeden en films die je doet als actrice die haar brood moet verdienen, waarin je je rol zo goed mogelijk probeert te spelen en daarmee af. Die hebben ook verder geen consequenties. Ik heb dit jaar één van de acht vrouwen van Richard Burton gespeeld in Bluebeard. Als zo’n film flopt, dan is dat natuurlijk vervelend voor Mr. Burton, maar dat zal mij verder een zorg zijn.” 1. Crazy horses Osmonds; 2. Ben Michael Jackson; 3. Het bananenlied André van Duin; 4. Ich hab’ die Liebe gesehen Vicky Leandros; 5. 1 think I love you Partridge Family; 6. Fais-do Redbone; 7. There has been a time Cats; 8. Auntie Diverse artiesten; 9. Elected Alice Cooper; 10. Gudby to Jane; 11. Überall auf der Welt Freddy Breek; 12. Clair Gilbert O’Sullivan; 13. Youke-la-le-loupi Mouth and MacNeal. de Appelaer, zo stond dinsdag in deze krant te lezen, is voorgoed uit de Damstraat in de binnenstad ver dwenen, maar Schalkwijk is een club- en buurthuis rijk geworden. Gevestigd in een noodgebouw welis waar, maar in ieder geval voorzie- nend in een dringende behoefte, want er was op dat gebied voor de Schal- kwijkse jeugd nog niets. Diezelfde jeugd heeft besloten dat hun clubhuis ,,’t Plein” moest gaan heten en dat is het ook geworden. Je vindt het bij het winkelcentrum Schalkwijk. Het adres: Balkanplein 4. De activiteiten? Veel muziek, film, gespreksgroepen en verder alles wat je zelf zou willen doen, zij het dat het binnen de mogelijkheden moet liggen uiteraard. ’t Plein” is behalve op maandag iedere avond geopend van 20 tot 23 uur; vrijdag, zaterdag en zondag ook tussen 14 en 17 uur. Tijdens de kerstvakantie is het met uitzondering van de maandag iede re middag en avond open. DEN HAAG. Minister Engels van CRM heeft de Rooms Katholieke Partij Nederland (RKPN) radio- en televisie zendtijd toegewezen. De RKPN kwam bij de jongste verkiezingen in de Kamer. De Nederlandse Middenstandspartij, die niet in de Kamer terugkeerde, is van de lijst van politieke partijen, die zend tijd hebben, af gevoerd. PENcentrale, Kanaalstraat 257, IJ- muiden, zaterdagavond: Sail; zondag middag: Climax Chicago; zondaga vond: Frank Verhoef. El Tora, EVNH-gebouw, Engeland- laan, vrijdagavond en zondagmiddag: disco-soos. De Huif, Gen. de la Reijstraat 4. dinsdag en donderdag; soos. ’t Plein, Balkanplein 4, Schalkwijk, donderdag: muziek uit China, Tibet en Nepal; zondagmiddag: film )15 uur); dinsdag: grammofoonplaten van Thelonious Monk; woensdag: popcon cert met Dead Dog’s Eye. Arnoldushoeve, Hofdweg 574, Hoofddorp, zaterdag: discoavond. „Het is niet omdat ik preuts ben of me schaam voor mezelf. Naakt kan ik het tegen iedereen opnemen. Het enige waar ik het niet tegen kan opnemen is de verbeelding van het publiek. En daar moet ik het toch van hebben, dat is toch mijn taak: de mensen plezierige dromen bezorgen? Maar zodra ze me naakt heb ben gezien, blijft er niets meer te fanta seren over. Een paar jaar geleden was het een soort rage onder actrices van naam of bloot te poseren voor Playboy Magazine. Hoe vaak ze mij daar niet voor hebben proberen te strikken. Maar waar zijn Carroll Baker, Carol Lynley en Stella Stevens nu? Hoe ver hebben zij het sindsdien gebracht? En waar ben ik nu? Aan de top. O zo.” „Later, toen ik fotomodel werd en mijn eerste filmrolletjes speelde, had ik me erop voorbereid dat ik van me af moest bijten. Dat bleek helemaal niet nodig, want ik kreeg te maken met allemaal keurige, uiterst zakelijke heren. om het toch te doen. De producent, de regisseur, de Italiaanse co-producent, de Duits-co-producent, de regisseur weer. De groep bestaat al drie jaar, maar saxofonist en manager Paul Kloek erkent volmondig dat de komst van organist-zanger Michiel Hunfeld de stoot heeft gegeven tot een wat gede- gener aanpak. Kloek: „Voordat hij kwam speelden we voornamelijk hea vy rock, maar Michiel had direct al zo’n inbreng dat we overgeschakeld zijn op het ietwat lichtere en meer gevarieerde rockwerk met veel aan dacht voor solo’s. Als je dan toch over vakjes wilt praten: wat rock, wat country, wat soul, Santpoort Gezellig Frans getint eethuis waar specialité’s uit de Provence in open keuken worden bereid. Prachtig koetshuis waar op klas sieke wijze diners - recepties en feesten van uiteenlopende aard verzorgd worden. Maar in feite benut u ook de uitzondering die de regel bevestigt dat de tijd van de grote sex-symbolen voor bij is. Dat is niet persoonlijk bedoeld, maar eigenlijk is uw image niet meer van deze tijd. DEN HAAG. Evenals vorige jaren is er op de ontwerp-begroting voor 1973 van CRM een bedrag beschikbaar voor het uitvoeren van experimenten. Dit be drag is in principe bestemd voor alle categorieën van kunst; zowel voor kunstzinnige vernieuwingen van meer collectieve aard als voor individuele ui tingen en experimenten. Het doel van deze experimenten is het uitlokken en het mogelijk maken van onderzoeken naar nieuwe artistieke vormen al of niet in relatie tot nieuwe publieksituaties. Aanvragen voor een subsidie hiervoor dienen vóór 15 februari 1973 te worden toegezonden aan het Ministerie van CRM, Directie Kunsten, Steenvoordelaan 370, Rijswijk (ZH), waar tevens de beno digde formulieren zijn te verkrijgen. Nadere inlichtingen bij Bureau Algeme ne Zaken en Secretariaat van de Direc tie Kunsten (telefoon (070) 949233, toe stel 2923). Burton heeft onlangs de titelrol ge speeld in films over Trotski en maar schalk Tito van Joego-Slavië. Hij ver lokt nu de rol van een kolonel van de Duitse Gestapo. Herbert Kappler, die in 1945 de leiding had bij het doden van 335 Romeinse gijzelaars. Deze film heet „Dood in Rome" Zaterdagavond 25 november moet Climax Chicago het Haarlems Con certgebouw met een bijzonder onbe vredigd gevoel verlaten hebben. Het optreden van deze Engelse jazz-rock formatie was nogal in het water gevallen. Half twaalf bleek na de optredens van Smyle en Solution een te laat uur voor veel Haarlem mers. op het electronirch Johannus Kerkorgel in de Koningskerk aan de Kloppersingel te Haarlem op 20 december, aanvang 20.15 u. Kaarten gratis al te halen bij Muziekhandel ALPHENAAR Kruisweg 47-49. Haarlem tel 320032 Alleen vertegenwoordiging Johannus Orgelbouw Riverside, Spaarne 91, woensdag, vrijdag en zaterdag: soos. Can-Can, Stoofsteeg 1, avond: bar-dancing-disco. Voom-Voom, Spaarnwouderstraat 61, vr„ zat. en zo.: bar-dancing-disco. Disco Dubois, Berlagelaan 45, zon dagmiddag: discodansen- HJC, Groot Heiligland 47. vrijdag: sessionavond. Donkey-Shot, A. Verherentstraat 1, Heemskerk, zaterdag: Cobra. Turfschip, Turf steeg 2, zaterdag: koffiebar met Hans Dieckhof uit Zwolle. We Weiman, Hoofdstaat, Santpoort, vrijdag, zaterdag en zondag: disco theek. Soos de Piek, Boezemkade, Spaarn- dam, zaterdag: discodansen met disco Flash Point 7. waarschijnlijk vaak een mengeling daarvan. Voor ons is dat moeilijk te beoordelen; wij maken gewoon mu- ziek die we fijn vinden”. Highway Chile, zijnde Kloek, Hun feld, sologitarist Piet Trossel, drum mer Mart van Rooden en bassist Kees Hoogerhuis, heeft op het reper toire veel eigen nummers, schaamt zich niet ook songs van deren naar eigen inzicht te bewerken. Zo wordt op het ogenblik een onge twijfeld nogal afwijkende versie van Louis Prima’s „Bona Sera” ingestu deerd. Verdienen is er ondanks het voor deze tijden redelijke aantal op tredens nog niet bij en dat hoeft ook niet, vindt Paul Kloek. We zijn bij lange na geen professionals in de zin dat we er van moeten leven of zelfs: willen leven. We hebben alle maal ons werk of onze studie en beschouwen de groep als een leuke, maar wel serieuze hobby”. De 350 die de groep voor een optreden vraagt, worden na aftrek van onkosten besteed aan nieuwe ap paratuur. Paul Kloek, zelf zoals ver meld manager: „Onze drummer fun geert als penningmeester. Daaruit mag al duidelijk zijn, dat we een echte vriendenclub vormen. Er heerst een sfeer van: we willen met déze band iets bereiken. Anders maar niet”.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 15