agenda ministerie bij wijziging Omroepwet Huizen en grond Bezetting steeds duurder TH iets ZAANSE MILIEUCOMMISSIE BEZOCHT VELSEN HAVENBERICHTEN Hartpatiënten in kantine „verzacht „Positie NOS pas herzien MK N. DROST, KROONLID IN „MERKWAARDIG BESTUUR”: 55 55 STAAT VAN BELEG VOOR STEDEN OP IN DE VISHAL Wethouder Ockeloen: MADAGASCAR „Milieu-hygiëne niet overdrijven” en toen kwam er ’n olifant met 'n lange snuit... Velsen-Noord Amsterdam Velsen-IJmuiden (Van onze RTV-redactie) Beverwijk Andere basis Niets nieuws HAARLEM „Ik zie niet in hoe op dit moment de positie van de NOS opnieuw zou moeten worden bekeken. We zouden geen stap ver der komen, dóódsimpel omdat er geen nieuwe gezichtspunten zijn. Er is sinds 1968, toen de Nota Ge zamenlijk Programma werd samen gesteld, niets veranderd. Het is al leen dan zinvol weer over de ver houding tussen NOS en de omroe pen te discussiëren, als de Omroep wet wordt gewijzigd. Dan is er pas reden tot praten. Nu niet”. Heemskerk Muziek en toneel Tentoonstellingen Bioscopen DONDERDAG 14 DECEMBER 1972 neen, het is geen sprookje! Vul onderstaande bon in en u ont vangt 14 dagen lang IJmuider Courant/Beverwijker Courant* voor niets in uw bus IJmuider Courant Bezorg mij 14 dagen gratis Beverwijkse Coarant* 14 19 en 21.15 u.: u. voelen (Van onze redactie economie) hake 832, mid. hake 846. 70-36, in VELSEN. Na bezoeken aan Bever wijk, Heemskerk en Hoogovens heeft de Zaanse Commissie voor de Hygiëne van het Milieu zich ook in Velsen georiën teerd. De technische commissie van deze milieudienst werd gisteren op het raad huis ontvangen door wethouder C. Oc keloen. In een welkomstwoord stelde de ze bestuurder dat het niet de bedoeling Volgens hem voldoet de chlooropslag op de kunstmestfabricage aan alle eisen, terwijl momenteel gedokterd wordt aan de ammoniakverlading, vooral uit het oogpunt van eventuele calamiteiten. Ten aanzien van het PEN merkte de heer Dammers op dat vooral de laatste jaren door de bevolking van Velsen- Noord veel klachten zijn geuit over de stof- en geluidshinder, alsmede de radio- en televisiestoring. De stofhinder wordt volgens hem voornamelijk veroorzaakt door Hoogovens, terwijl de storingen bij aantal gemeenten die prijzen nog eens met 10 percent verhoogd- Daarmee komt het gemiddelde over de 50 per vierkan te meter. Vergeleken met 1966 betekent dit ongeveer een verdubbeling van de bouwgrondprijs. In dit gemiddelde zijn de uitschieters in het land opgenomen. Het is bekend dat in de gewilde woonge bieden al grondprijzen voor bouwgrond van gemiddeld f 200 per vierkante meter worden gevraagd. Beeckes- u. tot 17 DIVERSEN Vrijburcht (Vrijburglaan). Vanaf 14 u. open bare begrotingsbehandeling. DIVERSEN De Schouw (Bleijenhoevelaan). Vrijdag 18.30 u. afscheidsreceptie ds. .J Pasveer. in 16. de ontvangst van radio- en televisiepro gramma’s zijn opgeheven door de aanleg van een centraal antennesysteem. Een speciale commissie, waarin onder meer T.N.O. zitting had, heeft de geluidshinder onderzocht. Een en ander heeft geresul teerd in speciale maatregelen voor een bedrag van meer dan een miljoen gul den. Alleen een van de schoorstenen zal deze winter nog hinder blijven opleve ren (orgelen). Volgend jaar hoopt men hierin verandering te brengen. Van Gelder Papier levert nog steeds geluidsproblemen op. Vooral het lossen van de houtbergen is hinderlijk voor de de kalkzandsteenfabriek bij de haven, autokerkhoven, alsmede de bodemver ontreiniging door lekkende olietanks. Morgen gaan het college en de hoge- ■choolraad opnieuw vergaderen over de competenties van de raad en het college, ook ten opzichte van het ministerie, ’s Middags zullen de raad en het college vergaderen over een oplossing inzake het conflict, waarbij later ook de leiding van de bezetting zal worden betrokken. Dan zal worden doorvergaderd tot er •en oplossing is bereikt. Het ligt in de bedoeling gedurende het weekend de bezetting vol te houden tot het college van bestuur alle eisen inwil ligt. TANANARIVE. (AFP) De regering van Malagasië heeft vandaag de staat van beleg afgekondigd voor de steden Tamatave en Fenerive op het eiland Madagascar, nadat betogers het winkel centrum van Tamatave in brand hadden gestoken. Veel winkels zijn het eigendom van Indiërs. Vandaag zal na het overleg van de voorzitter van het bestuurscollege met minister Van Veen in Den Haag, het college van bestuur met delegaties van de hogeschoolraad en de bezettingslei- ding een bijeenkomst hebben om infor matie uit te wisselen, waarna er een plenaire vergadering zal worden gehou den. eigen NOS-programma. Mr. Drost is de mening toegedaan dat NOS-beestuursle- den die kritiek best mogen uiten, als die maar constructief is. Maar hij geeft wel toe dat het NOS- bestuur een „merkwaardig bestuur” is dat bestaat uit mensen met „de meest uiteenlopende opvattingen”. In dit ver band wijst hij erop dat hij zich vorige week nogal heeft afgezet tegen de om- roepvertegenwoordigers in het bestuur, die naar zijn mening ten onrechte op nieuw met de nota-Uitgangspunten op de proppen zijn gekomen. „Maar ik wil wel zeggen dat ik er mij van bewust ben dat mensen als Felderhof en Enke- laar een uitermate moeilijke job hebben, die ze erg goed vervullen”. In gezelschap van de leden van de raadscommissie voor Openbare Werken en Milleu-hygiëne en van verschillende ambtenaren luisterende gasten naar een inleiding van ir. D. N. Lammers (direc teur Openbare Werken, onder wie de milieu-hygiëne ressorteert), die een op somming gaf van de verschillende pro blemen waarmee Velsen zich op het gebied van de milieu-hygiëne geconfron teerd ziet. HAARLEM In het afgelopen jaar z(jn de prjjzen van huizen en bouwgrond aan zienlijk verhoogd. Dat valt af te leiden uit de jongste CBS-cjjfers waarin tot uitdruk king komt dat de ontwikkeling van 1971 zich voortzet. In dat jaar was de gemiddelde koopprijs van een eengezinswoning gestegen van 34.600 tot 38.800. Dit jaar is de ge middelde prijs voor deze categorie woningen boven de 43.000 gekomen, voor zover ze niet vrij te aanvaarden zjjn. In het andere geval ligt de gemiddelde prijs boven de f 51.000. „urm FOB toeg. 18J. Dag. 14.45, 19.45 en 22 uur. - 19.45 en 22 uur. Luxor (Nleuwendljk): „Horror of the deen”. „Wij hebben in 1968 en 1969 pogingen in het werk gesteld om op basis van de Omroepwet de uitgangspunten te vinden voor het NOS-programma. We hebben een antwoord trachten te zoeken op vragen als „wat betekent nu eigenlijk ontmoetingspunt” en „wat is nu bij uit stek geschikt voor de gezamenlijkheid”. Bovendien kwam de zendtijdverdeling aan de orde. De commissie heeft zes moeizame vergaderingen aan die kwestie besteed en er is een dik werkstuk uitge komen”. Dat is het standpunt van mr. Nico Drost, 51 jaar, kroonlid in het NOS- bestuur. Vorige week nam hij het be sluit om niet opnieuw zitting te nemen In de zgn. commisssie-Uitgangspunten, die in 1968 bovengenoemde nota samenstel de, waarin begrippen uit de Omroepwet zoals „ontmoetingspunt voor de geeste lijke en maatschappelijke stromingen in Fellson, tijn, Velsen-zuld, dagelijks van 1. uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmulden, Is op alle werkdagen (maandag tot en met vrijdag) en van 10 u. tot 12 uur te bezichtigen. LEIDSCHENDAM. Een delegatie van de hartpatiëntenvereniging bestaan de uit acht hartpatiënten onder leiding van voorzitter H. S. Fievet is vanmorgen om twaalf uur de kantine van het ministerie van Volksgezondheid en Mi lieuhygiëne in Leidschendam binnenge trokken, waar men minister Stuyt wen ste te spreken. „De vertegenwoordigers van de om roepverenigingen vonden vorige week dat die nota nu weer op de helling moet. Ik heb mij daar tegenstander van ver klaard. Ik heb het zinloos en heilloos genoemd, omdat er zoals gezegd sinds de samenstelling van het rapport niets nieuws onder de zon is. De Evan gelische Omroep is er bij gekomen, maar daar heb je het mee gehad”. De beslissing om de commissie-Uit- gangspunten weer aan het werk te zet ten, is gevallen naar aanleiding van de bespreking van de brief van de NOS- programmastaven Herman Felderhof (radio) en Carel Enkelaar (televisie). In die brief werd melding gemaakt van de onrust die bij de NOS-programmamede- werkers is ontstaan over de openlijke kritiek van NOS-bestuursleden op de positie, de omvang en de inhoud van het het volk” en „uitzendingen die zich bij uitstek lenen voor een gezamenlijke voorbereiding, samenstelling en uitvoe ring” praktisch werden vertaald. De conclusie van het NOS-bestuur is dat die nota opnieuw moet worden bekeken en dat daarvoor de commissie-Uitgangs- punten weer aan het werk zal moeten. Het gemiddelde loopt sterk op in ge wilde woongebieden zoals Bloemendaal, Aerdenhout, Wassenaar en sommige ge bieden in ’t Gooi. Bij de bungalows, villa’s en herenhuizen valt de stijging van de kosten in het afgelopen jaar te becijferen op zo’n 10 percent. De gemid delde prijs komt dit jaar daarmee op f 120.000. Vorig jaar lag dit op 1110.600 gemiddeld' Voor wat de prijzen van bouwgrond betreft, gemeentelijke terreinen bestemd voor de woningbouw zijn in 1971 van 38,60 per vierkante meter gemiddeld gestegen tot f 44,50. Dit jaar heeft een Dinsdag aangekomen In IJmulden: ML Transporter, Slikkerveer; Hein von Bar- gen, Flixborough; Baweann, Antwerpen; Wodan, Antwerpen; Serenity, Londen; Penthievre, Cadiz; Claude Debussy, Hu sum; Anglia, Antwerpen, IJmuiden; Zaanstroom, Dagenham; Oriole, Dagen ham; Oranyan, Lagos; Basalt, Flixbo rough; Niedermehnen, Londen IJmui den; Gerd Sibum, Karlstad, Bigur, Bit- tingham, IJmuiden; Rijnstroom, Shore ham; Rijnborg, Mantylluoto; Borea, Bre men; Rügen, Bordeaux; Martha Friesec- ke, Londen, IJmuiden; Walanburgh, Gavle; Silverdolphin, La Palice; Gyclops. Bremerhaven, IJmuiden; Nelly, Calais, IJmuiden; Ostend Express, Hull; Rubisea, Bremen; Boy Mathiessen, Gent; Sinaloa, Abidja Bakness, Rotterdam, IJmuiden; Homisse, Bremen; Nelly M, Shoreham; Mercur, Rotterdam; Tor Hollandia, Go thenburg; Welle Fécamp. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Birkenhain, Shoreham, IJmuiden; Nep- tunus, Antwerpen; Boreas, Rotterdam; BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.„Valdez”. Luxor Theater (Breestraat). „De duivel kent geen genade”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck, Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel 02510- 25120. MUZIEK Buurthuis Wijk aan Duin (WUgenhof). 20 u. concert door de Beverwijkse Harmonlekapel en De Wijerboertjes. DIVERSEN Stadskantoor (Pres. Kennedypleln). 19.30 openbare raadsvergadering. Prijzen in guldens, per 1 kg: tarbot 14,27-13,70, gr. tong 12,05-11,74, grm. tong 12,39-12,23, kim. tong 12,26-11,83, tong I 12-73-12,13, tong II 11,86-11,52. Per 125 kg: grote leng 184-182, grote Later sprak de directeur van het Plantsoenbedrijf, H. van der Berg, die een inleiding hield over het recreatiege bied Spaarnwoude. Een punt dat hierbij naar voren kwam, was de geluidshinder die veroorzaakt zal worden door het nieuwe gedeelte van rijksweg 6. Waar schijnlijk zal men geen geluidswallen gaan aanleggen, omdat de effectiviteit hiervan nog nooit is aangetoond en om dat dergelijke heuvels storend kunnen werken in het parklandschap. Het gezelschap maakte vervolgens per bus een korte rondreis door dit gebied, waarna op het stadhuis onderling gedis cussieerd werd over onder meer de aan te leggen begroeiing in het recreatie- bied Spaarnwoude. IJMUIDEN. Woensdag werden in IJmuiden aangevoerd: 47 kisten en 317 premiekisten schelvis; 225 kisten wijting; 825 kisten kabeljauw, 907 kisten kool vis, 3 kisten en 2062 premiekisten haring, 372 kisten schol, 169 kisten schar, 190 kisten haai, 31 kisten hake, 36 kisten leng, 112 kisten diversen, 1022 stijve kabeljauwen, 2050 kg tong. De vereniging wil van de minister duidelijkheid hebben over de positie van het hartchirurgisch team van dr. P. J. van der Schaar in Eindhoven. De dele gatie werd kennelijk op het ministerie verwacht. Er stonden diverse functiona rissen klaar en een politieauto stond naast de ingang. Minister Stuyt arriveerde even later op het departement, maar een vertegen woordiger van het kabinet van de minis ter zei dat de bewindsman geen gelegen heid had de delegatie te ontvangen. Men deed het aanbod twee hartpatiënten met de directeur-generaal van de volksge zondheid, dr. W. W. Gerritsen, te laten spreken. Namens de delegatie weigerde de heer Fievet dit. „Wij blijven hier wachten tot de mi nister wel tijd heeft,” zei hij. De vereni ging was oorspronkelijk van plan de kamer van de minister te bezetten., maar dat lukte niet. Tenslotte werd de voltal lige delegatie bij dr. Gerritsen toegela ten. BIOSCOPEN City Theater, donderdag 20 u. „Zij noemden hem.. Halleluma’’; vrijdag 20 u. „Vampier- circus’’ TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestljn en DELFT. De bezetters van het hoofdgebouw van de Technische Hoge school Delft hebben gisteravond in een gesprek met het college van bestuur beloofd hun maatregelen ietwat te ver zachten. Allereerst noemde hij Hoogovens. Zonder veel voorbeelden van de invloed van dit bedrijf op het milieu te noemen zei hij dat er wat de hinderwetsaanvra- gen betreft een wezenlijk verschil is ontstaan met twintig jaar geleden. Het staalbedrijf was in die tijd uitsluitend binnen de grenzen van de gemeente gevestigd en Velsen handelde zelf alle milieuzaken af. Toen het staalbedrijf over de grenzen van Velsen trok, hebben de IJmondge- meenten en Hoogovens een werkmaat schappij opgericht om de aanvragen op het gebied van de Hinderwet voor te bereiden. Door de veranderde wetgeving heeft de provincie momenteel een grote re bevoegdheid voor het verlenen van vergunningen, terwijl de gemeente te genwoordig belast is met controle rende werkzaamheden. Het onderzoek van de Zaanse Com missie om de stofhinder van Hoogovens en Cemij vast te leggen met behulp van zogenoemde Luikse bollen en High Vo lume Samplers noemde de heer Dam mers zeer waardevol. Per stuk: haai 290-140. Per hoop: vleet 154-102, roggen 92-46. Per 50 kg: witte kool vis 3 102, hake I 290-245, hake II 182-175, hake III 115, hammen 390, hammen met kop 175-152, kleine leng 78-70, kleine lommen 83-63, schelvis I 112-102, schelvis 2 140-87, schelvis 3 130-65, wijting I 106-70, wij ting II 92-40, schar 90-65, kabeljauw 1 154-96, kabeljauw 2 168-90, kabeljauw 3 108-80, kabeljauw 4 95-77, kabeljauw 5 95-80, koolvis I 58-54, koolvis 2 60-47, koolvis 3 75-59, koolvis 4 63-51, schol I 118-100, schol 2 110-105, schol 3 115-94, schol 4 91-83, tarbot 534-341, griet 342- 202, import Ierse Zee haring 62,80-59,60, kanaalharing 41-36,40, makreel 90-74, tongschar 164, bot 56-20, iever 76-67, kuit 195-137, poontjes 112-107, haai schartong 81-75, steenbolk 60-55. Omdat naar het oordeel van mr. Drost de identificatie van de kijker met zijn omroepvereniging steeds kleiner wordt, zou het lidmaatschap een andere basis moeten krijgen. Nu is het omroeplid te veel alleen een abonnee op een pro grammablad. Ook zou mr. Drost wel wat voor omroepverkiezingen, zoals die door VARA’s Jan Nagel zijn voorge steld. Mr. Drost is zelf niet zo’n driftige televisie-kijker: hij heeft een drukke baan als directeur van De Spaarnestad, die Libelle, Panorama en Vrije Tijd uitgeeft. De programmas die hij ziet, vindt hij echter lang niet slecht. „Ik heb televisie in Amerika gezien. Daar zijn de toppers beter dan hier, maar de diepte punten zijn ook aanzienlijk slechter”. De negatieve publiciteit, die het dag blad De Telegraaf voortdurend over de NOS uitstrooit, is hem een doorn in het oog. „Dat irriteert mij ontzettend. Toch was ik er tegenstander van dat de zaak aanhangig werd gemaakt bij de Raad voor de Journalistiek. Ik had alleen een kort geding zinvol gevonden. Kritiek op de NOS moet kunnen, maar wat De Telegraaf doet, heeft niets meer met de feiten te maken”. Ten slotte meent hij dat op het gebied van de gezamenlijkheid van de NOS- programma’s wel eens te „muggezifterig” wordt gedaan. „Er worden uitvoerige discussies gehouden of een bepaald pro gramma wel een ontmoetingspunt verte genwoordigt. Maar dat gaat mij te ver. Je kunt die zaak niet exact afperken. Je kunt niet zeggen: de NOS mag alleen maar het journaal en voetbal brengen. Of: dit is een amusementsprogramma en dus mag de NOS het niet uitzenden. Het tegenovergestelde mag natuurlijk ook niet het geval zijn”. was de „vervuilende toestanden van het Hoogoventerrein” te bekijken, maar meer het oog te richten op de toekomst door een bezoek te brengen aan het nieuwe recreatiegebied Spaarnwoude. In een lyrisch moment schetste de wethou der het naar hij verwachtte lief lijke beeld van zwanebloemen, pijl kruid, wegschietende witvisjes en staan de snoeken. Dit flora- en faunabeeld verwekte nogal enige hilariteit, hetgeen wethouder Ockeloen de uitspraak ont lokte: „Misschien overtrek ik het wel een beetje, maar op het gebied van de milieu-hygiëne wordt ook veel overdre ven.” Na afloop van dit gesprek werd mee gedeeld, dat het personeel vanmorgen niets in de weg zou worden gelegd om weer aan het werk te gaan. De bezetters houden overigens alle ruimten tot hun beschikking, die ze gisteravond ook al hadden. Beloofd werd, dat alle personeelsleden vanmorgen tegelijk door een gang van de bezette ruimten konden worden ge leid. Richard Harrison stalen vuisten van King’’, toeg. 18.1. Besommingen: KW 29 f 16.160, KW 39 f 35.420, KW 43 f 26.260, KW 152 f 17.380, KW 167 f 3.630, UK 1 4.030, VD 89 ƒ810, WR 33 ƒ3.630, WR 108 17.800, IJM 23 1,160, IJM 9 f 73.500, IJM 44 3.410, HD 36 ƒ23.560, KW 206 en IJM 207 7.950, KW 33 en KW 180 ƒ4.500, IJM 205 en IJM 221 5.460, IJM 209 en IJM 211 ƒ5.810, UK 141 en UK 271 7.350, UK 17 en UK 96 800, UK 23 en UK 107 ƒ4.080, UK 197 en UK 215 f 2.270, VD 9 en VD 19 2030, VD 73 en VD 128 ƒ570. Concertgebouw (Van Baerlestr.): Vrijdag 16 dec. grote zaal 21 uur: The Kinks. KI. zaal 20.13 uur: Amati Kwartet Werken van Haydn ea. Zaterdag 16 dec. grote zaal 16 uur: Matinee op de vrije zaterdag. Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Sergiu Commis- siona, m.m.v. Pascal Rogé, piano. Werken van Ravel e.a. gr. zaal 20.15 uur: Het Nederlands Kamerorkest o.l.v. David Zin- man, m.m.v. Pascal Rogé piano. Werken van Mozart e.a kl. zaal 21.30 uur. Rondom- concerten. Werken van Satie, e.a. Zondag 17 dec. grote zaal 19.30 uur: Amsterdams Oratorium Koor, Gew. Orkest voor Zuld- Holland, m.l.v. Plet van Egmond, m.m.v. Uta Spreckelsen, sopraan, Tony Jeanus- Rebel, alt, Relnier Schweppe, tenor, Marco Bakker, bas-bariton, Lenl van der Lee, clavecimbel en Thijs Kramer, orgel. Wer ken van Bach. Maandag 18 deern, gr. zaal 10.15 uur: Het Concertgebouworkest o.l v. eBrnard Haitink, m.m.v. Theo Bruins, pla no. Werken van Weber e.a. kl. zaal, 20.11 uur: John LUI, piano. Werken van Scarlat ti, e.a. Dinsdag 19 dec., gr. zaal 20.15 uur Ingrid Haebler, piano. Werken van Mozart e.a. kl. zaal 20.15 uur: Meinard Kraak, bariton, en Irwlh Gage, plano. Werken van Brahms e.a. Stadsschouwburg (Leidsepleln): Donderdag 14 dec. 20.15 uur: Het Nationale Ballet: „Mo zart Divertimento”, „Canto Indio” (premie re Brian Macdonald) „Daphnis et Chloe” „Als vijf jaren vergaan”; m.m.v. Neder lands Balletorkest o.l.v. André Presser Vrijdag 15 dec. 20 uur: Ned. Operastichting: Giuseppe Verdi: „Nabucco”; m.m.v. het Omroeporkest o.l.v. Hans Vonk. Zaterdag 16. Zondag 17, Dinsdag 19 dec., 20.15 uur: Amsterdams Toneel: „De Meld” van Her man Heijermans. Maandag 18 dec. gesloten. Woensdag 20 dec. 20 uur: Amsterdams Toneel „De Vossejacht” van Ben Johnson. •arré (Amstel): T.e.m. 17 dec. dagelijks 20.16 uur: „En nu naar bed”, muzikale komedie van Annie M.G. Schmidt en Harry Bannlnk met Mary Dresselhuys, Conny Stuart e.a. Vanaf 22 dec. t.e.m. 28 februari, dagelijks (beh. 24 en 31) 20.15 uur: Jasperina de Jong show „Jasperina’s grote ego-trlp”. De kleine Komedie (Amstel): T.e.m. 28 dec., dagelljksfbeh. 18 en 24 dec.) 20.16 uur: Toneelgroep Globe: „Hedda Gabler van Henrik Ibsen. Nieuwe de la Mar theater (Marnixstr.) T.e.m. 22 februari, iedere dinsdag, woens dag en donderdag 20.15 uur: Fons Jansen. „Kwartetten"; aan de vleugel Frans Oud- hoff. T.e.m. 24 februari, iedere vrijdag en zaterdag 30.15 uur: Wlm Kan met Corry aan zijn zijde en Ru van Veen aan zijn vleugel. Theater „De Brakke Grond" (Nes). T.e.m. IS dec., dagelijks 20.30 uur: Nieuwe Komedie: „Hutspot”, een collage over de tachtigjari ge oorlog. 22 dec. t.e.m. 6 januari, dage- lijks(beh. 24, 25, 26, 31 dec.) 20.30 uur: Amsterdams Toneel: „The Family” deel 2, van Lodewljk de Boer. ■haffy Theater (Keizersgracht): T.e.m. zater dag 30 dec. dagelijks (beh. maandags en 24 dec.) 20.30 uur zondag 24 dec. 24 uur, shaffyzaal: Funhouse Revue. T e.m. zater dag 16 dec. dinsdag 19 t.e.m. donderdag 21 en dinsdag 26 t.e.m. 30 dec., dagelijks 20.30 uur, zuilenzaal: Plccolo-produktles Rotter dams Toneel: „Sonate van het maanlicht” met Ellen Vogel en „Naar huis" met Ellen. Vogel, John Peters en Plm Peters. Vrijdag 15, zaterdag 16, vrijdag 22, zaterdag 23. Vrijdag 2», en zaterdag 30 dec., koncertzaal, 24 uur: Groep „Multi Media” van Bart Stuyt (dans en mime). Kleine Bellevue (Leidsekade) t.e.m. 30 dee., dagelijks (beh. maandags 20.30 uur: Kaba- ret „Tekstpierement”: „In de zesde hemel” met Lia Karon, Guuske Kotte e.a. Rljksmuseum (Stadhouderskade): T.e.m. 7 ja nuari 1973 Japanse prenten uit de 19 eeuw, een keuze uit de verzameling 19e eeuwsel prenten van Hokusai, Hiroshige en huni tijdgenoten. T.e.m. 11 februari „Vermeer’s; Brief hersteld". Permanente expositie: Ou-1 de schilderijen, beeldhouwkunst, kunstnlj-i verheid, vaderlandse geschiedenis, Aziati sche kunt en Rljksprentenkablnet. Geopend; dagelijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 18-17’ uur. Btedelljk Museum (Paulus Potterstr.): T.e.m. 17 december tekeningen van Jan van Her-I wijnen. T.e.m. 7 januari schilderijen van| Ger Lataster. T.e.m. 14 januari Jan Dib-’ bets: dia- en fllmprojekties; fotowerken en tekeningen (1967-'72); grafiek van Anton Heyboer; en tentoonstelling „Ons lieve le ven”, 100 Jaar persfotografie in Nederland. T.e.m. 21 Januari gouaches en tekeningen van Karl Bungert. Van 16 dec t.e.m. 7 jan. „Kunst als boek” en werken van leden van de kunstenaarverenlglngen „Nederlands Kunstenaars Genootschap” en „Nederlands» Kring van Tekenaars”. Permanente exposi tie: Vijf generaties (beeldende kunst uit de laatste honderd jaar) en Vincent van Gogh, grote verzameling schilderijen en tekenin gen uit alle perioden. Geopend maandag T.e.m. vrijdag 9330-17.30 uur en 19-22.30 uur, zaterdagen 9.30-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Tropenmuseum(Linnaeusstr.): Tot 31 dec „In het land van Ghor”, seml-nomaden uit Afghanistan. Geopend dagelijks 10-17 uur. zon- en feestdagen 12-17 uur. Aca, Kotka,, Velsen; Smit Lloyd 3, Cont: Plat, IJmuiden; Manitou, Ostermore; Granit, Flixborough; Gretha Theresa, Greenland; Sles Vig, Stettin, IJmuiden. Bilstein, Mantulioto, Zaandam; Notos, Norwich; Joan C, Withby, IJmuiden; Thalia, Bayonne; Galandria, Newhaven, IJmuiden; Alisia D, Le Treport; Birte- Flint, Maldon, IJmuiden; Vizcaya, Vigo; Telnesa, Moirana, IJmuiden; Valiant, Londen, IJmuiden; Coral Maeandra, Brunsbuttel, IJmuiden; Patagonia, Ham burg; Jean E, Londen; Diabas, Flixbo rough; Montferiand, Fortalesa; Brinda, Poole, IJmuiden- Donderdag aangekomen in IJmuiden: Beeding, Southampton; Surreybrook, Karlsborg; Breda, Rotterdam; Diorit, Flixborough, Nordseesand, Cartegena, Flixborough. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Tank Barones, Algeciras; Grimaloa, Pa- sages, Beverwijk; Walenburgh, Rotter dam; Kaapland, Londen; Coral Meandra, Montor de Bretagne, IJmuiden; Stolt Catalina, Leith; Manitou, Hamburg. Alhambra (Weteringschans): Dustin Hoffman in Midnight Cowboy”, toeg. 18J. Dag.14.16, 19 en 21.30 uur, zo 13.30, 16, 19 en 21 30 uur. Bellevue Cinerama (Mamlxstr.): Richard Wld- mark in „Zadeltulg”, toeg. 14]. Dag. 14.15, 19.15 en 31.45 uur, zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Calypso (Marnixstr.): Liza Minnelli in „Caba ret", toeg. 18J. Dag 13.45, 18.15, 19.15 en 21.46 uur. Ceintuur (Ceintuurbaan): Bud Spencer in „A- zen zijn troef", toeg. 14j. Dag. 14 (beh. za. zo. wo.), 19 en 21.30 uur. Centraal (Nleuwendljk): „Oh, wat onfatsoen lijk", toeg. 18J. Doorl. voorst, dag. 13, 14.45, 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur. Cineac (Damrak): Fernando Sancho in „Hold up in Sun Valley”, toeg. 18j. Dag. 9.30, 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, ZO. 13.30 uur enz. Cineac (Reg. Breestr.): Ochtend en middag 9.30, 11.30, 13.30, 15.30, zo 11.30 uur enz. „Woody Woodpecker tekenfilm-festival”, toeg. a.l. Elke avond 17.30, 19.30 en 21.30 uur Rijk de Gooyer in „De inbreker", toeg. 14J. City (Leidsepleln): Angela Lansbury in „Hek sen en bezemstelen”, toeg. a.l. Dag. 14.15, 1» en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Corso (Kalverstr.): Rod Steiger in „Een vuist vol dynamiet", toeg. 18J. Dag. 13.30, 16, 1* en 21.30 uur. Du Midi (Apollolaan)Sammy Davis ir. in Porgy and Bess”, toeg. 14J. Dag 14 en 20 uur. Flora (Amstelstr „Au Pair Girls”, toeg. 284. Dag. 14.30, 19.3Ö en 31.45 uur, zo. 13.30, 16.45, 19.30 en 21.45 uur. Kriterion (Roetersstr.): George C. Scott in „Dr. Strangelove", toeg. 14J. Dag. 14.16, 19.45 en 22 uur, zo. 13.30, 15.45, 19.45 en 22 uur, vr za. zo. 0015 uur. Leidsepleln Theater (Leidsepleln): „Fritz the cat”, toeg. 18j. Dag. 14.45. 19.45 en 22 uur. zo. 13.45, 16.15, 19.45 en 22 uur. Luxor (Nleuwendljk): „Horror of the deep", toeg. 14J. Dag. 13.30, (beh. zo wo. midd. 15.30, 19.15 en 21.30 uur. N&ggerath (Reg. Breestr. Marlon Brando in „De peetvader”, toeg. 14J. Dag. 13.30, 16.45 en 20 uur. Parisien (Nleuwendljk): „Vrouwen, die het niet zo nauw nemen”, toeg. 18J. Dag 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur zó. 13.30 uur enz. Rembrandtplein Theater (Rembrandtpleln): Lee van Cleef in „The magnificent seven ridet, toeg. 14j. Dag. 14.15, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Rialto (Ceintuurbaan): „Zeg maar ja tegen het leger", totg. a.l. Dag. 20 (beh. za. zo. wo.), 19.15 en 21.30 uur. Roxy (Kalverstr.): Barbra Streisand „What's up doc?", toeg a.l. Dag. 13.30, 19 en 21.30 uur. Royal (Nleuwendljk): „De stalcu vui Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Studio K (Boven Kriterion): Sandy Retcliff in „Family life”, toeg. 18J. Dag. 14.15, 19.30 en 21.45 uur, zo 14, 16.15, 19.30 en 21.45 uur. The Movies (Haarlemmerdijk): Russische filmweek, do. „Oom Wanja", toeg. 14 j. Vr. „The last relic”, 14j. zo. „White sun of the desert”, toeg. 14 j. dag. 19.45 en 22 uur, za alleen 22 uur. zo. ma. di wo. 1 voorstelling van 20 tot 23.45 uur. Tuschlnski (Reg. Breestr.): Ursula Andress in „Dr. No", toeg 14J. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht): Jack Nicholson in „Carnal Knowlegde", toeg. 18j. Dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur in open enveloppe zonder postzegel opsturen naar Naam Adres: maandabonnee 9,30 Daarna kunt u mij noteren als kwartaalabonnee f 27,— •ft Doorhalen wat niet verlangd wordt. Antwoordnummer 416 - Haarlem

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 6