Geen ambtenaar Kerstconcerten jeugdzaken Woningbouw over spoorlijn nu op gang snel ter hand nemen V erhoging van begraafrechten Wethouder Van Herpen steunt idee van schoolraad Meer ouders aktief in school en onderwijs RAAD OVER CULTUUR, ONDERWIJS EN JEUGD Samenwerking IJmond komt 11^ OW Overlegorgaan voor openbaar en bijzonder onderwijs Nieuwe regeling subsidie aan Volksmuziekschool WETHOUDER H. ROOZEN: GEEN KEUS MAKEN TUSSEN OVERLOOP EN IJMOND-OOST „Aanzet” van wethouder 7 DONDERDAG IJMUIDER COURANT 1 4 DECEMBER 1972 6 (Van een onzer verslaggevers) f Velletjes wethouder Van Herpen de totstandkoming van een dergelijk overlegorgaan Alleenstaanden op vrijwillige basis te moeten stoelen. Zwemlessen Eentonig Bibliotheek i Muziekschool Waterakkers Donkey Shot i- 5. Logopediste (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK De wethouder van onderwijs, A. F. M. van Herpen, voelt wel wat voor de suggestie van de KVP-fractie een soort Heemskerkse schoolraad in het leven te roepen. In deze schoolraad kunnen vertegen woordigers van het openbaar en bijzonder onderwijs elkaar ontmoeten en specifieke onderwijsproblemen doornemen. Hij zei dit tijdens de behande ling van de begroting woensdagavond in De Vrijburcht. Overigens meende Ons Huis H- 16.30 (Van een onzer verslaggevers) (Van en onzer verslaggevers) het Spraakwaterval in Vrijburcht n (Van een onzer verslaggevers) ft I. i, I 1 (Van een onzer verslaggevers) Het Shot. HEEMSKERK, Medio volgend .laar wil het gemeentebestuur van Heemskerk de raad met een nieuwe subsidieregeling confronteren, die de financiële steun aan de Volksmuziekschool in goede banen leidt. Voor het exploitatietekort van de bi bliotheek becijferde de heer Beemster- boer een oplossing, welke neerkwam op het optrekken van de jaarbijdrage van de lezers van 7,- naar f 10.-. De heer J. C. Verhoeven van de een mansfractie in de Heemskerkse raad zag da Volksmuziekschool als een verleng- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK B. en W. hebben raad voorgesteld de begraafrechten van en de wordt de 260 ir: »1" WETHOUDER H. J ROOZEN direct böuwen !C„ ur: an I 16 ua) van l IS »dio mis ken Het Zin ken om- dag ima ild- n.v. 1US- irco -ee, her taal >fa- 0.11 lat uur :art tak, van tl n S. 5 B. HOLLEBRAND verstandskies 24 ir, :n it i 14 £0- iie- oe’* er- ser ng: het lag ur: er en, mi i. ).15 die nk Jks ng d. m n. in Is se ti le he 21 J.30 er- It” len. lag 23. ia!, art begroting geschrapt in een afweging met andere belangen. „Een logopediste kost al gauw vijftien mille en ik weet niet waar ik de centen vandaan moet halen”. Volgens de wethouder was voor een beperkt aantal leemtes wel een oplos sing binnen de begroting mogelijk. Inzake het schoolzwemmen kwam de wethouder met het volgende voorstel: laat de vijfde klassers met ingang van 1 januari tweemaal per week lessen in het instructiebad. De instructeurs kunnen 150 kinderen per dag zwemonderricht Er is woensdagavond door de raadsle den langdurig over diverse onderwerpen, die het onderwijs, de cultuur en de jeugdzaken in Heemskerk direct raken, gesproken. Het woord bezuinigen viel herhaaldelijk, maar, zo zei wethouder Van Herpen, als er nn beslist moet worden bezuinigd kan dat niet met pos ten, die voor 1973 gelden. „Wij moeten geen stuk ongerustheid brengen bij per sonen en instellingen, zoals bijvoorbeeld de Volksmuziekschool” W’ethouder Van Herpen zak de nood zakelijkheid van het aantrekken van een logopediste voor het kleuteronderwijs heel duidelijk, maar de post is op de HEEMSKERK. De fractievoorzitter van de KVP, de heer P. Verduin, die woensdag als eerste spreker de avondzit- ting opende, zei, dat de gehele vorm van begrotingsbehandeling hem bijzonder te genviel door het zeer onduidelijke van het geheel. De woordvoerder van de KVP vond het door de heer Nijssen van D’66 gelanceerde begrip van een gekozen burgemeester een rechtstreekse aanval op Heemskerks eerste burger. Ook laak te hij de uitlating van de heer Nijssen over ernstige tekortkomingen ten aan zien van het treffen van voorzieningen. Hij noemde deze uitlating een „toppunt van onduidelijkheid”. jongerencentrum Donkey draait op volle toeren en het zal nog beter gaan als het vormingscentrum Ma ter Amabilis uit het gebouw gaat ver dwijnen en de uitbreiding gerealiseerd kan worden. Dit was de mening van de heer C. C. Verhoog van de prot. chr. groenering. Hij vond het dan wel nood zakelijk, dat de leiding versterkt en uitgebreid zou worden met een derde stafkracht. Met dit als voorwaarde wilde hij de uitbreiding graag steunen. De heer Verhoog zat een beetje in over de subsidie aan de Culturele Raad Noord- de voor de algemene begraafplaats Duinrust te verhogen met 20 pct., met een eventuele afronding naar boven. Dit in verband met de gestegen kosten. m. ir-j Ua to en Ml WETHOUDER A. VAN HERPEN u zegt het maar geven. Als alle kinderen twee kwartjes per week betalen levert dat 9.000 op. Hij was bereid een bus te laten rijden voor die kinderen, die in de verste uithoeken van de gemeente wonen. De ze concessie van de wethouder komt de gemeente op f 7.000 te staan. Hij meen de, dat als deze regeling in werking is getreden de tijd gekomen is voor een gesprek over een definitieve regeling, waarin 4e en 5e klassers kunnen worden opgenomen, of alleen 4e klassers. ..Maar dat moet de raad maar bepalen”. Het instructiebad is voorlopig geopend van half negen ’s morgens tot vier uur ’s middags. Gedurende het weekeinde is het bad gesloten, zeer tot ongenoegen van de Heemskerkse zwemvereniging UZA, die het bad graag tijdens de avonduren zou willen huren. |a- nemen. Dit zei wethouder H. J. Roozen woensdagmiddag tijdens de behandeling van de begroting. De Heemskerkse wethouder voegde er wel een pessimistisch nootje aan toe, want de kansen om snel met de bouw van de broodnodige hui zen in IJmond-Oost te beginnen zag hij niet zitten. „En zo blijft de be volking van de IJmond met de woningnood opgescheept”. Heemskerk heeft tot 1980 ongeveer 1000 woningen nodig voor alleenstaan den en niet-complete gezinnen. In de gemeente zjjn er thans 225. Ook het aantal bejaardenwoningen dient dras tisch te worden uitgebreid en wel van 330 momenteel tot ongeveer 1100 ta 1980. „Het zijn flats, die voor deze groe pen gebouwd worden. Jawel. Het druist beslist niet in tegen de indertijd met u gemaakte afspraak in Heemskerk geen flats meer te bouwen, behoudens flats voor bijzondere doeleinden. De fiats aan de rand van het bestemmingsplan Oos- terwijk-Zuidbroek zijn dan ook bestemd voor die bijzonder doeleinden”, zo stel de wethouder Roozen. Hij stipte in dit verband ook de ern stige woningnood in dit gebied aan. „Het staat voor mij vast, dat, als het gewest Kennemerland er niet gauw komt, de de zangvereniging het gemengd BEVERWIJK. De Hoogovenharmo- nie onder leiding van dirigent Willem Steyn verzorgt twee kerstconcerten op dinsdag 19 en donderdag 21 december respectievelijk in de Regina Caelikerk aan het Hilbersplein in Beverwijk en de Dr. Prinsenhal aan de Maerelaan in Heemskerk. „Het verhaal over de regionale Schoolbegeleidingsdienst wordt eento nig”, aldus de wethouder. „Ik hoop, dat er nog mensen zijn, die op de start van de dienst wachten én aandringeri”. De suggestie van de heer Boereé om met collega-wethouders van de nabuurge meenten over de dienst te gaan praten vond de wethouder een zinnig idee als poging om toch iets op gang te krijgen. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De door B. Holle- brand (K.V.P.) zo nodig geachte komst van een ambtenaar jeugdzaken werd door wethouder A. van Herpen, woens dagavond tijdens de behandeling van de begroting door de raad, niet onderschre ven. „Ik wil een dergelijke ambtenaar niet graag naar Heemskerk halen. Een staf kracht van de Gemeenschapsraad, de heer Timmer, verricht in die sector voortreffelijk werk. Een ander punt, dat jeugdzaken raakte, was Donkey Shot. De heer Hollebrand was een warm voor stander van het per 1 september ter beschikking stellen van de bovenverdie ping van de voormalige St. Jozefschool aan het jongerencentrum Donkey Shot. Dit ongeveer anderhalf jaar geleden ge opende centrum heeft naar zijn mening goed gefunctioneerd en moet nu een reële kans krijgen meer Inhoud aan het jeugdwerk te geven. Hij vond het nood zakelijk, dat alles in het werk gesteld wordt een derde stafkracht aan te trek ken. Wethouder Van Herpen had er niets op tegen als Donkey Shot in 1973 de bovenverdieping in gebruik kan nemen, maar dan wel zonder financiële steun van de gemeente, hetgeen met de inder tijd gemaakte afspraken overeenkomt. Of er een derde stafkracht voor Donkey Shot af kon. betwijfelde de wethouder. De zo langzamerhand berucht gewor den overloop naar o.a. Alkmaar verleid de wethouder Roozen ook tot de uit spraak, dat zolang de nog maar met mondjesmaat op gang gekomen verhui zing naar het noorden niet in deskundi ge banen is geleid, de IJmond met de gebakken peren blijft zitten. „Wij heb ben te maken met het feit, dat er nu al gezinnen naar Alkmaar trekken”. Vol gens wethouder Roozen is het geen kwestie van of overloop naar het noor den óf bouwen over de spoorlijn, in oostelijke richting. „Het is én- én of anders niets”. Of het college van B. en W. rapporten achterhoudt, zoals de heer M. de Groot van de PvdA suggereerde, is een vol strekt onlogische vraag, aldus wethouder Roozen. „Wie beif ik dat ik de rapporte ring aan de raad wil tegenhouden. Maar als de heer De Groot inzage wil hebben in de paar velletjes, die in onderling beraad door ambtenaren zijn geschreven, dan kan dat wel”. Wethouder Roozen zei, dat het college bereid is de raadsleden met ambtelijke bijstand te helpen. „Een lid van college, geassisteerd door ambtenaren, kan dan aan de oordeelsvorming i n de fractie deelnemen. in deze te kort. De gemeente Heemskerk, die in dit verband een gunstige uitzon dering maakt, moet naar het oordeel van de heer De Groot heel snel met een andere subsidieregeling komen en hier mee niet wachten tot september. Hoewel zijn fractie destijds tegen het biblio- theekvoorstel gestemd had, wilde de heer De Groot toch wel mede de verant woordelijkheid dragen voor een door de meerderheid van de raad genomen be sluit. De onderwijsdeskundige van de PvdA, de heer S. Husslage. vroeg een uitspraak van de raad om per 1 september 1973 een logopediste aan te trekken voor het kleuteronderwijs. Tevens wilde hij de leerlingen van de vierde klassen ook zwemonderricht laten geven. Om dit te kunnen realiseren stelde hij voor vijf nieuwe instructeurs aan te trekken, die elk 1500 lesuren zouden geven. De kos ten zouden kunnen worden opgebracht door handhaving van de ouderbijdrage van 50 cent per kind per week. dat de heer B. Hollebrand en de raad de verheugende kon doen, dat zijn ver- Een andere regionale samenwerking, het Regionaal Instituut Voortgezet On derwijs in Midden-Kennemerland, gaat ook al niet de juiste richting op, althans wat betreft de nieuwbouw. „In Den Haag kennen ze ons niet meer als het gaat om scholenbouw”, zei de wethou der, die tevens voorzitter van het Regio naal Instituut is. Hij zou blij zijn met elke steun van wie dan ook om in Den Haag voor een oplossing van de nieuw- bouwprobiemen te pleiten. Uitgangspunt voor deze gedachte is dat elke school op het ogenblik veel geld moet uitgeven voor onderhoudswerk zaamheden en „klusjes”, die, als men daar een timmerman, een metselaar, een smid of een tuinman voor moet laten komen, in verhouding veel geld kosten. Hét gaat daarbij vooral om „klusjes”, die thuis al lang tot de „doe-het-zelf-aktivi- teiten” bëhoren, niet omdat men dat zelf doen niet altijd even leuk vind, maar gewoon omdat het teveel gaat kosten als men het laat doen. Een tweede overweging is dat tot nu toe maar een zeer klein groepje ouders bij het onderwijs en de school wordt betrokken. Dat zijn in doorsnee de men sen die in een oudercommissie en derge lijke organen zitten. Het contact schoolouders beperkt zich vaak tot de ouderavond. Daar ko men vooral de mensen die al een speciale belangstelling voor de school en het onderwijs hebben. Dat is dan vaak de groep die wel een beetje mee praten kan en wil. „Wie zitten er in de oudercom- missies en de schoolbesturen?” zo vroeg de heer Van Herpen en hij gaf zelf het volgende antwoord: „Degene die op een ouderavond het eerst zijn mond open doet is voorzitter en degene die over geld begint te praten is penningmeester.” In het algemeen dus de mensen met zekere verbale begaafdheden. „Maar alle ouders moeten meer bij de school worden be trokken. Een vader-timmerman en een vader-metselaar kunnen de school onbe taalbare diensten bewijzen. Moeders die vroeger op kantoor hebben gezeten, kun nen helpen bij de inrichting van een documentatiecentrum. Zo zijn er met elkaar tientallen werkzaamheden te ver richten, die nu zwaar moeten worden betaald. Als de school nu toch dezelfde bedragen krijgt, maar men spaart op die wijze vele kosten uit, dan kan dat zelfde geld worden besteed aan het onderwijs zelf. Er groeit veel meer contact tussen de ouders en de school en tussen de ouders onderling. Zij moeten meer het gevoel krijgen dat het hun school is”, aldus de wethouder, die niet het idee had dat deze gedachte snel overal veld woningnood (thans 5700 woningzoeken den) nog sterker zal stijgen’. Of de huidige inspraak in bestem mingsplannen momenteel de enig juiste is, betwijfelde hij. Wethouder Roozen doelde hiermee op de zee van bezwaar schriften, die zijn binnengekomen naar aanleiding van het bestemmingsplan Oosterwijk-Zuidbroek en noemde de procedure, die moet worden gevolgd, in heel veel gevallen de boosdoener van het niet snel genoeg kunnen bouwen. M- :n; id- en ry ijn IS Ie: ri- Aan het concert in Beverwijk werken verder nog mee het Beverwijks gemengd koor „Zang en Vriendschap,” het Bever wijks operettekoor „Animo” en het mannenkoor „Zanglust" onder leiding van Piet de Reuver. Het orgel wordt bespeeld door Lou Tervoort. zal winnen, maar die toch uitdrukkelijk een „aanzet” wilde maken voor een verdere ontwikkeling in die richting, omdat hij ervan overtuigd is dat er voor de scholen die er op inhaken veel moge lijkheden inzitten om geld vrij te krij gen voor zaken waar men nu niet aan toekomt omdat de geldmiddelen ervoor ontbreken. HEEMSKERK De IJmond zal nog voor de overloop naar het noor den van de provincie op gang komt, de woningbouw in het maagdelijke terrein ten oosten van rijksweg 9 (IJmond-Oost) ter hand moeten Het feit, het college mededeling standskies aan het doorkomen was. kon hem toch niet beletten op geestige en uitvoerige wijze te pleiten voor de in stelling van onder meer een jeugdraad, die naar zijn mening bepaalde bevoegd heden moest krijgen in de zin van artikel 61 van de gemeentewet. Tevens toonde hij zich een vurig verdediger van het op poten zetten van een goed jeugd beleid. D e bibliotheekkwestie noemde hij een moeilijk te verwerken zaak, terwijl hij een zekere angst zei te hebben voor de organisatorische veranderingen bij de Volksmuziekschool. Ten aanzien van de realisering van het Burgemeester Nie- lenplein merkte de heer Boerée op, dat na de gehouden hearing en het alterna tieve plan van de HOC over dit onder werp niets meer was gehoord. Hij vond het de hoogste tijd worden deze zaak ter hand te nemen. Wethouder A. van Herpen verheelde woensdagavond in de Vrijbrucht niet, dat er door het stichtingsbestuur fouten zijn gemaakt. „Maar wie maakt er geen fouten. Het beleid van de school is een goed beleid. Het jammere is, dat wij de verlenging van de subsidieregeling uit het oog hebben verloren. Ik ben bereid naar een oplossing te zoeken, waarmee de Volksmuziekschool ongestoord aan de toekomst kan gaan werken”. De wethouder legde de raad het vol gende voor: of de gemeente draait voor de subsidie aan de school op of de ouders moeten betalen. „En u moet maar uitmaken wie er betaalt,” zo be- aloot hij laconiek. stuk van het lager onderwijs. De biblio- theekpost viel hem tegen in tegenstelling tot de te verlenen subsidie aan de ge westelijke sociale school van het NKV, waarvan er al weer 100 in Nederland bij gekomen zijn, hetgeen hij een mooi record noemde. De uitbreiding van het jongerencentrum Donkey Shot was voor de heer Verhoeven geen probleem. Deze zou door moeten gaan, zodra de boven verdieping van de voormalige St. Jozef school door het vormingscentrum Mater Amabilis wordt verlaten. Ten aanzien van de onderwijsbegeleidingsdienst on derstreepte de heer Verhoeven de woor den vaA de heer Boeree. Ook de heer P. Vos van de prot. christelijke groepering was het over de onderwijsbegeleidingsdienst volledig met de KVP-woordvoerder Boerée eens. Meer moeite had de heer Vos, die hoge prioriteit aan het onderwijs toekende, met de vergoeding per klaslokaal, waar bij nog een indeling naar gemeenteklas- se als norm wordt gehanteerd en waar door verschillen optreden tussen een eerste en een vierdeklas gemeente van 1300,-. Dit raadslid bleef de kwestie van de bibliotheek maar een vreemde zaak vinden, waarbij fouten gemaakt zijn. Hij had uitgerekend dat elke lezer, die een boek uit de bibliotheek mee neemt, een subsidie van f 1,65 bij zich draagt. Hij zei niet tegen subsidiëring te zijn, maar dan mogelijk in een andere vorm. Hij wenste daarbij beslist meer in vloed en zeggenschap van het gemeente bestuur en meende, dat zou kunnen worden bezuinigd op personeelskosten. Ten aanzien van de Volksmuziekschool gaf de heer Vos als zijn mening, dat hier sprake is van een overmaat aan subsidiëring tegenover weinig of geen inspraak. Bij een subsidie van een half miljoen aan beide instellingen moeten de uitgaven aangepast worden aan de in komsten, was het standpunt van de fractievoorzitter van de prot. chr. groe pering. De heer H. Boeree, die zei namens de wel gebogen maar niet gebroken KVP- fractie enkele gedachten te willen lance ren, hekelde onder meer de „kretologie” van de heer Nijssen van de gecombi neerde PPR-D’66-fraktie. Sprekende over het onderwijs zei de heer Boerée onder andere aanpassing aan de gestegen loonkosten noodzakelijk te vinden bij de tegemoetkoming voor hulp voor het schoolhoofd. Behalve zorg voor het sociale aspect van het onder wijs achtte hij ook aandacht voor een vlottere werkmethode door informatie en bijscholing nodig. Breedvoerig ging de woordvoerder van de KVP in op de onderwijsbegeleidings dienst, nu Velsen weer de aansluiting gemist heeft. Hij meende, dat de klok van de plaatselijke onderwijsbegelei dingsdienst niet meer teruggezet kan worden en dat dan maar in regionaal verband hiermee moest worden begon nen, desnoods zonder Velsen maar met de vier partners, die zich wel bereid verklaarden. In de loop van zijn betoog drong de heer Boeree aan op zwemles voor de leerlingen van vierde klassen, waarbij de kosten gedekt zouden kunnen worden door een juiste verdeling van de uren in het binnenkort te openen nieuwe in structiebad. heer P. Leendertz uit volksmuziekschool kinderen van 30 Heemskerkse basisscholen samengestelde groep draagt onder leiding van F. C. C. Theunissen ook een steentje bij aan dit jaarlijks gebeuren. Medewerking aan het concert in Heemskerk wordt verleend door de ver enigde Heemskerkse koren onder leiding van mevrouw Jeanne vann Asselt. De „Verenigde Heemskerkse koren” wordt gevormd door de christelijk gemengde zangvereniging „De Morgenster,” christelijk gemengde „Oosterwijk-Meerestein,” koor „Stem des Volks.” het Ned. Herv, Kerkkoor en het r.k. gemengd koor Heemskerk. Een door de leerlingen Heemskerk De vergissing is ontstaan, aldus de wet houder, toen tijdens een commissie-ver- gadering een bedrag werd genoemd, dat als subsidie in 1972 was bedoeld. De subsidie in 1973 lag beduidend1 hoger en wel met precies een halve ton. Hij wees de raad op de keus: wel of geen bibliotheek. „Een verhoging van de leesgelden tot 10 is beslist niet noodza kelijk. De meeropbrengst, ongeveer 3000 is te verwaarlozen” aldus de wet houder. Hij voelde er niets voor zitting te nemen in het bestuur van deze stich ting. „Laat het particulier initiatief toch voortgaan. Die particuliere stichtingen besparen de gemeenten duizenden gul dens door bergen werk te verzetten en dan moeten wij die vrijwillligers niet op de vingers gaan kijken door zitting te nemen in hun bestuur”. De fractievoorzitter van de PvdA, de heer M. de Groot, zei de moeilijkheden met de volksmuziekschool al lang te hebben zien aankomen. Rijk en provin ciale overheid schoten naar zijn mening Wethouder Roozen bleef nog even in het straatje van de inspraak door zijn bevreemding uit te spreken over de handelswijze van de woningbouwvereni ging Ons Huis, die een bezwaarschrift heeft ingediend tegen het bestemmings plan Oosterwijk-Zuidbroek. „Ik snap het niet. De flats, die Ons Huis uit het plan wil hebben, zijn er op verzoek van Ons Huis in gekomen. Ons Huis heeft opdracht gegeven voor het ontwerpen van flats: architectkosten 15.000 en nu krijgen wij dit. Onbegrijpelijk. In ieder geval gaan wij op 10 januari met Ons Huis praten”. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK Wethouder A. F. M. van Herpen heeft bij de begrotingsbehande ling uitgelegd wat hij nu precies bedoelde met zijn suggestie om de ouders meer bil het onderwijs te betrekken. Dat zou de scholen een materiële besparing op kunnen leveren. Dat uitgespaarde geld zouden diezelfde scholen dan kunnen benutten voor verbeteringen van het onderwijs waar men nu niet aan toekomt. De heer Van Herpen zag wel iets in het idee van de heer Boereé om samen met de gemeente Beverwijk de begroting van de bibliotheek te gaan uitspitten. Hij ontkende, dat de subsidie aan de bi bliotheek een halve ton hoger is uitge vallen dan oorspronkelijk was geraamd. De financiële deskundige van de KVP de heer J. Beemsterboer, beperkte zich in eerste instantie tot de uitbreiding van het schoolzwemmen tot en met de vier de klas en de bibliotheek. Aan de hand van concrete cijfers berekende de heer Beemsterboer, dat de hiervoor benodigde kosten van 30.000,- kunnen worden gedekt uit de extra winst van het gasbe drijf van 15.000,- en een bijdrage van de ouders van 50 percent, die in wezen nu reeds betaald wordt in de vorm van een bijdrage in de buskosten. Hierdoor zou ook het geraamde tekort van een ton voor het zwembad de Waterakkers na aftrek van ƒ20.000,- wegens extra uitgaven voor instructeurs met tien mil le verminderd kunnen worden. Holland, terwijl bijvoorbeeld de Stich ting Noord-Hollands Landschap niets krijgt. Mevrouw J. H. Vervelde-Wagenaar van de WD voelde toch wel veel voor de aanstelling van een logopediste voor het kleuteronderwijs en zag graag een concrete taakomschrijving bij de hulp van de ouders bij het onderwijs. Opnieuw toonde zij zich een felle tegenstandster van progressie in de les gelden voor de volksmuziekschool als oplossing van de liquiditeitsproblemen, welke volgens haar niet alleen zijn ver oorzaakt door salarisstijgingen maar ook door de terugloop van het leerlingenaan tal. Zij was voorts van mening, dat de overschrijding van de subsidie voor de bibliotheek met 50 mille iedere beschrij ving tartte. HEEMSKERK. Naar de mening van wethouder H. Roozen komt de samenwerking in de IJmond lang zaam op gang. Die vooruitgang illus treerde hij met de komst van het rap port over de wegenstructuur in deze regio, dat begin volgend jaar verschijnt. De samenwerking zag hij tenslotte ook gestalte krijgen in de vorming van een commissie woningtekort IJmond, terwijl voorts een commissie structuurschets IJ mond hard aan het werk is geslagen.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7