Best blijft WOORD VULTINK HIELD bij United VOETBALSTADIONS LOPEN LEEG Gento scoorde 254e treffer Jan Maathuis Veel concurrenten Jacky Spencer schreven al af Ruska wordt trainer van Budo Bond greep naast eerste prijs Lamberts ook naar profs Trainingsduel ISSL-rijders Jonkman wint in Alkmaar Cruyff niet in EEG-team Partij tijdens kampioenschap in drie beurten uit UEFA-elftal naar Nederlandse trainers praten over verontrustende ontwikkeling Peter van Putten FC Den Bosch Harrie en Ad Pools dinsdag favoriet Nieuwe tegenstander voor Gerard Bok ploegleider van KELA Oude Wesselink brak been opnieuw Organisator van Spelen kreeg hartaanval contracteert jeugd-international Las Palmas f 11 ZATERDAG 16 DECEMBER 1972 10 Oorzaken Maximum Rusland Geringere belangstelling L (Van onze paardesportmedewerker) e s s Krol en Neeskens spelen in Londen wel mee. De overige Ajacieden komen woensdagmiddag 3 januari vriendschap pelijk uit tegen Eerste Divisieclub Vo lendam. stige positie, die Dekker had achtergela ten. Willy Steures speelde zijn twee partij en opnieuw constant. Door de stunt van Vultink zakte de Nijmegenaar weliswaar naar de derde plaats (moyenne 30.000), maar zijn overwinningen op Rijvers (ne gen beurten) en de weer hevig tegen- spartelende Van Nijnatten (12 beurten) waren toch overtuigend. In dit laatste duel moest Steures vanuit gewlagen po sitie terugkomen. Dat lukte fraai met series van 120 en 79. de Franse Hengst Val de Vrie die zowel in Duitsland als in Frankrijk een zeer goede staat van dienst heeft. Zijn trai- ner-rijder Martin Vergay meent in hem een bijzonder goede aankoop te hebben gedaan en is uitermate tevreden over Val de Vrie’s trainingsarbeid. I- h >rp, 3U- ROTTERDAM Omdat de Belgische Marokkaan Ben Mimoun zich vrijdag avond ziek heeft gemeld, krijgt de Rot terdamse lichtwelter Gerard Bok maan dagavond tijdens internationale wedstrij den in het Rotterdamse Odeon een an dere tegenstander. Mimoun wordt ver vangen door de Kongolees Siki Sow. ie t, Z r n U ïld int en ta le le- )te ;se de en tij. Ier en de iet an op it- le- ïns ’s n h :t o de de ve e- er n- ille er- ch Sa tan >n- eld et- de iar in ing so le as aj n te et rts [et if- en an en o- 1- >t il- de DEVENTER. Johnnie Oude Wesse link, de 23-jarige voetballer van Go Ahead Eagles is opnieuw door het noodlot ach terhaald. In april brak de Deventenaar in de wedstrijd tegen Sparta in Rotter dam zyn linkerbeen. Sinds drie weken was Oude Wesselink weer volop in trai ning. Vrijdagmiddag werd hjj weer ge veld. Een bal trof hem wat hard op het linkerbeen dat opnieuw brak. HAARLEM De trainers van de betaalde-voetbalciubs in Nederland gaan zich gezamenlijk beraden over de oorzaak van het - nog steeds - leger worden van de stadions. Op initiatief van hun vereniging, de WON, wordt er daarom op 28 december in het KNVB-sportcentrum te Zeist een dis cussiebijeenkomst gehouden. Daarmee was het veld in tweeën ge hakt. Dekker, Sundquest, Van Nijnatten en Rijvers vormen het kwartet uitge- schakelden. Aan de andere kant staan de ongeslagen titelgegadigden Vultink, Bessems en Steures, plus de gevaarlijke outsider Van Leur. Met een algemeen gemiddelde van 44.44 bleef Jean Bessems aan kop. Tegen de vechtlustige Van Nijnatten raakte de Limburger in de verdrukking. De lange, 45-jarige administrateur uit Steenbergen verraste met achtereenvol gens series van 68, 80 en 63 en had het grootste plezier toen hij zag dat Bessems van zijn stuk raakte. Toch kon Van Nijnatten zijn offensief niet voltooien. Bessems won in zeven beurten. In negert beurten klopte hij ’s avonds Louis Rij vers. MONTREAL. Louis Chantigny, vi- ce-voorzitter van het organisatiecomité van de Olympische Spelen 1976 in Mon treal. heeft donderdag achter zijn bu reau een hartaanval gekregen. Hij is naar een ziekenhuis overgebracht. Over zijn toestand is nog niets bekend. ZUIDLAREN De Belg Hervee Daout heeft vrijdag met Inck Allak het interna tionale jachtspringconcours van het in door concours hippique in Zuidlaren ge wonnen. Hij kwam in 56,2 sec. foutloos rond en verdreef daardoor de Nederlan der Tjeerd Velstra, die het parcours af legde in 57,3 sec., van de eerste plaats. De uitslag is (lengte parcours 570 meter, toegestane rijtijd 97 sec., 12 hindernissen 13 sprongen, max. hoogte 1,30 m): In veel gevallen worden dezelfde oor zaken genoemd voor de verminderde be langstelling van het publiek. Er zijn te veel wedstrijden (ook op televisie), doelpunten worden zeldzamer door een meer verdedigende spelopvatting, het is tamelijk kostbaar om de duels geregeld bij te wonen, concurrentie van andere vrijetijdsbestedingen en de opkomst van de auto, die men meer gebruikt voor ge- zinsuitstapjes. 2.944. En dat terwijl de prijs voor een entreebiljet slechts 19 dinar (ongeveer 4 gulden) bedraagt. De belangstelling loopt het sterkst terug in grote steden. In de provincieplaatsen, waar voetbal een van de weinige attracties vormt, verkeren de clubs veelal gesteund door een lokale industrie nog in redelijke fi nanciële welstand. De eerste grote wedstrijd waaraan de nieuwe ploeg, bestaande uit Ottenbros, Van der Vleuten, Van Stralen, Serpenti en Dolman zal deelnemen, is de Amstel Goldrace waarvoor een uitnodiging is ontvangen. MANCHESTER. Het is nu zeker: George Best blijft bij Manchester Uni ted. Na een langdurig nachtelijk gesprek heeft het 26-jarige Noordierse zorgen kind aan directeur Sir Matt Busby en voorzitter Edwards beterschap beloofd. Daarop werd hij weer in genade aange nomen. In de meeste Europese landen Is de publieke belangstelling voor voetbal wedstrijden sterk tëruggelopen. Een ten dens die ook in Nederland goed merk baar Is. Alleen in het zuiden met name in Italië, Spanje en Portugal hebben de clubs geen reden tot klagen over de toe schouwersaantallen. Talrijke voetbalclubs verkeren in grote financiële moeilijkheden. Niet alleen door de kleinere recettes, nraar ook door de sterk gestegen loonkosten en transfer- bedragen. Daardoor staan in verscheide ne landen de kleinere clubs voor een on afwendbaar bankroet, waardoor de poor ten van de stadions dicht moeten blijven. Kortgeleden nog vond het bestuur van Manchester United dat de maat vol was. Best had eens te meer zijn contract geschenen (nu: verscheidene trainingen gemist) en werd naar aanleiding daarvan geschorst en op de transferlijst geplaatst. „United” vroeg 2,5 mln. gulden voor zijn linksbuiten, eens Europees voetballer van het jaar. Als geïnteresseerden dien den zich aan de derde-klasser Bourne mouth, die ongeveer 2 miljoen bood, en DEVENTER. Dr. Ir. Lamberts, een erkend en officieel jurylid van de KNSB, heeft zich aangesloten bij de profliga van de ISSL. Dr. Ir. Lamberts is een broer van de bekende schaatstrainer Henk Lamberts. Met Hans Vultink, die zijn algemeen gemiddelde van Iets meer dan 20 op schroefde tot 36.36, begint zaterdag ook Lambert van Leur met het maximum van acht matchpunten aan de finales. Op indrukwekkende wijze handhaafde de Brabander zich vlak in de buurt van de favorieten. Dat gebeurde ’s middags INZELL. De rijders van de ISSL hebben vrijdag op de baan van Inzell in een trainingswedstrijd hun krachten ge meten. Een vlag verving de startpistool en in plaats van elektronische tijdwaar neming werden chronometers gebruikt. Ard Schenk en Kees Verkerk toonden zich de snelsten op de 5000 meter. Schenk zegevierde in 7 min. 25,8 sec., Verkerk kwam tot 7.30,1. De Noordhol- lander was ook de snelste van de all- round-rijders op de sprint. Hij had voor de 500 meter 40,9 sec. nodig. In de sprintersklasse zegevierde de Fin Linko- vesi in 39,5 sec. Ruska: „Er zijn nu nog wat kleinere probleempjes, waar we over moeten praten, maar die kunnen wel uit de weg geruimd worden.’’ ALKMAAR. Gisteravond werd op de Alkmaarse Kunstijsbaan een super lange afstandwedstrijd verreden als voorbereiding voor een wedstrijd in het kader van de competitie, die zondag in Heerenveen plaats vindt. De belangstel ling was groot. Er waren 40 deelnemers. Henk Borst, die geblesseerd is, kon evenwel niet meedoen. De schaatsers reden een half uur, gevolgd door tien ronden. Het was een snelle race, die door Jaap Jonkman uit Grootebroek werd gewonnen in 37 min. Hij werd gevolgd door Roozendaal en Groot. Dit trio had een ronde voorsprong op het peleton, van wie Jan Roos de sprint won. Roos werd dus vierde. Dit wee keinde zijn er ook weer schaatswedstrij den in Alkmaar. (Van onze sportredactie) HOENSBROEK Hans Vultink heeft woord gehouden. Na zijn povere start in het Nederlandse kampioenschap ereklas se 71-2 beloofde hij: „Ik maak gegaran deerd nog een partij in één of twee beurten uit”. Vrijdagavond in de vierde ronde won hij die weddenschap met glans. Na twee nullen tikte hij in de derde beurt in één ruk 300 caramboles bijeen. Vultink klom op naar de tweede plaats omdat Steures tegen Van Nijnat ten 12 beurten nodig had om tot winst te komen. De afstand tot Bessems werd ook kleiner omdat de Limburger 9 beur ten tegen Rijvers verspeelde. MADRID. Francisco Gento, nu 39 jaar oud maar nog niet zo lang geleden een van de beste linksbuitens ter wereld, heeft donderdagavond voor het laatst het sneeuwwitte tenue van Real Madrid gedragen. Zeventigduizend toeschouwers in het Bernabeustation zagen een ver sterkt Real Madrid met 21 winnen van FC Belenenses, tweede op de Portugese ranglijst. „Paco” Gento speelde slechts 25 minuten, bleek aanzienlijk dikker ge worden en mede daardoor langzamr, maar werd niettemin hartstochtelijk toegejuicht, toen hij de 15e minuut de score opende uit een strafschop. Het was zijn 254e doelpint voor de „Koninklijke”. Vijf minuten later zorgde Pirri voor 2 0. De treffer voor Belenenses werd in de 79e minuut gemaakt door Quaresma. Het elftal van Real Madrid was voor deze wedstrijd, die ook tevens diende als opluistering van het 25-jarig bestaan van het Bernabeustadion versterkt met Eusebio, Bene, Dobrin en Dzajic. DEN BOSCH. FC Den Bosch heeft vrijdag de 20-jarige Westduitse spitsspe ler Volker Graul van VFL Osnabrück, dat uitkomt in de regionale liga, overge nomen. Hij kreeg een contract voor anderhalf jaar. Graul kwam twaalf maal voor de Westduitse jeugdploeg uit. 1 Hervee Daout, België met Inck Allak 56,2; 2 Tjeerd Velstra, Nederland met The Country Man 57,3; 3 Lutz Goessing, West- Duitsland met Rocca 58,2; 4 Daniel La- mour. Frankrijk met Voltaire 59,1; 5 Da vid Ricketts, Engeland met Elizah 59,2; 6 Hans Brugman, Nederland met Arjo 59,7; 7 Francois Mathy, België met Sky Blue 61,0; 8 Karl Heinz Gibmans, West- Duitsland met Fanal 61,2; 9 Bernd Ku- wertz, West-Duitsland met Girl 61,4 en Ted Edgar, Engeland met Everest d.g. 61,4. Lange tijd heeft het er daarna naar uitgezien dat Jan Maathuis in het in ternationale springconcours „Speel uw spel” zou zegevieren. Met Kim had hij 950 punten vergaard. Pogingen van on der meer Harvey Smith en Paul Schocke- möhle om in de zestig seconden meer hindernissen te nemen dan de Nederlan der mislukten. De Fransman Jean Cha brol stond echter een Nederlandse over winning in de weg. Met Allegro bleek hij goed voor 980 punten. De uitslag Is: 1 Jean Chabrol, Frank rijk met Allegro 980 punten; 2 Jan Maat huis, Nederland met Kim 950; 3 Michael Hickey, Ierland met Laugh Sheelim 930 en Karl Heinz Gibmans, West-Duitsland met de Saint 930; 5 Paul Schockemöhle, West-Duitsland met Abedir 920 en Bert Heyman, Nederland met Perigon 920; 7 Hugo Simon, Oostenrijk met Schneef- locke 900; 8 Harvey Smith, Engeland met Salvador 890; 9 Francois Mathy, België met Talisman 880; 10 Bemd Kuwertz, West-Duitsland met Beryll 840; 11 Hans Brugman, Nederland met Sky High 820. (Van onze sportredactie) ALKMAAR. Johan Cruyff doet woensdag 3 januari niet mee in het EEG-team dat in het Wembley-Stadion in Londen zal spelen tegen een combina tie bestaande uit spelers van de nieuwe EEG-landen Groot-Brittannië, Ierland en Denemarken. De reden van Cruyffs afwezigheid is vrij simpel. De Ajax- speler is ernstig geblesseerd aan zijn beide enkels en heeft daarom afgezien van deelneming aan deze wedstrijd. (Van onze sportredactie) AMERSFOORT. Peter van Putten, thans nog sportjournalist bij De Stem in Breda is benoemd tot ploegleider van de KELA-wielerploeg uit Soest. Hij wordt tevens public relationsofficer bij de Soester firma. Maar vrijwel overal blijven de offici als optimistisch. Basisinteresse is er nog genoeg, gezien de kijkdichtheid bij tele visieuitzendingen. De clubbestuurde- ren geloven dat de voetbalfans zullen te rugkeren als de stadions worden gemo derniseerd en het spel een aanvallender en dus aantrekkelijker karakter krijgt. Verder verwacht men in Europa een sterke impuls van het eindtoemooi om ’t wereldkampioenschap voetbal, dat in 1974 in West-Duitsland wordt gehouden- Dit was immers ook het geval in 1966, toen Engeland als gastland fungeerde. Volgens Mïlovan Ciric, trainer van het Joegoslavische nationale team, is er wei nig kans op dat men het accent meer op de aanval gaat verleggen. „Door defen sief te spelen is er minder kans op ver lies”, zegt hij. „Zo raken de trainers niet zo snel hun baantjes kwijt”. Ciric ziet een duidelijke oorzaak van de achteruit gang in de kwaliteit van het voetbalspel. „Vroeger zag je overal op straat jongens met de bal spelen. Daar is nu haast ner gens meer ruimte voor. Ze krijgen hoogstens nog op school voetbal”. Vol gens hem hangt de publieke belangstel ling nauw samen met de resultaten van het nationale elftal. „Maar wat kun je in Joegoslavië verwachten als zoveel sterren vertrekken om in het buitenland geld te gaan verdienen? Spelers als Josip Skoblar (naar Frankrijk) en Dragoslav Sekularac (Columbia) konden duizenden naar een stadion lokken. Tekenend voor de bedenkelijke situ atie in Joegoslavië zijn de cijfers van landskampioen Zeleznicar Serajewo, dat vorig seizoen een gemiddelde van 6.369 toeschouwers trok. Nu is dat getal slechts HILVERSUM. Voor de afwisseling in het Hilversumse drafmenu moeten dinsdagavond (6.00 uur) zorgen de 4- en 5-jarige Nederlandse paarden, die in de Grote December-prijs nog een aantrek kelijk financiële kluif vinden. Er werden aanvankelijk maar liefst 22 paarden in geschreven, maar daar tegen Jacky Spencer (Jan van Dooyeweerd) geen kruid gewassen is zijn er slechts zeven moedigen overgebleven. Slechts Ido Ha nover lijkt een zware tegenstander voor Jacky Spencer, die ecther moeilijk van zijn vijftiende seizoenzege af te houden zal zijn. Uiteraard blijft deze avond de superklasse op stal, maar behalve in de Grote December-prijs, lopen er in de Nero-prijs vele klassepaarden. Giel van der Togt is hierin met Hanover Cavaljos favoriet. Het zijn opnieuw de Beverwijkse broers Harrie (30) en Ad Pools (24) die zondagmiddag (1.30 uur) in het Winter- sprintkampioenschap de eerste viool kun nen spelen. Ad met de formidabele acht jarige For Ever en Harrie met de Franse hengst Unimel B, wiens vorm op het ogenblik minder is dan die van h et uitgesproken winterpaard For Ever. On danks de absentie van Eland, die in Etnmeloord in de dierenkliniek staat en Flamingo Six die enerverende strijd te gen For Ever in de benen heeft; Wage- naar Jr. probeert het nu met C Alkestis van E, die echter weinig kansen heeft. Het gevaarlijkst voor het ..aardbeien duo” zijn dan ook Gunnar Dear en Daimler. De grote onbekende in deze vijftien paarden tellende sprintkoers is Manchester City, de grote rivaal van Manchester United. Men fluistert in En geland dat „United” best alleen maar houdt opdat diens supporters niet over lopen naar „City”. De andere eerste-elftalspelers van Manchester United schijnen overigens lang niet allen blij te zijn met het blijven van „Georgie”. Sommigen zouden zelfs gedreigd hebben in staking te gaan als Best weer zou worden opgesteld. 1. Damitianus-prljs le afd.: 1. Jules Bonni 3. Karosa H 3. Joseva Carbonari Outs: Joke Signal 2. Callgula-prijs: 1. Koba Roodnoot 2. Kabbe» du Bois 3. Kris Areta Outs: Keizerin 3. Galba-prijs: 1. Jan Hollandia 2. Julius Caesar. 3. Kaper W. Outs: Josje du Maire E. 4. Damitianus-prljs 2e afd.: 1. Iron Volann 2. Klttie S 3. Julia B Outs: Ingomar 5. Nero-rljs: 1. Hanover Cavaljos 2. Hannibal 3. Henriette Signal. Outs: Fandango. 6. Grote December-prijs: 1. Jacky Spencer 2. Ido Hanover 3. Jako S Outs Isard H 7. Aadrianus-prijs: 1. Kaptein Sister B 2. Jan Pom B 3. Ineke R Outs: Hollo Z 8. Flavius-prijs le afd.: 1. Jasjlm 2. Igor 3. Indy Gall Outs: Joan Hollandia 9. Othopprijs: 1. Justiana Hanover 2. Indus Thar 3. Hoop van Rhea Outs: Ilona 10. Flavius-prijs 2e afd.: 1. Jo Rbodnoot 2. Janus D 3. Joke Marian. Outs: Ineke. Tips zondagmiddag: 1. Alx Rousseliere-prijs1. Kim Nardinclant 2. Klingsor G 3. Komiek Olivier Outs: Kock Buitenzorg 2. Egyptian Sue-prijs: 1. Kwant 2. Katanja 3. Kind Buitenzorg Outs: Karla Buitenzorg 3. Amyot-prijs: 1. Koentje Dartel 2. Jaslo 3. Impish Hanover. Outs: Inn Sprookjeshof 4. Fideel-prljs le afd.: 1. Jo Roodnoot 2. Josje du Maire E 3. Jean Buitenzorg Outs: Jaco- bijntje S 5. Wintersprintkampioenschap: 1. For Ever 2. Unimel B3. Daimler Outs: Fontanes 6. Unimel B-pr(js le afd.: 1. Joris Six 2. Julius Caesar 3. Janco v.d. Lente Outs: Harro Bond 7. Dart Hanover-prijs: 1. Habanera 2. Giovan ni 3. Guit Outs: Hendrik BS 8 .Unimel B 2e afd.: 1. Immortelle 2. Izanto 3. Hendrien Z Outs: Ivonne O 9. Lyon-prijs: 1. Hanover Cavaljos 2. Junibes B 3. Fury Spencer Outs: Hideaway 10. Fideel-prijs 2e afd.: 1. Juweel Brewer 2. Jose Hollandia 3. Ineke Outs: Ina Hollandia. Dit betekende een officiële evenaring van zijn eigen Nederlands recotd hoogste serie, dat sinds maart 1971 (Heeswijk- Dinther) achter zijn naam stond. Het was tevens de derde maal dat de 35- jarige Groenloër een dergelijk huzaren stukje uithaalde. Vorig jaar, tijdens het wereldkampioenschap vijfkamp in Gent, had hij ook al een serie van 300 in één beurt gemaakt. „Gek eigenlijk, want ik voel me hele maal niet fit,”, aldus Vultink, die vrij dagmorgen na winst in vier beurten tegen Piet Dekker een paar uurtjes met buikpijn onder de wol was gekropen. Fenomenaal hoe een biljarter als Vul tink zich kan herstellen. Tegen Dekker stond hij vrijdagmiddag plotseling te caramboleren a la Jean MartyMet ragfijn spel rond het anker aan de benedenband en rappels van 15 cm scoorde hij ongelimiteerd. Een te verre trekstoot verhinderde dat zijn serie bo ven de 200 uitgroeide, maar hij had zijn zelfvertrouwen terug. In de vierde ronde degradeerde hij Hans Sundquest tot een figurant, die precies drie kwartier vastgekluisterd bleef op zijn stoel. „Ik krijg er pijn van aan mijn broek”, verzuchtte de 32-jarige Papendrechter. Stand na twee dagen: i. Bessems 8 194 44.44, 2. Vultink 8 300 36.36, 3. Steures 8 130 30.00, 4. Van Leur 8 211 24.00, 5. Sundquest 0 40 13.55, 6. Rijvers 6 13.42, Van Nijnatten 0 131 12.76, 8. Dekker 0 34 8.48. in Rusland zijn vergeleken met het vo rige seizoen 500.000 personen minder naar de wedstrijden in de eerste divisie komen kijken. Merkwaardig genoeg zijn de cijfers voor duels in de tweede divi sie hoger: in totaal 300.000 toeschouwers meer. Zeer precair is de situatie in Honga rije, dat in de vijftiger jaren met het na tionale elftal overal grote successen oogstte. Nu heeft men een dieptepunt be reikt. In het seizoen 1971-1972 kwamen gemiddeld 6.140 mensen naar de 240 wedstrijden in de eerste divisie, men verwacht nu slechts gemiddeld 2.000 mensen, een aantal dat in Nederland herhaaldelijk voorkomt bij amateur duels. Joseph Bozsik, aanvoerder van ’t Hongaarse team in de topjaren en nu ei genaar van een modezaak, zegt dat de spelers van tegenwoordig niet genoeg spirit meer kunnen opbrengen en dat zij er vaak met de pet naar gooien. „Zij zijn niet in staat om offers te brengen voor de voetbalsport. Zij voldoen niet aan de eisen, die men nu eenmaal stelt. Geen wonder dat het publiek wegblijft”. En Florian Albert (72 x international) oor deelt: „Een wedstrijd is nu vaak een ge vecht op leven en dood. De supporters weten dat we willen winnen zonder ri sico’s te nemen. Dat is nu eenmaal vrij saai om naar te kijken”. Zulke geluiden hoort men ook in Bul garije, Oostenrijk, Engeland, Nederland, België en Tsjecho-Slowakije. De geringere belangstelling in West- Duitsland heeft een andere oorzaak. Wil fried Gerhardt, perschef van het toernooi om het wereldkampioenschap, zegt: „De mensen hebben even genoeg van sport na de Olympische Spelen. Juist toen ze er weer zin in kregen werd men van een bezoek aan een stadion weerhouden door het slechte weer. Dan hebben we verder DEN HAAG. Het Nederlandse UE FA-elftal, bestaande uit spelers van 16 tot 18 jaar. zal volgende week voor de vierde maal deelnemen aan het interna tionale jeugdtoernooi in Las Palmas. Dinsdagavond speelt Nederland tegen Las Palmas, donderdag tegen Schotland en zaterdag tegen West-Duitsland. Trai ner Arie de Vroet heeft d e volgende selectiegroep samengesteld: Bijvank (A- jax), Olk (FC Amsterdam), v.d. Wulp (FC Den Haag), Kievit (Excelsior). Paar- dekooper (Go Ahead), Hesling, Kalkman en Schenk (allen Haarlem), Vreijsen (NAC), Jan Peters (NEC), Ijzerman en Verheyen (beiden PEC/Zwolle), De Groot (Roodenburg), Verhart (Sparta), J. Hoogland en P. Veerman (beiden Volen dam. het nog steeds lopende omkopingsschan- daal in de Bundesliga, dat misschien voetballiefhebbers vijandig heeft ge stemd.” Volgens Gerhardt kan de oorzaak niet liggen bij het kwaliteittsniveau van de wedstrijden in de Bundesliga. „Net als de nationale ploeg zijn de clubs offen sief ingesteld. Maar de praktijk heeft wel uitgewezen dat men niet meer ge negen is op bouwvallige tribunes plaats te nemen.” Gerhardt voegt er aan toe „voor het toernooi in 1974 worden negen stadions verbouwd of aangepast. Dat is een stap in de goede richting. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Wim Ruska zal zo goed als zeker op 1 januari als bonds- trainer in dienst van de Budo Bond Nederland treden. Vrijdag ging de we reld- en olympisch kampioen in principe akkoord met het hem aangeboden con tract, dat overigens op enkele punten wel enigszins werd aangepast. De officieuze tijden zijn: Sprintersklasse 500 meter: 1. Linkovesi (Finl) 39,6 sec., 2. Boerjes (Zwe) 39,6 sec., 3. Hanninen (Finl) 40,6; 4. Blatchford (VS) 41,0 sec. Sprintersklasse 1000 meter: 1. Boerjes en Eriksen (Noord) 1.23,0; 3. Linkovesi 1.23.5; 4. König (Zwe) 1.24.9. Allroundklasse 500 meter: 1. Schenk (Ned) 40,9 sec., 2. Grönvold (Noord) 41,0 sec., 3. Bols (Ned) 41,1 sec., 4. Tveter (Noor) 41,4 sec., 5. Verheyen (Ned) 42,2 sec., 6. Höglin (Zwe 42,3 sec., 7. Olsen (Noor) 42.4 sec., 8. Verkerk (Ned) 42,6 sec. Allroundklasse 5000 meter: 1. Schenk 7.25,8; 2. Verkerk 7.30,1; 3. Grönvold 7.31,1; 4. Bols 7.34,0; 5. Verheyen 7.37,1; 6. Olsen 7.39,3; 7. Tveter 7.39,4; 8. Höglin 7.48,7. met een sterk gespeelde partij van elf beurten tegen Sundquest en een hoogste serie van 101. Maar Van Leur kan meer. „Ik speel in de voorwedstrijden normaal rond de 30. Dat moet er nu in het toernooi ook eindelijk maar eens uitko men”, ventileerde de 48-jarige, kalm sprekende, over zijn eigeir mislukte sto ten altijd gnuivende Ossenaar zijn be doelingen. Van Leur voegde de daad bij het woord. Eén minuut nadat Vultink zijn record had geëvenaard, maakte ook Van Leur zijn partij tegen Piet Dekker in drie beurten uit. Het publiek in het kasteel van Hoensbroek reageerde dank baar op het machtsvertoon dat aan twee tafels tegelijk was gedemonstreerd. Na een openingsserie van 80 toverde Van- Leur een sprankelende reeks van 211 op het groene laken, waarna hij in de derde beurt dankbaar profiteerde van de gun- 1

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 11