Brief met bemerkingen aan raad gezonden Sportacti viteiten Werkcomité Kuenenplein verhoogt premies tijdens kerstvakantie wel en niet tevreden MATIG VERLOOP BLOEMENHANDEL Waterschap vergadert Feest bij gasbedrijf Twee kampioenen bij elkaar met andijvie Italianen komen li „Kennemerland” 11^^ fe' wk "7 I Marie '"l'y—1 I KERSTCONCERT in IJmond-Noord „Kom over de brug” sip Nu f 77,25 per maand GEVARIEERD PROGRAMMA SCHOOLSPORTCOMMISSIE Koning Voetbal Biljarten tf (Van een onzer verslaggevers) Nu te mooi Groentenveiling BEVERWIJK. Het Werkcomi té Kuenenplein e.o. heeft in een brief aan de raad zijn blijdschap uitgesproken over het gereedkomen van de face-lifting, die het een zo kale en dode Kuenenplein heeft on dergaan. De leden van het comité beschouwen hun taak als beëindigd, met dank aan alle instanties van ge- meèntezijde, die ervoor gezorgd hebben dat het plein de buurt een passend aanzicht heeft gegeven, zo staat in de brief te lezen. sé?* Tmu iiimiiiJLaiiiU 1 lï li f WêrK-w IJMUIDER COURANT (Van een onzei- verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) II DAMESKAPSALON i: men ver- t s l I I V i Het werkcomité Kuenenplein komt dan tot de conclusie, dat voor de eerste maal in Beverwijk de bewoners van huizen in de omgeving inspraak hebben gekregen in het herstel van een plein. Nu er op deze wijze in Beverwijk is gewerkt, kun nen in de toekomst eventuele partijen hun voordeel doen met het effect van de inspraak rond de vernieuwing van het Kuenenplein. Tevens spreekt het comité zijn erken telijkheid uit jegens de Beverwijks So ciaal Culturele Raad, die de activiteiten van het comité begeleidde op eem wijze, die alle lof verdient, zo besluit de brief. De brief is, in tegenstelling tot de ver wachting van het werkcomité, donder dagavond niet door de raad behandeld. Burgemeester J. G. S. Bruinsma verklaar de geen brief van het comité te hebben ontvangen. Wethouder A. Klomp, na af loop van de raadsvergadering, met de uit spraken in de brief geconfronteerd, zei laconiek: „Men is nooit tevreden. Nu is het plein weer te mooi geworden.” BEVERWIJK. Tijdens de kerstva kantie van 27 december 1972 tot en met 5 januari 1973 organiseert de school- sportcommissie weer een aantal sportac tiviteiten in de Sporthal Beverwijk. Op het programma staan onder meer sport- instuiven tjjdens welke men in groepjes de zogenaamde Cooper-condi- tietest kan afleggen boksdemonstra- ties. sportinstuiven en diverse toernooi en. BEVERWIJK. Dinsdagavond is er in de Regina Caelikerk een kerstconcert te beluisteren. Aan het concert nemen deel de Hoogoven Harmonie, het Beverwijks Gemengd Koor „Zang en Vriendschap”, Animo en het Mannenkoor Zanglust. Voor het luttele bedrag van twee kwart jes heeft men toegang tot de kerk. Wilt u voor de komende kerstdagen een feestelijk kapstel Een uitgebreide stat van deskundig personeel staat voor u gereed. Lange Nieuwstraat 181, tel. 111 66 Canopusplein 6. tel. 15531 (Zeewijk) Maar in de toelichting komt naast de hulde aan de gemeente ook een onder toon van enige wrevel naar voren. Het comité betreurt het, dat, tegen de afspraak in, men niet betrokken is ge weest bij de uitvoering van de werkzaam heden, althans zeer summier. Het comité denkt hierbij aan het geven van infor matie aan de bewoners rond het plein over de voortgang van de werkzaamhe den. Het Kuenenplein heeft een gedaante wisseling ondergaan. De bewoners in de omgeving zijn er gelukkig mee. Het actie-comité plaatst nog wel en kele kanttekeningen in een aan de raad gezonden brief. BEVERWIJK. Aan de bloemenvei ling begin het nu toch wat op het voorjaar te lijken. Naast de reeds eerder aangevoerde narcissen, komen er nu ook steeds meer hyacinthen en ook de aan- voer van tulpen gaat wat, op gang ko men. waardoor men onbeschut zit; de kleur van het asfalt en het niet-plaatsen van enkele kleine speelbeestjes rond de vij ver. Ook hebben wij nog niets vernomen omtrent de plaatsing van een aantal hou ten speelwerktuigen, die wij hebben uit gezócht”, aldus het comité aan de raad. Donderdag 28 december begint om 9 uur in de sporthal het volleybaltoer nooi van de Openbare Scholengemeen schap. De dag erna kunnen van 9 tot 10-30 uur jongens en meisjes van 6 tot 9 jaar meedoen aan een doelencircuit (toe gang mogelijk tot 9.30 uur). Jongens en meisjes van 9 tot 14 jaar kunnen ditzelf de spel, dat bestaat uit het doelen op een basket, het gooien of schieten op een handbaldoel, het doelen op een korf van een korfbalstand, het met een hockey stick mikken op een hockeydoel en het met een bal proberen te raken van een aan de doellat vastgebonden kegel, beoe fenen (toegang mogelijk tot 11.30 uur) van 11 tot 12.30 uur. Van 14 tot 16 uur is er een sportinstuif voor leerlingen van het voortgezet onderwijs. Dames en heren vanaf 16 jaar kunnen zaterdag 30 december van 9 tot 10.30 uur in het kader van een sportinstuif diverse wat rustiger sporten (onder an dere biljarten) beoefenen. ‘Na 10.30 uur wordt in de sporthal het normale pro gramma afgewerkt. Ook ’s zondags wordt het normale sporthal-programma afgewerkt De sporthal is maandag 1 januari de gehele dag gesloten. Het programma voor dinsdag 2 janua ri is tot 12.30 uur gelijk aan het pro gramma van 27 december, dus sportin stuiven voor jongeren van 6 tot 9 en van 9 tot 1.4 jaar. Van 13.30.30 tot 15 uur is in de sporthal een behendigheidscir- cuit voor het voortgezet onderwijs uitge zet. terwijl van 15 tot 16.30 uur even eens voor leerlingen van het voortgezet onderwijs wederom een sportinstuif is georganiseerd. zo wel de Ideaal als de Prof. Blauw kwamen tot 380 cent per bos. Nerinen zijn nog altijd aan de veiling met prij zen van 30 tot 120 cent per stuk. Er was deze week een ruim en geva rieerd aanbod van potplanten waarvoor van de zijde der handel veel belangstel ling bestond wat ook wel in de prijs tot uiting kwam. Cyclamen kwamen tot 700 cent per stuk, voor de achmea werd ook tot deze prijshoogte betaald, terwijl de ruime aanvoer van Poinsettia van 100 tot 340 cent per stuk noteerde. De grote soorten kwamen tot 990 cent per stuk. HEEMSKERK. Het college van hoofdingelanden van het waterschap De Uitgeester- en Heemskerkerbroek verga dert op donderdag 21 december des voormiddags half tien in de vergaderzaal van het poldergemaal aan de Meldijk 54 in Uitgeest „Vervolgens vragen wij uw aandacht voor de o.i. te diepe vijver, die een ge vaar kan opleveren voor spelende kinde ren; de verlichting, die op het plein on voldoende is; de plaatsing van de banken aan de noordwestzijde van het plein, Er werd nog van gedachten gewisseld om ook te trachten de reisverzekerin gen in het ziekenfondspakket onder te brengen terwijl ook de premie voor de bejaarden ter sprake kwam. De voorzitter kon nog mededelen dat het St. Jozef-ziekenhuis er naar zal streven om de bouwkosten zo veel mo gelijk in de hand te houden opdat straks ook niet voor fabelachtige pleegprijzen zal komen te staan. OokKde ziekenfondsen zijn bezig om de kosten zo veel mogelijk te drukken. De ziekenfondsen in de IJmond en Haarlem zullen een gezamenlijke me chanische administratie gaan voeren. BEVERWIJK. De leden van de Verzekerdenraad van het algemeen zie kenfonds Kennemerland hebben in een algemene vergadering de prmie vast gesteld voor de vrijwillig verzekerden voor 1973. Men kan er ook nu weer niet aan ontkomen om de toch al hoge premie te verhogen. In een uitvoerig betoog heeft voorzitter A. de Vries naar voren ge bracht om welke reden de premieverho ging noodzakelijk is. Naast de gebruike lijke kostenverhoging, zijn het vooral de prijzen van de ziekenhuizen die de deur dicht doen en het nodig maken dat de premie voor 1973 gebracht zal worden naar f 77,35 per maand. Deze was voor het jaar 1972 65,25. Woensdag 27 december is er van 9 tot 10.30 uur (toegang mogelijk tot 9.30 uur) een sportinstuif voor jongens en meisjes van 6 tot 9 jaar. Ze kunnen hockeyen, handballen, burchtballen, mathallen, trefballen, omkeervoetballen, zithandbal- len, tafeltennissen en oefenen op de lange mat. Van 11 tot 12.30 uur staat de sporthal open voor jongens en meisjes van 9 tot 14 jaar, die dezelfde activitei ten kunnen beoefenen (toegang mogelijk tot 11.30 uur). Van 14 tot 15.30 uur wordt in de sporthal een boksdemon- stratie gegeven. IJMOND-NOORD. Bij de eerste telling van de opbrengst van de actie „Kom over de brug” in IJmond- Noord, kwamen vrijdagavond de vol gende opbrengsten op de telmachines; Beverwijk 185.362, Heemskerk f 90.260 en Wijk aan Zee 9.617. Voor dit mooie resultaat waren in Bever wijk vijfhonderd en in Heemskerk tweehonderd vrijwilligers op pad ge weest. Hier kan nog bij worden aan getekend dat vier jaar geleden deze actie in Beverwijk 100.000 heeft op gebracht, zodat mag worden aangeno men dat hier thans van het dubbele sprake zal zijn. Vrijdagavond waren namelijk bij de telling de stortingen op de banken nog niet bekend. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Meer dan 130 deelne mers vierden in „Het Wapen van Heems kerk” in Alkmaar het 25-jarig bestaan van de personeelsvereniging van het Gas bedrijf Beverwijk en Omstreken Tijdens een gezellig borreluurtje hield directeur C. M. van Driel een speech, waarin hij het bestuur complimenteerde. Hij was vol lof over de initiatieven welke zijn ontplooid ten behoeve van de contac ten onderling De heer Van Driel bood het bestuur een fraaie oorkonde aan Tijdens het diner sprak voorzitter F. van Luyk zijn bezorgdheid uit over de fi nanciële positie van de vereniging, als gevolg van het achterblijven van de sub sidie bij de algemene kostenstijging. Dat betekent dat men nog maar weinig acti viteit kan ontplooien. Verschillende i nteressante herinnerin gen werden opgehaald door de vroegere directeur, de heer R. J. Vos, die een kwart eeuw geleden mede de basis legde voor de vereniging. Na de maaltijd bleef men enige uren bijeen. Het cabaretgezelschap „De Vrolij ke Vrijbuiters” zorgde voor een program ma dat zeer in de smaak viel. BEVERWIJK. Aan de groentevei ling was het een rustige week waarbij door het zachte winterweer de aanvoer nog wel van enige omvang was. Ver schillende produkten vielen toch in aan bod terug. Er is nog volop andijvie van de koude grond. Men ondervond hier veel concurrentie van de Italiaanse an dijvie, waardoor de prijzen van de Hol landse bladgroenten wat onder druk kwamen te staan en niet hoger dan 75 cent per kilo kwamen. Hoewel de aanvoer van bloemkool bij na ten einde is ziet men hier ook al weer veel buitenlandse bloemkool; de tomaten zijn ook zo goed als op en de kassla varieerde van 17 tot 29 cent per stuk. Bij de winterprodukten ziet men een ruime verscheidenheid, waarbij de prei een belangrijke rol speelt en van 30 tot 61 cent per kilo noteerde. Selderijknol- len gaan dit aaar vlot van de hand. Voor de eerste soort betaalde men bijna tot 60 cent per stuk. Boerenkool ging de gehele week vlot weg tot 58 cent per kilo. Uien blijven goed aan de prijs die deze week tussen de 40 en 50 cent per kilo lag en de winterpeen (goede kwali teit) lag ook rond de 30 cent per kilo. De prijzen waren vrijdag: andijvie 40- 88. breekpeen 13-31, boerenkool 28-42, knollen 36-44, prei 27-52, spruiten 40- 165, uien 44-51, waspeen 23-34, witlof 80-110. De handel had een matig verloop. Er was een ruim aanbod maar men wacht de echte kerstdrukte nog wat af. Hoewel bijvoorbeeld hulst met bes goed aan de prijs is, komen daarnaast grote partijen pepers en veel buitenlandse artikelen. Narcissen waren lager in prijs dan vorige week; de prijzen lagen tussen de 100 en 165 cent per bos. Bij de hyacin ten brachten de witte hyacinten tot 69 cent per stuk op. Er waren deze week enige partijtjes Brilliant Star die van 18 tot 26 cent per stuk noteerden. De snij- tulpen brachten van 220 tot 480 cent per bos op. Er gaan nu weer wat meer soorten komen. Anjers gaan bij een iets teruglopend aanbod vlot van de hand voor prijzen tot bijna 50 cent per stuk en bij de rozen noteerde de Baccera tot 110 cent per stuk. Er is een ruim en gevarieerd aanbod van fresia’s die tot 360 cent per bosje noteerde. Orchideeën en lak anthuriums waren goed te verkopen. De jaarrond chrysanten lagen iets makkelijker in de markt dan vorige week; men betaalde nu tot 290 cent per bos. Er komen ook flinke partijen irissen; Om 9 uur begint woensdagmorgen 3 januari een zaalvoetbaltoernooi voor leerlingen van het basisonderwijs. Don derdag 4 januari staat de sporthal in het teken van „Koning Voetbal en Koningin Handbal” Van 8.30 tot 10 uur (toegang mogelijk tot 9 uur), voor jongens en meisjes van 6 tot 9 jaar en van 10.30 tot 12 uur (toegang mogelijk tot 11 uur) voor jongens en meisjes van 9 tot 14 jaar kan in het kader van ..Koning Voetbal” op doelen en op korven worden geschoten het vakschieten worden beoe fend en diverse behendigheidsproeven met de voetbal worden uitgehaald. In het kader van „Koningin Handbal” mogen de jongelui in grote trekken dezelfde kunststukjes met de bal uitha len, waar echter nog wat lichamelijke sportvaardigheid met koprollen en der gelijke aan is toegevoegd, 's Middags van 13.30 tot 15 uur (toegang mogelijk tot 14 uur) voor jongens en meisjes van 6 tot 9 jaar en van 15.30 tot 17 uur (toegang mogelijk tot 16 uur) voor jongens en meisjes van 9 tot 14 jaar zijn er weer sportinstuiven. De laatste dag van de kerstvakantie, vrijdag 5 januari, staat in het teken van de instuif en de competitie. Voor jon gens en meisjes van 6 tot 9 jaar (8 30 tot 10 uur: toegang mogelijk tot 9 uur) zijn een sportinstuif en een handbal/voetbal- competitie gepland. Een sportinstuif in clusief een voetbal/handbal/hockeycom- petitie vindt van 10.30 tot 12 uur (toe gang mogelijk tot 11 uur) plaats voor jongens en meisjes van 9 tot 14 jaar. Het allerlaatste programmapunt van de schoolsportcommissie in het kader van de sporthal-activiteiten tijdens de kerst vakantie, een sportinstuif voor het voortgezet onderwijs, duurt tenslotte van 13.30 tot 15 uur. Dit zijn ze dan: twee kleindieren uit Beverwijk, die door de keurmees- tees van de provinciale kleindieren show in De Slof te Beverwijk met een kampioenstitel werden bekroond. De dieren van twee sportfokkers uit Beverwijk versloegen ruim 900 an dere soortgenoten in de race naar de bekroning. Van rechts naar links ziet u: de bejaarde heer G. Stiemer uit de Be- verwijkse Zeestraat met zijn fraaie grote hoender van het ras Rhode Is land Red. De haan is pas 1 jaar jong; en mevrouw Kruize uit Beverwijk, die wegens ziekte van haar man, de beker in ontvangst nam. De Gro ningse slenkduif behaalde met ruime voorsprong op de overige duiven de kampioenstitel van Noord-Holland. De derde kampioen uit de IJmond, de dwerg hoender (naakthals zwart) van sportfokkerij De Gier uit Heemskerk laat het hier afweten. De sportfokke rij was vrijdagavond in De Slof niet aanwezig. Wethouder A. Klomp opende de provinciale tentoonstelling. Hij over handigde hierbij de eerste-prijswin- nares van de show, mevrouw Fucking uit Hilversum, een medaille van de stad Beverwijk. Waarom de provinciale bond van sportfokkers in Noord-Holland juist in de Beverwijkse De Slof aan het Raamveld terecht is gekomen, is snel verteld. De tentoonstelling is dermate groot, dat nergens in de provindie een geschikte accommodatie was te vin den, waar al die kleindieren op over zichtelijke wijze tentoongesteld kon den worden. Maar De Grote Slofzaal van Cees Berghuis gaf uitkomst. Vandaag tot en met 22 uur en zondag van 10 tot 17 uur kan iedereen er terecht. Het is best de moeite waard, speciaal kinderen zullen genieten van de kippen, konijnen (Vlaamse reuzen van 6‘fi kilo liggen er in hun hokken te snuiven.cavia’s en gekleurde muizen. De heemraad J. Kager uit Heemskerk en de hoofdingelanden J. A. M. Apel doorn en K. Bakker uit Uitgeest en de heer E. Huisman uit Heemskerk zijn herbenoemd. Voorgesteld wordt de bestaande om- slagregeling te handhaven, te weten voor ongebouwd ƒ28 per hectare, met dien verstande dat voor het onderdeel van de Wijkerbroek 34 per hectare wordt ge heven én voor het gebouwd 3 percent van de belastbare opbrengst voor de schatting ten behoeve van de grondbe lasting. Hierbij is rekening gehouden met de herziene grootte van het belast bare gebied. De agenda vermeldt verder een voor stel tot aankoop van gronden gelegen aan de Dye voor open waterberging. De betreffende strook grond ligt in de ge meente Uitgeest en heeft een grootte van ongeveer twaalf are, welke zal wor den bestemd tot verbreding en deels verlegging van de Dye, waardoor een gunstige open waterberging zal worden bereikt. Op het programma van uit te voeren werken staan onder meer een plan tot verbetering van de azobé-beschoeiing in de beek langs Het Laantje (Heemskerker Westerij) en het aanbrengen van zoge noemde stroomvertragingswerken, als mede een voorbereiding van de keurher- ziening met een herziening van het Peil- besluit voor het onderdeel de Heemsker ker Zuidbroek. Het gemeentebestuur van Heemskerk heeft namelijk verzocht om voor het sportveldencomplex nabij het kasteel „Assumburg” tot een peilwijzi- ging van het zomerpeil, dat in de droge tijd gedeeltelijk op NAP -1.30 meter wordt gehouden. Door het leggen van een duiker zal er een rechtstreekse ver binding ontstaan tussen de waterpartij langs de G. van Assendelftstraat en de te graven waterpartij in het toekomstige sportpark nabij de Hoflaan en kasteel Assumburg. V’ i iMiiteiiihilliiilliiHilnHilrtiiuliSiiiuiiilt f -

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4