Te veel wensen tegelijk maken het leven ondraaglijk duur WELVAARTS-HEBZUCHT KAN NEDERLAND KAPOT MAKEN Prijsbewustheid minder BEURS DEZE WEEK bij koop luxe artikelen Japonnen Vakcentrales vormen 1 maart federatie Pond sterling blijft zweven Hoger personeel wil in Raad voor Arbeidsmarkt gaan nu weer goed REISBUREAU „SUCCES” 1 Wall Street DRIE MAANDEN VERTRAGING ONDANKS AFWIJZING VAN SER Wasserij DUYN IK ZATERDAG 1 9 7 2 DECEMBER 1 6 8 ADVERTENTIE Verstand gebruiken Vreemd gedrag Conf ectiecentrum ADVERTENTIE Consumptie stroom WAT WEET U? Bruggehoofd EERSTE IJMUIDE MARKIEZENFABRI KvanVEEL Herstel Beperkt F* "WWl t l 1 Ki j (Van onze redactie economie) (Van onze beursredactie I LONDEN. Het pond sterling krijgt voor de toetreding van Engeland tot de Europese Gemeenschap op 1 januari zfln vaste koers niet terug. Dat heeft de Britse minister van Financiën, Anthony Barber, geantwoord op een vraag uit het parlement. gevoerde suède jas van goede kwaliteit kostte twee jaar geleden 350 nu moet men er f 485 voor neertellen. fasen hebben onder meer betrekking op het structureren van de beleidsvoorbe reiding, de opbouw van het federatieap- paraat en de huisvesting daarvan in samenhang met die van de afzonderlijke apparaten, het personeelsbeleid en de doorwerking van de vorming van een federatie naar de regionale en plaatselij ke geledingen van de vakcentrales. Er zal naar worden gestreefd de laatste fasen nog vóór het eind van 1973 af te sluiten. Middenhavenstraat 27 IJmuiden - Telefoon 02550-14108 Na 18.00 uur Telefoon 02550-11202 We zijn nog steeds een welvaartsland. Welvaart kost geld. Veel geld. Welvaart brengt met zich mee dat we steeds meer consumeren. Dat heeft weer tot gevolg, dat we steeds meer afval krijgen, die moet worden vernietigd. Ook dat kost miljarjden, willen we ons milieu schoon houden. Met zijn allen willen we een beter leefmilieu. Om daaraan te kun nen voldoen zullen belangrijke bronnen van onze economie moeten worden inge damd. Daarnaast zullen we met zijn allen geld op tafel moeten brengen om dat betere leefmilieu tot stand te bren gen. ervan af, juffrouw. Hebt u het gezien, juffrouw? Bent u er geweest, weet u precies waar het ligt Dat zijn de vragen die u in feite altijd moet stellen voordat u een vakantiereis boekt. Reisbureau „SUCCES" gaat overal heen. U had best een medewerker van Reisbureau „SUCCES” tegen kunnen komen in Rhodos - Cairo - Alicante - Torremolinos - Palma de Mallorca - Dubrovnik - Lloret de Mar. Reisbureau „SUCCES” wil ’t allemaal precies weten. Gaat overal heen. Santa» tod Can Pacific IBtooas Cent. Pen» Cento SouttiPac AJtoedChesn Am. Can A.CJ. tod. Am Sendtong Am. Brands Anaeonda Bete. Steel Boeing Chryster City Bank Cons. Bdison DougL Aircr Dup de Hem Bast. Kodak Gen. Electr Gen. Motors Goodyear T. /tan I—tnto Dit heeft de voorzitter van het college van beroep, mr. J. van Ande] Gzn. gisteren meegedeeld nadat de zitting een uur was geschorst geweest om het colle ge te leten overleggen. KM InC Ban» tot. Kemecott Radio Corp. Republic St. Royal Duteii Seats Boet» SheMOU Soc. Vacwn Stand. Br. Stand. O*d M. Studebaker Texaco On. Aircraft Un. Corp. On. Brands On. mcorp. Os. Steel Westlngn. WoolworM Ford KAM. HAARLEM. „Inflatie is: voor een zak vol geld een portemonnee sla ko pen”. Zo vatte een havenarbeider simpel maar kernachtig een probleem samen, waarover het afgelopen jaar kolommen zijn volgeschreven. Internationale orga nisaties heffen al enkele jaren de waar schuwende vinger naar ons land, omdat wij wat de inflatie betreft koploper zijn in de EEG. We hebben geprobeerd er iets aan te doen door het afsluiten van een centraal akoord, maar iedereen is er nu al van overtuigd, dat dit een druppel op een wel zeer gloeiende plaat zal zijn. AMSTERDAM. Al wekenlang is in dit beursoverzicht een flinke plaats in geruimd voor beschouwingen over on roerende goederen. Ook ditmaal komen we er niet onderuit, want opnieuw zorg de de beurs voor opzienbarend nieuws op dit gebied. Na het opslokken van diverse in de hoofdstad gelegen hotels en het onder de voet lopen van Helling man, zorgde deze week weer een andere Engelse groep voor nieuws door de be kende Rotterdamse Wereldhaven onder zijn bereik te krijgen. Na enkele dagen uit de notering te zijn genomen, kwam het aandeel er weer in voor de prijs die houders van meerderheidspakketten in Wereldhaven hebben weten te bedingen en die neerkomt op een stijging van f 180,- tot 200,- of 1000 pet. op de vroegere noteringsbasis. W« schreeuwen moord en brand als de aardappelen, het vlees of de melk een eent duurder worden, maar als er luxe artikelen worden gekocht verdwijnt de prijs bewustheid al snel We willen beter onderwijs, we willen beter openbaar vervoer, we willen bete re wegen, we willen beter wonen, we willen lagere huren, we willen een betere recreatie, we willen. „Als we dit alles tegeljjk willen, wordt het leven zo duur dat het niet meer is te betalen. „Die collectieve wensen moeten worden ge spreid in de tijd. Anders wordt het een chaos en komen we er nooit meer uit”, zo bezworen de economische deskundi gen de leden van de Sociaal Economi sche Raad. UTRECHT. De Federatie van Vak centrales begint niet op 1 januari, zoals aanvankelijk de bedoeling was, maar omstreeks 1 maart 1973 als de eerste fase van het proces van de federatievor- ming zal zijn afgesloten. Dit blijkt uit een verklaring van de drie vakcentrales (NVV, NKV en CNV), die gistermiddag openbaar is gemaakt. De laatste fase hopen de vakcentrales nog voor eind 1973 te kunnen afsluiten. Bij het proces van voorbereiding zal het personeel van de drie vakcentrales nauw worden be trokken. Slotkoersen Eer gisteren 395% 39% 32% 59% 22% 37% 27% 40% 110% 59% 72% 56 87 56% 38% 46% 9% 12% 15% 32% 44% 32% 77-% 36 Inmiddels blijven de kosten van le vensonderhoud en annex daaraan de lo nen maar stijgen. Wie de internationale cijfers van de ontwikkeling van kosten van levensonderhoud bekijkt, merkt, dat ons land sinds 1965 koploper is geweest. Buiten de EEG wordt in West-Europa Nederland alleen nog maar overtroffen door Denemarken. Aanvankelijk liep dit land voorop, maar de ontwikkeling daar schijnt in 1972 dusdanig te zijn, dat de sterke kostenontwikkeling wordt terug gedrongen. Uit al het cijfermateriaal, dat in 1972 over ons land is gespoeld blijkt overdui delijk, dat we een dubbeltje hebben verdiend, maar een kwartje willen uit geven aan allerlei verlangens die we met elkaar op een rijtje hebben gezet. Het oude spreekwoord: „De tering naar de nering zetten” wordt niet meer gehul digd. Integendeel: iedereen beschuldigt zo langzamerhand iedereen ervan de kosten of de lonen op te drijven. G tateren 33% 16% 28% 3% 45% 29% 31% 49% 20%, 52% 43% 19% 30% 25% 39% 74 25 36% 175% 149 68% 82% 31% 8% Slotkoersen Eer gisteren 33% 16 38% 3% 4S% 30 31% 49% l 20% 52% 42% 19% 29% 26% 39% 72% 25 37% 175% 147% 68% 82% 31% 8% De obligatiemarkt kwam tot een op merkelijk herstel. De Nederlandsche Bank kwam opnieuw niet met de ver wachte discontoverhoging over de brug, terwijl enige nieuwe leningen in tegen stelling tot de laatste van de Bank voor Gemeenten nu wèl een groot succes bleken te zijn. Dit steunde het moreel en deed ook het buitenland weer als koper in de markt treden. Een waarschuwing voor de Nederlandsche Bank ons rentepeil niet te hoog te maken, 1 neinde ongewenste beleggers zoveel mogelijk buiten de deur te hou den. Oj de Eurodollarmarkt echter neemt de emissie-activiteit de laatste weken sterk toe, hetgeen daar tot een stijging van de rente leidt. Gisteren 398% 39% 32% 60 22% 37% 26% 40% 116% 59% 71% 56 87 56 37% 46% 9% 12% 15% 32% 45% 33% 76% 34% Voortdurend heeft de Britse regering aangevoerd dat het herstel van de vaste Wisselkoers moet wachten tot het ge- schikte moment is aangebroken. De huidige koers van het pond ater ling ten opzichte van de dollar komt in feite overeen met een devaluatie van tien percent. De koersschommelingen zijn zeer gering. Een buitenlandse ban kier merkte op dat „het pond sterling vreemd genoeg in jaren niet zo vast in koers is geweest als na het besluit de koers van het pond te laten zweven”. Mr. Van Andel merkte op dat het college was teruggekomen van zijn aan vankelijke voornemen, alleen de be voegdheid en de ontvankelijkheid om van de zaak kennis te nemen, te laten belichten. Naast die formele kant acht het nu de materiële zijde van belang. Mr. M. D. Ph. van der Werf, secretaris van de centrale, zei van oordeel te zijn dat de SER en dan in het biizonder het dagelijks bestuur zeer ongelukkig en in elk geval erg onzorgvuldig beslist heeft. Hij noemde het een weinig fraai schouwspel als het toporf'aan van het bedrijfsleven (de SER) zich uitput in formele verweren om een materieel kennelijk onzuivere beslissing te dekken. De heer Van der Werf herinnerde er aan dat het dagelijks bestuur van de SER in juli 1970 de centrale heeft laten mdverkeer van gisteren: O (72.90), Hoogovens 1.50), Kon. Olie 122.70—123.50 (122.90), Philips 53.70—54.10 gl (53.80), Unilever 14* (143). KLM (114). De omzet in Wall Street was 1B.3 miljoen aandelen. Dow Jonescijfens: industrie 1027.24 2.18), sporen 232.71 0.12), nutsbedrijven 122 0.09). Aan de Amsterdamse effec tenbeurs waren gistermiddag 282 Nederlandse aandelen ge noteerd (vorige beursdag 286 Hiervan waren 109 of 38.7 pet hoger (101 of 35.3 pet), 103 of 36.5 pet lager (118 of 41.3 pet) en 70 of 24.8 pet onveranderd (67 of 23.4 pet). Het meest verhandeld werden: 1. Rollnco (ƒ3.294.650). 2. EMS 2.244.450) 3. Philips 1.365.360), 4. Scheepvaart Unie 1.114.050), I Robeco 1.054.909). We willen betere sociale voorzienin gen, ondanks dat onze sociale voorzie ningen tot de beste van de wereld gere kend kunnen worden. Het afgelopen jaar is gebleken, dat de kosten van al die sociale voorzieningen op een geweldige manier uit de pan zijn gerezen. Steeds meer bevolkingsgroepen eisen hun ge- Het ziet ernaar uit, dat het financiële resultaat van de schadeverzekeringen van de Delta-Lloyd groep over 1972 niet onbelangrijk beter zal zijn dan over 1971. Dit is gisteren in Rijswijk meege deeld ter gelegenheid van de opening van een nieuw districtskantoor van dit concern. De directie zei, dat de schade verzekeraars een moeilijk leven hebben en dat het lastig voor hen is winst te maken. De structurele problemen, waar mee de schadeverzekeraars te kampen hebben, zijn door de prijsmaatregel van de regering nog moeilijker oplosbaar geworden. Aardgaswinning. De Oecologische Kring, die in Nederland ongeveer 600 acade misch gevormde leden telt, noemt aardgaswinning op Ameland in een brief aan het gemeentebestuur thans nog onverantwoord, „omdat de huidige praktijk rond de aardgaswinning wordt gekenmerkt door een overhaas te werkwijze.” Vervoerscijfers KLM. Het totale vervoer van de KLM heeft in november vol gens voorlopige cijfers 105 miljoen ton- kilometer bedragen, tien percent meer dan in oktober, De produktie nam met 8 percent toe tot 204,8 miljoen ton- kilometer. De beladingsgraad bedroeg 51,2 tegen 50,1 percent. We moeten met z’n allen wel oppas sen, dat de bejaarden, AOW-ers, gepen sioneerden, minimumloners, langdurig zieken, invaliden niet de dupe worden van onze inflatiebevorderende hebzucht, aan onze neiging om steeds maar méér te willen consumeren. We zullen met elkaar in 1973 moeten beginnen om ons verstand eens te gaan gebruiken op sociaal terrein, op economisch gebied, op de terreinen van de gezondheidszorg op alle gebieden waarnaar onze eisen, wen sen en verlangens zich uitstrekken. Want als we blijven doorgaan zoals we dat de afgelopen jaren hebben gedaan, zal da melk, het brood en het pakje margarine in 1973 méér dan een cent duurder worden. Dan veroordeelt onze heteucht ons tot de inflatie-strop. DEN HAAG. Het college van be roep voor het bedrijfsleven heeft giste ren besloten de Sociaal-Economische Raad nog drie weken de gelegenheid te geven zijn materiële bezwaren tegen een vertegenwoordiging van de Nederlandse Centrale van Hoger Personeel in de raad voor de arbeidsmarkt aan het college kenbaar te maken. Daarna zal het colle ge opnieuw het beroep In behandeling nemen, dat de centrale heeft ingesteld tegen de beslissing van het dagelijks bestuur van de SER om voorshands de centrale niet in de Raad voor de Ar beidsmarkt op te nemen. De ene groep na de andere jaagt elkaar op om hier een soort bruggehoofd te vestigen via een reeds bestaande on- roerend-goedmaatschappij. Het procédé is dan kennelijk zo, dat door de aankoop van een meerderheidspakket alle zeg genschap aan zich wordt getrokken, maar door het aanhouden van notering ter beurze, de deur voor nieuwe emissies en dus voor het aantrekken van geld open wordt gehouden Het illustere voorbeeld hiervan is Hel lingman, die nu pas na een koersrijzing van 300 pet tot 1500 pet een forse aandelen-emissie heeft gehouden. Ken nelijk is de situatie daar zo, dat, nu de emissie achter de rug is, een zekere rust is weergekeerd. Het aandeel viel terug tot 830 pet zonder claim, maar liep daarna toch weer op naar de 1000 pet. Hoe het óók kan bij onroerende goe deren bewijst de tragedie rond de Ex ploitatie Maatschappij Scheveningen, die deze week eindelijk met het jaarverslag over 1971 voor de draad is gekomen. Met een weigering van de accountants de vereiste goedkeuring te verlenen en met een verlies van ruim 30 miljoen gulden staat het concern nu wel geheel met de rug tegen de muur. Geen pretti ge situatie voor een onderneming, die als enige redding onderhandelingen is aan gegaan met een aantal grote bouwers in het land. Berichten hierover deden het aandeel afgelopen maandag met 7,- stijgen tot 32,- maar na de publikatie van het verslag terugvallen tot f 20,- of 40 pro cent van de nominale waarde. Er was echter ook een tijd dat die zelfde koers tot 1000 procent van die nominale waar de was uitgelopen. moesten worden verhoogd en dat de service van de PTT moest worden uitge breid. We schreeuwden moord en brand toen onze huishuren weer omhoog gingen, maar we waren het er met elkaar wel over eens, dat de lonen van onze bouw vakkers drastisch moesten worden opge trokken. We meenden, dat de investerin gen in het Westen drastisch moesten worden afgeremd, maar het Wester, heeft nu al een werkloosheidscijfer dat iets boven het landelijk gemiddelde ligt. Ook die werkloosheid moeten we met zijn allen betalen. Wie weet eigenlijk nog wat er maan delijks voor een brutobedrag op het sala risstrookje staat? Belangrijker vinden we tegenwoordig alleen nog maar wat er netto iedere maand overblijft. Daar mee hebben we rekening te houden als moeder de vrouw zucht dat de melk of het brood weer een cent duurder is geworden en dat ze met haar huishoud geld niet meer uitkomt. AMSTERDAMSEVAART HAARLEM - TEL. 322462 ATTENTIE Het slechte speurwerk van de Con sumentenbond komt tot uiting in deze advertentie, omdat men niets afweet van het bestaan van de Waerdye (Stad - Rotterdam). Iemand die in juni 1958 een bedrag van f 1000,stortte voor een be- leggingsverzekering, krijgt daar voor op dit moment 2190,terug, met daarbovenop nog de gekweek te rente. De verzekerde ia boven dien in die gehele periode ver zekerd geweest. Voor inlichtingen: B.V. HAM A Fred. Hendriklaan 40, Haarlem - Tel. 28 69 04 riSSSf N OE Bt.DKU nog niet verder dan het draaien om de hete brij van een links minderheidskabi net, een van de vijf mogelijkheden die dé informateur voor zich op tafel heeft gelegd. Voorlopig rekent dan ook nie mand op een spoedige oplossing, zodat er financieel-economisch gezien rond de jaarwisseling weinig zal veranderen. Het binnenkomende bedrijfsnieuws was gunstig, maar bleek overwegend in het koerspeil te zijn verdisconteerd. Be- leggingsvraag trok Glst-Brocades, Hoeks Zuurstof en Van der Grinten deze week sterk omhoog. Speculatieve vraag daar entegen nestelde zich vooral in de ANIEM, die zelfs even op 105 procent terechtkwam. Verder in de Verenigde Glas en Kloos. Opvallend was nog de forse druk voor Wessanen van f 132,- op f 125,- door de verhandeling van d« stockdividenden, die deze week begon. Wat die raad voor de arbei'’~*>?rkt betreft, zijn sindsdien wel degr'”k der- gelijke vras"’«*»bl<<»n hth»"’-’4 aldus mr. Van der Werf. De heeft echter nimmer een uitnodiging voor het sturen van een voordracht gekregen. De vorming van een federatie vam vakcentrales kan, nu de afzonderlijke beleidsorganen van het NW, het NKV en het CNV zich daarover in positieve zin hebben uitgesproken, met spoed na der worden uitgewerkt. De besturen van de drie vakcentrales hebben zich gezien de veelheid en de aard van de hiermee samenhangende problemen verzekerd van de medewer king van het organisatie-adviesbureau Bosboom en Hegener in Amsterdam. Het is de bedoeling dat het hele pro ces van de federatievorming zich in fasen zal voltrekken. De eerste daarvan, die betrekking heeft vooral op de sa menstelling van de beleidscolleges van de federatie, zal omstreeks 1 maart 1973 moeten worden afgesloten. De volgende UTRECHT. „In volstrekte te genspraak met de realiteit” noemt de heer F Horsman van het confectie- centrum de mededelingen van ,Tex- tielvisie” over de grote voorraden jurken in de winkels. „Textielvisie,” het blad van de or ganisaties van textieldetaillisten, schreef dinsdag dat de winkeliers op grond van onjuiste prognoses teveel japonnen hebben ingekocht en dat ze daar nu mee blijven zitten omdat de vrouwen broeken en truien blijken te pref eren. In veel zaken zouden de japonnen al aanzienlijk zijn afge prijsd Volgens het confectiecentrum is er geen sprake van verkeerde prognoses. Overigens is de japonnensector van het centrum textielvisie dankbaar. Steekproeven hebben volgens de heer Horsman namelijk uitgewezen, dat de japonnen verkoop sinds de publikatie in dit blad „op aangename wijze is toegenomen Buiten de onroerend-goedafdeling van de beurs bleef het ook deze week rustig. In internationale aandelen werd zelfs nauwelijks gehandeld en de koersver schillen bleven beperkt. Alleen Heineken kon nogal fors uitschieten. Volgende maand zal het concern zijn 100-jarig bestaan vieren en ter beurze hoopt men op een extra dotatie voor aandeelhou ders. Dit leverde het aandeel deze week een winst op van ƒ10,-. Ook Scheep- vaartunie plaatste zich op de lijst van de krachtige rijzers. Hier waren het weer de bekende Engelse kopers die zich roer den en flinke belangstelling aan de dag legden. Dat was ook het geval met de IHC Holland, die rond 100,- kon aantrek ken. De locale markt was overwegend gunstig gestemd, ondanks het nog steeds niet dunner worden van de mist, die over lands politiek hangt. Daar is men rechtvaardigd deel op. Het geld wat daarmee is gemoeid moet ergens van daan komen. Uit de lengte of uit de breedte. De uitkeringen volgens de Wet Ar- beids Ongeschiktheidsverzekering bleken twee-en-een-half-miljard meer te be dragen dan men had begroot. We schreeuwden met zijn allen ach en wee, maar tegelijkertijd wezen we een be perkt eigen risico in de ziekenfondsver zekering af. We schreeuwden ach en wee over de steeds duurder wordende kosten van onze gezondheidszorg, maar tegelijkertijd bouwden we ziekenhuizen als prestigeobjecten en we waren bereid dat met zijn allen te betalen. We schreeuwden met zijn allen om het hardst over het feit, dat we voor onze postzegel binnen enkele jaren 35 oent moesten betalen. Wie kan zich nog herinneren dat dat zelfde zegeltje nog maar 12 cent kostte? Maar we waren het er wel met elkaar over eens, dat de salarissen van onze postbodes drastisch Na een koers van 1500 pet. voor Hellingman was eigenlijk in de onroe- rend-goedsector niets meer te dol. Maar het optrekken tot 200,- voor Wereldha ven heeft toch wel menigeen verbaasd doen staan. Als achtergrond van deze welhaast onbekookte rage voor onroe rende goederen op het vasteland van de zijde van grote Engelse beleggingsgroe- Nederlandse pen, schijnt de overtuiging te heersen dat gronden en gebouwen in een land als het onze in verhouding tot de nog steeds stijgende vraag, steeds schaarser dreigen te worden. weten dat ze een lid voor een aantal commissies van de raad zou mogen voordragen. Als in de commissie inter nationale sociaal-economische aangele genheden en in de Raad voor de Ar beidsmarkt (een commissie van de SER), of subcommissies, vraagstukken aan de orde zouden komen, waarbij het hosrere personeel geacht kan worden snecifiek te zijn geïnteresseerd, dan zou de cen trale worden verzocht een voordracht voor een lid in te zenden. Generaal Cronjéstraat 27 - Haarlem - Telefoon 26 42 94 Het Nederlandse gezin toont bij prijs stijgingen een vreemd psychologisch ge drag. Als op zaterdagavond bekend wordt gemaakt, dat het pakje margarine of het brood, of de melk weer een cent duurder wordt, dan staat half Nederland op zijn achterste benen en vreest het ergste voor de toekomst. Maar er wordt nauwelijks gereageerd als de stereo-in stallatie die men al een tijdlang heeft willen kopen enkele honderden guldens duurder blijkt te zijn. Duurder of niet: het apparaat wordt gekocht. De feestdagen, zullen weer bewijzen, dat, als we persé iets duurs willen hebben, we het dan kopen ook. Juist dan laten we ons graag bedotten en vaak blijkt, dat we weinig voor ons voedsel en goed wonen over hebben, maar alles opzij wilen leggen voor wat men onder het begrip luxe artikelen kan samenvat ten. Juist op dit punt zijn we met z’n allen niet prijsbewust. Daarbij speelt een rol dat we de ingewikkelde techniek niet kunnen doorzien. Een fabrikant van bijvoorbeeld een radiotoestel kan zijn apparaat aan de straatstenen niet kwijt. Hij verlaagt de prijs en blijft dan nog met zijn spullen zitten. In arren moede geeft hij de kast een ander kleurtje, hij verhoogt de prijs en het gevolg kan zijn, dat de oude toestellen als doosjes lucifers wegvlie gen. De prijzen van kleding zijn niet veel gestegen de afgelopen jaren. Maar in deze sector speelt een geheel andere k-westie een rol. Belgen trokken tot voor kort een dag per jaar uit om naar Nederland te reizen en daar voor het gehele gezin kleding te kopen. Nu doen ze dat niet meer.Niet alleen zijn de prijzen iets gestegen, maar de kwaliteit is sterk verminderd. Betaalde men drie jaar ge leden voor een goed wollen kamgaren kostuum nog 300, thans moet men voor eenzelfde kostuum van een veel mindere kwaliteit 350 neertellen. Een dergelijke Inflatie is niet in geld uit te drukken, maar in devaluatie van kwaliteit. Een Voor gezinswas en bedrijfskleding in drie dagen retour 4 ffl

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 8