Tijdens herovering van titel ereklasse 71-2 VIRTUOSITEIT VAN HANS VULTINK ONTLAADDE ZICH HANSJE BUNSCHOTEN IN DEN BOSCH ONGENAAKBA AR HENNIE KUIPER PROF IN DUITSE PLOEG Deltalloyd in halve finales Europese beker Sercu winnaar op de baan van Keulen Mantano FILTER Unieraad van KN AU vergadert o I Meer dan een kwestie van smaak alléén. 11 Mogelijk Roemeense coach roeibond Lekkerroken en Mantano filter horen bij elkaar Proef maar. Met of zonder filter: 25vooréén-55. Nereus organiseert roeiers-vierkamp Man die weet. Weet wat smaakt. Wat lekker is. MAANDAG 18 DECEMBER 1972 ADVERTENTIE ntafl t r s n, KING U (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) 0. A Man die weet D. sntai e i suc- toe- 5 l 1 l l l de ap DEN BOSCH Hansje Bunschoten, die verleden week wegens ziekte niet kon deelnemen aan de selectiewedstrij den voor de trip naar Canada in Den Haag heeft zondag op de 50-meterbaan van het Brabantbad in Den Bosch zowel de 100 en 400 meter vrije slag als de 400 meter wisselslag gewonnen. Haar tijden: 1.00,7, 4.37,0 en 5.21,0. Op de 100 meter vrije slag viel Annet Segaar (destijds geselecteerd voor de Olympische Spelen) tegen. Zij eindigde achter José Driesen (1.03,9) als derde in 1.06,3. HOENSBROEK. Als zijn koontjes donkerrood worden en zijn heldere ogen een staalharde, diepblauwe kleur aanne men, is Hans Vultink op zijn gevaar lijkst. Het zijn de tekenen dat de 35- jarige Groenloër zich happy voelt, dat zijn virtuositeit zich weldra zal ontladen in ragfijn spel aan kop of benedenwand een worden Verder is het de bedoeling dat Hennie Kuiper alle klassiekers gaat rijden, als- deze spelsoort had getriomfeerd. Vultink noemt zich geen superkampioen. „Ik heb een beetje minder last van zenuwen dan de anderen. En je moet wat geluk heb ben in de finale. Dat is eigenlijk alles”, reageerde hij simpel na zijn revanche op de jeugd, de 22-jarige Willy Steures en de 27-jarige Jean Bessems. De onttroonde kampioen Willy Steures speelde het hele toernooi ongeïnteres seerd. De Nijmegenaar bekende dat na afloop ruiterlijk: „Mjjn wrek is belang- grijker. Voorlopig stop ik met biljarten. Ik doe niet mee aan de kampioenschap- -1 1, slag onder 14: 1. Jose Damen (Fortuna) 2.32,5; 400 meter wisselslag: 1. Hansje Bunschoten (Naarden) 5.21,0, 2. José Da men (Fortuna) 5.28,1, 3. Astrid Verver (PSV) 5.40,1. Blokkeer plaatste zich voor de kwart finales van het volleybaltoernooi om de Europa-cup voor bekerwinnaars. Evenals de eerste ontmoeting in Parijs eindigde het tweede duel met de Franse club St. Maur, zaterdagavond in Voorburg in een zege voor de pupillen van trainer Hoog- erwaard: 3-1 (15-3 16-14 9-15 15-4). Een karwei dat in 73 minuten werd geklaard. ts )0 n V i, :tar e zo am- half man nin- ruik dam ?uer, l de eent van lart. Mantano 00 ll- in se ir- rk n a a e er e- de I. I, -0 s- rs. ie at ■0, id ie ICT (Oss) 10, 4. Willie Steures (Nijmegen) 8, 5. Bert v. Nijnatten (Steenbergen) 6, 6. Piet Dekker (Dodewaard) 3, 7. Louis Rij vers (s-Gravenzande) 3, 8. Hans Sund quest (Papendrecht) 0. MUC was bij lange na niet opgewas sen tegen de Amstelveners, die in de Franse ploeg zelfs geen aantrekkelijke sparringpartner vonden voor de duels in de halve finales (tweede weekeinde in februari) waar AMVJ in eigen zaal waarschijnlijk de kampioenen van de Sowjet-Unie, Tsjecho-Slowakije en Italië zal ontmoeten. mede onder andere de ronde van België, de ronde van Luxemburg of Zwitserland en de etappekoers ParijsNice. Naast Hennie Kuiper bestaat de ploeg van Ha-Ro uit de Duitse coureurs Dieter Puschel, Wilfried Peffgen, Karl-Heinz Muddemann, Bemd Rasing, Karl-Heinz Kuester, Alfred Gaida, de nationale kampioen bij de amateurs, en Erwin Tischler, de grote Duitse belofte, de Nederlanders Gerben Karsten en Wim Schepers en de Luxemburger Roger Gil son. Rolf Wolfshohl, die zich direct na het komende wereldkampioenschap cy cle-cross definitief uit de wielersport terugtrekt, zal bij Ha-Ro als ploegleider fungeren. schap tilde. Bessems had het zwakke partijbegin van Vultink niet kunnen uit buiten. „Jammer voor het Limburgse publiek. Begrijpelijk die teleurstelling, maar dat is nu eenmaal het aantrekke lijke van de sport”, aldus Vultink, die zich nu mag prepareren op het Europees kampioenschap in het Spaanse Castellon Troost KEULEN Patrick Sercu is op de baan van het Keulse sportpaleis Euro pees omrriumkampioen geworden. Sercu won drie van de vier onderdelen, name lijk de af val wedstrijd, de tijdrit over 1000 meter en de klassementswedstrijd. De 1500 toeschouwers zagen dat de in België wanende Australiër Gilmore op de 4000 meter achtervolging een fractie (vierhonderdste seconde) sneller was dan Sercu. De Nederlander Pijper werd vier de met 18 punten. Vultink en Bessems waren met gelijke kansen begonnen aan de finale, waarin de Limburger door zijn hoger algemeen moyenne voldoende zal hebben aan een remise om zich kampioen te noemen. Beiden hadden het in de slopende eind strijd, door Vultink in de zevende beurt beslist met een reeks van 162, te doen met hun zenuwen. Vultink plukte ner veus aan zijn wang, toen Bessems zich In zijn zevende beurt na een totaal van 213 (tegen Vultink 138) had gewerkt. Maar Bessems moet op dat moment al gevoeld hebben dat hij verslagen zou worden. Vijf kansen had Vultink hem gegeven, maar de reeksjes van 68, 41, 50 en 44 imponeerden Vultink allerminst. De somber vanonder zijn donkere haar dos spiedende Jean Bessems moest machteloos toezien hoe Vultink zich met een reeks van 92 en een magistrale slotserie van 162 naar het kampioen- Ook Vultink liet zich niet tegenhou den door Steures en Van Leur. In de zes de ronde tegen Van Leur speelde Vul tink met twaalf beurten ronduit slecht. Het topduel VultinkSteures in de vijf de ronde daarentegen was van goed kaliber geweest 300 tegen 158 in zes beurten. Verrassend derde werd Lambert van Leur door de slotpartij tegen Steu res in negen beurten te winnen. De 48- jarige slager uit Oss, uitermate trots met zijn tien matchpunten, had er zelf op gerekend: „Ik ben goed voor een moyen ne van 30.00 daarom verdien ik die hoge klassering. Ik ben een zuivere amateur. Zo’n toernooi betekent voor mij vier dagen vakantie, en ik mag wel zeggen dat ik die vakantie goed heb besteed’ Excuus De eindstand is: 1. Hans Vultink (Groenlo) 14 pnt., 2. Jean Bessems (Ca- dier en Keer) 12, 3. Lambert v. Leur Eft-* s Heren: 100 meter vlinderslag: 1. Frans Krieger (IJ) 1.02,6, 2. Arnold Rood (IJ) 1.02,7; onder 16: Ruud Pijper (SCZ) 1.02,2. van de matchtafel. Zó heroverde Hans Vultink gisteren in kasteel Hoensbroek de Nederlandse titel ereklasse 71.2, een kampioenschap dat hij de laatste twee seizoenen aan Jean Bessems en Willy Steures had moeten laten. Ongeslagen en met een evenaring van zijn eigen natio nale record hoogste serie, trad Vultink als winnaar uit de arena, waar hij in het seizoen ’69-’7O voor het eerst in pen 47.1 en 47.2. Over een paar jaar kom ik wel terug”. Piet Dekker, Louis Rijvers en Hans Sundquest bleven beneden de moyennegrens van 14.00. Voor Sundquest gold als excuus een oogontsteking. De Papendrechter liet zich zaterdag in het ziekenhuis onderzoeken, maar speelde het toernooi toch uit. „Ik wilde de afloop van het toernooi niet in gevaar brengen, maar op zo’n manier sta je wel voor aap”, aldus sportieve Hans Sund quest, na een laatste partij van liefst 28 beurten tegen Rijvers. Zijn de financiële voorwaarden waar onder Hennie Kuiper bij Ha-Ro zijn debuut als professional gaat maken aan trekkelijker dan het voorstel dat Ton Vissers hem enkele weken geleden deed, het programma voor het komende sei zoen ziet er daarentegen iets minder aantrekkelijk uit. Althans in zoverre, dat Hennie Kuiper volgend jaar niet zal kunnen starten in de Tour de France. „Dat vind ik eigen lijk wel jammer”, geeft hij eerlijk toe. „Vooral omdat de start van de,Tour in Scheveningen is, had ik er graag bij willen zijn. Maar daar staat wel als positieve factor tegenover, dat ik nu de Giro d’Italia kan rijden. Dat is toch ook een wedstrijd die de laatste jaren steeds meer in de belangstelling komt.” KEULEN-OLDENZAAL. —Olym pisch wielerkampioen Hennie Kuiper wordt per 1 januari beroepsrenner in buitenlandse dienst. De 23-jarige Olden- zaalse coureur heeft in Keulen een tweejarig contract getekend voor het Duitse Ha-Ro, welke betononderneming nauwe wielercontacten onderhoudt met Rokado. Aanvankelijk zag het ernaar uit dat Hennie Kuiper in het komende sei zoen deel zou uitmaken van Canada Dry-Gazelle, maar nadat beide partijen op vrijwel alle punten volledige over eenstemming hadden bereikt, liet ploeg leider Ton Vissers enkele dagen later plotseling weten de Twente coureur niet te zullen contracteren. Voor Jean Bessems was er de troost van het hoogste algemeen gemiddelde (39.47), terwijl de Limburger bovendien de beste toernooipartij (in twee beurten) op zijn naam bracht Het toernooi in Hoensbroek heeft een zeldzaam span nende ontknoping gekregen. Een „halve finale” met vier kanshebbers, Vultink, Bessems, Steures, Van Leur en aanslui tend een echte finale. Bessems vocht zich zaterdag moeizaam een weg naar de eindstrijd door eerst de vasthoudende Van Leur die in het slot van de partij met een serie van 122 angstig dichtbij kwam (300-279) terug te wijzen en ver volgens ook het duel van de jeugd te winnen. De voor zijn laatste kans vech tende Steures begon sterk met een serie van 141 en stelde daarmee de wedstrijd- mentaliteit van Bessems zwaar op de proef. De Limburger vermande zich r een haperend begin, vijzelde zijn zelf vertrouwen op met een reeks van 125 en won de partij. De belangrijkste uitslagen zijn: dames: 100 meter vrije slag onder 16: 1. Hansje Bunschoten (Naarden) 1.00,7, 2. José Driesen (Mosa) 1.03,9; 400 meter vrije slag onder 16: 1. Hansje Bunschoten (Naarden), 4.37,0. 2. José Damen (Fortu na) 4.38,0, 3. Astrid Verver (PSV) 4.48,2; 100 meter rugslag: 1. Annemarie Grone (Naarden) 1.10,7, 2. Marjan Vermaat (VCC) 1.11,2 onder 10: Daphne Demuth (Zwem-H) 1.23,5; 200 meter rugslag: 1. Annemarie Groen (Naarden) 2.32,72, Marjo van der Bree Zweml-H), 2.37.0, 3. Marian Vermaat (VZC) 2.38,8; onder 14: 1. Marjo van der Bree (Zweml-H) 2.34,1, 2. Corianne Heymans (Zeester) 2.36,3; 100 meter schoolslag: 1. Wijda Maze- reeuw (EZV) 2.55,7; 200 meter vlinder- AMSTELVEEN Deltalloyd-AMVJ kan zich gaan klaarmaken voor de halve finales van het toernooi om de Europese volleybalbeker voor landskampioenen he ren. De tweede wedstrijd tegen MUC Montpellier bleek zaterdag een formali teit, 3-0 (15-5 15-10 15-4) in iets meer dan een uur eenzijdig volleybal. Vorige week won AMVJ in Montpellier al met 3-1. AMSTERDAM De Roemeen Ion Bu lugioiu wordt mogelijk toch bondscoach van de Koninklijke Nederlandshe Roei- Bond. Toen het bestuur van de KNRB vorig jaar overeenstemming met de lec tor aan de academie voor lichamelijke opvoeding in Boekarest had bereikt, kreeg Bulugioiu van zijn regering geen toestemming het land te verlaten. Mr. Udo Suermondt, voorzitter van de KNRB, zei zondagmiddag tijdens de jaarvergadering van de bond in de Am sterdamse RAI, bericht van de Roemeen te hebben ontvangen, dat er thans een ander beleid zou worden gevoerd ten aanzien van het verstrekken van uitreis visa en dat Bulugioiu hoop had alsnog naar Nederland te kunnen komen. Hij was vele jaren trainer van de nationale ploeg van Roemenië. Belangrijkste onderwerp van gesprek was het voorstel over te gaan tot een wijziging van de inning van de contru- buties. Dit mede omdat er momenteel een achterstand is van ongeveer 78.000 gulden. Gedacht werd in de richting van voorlopige aanslag, die later zou gevolgd door een definitieve, alsmede een clausule dat bij te late betaling een boete van tien procent zou worden opgelegd. De afgevaardigden stonden op dit punt lijnrecht tegenover hun bestuur. Na ruim twee uur van soms geprikkelde discussies besloot voor zitter Suermondt het punt van de agen da af te voeren en een commissie ad hoe te laten nagaan welke mogelijkheden er op dit gebied zijn. Tot secretaris van de KNRB werd de heer dr. mr. J. A. Schlette gekozen. Hij is voorzitter van de Where uit Purmer- end en volgt drs. D. G. Kernkamp op. UTRECHT. De unieraad van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie heeft op de laatste van de jaarlijkse drie bijeenkomsten besloten de bondscontri- butie met ingang van 1 januari 1974 in elk geval jaarlijks te verhogen met een procentuele stijging van het prijsindex cijfer. Daarvoor zal het percentage wor den genomen zoals dat was in november daaraanvoorafgaand. De vergadering ging voorts akkoord met het voorstel van het bestuur het aantal bestuursleden van negen op maximaal elf te brengen. Verder boog de vergadering zich lang durig over de voorlopige begroting van 1973. „Pas eind januari kunnen we zien wat ervan te realiseren is, omdat dan waarschijnlijk bekend zal zijn welke subsidies het ministerie van CRM gaat geven”, aldus penningmeester Claassen. De heren Van de Bunt, Meeuws en Parlevliet werden herbenoemd in de na tionale technische commissie senioren. In de nationaal technische commissie junioren hield mevrouw G. van de Pol- Kraan zitting, terwijl de heren J. van Heek en H. F. Reinders hun intrede de den. AMSTERDAM. Het Amsterdamse Nereus zal voor 7 en 8 april een indivi duele roeiers-vierkamp organiseren, waarbij dezelfde formule zal worden toegepast als bij de vierkamp van het langebaan rijden op de schaats. Voor zaterdag staan de 250 en de 1250 meter op het programma, dat op de Amstel wordt afgewerkt, voor zondag de 750 en de 5000 meter. t FT

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 11